PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : حرکت در طول دسته گیتار

pacoo
Thursday 19 August 2010, 01:32 PM
سلام دوستان

شرمنده من چون تئوری رو خوب فرا نگرفتم اصطلاحاتم خوب بدل نیستم .. برای سریع شدن حرکت انگشتان روی دسته گیتار به خصوص در طول چه تمرینی باید کرد ؟ منظورم اون نتهایی که باید زده بشند (روی گیتار مشخص شده باشند مثلا فرت فلان سیم فلان) و نحوه قرار گیری درست انگشتهای دست چپ ... دیدین این گیتاریست ها از بالا و سردسته گیتار نتها رو پشت سره هم میزنند تا پایین و ته دسته ؟ منظورم اونو .

با تشکر .

danger9597
Thursday 19 August 2010, 02:16 PM
دقیقا این مشکل منم هست اگه میشه راهنمایی کنید
مشکل دیگه ای که دارم یه ریتم مثلا 3/4 رو که میخوام بزنم یه جا میشه 3/5 یه جا 3/8 :D این کم و زیاد شدن سرعتم واسه اینه که1- نت ها رو نمیتونم به سرعت بخونم 2- خیلی اشتباه میکنم مثلا نت فا رو دو میزنم
البته تمرینمو بردم بالا یکم بهتر شد ولی هنوز ریتمی ندارن

Mohammad_ngml
Thursday 19 August 2010, 03:02 PM
سلام دوستان

شرمنده من چون تئوری رو خوب فرا نگرفتم اصطلاحاتم خوب بدل نیستم .. برای سریع شدن حرکت انگشتان روی دسته گیتار به خصوص در طول چه تمرینی باید کرد ؟ منظورم اون نتهایی که باید زده بشند (روی گیتار مشخص شده باشند مثلا فرت فلان سیم فلان) و نحوه قرار گیری درست انگشتهای دست چپ ... دیدین این گیتاریست ها از بالا و سردسته گیتار نتها رو پشت سره هم میزنند تا پایین و ته دسته ؟ منظورم اونو .

با تشکر .
سلام دوست عزیز.. برای گام نوازی شما باید به گیتارت کاملا مسلط باشی.. پس بهتره اول از 4 فرت اول گیتار شروع کنی.. به ترتیب سیم اول فرت 1 تا 4.. سیم دوم.. .... تا سیم ششم.. وقتی مسلط شدی میتونی بیای فرتهای بالاتر... وقتی انگشتت قدرت کافی رو پیدا کرد.. و همینطور سرعتتم در نواختن درست نتها بیشتر شد باید بری در مورد مبحث گام و تکنیک های گام نوازی مطالعه کنی... اول باید برای شناخت فواصل و گامها تئوری رو بخونی.. بعدش که معنا و اصول گام برات جا افتاد با آرامش شروع به زدن گامهایی میکنی که یاد گرفتی... البته آموزش گام نوازی هم کتبی داره ولی من منبعشو نمیدونم... و خودم هم تا حالا پی گام نوای نرفتم... و اگه به تازگی شروع به نواختن گیتار کردی پیشنهاد میکنم فعلا بیخیال این مبحث شی و سعی کنی با آهنگهای مختلف در سبک کلاسیک قدرت انگشتهاتو بالا ببری.. چون این چیزی که دنبالشی به این آسونی ها و به این زودیها به دست نمیاد...

دقیقا این مشکل منم هست اگه میشه راهنمایی کنید
مشکل دیگه ای که دارم یه ریتم مثلا 3/4 رو که میخوام بزنم یه جا میشه 3/5 یه جا 3/8 :D این کم و زیاد شدن سرعتم واسه اینه که1- نت ها رو نمیتونم به سرعت بخونم 2- خیلی اشتباه میکنم مثلا نت فا رو دو میزنم
البته تمرینمو بردم بالا یکم بهتر شد ولی هنوز ریتمی ندارن

خوب داداش من خودت سوال کردی جوابم دادی.. البته ریتمی که گفتی فکر کنم منظورت سر ضرب بودن نواختن ملودیه... ببین وقتی اول میزان نوشته مثلا 3/4 این نشان دهنده ی تعداد نت سیاه نسبت به نت گرده.. یعنی تو هر میزان 3تا نت سیاه قرار یگیره.. مثلا 6/16 معنیش این نیست که 6 تا نت سیاه باید بذاری.. 6/16=3/8=1.5/4 ... یعنی تو هر میزان 1.5 تا نت سیاه یا به عبارتی 3تا نت چنگ قرار میگیره.. شاید این بتونه برای درک نت خونی کمکت کنه... برای اینکه از ضرب نیفتی یا به قول خودت سرعتت کم و زیاد نشه میتونی با مترونوم کار کنی... نت رو اول با سرعت کم ولی سر ضرب بزن... و هر دفعه سرعت مترونوم رو ببر بالاتر... برای این هم که نت ها رو اشتباه نخونی تنها راهش تمرین زیاد و زدن آهنگهای مختلفه...

pacoo
Thursday 19 August 2010, 07:29 PM
سلام دوست عزیز.. برای گام نوازی شما باید به گیتارت کاملا مسلط باشی.. پس بهتره اول از 4 فرت اول گیتار شروع کنی.. به ترتیب سیم اول فرت 1 تا 4.. سیم دوم.. .... تا سیم ششم.. وقتی مسلط شدی میتونی بیای فرتهای بالاتر... وقتی انگشتت قدرت کافی رو پیدا کرد.. و همینطور سرعتتم در نواختن درست نتها بیشتر شد باید بری در مورد مبحث گام و تکنیک های گام نوازی مطالعه کنی... اول باید برای شناخت فواصل و گامها تئوری رو بخونی.. بعدش که معنا و اصول گام برات جا افتاد با آرامش شروع به زدن گامهایی میکنی که یاد گرفتی... البته آموزش گام نوازی هم کتبی داره ولی من منبعشو نمیدونم... و خودم هم تا حالا پی گام نوای نرفتم... و اگه به تازگی شروع به نواختن گیتار کردی پیشنهاد میکنم فعلا بیخیال این مبحث شی و سعی کنی با آهنگهای مختلف در سبک کلاسیک قدرت انگشتهاتو بالا ببری.. چون این چیزی که دنبالشی به این آسونی ها و به این زودیها به دست نمیاد...

ممنون رفیق . من 4 ساله گیتار میزنم البته به صورت پراکنده ... جا به جا کردن سیمها رو با سرعت خوبی انجام میدم .. یعنی بالا پایین رو خوب میرم ولی در طول گیتار رو منظورم هست .. اون اوایل که زیر نظر استاد بودم یه سری قطعه کلاسیک زدیم و یه چند تا فلامنکو (سولئای ساده) .. البته من زیاد تمرین نکردم چون وقت آزاد ندارم ... الان رومبای گرید 4 کتاب خوان مارتین رو با سرعت 170 مترونوم خوب میزنم تقریبا .

الان برای گام نوازی کتابی چیزی مناسب میتونید به من معرفی کنی ؟ یادمه استادمه میگفت مهارت یه گیتاریست تو گام نوازیش مشخص میشه و سرعت انگشت رو بالا میبره .

hosein7777
Thursday 19 August 2010, 09:20 PM
برای یه گیتاریست گام نوازی یه مسئله مهمه به البته به شرطی که به طور نرمالی با مسائل دیگه اشنا باشه.

گام نوازی نه تنها به سرعت دستات بلکه به زیبایی حرکت انگشتات رو گیتار هم کمک میکنه.