PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : محبوب ترين رپر ايران!!!

sd_34
Monday 23 August 2010, 02:56 PM
بنظر شما بهترين رپر ايراني كيه؟

هيچكس؟
پيشرو؟
زدبازي؟
يا .......؟؟؟؟

Blue_Danube
Monday 23 August 2010, 03:04 PM
بنظر من هيچكس و بهرام بهترين رپر هاي ايرونين

beatbox
Monday 23 August 2010, 08:35 PM
به نظر من محبوبترین بهرام .
اقا خوب بود قویترین هم میزاشتی .قوی ترین تن به 10

shanshayanshan
Monday 23 August 2010, 08:39 PM
من اصلا این بهرام که میگین رو نمیشناسم!!

Blue_Danube
Monday 23 August 2010, 09:06 PM
اهنگ هاي بهرام رو گوش كنيد .جدا قشنگ ميخونه

mostafa_violon
Monday 23 August 2010, 09:06 PM
به نظرم هیچ کس بعد ساسی مانکن بعد هم سعید پانتر بعد هم علیش مس

rezalahiji
Monday 23 August 2010, 09:15 PM
یاس. بهترین رپکنه.

music6808
Monday 23 August 2010, 09:51 PM
آره منم باز
آره منم یاس!!!
هرچند مدتیه که چیزی نخونده!

ravi
Monday 23 August 2010, 10:09 PM
فقط و فقط سلطان شاهین نجفی....
اگر کسی این رپر رو نمیشناسه حتما کارهاش رو دانلود کنید تا با رپ واقعی آشنا بشید......
دوستانی که میگن ساسی مانکن و مخته و ...... اونا رپر نیستن و اشتباهی از این کلمه برای اونها استفاده نکنید....

pkr_legend
Monday 23 August 2010, 10:20 PM
تو ایران "هیچکس" خارج از ایران "شاهین نجفی". ممکنه شعرهای شاهین نجفی بعضیاش زیباتر و پرمعنا تر باشه اما هیچکس از بین مردم خودمون به اینجا رسید یعنی از این بچه پولدارها نبود، حتی سطح زندگیش از سطح متوسط جامعه هم پایین تر بود واسه همین می گم چیزی که می خونه بازتاب نظر اکثر مردم ایرانه نه فقط روشنفکرا یا افکار بچه پولدارا!

نکته:ساسی مانکن که اصلا" رپ نمی خونه! یه جور پاپ داغون کار می کنه:D

TheGoldMAN
Monday 23 August 2010, 10:35 PM
یاااااااس

mariwan
Monday 23 August 2010, 11:36 PM
بنظر من بهترين رپر ايراني كه تاثير كذار باشه روي احساست آدم فقط ياس هست و بس
(با احترام به رپرهاي ديكر عزيزمون )
زنده باد ياس

Sina_Yanni
Tuesday 24 August 2010, 12:33 AM
به ترتییب !

یاس ( در دل ، من پیاده میشم ، درکم کن و ... ! )
شاهین نجفی ( چیز ، همه چی دروغه ، سارینا و ... ! )
هیچ کس ( یه روز خوب میاد ؟ یه مشت سرباز و ... ! )
بهرام ( بی خیالی و ... ! )

:)

Sina_Yanni
Tuesday 24 August 2010, 12:34 AM
یه سوال ! ساسی مانکن رپر هستش ؟؟؟ ؟؟؟ !!!!!

schadmehr
Tuesday 24 August 2010, 01:08 AM
من زیاد (یا شایدم اصلا!) زپ گوش نمیکنم.
ولی توی این کاراییی که شنیدم(شاهین نجفی،هیچکس،یاس) یاس و از همه قویتر میبینم.
موفق باشید...

:21ox66r::violinplay3:

r_a_m_i_n
Tuesday 24 August 2010, 01:18 AM
به نظر من زد بازی......0111.....سندی خودمون و هیچکس

sd_34
Tuesday 24 August 2010, 10:25 AM
بنظر منم ساسي كه رپ خون نيست.اصلا هم كاراش قوي نيست.ولي كاراش بدرد يكي دو بار گوش كردن ميخوره

setareh_hk
Tuesday 24 August 2010, 10:39 AM
شاهین نجفی
هیچ کس

متنفرم از ساسی مانکن!!!!!

beatbox
Tuesday 24 August 2010, 07:58 PM
یه سوال ! ساسی مانکن رپر هستش ؟؟؟ ؟؟؟ !!!!!

نه بابا این ساسی گوریل که رپر نیست .خودشو چسبونده .راستی اسم اهنگ بهرام بی خیالش .

joojefarary
Tuesday 24 August 2010, 08:25 PM
از نظر معنا یاس حرف اول میزن چون تا حالا ندیدم یک آهنگ چرت بخونه معلوم نباش چی میگه .
شاهین نجفیم یک کارش دوست دارم اونم فقط آهنگ چیزش . بقیش جالب نیست .
0111 هم که یک مدتی خوب بود ولی ماهان بهرام خان دیگه تنها شد از اون حالت قبل خارج شد .
هیچکس که من بدم میاد ازش از جمله بازم کلانش .پیشرو و بابک تیغم مثل همون .
توی رپهای 6.8 که اهنگهای ساسی برای خنده تفریح حوب ولی اینکه یک هنرمند بزرگ ببینیم اصلا کار جالب نیست از جمله این آهنگ اخرش اصلا حال نکردم معلوم نیست چی میگه . قبلیاش بهتر بود . کسای دیگه هم مثل سعید پانته و علیشمس و اشکین و حسن مخته و کبریا و بختک و تتلو و ارمین و تهی اینام آهنگاشون خوب ولی در حد ایده آل نیستن . راستی بروبکس هم باحال و tm آهنگاشون قشنگ و خیلی از رپهای دیگه که تک توک اهنگ دادن . راستی این آهنگ ادی کورتکس هم بعد نیست چیز جالبی وایساش .
ولی بهترینشون من میگم یاس .

DesironnA
Tuesday 24 August 2010, 08:32 PM
جواد یساری You can see links before reply

sd_34
Tuesday 24 August 2010, 09:38 PM
لطفا تويه نطر سنجي شركت كنيد

kiarash_bach
Tuesday 24 August 2010, 09:45 PM
فقط زدبازی

mahsa_mv
Tuesday 24 August 2010, 10:35 PM
یاس که خیلی عالیه ولی متاسفانه ساسی مانکن هم طرفداراش کم نیستن.

sd_34
Wednesday 25 August 2010, 07:45 AM
یاس که خیلی عالیه ولی متاسفانه ساسی مانکن هم طرفداراش کم نیستن.
جدا بدشانسيه كه ساسي مانكن طرفدار داره.چون اسم رپ رو خراب كرده

saghar_d
Wednesday 25 August 2010, 08:35 AM
به نظر منم یاس رپر خوبیه و موضوعات جالبی داره . ولی به قول دوستان ساسی هم طرفدار کم نداره شاید بیشتر از دیگر رپر ها

nayuop
Wednesday 25 August 2010, 09:34 AM
به نظر منم یاس رپر خوبیه و موضوعات جالبی داره . ولی به قول دوستان ساسی هم طرفدار کم نداره شاید بیشتر از دیگر رپر ها

هرکی مردم رو بخندونه و شاد کنه طرفدار پیدا میکنه... دلیل نمیشه خیلی حرفه ای باشه..محبوبیت هم نداره...
یدونه سخت انتخاب کنیم...آخه استایل خوندنشون خیلی فرق داره...
رپ اجتماعی : هیچکس / بیباک/ شاهین نجفی/بهرام
رپ احساسی: یاس(کلا کارش بازی با احساسات :17:)
رپ فان : بروبکس.. کلا فان زیاد میخونن الان همشون
بند های حرفه ای و قوی : زد بازی...0111...TM بکس...تنبه 10
من کلا زد بازی رو دوست دارم...هم سبکش متفاوت تر (هم فان خوندن هم اجتماعی حتی راک و متال هم خونده هیدن )...هم قدیمی ترن...کم کم حرفه ای تر هم شدن( از آهنگ سازی بگیر تا تجهیزات ضبط و استدیویی که رکورد میکنن و اون گیتار الکتریکسه ملیونی jem i که هیدن میزنه باهاش...:redguitar:) تنها گروهی هم هست که با آهنگ هاش اینقدر طرفدار پیدا کرده نه با کلیپ.. حیف که دیگه نمیخونن...

mezrab talae
Wednesday 25 August 2010, 09:50 AM
به نظر من هیچکس و شاهین نجفی از همه رپر ها بهتر میخونند

sd_34
Wednesday 25 August 2010, 11:02 AM
هرکی مردم رو بخندونه و شاد کنه طرفدار پیدا میکنه... دلیل نمیشه خیلی حرفه ای باشه..محبوبیت هم نداره...
یدونه سخت انتخاب کنیم...آخه استایل خوندنشون خیلی فرق داره...
رپ اجتماعی : هیچکس / بیباک/ شاهین نجفی/بهرام
رپ احساسی: یاس(کلا کارش بازی با احساسات :17:)
رپ فان : بروبکس.. کلا فان زیاد میخونن الان همشون
بند های حرفه ای و قوی : زد بازی...0111...TM بکس...تنبه 10
من کلا زد بازی رو دوست دارم...هم سبکش متفاوت تر (هم فان خوندن هم اجتماعی حتی راک و متال هم خونده هیدن )...هم قدیمی ترن...کم کم حرفه ای تر هم شدن( از آهنگ سازی بگیر تا تجهیزات ضبط و استدیویی که رکورد میکنن و اون گیتار الکتریکسه ملیونی jem i که هیدن میزنه باهاش...:redguitar:) تنها گروهی هم هست که با آهنگ هاش اینقدر طرفدار پیدا کرده نه با کلیپ.. حیف که دیگه نمیخونن...

من موافقم. ولي هيچكس و پيشرو و بهرام و ياس و.... هم بدون كليپ انقدر معروف شدن.

sd_34
Wednesday 25 August 2010, 12:36 PM
خسته نباشی
منم ابراهیم تادلیس :19::19::19::19:

جدا خسته نباشيد پس منم عباس قادري

mariwan
Wednesday 25 August 2010, 01:34 PM
ساسي منكن رو فكر كنم كساني كوش ميدن كه دنبال معني ترانه نمي كردن
اكه معني بخواي خوب اول ياس بعدش هيجكس ولي بيش من هيج كس مثل ياس نميشه و فقط توي رب ياس رو كوش ميدم جون واقعا تاثيركذاره

sd_34
Wednesday 25 August 2010, 04:23 PM
جدا رپ بدون ساسي مانكن زيباست

mae_6677
Wednesday 25 August 2010, 04:44 PM
سلام
به نظر من رپ واسه انتقاده.و انتقاداي ياس يه چيزه ديگه س.

sd_34
Wednesday 25 August 2010, 04:57 PM
؟؟؟؟

joojefarary
Wednesday 25 August 2010, 05:23 PM
به نظر من اکثر این رپرها شعرهایی که میگن فقط هدف این که یک جمله ساخت بشه با هر چیز که شد . از هیچکس بگیر تا بقیه . هیچ وقت از آهنگهای زدبازی خوشم نیومد چون همش توش از حرفهایی بیخودی استفاده میکنه حرف از دختر خوابیدن این چیزا همش میزنه جز تابستون کوتاهش که ریتمش قشنگ بود . ولی جدا میگم خیلی توی شعرهای یاس یا بهرام دقت کردم جملات به معنی به کار نبردن . هر جملشون یک هدف ذنبال میکنه یک خبری میده . من که آهنگهای یاس گوش میدم موهای بدنم سیخ میشه . از جمله این دکلمه جدیدش .

ولی در مورد ساسی بارها من گفتم چرا شما ساسان مقصر میدونید اون مگه کاری کرد ؟ مگه اومد همه جا پوستر زد و تبلیغات داد آقا بیاد آهنگهای منو گوش بدید ؟ نه اونم مثل یاس و هیچکس و پیشرو و ... اومد آهنگ توی سایت گذاشته مردم بودن که پخشش کردن . بین اینها یاس میدونست مردم چی میخوان که همه گوش کنند و ساسان هم میدونست مردم چی میخوان اومد که اینجوری معروف شد . کارای ساسان بعد نیست توی 6.8 جالب ولی مشکل سر این قضیه است که وقتی ساسان این آهنگها رو داد کسی نیومد یک کار قویتر بده که ما گوش کنیم . در ظاهر نشون داد که کار ساسان قویتر و بقیه هم از روی اون شروع کردن به اینکه دیگه اکثر رپها شد 6.8 . الان 90 درصد رپرها دارند 6.8 کار میکنند . و همین باعث شد چون کارهای بقیه که رپ پاپ میخونند پایینتر از ساسان. ساسان بشه معروفترینشون . خوب معلوم توی یک جمعی که همه حیلی بدن وقتی یک بد باشه اون میشه خوبه .

joojefarary
Wednesday 25 August 2010, 05:38 PM
در کل منظورم با یک مثال بیان میکنم ما دو تا کلاس داریم . کلاس یک و دو .

توی کلاس یک توی درس ریاضی همه نمرات زیر 12 بوده و من حامد شدم نفر اول کلاس با نمره 14 خوب معلوم توی این کلاس همه بهم میگن بهترین . میگن بچه درس خون میگن حامد خیلی حالیش .

حالا میریم توی کلاس دوم همون درس ریاضی همه نمرات بین 19 تا 18 بوده و دوست من حمید با نمره 20 نفر اول کلاس بود خوب توی اونجام حمید بهترین ولی با نمره بالاتر درستر .

حالا اگه حمید بیاد توی کلاس ما میشه نخبمون بهش میگیم تو خیلی مخی پسر . تو نابغه ولی حالا من حامد با نمره 14 برم توی کلاس دوم بچه تنبل کلاس میشم و همه مسخرم میکنم که این هیچ بلد نیست ولی خودم میکشم بالا سعی میکنم چیزهای بهتر یاد بگیرم خوب سعی میکنم تا 20 بکشم بالا تازه میفهم که هنوز خیلی راه دارم هیچ بلد نیستم باید بیشتر یاد بگیرم .

حالا هم اون دوست من حمید بره کلاس اول بین اون دوستام خوب مطمعا اونم درسش ضعیقتر میشه و همینجور افت میکنه چون رقابتی براش وجود نداره با یک زره خوندن میدونه همیش بالاترین و با کمترین تلاش نسبت به قبل میدونه نفر اول همیشه .

sd_34
Wednesday 25 August 2010, 06:00 PM
حرفاي شما هم قبوله.ولي جدا سبك ساسي سبكي نيست و اهنگاش انقدر قوي نيست كه بخواي كاراشو بشني زياد گوش كني.اهنگاش يجوري بدرت يكي دو بار ميخوره.البته من تمامي اهنگاشو دارم

sd_34
Wednesday 25 August 2010, 07:14 PM
ساسي منكن رو فكر كنم كساني كوش ميدن كه دنبال معني ترانه نمي كردن
اكه معني بخواي خوب اول ياس بعدش هيجكس ولي بيش من هيج كس مثل ياس نميشه و فقط توي رب ياس رو كوش ميدم جون واقعا تاثيركذاره

اينو خوب اومدي.چون كل اهنگاي ساسي رو گوش كني 4 تا حرف قشنگ توش نيست

mahooresantory
Wednesday 25 August 2010, 08:12 PM
چهارتا آدم بیسواد که هیچ تحصیلات موسیقی ندارن بعدم فقط مزخرف میگن ارزش اینکه درموردشون صحبت کنیم رو ندارن بابا اینا آدمای منزوی و جامعه گریزین که برای اینکه عقده هاشون رو بیرون بریزن یاکسب شهرت دست به کار رپ میزنن که اصلا فکر نکنم بهش گفت رپ

sd_34
Wednesday 25 August 2010, 08:56 PM
لطفا به رپ و رپر ها توهين نكنيد

sd_34
Thursday 26 August 2010, 12:31 AM
به توجه به اينكه رپر در ايران يك خلاف كاره همين پيشرفتي هم كه داشتن واقعا فوق العادس

beatbox
Thursday 26 August 2010, 12:54 AM
اقا بهتر بود فقط رپر میزاشتی فکر نکنم ساسی مانکن و حسین مخته و محمود رامتین رپر باشن و تو اینا اسم عرفان و گروه تن به ده نیست اینه هم قدیمی هستن هم کار بلد.

Crazyarchitect
Thursday 26 August 2010, 06:17 AM
به نظر من یاس بهترین رپر ایرانه چه از نظر طریقه ی خوندن و چه از نظر مفهوم شعرها بعدش هم عرفان که کاراش خیلی قویه فکر کنم اولین رپر جدی باشه که تو خارج کشور البوم و ویدیو کلیپ داده .

sd_34
Thursday 26 August 2010, 10:27 AM
اقا بهتر بود فقط رپر میزاشتی فکر نکنم ساسی مانکن و حسین مخته و محمود رامتین رپر باشن و تو اینا اسم عرفان و گروه تن به ده نیست اینه هم قدیمی هستن هم کار بلد.

عزيزم اينا هم رپر هستن حالا چون سبكشون شاده ما نبايد رپر بهشون بگيم؟من سعي كردم اسم كسانيو بزارم كه طرفداراشون زياد باشه.ولي تن ب 10 طرفدار زيادي نداره.حالا همين طرفدار هاي هم كه داره مديونه گروه زدبازيه كه ازشون حمايت كرد.ولي درست ميگيد شايد اسم عرفانو هم ميزاشتم بهتر بود

kiyana
Thursday 26 August 2010, 11:02 AM
به نظر من یاس از همه بهتره چون به معنای واقعی کلمه رپ میخونه(تا حالا دیدین چرت و پرت بگه؟!!)
ولی بی انصافی نکنین دیگه!وقتی با دوستاتون تو ماشین نشستین و مثلا دارین می رین ددر یا وقتی تو خونه دور هم جمع میشین که تولد یکی و جشن بگیرین مسلما سراغ اهنگای یاس نمی رین!!ساسی و .. اینجور جاها به کارتون میان!
هر کدوم موقعیت خودش و می طلبه..
ولی خوب کی می دونه تعریف واقعی رپ چیه؟!!اگه ساسی مانکن رپر نیست پس چیه؟!!!!

jude
Thursday 26 August 2010, 11:25 AM
قبلا گروه زدبازی بهترین بود ...
در چند سال اخیر هم که آقای سروش لشکری و بهرام و یاس و البته رضا پیشرو بهترین بودند ...
الان هم که دیگه هیچ کسی رپ نمیخونه فقط دری وری میخونن ... به خاطر همین من الان فقط akon گوش میدم ...
ولی کلا رپ مال ما نیست هر چقدر هم تلاش کنیم نمی تونیم مثل آفریقایی ها بخونیم ...
کل آهنگ های رپ که تا حالا در ایران خونده شده را هم اگه جمع کنیم به یه آهنگ akon نمی ارزه ...

sd_34
Thursday 26 August 2010, 12:18 PM
به نظر من یاس از همه بهتره چون به معنای واقعی کلمه رپ میخونه(تا حالا دیدین چرت و پرت بگه؟!!)
ولی بی انصافی نکنین دیگه!وقتی با دوستاتون تو ماشین نشستین و مثلا دارین می رین ددر یا وقتی تو خونه دور هم جمع میشین که تولد یکی و جشن بگیرین مسلما سراغ اهنگای یاس نمی رین!!ساسی و .. اینجور جاها به کارتون میان!

همون طور كه دوست خوبم blue danube گفت رپ بخاطر اعتراض بوجود اومده و معني كلمه رپ اينه

R.A.P: REVOLUTION AFTER PUNKE

sd_34
Thursday 26 August 2010, 12:21 PM

كيانا جان مشكل ريتم اهنگ كه نيست مشكل خود ساسيه !!!
وگرنه جدا كارهاي سعيد پانتر و اشكين و علي پيشتاز قشنگه

sd_34
Thursday 26 August 2010, 01:34 PM
؟؟؟؟؟؟؟

sd_34
Friday 27 August 2010, 01:04 AM
يگه كسي نيست نظر بده؟

kiyana
Friday 27 August 2010, 02:46 PM
كيانا جان مشكل ريتم اهنگ كه نيست مشكل خود ساسيه !!!
وگرنه جدا كارهاي سعيد پانتر و اشكين و علي پيشتاز قشنگه
اخه منظورت چیه که می گی مشکل خود ساسیه؟!!:ad

sd_34
Friday 27 August 2010, 05:21 PM
اخه منظورت چیه که می گی مشکل خود ساسیه؟!!:ad

1 اين شكل هاي كه درست ميكنه حال ادمو بهم ميزنه.دوما من كلا بخاطر اينكه هيچكس رو ديس كرد ازش بدم مياد.اخه در حدي نبود كه بخواد هيچكس رو ديس كنه.

mostafa_violon
Friday 27 August 2010, 05:32 PM
خوب ساسی مانکن اگه تو یکی از کلیپ ها شو دیده باشین به رو لباسشه فکر کنم نوشته king 6/8
خوب نمی دونم با این وضعیت ساسی رو تو دسته pop قرار داد یا تو rap
خوب با این سبک خوندن به نظر شما چی می گن

farid_64
Friday 27 August 2010, 06:26 PM
هیچکس
چون هم مفهوم داره
هم دقیقا میدونه چطور باید بخونه
شاهین هم کاراش خوبه

mariwan
Friday 27 August 2010, 07:35 PM
porya 2242 جون ببخشيد 6/9 جه ريتميه ميشه نمونه ازش بزاري؟

نامی 1377
Friday 27 August 2010, 08:02 PM
صد در صد هیچ کس .شعراش همه اجتماعی ، سیاسی هست وتو زندگی ایرانی ها هست...
و گذشته از این هنره هیچ کس اینه که شعرای بدونه قافیه روقشنگش می کنه.شاهین نجفی هم خوبه . من کارای
یاسو گوش نمی دم پس شاید یاس هم خوب باشه(این طور که شنیدم)
از آهنگای هیچ کس به نظرم یه مشت سرباز ،یه روزی خوب می آد...،و اختلافه طبقاتی هستش.

sd_34
Friday 27 August 2010, 08:14 PM
porya 2242 جون ببخشيد 6/9 جه ريتميه ميشه نمونه ازش بزاري؟

عزيزم اهنگ هاي جديد ساسي مانكن جديدا همش 6/9 شده .ميتوني اهنگاشو دانلود كني و گوش كني مثل اهنگ iq to icu

نامی 1377
Friday 27 August 2010, 09:40 PM
آره درسته . ولی بی انصاف نباشین .درسته ساسی:21::30::41::106: هیچ چیزش رو پایه نیس ولی خداییش یه بار گوش دادنش جالب وخنده داره:24: .ازبس که شعراش چرت ومزخرف و مسخره اس(البته توهین نباشه ها)

kiarash jlj
Sunday 29 August 2010, 08:34 PM
ای خدا
آقای صاب تاپیک عزیز اصلا مانکن رپره؟ چرا اسمش تو لیسته؟

joojefarary
Sunday 29 August 2010, 09:17 PM
درست آهنگهای قدیم ساسی جای برای حرف زدن اصلا کلا رپ قدیم جای برای حرف زدن نداره اون موقعها همش فحش دادن به هم دیگه بود من کلا از رپ خارجی خوشم نمیاد به دلم نمیشینه . یادم اولین آهنگ جالبی که گوش دادم فلاکت ابلیس بودن . رپ فارس چهار پایست عجب سرعتی داشت . از اون موقع خوشم اومد بعد از اون گرزانم یک آهنگ داد خیلی جالب بود خدایشش از اون موقع به بعد رپرها از اون حالت مسخره بازی در اومدن و رپ واقعی نشون دادن که یاس هیچکس . بابک تیغه ازش خیلی بدم میاد . وحید . فلاکت . تهی . آرمین همین آهنگ مبارکت باشش کلی حال . رضایا . سعید پانته . علیشمس . اشکین . اینا همگی جا موندن .

همجنین و همچنین زانیار با آهنگسازیها و تنظیمهای سیروان خسروی که کاراش حرف نداره .

joojefarary
Sunday 29 August 2010, 09:19 PM
ولی خدایشش مگه این ساسی چیکار کرد که اینقد مخالفشین خودت میبینید که چند نفر از مردم گوش میدن . آهنگاشو من خودم به شخص گوش میدم و آهنگاشو دوست دارم ریتماش جالبتر از علیشمس و سعید پانته ایناست یک چیز متفاوتی .

sd_34
Sunday 29 August 2010, 09:23 PM
ز ز زد

دوست عزيز درسته ساسي كارهاش مسخرس ولي طرفدار هاش خيلي زياده.و ما بايد به نظر ديگران هم احترام بزاريم

kiarash jlj
Tuesday 31 August 2010, 10:30 PM
درست آهنگهای قدیم ساسی جای برای حرف زدن اصلا کلا رپ قدیم جای برای حرف زدن نداره اون موقعها همش فحش دادن به هم دیگه بود من کلا از رپ خارجی خوشم نمیاد به دلم نمیشینه . یادم اولین آهنگ جالبی که گوش دادم فلاکت ابلیس بودن . رپ فارس چهار پایست عجب سرعتی داشت . از اون موقع خوشم اومد بعد از اون گرزانم یک آهنگ داد خیلی جالب بود خدایشش از اون موقع به بعد رپرها از اون حالت مسخره بازی در اومدن و رپ واقعی نشون دادن که یاس هیچکس . بابک تیغه ازش خیلی بدم میاد . وحید . فلاکت . تهی . آرمین همین آهنگ مبارکت باشش کلی حال . رضایا . سعید پانته . علیشمس . اشکین . اینا همگی جا موندن .

همجنین و همچنین زانیار با آهنگسازیها و تنظیمهای سیروان خسروی که کاراش حرف نداره .
فحش تو رپ رایج و جایزه عزیز البته نه تا این حد ولی نمیشه اشکال گرف
اینکه از رپ خارجی خوشتنمیا 1.اونم از تو خوشش نمیاذ 2.از رپ خوشت نمیاد
ما تو اران غیر چن نفر دیگه رپر نداریم اصلا

kiarash jlj
Tuesday 31 August 2010, 10:34 PM
ولی خدایشش مگه این ساسی چیکار کرد که اینقد مخالفشین خودت میبینید که چند نفر از مردم گوش میدن . آهنگاشو من خودم به شخص گوش میدم و آهنگاشو دوست دارم ریتماش جالبتر از علیشمس و سعید پانته ایناست یک چیز متفاوتی .
عزیزه دلم کاری نکرده ر.....ه به رپ فارسی آبروی ایران و تو سطح جهان برده دو نفر آهنگشو گوش بدن بگی رپه بت میخندن اسمه کاراشو نذار رپ دبذاره مسخره بازی دلقک بازی بزن برقص متربی ... حله چرا آبروی رپو میبره:35:
بعدم سعید پانتر نه پانته

Cellist
Tuesday 31 August 2010, 10:34 PM
هیچکس!

sd_34
Thursday 2 September 2010, 11:53 AM
بابا ايول.فكر نميكردم ئخترا هم هيچكس دوست داشته باشن.فكر ميكردم دخترا فقط برو ساسي مانكن پلي كن

kiarash jlj
Saturday 4 September 2010, 04:51 PM
دخترای خوانواده ی ویولن شیر زنن

kiarash jlj
Saturday 4 September 2010, 06:25 PM
به به به سلامتی مثه اینکه هیچکس اوله خوب انتخاب بهتریه به نسبت یاس

kak_maki_new
Saturday 4 September 2010, 07:08 PM
یاس مودب ترین و خوش صدا ترین رپر در سبک اجتماعیه
توی diss love رضایا و تتلو و تعمه و 2afm
party:تهی وتیغه
و خیلی سبک های دیگه ....از هیچکس متنفرم چون فقط تکس هاش زیباست ولی از صدا هیچ بویی نبرده

mahsa_mv
Sunday 5 September 2010, 09:00 AM
بابا ايول.فكر نميكردم ئخترا هم هيچكس دوست داشته باشن.فكر ميكردم دخترا فقط برو ساسي مانكن پلي كن
یعنی چی؟ مگه موسیقی دختر و پسر داره.خواهشا تو این مورد دیگه مرز مشخص نکنید.

arman mohamadi
Sunday 5 September 2010, 10:49 AM
به جرات میتونم بگم هیچکس توی رپ خیلی قوی البته بعد از جنگل آسفالت واقعا پیشرفت خوبی داشت و تو آهنگ یه روز خوب میاد خودشو نشون داد

sd_34
Sunday 5 September 2010, 12:08 PM

نه مرز نداره ولي .هيچكس رو دخترا خيلي كم دوست دارن.خيلي كم.شايد بشه گفت 90% طرفدار هاي هيچكس پسرن

shanshayanshan
Sunday 5 September 2010, 12:48 PM

آره چرا نداره این حرف رو فقط یک نفر میتونه بزنه که با روحیات دخترا آشنایی نداره. مثلا Miley cures پسرا عاشقشن ولی کدوم پسری دیدی adam lambert رو دوست داشته باشه ولی دخترا عاشقشن مثلا. نمیگم نیست ولی معمولا سلیقه ها تو انتخاب اشخاص متفاوت.کاری با صدا و سبک ندارم درباره اشخاص صحبت میکنم.
خوش و شاد و ورزشکار باشید.

mariwan
Sunday 5 September 2010, 01:07 PM
:21ox66r: مرز نداره :33:
راستي يادم رفت
فقط ياس بعدش اشكالي نداره هيجكس

sd_34
Sunday 5 September 2010, 01:27 PM
مرز نداره ولي دخترا دوست ندارن.

kiarash jlj
Tuesday 7 September 2010, 09:03 AM
یاس مودب ترین و خوش صدا ترین رپر در سبک اجتماعیه
توی diss love رضایا و تتلو و تعمه و 2afm
party:تهی وتیغه
و خیلی سبک های دیگه ....از هیچکس متنفرم چون فقط تکس هاش زیباست ولی از صدا هیچ بویی نبرده
امیدوارم روی صحبتت به من نبوده باشه من خیلی یاسو دوس دارم ولی 1.زیادی اجتماعی میخونه همه چی باس خوند 2.حد اقل هیچکس زبونش نمیگیره

sd_34
Tuesday 14 September 2010, 04:06 PM
:21ox66r: مرز نداره :33:
راستي يادم رفت
فقط ياس بعدش اشكالي نداره هيجكس

خيلي جالبه كه تو ايم سايت خيلي به مفهوم رسيدگي ميشه.چون تو سايت هاي تخصصي رپ بيشتر اينكه كي اهنگاش شاخ تره توجه ميشه.و اين نشون ميده هنرمندان واقعي معني خيلي براشون مهمتر از بقيه چيزاس

bi to nemishe
Wednesday 22 September 2010, 05:53 PM
جاي رپر هاي خوبي خاليه.مثل امزيپر و tm و ....

mehranxx
Wednesday 22 September 2010, 06:28 PM
آخه هیچکس چی داره این همه به هیچکس رای دادید ؟ واقعاً بی انصافیه به زدبازی رای ندید .

sd_34
Friday 24 September 2010, 12:27 AM
بنظرم بخاطر اينه اهنگ هاي هيچكس پر بار تر از زد بازيه.و رپر با شخصيتيه

mehranxx
Friday 24 September 2010, 12:38 PM
تا ببینیم منظور شما از پر بار چیه ؟ (سیاسی ؟ اجتماعی ؟) اگر اینطور باشه به نظر من شاهین نجفی آهنگ هاش از هیچکس پر بار تره . ضمناً وقتی داریم از زدبازی صحبت میکنیم مقصودمون یک نفر نیست . زدبازی یک گروهه (یا بهتره بگیم بود) (مهراد ، سامان ، سهراب ، سیاوش ، علیرضا ، نسیم) . که هر کدوم استایل خاص خودشون رو دارند .

You can see links before reply

من اگه بخوام فقط مهراد هیدن رو با هیچکس مقایسه کنم ، از نظر صدا ، تکست ، آهنگ سازی ، شخصیت ، چهره ، کلاس و خلاصه استایل صد پله بالا تره ! هم پیانیست خوبیه . هم اهنگ ساز خوبیه . هم رپر خوبیه و هم صدای خاصی داره .

navid72
Friday 24 September 2010, 01:03 PM
دوستان لطفا وقتی از چیزی سردر نمیآرین نظر ندید.
مقایسه رپرها اصلا کاره درستی نیست.
هیچکس خیابونی و گنگ و اجتماعی میخونه و Zed بازی Funny میخونه.اصلا ربطی به هم ندارن.پس جایه مقایسه هم بینشون نیست.:16:
ولی به نظر من هرکودوم تو سبکه خودشون عالین.:30:

navid72
Friday 24 September 2010, 01:07 PM
بنظرم بخاطر اينه اهنگ هاي هيچكس پر بار تر از زد بازيه.و رپر با شخصيتيه
ببخشید که اینو میگم.ولی آهنگایه زدبازی هم خیلی پر بارن به نوعه خودش.هیچکس اول شاخ بود ولی الان دیگه کلم پخته هم نیستش:19:.آهنگایه قدیمیش خیلی خوب بود ولی الان افت کرده.

sd_34
Friday 24 September 2010, 01:25 PM
اگه پرباري به فحش شما راست ميگيد زدبازي بهترينه.ولي هيچكس خيلي از فاكتور هاي يك رپر خوب رو داره.

sd_34
Friday 24 September 2010, 01:27 PM
دوستان لطفا وقتی از چیزی سردر نمیآرین نظر ندید.
مقایسه رپرها اصلا کاره درستی نیست.
هیچکس خیابونی و گنگ و اجتماعی میخونه و Zed بازی Funny میخونه.اصلا ربطی به هم ندارن.پس جایه مقایسه هم بینشون نیست.:16:
ولی به نظر من هرکودوم تو سبکه خودشون عالین.:30:

دوست عزيز زدبازي كي فان ميخونه؟شايعه ميندازي؟:5:
زدبازي خيلي از اهنگ هاش كل كل و گنگه .

hilda
Friday 24 September 2010, 01:28 PM
خودمون جواد یساریم رپر خوبی میشد!!!!
یاس
بهرام کمی!
هیچکس کمی!
رضایا کمی !
و...
این صدای شاهینم اعصاب خورد کنه!!
در کل خودم از همه بهترم

sd_34
Friday 24 September 2010, 01:33 PM
خودمون جواد یساریم رپر خوبی میشد!!!!
یاس
بهرام کمی!
هیچکس کمی!
رضایا کمی !
و...
این صدای شاهینم اعصاب خورد کنه!!
در کل خودم از همه بهترم

مرسي از اينكه نظر دادي.خوب اخرش كدوم گزينه رو انتخاب كردي؟:5::5::5:

hilda
Friday 24 September 2010, 01:51 PM
یاس

navid72
Friday 24 September 2010, 01:53 PM
دوست عزيز زدبازي كي فان ميخونه؟شايعه ميندازي؟:5:
زدبازي خيلي از اهنگ هاش كل كل و گنگه .
ای خدا.رفیق 70 درصد آهنگای زد بازی فانی هستش.اون 30 درصد باقی مونده هم Love با کلکل و کمی ریزه پیزه هم گنگه.در ضمن اون کلمه هایی که میگی فحش فکر میکنی فحشه رفیق:24:.از آدمی که میگه رپ فحش توش داره اصلا انتظاریم نیست که از رپ و هیپ هاپ سری در بیاره:16:

navid72
Friday 24 September 2010, 01:55 PM
یاس
رپ اونی نیست که توش کلمات و تند تند بگی کشکی کشکی ----------- بدون رفیق رپ داره یه استیله خاصی :16:
شخصا از یاس متنفرم. معنیه شعراش خوبه ولی فکر کرده رپ فقط رپ خوندنه.هر موسیقی یه جور استیلی خاصی داره که یاس استیل رپ و رعایت نمیکنه.

sd_34
Friday 24 September 2010, 01:55 PM
یاس

من گير دادم بنظر شما.اگه اون بالا رو نگاه كنيد نظرسنجي وجود داره.ولي شما توش راي نداديد:38:

sd_34
Friday 24 September 2010, 01:59 PM
ای خدا.رفیق 70 درصد آهنگای زد بازی فانی هستش.اون 30 درصد باقی مونده هم Love با کلکل و کمی ریزه پیزه هم گنگه.در ضمن اون کلمه هایی که میگی فحش فکر میکنی فحشه رفیق:24:.از آدمی که میگه رپ فحش توش داره اصلا انتظاریم نیست که از رپ و هیپ هاپ سری در بیاره:16:

:21::21: چه خوب كه ازم انتظار نداري.با اجازه من خودم رپ ميخونم.يكي از اهنگ هامم تو سايت هست.ديگه اين بحث رو ادامه نميدم.:27::27:ممنون از نظرت

navid72
Friday 24 September 2010, 02:09 PM
به نظره شما هرکی رپ بخونه یعنی شده شاه رپ.عجب طرز فکری داری واقعا.آفرین.
پس منم اگه یه مرغ بکشم معنیش اینه که کشتارگاه دارم نه:24:

symphony-x
Friday 24 September 2010, 02:19 PM
دوست عزیز ورودت رو به انجمن خوش آمد میگم ولی قرار نیست جو تاپیک رو بهم بریزی هر کی یه سلیقه داره از نظر این رفیقمون هیچکس از زد بازی قویتره پستت درست نبود که بیای بگی وقتی از هیچی سر در نمیارین نظر ندین
بدرود

navid72
Friday 24 September 2010, 02:25 PM
منظورم این بو که مثلا پول به گنجشک ربطی نداره پس جایه مقایسه ای هم نیست.اول متوجه منظور شید بعد پست بدید لطفا.

symphony-x
Friday 24 September 2010, 02:32 PM
این رو هم مهربونتر میتونستی بگی ....

navid72
Friday 24 September 2010, 02:39 PM
باشه عزیزم.از این به بعد مهربونتر میحرفم.:12:

blackover
Friday 24 September 2010, 03:05 PM
به نظر من که ساسی مانکن محبوبه.ولی یاس ... ارزش گوش کردنو داره.

navid72
Friday 24 September 2010, 03:41 PM
به نظر من که ساسی مانکن محبوبه.ولی یاس ... ارزش گوش کردنو داره.
واقعا برای این انجمن متاسفم.وقتی که شما فرق بین 6 و 8 (یا همون 6و پشم)و رپ رو نمیدونید چرا نظر میدید آخه.فکر میکردم تو این انجمن همه آدمایین که به موسیقی آشنایی دارن.نگو هنوز طرف نمیتونه سبک رو از هم تشخیص بده.:24:

mehranxx
Friday 24 September 2010, 04:09 PM
واقعا برای این انجمن متاسفم.وقتی که شما فرق بین 6 و 8 (یا همون 6و پشم)و رپ رو نمیدونید چرا نظر میدید آخه.فکر میکردم تو این انجمن همه آدمایین که به موسیقی آشنایی دارن.نگو هنوز طرف نمیتونه سبک رو از هم تشخیص بده.:24:

اخوی به شما که خیلی سرت میشه باید بگم فانی (Funny) سبک نیستش . اون فانه (Fun) عزیز دل .

ای خدا.رفیق 70 درصد آهنگای زد بازی فانی هستش

زدبازی : حالا برو واسه عروسیت سفید بپوش :al

symphony-x
Friday 24 September 2010, 04:30 PM
ببین عزیزم اینجا معمولا باخ و پاگانینی گوش میدن حتی اون 2 پاک رو قاطی آدما حساب نمیکن به نظر من موزیک موزیکه این منتقد ها و اینا هستن که موزیک رو شاخه بندی میکنن
حتی دریم توتری ها نمیگن ما پروگرسیو متالیم
خود جانت میگه ما موزیک کار میکنیم و خودمون عقیده داریم موزیک خوبی ارائه میدیم از آیرون میدن دیپ پرپل متالیکما تاثیر گرفتیم کاری که ما میکنیم موزیکه شما بهش میگین متال ما هم میگیم متال

symphony-x
Friday 24 September 2010, 04:33 PM
بعدش شما که سبک شناس ماهری هستی تعریفت از سبک ها چیه و بر چه اساسی موزیک رو شاخه بندی میکنی ؟؟!!

navid72
Friday 24 September 2010, 04:50 PM
اخوی به شما که خیلی سرت میشه باید بگم فانی (Funny) سبک نیستش . اون فانه (Fun) عزیز دل .

زدبازی : حالا برو واسه عروسیت سفید بپوش :al
حالا من گفتم فانی فکر کردم منظورم رو میفهمید.میگفتی قدرته درکم پاییته میگفتم فان.
اینم جواب جمله ی دومیت:
واسه گوسفند هر چه قد هم چه چه کنی بازم میگه بعععععععع :24:

mehranxx
Friday 24 September 2010, 05:34 PM
شما برو اول احترم به سلایقه دیگران رو یاد بگیر

در ضمن برو اول طرز فکر احمقانت رو درست کن

واسه گوسفند هر چه قد هم چه چه کنی بازم میگه بعععععععع

شما داری حرف از احترام گذاشتن به سلیقه دیگران میزنی در حالیکه خودت بی احترامی میکنی . فکر نمیکنم بیشتر از 15 سال سن داشته باشی . در غیر اینصورت باید به حالت گریست که چقدر از سطح فکر ، فرهنگ و شخصیت پایینی برخورداری !

ضمناً اینجا خونه ی خودتون نیست که از راه برسی به هرکی بخوای بتونی توهین کنی . کاربران اینجا همه افراد محترمی هستند .

sd_34
Tuesday 28 September 2010, 01:03 PM
خدا رو شكر بي ادبيا تموم شد.ديگه كسي نظري نميخواد بده؟

hilda
Friday 1 October 2010, 11:46 AM
رپ اونی نیست که توش کلمات و تند تند بگی کشکی کشکی ----------- بدون رفیق رپ داره یه استیله خاصی :16:
شخصا از یاس متنفرم. معنیه شعراش خوبه ولی فکر کرده رپ فقط رپ خوندنه.هر موسیقی یه جور استیلی خاصی داره که یاس استیل رپ و رعایت نمیکنه.

به نظر من یاس بهتر از رپرای دیگس! این نظر شخصیه منه!شخصا به رپ علاقه ای ندارم!!!!!

Acoustic
Friday 1 October 2010, 01:23 PM
ولا منم زیاد رپ گوش نمیدم . ولی اول یاس . بعدشم یکی 2تا تا آهنگ های هیچکس .

...ali...
Wednesday 4 May 2011, 08:14 PM
بهرام
ولی یه کم بهتره بیشتر به مضمئن شعراش بپردازه.
هیچکس با اون آلبوم آخرش که ولش کن.

beatbox
Sunday 8 May 2011, 11:57 PM
با البوم سکوت بهرام من فهمیدم میشه به زبان فارسی هم هیپ هاپ اصیل اجرا کرد .صد در صد بهرام خواننده ای که دیگه تو موسیقی رپ ما تکرار نمیشه.

masram
Monday 9 May 2011, 12:24 PM
man gablan be rap goosh nemidadam vali ba shenidan sedayeyas be rap alagemand shodam.

yas78
Sunday 23 March 2014, 02:25 PM
yasبهترین چون مردم ودرک میکنه واقعا اهنگاش توپه You can see links before reply cbHCggHRolHx0aITIhJikrLi4uFx8zODMsNygtLisBCgoKDg0O GhAQGzQmICQvLDQ1NCwtLCwsNCwsLCwsLCwsLCwsLCw0LCwsLC wsLCwsLCwsLCwsLCwsLCwsLCwsLP/AABEIAMIBAwMBIgACEQEDEQH/xAAcAAABBAMBAAAAAAAAAAAAAAAFAAMEBgECBwj/xABHEAACAQIEBAQDBQYDBgMJAAABAhEAAwQSITEFQVFhBhMicQ cygRRCUpGhI2KxwdHwFTOCJENTcpLhg7KzCBYlNGN0k8LS/8QAGQEBAAMBAQAAAAAAAAAAAAAAAAECAwQF/8QAIREBAQEBAAMBAAIDAQAAAAAAAAECEQMSITEiQQRCURP/2gAMAwEAAhEDEQA/AOG0qVKgVZIrFbIhJgCT/Sg1pUq2MQN51npGkfz/AEoNrZWDIJMaRyNN0qVA9YsM5hR9eQpu4hUkHcaVL4djfLzTqC NB3/v FaYnFhzLKB3B1/oar29/Pi/M v79RaOC8bVlZEsdge8nWlw/AWyA4lvfkfapXEMH5iwDBGorHe5bJW/j8esy2fobhuLNmAaIPTlRqKD4Xg7ZgXgAHrvRyKp5fXv8Wnh9 fyMXbIYQwkU5bveXlREAg kASSSeu5P61BwmOZrrIVgCfcR1qxeDWUY yrgRLFZ6hWj8tf0q2Lc96p5JN8s/wCidzwHi8QAwtBT 82v5VZeAfDkWlBvwW5gbfwroeFxCgVrdzMD/OnbqfVpmZvyKTxXh9pBlyLEHlXGfE1hVeUETuOVdj8WYi3aE3L qieu/0A1Ncr4ktu8GyNJGo0I/Q1Xw9laf5HNYk/tXEvlUaNjG/wBah1LS1IYdNveoldTz/pxQW0nQSYnbrTdKlUoOeX6c0jeI57bx0pulSoFSp606hWBUljG Uzt1pmg6De8O4G7dItXRLx6Ldy2QDrOUan7s9IJ5EREvcPw32a 9bsxduBibZzgnXyd4MfebWB8h7xS0B5Tprp0rCsRsYoL5ivASS clxwMoHqhvXm1OgHpyzA3nnQ7H DGt4Y3g5c5gqrlymIbNIJOugEdj2qq5z1NZ8w9T dBh0IMEEEbg0qwTWKBUq2tkSJ1E6 1ZvEFjl0HKiWlZVo2rKIToASe1b38OyRmETrUdOX9NVJwGHDtl Jj dMIBzMafr0rKMRqNOU 4NL E536ex HCOQCCOWuo7Gmlf05coMkGY15iAeh6dqbotwG76ivaQai25z1b Mmtc/EDEYVkC5hGb /796aCGCYMCJPITtrVkxzWiMtxh/Md 1R7HCVgxcYo0SBsY2k86zz5Zz TTXgveZY4APQxO0/wGtavxwZtEles6/lFFUsALkAhYj86A/wCC3MxGkDUGdD29/es83GrbptubxmTKwWXDKGGx1rfLWmCw RFXp/Hc1XsXxW4XMMVAOgH8 tZ5x7W8a78kxJdLLlqPiibbW7y72mDfSRNLhOJNy2GO8kH6c6j YrjltSQoL8idh/wB6Zzr2 Q1rPp239dh/99RaOVMPevMIBKgBZgHQk67ineGeLLuN8y3bQ27iqSVPbSq34O wiY3BoyMQ6zbZcxEhRlAJGvyZdt/rVw8L H0wYEBVZjEDpruSSTudSat fCSX Tk6cNv3bl65dCl1JE3mOUENGgGu0ke1SsH4eIR71yR HSJ7wdYq2cR4taw2MuBrinM6jJzljGkdNN tN N8dNrTSntq/F548z65VcUC8Y0BM/wBRQpbxXOBHq0OgPOdOlEMYdCw3HPsTQiurLzdVkinsJhWuNlW JgnUxoKZZp1OprFWUZIrFKnsKFzjPOXnFAzSpy/lzHL8s6T0pugew2KZJymJEGmayRWKCRgsKbjZQQOevb dM3EgkdDGlYBrFAqVKlQKlRu9YTJGijcHvQ77C5 WGHUEVTO5WmvHYxw9ouL vtGtPY3iGfQKMvff37U/Y4cQrE/MQQO2n8aFEVE9dXqb7Yzz/AKmcPwyXDBJB39xRPEYAG3lXSNR796jcIwMgXc2xIIj2ET19QM dA2ukFzG45g RBqN5qm/a65GnjuZjug/D2CjjPaLAHVddfqKKcKwRSWIgnQDoO/wClFeFoIBvkTE5R0MRIBzAnMGiNQDUq7ZS5rbIzaSsQCeeWdRr oFI9iajya1zi3jxiX2ii5WdogsxOwEkn2ozwAMDcUyMp1B5NqD/D9Kl28MouLdWQwM6bHrPv/ADohlL5nAG/qiJ23jc6A69jTfkms8h4/FrO 1BxnEktmDJPQU/gsWtwSvLcHcUHxXC3uX8qx 0OhMxMbGBvRvg/AjZdhcJ1YLoIBWJzCehzA 1Uvjz6di fLr/09b HwKG3OBI1wNJgmSo59gdxNCeIXy7E3GIX7qDePblPU9dJqXwjx FcsMq2YtITDFfnYHSTc Yey5R2q2fFrM7Krrz41fWz4tJ8L3UsEejDrlMNfcW99zB9Z gqvJwDBjS5xG3m6WbF24J7MQoNOcT48EYhRnb7zE6T/E1XVuKbgP WJmVE5T1Amf1q3hlktsU/yLm2SX8dB8KcQw2AuMtvF3HLkK1t8O1uDtMlzB12I1 groeM4zaa3NxoDDKCCRq3Qrrm9q41xXhoFlruc3HJVjcY6kdu3 P6Ud8IeIiwHma WQW67EBgP4xtVNc3/LLXx98d9NM8Y4aiObypcMmQ19hbH0Bm4x91FLGteGHd7xGoGVd dAe551bMfxHh4Av3Bbe5yJ1j2WqH4r8SfaTlQRbH6/SmZbxfy7xmXgJhroUglQwBBynYxyPvQvGX/MdnyhcxJyrsJqX5gBqdw3gFzFofIe2bqsf2BYLcYEA5kzQHG8i ZEbGa6Y4KBIpJAAknQDuadxmEe02S4pVtDB6HWtcThntuUuKyO u6sCrA9wdRSxOJe42Z2LN1Jn xUqmqVKiHFcFbti35d0XMyyeRE6jTlodjroaAfTli7lYN0M03S oH8ZiTcYsQAT0/vemVWSAOdYpUEnGYNrRAbmJ0/h71Gpy9eZjLEk96boFSqw2eHYfKPVuAdWg667UqAJinJYzy0Hs NK34fdKuI5kA/WpmL4fmMqQJ3BrbBcPynMxkjYCsvfPq2nj17CuGsM7BVEk8v5y dAO5rc8MwxaXvITOuRXZT2zLE 4mmXJNpkVspuMqs3S36i3eJC6DeIoxwLiVrD2ylvDuw/HcyqX1OsQTHQVnnPzvWu9fy9eCOC4YkhrSWri5WAZYAUyCoK/iAEAyDqZPOoPFcL5htXLi5rjAuzA6NaRWbKNfvHLy /v0NZluL9ow4XzF/wAy2NnHNGBA9UagkfpQ2/hEFwMp/Y3UDL2QshZR00mByzRV52fYpeX5VdtWoLXG1uFczk6 osAQBEASR VRsVimXVdBDEkchGgB5SSKLcWcC RcysJhtCPMAYqdeRP0PtTRwysshCVn0o RVLDq3mEvHQAfSo/27Vu8zyIuFS695hlJza zEAsPYEn8qJJeUCBoUZNSCpZv2gWQdhmKjaY1PQRbuIbJctGWy qCRzZ8yszdwNRpyEjTWtVvjzrVvKtyzcygMdCTMqufllMDKepO xET6y6V99Zyds8QtG8iZWRmZCsLIhohTmc6g6E6DQ6UdfEZgwJ YzuynQnLtBPyjbfXIQetQcNwZcRbYZ5Nm29/zLeigWgzMV0zP6mVM3MlZJ5C8Vilb1l08sZcwynNOmYFcxyy2a IhddzU3xz kZ8t/agY3g6C8gzsy3DLQBmQMdDudN/oJ1mpPGfD6W2myxKohLA6nMoJGsQZ6DaDQDF4g3LjPryOgiAIC 7bchNE7HiArbgrmfaTsR1PU1OvaT4rj0t7r4B1mKyDroOeg3 kHerjxnFjEpbDWltJbE6fNJAzAAaKk8tToNtq0ZKqiu6iSciaa 7CdYA60cwGByLB3Jn9BTlqwCUtgQMrNHSRA u9EEEgEjUaEdD/ADFAGxlgnXc/3zrBwQYfs2zH8J bXtz lT8VhyZg/kJ/71M4lgvsC WpnGMJu3P ArDS1bPK4R8zjUTA5mosTKqeOwr23KOIYRIkEieRg6HqDqOYFN Kadu2iJEQF30itsPhyRNShYcL4l8xBZx9v7VaGivMX7Y/cu8x 60g6a1E4x4Uy2/tGFuDEYWYLgQ9s/hup9w99j9RUNbcVP4Rj7uFu57TQYhlIlXQ7hl2Ze35RQVm5aK7 gitKv3FeGW71psTg1hF/z8P8AMbMjR0/FYJ5/d22 Wo4jDqRIGU9tjp lAPoljcZaayiLbyuNSRoJ2PczoaHMsaGsUCqQcG4TOVhdNffn7 f1qPUwcRcW/LG2vvB5UEOlSopgOGq9tnzawRGwB7mgF0qyRWKCfhce2YBtQTG 1Fqg4fh4UyTMbaVNrm3c2/HZ45qT R/CsAZInKCY77DfTSZ lNswZjyk6c9zoCZn660V4dwC 6i56FQ/jYglTuYy7dNajX Dul5bRBLsRlEaETE5h93QyYmBtUTNTdQS4Liwr22WJlUcbNEAP M/OASGBG0d6kYpALCqIkXMQqZtgFvEDkdBAA06ULt2PLxflZ5GZJ VSfUwVWMT6cxYaAnn2qbxe VtyVdGV8luFzZy2YtIHM polZKn2G0jn1fqPZ4UbrFEFksBJW9cOcSwIlLZy2yNRMkw2vOp mLwGUlVQpkgNbJDLlY/MjGVCwAWn gIezxHEBTbVrttp0z24WYJyySxViJgfSBuHuG3cQzNiL6H022t giQzlogQsyAQzdN UCrSRS2oePwwdzcS8gVFGcg pSnplV3J0WO 5G9PYfPda9ftWwbCKbzPASArD0MAChuAsABGYyCDzrofw78O4K 7hcTiMdKoj XFy4yqq WrGYPqaWI1LRGkaihvizxPYfBpguHqMPgg85tS13KzQCrKSFZg GzHMWgAgbGZC6pcBvWxwbiWLB9Di1hkCqAbYJRWAHP51Op2Xfm aH/AIf5ZdLi5nd5TQlXyrMzyENEkaTrEGui4rDkeHbNsFc2IxhWWl hKNcGgVADraAAIgn3qj8Pwj5mu3FcQERWf1MgKqwaOUzmkGQQd dTMo6xYwSG01sLkDiDI1nlM6yDyqv3 A4hPmtOFOz5TkI65oiKL4fGGM16SpLHIDGZvnPqMkIoInf5gOp Erw5jkcXAtpLLKjOjWy33ATluBmOdSJmaIQeH8OVBO56/0qTfSXS3B1OZgeQU7fU/wohxNgLoERKz TMB9coU/WalYd/Mw99mEvh8uVvvZCJKTudmj6UAnh/qvXG6ekfSiTih/Dk8tQHIztJI5ye1SGxPLc0SN E8MtzF2QwlVJuH/w1Lwe0gVXeI3muO9xvmcs7DozGT9Ksngi9lxloNoLme3/ANaMo/Uiqtxa2yhk1FxSVMciDDa/nRBjxdxjz1w1uADZtLbOUDXKN2IGrbCOUdzMfD2vSBSw/C1UAnWedTfKAFE29RLlmKy4lZHzL o5in2TvUS4xG29EJXC JXLD bZMOgkA6hlPzIw5o3MfzAqT4mwFvylxeFEYa6YKbmxd3a0f3Tu p5j6SEXEgNO3Ue /050V8LcVt2ybF/XC4j9ldH4d8l0dGRoM9JoGeBX8GLV77UhL5YRlEmGEaA kMDBDHr YBlteVIZ/OzkZcoyeXlEHNM5pnSIjnU7i3Dnw1 5YufNbYqY5gjRh2ZSCPehLCCR0oH8Fgrl1sttSx7cvc7Ae9MER Rnw74gbC YAucONFJgBwRB/KffShmMxJuOzkAFjJCiBPtQMVnMYidN4qXw3AG8xAYCBJneOw5 1pxDCG25XlyPUUEalSpUFjFI1imsRdKxCkyfyrkk677eJi424H zq7Z533100jaNAIjkOlWS5cfNbNsKXCuo7Kz5lAGxEAKN9451U vajOEvtaRbjorwCQYl1LQVMsIg51kAhgGBkVphl5OHrGIXUXLo 84fMWIKuBmJUE6jQwScsgDaNbtxC9awiWsM1y3aYL5t23q13z7 uVhOWSxCEAwNSxOk61jwlibXEcdZV8JZH7S3nOYhjBkkgLrop0 PainjLiDHiWJt WyurkMyqqkqQGWb5JIXKV0CzqIIrZz2Nb6Z38zM6qkRvO8z5Yg qTpqSCOYAmYF/B2nVWNouAuYuEtAQCcsZwcxIKgawZ3ofx/jItNYtFVNosDcaDBUMMygA6jmQZmRPOpGAwl/HMcOgnFXtc0yiWs5Mkj5Uy8 ZjnAqVVo8xP8ACAArp5 Ia4LblUfLaRUbcZSM XeBDjbSq PDiFVf1kAQ1psocNmeARquRJuExr6VgADSR48ui3iLOFw9w XgrC2AerZxnfsxZD9UkRoaqpbEWMRksNC3ioKmAJgSJPyCSQCI 202FB2fG8DbEcHwfk2y/lut7ICQWDG4WPpdZMvmiesAmBVS4j4VdLdoMTaxFxLrXLTsbgC NcGQjQGfSx2zANEAirv8NfGWHOBW3dYW7mHBUqdcyrJBXKPUY3 UeoEGRXPvFHi4YvFLiLOUAPlLkarhVAJznZSTmOVtZcgUFdx3B LjplKMMuZSwIbQwfmLA5dNjJ5aRrpbvLazF28x1UKypGgDDRiP SktlmemWDrmZ4J4gYllBYna2GYgk6kKLmpGYAj1TBG sUQxPEw4h7F5l00VWdCwGskXlViDO43FAxi8FmXzncgwrFtlAI ACiYiJCjUyEbaNZS27lvBlFBF7EEHuqCNSDzjlv6uxptuM2lIa 4shZKW5Uw3a0npU7 q4xbeBrQHE Ir126XnKzekQZCINduZ77 1AUs2ESVQyeb/eP1OtbZQuwqJhsWYgkH6Afwp97s0GPtDBgymGUhgehBkH6GjPj OyLqpjrQ9GIEXAP93fUetT7xmHXU86rlxjMCjXh3iaWg9nFH/Zb8B tth8t1e6nft7RQBsI/pitpj2pzGcIu4S69q6QV0a26iVuIdmU7R21imbjiOe1BrdeoF 5T2Iu9qHX7tA1eu02GkVoxp3CkBgSAwBBKnYgHUaddqC0cdBxG Bw2KOt2yRhLx6gDNZY/6ZUk7kVUsQNfcD n8qufhuxm 24UepcRhzdtTuz2D5lvtmgOp7gigHAuJ/ZsRZv5QwtXASrAEFTuIPadeRIIoBeIwz2yA6spIDAMCJU7HXke tNVc/iZ4sscQvq9myUFsFRcZvVcWZGZAIWDManc/SpYPCtddbaCXchVEgSTsJJA1oMYbENbbMpgidfcRWly4WMkknq TNHfEnhO9g0ttdg55BC6hSNQC3MkT R3oBQKlSpUFhrM1o7QCelK0 YAjnXI7u/0kYPEi22YotwREPP5ggyD3rS7jjdfyrdtwTsPNXUDUAO1vMR0B Y7CNqYu3AokmKYF1H00PYj taYtjLyZlWzwPnwuPw968ttFRxmLsrXMrSpIFsZoAaSSI6mu/8Aifwdh8dla5mV1j12zBIBnKwIIZfpOuhFeYbOLW3bhFXOcwaV Py7iSO8bdPzunB/ivjMAPIcJfS2qR5khgGRNA6/dkk6gxoByA1l6w1njoGD DOEAYXb168rMXYNlEsT8wIEqeRgifyiR4o4rheC4Y2sHbQYhwM okswGoD3GJzNGuUE6k8hJHPcV8cMbeIW1atWQSAcoLvBIHpLHK Dr Gqfx7Fs7ku5uM8kmSWc6AakHMTtHMcxFWVSzfF7MxILMZLSJiA NQNCdNNhEdKnYGx9oYqLMgDKGYlBmKmQBoQCpPq76daA4GyqsD mGqlTBGkZVXYAyTAy67mjXgriL2/NW2rNkb0oQYGaRpAnVjmidYGg1oM3vD3kur2bvlzzAlWKCWBUm R2PMnluRfHQL3zBgwM5VeVJ1BMQSp301O1d54j4Aw93C2Bec2b ttlZrltss5ivmWy2ko2wO8gHqCD NPDrUYPygEveYAcoMHDoDOdR8yhsgAPVo50HHuBcNzX8P6XE3F yeghVAILPJMtoND2iDEUU47hctu5kGayrAq7CCZuFcuXnB5xHL UzVks4 5bdlDqcywlsDLl0mCwByg6/nHQVWvGGKBVEDgkOS6CPT6RExrMk79TpQVd10qHMN3qe9QJ9Yo J1m8RvUlsUBzqP5AVc77cl61Es22uN70Ba1jySAIINRcVdLOFp/DcO13qKut8wdAd/aguXhjiCNZGDxhJszNq7u2HY9Ots81/sDvEnDLmFZkujoUYaq6nZlbmD lDrdxpgRRTBeIly/ZMYrXcKdiv ZYb8dpunVNj YIVu7cmoN59asHiHw42GC3FYXsNc/ysQnyt 6w 6/7p6GNjFduDWg0p2xvTNOW dBdvh5dDX8O5 axfVT3s4om0e8LcYf8A5zVPx9jynu2/wOyf9LEfyqzfDa8F4haU/Lcm2fc pD9Lioah8XNkYviHnhyDcvrbKRK3fNzKTJHogEHnDadgrFZViC CDBGoI5GtrBhgQA2o9JEg67QOtWjCfDzHPhL2Lay1u1aTzP2gK s6iCSqnWAstJgQNKCP4l8Z4nGelyFtwPQoEEjmTuTOvTtVfsgZ hmkLOsbx2rSlQXa34YswIzMIkNO4Os6UqrKcavgAC6wAAAA5AC BWKAkaxQ zxAlgCBB00qc7ACToK5bmx251L9gfxWZHSP15/yqLYnMI6iiD4y22hBI9v7NP2bCDVRvz3rWa9Zyxjce2uyh MvmSBsKexfE/MFuVAZFyFp YDRZBESBod506VFxlshz3M/nTMVpn8Zat79TFxYUSihTIPXbXnyo9g8Vbv5QCEcx6dSJBHaSp 5iTpuedVSnMPeKMGXcVKvVssWsUTkgKq/faQpiNioiZBIO4opjr5CgFwTEMTCyY1MHQTqegn8gFjxKCrZww Y7ZQCNx1I7/AKUH4lxBrp1JyjYH J70HRLHi7FYjDrbuXTctrmydRoQM5OrldtSN6rfE/FV43ldr1xyEgZoJX1hshk6D0hYnT86q3ntly5jlmYnSdOVN0Br D8WcvmGpmTIHqllaCBrEjaa2vXmuMzMZZjJP/bt/KiFrFWnwVsIipcW6BcjdvQ VpOuuv1BoeRqTQNXTpTeDwD3Bdur8lgKzt0D3EtiO8sPoDWMQ1 TMFhb/2cspK2Lt3y2PIvaQOqn/rLAcys8qCFiXLvlkkDmaIYe3G3Kt8Lw4Lzk9aleUF1oGMZfKJA ZtBTPD8FkGd9JpXsUuaTyrL4wMd6Bouc/PLrtz6VHxD5j6fyNTAdT35U09sHegleHfEdzCFkZBdw1zS7Yf5 XHUfhf94dB2qTx7w0ptHGYFjdwh ZT/AJmHbmtwdByb/sSAxNyDAmO9TPD/AB67g7vm2Wg7Mh1W4vNWHMfwoB/D8K127btIuZ7jqirMSzGFEnqSK0CFSQwIIMEEQQRuCORq4cZ4X bZF4nw6Utq6tdtD5sNdBBBH/wBOdQeXtoKjfvtcZrjsWd2LMxMlmJkknmSdfrQHfBFgvxDCKP8 AjI30ttnP/l/SoHikEYnEL0v3p7nzG1qw/Dezlv3MRp xstB6XLpFm2Pclz VAvGQ/wBtxnT7Tf8A/VegC2LzIyuhKspDKwMEEGQQeRBrqHh74wXMJwy3hVtC7fQsga7 JQWdCoIBBY6ssSAAo32qgcA8P4nGXBbw1l7jEwSB6V7s2yjuTT PG FvhcRdw9z57TsjRMHKYkSJyncdiKCNir2d2fKqZiTlQQqyZgAk wB0rsfgj4VYW7hkxbX/tC3FOVQmVUbUEMCSWZTOmgkcxXF6uXh/wCIOIwXD3wmGOV7l5nN0wciFEEIDoGJBk8uWpkAE4p4bxNi69p rNwlDEqjEHoQQNQRB tYrR/EOLJk4rEEnmbr/AP8AVKg3s4AKZkmNqb4qTCjlr/KncFisymdxue3WmMVjFYRBPfasZ7e31069fT5/YfUi1iyq5RvO/QUsNhw5 aO0a1nG2cpAG0VpbLeMZNSdiOzE7maewhSfWNKZUTWKmxWXl6y 2 m1b23ADArMjQ9Nd6bpVKCp7DYZ7hyopYxMDoOdNE09hMW9ps1t irQRI6GgYpVkmd6I HeGLib62muC2GnUidhMDvE70DXDNz9P51LvMdhuazi8MtjEXLa OtxAfSwYGRykrpImD3FOm9IIHp7jegiYi0Qvq06aifyq1 HfFOEXhl3h JtXSzXHu27lnLo VchMsNZEH901UL E5hp960wg9QPSgIYa4yAFjy2py47XB6frTfkZjJNZGEgypINAk 4f LWpBwHpLKhgRLAGBO0nlNZS 2zVdeOp9m4Rh7ez4p/Of8A5QJUfT9n9ZoOfO2U 1RLl1m22qRe9REajmay9BBJI3rWFPMin3E021oDc0Bbwrx1sFe 8xfWjDLdtH5bls7qQefTv2kVK8X8CTD3Ld2wS2ExC ZYboPvIZ1zLpv16zVaLdK6P4VwYx2Gv4AsLeR7eKw7EzktXCPM Gu4VW/NjQbeFcGEs4O2NHx2Lt3Wka/Z8M2n5tmYdhVD47ivMv33Gz3bjj/U7Efxq/8Mx6XeIXMSgixg8NdNkdLVm01u3 ZfN7tXM7pEaUHV/gl4 TB28TZxVwjDonnW51IbMqsiDcliwOUaSGOkk1VfiZ4tw3Er/nWcK1m5s1w3ATdUCBmthYDjQSGOgjXSAfF/DeIwtmxev2zbXEZzbVtGITJLFTsDmETvvsRIy/YZDDAgwrQejKGU/UEH60HQvh18LTxJBe 12ltAgOiBmuqd8pVlCqSNmlh7wRUj43 Dhgrth7FvLhTaW0COVxMxIY/iYHNJ3OfpWnwI4wMNi8TcuMVsLhXuXf/De3lMc21IA/ep/xJ8a8TiGdEw HGGbTy7qeYWX9 THeANO 9By2lV7w3ibhBUG9wcG6fmNrFXkQn91MxyjtJpUFNe0UTXTMRp 2H9/pUaiXEMQpBXc9uRobVc22fV9yS8jZHIII3FJ7hJkmay9ogAkRO 1aVKv38Kt7gGkGdP1rUiKxUobW4kZpyzrG8c4nnSuRJyzEmJ3j lPetaVAqVZVoMjlT PxjXXLtEmNhA0ECgj0qVEuMcFuYbJ5ketZBUyO4nrsfrQRMH80 dRRFTAoXYPqFEbVyTIMHvtQOXFgbanYTUaypUnlMfzqVeOsEBm PSolxjOnt7flQTrbVuGqNaYp8 x5c6dZ nOgJ8CwBxGItWB/vHAPZd2P0UE1YPi5xANjBaX5bFsKB0J1P6QPpRf4TcIFtbuOu6 KqsqE9Bq7foB dc243xE37926f945b6E6fpQR7YLMFUSxICgbkkwB dWLxv4fXAjDobma86Frqfg1GX6H1D/RU74Z8MRWu8Qv6YfCgkE87kbDqQD brVQ47xZ8VfuX7h9Vxpj8I2VR2AgfSgiFq0Ira9aZDlYQdyDuJ 1171oWB3oNDXVvh5hkwRwfmoDiOIF4n7mFg5dPxO4n/lFU3wtwu1D4vEycLhyJH/ABrp1SyvWd26L7zV0 0vieIcIv3mUO1lWypsZxOKIVZ/Co9XSI1kUAvF8P8AsHDcUWkPibwwyDmLVpmZm7BgI9sp51t8DD b/AMVth1BzW7gTMAfWAH0nY5VbWrJ4/wCF2mtX7l1m8rCq4twdXxeIcXDPVVBtj2Y7Zaovw9xbJiL IXS5hsJibtuNg/l5ASOYAcn6UHa/iTiOGY7Lw6/f/wBpzSnlKXa04BktHpAyzKsRprpAI5KngW9xXEXr2DxGFuIXP33 VrabIGttbDiFAEgEaGCag8JsNhMBex90nz8UGs4fNOaHnzbs7z EgHv3FDfhvxS5h J4R7ZILXUtsPxJcYIykc9DI7gHlQdgxHwr ycFxlmyxvYu8qO7ARmFm4twW0XpAPdifYDz1XrTxv8RMHwwql4 u91hItWwCwX8TSQFH1k9KqfAH4Dxy xOFyYnVijlrZfmW/ZPlfvOu kUHnelXtTBcFw9lFt2rFpEXQKqAAc nWT9azQeKqVKlQbtdJABOg2rSlSoFSpUqDd1ECDMjURsenetKV KgVKn3vg2wmQAgkluZ7e39KYoFW928zRmYmAAJMwBsPYU mAuG2buX0Dn9YqLQZBondsqSWB9G4neOUxz60Lojg8rrB5UDlq 6SDoAvPUyabvEDQDLpOm8kGKkLbAgaEVriLc7 lAxZwzMGdsxCCTzgSFBPQEkD61tgbT3bi27Y1chQPcxV24Dw7L wXFXSP8AMuqCT/w7EN tyR7kVn4W21uY5YE5AX22jn cD60Fs Id4YHhdvC2zBuZben4VGZz9TA/11yHhvD3xF63ZtCblxgo6dyewEk9hVv LnFPOx5tzKYdQn tvW5/VR/poz8POFLgcJd4niPSzJFqdwh5wfvOYjtHJjQCviRilsWrXDsOf 2NgA3DzuXTrrG8SWPc/u1WeD4cWbX2y4oaGK2EYaPdG7nrbt6HuxUdatnBvBN3GE4rFk2 0uEuF 9kJmTPM7DnzqB4zC kyotgeXYtrOUIu5EgEr 8fmJJoKRezuxZtWYliepJkn86J H/Dz4q5lkJbQZ7t1vltWxux79BzP1IkcD4Q KuFUKpbQZrt59EtJ Jj/AAG5/MiVxziwa39mwasuEt p3bR77j/eXOg/CnLTnAARfE/GUulLVkFMJYBWzb5n8Vx txzr2GnWjvwg4e9/H27pMph1cwTOWQQq67AtcZhHNWoDgODC3Z 14lT5bSti396/c5ab Uu5bnoBvXQMGDwbhkmBjcWZ5Sgj/wDQH/qegBfFrjouXVwlozasFmc/jvsSWP8Apkj3ZulFP/Z 4Rbv4jFm6Cw8g2isellvGHBO8woAHQt0qh8L4Lexd8WrSlmbUk 7KDzY107xdjG4Dw7D4fBNlv4rM1y/AJi3lnLOxOYAHkAeZBAN/FL4d8Sv4hTh7S3cNbQJZVHVSigCcyuV9RPNZEKNqm/Cv4R3rGITF48KptHNbsghjnGzOwlQF3ABJmDpEGnfDr4kY6zjL KXb92/Zu3Etut1y5AdguZWaSCJmAYP616eoPKHxjsXE4vivMB9TKyk80 KKFg8wAMvupHKo/wpw91 LYTyZzLcDMRytrrcnoCsj/UK9L8d4DgOJDJfS1fNvo3rTtmQhlHaYMU74a8JYPABhhbC2y3z NJZj2LsS0dpigN0qVKg8OVlWie9YpUCrM1ilQKt1SQTI0jTmZ6 VpSoFSpU9YdRmzKTI01iD1oGaVKtkQkwASegoHreMdUNsMQhMk DnpH5dqj0qVAe4Jwizds3Xe5ldQQAxCqCR6STzB25c96CW3g/x71rNYoJ4bX Ht9dak23kVBw5BU6wy6juCYI9xv7T2otwvg2IvIblpCyBgpPQm gvvEP2XAMPbifNJZuym612f0Wi/wt4cmHsXsSwiUzMTyVQWAH01/KrGnhNL2Gs4e4fSlq3aIG ys2vKQBWfiDwu6mBNjCIXa8y24EDKhIzE/uwMs8pqOxb1vOuX EfDn JYx7l0Hyw5u3jO5Ziwtz 8ZHYA9q6DiMGcfiRmH w4VoRBtevLoT08tPl9570V8P8DXCYZcPbPqIm443Zj8zfyHQAd KL2LKooVRCqIAHSpVBvFOOt2MMzXz6dsq7uTtbQd9ieQmuPYXg 2I4jdbEX/2NiYLkaADa3aTdmjQAadeldjxvAlvXPMvDORoqE lR/e/WBrT3 GBmWSIUaAAQB0A2Udh23oOa4ngjXVGHtqcPgrZzFN2uN O6w Z 2w2EwKnnw/ZsWvMxNuLCeq3hgP2l9xsbnRR Dbm3QdJs4VFAAUaa/Xr71s2HVjqoJOmon6UFD8F G72OvjiOPAVV/wDl7JHptqPlbKem47 rpU7xD4OHELxvNcuAKFS2NAgUGWJWCWJ1O45dKvHEWVLeVmAXd yTp9T0/pXH/AB58Q/MnD4N4tQQ91dC51BVTyT94b8tN6XvWsmZOX9PeIOL2sFabCcOI 80yt2 NSDGoBG78p2Weu3Q/EPgSxxPhuFtSbTWrVs2XyyVBtqMrLOoICyJGqjpryPwJ4Pa9h7 mLvEJgbOd7hBPmOLShnVFA5gZcxIjWJqYvx2xovBhYsCwDpZhp ydPMn5o55Y/d5VZnVt8E/BRcLiUxGJvi75TBktopALDVWZiZ0OsAbgaxobZ8YMRft8JxLYc sGhQxX5hbLqHIjllmTyEmrRwjiCYixav25yXUW4s7w6gie tSmUEQdQeVSh488BYi nEMKcOW803UUBealgGB/dKzPaa9iUJ4Z4ZweHc3LGFsWnOma3bVTB3AIGg7CipFBW8Z4/wCG2na3cxlkOhKsJmCNxIESNqVcTx3wM4gLji21h0zHKxcglZ0 JXLoY3GuvM70qDltKlSoN7I1 h/8AKa0pUqBUqVKgVKlSoFRPw f2v k/ypUqCBiPnb3P8abpUqBUqVKgyK7J8IGMOs mAY5bDlSpUHTuDsfNxHZ0jt wt1L4luP X tKlVYvpHiofGHK2iQSDI1BjnSpVZRKRRlAjlWwpUqDNSeHD9oP r/CsUqJn65r8b7rC3YUE5XusGWdGAWQCOYB11rlZtL0H5UqVRC/rvHhi0o8NXQFABw2KJEbmLteZqVKpQ9jeBB/8NwP/ANrY/wDSSjtKlQKlSpUCpUqVB//Z

sokotemotlaq
Sunday 23 March 2014, 03:47 PM
یاس پرچمش بالاست

Yngwie_5
Sunday 23 March 2014, 04:50 PM
هیچکس و فدایی و قاف ذهن بازتری نسبت به رپر های ایرانی دارند و آهنگسازی عالی مهدیار آقاجانی کاراشون رو حرفه ای تر کرده.

benj@min
Sunday 23 March 2014, 05:15 PM
هیچگدوم

Drizzy
Wednesday 20 August 2014, 04:06 PM
پیشرو