PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک برای خرید گیتار مناسب

صفحه ها : [1] 2

احسان صولتی
Monday 23 August 2010, 12:34 PM
دوستان سلام . من می خوام یه گیتار خوب بخرم . اطلاعات دقیق میخوام کسی میتونه کمکم کنه .

shanshayanshan
Monday 23 August 2010, 01:01 PM
آخه بستگی داره چقدر میخاهی هزینه کنی؟سوالتون خیلی مجهول!!!چه سبکی کار میکنی؟بعد میخواهی چه گیتاری بخری(کلاسیک.فلامینکو.آکوست ک...) یکم سوالتون رو محدود کنید.من خودم 2 ماه پیش گیتار خریدم برای همین با برند ها قیمت ها فروشنده ها اشنام میتونم کمک کنم.

احسان صولتی
Monday 23 August 2010, 02:30 PM
ببینید من یک گیتار ی می خوام که اول باهاش پاپ وفلامینکو بزنم و کلاسیک هم داخل پاپم باهاش اجرا کنم

shanshayanshan
Monday 23 August 2010, 08:16 PM
بازم قیمت نگفتی

rezalahiji
Monday 23 August 2010, 09:22 PM
برو دنبال گیتار های والنسیا.
پیکب داره و به درد فلامینکو میخوره و بازده هی بالایی داره. اکشنشم خیلی خوبه رنج قیمتشم حدود 370 تومنه.
اگه پیکاب واست مهم نیست گیتار های الهمرا بگیر.

danger9597
Monday 23 August 2010, 09:34 PM
شما اگه مبتدی هستی
میتونی و می خوای زیر 400 هزینه کنی من به شما پیشنهاد یاماها میدم البته اگه اصل باشه
گیتارای یاماها به خاطر طراحی استادارد و سیم خوبی که داره واسه مبتدی ها خوبه صدای خوبی هم داره
الان که بیشتر C70 رو میپسندن که قیمتش حدود 120-130 هست ولی سری CG هم گزینه خوبی هست
با این گیتار شما هم میتونید پاپ کار کنید هم کلاسیک هم فلامینکو اونوقت که حرفه ای تر شدی میتونی بر اساس سبک کارت گیتار مورد علاقت رو تهیه کنی

pkr_legend
Monday 23 August 2010, 10:07 PM
من اولین گیتارم C-40 یاماها بود ، خیلی ازش راضی بودم خوب بود. ولی من مشکلم با یاماها اینه که از مارکش بدم میاد نمی دونم دلیلش چیه!!

ravi
Monday 23 August 2010, 10:18 PM
ببینید من یک گیتار ی می خوام که اول باهاش پاپ وفلامینکو بزنم و کلاسیک هم داخل پاپم باهاش اجرا کنم

پاپ و فلامنکو....!!!!:43: چه ربطی به هم دارند:45:
با همه ی گیتارها میشه همه ی سبکها رو زد ولی برای اجرای درست و صدای مناسب باید ساز مخصوص اون سبک رو بگیری....:am
به نظر من اصلا سمت والنسیا نرو که جالب نیست....الحمرا خوبه ولی به قیمتش نمی ارزه و بیشتر پول اسمش رو میگیره......:ad
من مارک خاصی رو نمیخوام پیشنهاد کنم چون اگه بخوای ساز بالای 300 تومن بگیری مارک خوب خیلی زیاده و بهتره که حتما با استاد خودت بری و از او بخوای که یه ساز خوب البته با سلیقه تو بگیره....:redguitar:
ولی اگه ساز ارزون میخوای من هم مثل دوستان یاماها رو پیشنهاد میکنم البته اون رو هم حتما همراه استادت تهیه کن....

shanshayanshan
Monday 23 August 2010, 10:38 PM
این حرفها چیه من نگاه کردم page ایشون رو یا 3 ماه یا 3 ساله که دارند کار میکنند .
ببین عزیز من گیتار فلامینکو چوبش با گیتار کلاسیک فرق داره تو فلامینکو از چوب سایپرس استفاده میشه و تو new flamencoاز چوب رز استفاده میشود که حجم صدای خیلی زیادی دارد.ولی کلاسیک چوبهای خودش رو داره که نه میدونم و نه میخواهم بدونم.

rezalahiji
Monday 23 August 2010, 10:58 PM
یکسری گیتارام هست که ساخت ژاپنن. با اونا کار نکردم ولی شنیدم خوب در اومدن

shanshayanshan
Monday 23 August 2010, 11:13 PM
اگه میخواهی زیر 500 بدی میتونی ساز غیر اسپانیایی بخری ولی اگر بالای 500 تومان میخاهی بدی خریدن ساز آمریکایی هم غلط چه برسه به ژاپنی شبیه این میمونه که یه ژاپنی بگه بیا من یک 3تار درست کردم ببین چطوری خوب اصلا طرف رو نگاه هم نمیکنی.

احسان صولتی
Monday 23 August 2010, 11:31 PM
قیمتی که مد نظرمه بین 200 تا300 .

rezalahiji
Tuesday 24 August 2010, 03:24 PM
خوب اینو همه میدونن دوست من که با این قیمت نباید گیتاره فلان کشور ها رو خرید. فکر نکنم آدم سالمی پیدا بشه که می خواد بالای 500 تا خرج کنه بره یه گیتاره غیره اسپانیایی بگیره. اگه همچین کاری بکنه باید گفت گیتارو میخواد بگیره واسه دکوره خونش. ما داریم سره قیمت 300 تا بحث میکنیم و میگیم با این قیمت میشه اسپانیایی هم خرید. گیتار اسپانیایی که من میگم واصه اینه که دوست ما می خواد پاپ کار کنه و تکو توک کلاسیک بزنه. نمی خواد حرفه ای کلاسیک بزنه. بعدش توی پاپ فقط ریتمه . تو فلامینکو ریتم نداریم؟!!!!

احسان صولتی
Tuesday 24 August 2010, 04:05 PM
دوستان میتونید در رابطه با مارک گیتار هم برام بنویسید

ho3in
Saturday 28 August 2010, 01:39 PM
سلام دوستان، میخوام گیتار بگیرم ولی موندم چیکار کنم. میخوام حداکثر تا 200 تومن هزینه کنم. نظرتون درباره گیتارای زیر چیه؟ اصلا می ارزه اینقدر هزینه کنم؟:redguitar:
-Ibanez g100-C40 - C70- C80 -AK20 - AK35

ravi
Sunday 29 August 2010, 06:47 PM
سلام دوستان، میخوام گیتار بگیرم ولی موندم چیکار کنم. میخوام حداکثر تا 200 تومن هزینه کنم. نظرتون درباره گیتارای زیر چیه؟ اصلا می ارزه اینقدر هزینه کنم؟:redguitar:
-Ibanez g100-C40 - C70- C80 -AK20 - AK35

دوست عزیز شما هرچه قدر هزینه کنید حتما ارزش داره....ولی باید این رو هم در نظر بگیرید که اگه تازه میخواهید گیتار رو شروع کنید یه ساز معمولی هم کار شما رو راه میندازه...:redguitar:
ولی در مورد مارک ها هر سه تا مارک قابل قبول هستند....ولی من به خاطر شناختی که از c70 دارم این ساز رو پیشنهاد میکنم ولی خوب همه ی مدلها قابل قبول است...:am

راستی من درست یادم نیست ولی اگه AK ها مارکش آریا باشه اونها هم خیلی خوبه ولی بازم میگم من درست صدای اون مدل ها رو یادم نیست.....:ad

Atrovan
Sunday 29 August 2010, 07:47 PM
به نظر من گیتار خوب Yamaha CG-111c ....گیتار من همینه خیلی خیلی هم ازش راضیم من 7 سال پیش حدودای 300 خریدم الان رو نمی دونم ولی صداش خیلی خوبه و استادم هم خیلی قبولش داره.

گیتار محزون
Wednesday 22 September 2010, 10:40 PM
ببخشید چرا میگین مبتدی ها با چه چیز ارزون شروع کنن؟
یعنی چی!خب آدم زده میشه!
من بچه که بودم می خواستم اسکیت شروع کنم یه چیز ارزون مسخره برام خریدن که حسابی خورد تو ذوقم!خیلی ام یاد گرفتن با اون برای سخت بود خیلیم پاهامو اذیت می کرد!به سختی ادامه دادم!
یا وقتی خواستم ویولن شروع کنم یه چیز 80 تومنی فروشنده بهم داد گفت واسه تازه کارا و استودنته!همچین سر کلاس خورد تو ذوقم و احساس حقارت کردم که دیگه دورش نرفتم!(چون همه ویولن های درست حسابی داشتن!حتی تازه کارا!)

ravi
Wednesday 22 September 2010, 11:57 PM
ببخشید چرا میگین مبتدی ها با چه چیز ارزون شروع کنن؟
یعنی چی!خب آدم زده میشه!
من بچه که بودم می خواستم اسکیت شروع کنم یه چیز ارزون مسخره برام خریدن که حسابی خورد تو ذوقم!خیلی ام یاد گرفتن با اون برای سخت بود خیلیم پاهامو اذیت می کرد!به سختی ادامه دادم!
یا وقتی خواستم ویولن شروع کنم یه چیز 80 تومنی فروشنده بهم داد گفت واسه تازه کارا و استودنته!همچین سر کلاس خورد تو ذوقم و احساس حقارت کردم که دیگه دورش نرفتم!(چون همه ویولن های درست حسابی داشتن!حتی تازه کارا!)

دوست عزیز ممکنه هر فردی که این نظر رو داره دلیل خاص خودش رو داشته باشه ولی میشه به این دلایل هم اشاره کرد....:am
-امکان داره که شما این رشته رو رها کنی و از اون ساز دیگه استفاده نکنی....:ad
-یا مثلا امکان داره ساز آسیب ببینه که دلیل اون میتونه متفاوت باشه و هنوز ساز رو خوب یاد نگرفتی کلی خسارت ببینی....:am
-من هم معمولا این پیشنهاد رو میدم و دلیلش اینه که به نظرم بهتره که فرد بعد از اینکه مقداری با ساز آشنا شد و یاد گرفت خودش ساز رو انتخاب کنه و به نظر من همیشه اون ساز رو چون خودش انتخاب کرده بیشتر دوست داره....:25:

mi-fx
Saturday 25 September 2010, 12:36 PM
با عرض سلام خدمت دوستای عزیز
راستش من چند وقتی گیتار میزنم ولی اصلا توی خرید سر رشتهای ندارم
از دوستان حرفه ای خواهش میکنم یه مدلی معرفی کنند واسه خرید قیمتش مهم نیست البته نمیخواهم پول اضافه بدم
من پاپ کار میکنم
یه سوال دیگه ام داشتم قبلا پورسیدم چی میشه اگه مثلا با یه گیتار فلامنکو پاپ زد از لحاظ صدا که من باهاش پاپ زدم خیلی عالی!؟

shanshayanshan
Saturday 25 September 2010, 02:34 PM
فرقش بین چوب,استحکام و صدا صدای گیتار فلامینکو خیلی خشک اکشناشون هم با هم فرق داره...

istar
Wednesday 29 September 2010, 07:32 PM
من هم امروز رفتم یه سی 70 گرفتم شد 160 قیمتش رو خوب داده؟؟؟

ho3in
Thursday 30 September 2010, 03:27 PM
من هم امروز رفتم یه سی 70 گرفتم شد 160 قیمتش رو خوب داده؟؟؟
دیگه خریدی، گرون یا ارزون بودنشو باید قبل از خریدن می پرسیدی، مبارک باشه

shanshayanshan
Thursday 30 September 2010, 09:04 PM
heh!!ho3in (You can see links before reply) rast mege kheli harf ghashangi bod eshgh kardam vali parsal 110 toman bod emsal ro nemedonam.mobarake

Mohi_Liebert
Friday 1 October 2010, 06:09 AM
واقعا سخت ترین خرید، خرید گیتاره!!!! مخصوصا برای ما که تجربه زیادی هم نداریم!
خودم C40 دارم ولی وقتی C80 می گیرم دستم انگار دارم با یه گیتار 400 تومنی میزنم!!!!!

ho3in
Tuesday 5 October 2010, 04:09 PM
به نظر من گیتار خوب Yamaha CG-111c ....گیتار من همینه خیلی خیلی هم ازش راضیم من 7 سال پیش حدودای 300 خریدم الان رو نمی دونم ولی صداش خیلی خوبه و استادم هم خیلی قبولش داره.
الانم حدود 270 -280 قیمتشه. البته کم گیر میاد. صفحه روش solid و از جنس سدره. همونجور که دوستان میدونن چوب سدر از هون ابتدا حداکثر صداشو داره و مثل صنوبر نیست که نیاز به گذشت زمان باشه. در ضمن به فرکانسهای پایین(بم) بهتر جواب میده. در کل برای کسانی که حوصله ندارن که منتظر باشن تا صدای گیتار جدیدشون جا بیافته و یا به گیتارهایی که رنگ صداشون کمی بمتره علاقه دارن میتونه گزینه مناسبی باشه. البته مدل Yamaha CG-111s اون صفحه روش از صنوبره. البته به نظر من و با تجربه ای که دارم در کل گیتار کارخونه ای و ناکامل چوب تفاوتهای خیلی شایانی با گیتارهای تخته سه لا خوب نداره!

istar
Thursday 7 October 2010, 07:39 PM
دیگه خریدی، گرون یا ارزون بودنشو باید قبل از خریدن می پرسیدی، مبارک باشه

راس میگی اما فهمیدم گرون داده البته کنارش یه تونر یه کاور و یه سی دی و کتاب هم داد بنده خدا +یه کاور یاماها که ست بشه حالا شاید 10 تومن بیشتر داده باشه اما من که راضیم باز شنبه کلاس دارم برم ببینم استادم چی میگه من که سر در نمیارم اما تو این یه هفته که گرفتم با اینکه هیچی سر در نمیارم اما همینطوری باهاش ور میرم و کلی ذوق میکنم :38::21::redguitar::redguitar:

pacoo
Sunday 10 October 2010, 12:50 PM
دوستان من 4 سال پیش یه گیتار خریدم به اسم royal ! به قیمت 100 هزار تومن .

جند وقت پیش رفتم از یه مغازه ای قیمت گرفتم گفت 150 تومن و این گیتار صادراتی ایرانه . برچسب توشم نوشته handcarft classic guitar سازنده هم فکر کنم کمالدین نصری .

صداش بدک نیست خصوصا وقتی سیمهاش نو هست (غیب گفتم :دی) الان یه ساله سیمهاشو عوض نکردم صدای مالی نداره به خصوص وقتی فلامنکو بزنی باهاش.

کسی شنیده این مارک گیتار رو یا کار کرده باهاش ؟

رو این حساب میپرسم که من جز این گیتار و دو سه تا دیگه که از این بدتر بودن فقط نواختم نمیدونم نسبت به گیتارهای دیگه چه جوره . یه گیتار فقط اون قدیما باهاش زدم اسمش تاکامین بود اگه اشتباه نکنم صداش خیلی ردیفتر بود خیلی هم قدیمی بود گیتار.

Atta-Flamenco
Sunday 10 October 2010, 02:23 PM
با عرض سلام و عرض ادب خدمت همه استاتيد و دوستان
همه مطالب رو خوندم يه نظر كلي ميگم -البته با اجازه اساتيد - در مورد خريد گيتار :
به نظر اساتيد بزرگ از همون اول اگه مايه دارين يه ساز حرفه اي بگيرين چون از هر نظر فوقالعادست
براي مثال : طنين صدا كاملا فلامنكو اي هستش و گوش هنر آموز از همون اول با طنين خاص اين سبك و ساز آشنا ميشه (گز مخصوص فلامنكو)
فاصله اكشن ها بسيار پائينه - تو گيتار هائي همچون yamaha ‍c40 و ... اگه توجه كنين فاصله اكشن سيم هاي بين 0.5سانت تا 1.5-2 سانته ! (اكشن : منظور از اكشن فاصله بين سيم هاي گيتار تا كف دسته گيتاره كه از بغل اگه ني گاه كنين مشخص ميشه به اون فاصله اكشن ميگن) هر چه قدر اكشن كمتر باشخ نوازندگي راحتر و مراتب سرعت نوازدگي بيشتر ميشه و فشاري كه به تاندل هاي انگشت مياد كمتره و فرت گيري به مراتب راحتره و و و و

نكته : بعضي گيتار ها داراي اكشن كم و مبتدي فريب هستن براي مثال يه سازنده مياد فاصله اكشن رو به عمد يا غير عمدي كم ميذاره و هنر آموز با خوندن مطالبي در مورد اكشن و ... و عدم اطلاعات كافي فريب اين طرفند رو ميخوره و فكر ميكنه كه چون فاصله اكشن كمه حتما گيتاره خوبيه و... ولي به اين نكته هم توجه داشته باشين كه درسته كه هر چقدر اكشن كم باشه خوبه ولي به همون نسبت اگه اكشن بدن محاسبه دقيق تنظيم بشه باعث ميشه كه تو فرت هاي پائين(فرت 12 13 14 و...)فرت گيري راحت تر بشه ولي تو فرت هاي بالا فرت 1 2 3 و... وقتي سيم رو فرت فشار ميدين چون اكشن مناسب دقيق نيست باعث ميشه كه صداي گز مانندي توليد بشه كه علتش دقيق نبودن اكش و برخورد سيم به هنگام لرزش با فرت هاي قبلي مثلا فرت 1 رو گرفتين وقتي به سيم رو به ارتعاش در ميارين سيم بر اثر لرزش چون محاسبش دقيق نيست با فرت 2 يا 3 تا قبل انگشت گذاري شما برخورد ميكنه و باعث ميشه صدا گز دار باشه ، يا كلا صدا خفه بشه يا اصلا تن صوتي عوض بشه !
پس حتما قبلا خريد كاملا اطلاعات كسب كنين و با اطلاعات ناقص واسه خريد اقدام نكنين

درمورد دوستمون كه مي خواد گيتار بخره يه نكنته رو ديدم و اونم اين كه دوست عزيز شما هنوز نمي دونين به چه سبكي علاقه دارين همون طوري كه خودتو مي دونين گيتار سه تا شاخه اصلي داره
1- فلامنكو
2-كلاسيك
3-پاپ
بيبين شما به كدوم سبك علاقه دارين نسبت به اون گيتار تهيه كنين چون طنين صوتي هر سبك با سبك بعدي متفتوته مخصوصا فلامنكو

اگه واقعا نمي دونين به چه سبكي علاقه دارين كارتون خيلي سخته چون يهمدت ميرين دنبال يه سبك و بعد يه مدت چون اون سبك مورد علاقتون نبود عوضش ميكنين و هم وقت و هم پولتون هدر ميره

اول سبكتونو مشخص كنين (براي اين كار اينترنت درياست تو هر سبك و شاخه چند تا آهنگ تو سبك ها مختلفش رو گوش كنين و بيبن از چه سبكي خوشتون مياد و رو اون سبك هزينه و برنامه ريزي كنين- از هر سبك هم حداقل بهتره يه 30-40 تا يا بيشتر آهنگ گوش كنين تا بيبين واقعا به كدومش علاقه دارين )

بعد مشخص شدن علاقه تون اگه فلامنكو بود :
بهتره تا جائي كه ميتونين هزينه كنين براي گيتارتون چون صداي گيتار فلامنكو با بقيه گيتار ها خيلي فرق داره و داري گز مخصوصيه (نه گز سيم هاي گيتار - اين گز با اون گز خيلي فرق داره كه مربوط ميشه يه جنس چوب بدنه گيتار ، جنس خود سيم ها ،‌ابعاد گيتار و و و و و)
ولي خب مشكلي كه هست اينه كه بازار سياه و كلاه برداري تو خريد و فروش كلا ساز تو ايران افتضاحه و اگه يكم اح.است جمع نباشه كلا رفته تو سرت حسابي
دو تا كار مي توني بكين يا اين كه از يه نفر كه واقعا تو فلامنكو استاده و اهل فن و دل سوز كمك بگيري ()متاسفانه بعضي از استاد ها هم با اين فروشنده ها توافق مي كنن و گيتاري رو كه ارزش آتيش زدن هم نداره رو با 1000 تا حرف و حديث و تعريف وتمجيد .... ي هنر آموز بيچاره كه از دنيا بي خبره مي كنن (پس حواستون باشه كه ريشتونو دارين دست كي ميدين)
اون واسه حالاتي بود كه پول دارين و استاد مورد اعتماد هم دارين

ولي واسه حالتي كه پولتون فعلا مناسب نيست و يا اين كه به فلامنكو علاقه دارين ولي نمي دونين چقدر
به نظر من بهتره به جاي يه گيتار معمولي حداقل يه گيتار 300-400 تومني فلامنكو بخرين
گيتار هاي استاندارد Alhambra مدل هاي F3 , F5 و4F كه هم صداي فلامنكو دارن (البته نه در اون حدا ولي خوبه) ، اكشن هاي نسبتا مناسبي دارن ، يه چيز استانداره ،‌تو ايران نمايندگي داره ، تيپ خوبي دارن، گارنتي هم دارن (دسته تاپ برداشت يا...) اينم لينك سايتش با ذكر نمايندگي ايران ، آدرس تلفن و ...
You can see links before reply

هزينه كمي مي كنين ، نسباتا مطمئنه ، حداقل2 سال كارتون رو راه ميندازه و بعد اون مدت ديگه خودتو برا خودتو يه پا استاد ميشين و نيازي ندارين كه منت كسي رو بكشين و خودتون يا يه گيتار دست ساز سفارش ميدين يا يه گيتار دست ساز توپ ميخورين (2-3 ميليون به بالاتر )

اگه هم كلا نميدونين به چه سبكي علاقه دارين و نمي خواين كسب اطلاعات كنين :
بهترين گيتار همون گيتار 100 تومنيyamaha C40 هستش كه استاندارده و گيتاره كاملا مبتدي و... هستش ولي موقع خريدش حتما به فاصلا اكشنش حتما ني گاه كنين چون تو بعضي مدل ها من ديدم تا 3 سانتي متر اكشن فاصله داره ! تاب دسته رو حتما چك كنين چون از جمله ايراداتات بارزه گيتار هاي ياماها هستش(اگه از بالا دسته گستار رو ني گاه كنين و از بغل تاب دسته مشخ ميشه چاب شكمي،چب يا راست ، انحنا ، تاب چرخشي از جمله تاباش هستن) - صداي گز رو حتما چك كنين و ... كه نياز شد بعدا مراحل تستشو ميگم

فعلا تو همين حد كافيه فكر كنم تا بيبن بعدا چي ميشه

كوچيك همه
يا حق.

Mohi_Liebert
Sunday 10 October 2010, 05:13 PM
البته یه مزیتی که گیتارهای مبتدی دارن اینه که حسابی دست رو قوی می کنه مثلا همونطور که عطا گفت اکشن یاماها C40 زیاده که همین موضوع باعث شده که وقتی یه گیتار درست حسابی دستم میگیرم خیلی ساز به نظرم خوش دست میاد و روی اون بیشتر مسلطم!!!

Atta-Flamenco
Sunday 10 October 2010, 10:22 PM
البته یه مزیتی که گیتارهای مبتدی دارن اینه که حسابی دست رو قوی می کنه مثلا همونطور که عطا گفت اکشن یاماها C40 زیاده که همین موضوع باعث شده که وقتی یه گیتار درست حسابی دستم میگیرم خیلی ساز به نظرم خوش دست میاد و روی اون بیشتر مسلطم!!!

عزيز حرفت متين ، باعث تقويت ميشه ولي يه مسئله اي كه هستش انگشت ها بايد با تمرين قوي بشن
اين حرفو محض خنده ميگم ها به دل نگيري ها عزيز : بدن سازي كار نمي كنين كه وزنه زياد كنيم !:21: اكشن زياد تاثيري به غير از كند كردن انگشت گذاري ، وارد كردن فشار بيش از حد به انگشتان ، توليد صداي نا مناسب و ... چيز ديگه اي نداره ،
خودت عزيز فلامنكو كاري و ميدوني فلامنكو يعني چي علاوه بر تكنيك هاي فوق العاده بالاي فلامنكو همون طوري كه ميدوني سرعت فوق العاده زيادي هم داره با وجود اكشن بالا واقعا نمي شه هزگر به سرعت و كشش صوتي مناسب دست پيدا كرد.
به جاي اكشن بالا جهت تقويت انگشتان 1001 روش اشتاندارد،‌منظقي ، اصولي و پزشكي ديگه وجود داره
اين اصلا صحيح نيست كه براي تقويت انگشتان از گيتار و ساز غير استاندارد استفاده كنيم.

از نظر پزشكي اين اكشن زياد باعث ميشه كه به تاندول ها يه خورده نمور صدمه وارد شه ! (عزيز كار هنريه قدرتي نيست كه :9:)
انگشت هاي هنر آموز نو آموز هنوز از لحاظ عصبي مشكل داره نمي تونه انگشت ها شو هنوز به رديف رو سيم ها بچينه خودش فشار فوقالعاده اي به اكثر هنر آموز ها وارد مي كنه حالا يه فاشر اكشن هم روش اضافه بشه ! انگشتي كه هنور قدرت نداره اكشن 0.25 سانتي فرت اول رو فشار بده و نگه داره بهش بگو فرت 14 رو فشار بده درست رو نقه صحيح خودش و 1 دقيقه نگه داره ببين چه حالي ميشه !

در مورد اين مطالب هم اگه گفته هاي اساتيد بزرگي همچون پاكو دلوچيا رو بخونين مي بينين كه كاملا حرفام منطقي هستش.

دليل انتخاب ساز ارزون تو كشور ما اكثرا ايناست :
1- نبود هزينه مناسب
2-نبود ساز مناسب و معتبر با قيمت مناسب(چند كارگاه در پيتي ،‌يا چند تا مارك در پيتي درجه 1000 !) مثلا همين yamaha c40 رو ميدونين كه تو همين كرج خودمون توليد ميكنن و به اسم اصل بار مردم ميكنن !!!! ياماها خودش چيه كه هنور تقلبشو دارن ميزنن!! اون تو ايران ! براي همين تو پست بالا گفتم كه دقت كنين چون ايرانيه !
3-نبود اطلاعات كافي
4-نبود اطلاعات كافي از سبك مورد علاقه
و و و و و و و و

Atta-Flamenco
Sunday 10 October 2010, 10:34 PM
يه مثال ميزنم چون نمي دونم چند وقته كه كار ميكني عزيز :
وقتي كه يه قطعه با سرعت بالا رو وقتي خودتو مي كشي و نمي توني با ياماها در بياري اون موقع مي فهمي كه اكشن و معني و قدرت اكشن چيه به طوري كه همون قطعه رو ،‌رو يه گيتار 3 ميليون تومني اجرا ميكني و به اندازه استاد ، خود نمائي ميكني .
اون موقع معني اكشن روشن ميشه
من خودم تجربه كردم و ميگم :
يه قطه رو رو گيتار خودم هر كاري مي كردم نمي تونستم درست اجرا كنم ! اجرا و سرعتم مشكلي نداشت ولي صدا صدائي نبود كه من مي خواستم يا كشش صدا ها كامل نبود يا گز دار بود يا اون قدر فشار وارد مي شد كه باعث ميشد كه انگشتام با سيم هاي ديگه برخورد كنه و صداشونو خفه كنه
ولي همون آهنگ رو وقتي با گيتار استادم اجرا كردم محشر بود محشر چون اكشن فوقالعاده توپي داره
اينو مي دونين كه از مهمترين آيتم هاي قيمت گيتار اكشن اونه؟؟؟
اكشن هر چقدر دقيق و كم باشه قيمت گيتار به همون نسبت زياد ميشه!
(سيم سوم رو با انگشت 4،رو فرت 14 فشار بده بايد 2.5-3 سانت فشار بدي داخل به طوري كه به سيم 1و2و4 هم برخورد نكنه و بين اون هم انگشت گذاري هاي ديگه با انگشت هاي 1-2-43 داري حالا سرعت اگه بره به نظرت تو سرعت 220 ضربه باز هم مي توني اون فاصله 2.5-3 سانتي رو فشار بدي به طوري كه صدات كاملا صحيح باشه؟؟؟؟؟؟؟)

هرگز و هرگز از فاصله اكشن به منظرو تقويت و.... استفاده نكنين . (نظر همه براي من كاملا محترمه اينم نظر منه - ولي من دوست دارم نظرمو طبق دليل و منطق و تجربه بگم)

كوچيك همه مخصوصا دوستان فلامنكو كار گلم و Mohi-Liebert (You can see links before reply) گلم (;

pacoo
Monday 11 October 2010, 09:13 PM
حرف شما درسته . اگه کسی از نظر مالی مشکلی نداشته باشه باید همون اول یه گیتار درست حسابی بگیره که نوازندگی براش لذت بخش باشه و طوری نباشه که دلزده بشه و کلا رها کنه !

ولی یه عده هم مشکل مالی دارن و هم دوست دارن با گیتار آشنا بشن مثل خوده من . میره یه گیتار 100 تومنی میخره و کار رو شروع میکنه و عیبی هم نداره ولی باید بدونه این صدایی که از ساز داره در میاد صدای گیتار نیست :دی به قول دوستمون دست هم قویتر میشه و هم مثلا خود من سعی میکنم هر دفعه تکنیکها رو جوری اجرا کنم که صدای بهتری در بیارم ازش . حالال ببین یه گیتار حرفه ای بدن دست من چیکار میکنم :دی

Afshin geladiat
Wednesday 20 October 2010, 08:40 PM
سلام
من میخام یه گیتار بگیرم
البته گیتار خوب
پول زیادی هم ندارم اخه تازه یه گوشی گرفتم
گیتار میخام در حد 200...300تومن
من سبک اکوسیت (پاپ) یه جورایی بلدم
میخام بدونم چه گیتاری بگیرم بهتره؟

fariborzlp1
Saturday 8 January 2011, 01:40 AM
از بین مارکهای yamaha که نوشتی C80 بهتره اما سازهای yamaha به خاطر جنسش صدای خالص چوب رو ازش نمیتونی بشنوی اما در مورد aria وضعیت فرق میکنه و بهتره، اما از طرفی نوازندگی با yamaha روون تر و لذت بخش تره، حالا خودت ببین صدا برات مهمتره یا سرعت پیشرفت! درباره ibanez هم من اینطور فکر میکنم که این برند بیشتر توی زمینه سازهای الکتریک قوی بوده نه آکوستیک ، پس بهت پیشنهاد نمیکنم.
این رو برای ho3in نوشتم

fariborzlp1
Monday 10 January 2011, 10:10 PM
دوستان من 4 سال پیش یه گیتار خریدم به اسم royal ! به قیمت 100 هزار تومن .

جند وقت پیش رفتم از یه مغازه ای قیمت گرفتم گفت 150 تومن و این گیتار صادراتی ایرانه . برچسب توشم نوشته handcarft classic guitar سازنده هم فکر کنم کمالدین نصری .

صداش بدک نیست خصوصا وقتی سیمهاش نو هست (غیب گفتم :دی) الان یه ساله سیمهاشو عوض نکردم صدای مالی نداره به خصوص وقتی فلامنکو بزنی باهاش.

کسی شنیده این مارک گیتار رو یا کار کرده باهاش ؟

رو این حساب میپرسم که من جز این گیتار و دو سه تا دیگه که از این بدتر بودن فقط نواختم نمیدونم نسبت به گیتارهای دیگه چه جوره . یه گیتار فقط اون قدیما باهاش زدم اسمش تاکامین بود اگه اشتباه نکنم صداش خیلی ردیفتر بود خیلی هم قدیمی بود گیتار.

این گیتار رویال ما چون میخام بدونی میگم که همچین مالی نیست! یعنی نسبت به گیتارای هم رنج قیمت خودش که تو ایران تولید میشه مثل پویا یا حتی برندای شبیه یاماها و اریا به اون صورت چیزی ب ای گفتن نداره.

j@v@d
Wednesday 18 May 2011, 08:42 PM
سلام من می خوام یه گیتار پاپ بگیرم با 150000 تومن چیزی گیرم میاد....

Honey_Shababi
Wednesday 18 May 2011, 08:54 PM
سلام من می خوام یه گیتار پاپ بگیرم با 150000 تومن چیزی گیرم میاد....

اگه منظورت از گيتار پاپ همون گيتار كلاسيكه.چرا كه نه!با 150000 تومن يه مدل خوبش رو ميتوني بخري.راستي يه نكته رو بگم كه گيتار پاپ يه سبكه.نوع گيتار نيست.اسم گيتاري كه باهاش پاپ ميزنن گيتار كلاسيك يا گيتار نايلون هست.

j@v@d
Wednesday 18 May 2011, 09:47 PM
مرسی (honey111) جان.....ببخشید چه مدلیش بگیرم خوبه

Honey_Shababi
Wednesday 18 May 2011, 09:51 PM
مرسی (honey111) جان.....ببخشید چه مدلیش بگیرم خوبه

من كه yamaha c 70 دارم. خيلي خوبه.فكر كنم 120000 باشه.در مورد بقيه مدلها نميدونم.

ho3in
Wednesday 18 May 2011, 10:10 PM
از بین مارکهای yamaha که نوشتی C80 بهتره اما سازهای yamaha به خاطر جنسش صدای خالص چوب رو ازش نمیتونی بشنوی اما در مورد aria وضعیت فرق میکنه و بهتره، اما از طرفی نوازندگی با yamaha روون تر و لذت بخش تره، حالا خودت ببین صدا برات مهمتره یا سرعت پیشرفت! درباره ibanez هم من اینطور فکر میکنم که این برند بیشتر توی زمینه سازهای الکتریک قوی بوده نه آکوستیک ، پس بهت پیشنهاد نمیکنم.
این رو برای ho3in نوشتم
دستت مرسی ولی من 10 ماه پیش یه C70 گرفتم...
منم حرف شما رو تا حدودی تایید میکنم. اینکه یاماها روون تره
من خودم تا به حال 5 تا گیتار داشتم که 3 تاش برند یاماها بوده و دو تای دیگش آریا و کوئینکا

j@v@d
Thursday 19 May 2011, 01:40 PM
من كه yamaha c 70 دارم. خيلي خوبه.فكر كنم 120000 باشه.در مورد بقيه مدلها نميدونم.

مرسی از توضیحاتت

saeedfweb
Thursday 19 May 2011, 04:53 PM
سلام
نمایندگی یاماها در تهران قیمتهای زیر رو عرضه می کنه
c40 100,000
c70 130,000
c80 160,000
قیمت بعد از عیدشون بود

Bokhari_90
Thursday 19 May 2011, 08:36 PM
سلام دوستان
میخوام یه گیتار بین 500 تا 800 بخرم
گیتار کلاسیک میخوام
اسپانیایی هم باشه
میشه راهنمایی کنین؟
چه مارکایی خوبه؟
مرسی

Bokhari_90
Friday 20 May 2011, 10:42 PM
سلام دوستان
میخوام یه گیتار بین 500 تا 800 بخرم
گیتار کلاسیک میخوام
اسپانیایی هم باشه
میشه راهنمایی کنین؟
چه مارکایی خوبه؟
مرسی

کسی نبود که جواب مارو بدهد؟

shanshayanshan
Friday 20 May 2011, 11:14 PM
دوست عزیز من تو کار کلاسیک نیستم ولی تو اون رنج گیتار فلامنکو سانچز 1018 خیلی عالی من 1 سال دارم خیلی راضی ام.
شاد باشی

aryan20
Monday 25 July 2011, 12:30 PM
سلام میخواستم نظر دوستان گل خودم رو راجع به گیتار اوویشن مدل:LX1773
و ایبانز مدل:G200 ECENT‎ و یاماها مدل: SLG100N‎
بدونم موندم بین این سه تا کدومو بخرم در ضمن تازه وارد نیستم وسبکمم کلاسیکه اگه لطف کنید یه راهنمایی کنید ممنون میشم

lagrima
Friday 29 July 2011, 11:22 PM
من فلامنکو کار میکنم گیتار رود ریگوئز CABALLERO 9 گرفتم 350 تومن ازش خیلی راضیم صدا و اکشنش عالیه دست ساز اسپانیاست از نمایندگی معتبر که وارد کننده از اسپانیاست خریدم با دفنرچه راهنما ی فارسی

aryan20
Saturday 30 July 2011, 01:20 PM
نمایندگیش کجاست؟

lagrima
Saturday 30 July 2011, 10:28 PM
تهران خیابان کریمخان ابتدای خیابان حافظ نرسیده به خیابان ورشو پلاک 519 شرکت بازرگانی مهر اهنگ سایتشونم اینه
موفق باشید

lagrima
Saturday 30 July 2011, 10:31 PM
اگه مشهد هستی بلوار سجاد پاساژ مومنی

abol68
Saturday 13 August 2011, 09:53 PM
سلام
کسی قیمت گیتار کلاسیک manuel rodriguez مدل caballero 10 رو میدونه؟ یا نمایندگی در تهران یا شماره تلفن
مرسی

manouchehr2020
Saturday 3 September 2011, 04:44 PM
سلام دوستان خوبم،من تازه این سایتو پیدا کردم،دوتا گیتار دارم یکی c40 و یکی dorrab model 99s یکی از یکی قدیمی تر و دیگه خستم کردن،اونقدر اکشنشون بالاست یخصوص dorrab که یه آهنگ میزنم از کتو کول میفتم،میخوام یه گیتار بگیرم تو رنج 300 تا 400 سبکم فلامینکو و پاپ هستش گاهی کلاسیکم میزنم،چی پیشنهاد میکنین؟

ravi
Saturday 3 September 2011, 08:06 PM
سلام دوستان خوبم،من تازه این سایتو پیدا کردم،دوتا گیتار دارم یکی c40 و یکی dorrab model 99s یکی از یکی قدیمی تر و دیگه خستم کردن،اونقدر اکشنشون بالاست یخصوص dorrab که یه آهنگ میزنم از کتو کول میفتم،میخوام یه گیتار بگیرم تو رنج 300 تا 400 سبکم فلامینکو و پاپ هستش گاهی کلاسیکم میزنم،چی پیشنهاد میکنین؟

دوست عزیز اگه سبک شما فلامنکو هستش خب گیتار فلامنکو بگیرید و اگه پاپ و کلاسیک که معلومه دیگه کلاسیک....:37:

با ساز کلاسیک، خوب نمیشه فلامنکو زد و با ساز فلامنکو هم خوب نمیشه پاپ و کلاسیک زد....البته میشه ولی جالب نمیشه....:m

شما اول تصمیم بگیرید چه سبکی رو بیشتر کار میکنید تا دوستان بتونن بهتر راهنمایی کنند....:ad
از نظر من یکی از همون سازها رو نگه دار واسه کلاسیک و یه ساز فلامنکو هم بگیر...:am
البته باید 600 هزینه کنید ولی ارزش داره و بین 300-400 خیلی ساز فلامنکو خوبی گیر نمیاد...:33:

manouchehr2020
Saturday 3 September 2011, 10:01 PM
دوست عزیز اگه سبک شما فلامنکو هستش خب گیتار فلامنکو بگیرید و اگه پاپ و کلاسیک که معلومه دیگه کلاسیک....:37:

با ساز کلاسیک، خوب نمیشه فلامنکو زد و با ساز فلامنکو هم خوب نمیشه پاپ و کلاسیک زد....البته میشه ولی جالب نمیشه....:m

شما اول تصمیم بگیرید چه سبکی رو بیشتر کار میکنید تا دوستان بتونن بهتر راهنمایی کنند....:ad
از نظر من یکی از همون سازها رو نگه دار واسه کلاسیک و یه ساز فلامنکو هم بگیر...:am
البته باید 600 هزینه کنید ولی ارزش داره و بین 300-400 خیلی ساز فلامنکو خوبی گیر نمیاد...:33:
اون دوتا دیگه زیادی اوراقن دوست من،پس فک کنم یه گیتار کلاسیک به این پول میگیرم بعدا با یه سرمایه ی بیشتر میرم سراغ فلامینکو
لطفا واسه کلاسیک راهنماییم کنید یاتشکر فراوان

sahigalile
Sunday 4 September 2011, 10:24 AM
بخشید من چند سال پیش حدود 8 سال قبل گیتار شروع کرده بودم گیتارمم aria 3/4 ak20 هستش یه گیتار مبتدی ولی با اکشن خوب و صدای خوب حالا که بزرگ تر شدم دیگه برام سخته روی دسته ی یک گیتار 3/4 یا همون سه چهارم اکورد بگیرم پس به فکر این افتادم که یک گیتار خوب بگیرم و هزینه ی که میتونم بکنم حدود 200,000 تا 250,000 هزار تومن هست در صورت اول اگر اسپانیایی باشه بهتره نشد یه گیتار خوب چون میخواهم برام عمر کنه تا بزنم تو گوش یه 3 تا 4 ملیونی حالا رامیرز یا هر چی دیگه سبکی که کار میکنم هم پاپ هست چون 2 دانگ صدایی خدا بهم داده اما فلامینکو هم تمرین میکنم . حالا اگر میشه اساتید بهم راهنمایی کنن چه مارک هایی هستن که تاید شده اند و از کجا تهیه کنم تا تقلبی نباشن .
در ضمن من یک سری از مارک هارو مثل yamaha و rodriguez رو مورد برسی قرار دادم که رودریگز از 350,000 تومان شروع میشد و یاماها هم چیزی که بدرد بخوره از 250000 به بالا و در اخر 10 الی 20 تومان بالا پایین برام مهم نیست
با تشکر فراوان : sahigalile

ravi
Monday 5 September 2011, 07:07 PM
دوست عزیز مارک های زیادی توی بازار هست و شما باید خودت از نزدیک ببینی و انتخاب کنی....
مارک های معروف هم که کم نیست مثل یاماها - الحمرا - آریا - آنتونیو سانچز - آنتونیو آپاراچیو و کلی مارک دیگه که باید ببینید چه مدلی به بودجه شما میخوره و همون مدل رو بخرید....

در مورد قیمت هم اگه مشکل بودجه دارید من پیشنهاد میکنم که ساز کارکرده بخرید و اگه نه با 300 به نظر من ساز قابل قبولی برای کسی که چند ساله داره گیتار کار میکنه وجود نداره....

sahigalile
Monday 12 September 2011, 10:49 PM
دوست عزیز با تشکر من 8 سال پیش حدود 2 ماه کار کردم اگر 8 سال می زدم که تو این سایت نبودم از هم گروهی ها یا استاد مجربم سوال می کردم اما اینجام و از دوستان مجربم سوال می کنم
در ضمن مشکل مالی دارم چون 1 عجولم 2 خیلی عجولتر 3 مشکل پسند و همیشه تو زندگیم سعی کردم بهترین رو داشته باشم . حالا با این تفاسیر به نظر شما من چی بگیرم که در حد شروع باشه و خوب خواهشا yamaha نگید که تماما ایران هست .

احسان صولتی
Tuesday 13 September 2011, 12:13 AM
ببین دوست عزیز باید ساز خوبی بخری . شروع و اخر نداره . دلیلش اینکه اگه ساز بدی بخری که صدای خوبی نداشته باشه گوشت به صدای بد عادت میکنه و بعد ها به این صدا عادت میکنی و نوازنده ی خوبی نخواهی شد . یه گیتار بهت معرفی میکنم سعی کن این رو بخری و مدت ها می تونی از این ساز استفاده کنی . انتونیوسانچز . یک بار بخر برای همیشه از این ساز استفاده کن

ravi
Tuesday 13 September 2011, 12:27 AM
دوست عزیز شما بودجه رو مشخص نکردین ولی اگه ساز ارزون میخواهید و یاماها نمیخواید بگیرید من آریا رو پیشنهاد میکنم...

توی یکی از پست ها نوشته بودید 200-250 که از نظر من با این پول نمیتونید ساز خوب آکبند بخرید...
ولی برای شروع یه مدل آریا بود که چند وقت پیش زدم و بد نبود و مدلش هم فکر کنم Ak 40 بود (البته اگه اشتباه نکنم)
حدود 200 هم بود ...

اگه میتونی ساز رو از صدا تشخیص بدی از نظر من برو سراغ ساز کارکرده ولی خوش صدا و اگر هم نمیتونی یه ساز آریا بگیر...

بازم اگه مارک خاصی مد نظرته بگو تا دوستان راهنمایی کنن...

ravi
Tuesday 13 September 2011, 12:37 AM
ببین دوست عزیز باید ساز خوبی بخری . شروع و اخر نداره . دلیلش اینکه اگه ساز بدی بخری که صدای خوبی نداشته باشه گوشت به صدای بد عادت میکنه و بعد ها به این صدا عادت میکنی و نوازنده ی خوبی نخواهی شد . یه گیتار بهت معرفی میکنم سعی کن این رو بخری و مدت ها می تونی از این ساز استفاده کنی . انتونیوسانچز . یک بار بخر برای همیشه از این ساز استفاده کن

من هم گفته دوستمون رو تایید میکنم و سانچز واقعا ساز خوبی هست و مدل های زیادی هم داره ولی باید بودجتون رو زیاد کنید و من حداقل برای شروع مدل های
1008
1010
:ad
رو پیشنهاد میکنم...:am

sahigalile
Wednesday 14 September 2011, 12:23 AM
دوستان بسیار تشکر از نظرات شما . درسته اما از اون جایی که بازار خرابه و من هم با پول خودم میخواهم اینو بخرم یکم مشکله اما ساز : چیزی که دیدم رودریگز بوده و بعد از اون هم یاماها G 230 که دوستان احتمالا ندیدا چون مال یکی بود که 25 سال پیش از ژاپن خریده بود و در مورد اریا هم سوالی که داشتم میخواستم بدونم کجایی هستش و من خودم AK 20 دارم ولی چون 3/4 هست برام کوچیک شده منظورم اریا AK20 هست .
و تشکر میکنم راهنمایی کنید که من چه نوعی بخرم چون علاقه بسیاری به فلامنکو دارم و دوست دارم پاپ بزنم چون صدام بد نیست حالا باید کلاسیک بگیرم یا کاتوی یا فلامنکو و میخواهم بدونم صدای ساز خوب باید چه خصوصیتی داشته باشه ؟
با تشکر فراوان

ravi
Wednesday 14 September 2011, 08:31 AM
دوستان بسیار تشکر از نظرات شما . درسته اما از اون جایی که بازار خرابه و من هم با پول خودم میخواهم اینو بخرم یکم مشکله اما ساز : چیزی که دیدم رودریگز بوده و بعد از اون هم یاماها G 230 که دوستان احتمالا ندیدا چون مال یکی بود که 25 سال پیش از ژاپن خریده بود و در مورد اریا هم سوالی که داشتم میخواستم بدونم کجایی هستش و من خودم AK 20 دارم ولی چون 3/4 هست برام کوچیک شده منظورم اریا AK20 هست .
و تشکر میکنم راهنمایی کنید که من چه نوعی بخرم چون علاقه بسیاری به فلامنکو دارم و دوست دارم پاپ بزنم چون صدام بد نیست حالا باید کلاسیک بگیرم یا کاتوی یا فلامنکو و میخواهم بدونم صدای ساز خوب باید چه خصوصیتی داشته باشه ؟
با تشکر فراوان

دوست عزیز متاسفانه مدل رودریگز رو مشخص نکردید ولی تا جایی که میدونم اگه اون ساز اصل باشه ارزش داره...(البته اگه سالم باشه)

در مورد یاماها 230 هم بگم که اون ساز فکر میکنم واسه سال 1970 باشه و خیلی عتیقه هست ولی چوب بکار رفته واسه ساختش قابل قبوله ولی باید ببینی اون ساز چقدر سالمه...:106:

اگه بخوای یه گیتار هم سطح اون یاماها از نظر چوب بگیری باید واسه آکش 400-450 بدی البته واسه ساز تولید 2010-2011

آریا سازهاش معمولا چین هستن و یه سری هاش ایرانی...:16:

در مورد سوال آخر هم بگم که فلامنکو و کلاسیک هر دو سری کات اوی دارند و نمیشه کات اوی رو یه ساز مجزا دونست...:33:
چون اهل خوندن با ساز هستی من کلاسیک رو پیشنهاد میکنم و زیاد کات اوی بودنش فرقی نمیکنه و اگه ساز خوب کات اوی سراغ داری میتونی اونو بخری ولی از نظر من فرق نمیکنه و فقط به درد فرت های آخر میخوره کات اوی بودنش...:16:

ویژگی صدای ساز خوب رو نمیشه به صورت کتبی گفت و فرق توی طنین صدای تولید شده توسط سازه...:ad

موقع خرید هم به صاف بودن Fingerboard خیلی توجه کن و دقت کن که به هیچ وجه تاب نداشته باشه و چوب ساز هم تغییر شکل نداشته باشه...:am

sahigalile
Wednesday 14 September 2011, 11:04 PM
با تشکر بسیار اما چند نکته 1 : اون یاماها G 230 ارزش داره بخرم البته جایی که دسته به بدنه نصب میشه لاابش ترک خورده که من زدم دیدم اصلا گز نمیده 2 : رودریگز رو تو نمایندگیش دیدم و گفت فلامنکو هست حدود 350 بود 3 : من مارک هایی که تو اینترنت سرچ کردم اینا بوده : sanchez , rodriguez , hofner , aria , ramirez , yamaha به نظر شما برای بودجه حدود 300 تا 350 من کدوم بهتره ؟ البته نظر خودم روی رودریگز هست چون مارک هایی مثل رامیرز و الحمبرا ملیونی هستن ولی نظر شما هم مورد احترام هست .
و در اخر یه گیتار کلاسیک باید صداش بم و دل نشین باشه درسته ؟
با تشکر از شما

ravi
Wednesday 14 September 2011, 11:59 PM
با تشکر بسیار اما چند نکته
1 : اون یاماها G 230 ارزش داره بخرم البته جایی که دسته به بدنه نصب میشه لاابش ترک خورده که من زدم دیدم اصلا گز نمیده
2 : رودریگز رو تو نمایندگیش دیدم و گفت فلامنکو هست حدود 350 بود
3 : من مارک هایی که تو اینترنت سرچ کردم اینا بوده : sanchez , rodriguez , hofner , aria , ramirez , yamaha به نظر شما برای بودجه حدود 300 تا 350 من کدوم بهتره ؟
البته نظر خودم روی رودریگز هست چون مارک هایی مثل رامیرز و الحمبرا ملیونی هستن ولی نظر شما هم مورد احترام هست .
و در اخر یه گیتار کلاسیک باید صداش بم و دل نشین باشه درسته ؟
با تشکر از شما

1.بستگی داره به چه قیمتی بده...(البته نمیدونم اون ترک چه جوریه و اگه من بودم ریسک نمیکردم و اونو نمیگرفتم چون ممکنه بعدها دیگه قابل استفاده نباشه)...:33:

2.من هنوز نمیدونم اون مدل رودریگز چی هست ولی خب اگه فلامنکو میخوای و صدای خوبی داره میتونه گزینه خوبی باشه(البته کلی میگم و چون نمیدونم چه مدلی رو میخوای بگیری و صداشو تا به حال نشنیدم)...:39:

3.به نظر من از این 3مارک انتخاب کن (ramirez - rodriguez - sanchez) ولی سانچز میدونم توی این حدود قیمت 2تا مدل S 10 وS 20 داره که اگه من باشم اینقدر پول برای اون سازها نمیدم ولی مدلهای بالاترش خیلی عالی هستند...:am

دوست عزیز یه نکته بگم که مارکهایی که خیلی معروفند معمولا سازهای ارزون جالبی ندارن و فقط چندتا مدل میدن تا اون طیف مشتری رو هم راضی نگه دارن...:25:

به نظر من الحمرا سازهای بی نقصی میسازه ولی ساز نسبت به قیمتش اصلا نمیارزه و یعنی مثلا میتونی با 1 میلیون ساز خیلی بهتری از یه مارک دیگه بخری...:28:

زیاد روی مارک توجه نکن و ببین چه سازی توی بودجه شما صدای بهتر و دلنشین تری میده و صدای چه مدل رو بیشتر دوست داری...:37:

در مورد سوال آخر بگم که همه گیتارها از صدای بم و زیر تشکیل شده و تفاوت بیشتر روی زنگ و طنین صدا هست...(البته بعضی سازهای ارزون هستن که صداشون یا خیلی بمه و یا خیلی زیره ولی ساخت خوب همیشه در تعادل هست)...:am

احسان صولتی
Thursday 15 September 2011, 02:49 PM
اولا یکی از فاکتور های خریدن گیتار اینه که باید چک کنی ترک نداشته باشه . مهم: اصلی ترین جایی که باید چک کنی دقیقا بین دسته وبدنه ی گیتاره که اگه ترک داشته باشه بعد از مدتی گیتار بدرد نمی خوره

دوما رودریگز اصل بالای 500 یا بیشتره . اون که شما دیدین رودزریگز ترکه

sahigalile
Thursday 15 September 2011, 09:24 PM
مدلی که من دیدم رودریگز کابالرو 8 است rodriguez cabalero 8 که میگه 390,000 که تو سایتش به یورو حدود 180,000 در میاد ولی میخواهم بدونم اگه سانچز بهتره سانچز بگیرم و کارو تموم کنم ولی میخواهم بدونم سانچز اسپانیاست منظورم اینه که مدل s10 , s20 اسپانیا است یا جای دیگه و چوبه ؟ چون رودریگزه تمام چوب بود صنوبر و ماهوگانی و رزوود .
اگر کمی در مدل ها راهنمایم کنید ممنون میشم .

sahigalile
Thursday 15 September 2011, 09:40 PM
بعد هم ممکنه چند تا فروشگاه خوب گیتار و در صورت امکان نمایندگی سانچز رو معرفی کنید و ادرسشون رو لطف نمایید
با تشکر : sahigalile

ravi
Thursday 15 September 2011, 10:03 PM
مدلی که من دیدم رودریگز کابالرو 8 است rodriguez cabalero 8 که میگه 390,000 که تو سایتش به یورو حدود 180,000 در میاد ولی میخواهم بدونم اگه سانچز بهتره سانچز بگیرم و کارو تموم کنم ولی میخواهم بدونم سانچز اسپانیاست منظورم اینه که مدل s10 , s20 اسپانیا است یا جای دیگه و چوبه ؟ چون رودریگزه تمام چوب بود صنوبر و ماهوگانی و رزوود .
اگر کمی در مدل ها راهنمایم کنید ممنون میشم .

سانچز واسه اسپانیاست ولی این 2مدل رو فکر کنم توی سایتش نزده و نمیدونم کجایی!
قیمت رودریگز هم من توی سایتش چیزی ندیدم....
در مورد چوب اون 2مدل سانچز هم اطلاعی ندارم...

ravi
Thursday 15 September 2011, 10:06 PM
بعد هم ممکنه چند تا فروشگاه خوب گیتار و در صورت امکان نمایندگی سانچز رو معرفی کنید و ادرسشون رو لطف نمایید
با تشکر : sahigalile

نمایندگی سانچز شرکت شیدکو هستش و اگه بخوای میتونی از مغازه های جمهوری هم پیدا کنی...
اینم سایتش

احسان صولتی
Friday 16 September 2011, 02:02 AM
برای خریدن ساز باید وقت بزاری تا سرت کلاه نره تو مغازه که می ری خجالت نکش و وقت بزار دقیق سازو برسی کن

1. باید سازو به صورت عمود بگیری واز بغل به گیتار با دقت نگاه کنی تمام باره ها باید در یک خط باشن وموج نداشته باشن
2. جای اتصال بدنه به دسته رو با دقت نگاه کن باید فاقد ترک خوردگی یا برامدگی از پشت داشته باشه گیتار اصل خیلی تمیز روش کار شده وایراد نداره
3. اكشن (فاصله بین سیم و دسته) پایین (كم) باشه
وغیره.................. باید با یه ادم وارد بری . بفهمن مبتدی هستی کلاه سرت میزارن

sahigalile
Friday 16 September 2011, 08:23 PM
تشکر از شما دوستان . دوستان و اساتید عزیز اگر ممکنه یک راهنمایی کنید که چه کتابی میتونم بگیرم برای سبک پاپ که درست راهنمایی کنه و یاد بده دقیقا موقع خواندن باید چه کرد و چگونه گیتار زد اگر سیدی هم بود اشکالی نداره ولی درست و اصولی اموزش بده و بعد از این اکورد های سر دسته چنتا شکل دارن ؟ یعنی اکورد Am و A چند شکل روی سر دسته دارن چون من در سه منبع به سه شکل دیدم
باز هم تشکر از شما : SAHIGALILE

ravi
Friday 16 September 2011, 11:11 PM
تشکر از شما دوستان . دوستان و اساتید عزیز اگر ممکنه یک راهنمایی کنید که چه کتابی میتونم بگیرم برای سبک پاپ که درست راهنمایی کنه و یاد بده دقیقا موقع خواندن باید چه کرد و چگونه گیتار زد اگر سیدی هم بود اشکالی نداره ولی درست و اصولی اموزش بده و بعد از این اکورد های سر دسته چنتا شکل دارن ؟ یعنی اکورد Am و A چند شکل روی سر دسته دارن چون من در سه منبع به سه شکل دیدم
باز هم تشکر از شما : SAHIGALILE

دوست عزیز بهترین کاری که میتونی انجام بدی اینه که بعد از خرید ساز پیش یه استاد بری و به این شکل یاد بگیری و با کتاب و سی دی تا 20 سال دیگه هم نمیتونی اندازه 6ماه کارکردن با یه مدرس خوب چیز یاد بگیری...:redguitar:

آکوردهای سردسته فقط یک شکل دارن و ممکنه اون تفاوت روی کل صفحه انگشت گذاری باشه...(ببین هر آکورد از ترکیب چند تا نت تشکیل میشه که این نت ها رو هر جای گیتار با هم بزنی میشه همون آکوزد و مثلا A میتونه چند شکل انگشت گذاری داشته باشه ولی روی سر دسته فقط یه شکل داره...)

...:am

sahigalile
Saturday 17 September 2011, 01:41 PM
با تشکر اما من چند تا کتاب گرفتم و کلی پیشرفت کردم البته حرفتون رو قبول دارم استاد چیز دیگریست اما من متاسفانه وقت کلاس رفتن ندارم اما خوب الان کار هایی که بلدم ایناست : نت خوانی و ملودی زدن و اکورد گرفتن و ریتم های 4/4 . 3/4 . 2/4 و زدن چند عدد ارپژ و در اخر تئوری موسیقی از قبیل : اکورد سازی و پیدایش نت و ...
اما مشکل بزرگی که دارم اینه که مثلا میگن فلان اهنگ با ریتم 4/4 است اما ریتم 4/4 خودش 15 الی 20 نوعه و بعد نمیدونم وقتی توی یک اهنگی 2 یا 3 یا 4 اکورد که وجود داره کجای ریتم اکورد رو عوض کنم یا برای هر اکورد یک ریتم رو بزنم یا هر مسرع از ترانرو یک بار ریتمو بزنم اگر میشه منو راهنمایی کنید .
مثلان اهنگ : بیا با من مدارا کن که من مجنونم و مستم

sahigalile
Saturday 17 September 2011, 01:55 PM
دوستان یک راه روانشناسی هم میگم برای اینکه بفهمید فروشندهی کالا جنس اصل بهتون میفروشه یا تقلبی (فیک)
1: اول با فروشنده صحبت کنید سعی کنید حالت خودمونی بگیرید نه اینکه با طرف شوخی کنید یا خودتونو ول کنید بلکه باید با پرنسیپ اعتماد به نفس و ارامش در قالب راحتی کلام صحبت کنید .
2: در حین صحبت به طرف فروشنده نه نگید و هر چیزی که گفت تایید کنید به این صورت : اقا اقتصاد بهم ریخته شما در جواب می گویید : بله همه جا همینتوره
3: جنسی که می خواهید بخرید در قالب جدیت و سوالی به طوری که خیلی راحت و با اعتماد به نفس هستید بپرسید این جنس ماله چین هست ؟ یا ماله ترکه ؟ یا ایرانه دیگه ؟ یا اگر دیدید طرف دقل بازه شما بهش بگید که فکر نکنه شما نادانید بگید این ها هم که چینی هست . چین همه جارو گرفته
3: طوری وانمود کنید که میدونید یا واردید اگر گفته شما درست باشه فروشنده دستو پای خودشو گم میکنه یا تایید میکنه .
4: حالت سومی هم هست و اینه که فروشنده منکر میشه و شما تنها یک سوال میپرسید و اون هم اینه فرقش با اصلیش یا هر جایی که تولید کننده اصل جنس هست چیه ؟ یا می پرسید از کجا معلوم
5: فروشنده ها اصولا 2 جواب بیشتر ندارند 1: از خود کار معلومه , که شما برسی می کنید اگر درست گفته بود و کار ضرافت داشت می خرید یا می گویند 2: به این دلیل اصله یا به این دلیل این الیاژه یا این چوبه
با ارزوی خسته نباشید برای شما.
در ضمن هیچ وقت جنسی که اصل هست رو با هاش این کارو نکنید چون نا واردیتون رو میرسونید و سعی کنید از این کار در جا های درست استفاده کنید .
با ارزوی خوش بختی: sahigalile

sahigalile
Saturday 17 September 2011, 02:29 PM
دوستان میخواستم بدونم نظرتون راجع به این دو گیتار چیه در حد rodriguez و sanchez هستند یا نه ؟ اگر اشتباه هم نکنم امریکایی باید باشه اما این دو مدل رو نمیدونم .

اسمشون اسپانیایی میخوره ولی ...

ravi
Saturday 17 September 2011, 04:43 PM
دوستان میخواستم بدونم نظرتون راجع به این دو گیتار چیه در حد rodriguez و sanchez هستند یا نه ؟ اگر اشتباه هم نکنم امریکایی باید باشه اما این دو مدل رو نمیدونم .

اسمشون اسپانیایی میخوره ولی ...

دوست عزیز اگه خواستی بین این 2مدل انتخاب کنی من IBANEZ G 850 رو پیشنهاد میکنم و به نظر من خیلی بهتره...
ولی در کل من خودو با رودریگز و سانچز بیشتر حال میکنم و زیاد از ایبانز خوشم نمیاد...(البته این سلیقه ای هست)

sahigalile
Sunday 18 September 2011, 12:22 AM
خوب میخواستم بدونم ایبانز هم اسپانیا هست ؟ و تو رنج قیمت g 850 که من رودریگز پیدا نکردم , سانچز چی داره تو رنج 315 تا 320 یا اون هم رو 400 به بالا هست
باتشکر.

sahigalile
Sunday 18 September 2011, 12:29 AM
چرا g850 اون یکی مدل که تیونر هم داره تازه دستش هم از رزوود هست نه ابونی البته من رزوود رو چون روشنه بیشتر دوست دارم ولی اگر بهم بگید چرا g850 بهتره ممنون میشم چون همین نکاته که توی انتخاب درست تاسیر میگذاره .

sahigalile
Sunday 18 September 2011, 01:04 AM
دوستان اگر کسی صدای IBANEZ G850 رو شنیده و باهاش زده بگه چون من دیگه خسته شدم در ضمن این گیتار هم به بودجم میخوره هم قیافش قشنگه اگه صدای قشنگی هم داشته باشه تموم هست .
متشکر میشم اگر نظر بدید .

ravi
Sunday 18 September 2011, 05:30 PM
دوست عزیز sahigalile
بهتره که مطالب رو در قالب یک پست ارسال کنید و از ایجاد پست های پشت سر هم جلوگیری کنید....(هم جواب دادن راحت تره و هم الکی تعداد صفحات زیاد نمیشه)

در مورد فرق اون 2مدل بگم که G850 از چوب مرغوبتری برای ساختش استفاده شده و زیاد به رزوود بودن توجه نکنید و هر چوب کیفیت های متفاوتی داره و بسته به مرغوب بودنش قیمت بالاتری داره و این مدل از چوب بهتری برای ساختش استفاده شده...
البته اگه با قیمت مشکل دارید مدل پایین ترش هم ساز قابل قبولیه...

manouchehr2020
Monday 19 September 2011, 11:24 AM
بازم سلام دوستان،من 350 تا 400 بودجه دارم یه گیتار کلاسیک میخوام بگیرم خیلی وقتم هست کار میکنم یه کمک به من میدین واسه بهترین انتخاب؟یاماها داشتم،یه گیتار خوب میخوام نمیدونم سراغ چه مارکی برم ریموند یا سانچز یا الحمرا و ازین قبیل
لطفا کمکم کنید ممنونم

sahigalile
Monday 19 September 2011, 03:05 PM
اگر 400 بخواهید پول بدید MANUAL RODRIGEZ ساز بسیار خوب و اصیلی هست مخصوصا کلاسیک هاش ولی باز هم نسبت به هم رده های خودش ساز سریه ولی خب به RAMIREZ نمیتونه برسه ولی خب سانچز رامیرز و الحمبرا ساز های کار درستی هستن .

ravi
Monday 19 September 2011, 07:25 PM
بازم سلام دوستان،من 350 تا 400 بودجه دارم یه گیتار کلاسیک میخوام بگیرم خیلی وقتم هست کار میکنم یه کمک به من میدین واسه بهترین انتخاب؟یاماها داشتم،یه گیتار خوب میخوام نمیدونم سراغ چه مارکی برم ریموند یا سانچز یا الحمرا و ازین قبیل
لطفا کمکم کنید ممنونم

دوست عزیز به نظر من زیاد سمت ریموند نرو...:33:
الحمرا سازهای خیلی خوب و بی نقصی هستند ولی زیادی گرون هستند و با 400 میشه ساز بهتری از یه مارک دیگه خرید...:ad
من سانچز و رودریگز البته اگه اصل باشه رو پیشنهاد میکنم...:am

f_poriya
Monday 19 September 2011, 09:20 PM
سلام دوستان ساز من کوئینکا 50R هستش فکر کنم قیمتش حدود 400 تا 500 باشه .ساز بسیار عالیه . واقعا خیلی خیلی روش کار کردند و از همه نظر استاندارد هستش. من که تا آخر عمرم کوئینکا را به عنوان ساز قبول میکنم . البته باید کمی در خرید دقت کنید تا مشکل فنی نداشته باشه چون ممکنه در حمل نقل آسیب دیده باشه چه در اکشن و هارمونی و بدنه و کلا در همه ی این موارد. به همین دلیل باید در هنگام خرید با یک استاد واقعا حرفه ای بری خرید تا ظرافت صدا را احساس کنه.به اینکه در اسپانیا ساخته شده یا نه دقت کنید تا خدایی نکرده چینی نباشه. موفق باشید

f_poriya
Monday 19 September 2011, 09:21 PM
این مارکی که معرفی کردم برای کلاسیک واقعا جواب میده ولی برای سبکهای دیگه نمیدونم !

sahigalile
Tuesday 20 September 2011, 03:20 AM
در صفحه 5 یه روانشناسی فروشنده و خریدار نوشتم از اون استفاده کنید تا به شما جنسو نندازن

manouchehr2020
Tuesday 20 September 2011, 10:15 AM
سلام با تشکر از راهنماییاتون،رفتم کلی ساز گرفتم دستم آخر سر یه جوان آلوارز مدل آرکانگل فراندز گرفتم 500 خریدم،نظرتون چیه؟

sahigalile
Friday 30 September 2011, 02:42 AM
به نظر من بد نبود ولی بهتره که اسمه لاتینشو برامون درست بنویسی تا پیداش کنم .
دوستان شرمنده ساز ایبانز ibanez ژاپنی هست و می خواستم بدونم با ساز های اسپانیایی در رده خودش میتونه رقابت کنه یا نه و در کل از یاماها و اریا و هافنر و این رده ها بالا تر یا پایین تر هست ؟
با تشکر

burzum
Saturday 1 October 2011, 01:08 PM
به نظر من بد نبود ولی بهتره که اسمه لاتینشو برامون درست بنویسی تا پیداش کنم .
دوستان شرمنده ساز ایبانز ibanez ژاپنی هست و می خواستم بدونم با ساز های اسپانیایی در رده خودش میتونه رقابت کنه یا نه و در کل از یاماها و اریا و هافنر و این رده ها بالا تر یا پایین تر هست ؟
با تشکر

دوست گرامی شک نکن که ایبانز از آریا و همینطور یاماها بهتره اما درمورد هافنر من اطلاع خاصی ندارم در کل ایبانز یکی از پر طرفدارترین برندهای دنیاست البته به مدلهایی هم که میخوای مقایسه کنی باید توجه کرد

sahigalile
Sunday 2 October 2011, 10:45 AM
من مد نظرم مدل Ibanez G850 هست اما نمیدونم کجا نمایندگی داره چون بهتره ؛ بعد هم فکر کنم جمهوری باشه اگر کسی ادرس نمایندگی تلفن نمایندگی یا هر چیزی از برند ایبانز داره به من بده ممنونش میشم
باز هم تشکر از همگی

sahigalile
Sunday 16 October 2011, 09:56 AM
با سلام دوستان دو تا سوال داشتم 1: ایا میشه با گیتار فلامنکو هم پاپ زد یا نه و اگه میشه چه مارکی از گیتار فلامنکو خوبه ؟
2 : ایا میشه توی ایران سخیا یا همان کاپو به صورت سنتی مثل پاکو دلوسیا یا خوان مارتین پیدا کرد مثل تصویر زیر
با تشکر .

ravi
Sunday 16 October 2011, 10:27 AM
با سلام دوستان دو تا سوال داشتم 1: ایا میشه با گیتار فلامنکو هم پاپ زد یا نه و اگه میشه چه مارکی از گیتار فلامنکو خوبه ؟
2 : ایا میشه توی ایران سخیا یا همان کاپو به صورت سنتی مثل پاکو دلوسیا یا خوان مارتین پیدا کرد مثل تصویر زیر
با تشکر .

1.آره میشه ولی بهتره که با گیتار کلاسیک پاپ بزنید...(توی فلامنکو به خاطر چوبی که برای ساختش استفاده میشه معمولا صدا کمتر از کلاسیک کشش داره و مثلا اگه یه نت رو توی کلاسیک بزنید و تا 3 ثانیه صدا ادامه داشته باشه توی فلامنکو این زمان کمتر و فرق عمده دیگه هم طنین صداست)
من پیشنهاد نمیکنم که با فلانکو پاپ بزنی ولی خواستی اینکارو انجام بدی باید حداقل 600 هزینه کنی تا ساز قابل قبولی پیدا کنی....
:am
2.مدلهای جدید هم همون کارو انجام میدن و اگه تهران هستی برو جمهوری اونجا مدل زیاد و ممکنه پیدا کنی...:ad

sahigalile
Monday 17 October 2011, 10:14 PM
باز هم تشکر از جناب ravi اما من رو 400 پول دارم و علاقه اصلیم همان طور که گفتم به فلامنکو هست ولی دوست دارم پاپ بزنم چون با عرض پوزش و بلا نصبت به تمام اعضا خیلی ها شعور فلامنکو زدن ندارند اینجاشو یواش نوشتم ؛ خوب حالا میشه راهنمایی کنید که با کلاسیک میشه فلامنکو زد یا نه ؟ من شنیدم دادوریو سیمی به نام سیم خوان مارتین داده بیرون که روی هر سازی باشه صدای فلامنکو میده البته از هر سازی منظورم هر نوع از گیتار هست ولی خوب اگه میشه بیشتر راهنمایی کنید و اینکه مارک فلامنکوی خوب یا مدله خوبش چیه ؟

ravi
Tuesday 18 October 2011, 09:22 AM
به نظرم شما یا باید بودجه رو افزایش بدید یا اینکه به سراغ ساز کارکرده برید...
توی این رنج قیمت اگه بتونید 1018 سانچز یا سری F الحمرا گزینه های خوبی هستند ولی اگه بتونی کارکرده پیدا کنی...
در مورد فلامنکو راحت بگم که سازهای ارزونی که توی ایران هستند اکثرا به معنای کامل افتضاح هستند و اثلا پیشنهاد نمیکنم ولی همانطوری که خودت هم گفتی میتونی یه ساز کلاسیک خوب بخری و با اون فلامنکو هم کار کنی...

در مورد این که میشه یا نه هم بگم شدنی هست ولی وقتی یه تکنیک فلامنکو رو با ساز کلاسیک اجرا میکنی خیلی شبیه اجرا اون با فلامنکو نمیشه و فلامنکو زدن با ساز کلاسیک سخت تره...(این سختی به خاطر اینه که شما سوای اجرای تکنیک باید جوری بزنید که صدا شبیه صدای ساز فلامنکو بشه...)

من خیلی وقته دیگه سیم های داداریو نخریدم ولی ممکنه داده باشه و اطلاعی ندارم و در کل سیم های خوبی هستند ولی اگه دنبال سیم بهتری بودی سیم های ساوارز رو امتحان کن...

توی ایران هم به خاطر اینکه تعداد کسانی که فلامنکو کار میکنند خیلی کمتر از سیک های دیگه هست مارک های خوب زیادی توی بازار پیدا نمیشه...

sahigalile
Tuesday 18 October 2011, 10:34 PM
واقعا ممنونتم حرفتون رو کاملا تایید می کنم به طور مثال قطعه ی سولئارس رو به هیچ وجه نمیشه مثل فلامنکو با کلاسیک اجرا کرد
اما در مورد ساوارز من شنیدم کنسرتی هست و عمرشون کمه درسته یا نه ؟
و اون مدل 1018 انتونیو سانچزو خوشم اومد ، چنده ؟ راستی نمایندگی سانچز جمهوری هست یا نه؟
دوست خوبم یک سوال خوارج از موضوع داشتم میخواستم بدونم مثلا از کجا میشه فهمید ریتم دقیق و دست یک اهنگ چیه ؟ در پاپ البته

ravi
Wednesday 19 October 2011, 12:07 PM
واقعا ممنونتم حرفتون رو کاملا تایید می کنم به طور مثال قطعه ی سولئارس رو به هیچ وجه نمیشه مثل فلامنکو با کلاسیک اجرا کرد
اما در مورد ساوارز من شنیدم کنسرتی هست و عمرشون کمه درسته یا نه ؟
و اون مدل 1018 انتونیو سانچزو خوشم اومد ، چنده ؟ راستی نمایندگی سانچز جمهوری هست یا نه؟
دوست خوبم یک سوال خوارج از موضوع داشتم میخواستم بدونم مثلا از کجا میشه فهمید ریتم دقیق و دست یک اهنگ چیه ؟ در پاپ البته

دوست عزیز همه سیم های ساوارز کنسرتی نیست و عمرشون هم اگه روزی 2 ساعت باهاشون بنوازید بین 4-6 ماهه ...(البته اگه به سیم رسیدگی بشه و مثلا هر 3 ماه سیم ها رو برعکس ببندید و هر ماه سیم ها رو کامل شل کنید و دوباره کوک کنید...):ad

اون مدل رو دقیقا یادم نیست ولی فکر میکنم حدود 600-650 باشه و تا جایی که یادمه روی خود ساز هم سیم ساوارز هست و احتیاجی نیست از همون اول سیم رو عوض کنی....:am
توی جمهوری نمایندگی نداره و خیلی از مغازه ها میفروشن...(شرکت وارد کننده و گارانتیش شرکت شیدکو هست و با این گارانتی بخر...اینم سایتش You can see links before reply)
توی سایتش شماره تماس هست و میتونی زنگ بزنی و قیمت بگیری...(البته اگه خواستی آک بخری میتونی جمهوری حدود 10% زیر قیمت شرکت پیدا کنی البته با همون گازانتی شیدکو):redguitar:

در مورد سوال آخر هم بگم که پیدا کردن ریتم یه آهنگ خیلی سادست و فقط باید ریتم ها رو بشناسی ولی اینکه یه آهنگ مثلا 4/4 با چه ریتمی قشنگ تر میشه به سلیقه ربط داره و تعداد ریتم هایی که بلدی...تو میتونی با تغییر دادن ضرب ها ریتم رو با شعر هماهنگ کنی(مثلا یه آهنگ با آپاگادو قشنگ تر میشه):10:

sahigalile
Wednesday 19 October 2011, 11:20 PM
چقدر منو شرمنده خودت می کنی ممنونتم در ضمن من یک کتاب گرفتم به نام یکصد ریتم و آرپژ که تمام ریتم ها توشه که از هرکدون حد اقل 10 ریتم و 2 آرپژ اورده حالا فرمایشتون درسته ولی از کجا میشه مثل اهنگ اصلیش در بیاره ادم مثلا اهنگ خواب ستاره از عارف رو گفتن ریتم 6/8 ولی کدوم 6/8 سنگین سبک چی اخر اگه راهنمایی کنید یا ریتمه درستشو بگید ممنون میشم
لطفا جوابو برام توی پیام خصوصی ارسال کنید.

sahigalile
Friday 21 October 2011, 10:14 AM
ممنون از شما اما چند نکته 1: دیروز تماس گرفتم نمایندگی یا بهتره بگم شرکت وارد کننده گیتار انتونیو سانچز (antonio sanchez) بسیار جالب بود کم ترین قیمت گیتار سانچز در حال حاظر روی 540/000 هزار تومان بود و مدل 1018 فلامنکو هم روی 780/000 هزار تومان بود چون با ارز جدید خریداری میشه و بسیار گرون شده تازه این قیمت ها حدودی بود چون 3 هفته ی دیگه بارشون میرسید .
حالا من از اساتید فن سوالی داشتم : بین 3 گیتار ( الحمبرا ، رودریگز ، ای بانز ) نصبت به پولی که من دارم کدوم بهتره ؟
ibanez: G850 , rodriguez: caballero 8 , alhambra
من مدل های الحمبرا رو نمی دونم اما به نظر شما حدود 350/000 تا 400/000 چیزی داره؟
و در مورد گیتار فلامنکو بگم که به جز سانچز و الحمبرا مارک قابل قبول دیگری هست یا نه ؟
باز هم با تشکر از همه

ravi
Friday 21 October 2011, 11:25 AM
ممنون از شما اما چند نکته 1: دیروز تماس گرفتم نمایندگی یا بهتره بگم شرکت وارد کننده گیتار انتونیو سانچز (antonio sanchez) بسیار جالب بود کم ترین قیمت گیتار سانچز در حال حاظر روی 540/000 هزار تومان بود و مدل 1018 فلامنکو هم روی 780/000 هزار تومان بود چون با ارز جدید خریداری میشه و بسیار گرون شده تازه این قیمت ها حدودی بود چون 3 هفته ی دیگه بارشون میرسید .
حالا من از اساتید فن سوالی داشتم : بین 3 گیتار ( الحمبرا ، رودریگز ، ای بانز ) نصبت به پولی که من دارم کدوم بهتره ؟
ibanez: G850 , rodriguez: caballero 8 , alhambra
من مدل های الحمبرا رو نمی دونم اما به نظر شما حدود 350/000 تا 400/000 چیزی داره؟
و در مورد گیتار فلامنکو بگم که به جز سانچز و الحمبرا مارک قابل قبول دیگری هست یا نه ؟
باز هم با تشکر از همه

دوست عزیز در مورد نکته 1 بگم که شما توی جمهوری میتونی خیلی ارزون تر بخری ولی خب قیمت هم همانطوری که خودت گفتی بالا رفته...:45:

در مورد اینکه کدوم مارک بهتره بگم که به ترتیب رودریگز-الحمرا-ایبانز...البته اگه پول رو در نظر نگیری و اگه با توجه به بودجه بخوای انتخاب کنب شاید توی مدل های ارزون ایبانز بهتر باشه ولی بازم به مدل ربط داره...:106:

ibanez: G850 این مدل و rodriguez: caballero 8 هر دوتاشون کلاسیک هستند و سازهای خوبی هستند و قیمت هر دوتاشون رو بگیر تا بهتر راهنمایی کنم و الحمرا رو هم که مدلی ازش انتخاب نکردی ولی به نظرم بیشتر روی همین 2 مدل تمرکز کن...(من قیمت رو نمیدونم ولی اگه قیمت هر دوتاشون نزدیک هم باشه من رودریگز رو میخرم):am

الحمرا هم احتمالا داره ولی من چند وقتی که قیمت نگرفتم...(ساز ارزون از الحمرا نخری بهتره):32:

به جز الحمرا و سانچز سازهای دیگه ای هم هست ولی معمولا توی بازار خیلی کمه و قیمت بالایی هم دارن و زیاد مشتری ندارن...:33:

sahigalile
Saturday 22 October 2011, 10:35 PM
خوب ایبانز G850 حدود 380000 هزار هست و رودریگز 390000cabalero 8 هزرا تومان هست ولی نظرم بیشتر روی فلامنکو یا همون 1018 هست یا f3 الحمبرا ولی میشه یکی از این دو مدل رو روی 600/000 پیدا کرد؟
یا فلامنکو توی این مایه ها یا اصلا بی خیال بشیم چون من فلامنکو رو یه جور دیگه دوست دارم در ضمن اگر شما مارک فلامنکو به جز سانچز و الحمبرا میدونید بگید لطفا
در مورد ایبانز من خوندم مدل های حرفه ای رو میاد با قیمت ارزون تر ارائه میده تا مشتری پیدا کنه و برای این کارش یک سری شگرد هم داره

sahigalile
Sunday 23 October 2011, 11:37 PM
این رودریگز
این هم آی بانز
این هم اخری الحمبرا فلامنکو

ravi
Monday 24 October 2011, 02:47 PM
خوب ایبانز G850 حدود 380000 هزار هست و رودریگز 390000cabalero 8 هزرا تومان هست ولی نظرم بیشتر روی فلامنکو یا همون 1018 هست یا f3 الحمبرا ولی میشه یکی از این دو مدل رو روی 600/000 پیدا کرد؟
یا فلامنکو توی این مایه ها یا اصلا بی خیال بشیم چون من فلامنکو رو یه جور دیگه دوست دارم در ضمن اگر شما مارک فلامنکو به جز سانچز و الحمبرا میدونید بگید لطفا
در مورد ایبانز من خوندم مدل های حرفه ای رو میاد با قیمت ارزون تر ارائه میده تا مشتری پیدا کنه و برای این کارش یک سری شگرد هم داره

اینا هر دو ساز خوبی هستند و باید صداشونو بشنوی و خودت انتخاب کنی ولی نظر شخصی من رودریگز هستش و من کلا با سازهای ایبانز نمیتونم خوب ارتباط برقرار کنم...:ad
ولی باید خودت صداشونو گوش کنی و از نظر مشخصات چوب هر دو ساز خوبی هستند....:guitarplay5:

من امروز یه چرخی توی بازار زدم دیدم قیمت ها خیلی بالا رفته و توی اون رنج نمیتونی ساز خوب فلامنکو بخری و باید احتمالا بری سراغ کلاسیک....:be
مثلا 1018 سانچز حدود 950 بهم قیمت دادن و یه سری سازهای چینی آشغال بود ولی فقط به درد دکور میخوردن و بس....:dash2:

من نظر شخصیم رو درباره ایبانز میگم و اونم اینه که سازهاش توی رنج قیمت خودشون به نسبت بقیه سازها صدای پایین تری دارند(یعنی به دلنشینی مارک های هم قیمتشون نیست)...:65:
در مورد شگرد ایبانز هم نظری ندارم....:22:

sahigalile
Tuesday 1 November 2011, 11:25 AM
ممنون چند مدتی که نبودم اینترنتم قطع شده بود ولی با این وضع که اگه کسی بخواهد فلامنکو بزنه باید بی خیال گیتار فلامنکو بشه که اخه این چه وضعیتیه ببینم توی رده های سانچز و الحمبرا چیکار میتونم بکنم چیزی مثل اینا پیدا میشه ؟
ممنونم اگه راهنماییم کنید
در ضمن با کلاسیک فلامنکو یه جوره دیگه در میاد .
تشکر از شما

ravi
Tuesday 1 November 2011, 11:54 PM
ممنون چند مدتی که نبودم اینترنتم قطع شده بود ولی با این وضع که اگه کسی بخواهد فلامنکو بزنه باید بی خیال گیتار فلامنکو بشه که اخه این چه وضعیتیه ببینم توی رده های سانچز و الحمبرا چیکار میتونم بکنم چیزی مثل اینا پیدا میشه ؟
ممنونم اگه راهنماییم کنید
در ضمن با کلاسیک فلامنکو یه جوره دیگه در میاد .
تشکر از شما

دوست عزیز این بخاطر نبودن مشتری گیتار فلامنکو هستش و وقتی همه دنبال پاپ و کلاسیک هستند دیگه مغازه دار زیاد روی فلامنکو سرمایه گذاری نمیکنه....:33:
در مورد مارک هم که زیاده ولی اکثرا سازهای چینی یا ایرانی بی کیفیت هستند و بعضی وقتها مارکهایی بهت میگن که اصلا تا حالا اسمشو هم نشنیدی و....:ad
من هفته دیگه میرم جمهوری و برات میپرسم...:am

sahigalile
Wednesday 2 November 2011, 05:09 PM
دستتون درد نکنه اگه خواستید یا مایل بودید تو پیام خصوصی هماهنگ کنید تا با هم بریم هم من بیشتر اشنا بشم هم شما رو بهتر ببینم و متقابلا
در ضمن من مارکی به اسم : cuenca_70fc شنیدم و دیدیم بدم نیومد حالا اگه اینم بشه که موردی نداره

ravi
Wednesday 2 November 2011, 11:54 PM
دستتون درد نکنه اگه خواستید یا مایل بودید تو پیام خصوصی هماهنگ کنید تا با هم بریم هم من بیشتر اشنا بشم هم شما رو بهتر ببینم و متقابلا
در ضمن من مارکی به اسم : cuenca_70fc شنیدم و دیدیم بدم نیومد حالا اگه اینم بشه که موردی نداره

این سازی که مدلشو نوشتی واقعا ساز خوبیه و البته در مورد قیمت چیزی نگفتی....!
ولی فکر نمیکنم آک این ساز رو زیر 500-600 پیدا کنی و توی ایران هم که هر روز ساز گرون میشه...(دلار میره بالا گرون میشه-سال نو میلادی ساز گرون میشه-سال نو شمسی ساز گرون میشه-ماه میگیره ساز گرون میشه-وارد کننده سرما میخوره ساز گرون میشه و ....!!!!!!!! :45: )

rezanoon
Thursday 3 November 2011, 02:28 PM
سلام ، این اولین پستمه :D امیدوارم کمکم کنید.
من 5 - 6 ساله یک c70 دارم ولی دیگه دستش تاب پیدا کرده و در حقیقت عمر خودشو کرده. میخوام یه ساز بخرم تا سقف 400 . خودم که فلامنکو میخوام ولی تا این قیمت فکر نکنم تا این قیمت چیز خاصی پیدا کنم ؟ فکر کنم باید برم سراغ کلاسیک البته دو مدل CG171SF و CG172SF رو دیدم ولی نمیدونم چه جوریه... در ضمن اینو بگم که من احتمالا 5 - 6 سال دیگه یه ساز درست حسابی میخرم بنابراین الان یه ساز که 5 6 سال درست حسابی کار کنه برام کافیه.
مرسی از راهنماییتون

ravi
Thursday 3 November 2011, 10:40 PM
سلام ، این اولین پستمه :D امیدوارم کمکم کنید.
من 5 - 6 ساله یک c70 دارم ولی دیگه دستش تاب پیدا کرده و در حقیقت عمر خودشو کرده. میخوام یه ساز بخرم تا سقف 400 . خودم که فلامنکو میخوام ولی تا این قیمت فکر نکنم تا این قیمت چیز خاصی پیدا کنم ؟ فکر کنم باید برم سراغ کلاسیک البته دو مدل CG171SF و CG172SF رو دیدم ولی نمیدونم چه جوریه... در ضمن اینو بگم که من احتمالا 5 - 6 سال دیگه یه ساز درست حسابی میخرم بنابراین الان یه ساز که 5 6 سال درست حسابی کار کنه برام کافیه.
مرسی از راهنماییتون

دوست عزیز به نت آهنگ خوش آمدی....:36:

اون دو تا مدل یاماها مدل های قابل قبولی هستند ولی فکر نمیکنم زیر 600 اونا رو پیدا کنی....:ad
هر 2 تا مدل اکشن خوبی دارن و گزینه خوبی هستند ولی میتونی سازهای بهتری هم پیدا کنی...(البته باید بیشتر هزینه کنی):aq
اگه این سازها رو قیمت داری بگو تا بهتر بتونیم در موردشون نظر بدیم...:be
در مورد اینکه ساز واسه 5-6 سال میخوای هم بگم که یه ساز 50 هزار تومنی رو هم میشه 6 سال استفاده کرد ولی صدای خوبی نداره و باعث زده شدن از گیتار میشه و هر روز از زمان تمرین خودت کم میکنی....:dash2:
اگه مشکل بودجه نداری من پیشنهاد میکنم همین حالا یه ساز خوب بخر و خیال خودت رو راحت کن...:guitarplay5:

با 400 نمیشه ساز فلامنکو خوب خرید مگه اینکه بری سراغ ساز کارکرده....:65:

:m

tabatabai1390
Friday 4 November 2011, 11:25 AM
من شنیدم که چوبایی که مصنوعی درست می کنن خیلی برای گیتار خوبه.منظورم نوعی نئوپان فشردست.کسی اگه چیزی می دونه بگه

rezanoon
Friday 4 November 2011, 12:33 PM
دوست عزیز به نت آهنگ خوش آمدی....:36:

اون دو تا مدل یاماها مدل های قابل قبولی هستند ولی فکر نمیکنم زیر 600 اونا رو پیدا کنی....:ad
هر 2 تا مدل اکشن خوبی دارن و گزینه خوبی هستند ولی میتونی سازهای بهتری هم پیدا کنی...(البته باید بیشتر هزینه کنی):aq
اگه این سازها رو قیمت داری بگو تا بهتر بتونیم در موردشون نظر بدیم...:be
در مورد اینکه ساز واسه 5-6 سال میخوای هم بگم که یه ساز 50 هزار تومنی رو هم میشه 6 سال استفاده کرد ولی صدای خوبی نداره و باعث زده شدن از گیتار میشه و هر روز از زمان تمرین خودت کم میکنی....:dash2:
اگه مشکل بودجه نداری من پیشنهاد میکنم همین حالا یه ساز خوب بخر و خیال خودت رو راحت کن...:guitarplay5:

با 400 نمیشه ساز فلامنکو خوب خرید مگه اینکه بری سراغ ساز کارکرده....:65:

:m
راستش من قیمتا رو تو سایت خارجی برا فروش دیدم... ولی اون موقع با تخفیف اینجور حرفا بود.
در ضمن گفتم یه چیزی میخوام که 5 - 6 سال صدای واقعی گیتار بده ... بعد انشا الله میرم سراغه یک ساز درست حسابی ... ولی الان بدون گیتار نمیتونم کاری بکنم که ... یه ساز دیدم admiral یه تیکش ترک کوچولو داشت ولی تعمیر شده بود ... صداشم خوب بود مشکل نداشت ... فروشنده گفت قیمت اصلیش 700 بوده . تو بار ضربه خورده شده 400.
راستی ساز های کره ای چطوره (فکر کنم مارکش cort بود ) . یک مدلش رو میداد 420 تومن. ولی خوب خداییش نمیشه به فروشنده ها اعتماد کرد.
در ضمن گیتار کلاسیک هم باشه مشکل نداره.

rezanoon
Friday 4 November 2011, 12:40 PM
رفتم تو ویکیپدیا فهمیدم cort فقط الکتریک ، باس و آکوستیک میزنه . پس حتما این گیتاری که من گفتم 420 تقلبیه ؟ آره ؟

ravi
Friday 4 November 2011, 01:44 PM
من شنیدم که چوبایی که مصنوعی درست می کنن خیلی برای گیتار خوبه.منظورم نوعی نئوپان فشردست.کسی اگه چیزی می دونه بگه

دوست عزیز ارزون ترین گیتارها با این نوع چوب ها ساخته میشه و اصلا در رده حرفهای و حتی نیمه حرفه ای نمیشه با این چوب ها گیتار خوبی ساخت....:am

ravi
Friday 4 November 2011, 02:02 PM
راستش من قیمتا رو تو سایت خارجی برا فروش دیدم... ولی اون موقع با تخفیف اینجور حرفا بود.
در ضمن گفتم یه چیزی میخوام که 5 - 6 سال صدای واقعی گیتار بده ... بعد انشا الله میرم سراغه یک ساز درست حسابی ... ولی الان بدون گیتار نمیتونم کاری بکنم که ... یه ساز دیدم admiral یه تیکش ترک کوچولو داشت ولی تعمیر شده بود ... صداشم خوب بود مشکل نداشت ... فروشنده گفت قیمت اصلیش 700 بوده . تو بار ضربه خورده شده 400.
راستی ساز های کره ای چطوره (فکر کنم مارکش cort بود ) . یک مدلش رو میداد 420 تومن. ولی خوب خداییش نمیشه به فروشنده ها اعتماد کرد.
در ضمن گیتار کلاسیک هم باشه مشکل نداره.

دوست عزیز در مورد سازی که میگی ضربه خورده بگم که زیاد به فروشنده ها اعتماد نکن و احتمال اینکه کارکرده باشه زیاده و از طرفی معلوم نیست که اون ایراد یه سال دیگه به چه شکلی در بیاد....!:296:
پس اصلا سمت ساز ایراد دار نرو...!:68:
من تا حالا اسم Admiral رو متاسفانه نشنیدم ولی ممکنه ساز خوبی باشه و من در مورد اون ساز نظری ندارم!:be

مارک Cort ساز کلاسیک داره و خودش به اسم آگوستیک کلاسیک میفروشه و توی دسته آگوستیک هستند ولی تا وقتی که صدا از ساز نگیری و از نزدیک نبینی نمیشه گفت تقلبیه!:guitarplay5:
بهترین سازهای دنیا واسه اسپانیا است ولی هر کشوری میتونه ساز خوبی داشته باشه و باید دید چه صدایی میده و چه قیمتی داره...!:ad

دوست عزیز اگه میخوای فلامنکو کار کنی باید ساز فلامنکو بخری و گیتار کلاسیک نمیتونه توی سبک فلامنکو باعث پیشرفت تو بشه...!:16:

rezanoon
Friday 4 November 2011, 06:11 PM
شما درست میگی ولی خودتونو بذارین جای من.
الان هیچ گیتاری ندارید و تا چند سال دیگه هم پول درست حسابی در دست رس نیست.
شما باشی چی کار میکنین.

sahigalile
Friday 4 November 2011, 10:34 PM
مهم گیتار زدن دوست من منم خودم اگر حساب کنم 4 ماهه دارم پول جم میکنم تازه شده 400/000 نه اینکه پول نداشته باشم بلکه زندگی خرج داره حسابی ، پولی نمیمونه واسه کنار گذاشتن . اما از نظر من ساز رودریگز کابالرو 8 هم رو 390/000 داره نمایندگیش میده حتم داشته باش که 6 سال عمر میکنه ولی به شرط اینکه ازش محافظت درست و اصولی بکنی نه مثل دستمال کلینکس شوت شه اینور اونور و ساز های دیگم مثل سانچز باید داشته باشه تو این اوریج قیمت ولی اگر از من میشنوی برو ساز اسپانیایی بگیر خودتو راحت کن چون کلاسیک یا فلامنکو کره ای یا تایوانی به دردت نمیخوره مثل این میمونه بگی لباس کاراترو ایران یا المان بهتر از ژاپن تولید میکنه در صورتی که بهترین لباس کاراته توکایدو ژاپنیه
اما برای فلامنکو اجله نداشته باش

ravi
Friday 4 November 2011, 11:25 PM
شما درست میگی ولی خودتونو بذارین جای من.
الان هیچ گیتاری ندارید و تا چند سال دیگه هم پول درست حسابی در دست رس نیست.
شما باشی چی کار میکنین.

دوست عزیز من اگه باشم یه گیتار کارکرده خوب ارزون پیدا میکنم تا وقتی که پول دستم بیاد یا اینکه اگه بتونم از دوستام که ساز اضافه دارن سازشون رو قرض میگیرم و سعی خودمو میکنم تا زودتر مبلغ مورد نظر رو جمع کنم...:am
من خودم اگه بودجم کم باشه ترجیح میدم که ساز کارکرده خوب بخرم تا ساز آک(البته معمولا ساز کارکرده 50% قیمت ساز آک رو داره و برای شرایطی که بودجه کافی وجود نداره گزینه خوبیه):25:

بازم میگم که میل خودته ولی با ساز کلاسیک توی سبک فلامنکو پیشرفت نمیکنی....(نه اینکه اصلا پیشرفت نکنی ولی اگه همون وقت رو واسه کلاسیک بزاری خیلی بیشتر پیشرفت خواهی کرد):16:

rezanoon
Saturday 5 November 2011, 04:00 PM
مهم گیتار زدن دوست من منم خودم اگر حساب کنم 4 ماهه دارم پول جم میکنم تازه شده 400/000 نه اینکه پول نداشته باشم بلکه زندگی خرج داره حسابی ، پولی نمیمونه واسه کنار گذاشتن . اما از نظر من ساز رودریگز کابالرو 8 هم رو 390/000 داره نمایندگیش میده حتم داشته باش که 6 سال عمر میکنه ولی به شرط اینکه ازش محافظت درست و اصولی بکنی نه مثل دستمال کلینکس شوت شه اینور اونور و ساز های دیگم مثل سانچز باید داشته باشه تو این اوریج قیمت ولی اگر از من میشنوی برو ساز اسپانیایی بگیر خودتو راحت کن چون کلاسیک یا فلامنکو کره ای یا تایوانی به دردت نمیخوره مثل این میمونه بگی لباس کاراترو ایران یا المان بهتر از ژاپن تولید میکنه در صورتی که بهترین لباس کاراته توکایدو ژاپنیه
اما برای فلامنکو اجله نداشته باش
راستش اجله که ندارم ... ولی یه کم عجله دارم :21:
شوخی بود به دل نگیرید :21:

pinky
Saturday 5 November 2011, 05:24 PM
آقا من نمیخواستم تاپیک درست کنم سوالمو همین جا می پرسم

من میخوام یه گیتار آکوستیک بخرم 200 تومان پیکاپم نمیخوام داشته باشه

خودم رسیدم به

گیتار (You can see links before reply)F-310 (You can see links before reply)

yamaha

حالا خواستم ببینم شما چی میگین گزینه ی دیگه ایی هست ؟

sefarius
Saturday 5 November 2011, 08:27 PM
به نظرم کورت هم خوبه با این قیمت.اابته اگه پیکاپ نخواین.

rezanoon
Sunday 6 November 2011, 11:49 AM
من یه گیتار پیدا کردم الحمبرا که قیمت اصلیش 550 هست. ولی مال یکی از دوستان نزدیکه میخواد بهم 200 بده. آدم قابل اعتمادی هم هست.(قبلا خرید ولی نتونست بره کلاس ، حالا میخواد بفروشه) همون قیمتی که فروشگاه ازش بر میداره به من میده. فکر کنم همین گزینه خوب باشه ؟ نظر شما چیه؟

pinky
Sunday 6 November 2011, 01:30 PM
به نظرم کورت هم خوبه با این قیمت.اابته اگه پیکاپ نخواین.

آقا کورت این قیمتی هست؟ 200 ؟

مدل و ایناشو داری بدی بم؟

sefarius
Sunday 6 November 2011, 02:33 PM
یه مدل بود که عین sfx بود فقط پیکاپ نداشت.(مدلشو یادم نیست)
صداشم با sfx خیلی فرق نمیکرد.
شما برو توی خود سایت کورت انگلیسی سازارو ببین قیمتشو توی گوگل سرچ کن و به علاوه ی 100 کن میشه قیمت تقریبی تومانش.
منم واسه ساز همین کارو کردم و ساز معقول گرفتم.

ravi
Sunday 6 November 2011, 11:40 PM
من یه گیتار پیدا کردم الحمبرا که قیمت اصلیش 550 هست. ولی مال یکی از دوستان نزدیکه میخواد بهم 200 بده. آدم قابل اعتمادی هم هست.(قبلا خرید ولی نتونست بره کلاس ، حالا میخواد بفروشه) همون قیمتی که فروشگاه ازش بر میداره به من میده. فکر کنم همین گزینه خوب باشه ؟ نظر شما چیه؟

مدلش چیه؟:106:
مشکل خاصی نداره؟(مثل ترک-تاب داشتن دسته و ...):39:
به هر حال تا اطلاعات درستی نباشه نمیشه گفت که گزینه ی خوبیه یا نه!:ad

armin_rad
Monday 7 November 2011, 01:08 AM
سلام. اين سازي كه ميگيد حتما كلاسيك هست چون پايين ترين رنج الحمبرا 3f هست كه حدود 700/750 هستش. به چند تا نكته توجه كن اگه مشكلي نبود بخر: 1. دسته تاب نداشته باشه و فرت ها ميزان باشن. دسته ساز بايد مثل خط كش صاف باشه. 2. حتما خرك رو چك كن ببين بلند نشده باشه چون اكثر سازهاي كاركرده اين مشكلو دارن. حتي 1 ميل هم بلند شده بود نگير.3. صفحه صدا مخصوصا پشت و جلوي خرك رو با دقت نگاه كن ببين فرو رفتگي يا برامدگي نداشته باشه. 4. پاشنه ساز ترك نداشته باشه. 5. تمام فرتها رو روي 6 سيم چك كن كه گز نزنه. 6. مدلش رو بپرس و برو با يدونه نو مقايسه كن (هم ظاهري هم قيمتي)
cuenca هم ساز خوبيه و يك مدل فلامنكو حدود 400 تومان داره. باز برو بگرد مطمئن شو. من 10 روز پيش ساز خريدم از جمهوري مدلهاي زيادي بود فقط بايد حواستو جمع كني كه ساز معيوب نفروشن بهت.
اگه با ساز ايراني مشكلي نداري بهت پيشنهاد ميكنم دست ساز بگيري. چون كيفيتش قابل مقايسه با سازهاي شركتي نيست. آقاي شيدايي_بيگدلي_نصري_ ديمه اي_سيني چي از سازنده هاي بسيار خوب هستن. باهاشون صحبت كن ببين تو رنجي كه ميخواي ميسازن يا نه.

sahigalile
Monday 7 November 2011, 01:30 AM
دوست عزیز این مدل cuenca که گفتید چی هستش چون من دنبال ساز فلامنکو با قیمت خوب میگردم فقط نمیدونم چرا وقتی من گفتم فقط ravi جان هوامو داشت حالا بقیه هم بیدار شدن ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!

armin_rad
Monday 7 November 2011, 11:31 AM
دوست عزیز این مدل cuenca که گفتید چی هستش چون من دنبال ساز فلامنکو با قیمت خوب میگردم فقط نمیدونم چرا وقتی من گفتم فقط ravi جان هوامو داشت حالا بقیه هم بیدار شدن ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!

"cuenca_30f"
قيمت دقيق ندارم تست هم نكردم برو ببين صداش چطوره. به غير از اين نشنيدم تا حالا فلامنكو تو اين رنج قيمت. 2 تا جا بهت پيشنهاد ميكنم توي جمهوري. من كل جمهوري رو زير و رو كردم اما اينا بهترين بودن تو زمينه گيتار. 1. گالري موج 2.بازرگاني آليك. همه مدل گيتار هم دارن. يه سر برو ببين چي هست. فقط مواظب باش كه از يه لحظه غفلتت سوءاستفاده ميكننو ساز معيوب ....
من خودم از موج گرفتم خيلي با معرفت و با انصاف بود. خواستي بري بگو شماره و آدرس بدم.
در ضمن من عضو جديد سايت هستم بخاطر همينم هواتو نداشتم تا حالا D:

sahigalile
Monday 7 November 2011, 11:36 AM
یه دونه ای
در ضمن اگر ممکنه ادرس و تلفنشو بده بهم چون می خواهم برم ساز ببینم و در اخر ما هم هوای شما را داراییم .

armin_rad
Monday 7 November 2011, 12:11 PM
خيابان جمهوري.بعد از پل حافظ.پلاك527.روبروي يه پاساژي بود كه اسمش يادم نيست. پيدا نكردي بزنگ بهش. 66746765_09123313834
آليك هم تقريبا روبروي موج داخل يه بن بست هست. بين حافظ و سي تير. 66754246
اينجا هم قيمت يك سري از گيتاراش هست: You can see links before reply
ولي ترجيحا از موج بگير چون از لحاظ قيمت بيشتر باهات راه مياد. تخفيف هم خوب ميده.
در ضمن پيشنهاد ميكنم اگه قصد خريد داري زود اقدام كن و فردا صبح برو چون روز به روز گرونتر ميشه.

ravi
Monday 7 November 2011, 01:35 PM
"cuenca_30f"
قيمت دقيق ندارم تست هم نكردم برو ببين صداش چطوره. به غير از اين نشنيدم تا حالا فلامنكو تو اين رنج قيمت. 2 تا جا بهت پيشنهاد ميكنم توي جمهوري. من كل جمهوري رو زير و رو كردم اما اينا بهترين بودن تو زمينه گيتار. 1. گالري موج 2.بازرگاني آليك. همه مدل گيتار هم دارن. يه سر برو ببين چي هست. فقط مواظب باش كه از يه لحظه غفلتت سوءاستفاده ميكننو ساز معيوب ....
من خودم از موج گرفتم خيلي با معرفت و با انصاف بود. خواستي بري بگو شماره و آدرس بدم.
در ضمن من عضو جديد سايت هستم بخاطر همينم هواتو نداشتم تا حالا D:

دوست عزیز 30F رو فکر نمیکنم 400 تومن بدن اونم الان که قیمت ساز رفته بالا....:39:
کلا cuenca رو من فقط 2 تا مدل فلامنکو ازش دیدم که اون یکیش 70FC هست و عالیه ولی فکر نکنم زیر 800-900 بشه پیدا کرد....:ad

armin_rad
Monday 7 November 2011, 10:58 PM
دوست عزیز 30F رو فکر نمیکنم 400 تومن بدن اونم الان که قیمت ساز رفته بالا....:39:
کلا cuenca رو من فقط 2 تا مدل فلامنکو ازش دیدم که اون یکیش 70FC هست و عالیه ولی فکر نکنم زیر 800-900 بشه پیدا کرد....:ad

10 روز پيش كه رفتم ساز خريدم 70fc داشت و ميگفت 750 تازه تخفيفم ميداد. اگه مدل رو اشتباه نگفته باشه پس 30F هم حدود 400 بايد باشه. باز بپرسين ضرر نميكنه!

armin_rad
Monday 7 November 2011, 11:20 PM

حالا كه فكر ميكنم ميبينم راست ميگيا بعيد ميدونم قيمتش اين باشه. احتمالا اشتباه شده چون 70fc تمام چوبه و بعيد ميدونم بدن 750. احمتمالا اشتباهي قيمت 30f رو به من گفته! :10:

sahigalile
Monday 7 November 2011, 11:51 PM
من کم کم دارم پشیمون میشم از خرید ساز اگر قراره 30f cuenca این قیمت باشه پس الحمبرا باید رو 4 میلیون باشه ولی به هر حال خدا بزرگه .
با تشکر از شما

ravi
Tuesday 8 November 2011, 09:14 AM
من کم کم دارم پشیمون میشم از خرید ساز اگر قراره 30f cuenca این قیمت باشه پس الحمبرا باید رو 4 میلیون باشه ولی به هر حال خدا بزرگه .
با تشکر از شما

من که متوجه منظورت نشدم ولی اگه منظورت اینه که الحمرا از cuenca خیلی بهتره در اشتباهی...:68:
درسته که الحمرا مارک خیلی معروفیه ولی من اگه خودم بخوام خرید کنم ترجیح میدم از مارک های دیگه خرید کنم چون سازهاش اصلا از نظر قیمت تناسب ندارن....:293:
مثلا یه ساز 900 تومنی الحمرا در حد یه ساز 500-600 از مارک های دیگه است....:ap

armin_rad
Tuesday 8 November 2011, 09:31 AM
با تشکر از شما
اولا" كه هر برند و ماركي هم مدل مبتدي و ارزون قيمت توليد ميكنه و هم حرفه اي. دوما" من واضح ميگم كه جاي شكي باقي نمونه و خيالتو راحت كنم. اصلا" هر ماركي بگير به غير از الحمبرا چون فقط اسم در كرده. به نظر من الحمبرا سازيه كه آدماي مبتدي و بي تجربه پيشنهاد ميكنن و صدا درآوردن ازش خيلي سخته. 3. قبلا" هم گفتم اگه ميخواي بخري اين دست اون دست نكن چون هر روزي كه بگذره گرون تر ميشه و ضرر ميكني. 4. شايد با 400 تومان يه مارك غير معروف خيلي صداي بهتري بده تا يه برند شناخته شده. 5. كار كرده درست و حسابي هم پيدا كني بد نيست به شرط سالمي. 6. دست ساز از همش بهتره. يه ساز 400 توماني دست ساز شايد مثل يه ساز شركتي 800 توماني صدا بده. 7. ختم كلام اينكه اگه بخري بي درنگ 2 تا كار انجام بده. 1. بزنگ به يكي از اون سازنده ها كه گفتم ببين تو اين رنج قيمت دارن چيزي؟ 2. برو جمهوري و اون 2تا گالري كه گفتم بشين چند تا ساز تست كن ببين چطورن. با حرف نميشه بايد سازو تست كني فقط.

sahigalile
Wednesday 9 November 2011, 10:01 AM
ممنون دوستان اما من نمیگم الحمبرا ساز انچنانی هست چون اگه به نظر من بخواهیم دسته بندی کنیم اول ramirez دوم rodriguez سوم sanchez چهارم شاید alhambra باشه چون فقط نون مارکشو میخوره اما اگر cuenca انقدر خوب باشه و تو رنج 400 هم چیز خوبی داشته باشه من یه پیچ وارو پشتک سر جام میزنم به هر حال اگر دیگر دوستان برای فلامنکو مارک خوبی میشناسند معرفی کنند که بسیار عالی میشه .

sahigalile
Saturday 12 November 2011, 05:21 PM
CG-171 SF نظرتون در مورد این گیتار چیه ؟ RAVI جان چطوره یاماهاست؟

arman999
Wednesday 16 November 2011, 10:44 PM
سلام دوستان.کسی قیمت quenca 30fرو داره؟

parsboy
Thursday 17 November 2011, 06:53 AM
من دیروز چند مدل گیتار قیمت گرفتم البته در دوبی
الحمبرا سری 10 از نوع کلاسیک نزدیک به 2.700.000 تومن در می اومد (به نرخ امروز متاسفانه روز به روز ارزش تومان داره میاد پایین و همه چیز گرونتر میشه )
همین ساز تا پارسال نزدیک 2.000.000 تومن در می اومد ... گرون نشده دلار داره میره بالا رو همه چیز تاثیر گذاشته .
متاسفانه همین الحمبرا را داشتند ... مغازه ای هم بود که رودریگز داشتند و اونم قیمتاش از 1.500.000 به بالا شروع می شد .
سازی هم داشتند به نام والنسیا که میگفت اسپانیای هست البته قیمتاش بین 400.000 تا یک میلیون بود .

من همین الحمبرا را امتحان کردم باور کنید با ساز خودم (استیو که 8 سال پیش 380.000 خریدم) فرق انچنانی نداشت . شاید من هنوز نمی تونم ساز خوب رو بشناسم ولی میگفت دست سازه و تمام چوبه

ولی صداش یه کوچلو فرق بود با ساز خودم .

البته رودریگز را امتحان نکردم ... چون فروشنده زیاد راضی نبود می دونست مشتری نیستم .

منم مثل بیشتر دوستان پیشنهاد می کنم همون ساز دست ساز ایرانی خودمون بگیرند ( ساز های دست ساز استاد طهماسبی یا سینچی یا همتی و ... ) به نظرم تمام چوبش درسته گرونه ولی مدل های ارزونتر و به صرفه تر هم دارند .
چون من تحقیق که کردم ساز بین 300.000 تا 600.000 دست ساز هم هست ولی نه تمام چوب ولی بازم می دونم از این سازهای بازاری بهتره اخه معلوم نیست از کجا میاد ....

arman999
Thursday 17 November 2011, 09:22 AM
من از بین اینا می خوام یکی رو بخرم.اگر کسی از قیمتها خبر داره لطف کنه که راحت تر بشه انتخاب کرد. yamaha CG171 SF...quenca30F.....alhambra3f...alhambra4f

juse ferandes tors
Thursday 17 November 2011, 11:16 AM
سلام دوستان بنده تو شهرستان زندگی میکنم از این گالریها گیتار نداریم حتی فروشگاه موسیقی وقت هم نمیکنم برم اصفهان ببنم
معلوم نیست بگیرم یا نه
شما زیر 400 - 500 گیتار فلامنکو چی پیشنهاد میکنین مدلهاشو بگید برم یه تستی بکنم

ravi
Thursday 17 November 2011, 12:13 PM
CG-171 SF نظرتون در مورد این گیتار چیه ؟ RAVI جان چطوره یاماهاست؟

ببخشید که دیر جواب میدم و چند وقتی اینترنتم قطع بود...:dash2:

نمیدونم چرا توی سایتش نوشته کلاسیک! :65:
تا جایی که من میدونم فلامنکو هستش و زیاد خوب نیست ولی از 3F الحمرا خیلی بهتره و توی رنج خودش گزینه خوبیه....:m

ravi
Thursday 17 November 2011, 12:19 PM
من از بین اینا می خوام یکی رو بخرم.اگر کسی از قیمتها خبر داره لطف کنه که راحت تر بشه انتخاب کرد. yamaha CG171 SF...quenca30F.....alhambra3f...alhambra4f

دوست عزیز من قیمت دقیق ندارم ولی به این ترتیب پیشنهاد میکنم انتخاب کنی...(البته بدون در نظر گرفتن قیمت):am

quenca30F
alhambra4f
yamaha CG171 SF این فکر کنم 600 باشه
alhambra3f این فکر کنم 700 باشه(من باشم اینو نمیخرم...:32:)

ravi
Thursday 17 November 2011, 12:21 PM
سلام دوستان بنده تو شهرستان زندگی میکنم از این گالریها گیتار نداریم حتی فروشگاه موسیقی وقت هم نمیکنم برم اصفهان ببنم
معلوم نیست بگیرم یا نه
شما زیر 400 - 500 گیتار فلامنکو چی پیشنهاد میکنین مدلهاشو بگید برم یه تستی بکنم

دوست عزیز متاسفانه شما با این بودجه نمیتونید ساز فلامنکو خوبی بخرید و اگه ساز فلامنکو پیدا کنید پول دور ریخته....:68:
پیشنهاد من افزایش بودجه یا خرید ساز کلاسیک....:m

juse ferandes tors
Thursday 17 November 2011, 01:48 PM
سلام من سبک فلامنکو کار میکنم یه چیزایی هم اجرا کردم میتونید تو نمونه کارهام ببینید کلاسیک هم دو تا دارم آدمیرا خوانیتا
و الحمبرا 4 ان بدرد زیر گل میخوره
آدمیرا رو تا حدودی ازش راضی هستم ولی فاصله صفحه( از روی گلپیدور) گیتار تا سیم 1/5 سانت هست که برای گلپ بخصوص گلپ با انگشت m از بالای سیم ششم واقعا رو اعصابه البته تمرین که کردم روان شد ولی بازم رو اعصابه
فکر کنم دست دوم بشه بخرم
نکته دوم این که یه پیانو سی ال پی 320 خریدم الانم پشیمونم از خریدنش 1600 راحت میتونستم یه گیتار دست ساز از طهماسبی بخرم البته آشنا داشتم:102::102:

juse ferandes tors
Thursday 17 November 2011, 02:10 PM
این لینک رو نگاه کنین همشون با آدم صحبت میکنن
قطعه ای که میشنوین از توماتیتو هست در توکه تارانتاس

ravi
Thursday 17 November 2011, 04:38 PM
سلام من سبک فلامنکو کار میکنم یه چیزایی هم اجرا کردم میتونید تو نمونه کارهام ببینید کلاسیک هم دو تا دارم آدمیرا خوانیتا
و الحمبرا 4 ان بدرد زیر گل میخوره
آدمیرا رو تا حدودی ازش راضی هستم ولی فاصله صفحه( از روی گلپیدور) گیتار تا سیم 1/5 سانت هست که برای گلپ بخصوص گلپ با انگشت m از بالای سیم ششم واقعا رو اعصابه البته تمرین که کردم روان شد ولی بازم رو اعصابه
فکر کنم دست دوم بشه بخرم
نکته دوم این که یه پیانو سی ال پی 320 خریدم الانم پشیمونم از خریدنش 1600 راحت میتونستم یه گیتار دست ساز از طهماسبی بخرم البته آشنا داشتم:102::102:

ساز کارکرده میتونی پیدا کنی ولی شانسیه!:ad
باید ببینی فلامنکو خوب سالم چی میتونی پیدا کنی!(من اگه باشم کارکرده میخورم...:aq)

من یه مدت دنبال خرید ساز تمام چوب ایرانی بودم و به دلایلی منصرف شدم....:aw
یکی از دلایل اینه که سازهای ایرانی توی بازار اصلا ارزش ندارن و هیچ کس حاضر به خرید اون ساز حتی به قیمت خیلی پایین نیست...:65:
یکی دیگه از دلایلش قیمت بالای اونا بود و مثلا اون سازی که من میخواستم بابک شیدایی به من 1200 تا 1500 قیمت داد و گفت به کیفیت چوب بستگی داره و من میتونستم یه ساز اسپانیایی از تهران با همون چوب بخرم 2 میلیون...:be

این حالت خوب قضیه بود و افراد دیگه مثل آقای سینیچی و کسانی که معروف تر هستند قیمت های بالاتری میدن...:33:

arman999
Thursday 17 November 2011, 06:11 PM
قیمت quenca 30fرو اگه کسی داره لطف کنه و alhambra 4f

juse ferandes tors
Thursday 17 November 2011, 06:34 PM
خب راوی جان خودتون گیتار چی دارید؟

sahigalile
Saturday 19 November 2011, 09:35 AM
دوست عزیز شما با 400 تومان فلامنکو اکبند بدش هم نمیتونی بخری من 3f الحمبرا رو زدن صدای ساز شنبه تو سریال چهارخونه رو می داد یعنی میشه گفت ترکیب در حمام و پیت با سیم های ارتودنسی (سازو به گند کشیدم نه ؟)
اما این تفاوت در برابر 1027 سانچز بود ولی اگر من بخواهم بخرم سعی میکنم پول هامو حتی 4 ماه جمع کنم بشه 600تا700 اونوقط میگم فلامنکو چی واسه گفتن داره ولی اگر عجله داری که باید حتمی بخری خود دانی ولی از نظر من این که شما 2 تا گیتار داری اصلا فوریتی نداره که دوباره پولتو حروم کنی برو یه سانچز یا کونکا بخر یه عمر هم سازتو دعا کن هم منو که گفتم پس عجله کاره شیطانه
شادو سر بلند باشی .

juse ferandes tors
Saturday 19 November 2011, 11:43 AM
آره حق با شما هست به قول مادرم تو زندگیم غیر از عجله هیچ کاری نکردم خیلی بهم گفت پیانو نخر دو روز دیگه گیتار حرفه ای نمیتونی بخری الانم کار از کار گذشته:icon_cry::icon_frown:
اولش که میخواستم با 1600 یه موتور کراس سند عربی بگیرم نشد کاشکی اونو خریده بودم لااقل سوارش که میشد بشی بزنی به کوه و بیابون ، ولی پیانو رو نه علاقه هیچی بهش ندارم(البته دارم هی کم و بیشی ولی هیچی مثل گیتار نیست):9:

Mohammad_ngml
Saturday 19 November 2011, 12:55 PM
دادا اگه خواستی پیانوتو بندازی دور من حاظرم رایگان ازت بگیرمش :ad

juse ferandes tors
Saturday 19 November 2011, 01:39 PM
آره جونت بیا ورش دار برو تو دست و پا هست:21::9:

mohsentoonel
Saturday 28 January 2012, 12:27 PM
دوستان گیتار کلاسیک یا فلامنکو با حدود قیمت 1 میلیون تومن چه چیزی رو پیشنهاد می کنید ؟
گیتار دست ساز خوب قیمتش به چه صورته !

ravi
Sunday 29 January 2012, 04:39 PM
دوستان گیتار کلاسیک یا فلامنکو با حدود قیمت 1 میلیون تومن چه چیزی رو پیشنهاد می کنید ؟
گیتار دست ساز خوب قیمتش به چه صورته !

دوست عزیز با این قیمت با توجه به گرون شدن ساز میتونی 1018 سانچز بگیری ولی اگه میتونی یکم بیشتر هزینه کنی 1027 بگیر....:25:

در مورد ساز دست ساز هم اگه منظورت ساز دست ساز ایرانی که من اصلا پیشنهاد نمیکنم و به نظرم ساز مارک بخری خیلی بهتره.....:am

mohsentoonel
Sunday 29 January 2012, 05:18 PM
ممنون . قیمت 1027 چنده ؟

ravi
Monday 30 January 2012, 01:18 PM
ممنون . قیمت 1027 چنده ؟

قیمت جدید ندارم ولی فکر کنم حدود 1300-1400 شده باشه.....:ad

cradle of filth
Monday 30 January 2012, 09:00 PM
با سلام خدمت دوستان عزيز
گيتار اكوستيك برند اويشن ovation
گيتارهاى اين برند به نظرتون چطوره

saeedfweb
Saturday 4 February 2012, 02:01 PM
درود بر شما
دوستان کسی قیمت جدید
یاماها
c40
c70
c80
نداره؟

در مورد ساز دست ساز هم اگه منظورت ساز دست ساز ایرانی که من اصلا پیشنهاد نمیکنم و به نظرم ساز مارک بخری خیلی بهتره.....

پس به نظر شما این دوستی هم که آگهی کلیک کنید (You can see links before reply) داده نریم سراغش؟
سپاس

samvahid1375
Saturday 4 February 2012, 11:22 PM
ببخشید، من تاز ه می خوام گیتار زدن رو شروع کنم.
می خواستم ببینم ایرادی داره که از اول با همون آکوستیک شروع کنیم و سراغ کلاسیک نریم؟
چون من به سبک راک، بلوز، کانتری .... علاقه دارم!!!

Honey_Shababi
Saturday 4 February 2012, 11:26 PM
می خواستم ببینم ایرادی داره که از اول با همون آکوستیک شروع کنیم و سراغ کلاسیک نریم؟

نه...چه ایرادی...گیتار کلاسیک و آکوستیک ربطی به هم ندارن!

ravi
Sunday 5 February 2012, 07:33 PM
درود بر شما
دوستان کسی قیمت جدید
یاماها
c40
c70
c80
نداره؟

پس به نظر شما این دوستی هم که آگهی کلیک کنید (You can see links before reply) داده نریم سراغش؟
سپاس

دوست عزیز در مورد قیمت اطلاعی ندارم ولی در مورد ساز دست ساز بگم که از خیلی لحاظ توجیه مناسبی برای خرید وجود نداره....:22:
مثلا
هیچ کس توی بازار ساز دست ساز 2 میلیونی رو 300 هزار تومنم نمیخره و فقط باید یکی رو پیدا کنی که حاضر بشه سازت رو بخره...ولی در مورد برندهای معروف شما هر جا که بری ازت ساز رو میخرن و مشتری زیاد داره....!:106:

مورد بعدی اینه که سازنده های معروف قیمت هاشون خیلی بالاست و مثلا من با یکی از اونها در مورد یه ساز با چوب مورد نظرم صحبت کردم به من گفت این ساز حداقل 1.5 میلیون برات هزینه برمیداره در حالی که من یه ساز با همون چوب از برند سانچز میخواستم بگیرم 2 میلیون...:ad

البته دلیل اصلیش اینه که یه سری از ایرادات همون لحظه اول مشخص نمیشه و به مرور زمان خودش رو نشون میده....
:33:
و....!

ravi
Sunday 5 February 2012, 07:38 PM

دوست عزیز هیچ ایرادی وجود نداره و تو قبل از اینکه با گیتار کلاسیک کار کنی آگوستیک رو هم تجربه میکنی ولی برای هر نوع موسیقی باید ساز خودش رو بگیری....:25:

اگه میخوای با ساز آگوستیک توی کلاسهای کلاسیک شرکت کنی به مشکل میخوری و نمیتونی خوب تکنیک ها رو اجرا کنی ولی اگه میخوای فقط به خاطر علاقه با این ساز کار کنی هیچ مشکلی نیست و خیلی هم خوبه!:am

samvahid1375
Monday 6 February 2012, 10:16 PM
می خواستم نظرتون رو در مورد این گیتار بدونم!!!

ravi
Tuesday 7 February 2012, 05:10 AM
می خواستم نظرتون رو در مورد این گیتار بدونم!!!

من زیاد با سازهای آگوستیک آشنا نیستم ولی مشخصات چوب این ساز نسبت به قیمتش خوبه ولی باید ببینی توی ایران چند میتونی پیدا کنی یا اصلا میتونی پیدا کنی!:39:

samvahid1375
Tuesday 7 February 2012, 07:36 PM
یه سوال دیگه، می خواستم ببینم ساز های cutaway با dreadnought چه فرقی داره؟
البته از لحاظ مدل نمی گم، منظور کاربردشون هست

ravi
Wednesday 8 February 2012, 05:17 PM
یه سوال دیگه، می خواستم ببینم ساز های cutaway با dreadnought چه فرقی داره؟
البته از لحاظ مدل نمی گم، منظور کاربردشون هست

cutaway به سازهایی گفته میشه که قسمتی از بدنه یا کاسه صدا همون body رو به یه شکل خاص تغییر میدن تا راحت تر بشه روی فرت های انتهای دسته تسلط داشت....:redguitar:

مثل این عکس

Cutaway توی کلاسیک و آگوستیک بیشتر استفاده میشه!:am

dreadnought در مورد این زیاد اطلاعی ندارم ولی تا جایی که میدونم این مدل فقط توی آگوستیک هست و اندازه بدنه بزرگتر از بقیه سازهاست و حجم صدای بیشتری داره!(البته اگه درست گفته باشم:9:)

samvahid1375
Thursday 9 February 2012, 01:02 PM
با تشکر
گیتار الکتروآکوستیک برای شنیدن صداش حتما باید به آمپلی فایر وصل شه؟

ehsanbomb
Saturday 11 February 2012, 05:21 AM
دوستان یه گیتار اکوستیک مادریگال هست من می خوام انلاین از یه شخصی بخرم
می خواستم نظر شما را در موردش بدونم
ساخت کره هست از نوع ovation که نمی دونم یعنی چه
پشتش از جنس پلی استر
مارک سیم هاش هم eric clapton
میگه 350
خوب هست بخرم؟؟
اینم عکسش:You can see links before reply

musical_destination
Monday 13 February 2012, 09:00 AM
راهنمایی من اینه که الان وقت خرید گیتار نیست گیتار 100 تومنی شده 170 این چه وضعیه فقط خدا میدونه

radioheadz
Wednesday 11 April 2012, 06:25 PM
دوستان قیمتا میاد پایین یا نه؟

hobabe1
Thursday 12 April 2012, 10:54 AM
سلام دوستان من میخوام گیتار بخرم اما نمیدونم چی بخرم و هیچی هم سر در نمیارم

مثلا پیکب چیه ؟
فلامینگو چیه ؟

کلا برام توضیح بدید اینا به چه کاری میان ؟

ravi
Thursday 12 April 2012, 01:54 PM
دوستان قیمتا میاد پایین یا نه؟

دوست عزیز اکثر گیتارها ساخت کشورهای خارجی و قیمتشون با دلار مشخص میشه و امیدی به ارزونی ساز نیست ولی ممکنه خیلی کم ارزون بشه!:am

البته اگه دوباره دلار گرون نشه!:45:

ravi
Thursday 12 April 2012, 02:14 PM
سلام دوستان من میخوام گیتار بخرم اما نمیدونم چی بخرم و هیچی هم سر در نمیارم

مثلا پیکب چیه ؟
فلامینگو چیه ؟

کلا برام توضیح بدید اینا به چه کاری میان ؟

دوست عزیز اول شما باید سبک خودتون رو مشخص کنید و بعد بودجه مورد نظرتون رو برای خرید ساز!
برای اینکه متوجه بشید که بیشتر به چه سبکی علاقه دارید راحت ترین راه اینه که به آثاری که هنرمندان اون سبک ارائه دادن گوش کنید یا با افرادی که اون سبک رو دنبال میکنند مشورت کنید و از سختی ها و زیبایی های اون سبک براتون توضیح بدن!:25:

اگه منظررتون از پیکب همون پیکاپ باشه یه وسیله هست که میتونید با اون گیتارتون رو از طیق سیم به کامپیوتر وصل کنید و صدای ساز رو مستقیم روی کامپیوتر زخیره کنید!:redguitar:
بعضی از پیکاپ ها خودشون تیونر هم دارن و میتونی با پیکاپ گیتار رو هم کوک کنی!:am

فلامینگو یا درستش فلامنکو یه سبک و یه سه سری گیتار فلامنکو هم داریم که برای اجرای بهتر سبک فلامنکو ساخته شدن و اگه میخوای این سبک رو دنبال کنی بهتره که از گیتار فلامنکو استفاده کنی!:25:

فرق گیتار کلاسیک و فلامنکو هم در جنس چوب و پل گذاری های گیتاره!(و البته سیم)

اگه سوالی داشتید لطفا به صورت موردی مثل 2 مورد بالا مطرح کنید که بهتر بشه پاسخ داد!:am

hobabe1
Thursday 12 April 2012, 09:15 PM
مرسی راوی جان

سوال بعدیم :

1- همین پیکاپ دار بخوام بخرم چه مارکی به نظرتون خوبه ؟ بعضی از گیتار ها صداشون دل نشینه من از اونا میخوام ؟
2- سبک کلاسیک و پاپ فرقشون چیه تو صداشونه ؟

rain-man
Thursday 12 April 2012, 09:22 PM
مرسی راوی جان

سوال بعدیم :

1- همین پیکاپ دار بخوام بخرم چه مارکی به نظرتون خوبه ؟ بعضی از گیتار ها صداشون دل نشینه من از اونا میخوام ؟
به نظر من پیکاب دار هافنر بخر خیلی خوشصداس
الحمبرا هم قیمت بالاهاش خوبن

hamedc
Thursday 12 April 2012, 10:00 PM

نسبت این دو مثه شن ریزه ای در ساحله

hobabe1
Thursday 12 April 2012, 10:59 PM
1 - یک گیتار C80 میتونه هم پاپ و هم کلاسیک و هم فلامینکو بزنه ؟

hamedc
Thursday 12 April 2012, 11:48 PM
خیر خود سی 80 چیزی نمیتونه بزنه
ولی شما بسته به مهارتتون باش همه چیز میتونی بزنید ...

ravi
Friday 13 April 2012, 10:38 AM
مرسی راوی جان

سوال بعدیم :

1.دوست عزییز اول باید بودجه رو مشخص کنید و من هم پیشنهاد میکنم خیلی روی پیکاپ تمرکز نکنید چون تعداد مدلهایی که پیکاپ دارن خیلی کمه و انتخاب رو محدود میکنه!:aw
به نظر من فقط دنبال یه ساز خوب و خوش صدا باش...:am

2.سبک کلاسیک یه سبک اصلی و مادر هست و پاپ یه سبک نسبتا جدیده و توی پاپ از یه سری تکنیک های فلامنکو و کلاسیک استفاده کردن و با کمی تغییر به شکل پاپ درآوردن....:connie_24:
مثلا ریتم 6/8 شاد یا بندری یا ایرانی همشون توی سبک پاپ هستن!:bg
اصلا دنبال یادگیری سبک پاپ نباش و وقتی کلاسیک کار کنی به راحتی میتونی ریتم ها و آرپژهای پاپ رو اجرا کنی و سبک پاپ سبک خیلی ساده و راحتیه!:m

ravi
Friday 13 April 2012, 10:48 AM

نسبت این دو مثه شن ریزه ای در ساحله

دوست عزیز توی پسپ بالا توضیح دادم و توی صدا فرقی ندارن چون سبک پاپ رو هم با گیتار کلاسیک اجرا می کنند!:redguitar:

پاپ یه سبکه که ریتم هایی که برای اجرا آهنگ های پاپ نیاز داره و رو با ترکیب ریتم های اصلی کلاسیک و فلامنکو و ساخت ریتم های جدید، اجرای اون آهنگ رو با گیتار راحت تر و زیباتر میکنه!:winksmiley02:
پاپ سبک خیلی راحت و آسونیه و خیلی زود یاد میگیری!:az

نسبتشون رو هم نمیدونم چه جوری بگم ولی پاپ قسمتی ار کلاسیک نیست و ترکیب کلاسیک و فلامنکو و یه سری اضافات خود سبکه پاپه.....:be

ravi
Friday 13 April 2012, 10:53 AM
1 - یک گیتار C80 میتونه هم پاپ و هم کلاسیک و هم فلامینکو بزنه ؟

دوست عزیز اگه اشتباه نکنم سی80 یه ساز کلاسیک و میتونی باهاش سبک کلاسیک و پاپ رو اجرا کنی ولی واسه سبک فلامنکو بهتره یه ساز فلامنکو بگیری!:am
میشه فلامنکو رو هم با کلاسیک زد ولی به خاطر فرق صداشون نمیشه خوب تکنیک های فلامنکو رو با کلاسیک زد و فقط یه چیزی شبیه میشه و 100% قطعه اصلی نمیشه!:ad

art73
Saturday 19 May 2012, 10:53 PM
یکی هم به ما کمک کنه توروخدا You can see links before reply

ravi
Sunday 20 May 2012, 12:04 AM
دوست عزیز اینجا مطرح میکردی زودتر به نتیجه میرسیدی.....:m
به هر حال اونجا پاسخ دادم....:am

art73
Sunday 20 May 2012, 12:06 AM
چشم اینجا میزارم بقیه هم نظری بدن :

سلام به دوستان من میخوام یه گیتار جدید بخرم در حال حاظر سی 70 یاماها دارم ( همه دارن!)

که 3 سال پیش خریدم و الان میخوام حرفه ای تر بشم و میخوام ساز حرفه ای تری هم بگیرم مارک و برند خاصی مد نظر ندارم ولی واقعا برندی میخوام که صداش یه حالی به آدم بده و آدم از نواختنش لذت ببره
تا 1 تومن هم میتونم هزینه کنم ولی بین اینکه با این پول یه کلاسیک خوب بگیرم یا یه اکوستیک الکتریک ( یا اکوستیک) شک دارم مرسی از راهنماییاتون:5::5:

راستی هم برای کلاسیک میخوام هم پاپ ( الویت کلاسیک)

با توجه به گرونی ساز فکر میکنم الان با این بودجه سازسانچز 1010 گزینه خوبی باشه.....:am
البته قیمت جدید ندارم و اگه میتونی قیمت بگیر بگم کدوم انتخاب بهتریه.
مرسی الان از گیتارای کلا اسپانیش کدوما تو ایران نمایندگی دارن؟
اخه من اولش خیلی بلند پرواز بودم فکر کردم همه مارکا اینجا نمایندگی دارن:10:

شما مدل کات اوی دار معرفی کن یعنی ممکنه نجومی تر از 1 تومن هم باشه؟

ravi
Monday 21 May 2012, 12:34 AM
چشم اینجا میزارم بقیه هم نظری بدن :

سلام به دوستان من میخوام یه گیتار جدید بخرم در حال حاظر سی 70 یاماها دارم ( همه دارن!)

که 3 سال پیش خریدم و الان میخوام حرفه ای تر بشم و میخوام ساز حرفه ای تری هم بگیرم مارک و برند خاصی مد نظر ندارم ولی واقعا برندی میخوام که صداش یه حالی به آدم بده و آدم از نواختنش لذت ببره
تا 1 تومن هم میتونم هزینه کنم ولی بین اینکه با این پول یه کلاسیک خوب بگیرم یا یه اکوستیک الکتریک ( یا اکوستیک) شک دارم مرسی از راهنماییاتون:5::5:

راستی هم برای کلاسیک میخوام هم پاپ ( الویت کلاسیک)

مرسی الان از گیتارای کلا اسپانیش کدوما تو ایران نمایندگی دارن؟
اخه من اولش خیلی بلند پرواز بودم فکر کردم همه مارکا اینجا نمایندگی دارن:10:

شما مدل کات اوی دار معرفی کن یعنی ممکنه نجومی تر از 1 تومن هم باشه؟

تقریبا هیچ مارکی توی ایران نمایندگی نداره!:65:
یعضی برندها رو شرکت ها میارن ولی فروشگاه ندارن و توی بازار فروش میره و مغازه ها از شرکت خرید میکنن....:be

البته یاماها نمایندگی داره ولی یه بار که رفته بودم گیتارها رو کانل نداشت و بیشتر تمرکز نمایندگی روی پیانو بود....:39:
رودریگز هم شنیدم نمایندگی داره ولی آدرس ندارم و چون خودم ندیدم نمیتونم تایید کنم....:37:

مدل کات اوی چه سبکی؟:39:

art73
Monday 21 May 2012, 05:53 AM
تقریبا هیچ مارکی توی ایران نمایندگی نداره!:65:
یعضی برندها رو شرکت ها میارن ولی فروشگاه ندارن و توی بازار فروش میره و مغازه ها از شرکت خرید میکنن....:be

البته یاماها نمایندگی داره ولی یه بار که رفته بودم گیتارها رو کانل نداشت و بیشتر تمرکز نمایندگی روی پیانو بود....:39:
رودریگز هم شنیدم نمایندگی داره ولی آدرس ندارم و چون خودم ندیدم نمیتونم تایید کنم....:37:

مدل کات اوی چه سبکی؟:39:
مال برند کوئنکا برای کلاسیک تو سایتش بری هستش قسمت cut away
You can see links before reply اون 3 تا اولی 90 rc w e2 و 70 rc w e2

ravi
Monday 21 May 2012, 08:24 AM
مال برند کوئنکا برای کلاسیک تو سایتش بری هستش قسمت cut away
You can see links before reply اون 3 تا اولی 90 rc w e2 و 70 rc w e2

اون مدلهایی که گفتی قیمتشون خیلی بالاست و با 1 تومن نمیشه گرفت و یکی از مدلها هم فلامنکو هستش!:37:

70Fy CT E2 فلامنکو هستش و 2 تای دیگه کلاسیک...:redguitar:

من اینارو توی ایران ندیدم ولی اگه پیدا کنی احتمالا بالای 3-4 میلیون باید پول بدی....:dash2:
کوئینکا همه مدلهای Cut Away ساز های خیلی خوبین و ارزون ترین مدلش هم جواب کار تو رو میده و خیلی خوش صداست....:m

اگه سراغ داری قیمت بگیر بگم ارزش داره اینقدر پول بدی یا نه!:am

art73
Tuesday 22 May 2012, 01:58 PM
اون مدلهایی که گفتی قیمتشون خیلی بالاست و با 1 تومن نمیشه گرفت و یکی از مدلها هم فلامنکو هستش!:37:

70Fy CT E2 فلامنکو هستش و 2 تای دیگه کلاسیک...:redguitar:

من اینارو توی ایران ندیدم ولی اگه پیدا کنی احتمالا بالای 3-4 میلیون باید پول بدی....:dash2:
کوئینکا همه مدلهای Cut Away ساز های خیلی خوبین و ارزون ترین مدلش هم جواب کار تو رو میده و خیلی خوش صداست....:m

اگه سراغ داری قیمت بگیر بگم ارزش داره اینقدر پول بدی یا نه!:am

داداش الان این مدلاش رو چه قیمتایین دیگه پایین ترین مدلاش بودن اگه میگی خوش صدا
30cw r e1 - 50r cw e2 - 50 r ct e1

از این مدلا هم خوشم اومد اگه یه نفر بگه کدوم اینا به قیمت من نمیخوره خیلی خوب میشه یا کدوم خوب نیست و بیخیالش شم یا اصلا نمایندگی نداره:
as m4= cort

3200-3250( cut away) - porfesor 1023 - 1020= sanchez

wcd18ce(comfort)- ea 20 ( festival) = washburn

GCX31C- = yamaha

Hofner Grand Concert - Hofner Master Guitar HM125 - Hofner Grand Auditorium (Rio Grande = hofner

G200ECE - G5TECE - G5ECE = Ibanez

ravi
Wednesday 23 May 2012, 12:01 PM
داداش الان این مدلاش رو چه قیمتایین دیگه پایین ترین مدلاش بودن اگه میگی خوش صدا
30cw r e1 - 50r cw e2 - 50 r ct e1

از این مدلا هم خوشم اومد اگه یه نفر بگه کدوم اینا به قیمت من نمیخوره خیلی خوب میشه یا کدوم خوب نیست و بیخیالش شم یا اصلا نمایندگی نداره:
as m4= cort

3200-3250( cut away) - porfesor 1023 - 1020= sanchez

wcd18ce(comfort)- ea 20 ( festival) = washburn

GCX31C- = yamaha

Hofner Grand Concert - Hofner Master Guitar HM125 - Hofner Grand Auditorium (Rio Grande = hofner

G200ECE - G5TECE - G5ECE = Ibanez

دوست عزیز قیمت ندارم ولی اینارو رو احتمالا توی تهران میتنی پیدا کنی...:am

سانچز
یاماها
ایبانز
و احتمال داره کوئینکا هم پیدا کنی ولی شانسی....:45:

پیشنهاد میکنم سمت ایبانز نری که ساز های بهتر زیاده....:fish2:
یاماها هم خیلی برند خوبی توی کلاسیک نیست ولی بازم خوبه....:12:
سانچز و کوئینکا هم واقعا سازهای خیلی خوبی هستند...:41:

برو بازار ببین کدوم مدلها رو پیدا میکنی و به چه قیمتی!:ap
اینجوری بهتر میشه راهنمایی کرد و الان مدل زیاده و خیلی هاش پیدا نمیشه که من تا قیمت مشخص نشه نمیتونم بگم کدوم بهتره واسه خرید و کدوم ارزش خرید با این قیمت رو داره....:33:

دلیلش هم اینه ممکنه 2 تا ساز حدودا توی یه سطح باشن و قیمت یکی توی ایران خیلی بیشتر باشه و ارزش اینقدر هزینه رو نداشته باشه.....:m

art73
Wednesday 23 May 2012, 12:06 PM
دوست عزیز قیمت ندارم ولی اینارو رو احتمالا توی تهران میتنی پیدا کنی...:am

سانچز
یاماها
ایبانز
و احتمال داره کوئینکا هم پیدا کنی ولی شانسی....:45:

پیشنهاد میکنم سمت ایبانز نری که ساز های بهتر زیاده....:fish2:
یاماها هم خیلی برند خوبی توی کلاسیک نیست ولی بازم خوبه....:12:
سانچز و کوئینکا هم واقعا سازهای خیلی خوبی هستند...:41:

برو بازار ببین کدوم مدلها رو پیدا میکنی و به چه قیمتی!:ap
اینجوری بهتر میشه راهنمایی کرد و الان مدل زیاده و خیلی هاش پیدا نمیشه که من تا قیمت مشخص نشه نمیتونم بگم کدوم بهتره واسه خرید و کدوم ارزش خرید با این قیمت رو داره....:33:

دلیلش هم اینه ممکنه 2 تا ساز حدودا توی یه سطح باشن و قیمت یکی توی ایران خیلی بیشتر باشه و ارزش اینقدر هزینه رو نداشته باشه.....:m

ممنون خداییش خسته شدم از بس گشتم لامصب بین بد و بدتر باید یکیو انتخاب کنی من خودم عاشق برند washburn بودم ولی نمایندگی نداره من تصمیم گرفتم آکوستیک بخرم البته اگه کلاسیک خوب پیدا کردم قطعا اول اونو میخرم حالا امروز برم جمهوری ببینیم چن چندن
:D

kingXSA
Thursday 14 June 2012, 10:55 AM
سلام به همگی.یه گیتار معرفی کنین تا 560.حتما کات اوی باشه.پیکاپ دار بودنش خییییییییییییییییییلی مهم نیست ولی باشه بهتره

ravi
Thursday 14 June 2012, 04:28 PM
سلام به همگی.یه گیتار معرفی کنین تا 560.حتما کات اوی باشه.پیکاپ دار بودنش خییییییییییییییییییلی مهم نیست ولی باشه بهتره

بازار ایران خیلی شرایط وخیمی داره و نمیشه خیلی درست راهنمایی کرد چون مشخص نمیشه که چه مدلی توی بازار هست و چقدر قراره روی این ساز قیمت بزارند......:33:

ولی میتونی بری بازار و مدل های موجود با قیمت بپرسی و اینجا دوستان بهتر راهنمایی کنند که کدوم انتخاب بهتریه!:am

ولی با این قیمت ساز بهتر از یاماها و ایبانز نمیشه پیدا کرد....:45:

CGX171CCA یاماها

CGX111SCA یاماها

G200ECE NT ایبانز

G200 ENT ایبانز

تا وقتی نری بازار نمیتونی درست انتخاب کنی چون مشخص نیست که چه سازهایی توی بازار پیدا میشه....:m

Hessamadin
Wednesday 20 June 2012, 06:17 PM
سلام و خسته نباشید به همه....
من میخوام گیتار cutaway پیکاپدار کلاسیک یا پاپ بگیرم رنج قیمت هم تا 400 هزار تا باشه من تا حالا 4 ساله کلاسیک میزنم ولی چیز جدید یاد نگرفتم در حقیقت برای دل خودم میزنم اما هیچ وقت ازش لذت نبردم جز چند قطعه.
2 تا سوال داشتم اول با این قیمت میشه یک گیتار خوب و عمر طولانی داشته باشم من c70 یاماها داشتم اما الان گز میکنه شنیدم برای گوش گز مضره؟
بعد راهنماییم کنید چه گیتاریه؟
با تشکر

champion
Saturday 23 June 2012, 05:47 PM
سلام به همه دوستان
کمکم کنید سر گیجه گرفتم سر یه هزار راهی گیر کردم هر مغازه ای میرم یه چیزی میگه
من سبک پاپ کار میکنم خواهشن یه گیتار خوب تو رنج 800 تا 1 تومن بهم معرفی کنید

Hessamadin
Monday 25 June 2012, 01:40 PM
سلام دوستان عزیز...
اگر یک گیتار آویشن خوب معرفی کنید ممنون میشم تا رنج 1 تومن...
گیتار آویشن همونیکه صداش گرم و تو دماغیه ؟صداشو خیلی دوست دارم:w

HOSEIN_000
Monday 13 August 2012, 10:28 AM
سلام دوستان عزیز.....من یه مدت که میخوام گیتار بخرم ...مایه هم زیاد ندارم حداکثر 300 تومان ....میخواستم بدونم با این پول یه گیتار اک بخرم بهتره یا یه گیتار گرون قیمت تر ولی دست 2...... اصلا با این پول چه گیتارایی گیرم میا؟؟؟ ( چه نو و آک چه دست 2 )
سبک کلاسیک
ممنون

hdhamid
Wednesday 15 August 2012, 04:38 AM
سلام دوستان عزیز.....من یه مدت که میخوام گیتار بخرم ...مایه هم زیاد ندارم حداکثر 300 تومان ....میخواستم بدونم با این پول یه گیتار اک بخرم بهتره یا یه گیتار گرون قیمت تر ولی دست 2...... اصلا با این پول چه گیتارایی گیرم میا؟؟؟ ( چه نو و آک چه دست 2 )
سبک کلاسیک
ممنون

سلام ..
والا بازارو که میدونین .. دلار میره رو 2200 ... قیمت گیتار 2 زاری میره میشه 200 !! ..
ولی با این پول ... شما گیتار دسته 2 خوب نمیتونی بخری.. دسته 2 ای که پدر مادر دار باشه واقعا زیر 600 .. 700 که بیخیالش شو!! .... پس نو بخر ..
البته اگر دسته 2 از همین یاماها C40 یا C70 که دیگه من تو بازار ندیدم ... تمیز سراغ داری که باقی پولتو بذاری جیبت خوبه!! .. اگر نه همون آکشو بگیری بهتره .. چون با توجه به اینکه آشنایی با ساز ندارین ... ممکنه بهتون بندازن ... مثلا یه بار خرکش بلند شده باشه!! .. یا دسته گیتار خم شده باشه یا اصلا از پشت کنده شده باشه!! .. و....................................

پس نو بگیرین بهتره .... با این پول میتونین از این گیتارای چینی که جدیدا با 100 تا اسم مختلف اومدن تو بازار بگیرین .. رنج قیمتیشونم 200 هست فکر کنم ...

یه کاربلد پیدا کنین بتونین یه سی 70 یا سی 40 اندونزی سالم براتون پیدا کنه .. عالی میشه ... تو سازای تو این قیمت خیلی خوبن ... الان نوش نیس اصلا .. همش چینی شده .. پ

شاد زی :am

shadmehr900
Wednesday 15 August 2012, 02:32 PM
دوستانی که دنبال گیتارهای عالی هستن بهشون پیشنهاد میکنم تو گوگل استاد ملک رو سرچ کنن ایشون گیتار دست ساز میسازن و سازاشون عالیه حتما به وبش یه سر بزنین

HOSEIN_000
Thursday 16 August 2012, 10:09 AM
گیتارای اریا تو چه قیمته؟؟؟ یعنی با 300 تومان گیتار خوب گیر نمیا؟

a_n
Thursday 16 August 2012, 09:04 PM
سلام دوستان
قيمت گيتار كلاسيك C70 رو ميخوام اگه ورژن بدلي هم داره قيمت بديد
ممنون

hdhamid
Thursday 16 August 2012, 10:39 PM
سلام .. حسین جان دروغ چرا نمیدونم راستش .. در مورد آریا اطلاعی ندارم! .. من حتی نمیدونستم آریا کلاسیکم داره!! .. از قیمت و کیفیتشم بی اطلاعم ...

C70 پیدا نمیکنی دیگه .. همش C40 چینی هست که اونم 220 من دیدم این آخریا ...
C70 دس دوم اندونزی سالم پیدا کردی بگیری بردی! ..

shadmehr900
Friday 17 August 2012, 01:59 PM
سلام حسین جان...چرا گیتارای اریا هنوزم گیر میاد تو رنج قیمتی 250 به بالا اما راستش رو بخوای دیگه کیفیت قدیم رو نداره....با 300 تومن میتونی گیتار نسبتا خوبی بگیری اگه اصفهانی میتونم کمکت کنم

champion
Sunday 19 August 2012, 11:21 AM
سلام حسین عزیز
اگر یه مقدار بیشتر هزینه کنی (350)میتونی یه گیتار آریا ak80بگیری که واقعا نسبت به پولی که میدی عالیه هم صدای خیلی خوبی داره هم خیلی خوش دسته یه وقت yamaha نگیری که بیشتر شبیه اسباب بازی تا گیتار توی این یکی دو سال گذشته کیفیت گیتارای yamaha خیلی اومده پایین

hdhamid
Sunday 19 August 2012, 11:30 AM
من تازه تونستم صفحه آخرشو ببینم!!.. با پست زدن ..
موافقم .. یاماها دیگکه بدرد نمیخوره .. منم قدیمیشو داشتم که اندونزی بود و خوبم بود .. این جدیدا تعطیلن با .. !!

HOSEIN_000
Sunday 26 August 2012, 11:48 AM
دوستان من یه یاماها c70 اندونزی تو دست پیدا کردم.....چقد می ارزه پاش بدم؟

hdhamid
Sunday 26 August 2012, 11:51 AM
دوستان من یه یاماها c70 اندونزی تو دست پیدا کردم.....چقد می ارزه پاش بدم؟

ببین سالمه .. خرکش... دستش از پشت محکم سر جاش هس.. یوخ چسب کاری نشده باشه ... بدنش سالمه .. ترکی.. تو رفتگی .. اگر نداشت .. برو تو مود 110 ... دیگه نذار بالاتر ببره قیمتو .. اگر یه تو رفتگی یا ضربی دیدی یه 10 .. 20 تومن بزن تو سر قیمت ... بگیرش... بقیه ایرادا رو داشت کلا نخرش!

a_n
Monday 3 September 2012, 09:35 PM
دوستان قيمت ARIA AK-20 حدودا چنده
لازم نيست دقيق بگيد حدودي باشه و كلا چه طور گيتاري
راستي اين گيتارو خريدم جعبه نداشت يعني نميدونستم بايد جعبه داشته باشه دست دومه؟

champion
Wednesday 5 September 2012, 11:41 PM
ak -20 بین 190 تا 200 اما مشکیش گرونتره و بدرد نخور تر

alimetallica_2
Saturday 15 September 2012, 09:09 PM
آقا ما یک گیتار اریا آکا 80 پیکاپ دار ژاپنی داریم. این روزها صفر کیلومتر این گیتار چقدره تقریبا؟
(البته نمیخوام بفروشم، میخوام بازار دستم بیاد چون چند قیمت مختلف شنیدم از جاهای مختلف)

champion
Sunday 16 September 2012, 12:36 AM
من یک ماه پیش همین مدلو واسه یکی از دوستام خریدم 550

- - - Updated - - -

من یک ماه پیش همین مدلو واسه یکی از دوستام خریدم 550

alimetallica_2
Sunday 16 September 2012, 05:58 PM
یعنی ژاپنی بود؟ چون من شنیدم ژاپنی ها دیگه تولید نمیشند.

champion
Monday 17 September 2012, 03:32 PM
زاپنی که 100% نیست ولی کیفیتش هنوزم خوبه

alimetallica_2
Monday 17 September 2012, 06:02 PM
خوب بی شک تفاوت قیمتی دارند دیگه.

champion
Wednesday 26 September 2012, 11:51 AM
آخه ژاپنیش فکر نمیکنم تولید بشه ولی اگه باشه 100% گرونتره

hobabe1
Saturday 29 September 2012, 06:17 AM
سلام

راستیتش من نمیدونم کدوم گیتار اون گیتاریه که من دوس دارم !!!
من میخوام یک گیتار بخرم که باهاش بتونم آهنگ های آروم و آرامش بخش بزنم و صدای خوبی داشته باشه و آکورد هاش هم تو نت زیاد باشه باید گیتار پاپ بخرم یا چیز دیگه ؟؟

تا حدود 300-400 هم میتونم خرج کنم چی پیشنهاد میدید که از همه بهتر باشه ؟

Metronom
Saturday 29 September 2012, 08:09 AM
سلام دوست عزيز . اگه مي خواي يك گيتار معمولي خوب بخري در رنج 300 تمن بهت Yamaha-c70 رو پيشنهاد ميكنم . البته من پيانو كار مي كنم و در مورد گيتار زياد چيزي نمي دونم ولي چيزي كه خوب باشه آوازش به گوش همه ميرسه . دوستام هم همه با اين گيتار كار ميكنند و خيلي هم راضي هستند.

hobabe1
Saturday 29 September 2012, 09:35 AM
مرسی .. میخوام یک چیز خوب باشه که صداش هم خوب باشه یعنی میخوام باهاش موزیک های آروم مثل مثلا عادت شادمهر یا چیزای دیگه بزنم

اسم گیتار پاپه یا چیز دیگس ؟

hdhamid
Saturday 29 September 2012, 03:50 PM
سلام

راستیتش من نمیدونم کدوم گیتار اون گیتاریه که من دوس دارم !!!
من میخوام یک گیتار بخرم که باهاش بتونم آهنگ های آروم و آرامش بخش بزنم و صدای خوبی داشته باشه و آکورد هاش هم تو نت زیاد باشه باید گیتار پاپ بخرم یا چیز دیگه ؟؟

تا حدود 300-400 هم میتونم خرج کنم چی پیشنهاد میدید که از همه بهتر باشه ؟

علیک السلام ..
تاپیکی که ایجاد کرده بودین رو منتقل کردم به اینجا .. نیازی به تولید تاپیک نو نبود دوست من .. میتونستین با گشتن تو تاپیکا حتی جواب سوال خودتونم بگیرید .. ولی با این حال جسارتا تاپیکتون رو منتقل کردم و با این تاپیک ادغام کردم ...

نکته
گیتاری به اسم گیتار پاپ نداریم!!
پاپ یه سبکه!! نه یه نوع گیتار .. که این سبک رو معمولا با گیتار کلاسیک و یا گاهی با آکوستیک میزنن .. بستگی به جنس صدایی که آهنگساز لازم داره ..

گیتار یاماها سی 70 که دوستمون گفتن یه کلاسیک گیتار هست و رنج قیمتش با این بازار امروز دستم نیست .. ولی اگر اندونزی اصل پیدا کنین گیتار به نسبت بدی برای شروع نیست ...

hobabe1
Saturday 29 September 2012, 10:15 PM
اگه گیتار کلاسیک بگیرم دیگه فلامینکو نمیتونم بزنم ؟

hdhamid
Sunday 30 September 2012, 06:12 AM
اگه گیتار کلاسیک بگیرم دیگه فلامینکو نمیتونم بزنم ؟

چرا میتونین فلامنکو هم بزنین... الان همه بچه هایی که فلامنکو کار میکنن برا شروع همون سی 70 رو میگیرن

تفاوت اینا تو جنس صداشونه ... وگرنه برا تمرین میتونین از کلاسیک برا کانتری هم استفاده کنین

نظر شخصی من اینه که حتما همون سی 70 رو بگیرین و شروع کنین... این بهترین و شایعترین کاریه که داره انجام میشه!!...

موفق باشین

Metronom
Sunday 30 September 2012, 10:26 PM
مرسی .. میخوام یک چیز خوب باشه که صداش هم خوب باشه یعنی میخوام باهاش موزیک های آروم مثل مثلا عادت شادمهر یا چیزای دیگه بزنم

اسم گیتار پاپه یا چیز دیگس ؟

آقا همي c70 رو بگير . پشيمون نميشي . ولي يادت نره تا ميتوني تمرين كن البته درست ها نه الكي .موفق باشي.

hobabe1
Monday 1 October 2012, 01:10 PM
یک سوال دیگه !!
من میخوام خودم گیتار یاد بگیرم یعنی بدون کلاس ! حالا شاید از سی دی های آموزشی هم استفاده کردم میخوام بدونم اینجوری میشه ؟

vviolinn
Monday 1 October 2012, 02:25 PM
والا همکلاسی من که اینجوری یاد گرفته.ولی کارت مشکل تره.چون ابا استاد مشکلات و غیره بصحیح میشه و بهتر میزنی،اما اینجوری غیر ممکن نیست.عملیه.اینو از خودم نمیگم.با چشم خودم دیدم.

hdhamid
Monday 1 October 2012, 04:18 PM
یک سوال دیگه !!
من میخوام خودم گیتار یاد بگیرم یعنی بدون کلاس ! حالا شاید از سی دی های آموزشی هم استفاده کردم میخوام بدونم اینجوری میشه ؟

چی بگم والا ... ؟!.. از بشر هیچی بعید نیس.. ویسانلو هم خودش یاد گرفته گیتارو!!.. ولی من شخصا میگم وقتی میشه با استاد یه کاری رو 5 ساله یاد گرفت .. چرا بی استاد 10 ساله یاد بیگیریم؟!..

یکی باشه که راهو بهت نشون بده بهتره.. یا هی بری جلو ببینی.. ای وای.. تا الان اینو اشتباه میکردما!! .. حالا یه مدت باز صرف این کن که اون اشتباهو درست کنی!!..

خود دانی.. ولی بی استاد هم اراده قوی میخواد .. هم .. چیزای دیگه!!

make
Saturday 2 February 2013, 08:06 PM
با سلام من می خواستم یه گیتار تا سقف 350 خریداری کنم
می خواستم پیشهادتون رو برای نوع گیتار بدونم
سبک پاپ
با تشکر:redguitar:

hdhamid
Monday 18 February 2013, 10:16 AM
با سلام من می خواستم یه گیتار تا سقف 350 خریداری کنم
می خواستم پیشهادتون رو برای نوع گیتار بدونم
سبک پاپ
با تشکر:redguitar:

سلام ...
والا چی بگم با این قیمتا!!؟؟ ....
من یه جایی رو میشناختم تو جمهوری... گیتارای دست دوم خوبی داشت ... با این مبلغ یه دست دوم خوب رو تست کنین بهتره بنظرم ... تا این جنسای با برندای عجیب غریب چینی تازه به بازار اومده!!...

بچه های دیگه هم که دستی تو بازار دارن بیان کمک دوستمون ... من خیلی وقته برا ساز نرفتم بازار...

Milad_Ghorbani
Monday 18 February 2013, 10:50 AM
سلام . من هم با حمید جان موافقم با این بودجه ای که شما دارین بهترین گزینه یک ساز دست دوم خوب هستش .
الان C40 یاماها شده 420 تومن !

alimetallica_2
Friday 22 February 2013, 01:55 AM
من یک گیتار سری کنسرتی آریا ژاپن دارم، اما متاسفانه پشتش ننوشته ژاپن و این مغازه دارهای جمهوری میزنند تو سرش میگند کره ایه.
به هر حال ژآپنیش 2000 دلار و کریش 800 دلاره. مدل اریا AK80 Consert HandCraft بادی ماهون. دستش یک بار شکسته و من باچسب چسبوندم و الان مشکلی نداره، اما ظاهرا با 300 تومان میشه مثل اولش کرد. خلاصه من این رو گذاشتم 600 تومان که اگر کسی هم 300 خرجش کرد این ساز براش کمتر از 1 میلیون تومان در بیاد. فکر میکنم برای ساز 2000 دلاری خیلی خیلی مناسب باشه.

make
Friday 22 February 2013, 03:15 PM
من یک گیتار سری کنسرتی آریا ژاپن دارم، اما متاسفانه پشتش ننوشته ژاپن و این مغازه دارهای جمهوری میزنند تو سرش میگند کره ایه.
به هر حال ژآپنیش 2000 دلار و کریش 800 دلاره. مدل اریا AK80 Consert HandCraft بادی ماهون. دستش یک بار شکسته و من باچسب چسبوندم و الان مشکلی نداره، اما ظاهرا با 300 تومان میشه مثل اولش کرد. خلاصه من این رو گذاشتم 600 تومان که اگر کسی هم 300 خرجش کرد این ساز براش کمتر از 1 میلیون تومان در بیاد. فکر میکنم برای ساز 2000 دلاری خیلی خیلی مناسب باشه.
شما که پدر گیتار رو که در اوردی حداقل چند عکس بزار ببینیم چه جوریاست اگه ژاپنی بود امکان داره من بردارم

alimetallica_2
Monday 25 February 2013, 04:52 PM
حاجی باید بیای تو فیس بوک تو صحفه من هست عکسهاش.
الان یکی هست که 700 میخوادش:D اگر مشتری بالاتر پیدا نشه تا دو روز دیگه میدم بهش.

feijuk
Monday 22 April 2013, 10:24 PM
سلام دوستان من تازه ثبت نام کردم به این سایت. من 6 ساله که گیتار میزنم البته وسطش زیاد فاصله دادم. ولی الان میخوام یه ساز خوب بگیرم .میدونم بد موقعی هست ولی فکر نکنم دیگه ارزون بشه:12: الان تا 1500 و یه کمی بالاتر میتونم هزینه کنم. سانچز مدل 10 رو میخواستم جمهوری تلفنی حرف زدم گفتن تموم شده. من خیلی تاچ سانچز رو دوست داشتم به نظرتون کوئینکا مدل 20 اش نسبت به اون مدل سانچز چطوره؟ قیمتاشون برابرن.کوئینکا صدای شفاف تری داره ولی اصلا از تاچش خبر ندارم. واقعا ممنون میشم کمک کنین.

mersad222
Tuesday 23 April 2013, 07:53 AM
با سلام خدمت اساتید
منم میخام یه گیتاربخرم تا 2 تومن میتونم هزینه کنم یه روز رفتم جمهوری هرکس یه چیز میگفت مارک هم که فراوون خودم هم مبتدی ام تازه 1 ساله شروع کردم
استادم خودش مدل 30 کوئینکا داره صداش عالیه زنگ زدم نمایندگی کوئینکا مدل 45 داشت 2500 ایا پیشنهاد میکنید

انتخابای دیگه هم که میتوم داشته باشم مدلای 1700تا1900 مثل الحمراc3
yamaha CG171
وچند مدل سانچز --- المانسا --- رودریگز ----کوردوبا ----- است لطفا یه راهنمایی کنید تا یه انتخاب خوب داشته باشم

feijuk
Tuesday 23 April 2013, 08:31 AM
سلام من به نظرم چون مبتدی هستی زیاد پول نده همون یاماها c70 رو بزن. چون وقتی بخواین رو باره ها زیاد مانور بدین گیتار حرفه ای بدرد میخوره .یاماها c 70 بهترین گیتار برای مبتدی هاست. عزیزم سانچز دیگه نیستش هیچ جا کل جمهوری رو گشتم. البته 1018 اش مونده که اونم فلامینگو هستش.

mersad222
Tuesday 23 April 2013, 08:38 AM
با سلام خدمت اساتید
منم میخام یه گیتاربخرم تا 2 تومن میتونم هزینه کنم یه روز رفتم جمهوری هرکس یه چیز میگفت مارک هم که فراوون خودم هم مبتدی ام تازه 1 ساله شروع کردم
استادم خودش مدل 30 کوئینکا داره صداش عالیه زنگ زدم نمایندگی کوئینکا مدل 45 داشت 2500 ایا پیشنهاد میکنید

انتخابای دیگه هم که میتوم داشته باشم مدلای 1700تا1900 مثل الحمراc3
yamaha CG171
وچند مدل سانچز --- المانسا --- رودریگز ----کوردوبا ----- است لطفا یه راهنمایی کنید تا یه انتخاب خوب داشته باشم

- - - Updated - - -

سلام من به نظرم چون مبتدی هستی زیاد پول نده همون یاماها c70 رو بزن. چون وقتی بخواین رو باره ها زیاد مانور بدین گیتار حرفه ای بدرد میخوره .یاماها c 70 بهترین گیتار برای مبتدی هاست. عزیزم سانچز دیگه نیستش هیچ جا کل جمهوری رو گشتم. البته 1018 اش مونده که اونم فلامینگو هستش.

ممنون دوست عزیز من برام کیفیت صدا خیلی مهمه مسلما گیتار 2 تومنی رو نمیشه با سی 70 مقایسه کردد ---میخام یکبار پول بدم و یه چیز درست حسابی بردارم

feijuk
Tuesday 23 April 2013, 08:51 AM
بلی اون که حق با شماست صداشون خیلی فرق داره ولی هیچ کدومشون صداشون شبیه هم نیست یعنی الحمرا صداش با سانچز خیلی فرق داره به خاطر همین میگم شما صدای مورد علاقتون رو تو گیتار پیدا کنین بعد یه چیز درست حسابی بخرین. شما اون مدلای رودریگز و سانچز رو کجا دیدین ؟دقیق چی هست مدلاشون؟

mersad222
Tuesday 23 April 2013, 09:26 AM
والا مدلای رودریگز رو تو خیابون لارستان اول مطهری دیدم نمایندگیش اونجا بود ----مدل خاصی مد نظرم نیود بیشتر قیمتی میپرسیدم

مدلای سانچز هم تو جمهوری تک مدل یه چیزایی بود یادمه یه مدل 1020 یکی میگفت 2200 دقیقا نمیدونم اسم مغازش چی بود یکی از همون مغازه های کناری زیر پل حافظ بود

mersad222
Tuesday 23 April 2013, 12:42 PM
نه دوست عزیز ندیدم نمایندگی یا فروشگاه ازش سراغ دارین

mersad222
Thursday 25 April 2013, 11:34 AM
دوست عزیز اگه خریدی لطفا شرایط و قیمت دقیقش اینجا ذکر کن
شماره تلفنمم برات پیغام خصوصی میکنم شما اس بده من بهتون زنگ میزنم که راجع به ساز اطلاعات بیشتری ازت بگیرم شاید منم همین گرفتم
ممنون

hamidrezaaaaaa
Friday 17 May 2013, 10:07 PM
salam man kharidar gitar antonio sunchez s10 hastam 1 melyonam babatesh midam age kasi dare be emailam payam bede(jordan_jonobi_666@yahoo.com

hesamgool
Wednesday 7 August 2013, 06:32 PM
قیمت روز چندتا از گیتارارو بدم بهتون که کیف کنید!
yamaha c70 490 T
aria ak 80 bedone pickup 800T
aria ak 80 ba pickup 1.50000T
martinez 150 bedone pickup 1.100000 T
martinez 140 850000T
quenca 10 1.300000 T

rain-man
Wednesday 23 October 2013, 06:53 AM
سلام به همه دوستان گل و هنرمند تا 3 تومن دوستان چه سازیرو پیشنهاد میدید میخوام صدای خیلی گرمو دلنشینی داشته باشه شفافو لطیف باشه صداش اکشن خوبی داشته باشه و صنعت ساخت با کیفیتی داشته باشه نظر خودم روی esteve 3e ce هست اما صداشو نشنیدم الحمبرای وان سی داشتم که از صدای خشنش راضی نبودم و با starsun پیکاب دار عوض کردم حالا دوستان بین برندهای esteve و aparicio و rodriguez چیو پیشنهاد میدید ممنون میشم نظر بدید

alimetallica_2
Friday 25 October 2013, 12:20 AM
همیشه قیمت دلاری دلیل بر برتری نیست. الان بی سی ریچ ASM Standdard هست که قیمت دلاریش 300 دلاره اما از یک ایبانز 700 دلاری کار امد تر و حرفه ای تره و کویئیلتی بالاتری داره. فلویدرز اسیپشیال داره که کوک در کردنش محاله و تولید شرکت ورجینال فلویدرز هست. پیکاپ راکفید امریکا داره (که البته رو مدل جدید با دانکن دیزاین ارائه میشه) با قابلیت سینگل شدن. بادی ماهون و خلاصه گیتار معرکه ایست و میشه اون رو یک ساز نیمه حرفه ای حساب کرد. البته میشه باهاش صدای حرفه ای هم ساخت. (کاری که با هر گیتار نمیشه)
یا مثلا برندی هست به نام فتوجنیک ژاپن که قیمت گیتارهاش تو همین 190 تا 350 دلاره که در حد فندر مکزیک به شما کیفیت ارائه میده. خلاصه برای خرید اگر مناسب انتخاب کنید عالی میشه. هرچند که متاسفانه الان همین بی سی ریچ تو تهران داره به قیمت ایبانز 700 دلاری فروخته میشه اما گاهی از دست میشه قیمت مناسب خرید. من خودم هفته پیش همین ساز رو 1300 فروختم. شاید طرف با 2 تومان هم گیتار در این حد نمیتونست بخره.
اینکه برای خرید میگند با متخصص برید خرید الکی نیست. همیشه میزان پول معیار برای انتخاب نیست. اینکه بدونید چی بخرید با چاشنی شانس و وقت گذاشتن که همراه بشه برای شما بهترین انتخاب رو به ارمغان میاره.
نکته بعد هم اینکه نمیخواد همه از روز اول برند دنبال داشتن هریزون ای اس پی. من خودم ای نساز رو دارم اما شاید زمانی که بی سی ریچ دستم بود بیشتر با اون میزدم، چون تفاوت سازهای حرفه ای با هم اندک هستند در عمل (مگر رو استیج) اما تفاوت سازهای اماتوری و نمیه حرفه ای با هم زیاد هستند. خلاصه اونهایی که بین 1 تا 3 تومان پول دارند که گزینه هاشون خیلی زیاد میشه باید بیشتر سازها رو بشناسند و ذهن اماده ای داشته باشند تا چیز خوب گیرشون بیاد نه اینکه فقط دنبال برند باشند و اینکه رو کاغذ چی نوشته. ایبانز های غیر پرستیژ یکی از بزرگترین اشتباهات در انتخاب سازهاست که ایرانیان این روز این اشتباه رو به وفور میکنند.

mohamadrezaalmasi
Friday 25 October 2013, 10:49 PM
اگه مبتدی هستی یه گیتار 150 تومنی بگیر چون تفاوت صدایی را اول احساس نمی کنی . برای همه تا چند سال همین طوره . واگه دیدی ادامه میدی یه حرفه ای بگیر .

Ramiin
Saturday 26 October 2013, 10:52 PM
سلام
تازه با این فروم آشنا شدم ببخشید نمیدونم سوالم رو در تاپیک مناسبی میپرسم یا نه
چند وقت پیش واسه دوستم مشکلی مالی پیش اومد و مجبور شد خیلی از وسایلشو با عجله بفروشه منم واسه کمک بهش یه گیتار ازش خریدم با اینکه هیچ تخصص ، سررشته و آشنایی با ساز ها نداشتم حالا میخواستم بدونم حدود قیمت این گیتار چنده؟ گیتار تمیزی هست فقط چندتا خط و خش کوچیک داره که زیاد تو چشم نیست و پشتش هم یه نقطه کوچیک چوبش پف کرده
اگر اساتید از حدود قیمت این گیتار خبر دارن بگن شاید خواستم بفروشمش چون استفاده ای ازش نمیکنم
اگر مدل دقیقش رو هم میدونید بگین
با تشکر

این هم عکس های این گیتار

alimetallica_2
Monday 28 October 2013, 02:54 AM
اگه مبتدی هستی یه گیتار 150 تومنی بگیر چون تفاوت صدایی را اول احساس نمی کنی . برای همه تا چند سال همین طوره . واگه دیدی ادامه میدی یه حرفه ای بگیر .
گیتار 150 چیزی سراغ داری؟

Ramiin
Monday 28 October 2013, 09:27 PM
سلام
تازه با این فروم آشنا شدم ببخشید نمیدونم سوالم رو در تاپیک مناسبی میپرسم یا نه
چند وقت پیش واسه دوستم مشکلی مالی پیش اومد و مجبور شد خیلی از وسایلشو با عجله بفروشه منم واسه کمک بهش یه گیتار ازش خریدم با اینکه هیچ تخصص ، سررشته و آشنایی با ساز ها نداشتم حالا میخواستم بدونم حدود قیمت این گیتار چنده؟ گیتار تمیزی هست فقط چندتا خط و خش کوچیک داره که زیاد تو چشم نیست و پشتش هم یه نقطه کوچیک چوبش پف کرده
اگر اساتید از حدود قیمت این گیتار خبر دارن بگن شاید خواستم بفروشمش چون استفاده ای ازش نمیکنم
اگر مدل دقیقش رو هم میدونید بگین
با تشکر

این هم عکس های این گیتار

دوستان کسی نظری ، فحشی ، لنگه کفشی چیزی نداره ؟ :10:
اگر حدود قیمت رو تخمین بزنید مدل گیتار رو هم ذکر کنید ممنون میشم یا بگید چطور میشه مدلش رو تشخیص داد چون متأسفانه به دوستی که ازش گیتار رو خریدم دسترسی ندارم خودمم در این زمینه تخصصی ندارم

FMETAL
Monday 28 October 2013, 09:58 PM
دوستان کسی نظری ، فحشی ، لنگه کفشی چیزی نداره ؟ :10:
اگر حدود قیمت رو تخمین بزنید مدل گیتار رو هم ذکر کنید ممنون میشم یا بگید چطور میشه مدلش رو تشخیص داد چون متأسفانه به دوستی که ازش گیتار رو خریدم دسترسی ندارم خودمم در این زمینه تخصصی ندارم

دور از جون...لنگه کفش چیه عزیز... خوب بنده به شخصه نشناختم گیتار رو. تو یکی‌ از عکس‌ها که از توی شکم گیتار گرفته بودید، زده La Bella. تا اونجایی که بنده میدونستم، La Bella فقط سیم میساخته. شک کردم و یه سرچ کردم دیدم هنوز شروع به ساخت گیتار نکرده. خوب اینجوری چه جوری میشه گیتار رو شناخت؟ حداقل ۲۰ تا ۳۰ مدل گیتار دیگه این شکلی‌ تولید میشن. احتمالا بی‌ نام و نشانه (مطمئن نیستم). وقتی‌ کسی‌ نتونه کمکی‌ کنه، خوب چیزی هم امکان داره که نگه.

shadi72
Tuesday 25 March 2014, 11:58 PM
سلام دوستان
من تازه میخام با استفاده از کتابها و بسته های خود آموز گیتار یاد بگیرم و بیشتر به کلاسیک علاقه دارم
بودجه هم تا 400 میتونم هزینه کنم
خودم برای خرید و چک کردن گیتار نمیتونم برم
لطفن اگر مدل و همچنین فروشگاه معتبری سراغ دارید معرفی کنید
ممنونم

farhood72
Wednesday 26 March 2014, 07:02 AM
سلام دوستان
من تازه میخام با استفاده از کتابها و بسته های خود آموز گیتار یاد بگیرم و بیشتر به کلاسیک علاقه دارم
بودجه هم تا 400 میتونم هزینه کنم
خودم برای خرید و چک کردن گیتار نمیتونم برم
لطفن اگر مدل و همچنین فروشگاه معتبری سراغ دارید معرفی کنید
ممنونم

تا 400 تومن؟؟؟؟!!!!
خب!!!
گیتار یاماهاC40 بگیر...
دلیل انتخاب یاماها ابنه که همه جا وجود داره و قیتش تقریبا 420 تومنه(البته از نوسانات سال جدید خبری ندارم..) و گیتاریه که بنده باهاش کار کردم و برای شروع عالیه
فرمایش دیگه ای دارین، درخدمتم