PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یادگیری سازدهنی و بررسی اشکالات

khazaie01
Thursday 19 August 2010, 09:19 AM
سلام دوستان
اینجا اشکالاتی که در نواختن سازدهنی دارم را مطرح می کنم و هر چند وقت یک آهنگ قرار می دم تا دوستان اشکالات را گوشزد کنن ، این آهنگ ها به عنوان نمونه کار نیست و فقط جنبه تمرین و اشکالزدایی داره ...
ممنووووووووون

khazaie01
Thursday 19 August 2010, 09:20 AM
سلام دوستان
من با کتاب دوم و ساز 10 سوراخه آهنگ عزیزم سوزه را زدم ، ناگفته نماند که دو روز بیشتر نمیشه سازدهنی را خریدم و 3 ساعتی بیشتر با ساز کار نکردم (از آشنایی با جای نت ها گرفته تا زدن ...)

این آهنگ به عنوان نمونه کار نیست ، فقط میخوام اشکالاتم را بگید چون اصلا با سازهای کششی یا بادی کار نکردم ، یکم سنتور فقط کار کردم !

این آهنگ هم عجله ای زدم ...

دانلود آهنگ عزیزم سوزه (You can see links before reply)

منتظر راهنمایی های شما دوستان عزیز هستم . :-)

ممنوووووووووووووووووون

khazaie01
Thursday 19 August 2010, 09:29 AM
نقل قول از جناب آقای siavash_shams (You can see links before reply)

"
1-شما چون اتود های مربوط به شروع رو کار نکردین ، هنوز فرمت اصلی نوازندگی سازدهنی رو نمی دونید
2-چیزی که الان خیلی مهمه اینه که شما باید بتونید صدای تک سوراخ ساز رو دربیارید و فواصل رو بشناسید
3- باید با تمرین مکرر ، روی فوت و مکش ها کنترل پیدا کنید و تمرین های تنفس رو اجرا کنید
4-در حین تمرین یادتون باشه ، طوری بنوازید که اون داینامیک توی نواختن حفظ بشه و صدای نت ها رو به هم متصل کنید .
دیگه؟؟؟؟؟
روی ضرب پا هم خیلی کار کنید ، چون سازدهنی ساز ریتمیکی نیست و از همین الان بهتره با ضرب پا پیش برین
فعلا همینا به ذهنم رسید.

"
ممنوووووون دوست عزیز

اتدهای مربوط به شروع کار چی هستن ؟
صدای نت ها باید به هم متصل باشند ؟ یعنی بین دو نت هیچ فاصله ای نباشه ؟
میشه لطف کنید این آهنگ عزیزم سوزه را بر اساس کتاب دوم بنوازید ؟ خیلی دوست دارم ببینم چجوری آهنگ باید اجرا بشه ، چون خیلی مبتدی هستم .
اگر این آهنگ را بر اساس نت کتاب داشته باشم ، خیلی راحت تر متوجه منظور شما میشم مخصوصا توی اتصال صدا ها ....

ممنوووووووووون میشم اگر زحمتش را بکشید .

بازم ممنووووووووووون بابت راهنمایی هاتون :-)

siavash_shams
Thursday 19 August 2010, 11:07 AM
درود جناب شما مگه کتاب 1 رو هنوز تهیه نکردین؟؟؟ من سعی می کنم هرموقع وقت کردم این قطعه رو براتون بزنم. 1-شما تموم این اتودها (تمرین ها) رو باید توی کتاب 1 کار کنید. 2-ببینید ... شما یه خواننده ی آماتور رو که نگاه کنید می بینید ، هنگام خوندن روی صداش کنترل نداره ... مثلا صداش لرزش داره و نت رو مقطع-مقطع می خونه ... منظور منم از داینامیک داشتن همین هست.سعی کنید روی فوت مکش کنترل داشته باشین که صد البته زمانی به این مهم دست پیدا خواهید کرد که تمرین های تنفس و اتود ها رو به خوبی کار کرده باشین.

khazaie01
Friday 20 August 2010, 10:33 AM
ممنووووووووووون دوست عزیز
ساز را نشد عوض کنم و همون 10 سوراخ کروماتیم را دارم اما کتاب و سیدی اول را تهیه کردم .
به نظرم بیشترین مشکل من اینه که بعضی جاها خیلی با شدت فوت می کنم و بقیه نت ها را نفس کم میارم .
بیشتر تمرین می کنم و دوباره همین آهنگ عزیزم سوزه را میزنم و همینجا قرار میدم .

اخراجی های 2 یک آهنگ ساز دهنی جالبی میزد ، همون بهار دلنشین بود ؟
بابت راهنمایی ها ممنووووووووووووووووووون

siavash_shams
Saturday 21 August 2010, 04:02 AM
درود

مشکل نفس به مرور زمان برطرف میشه

در مورد اخراجی ها "خیر" ... در ضمن توی اخراجی ها سازدهنی واقعی نبود ، بلکه با کیبورد زده بودن
آهنگ بهار دلنشین توی تیتراژ ابتدایی فیلم "قصه های مجید" بود ... فیلمی که همه ی بچه های بی چاره ی دهه شصت باهاش خاطره دارن
یادش به خیر.