PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کوک ویلن

y65
Wednesday 18 August 2010, 08:12 PM
سلام بچه ها.امیدوارم حالتون خوب باشه.من طریقه صحیح کوک با تیونر رهاب 1 نمیدونم.اگه کسی بلد هست کمکم کنه و کوک دستگاههای مختلف در ویلن.ازتون ممنونم.فداتون

Blue_Danube
Wednesday 18 August 2010, 10:56 PM
خب در مورد کار با تیونر باید بهت بگم که شما باید تیونر رو رو نت مورد نظر مثلا سیم لا که تو تیونر ها به صورت A4 ویا 440 نشون داده میشه بعدشم هر موقع چراغ تیونر یا عقربه دیجیتالیش وسط قرار گرفت یعنی کوک دقیقه .

اینم کوک هایی برای ویولن البته کوک های مختلف دیگه ای هم وجود داره

شور):می لا ر می- می لا می می )- (فا :سری)(نت شاهد و نت ایست:می(
ابوعطا:(می لا می لا)-(فا :سری)-(شاهد:لا - ایست:می(
بیات ترک:( می لا ر سل)-(فا :سری)-(شاهد و ایست:سل)
افشاری:(می لا ر لا- می لا می لا)-(فا :سری)-(شاهد:لا - ایست : ر(
دشتی: (می لا سی سل)-(فا : سری)-(شاهد: سی - ایست: می)
همایون:)می لا ر فا سری - می لا می فا سری)-(فا : سری - سل: دیز)-(شاهد : فا- ایست: ر)
اصفهان:( می لا می لا)-( فا : سری - سل: دیز)-(شاهد و ایست :لا(
شوشتری):می لا می می)-(فا:سری- سل: دیز)-(شاهد و ایست: می(
سه گاه:( می لا ر فا سری)-(سی :کرن - فا:سری)-(شاهد و ایست:می)
چهارگاه):می لا ر لا)-(سی:کرن - دو: دیز و می:کرن - فا: دیز(-(شاهد و ایست: ر(
ماهور:(می لا ر لا)-(فا و دو: دیز)-(شاهد و ایست: ر)

BaBak_ParSian
Wednesday 18 August 2010, 11:01 PM
درود - واسه کوک اول رو 440 قرار می دهید بعد رو سیم می باید حرفو E را نشان دهد روی سیم لا باید A و روی سیم ر D و روی سیم سل G نشان دهد تو کوک چیزی که من بهش رسیدم باید جرات داشته باشی مثلا من اول زیاد سیم رو سفت می کردم چون می ترسیدم سیم پاره بشه ولی دیگه ریسک رو کردم و تو این مدت خیلی سیم پاره کردم ولی باز جراتش را بدست اوردم که بتونم کوکهای صفر انجام بدم در مورد کوکهای دستگاههای ایرانی - شما باید کتابهای ردیف را بوسیله ی استاد یاد بگیرید و اهنکهای ردیف و سنتی ایرانی را زیاد گوش بدید و تمریناتو زیاد انجا بدی و حداکثر حفظشون کنید تا بتوانید گوش قوی و شناخت خوبی از ردیف اوازی پیدا کنید

اهنگر
Wednesday 18 August 2010, 11:16 PM
سلام دوست من بهتره برای کوک ویولن از دیاپازون فوتی کمک بگیری و فقط لا رو با اون کوک کنی و بقیه رو با کمک سیمی که لا کوک کردی و با تشخیص صدا سعی کن زیاد از تیونر استفاده نکنی و از اون برای تشخیص درست کوک کردنت استفاده کن تا اینکه راه بیفتی و همه رو خودت بدون استفاده از تیونر کوک کنی که به مرور راه میفتی من خودم از اول با اینکه از سیم پیراسترو برای ویولنم استفاده میکردم ولی باز جرات کوک کردن رو داشتم و تا حالا یک بار هم سیم پاره نکردم در ضمن هم تو و هم دیگران میتونین از تیونر برای تشخیص درست بودن انگشتاتون استفاده کنین تا دقیق و تمیز بنوازید و فالش نزنید نت رو بزارید جلوتون وبزنید و به تیونر نگاه کنید تا نت رو درست بزنید و صداها رو تو ذهنتون نگه دارید اینتوری میتونین جای درست انگشتاتون رو پیدا کنین با تشکر بهزاد قنبری (اهنگر)

y65
Thursday 19 August 2010, 12:06 PM
ممنونم بچه ها.دستتون درد نکنه.خیلی گلین

اهنگر
Thursday 19 August 2010, 12:10 PM
همه نوازنده ها گلن خودتم بیشتر گلی