PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در انگشت گذاری memories of my youth

نازنازی
Friday 20 August 2010, 07:18 PM
سلام من یه مشکلی داشتم تو انگشت گذاری این قطعه لطفا کمکم کنید آهنگ memories of my youth از اثار کلایدرمن کتاب 22 قطعه هستش ممنون میشم اگه یه کمکی در مورد دو لا چنگهاش که تریوله6 هستن و دست چپش که چنگ هستش و تریوله 3 دارره مرصی اگه کسی کتاب داره از روی کتابش کمکم کنه

BaBak_ParSian
Friday 20 August 2010, 07:29 PM
درود اسم 22 قطعه به گوشم خورده ولی فکر کنم قبلا دیدم حداقل نمی تونستی او صفحه رو اسکن کنی بعد بزاریش اینجا تا ببینیم چطوره میشه حلش کرد البته بعضی از دوستان کلاسیک کار فکر کنم راحت بتونیند مشکلتونو حل کنند

نازنازی
Friday 20 August 2010, 07:33 PM
سلام اسکن کردم متاسفانه هر کاری می کنم روی کامپیوترم هنگ می کنه نمی تونم کاریش کنم

BaBak_ParSian
Friday 20 August 2010, 07:56 PM
حداقل نمی تونی یه جوری با پوینت نقاشیشو بکشی

نازنازی
Friday 20 August 2010, 11:56 PM
لطفا راهنمائی نمائید

keeps_gettin_better
Saturday 21 August 2010, 12:19 AM
الان مشکل کجاست؟! همین انگشت گذاری هایی که تو عکس هست خوبه که!

نازنازی
Saturday 21 August 2010, 12:36 AM
الان تریوله هاشو چطور باید اجرا کنم و همچنین دولا چنگا رو چطوری با نت کلید فا دسته بندی کنم

keeps_gettin_better
Saturday 21 August 2010, 01:23 AM
6 تا دولاچنگ به جای 4 تا، 3 تا چنگ به جای 2 تا. نتیجه: 2=6/3! پس یعنی هر دو تا دولاچنگ از تریوله بالا با یه چنگ از تریوله پایین زده می شه. می تونید همون "یک و دو و" بشمرید که کاملا دستتون بیاد (واحد شمارش: دو لا چنگ) مشکل حل شد؟

نازنازی
Saturday 21 August 2010, 10:56 AM
نه متوجه نشدم الان نت سیاه که تو دست چپ و روی کلید می قرار گرفته بعدشم نت سفید دوبله اومده رو چکار کنم و اینکه شمارشش بیشتر از 4/4 میشه یعنی دست راستم بیشتر نت داره

keeps_gettin_better
Saturday 21 August 2010, 05:49 PM
دست چپ اینطوریه که شما ر لا فا رو به صورت تریوله می زنید، منتها هر نت رو که می باید نگهش دارید به ارزش نتش بهدی که با خط اتحاد بهش چسبیده. یعنی ر رو به ارزش یه سیاه، و لا و فا رو به ارزش یه سفید باید نگه دارید، بعد درحین این که لا فا رو نگه داشتید، در ضرب سوم میزان باید فای سیاه رو هم بزنید. البته من نمی دونم دستتون به فاصله 10 می رسه یا نه، اگه نمی رسه اون ر سیاه رو پدال بگیرید. کلا یه کم توضیحش به صورت کبی سخته ولی اجراش خیلی راحته.

در ضمن تعداد ضربها همون چهار تاست، در کلید سل تریوله 6ها هر کدوم ارزش یه سیاه رو دارند، پس می شن سه سیاه، یه سل آخر هم هست که چهار سیاه. من گفتم "یک و دو و"بشمرید با واحد "دو لا چنگ". یعنی در واقع اون سل آخریه که سیاهه می شه: یک و دو و سه و. باز اگه نفهمیدید بگین من سعی می کنم بیشتر توضیح بدم، گرچه خیلی کار سختیه!

نازنازی
Saturday 21 August 2010, 09:35 PM
دست چپ اینطوریه که شما ر لا فا رو به صورت تریوله می زنید، منتها هر نت رو که می باید نگهش دارید به ارزش نتش بهدی که با خط اتحاد بهش چسبیده. یعنی ر رو به ارزش یه سیاه، و لا و فا رو به ارزش یه سفید باید نگه دارید، بعد درحین این که لا فا رو نگه داشتید، در ضرب سوم میزان باید فای سیاه رو هم بزنید. البته من نمی دونم دستتون به فاصله 10 می رسه یا نه، اگه نمی رسه اون ر سیاه رو پدال بگیرید. کلا یه کم توضیحش به صورت کبی سخته ولی اجراش خیلی راحته.

در ضمن تعداد ضربها همون چهار تاست، در کلید سل تریوله 6ها هر کدوم ارزش یه سیاه رو دارند، پس می شن سه سیاه، یه سل آخر هم هست که چهار سیاه. من گفتم "یک و دو و"بشمرید با واحد "دو لا چنگ". یعنی در واقع اون سل آخریه که سیاهه می شه: یک و دو و سه و. باز اگه نفهمیدید بگین من سعی می کنم بیشتر توضیح بدم، گرچه خیلی کار سختیه!
------------------------
سلام مرصی واقعا از توضیحاتتون متوجه شدم دقیقا مشکلم همینجا بود در حقیقت یعنی ر رو به ارزش یه سیاه، و لا و فا رو به ارزش یه سفید باید نگه دارم و بعد اونوقت لا و فا که نگه داشتم با دسته دوم تریوله 6 دولا چنگ کلید سل نواخته می شه که میشه 2و یا نه اشتباه گفتم ببخشید اونوقت ر اگه به اندازه یه سیاه نگه دارم با دسته اول تریوله 6 کلید سل کامل میشه دیگه نیاز کلید ر را تکرارکنم لطفا پدال گرفتنم بهم بگین همون پدالی اولین پدال سمت راست که صدارو ارتعاش میده پدال دامپر منظورتونه باید بگیرم البته دستم می رسه به ر واسه قطعاته دیگه می خوام بدونم.
بعد ببخشید باید بشمارم 1و 2و 3و4و درست متوجه شدم
با تشکر از شما

keeps_gettin_better
Saturday 21 August 2010, 11:40 PM
ببخشید ولی من این توضیحی که نوشتین رو نفهمیدم!

پدال منظور همون پدال سمت راسته.

شمارش هم من اگه باشم 4 تا "1 و 2 و 3 و" می شمرم، این شمارش ارزش یه سیاه رو دارن. پیشنهاد می کنم با مترونوم از چند میزان قبل از این میزان شروع کنید به زدن با همون شمارش عادی 1 و 2 و 3 و 4 و، یعد به این میزان که رسیدین متوجه می شین که خیلی سریع باید این 4 تا "1 و 2 و 3 و"ها رو بشمرید.

نازنازی
Sunday 22 August 2010, 01:22 AM
ببخشید ولی من این توضیحی که نوشتین رو نفهمیدم!

پدال منظور همون پدال سمت راسته.

شمارش هم من اگه باشم 4 تا "1 و 2 و 3 و" می شمرم، این شمارش ارزش یه سیاه رو دارن. پیشنهاد می کنم با مترونوم از چند میزان قبل از این میزان شروع کنید به زدن با همون شمارش عادی 1 و 2 و 3 و 4 و، یعد به این میزان که رسیدین متوجه می شین که خیلی سریع باید این 4 تا "1 و 2 و 3 و"ها رو بشمرید.
ببخشید تو رو خدا
نحوه پدال گرفتن این نتو بهم بگین
و همین طور برام بگین این نت کلید فا و کلید سل چطوری با هم ترکیب می شن دسته بندیشو میشه بگین
وهمچنین ر رو به ارزش یه سیاه، و لا و فا رو به ارزش یه سفید باید نگه دارم دیگه ر و کلید فا و لا دومو تکرار نکنم؟
مگه این تریوله 6 که 3 تان هرکدوم یه شمارش سیاه نیست پس 1و 2و 3و 4و میشه با سیاه آخر؟
تشکر فراوان

keeps_gettin_better
Monday 23 August 2010, 11:45 AM
من اگه باشم سر ضرب یک پدال می گیرم، ضرب 3 پدال رو بر می دارم دوباره می گیرم. این طوری نیازی هم نیست اون ر ضرب 2 رو نگه دارم.

دسته بندیشون رو که بالا گفتم، شما هم گفتید فهمیدید!

ر رو به ارزش یه سیاه، و لا و فا رو به ارزش یه سفید باید نگه دارم

الان که پدال می گیرید دیگه نمی خواد ر رو نگه دارید، همون لا و فا کافیه، ولی فای ضرب سوم یادتون نره بزنید.

دیگه ر و کلید فا و لا دومو تکرار نکنم؟

یعنی چی کلید فا رو تکرار نکنم؟!!! تکرار کلید فا که معنی نداره.

مگه این تریوله 6 که 3 تان هرکدوم یه شمارش سیاه نیست پس 1و 2و 3و 4و میشه با سیاه آخر؟

ببنید فلسفه شمارش چیه؟! مثلا ما در شمارش سیاه به صورت "1 و"، داریم تعداد چنگ ها رو می شمریم، یا واحد شمارشمون چنگه. ولی این طوری نیست که هر جا سیاه دیدیم بشمریم "1 و". یه وقت هم لازمه با واحد دو لاچنگ بشمریم که می شه "1 ه و ه".
حالا تو این میزان، نت با کوچکترین ارزش، دولا چنگ یه تریوله 6ه. پس قاعدتا باید واحد شمارش اون باشه تا راحت بشه. حالا تو یه سیاه چند تا از این دو لا چنگ ها وجود داره؟ 6 تا. پس هر چی سیاه تو این میزان هست هست شمارش می شه "1 و 2 و 3 و". الان قضیه روشن شد؟

نازنازی
Monday 23 August 2010, 12:21 PM
مرصی خیلی خوب بود تشکر می کنم من شک داشتم که خطهای اتحاد باشه اونا فکر کردن شاید خط اتصال واقعا خیلی تشکر میکنم عالی بود توضیحاتتون
:30:فقط یه سوال دیگه ام برام پیش اومده خیلی ببخشید توروخدا
من بخدا آدم سوء استفاده گری نیستم ولی علاه فراوان دارم به پیانو
این عکسی که می ذارم سونات 64 اسکارلاتی لطفا طریقه زدن این نت زینت و بهم بگین چرا تو یه قسمتش انگشت گذاری داره تو یه قسمتش نداره بعد با یه جاش با بمل اومده چطوری باید انجامش بدم اون قسمتی که انگشت گذاری مثل انگشت گذاریش بزنم اون قسمتهایی که انگشت گذاری نشده چطور؟
مثلا تو قطعش نت تریل هم داره که مثل همین نت زینت که عکسشو گذاشتمه ولی کوتاه ترش یه جا انگشت گذاری داره یه جا نداره قاعده کلی شو اگه بگین بهم ممنونتون میشم ؟
با تشکر فراوان

petrushka
Monday 23 August 2010, 05:37 PM
سلام ببخشید من اومدم تو بحثتون.....

جاهایی که انگشت گذاری نداره باید طبق انگشت گذاری قبلی انجام بدی و برای تریلها هم همین طور انجام بده.