PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمائی قطعه کلاسیک

نازنازی
Tuesday 24 August 2010, 11:27 AM
سلام دوستان عزیز
ممکنه لطفا منو راهنمائی کنید سونات 64 اسکارلاتی طریقه نواختن نتهای زینت و یه جاشم بمل داره نت دوبلم هست
بعضی جاهاشم انگشت گذاری داره طبق انگشت گذاری اون باید انجام بدم ؟ تو قطعه یه جاهایش نت زینت انگشت گذاری نداره چطوری باید انگشت گذاری شه مثل همون قبلی یا نه ؟ تواکثر قطعات باخ هم این مشکلو دارم مرصی

نازنازی
Tuesday 24 August 2010, 03:14 PM
کسی نیست راهنمائیم کنه خیلی عجله دارم ؟

keeps_gettin_better
Tuesday 24 August 2010, 07:44 PM
همون انگشت گذاری هایی که خود نت گفته خیلی خوبه. در ضمن می دونی که اینا تریل حساب می شن. پس مثلا اون فا دیز رو در کل طول میزان باید بزنی فا دیز سل فا دیز سل ...
تو عکس دوم هم اون نت دو در کلید فا، قاعدتا وقتی انگشت 2 روی دوه، باید با 2 و 1 تریل دو سی رو بزنی.

you3f
Tuesday 24 August 2010, 09:08 PM
همون انگشت گذاری هایی که خود نت گفته خیلی خوبه. در ضمن می دونی که اینا تریل حساب می شن. پس مثلا اون فا دیز رو در کل طول میزان باید بزنی فا دیز سل فا دیز سل ...
تو عکس دوم هم اون نت دو در کلید فا، قاعدتا وقتی انگشت 2 روی دوه، باید با 2 و 1 تریل دو سی رو بزنی.
اینا تریل نیستن! گزش هستند... این علامت گزش فوقانی هست= You can see links before reply
گرش فوقانی علامتیه که اگه بالای نتی قرار بگیره یعنی، اون نت، خیلی سریع به نت بالاتر بره و سریع به جای اصلی خودش برگرده...
یعنی تو عکس اول(photo0165) تقریبا، یک "سه لاچنگ" فادییز، یک "سه لاچنگ" سل، و بقیه ی زمان نت رو "فادییز" نگهداری...
یه جورایی به اینصورت= You can see links before reply

تو عکس دوم هم (photo0162)، دست چپ اونجایی که گزش داره، خیلی سریع انگشت2 نت دو، انگشت1 نت ر، انگشت2 نت دو، (تا اینجا نت دوی چنگ بصورت گزش اجرا شده). سپس با انگشت3 نت سی(به اندازه ی چنگ)، بعد انگشت1 نت لا (به اندازه ی چنگ)...
همچین چیزی= You can see links before reply

نازنازی
Tuesday 24 August 2010, 10:09 PM
اینا تریل نیستن! گزش هستند... این علامت گزش فوقانی هست= You can see links before reply
گرش فوقانی علامتیه که اگه بالای نتی قرار بگیره یعنی، اون نت، خیلی سریع به نت بالاتر بره و سریع به جای اصلی خودش برگرده...
یعنی تو عکس اول(photo0165) تقریبا، یک "سه لاچنگ" فادییز، یک "سه لاچنگ" سل، و بقیه ی زمان نت رو "فادییز" نگهداری...

تو عکس دوم هم (photo0162)، دست چپ اونجایی که گزش داره، خیلی سریع انگشت2 نت دو، انگشت1 نت ر، انگشت2 نت دو، انگشت2 نت دو (تا اینجا نت دوی چنگ بصورت گزش اجرا شده). سپس با انگشت3 نت سی(به اندازه ی چنگ)، بعد انگشت1 نت لا (به اندازه ی چنگ)...

ببخشید خودش یه جا انگشت گذاری کرده یه جا نه من طبق گفته شما اجرا کنم یا طبق انگشت گذاری ؟رو یه نت هم بمل داره اونو چطور اجراکنم ؟ مرصی از راهنمائیتون

keeps_gettin_better
Wednesday 25 August 2010, 07:06 AM

تو عکس دوم هم (photo0162)، دست چپ اونجایی که گزش داره، خیلی سریع انگشت2 نت دو، انگشت1 نت ر، انگشت2 نت دو، انگشت2 نت دو (تا اینجا نت دوی چنگ بصورت گزش اجرا شده). سپس با انگشت3 نت سی(به اندازه ی چنگ)، بعد انگشت1 نت لا (به اندازه ی چنگ)...

اون علامتی که شما کشیدی همون گزش یا موردانته، ولی این علامتی که در نت هست گزش نیست! گزش 4 تا دندونه داره ولی اگه دقت بکنید، این علامت 5 دندونه داره که تا اونجایی که من (و استادم!) می دونم، باید به صورت تریل اجرا شه. حالا این که از نت بالایی تریل رو شروع کنی پایین، اون بحثش جداست.

keeps_gettin_better
Wednesday 25 August 2010, 07:11 AM
در ضمن اون تریل بمل دار هم با همون انگشت گذاری گفته شده بزنید راحت تره. یعنی دوبل نت سل لا رو با 2 1 و سی بمل رو با 3.

نازنازی
Wednesday 25 August 2010, 02:15 PM
در ضمن اون تریل بمل دار هم با همون انگشت گذاری گفته شده بزنید راحت تره. یعنی دوبل نت سل لا رو با 2 1 و سی بمل رو با 3.

سلام
من که هیچی متوجه نشدم خیلی ناراختم چطوری باید بزنم یکم برام بهتر توضیح بدید لطفا ؟
قاطی کردم چرا یه جا انگشت گذاری یه جا نه ؟
قاعده کلی این طور نتها تزئینا چیه؟:ad

نازنازی
Wednesday 25 August 2010, 06:23 PM
هیچ کس نیست کمکم کنه؟ وای خدا قاطی کردم هیچی از نوشته هاتون نفهمیدم /؟

you3f
Wednesday 25 August 2010, 08:03 PM
اون علامتی که شما کشیدی همون گزش یا موردانته، ولی این علامتی که در نت هست گزش نیست! گزش 4 تا دندونه داره ولی اگه دقت بکنید، این علامت 5 دندونه داره که تا اونجایی که من (و استادم!) می دونم، باید به صورت تریل اجرا شه. حالا این که از نت بالایی تریل رو شروع کنی پایین، اون بحثش جداست.

من اصلا حواسم به دندونه ی اضافی نبود ولی با این حال، باز، این تریل نیست!
وقتی گزش یک دندونه اضافه تر داشته باشه مثل اینجا، یعنی به جای یکبار به نت بالایی رفتن و برگشتن باید دوبار به نت بالایی رفت و برگشت...
مثال: You can see links before reply
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++

تریل با ((tr )) نشون داده میشه.
You can see links before reply
این تریل هم با نت پیشای کوتاه بالا شروع میشه: You can see links before reply
و این تریل با نت پیشای کوتاه پایین شروع میشه: You can see links before reply

نازنازی
Wednesday 25 August 2010, 08:42 PM
[quote=yoosef-music;137953]
من اصلا حواسم به دندونه ی اضافی نبود ولی با این حال، باز، این تریل نیست!
وقتی گزش یک دندونه اضافه تر داشته باشه مثل اینجا، یعنی به جای یکبار به نت بالایی رفتن و برگشتن باید دوبار به نت بالایی رفت و برگشت...
مثال: You can see links before reply
سلام مرصی از توضیحاتتون این خوبو کامل بود
ببخشید اونی که روش بمل داشتو چطور بزنم و اونیکه خودش انگشت گذاری کرده بود انگشت گذاریش با اینیکه شما می گین فرق داشت اجراش /؟
میشه راهنمای کل علائمو زینت و برام بزارید اینجا اگه امکانش هست چونکه شاید برای یه کسی هم مثل من سوال پیش بیاد
با تشکر

you3f
Wednesday 25 August 2010, 09:06 PM
ببخشید اونی که روش بمل داشتو چطور بزنم و اونیکه خودش انگشت گذاری کرده بود انگشت گذاریش با اینیکه شما می گین فرق داشت اجراش /؟
میشه راهنمای کل علائمو زینت و برام بزارید اینجا اگه امکانش هست چونکه شاید برای یه کسی هم مثل من سوال پیش بیاد
با تشکر

انگشت گذاری ای که من گفتم فرق نداشت... من انگشت گذاری گزشش رو هم گفتم...
شما انگشت گذاری کجا رو میخواید دقیقا؟!
این دوتا عکسو ببینید:

you3f
Wednesday 25 August 2010, 11:46 PM
با تشکر

من فکر میکنم طریقه ی اجرای این=====>You can see links before reply

به این صورت باشه

این قضیه که تو میزان سوم پیش اومده، بستگی به ملودی داره که روی نت پایینی باشه یا بالایی...
من احساس میکنم ملودی روی لا هست و گزش باید روی لا انجام بشه...
یعنی در میزان سوم، نت سل(سیاه نقطه دار زده میشه) و نت لا، با گزش فوقانی که مقصدش بمل هست(سی بمل)...
مشکلتون حل شد؟
اگه دوستان اطلاعات دقیقتری دارند لطفا دریغ نکنن...

نازنازی
Thursday 26 August 2010, 12:50 PM
سلام ممنون خیلی خوبو واضح برام توضیح دادید خیلی خوب متوجه شدم
یه سوالی برام پیش اومده مگه شما نگفتین طریقه نواختنش اینهYou can see links before reply
پس چرا توعکس زیر این طوری انگشت گذاری کرده خودش تو میزان دوم من باید بقیه جاها به ترتیب بالا که شما گفتین انگشت گذاری کنم یا طبق گفته خودش ؟از کجا متوجه میشین ملودی روی کدون نته مثل میزان 3 ؟

شرمنده میشه لطفا تصویر زیرم راهنمائیم کنین مرصی

keeps_gettin_better
Thursday 26 August 2010, 05:31 PM
من که حتی تو اجراهای قطعات باخ هم شنیدم که این عامت رو عین تریل می زنن، تاد حالا اصلا نشنیدم این طوری که شما گفتی بزنن. اون میزان سوم هم اگر من باشم دوبل نت رو کامل تو تریل می زنم، نه این که فقط لا رو بزنم.
ولی کلا این نت های زینت قطعات باروک دردسر سازن، و متاسفانه خیلی هم مهم ان!

you3f
Thursday 26 August 2010, 06:13 PM
سلام ممنون خیلی خوبو واضح برام توضیح دادید خیلی خوب متوجه شدم
یه سوالی برام پیش اومده مگه شما نگفتین طریقه نواختنش اینهYou can see links before reply
پس چرا توعکس زیر این طوری انگشت گذاری کرده خودش تو میزان دوم من باید بقیه جاها به ترتیب بالا که شما گفتین انگشت گذاری کنم یا طبق گفته خودش ؟از کجا متوجه میشین ملودی روی کدون نته مثل میزان 3 ؟

شرمنده میشه لطفا تصویر زیرم راهنمائیم کنین مرصی
سلام خواهش میکنم... امیدوارم تونسته باشم با متن و عکس منظورم رو درست رسونده باشم...

تو میزان دوم، من دقیقا انگشت گذاری ای که خودش گفته رو برای شما توضیح دادم...
میبینید که میزان دوم، نت سل هست که با گزشی که مقصدش نت لا هست تزئین شده...
حالا شما میتونید با این انگشت گذاری اجرا کنید...
یا با این انگشت گذاری...
و یا میتونید با انگشت گذاری ای که خودش گفته اجرا کنید...
ولی تو قطعات کلاسیک طریقه انگشت گذاری مهمه که مینویسن... چون تو پیانو، شما هر نتی رو با هر انگشتی که اجرا کنی صدای متفاوتی خواهید شنید... پس پیشنهاد میکنم با انگشت گذاری ای که در قطعه نوشته شده اجرا کنید...
با توجه به آکورد، و ملودی و آکورد چند میزان قبل و چند میزان بعد...
در مورد اون عکس هم فکر میکنم ملودی داره تو قسمت سوپرانو حرکت میکنه و گزشها هم باید روی سوپرانو انجام بشه.

you3f
Thursday 26 August 2010, 06:24 PM
من که حتی تو اجراهای قطعات باخ هم شنیدم که این عامت رو عین تریل می زنن، تاد حالا اصلا نشنیدم این طوری که شما گفتی بزنن. اون میزان سوم هم اگر من باشم دوبل نت رو کامل تو تریل می زنم، نه این که فقط لا رو بزنم.
دوست عزیز، شما درست میگی ولی بستگی به تمپو و نت هم داره...
اگه این گزش روی نت چنگ باشه، شباهت بسیار زیادی به تریل پیدا میکنه...
علائم تزئئینی به چه منظور هست؟!!! برای زیبا کردن ملودی...
پس میشه لطف کنید بگید سه تا نت رو چطور میزنید؟ (تصویر آخر که نازنازی در پست 14 قرار داده)

نازنازی
Thursday 26 August 2010, 07:00 PM

منم توهمین فکر بودم که چرا باید لا فقط زده بشه میشه جفتش نقطه داره
ممکنه شما توضیحاتتونو کامل تر کنین خیلی درد سر داره نت زینت
مرصی

نازنازی
Thursday 26 August 2010, 07:17 PM
در مورد اون عکس هم فکر میکنم ملودی داره تو قسمت سوپرانو حرکت میکنه و گزشها هم باید روی سوپرانو انجام بشه.

لطفا اگه میشه تصویر آخری هم که گذاشتم برام با تصویر و انگشت گذاری نشون بدین بهتر متوجه میشم خیلی خیلی ممنونتونم ببخشید درد سر دادمتون خیلی زیاد
اصلا این نت های زینت فقط درد سر داره و وقت تلف کنی ولی خوب زیبایی هم خیلی داره

you3f
Thursday 26 August 2010, 10:49 PM
منم توهمین فکر بودم که چرا باید لا فقط زده بشه میشه جفتش نقطه داره
ممکنه شما توضیحاتتونو کامل تر کنین خیلی درد سر داره نت زینت
مرصی
اگه اجرایی ازش شنیده باشین خیلی میتونه کمکتون کنه.
من اجرایی از این نشنیدم... این چیزایی که گفتم اصول و سیستم اصلی بود...
در اینکه باید نت بالایی گزش داده بشه اصولا اینطوره و شکی درش نیست...
و در مورد اینکه گزش هست یا تریل... اصل و اصولش همونه که قبلا گفتم ولی قطعات باروک یه ذره...!

keeps_gettin_better
Friday 27 August 2010, 01:08 AM
پس میشه لطف کنید بگید سه تا نت رو چطور میزنید؟ (تصویر آخر که نازنازی در پست 14 قرار داده)

الان که دارم فکر می کنم می بینم احتمالا همونی که شما می گینه، یعنی فقط نت بالایی باید گزش/تریل داده بشه. یعنی این طوری زیباتر هم به گوش میاد. مرسی از راهنماییتون.

راستی این کدوم سونات اسکارلاتیه؟ شماره چندشه؟

نازنازی
Friday 27 August 2010, 01:50 AM
الان که دارم فکر می کنم می بینم احتمالا همونی که شما می گینه، یعنی فقط نت بالایی باید گزش/تریل داده بشه. یعنی این طوری زیباتر هم به گوش میاد. مرسی از راهنماییتون.

اگه هر جفتش باشه بنظر منم خیلی قرو قاطی میشه خدا رو شکر به نتیجه رسیدیم دست شما آقا یوسف درد نکنه
سونات شماره 64 اگه خواستیم فایلشو من دارم بگین براتون بزارم

تورو :106:خدا بهم بگین تصویر آخرو چطور بزنم یعنی چی سوپرانو متوجه نشدم موهامو می خوام بکنم:46:

you3f
Friday 27 August 2010, 06:15 AM

خواهش میکنم دوست عزیز...

you3f
Friday 27 August 2010, 06:20 AM
اگه هر جفتش باشه بنظر منم خیلی قرو قاطی میشه خدا رو شکر به نتیجه رسیدیم دست شما آقا یوسف درد نکنه
سونات شماره 64 اگه خواستیم فایلشو من دارم بگین براتون بزارم

تورو :106:خدا بهم بگین تصویر آخرو چطور بزنم یعنی چی سوپرانو متوجه نشدم موهامو می خوام بکنم:46:
اگه براتون ممکنه نت رو کامل بذارید... تشکر میکنم...
سوپرانو زیرترین صدای آکورد هست...
یعنی دو نت پایینی ساده اجرا بشه و نت بالایی رو تزیینی اجرا کنید...

نازنازی
Friday 27 August 2010, 01:28 PM
اگه براتون ممکنه نت رو کامل بذارید... تشکر میکنم...
سوپرانو زیرترین صدای آکورد هست...
یعنی دو نت پایینی ساده اجرا بشه و نت بالایی رو تزیینی اجرا کنید...

خیلی تشکر می کنم خیلی خوب و واضح بود امید وارم تو همه مراحل زندگی موفق باشید
من فایل pdf دارم ازش چون حجمش زیاده نمی تونم up کنم خیلی شرمندم ولی ازین سایت دانلود کنید سونات شماره 64 اسکارلاتی

نازنازی
Friday 27 August 2010, 01:34 PM
اینم فایل صوتی اسکارلاتی

you3f
Friday 27 August 2010, 05:11 PM
خیلی تشکر می کنم خیلی خوب و واضح بود امید وارم تو همه مراحل زندگی موفق باشید
من فایل pdf دارم ازش چون حجمش زیاده نمی تونم up کنم خیلی شرمندم ولی ازین سایت دانلود کنید سونات شماره 64 اسکارلاتی
بله حجمش بیش از دو و نیم مگابایته...
دانلود کردم... متشکرم...

یه نکته هم یادآور بشم:
در اینجا
به دلیل اینکه بالای علامت تزیینی b قرار گرفته، نت سی که مقصد تزئینه بمل میشه...
==================================================
در اینجا
بالای علامت تزئینی بمل و دییزی نیست...پس نت مقصد تزئین هم دییز و بملی نمیگیره...

arsalan212
Friday 27 August 2010, 07:36 PM
دوست من باعرض معذرت بایدبگم فک کنم شما بدون استادداری میزنی.اگه پرلودها وفوگ واینوانسیونهای باخ رو بزنی که حتما زدی متوجه منظورم میشی.نسخه های دیگری ازاین نمونه ها هست که درپیوست هاش توضیح داده که ووردان وهمون گزشها ویا نشانه های فرمال وزینت روچجوربزنید؟گاهی هم دونستن راحته اماتونستن نیازبه ارام نوازی..صبر...درسی وخمیدگی به موقع عضلات وانگشتان داره.موفق باشی.نمونه صوتی اثری که تمرین میکنی هم گوش بده.تئوری موسقیت رو هم قوی کن.کلاس هارمونی.کنترپوان..هم برو وسولفژ....بخدا اینا همه بهم ربط دارن وبسیاربسیار مهم هستن...

نازنازی
Friday 27 August 2010, 11:54 PM
دوست من باعرض معذرت بایدبگم فک کنم شما بدون استادداری میزنی.اگه پرلودها وفوگ واینوانسیونهای باخ رو بزنی که حتما زدی متوجه منظورم میشی.نسخه های دیگری ازاین نمونه ها هست که درپیوست هاش توضیح داده که ووردان وهمون گزشها ویا نشانه های فرمال وزینت روچجوربزنید؟گاهی هم دونستن راحته اماتونستن نیازبه ارام نوازی..صبر...درسی وخمیدگی به موقع عضلات وانگشتان داره.موفق باشی.نمونه صوتی اثری که تمرین میکنی هم گوش بده.تئوری موسقیت رو هم قوی کن.کلاس هارمونی.کنترپوان..هم برو وسولفژ....بخدا اینا همه بهم ربط دارن وبسیاربسیار مهم هستن...

مرصی از راهنمائیتون شما دقیقا درست میگین من حدودا 2 سال استاد داشتم نتیجه ای نگرفتم نه که بد باشه رام انداخت از آب وگل تا حدودی در اومدم خیلی کند آسته حرکت می کردن منم که صبر ندارم کمی عجله داشتم و بی حوصله دیگه به قطعات کلاسیک مثل باخ داشت می رسید خودم تکی تمرینمو شروع کردم هر چند اشتباه کارم ولی مشکلات و تونستم از سر راه تا حدودی بر دارم به کمک همین دوستان از توضیحات شما هم کمال استفاده را کردم ممنونم تا بعد

نازنازی
Saturday 28 August 2010, 12:02 AM
بله حجمش بیش از دو و نیم مگابایته...
دانلود کردم... متشکرم...

یه نکته هم یادآور بشم:
در اینجا
به دلیل اینکه بالای علامت تزیینی b قرار گرفته، نت سی که مقصد تزئینه بمل میشه...
==================================================
در اینجا
بالای علامت تزئینی بمل و دییزی نیست...پس نت مقصد تزئین هم دییز و بملی نمیگیره...

تشکر خیلی زیاد می کنم
پس فقط نت اول از بالاشو گزش انجام بدم درسته ؟/
راستی فایل صوتیشم گوش کردین ؟

you3f
Saturday 28 August 2010, 01:15 AM
تشکر خیلی زیاد می کنم
پس فقط نت اول از بالاشو گزش انجام بدم درسته ؟/
راستی فایل صوتیشم گوش کردین ؟
بله، در واقع تزئین باید روی نت ملودی انجام بشه... در اینجا اینطور که معلومه ملودی در بخش سوپرانو(نت اول از بالا) هست...
نه، متاسفانه نتونستم فایل صوتی رو دانلود کنم... من همیشه با فایلهای mid در ضمیمه ی پستهای نت آهنگ مشکل داشتم!

نازنازی
Sunday 29 August 2010, 05:07 PM
بله، در واقع تزئین باید روی نت ملودی انجام بشه... در اینجا اینطور که معلومه ملودی در بخش سوپرانو(نت اول از بالا) هست...
نه، متاسفانه نتونستم فایل صوتی رو دانلود کنم... من همیشه با فایلهای mid در ضمیمه ی پستهای نت آهنگ مشکل داشتم!
ببخشید من بازم اومدم میشه این قطعه کلایدرمن هم شما یه راهنمائیم بکنین دوست عزیزمون کمکم کرد ولی می خوام مطمئن بشم.
آیا اینا خطوط اتحادن و انگشت گذاریمم ببینین خوبه و دسته بندیشم بهم بگین؟
ممنون

you3f
Monday 30 August 2010, 12:28 AM
ببخشید من بازم اومدم میشه این قطعه کلایدرمن هم شما یه راهنمائیم بکنین دوست عزیزمون کمکم کرد ولی می خوام مطمئن بشم.
آیا اینا خطوط اتحادن و انگشت گذاریمم ببینین خوبه و دسته بندیشم بهم بگین؟
ممنون

خواهش میکنم
این تصویر رو ببینید:
جایی که خط اتحاد داره، در واقع اینطور اجرا میشه...
یعنی نت "سل" تا پایان دو ضرب (دو سیاه) باقی می مونه. و در ضرب سوم، نت سی (فاصله سوم سل) زده میشه.
نت "ر" و "سی" تا پایان ضرب سوم(سه سیاه)... باقی می مونن.
+ سل، ر، سی باید پشت سر هم و به اندازه ی یک نت سیاه اجرا بشن+
تریوله و شش بر یک = گاهی لازمه یک ضرب میزان ساده (که به صورت طبیعی تقسیم دوتایی میشه) به سه یا شش قسمت مساوی تقسیم کنند... که به اینگونه تقسیم سه تایی میگن تریوله یا سه بر یک. و به تقسیم شش تایی میگن شش بر یک... (تریوله ی تجزیه شده به دو و تریوله ی مضاعف هم مثل شش بر یک هستند با این تفاوت که تعداد تاکیدهاشون فرق میکنه)
در این قطعه(قسمتی که عکسشو قرار دادید) میزان چهارضربی شکسته است... یعنی اجرای قطعه به صورت میزان 2/2 با تندای دو برابر...
در این تصاویر که قرار دادید، شش بر یک، که برای دست راست وجود داره یعنی باید (6 تا نت دولا چنگ) رو به اندازه ی دیرند یک نت سیاه اجرا کنید...
تریوله ای هم که در دست چپ قرار داره، یعنی باید اون (3 تا نت چنگ) رو به اندازه ی دیرند یک نت سیاه اجرا کنید...
انگشت گذاری تون هم خوبه...

BaBak_ParSian
Monday 30 August 2010, 01:25 AM
من سبک ایرونی است و مایل به سنتی

نازنازی
Monday 30 August 2010, 01:58 AM
خواهش میکنم
یعنی نت "سل" تا پایان دو ضرب (دو سیاه) باقی می مونه. و در ضرب سوم، نت سی (فاصله سوم سل) زده میشه.
نت "ر" و "سی" تا پایان ضرب سوم(سه سیاه)... باقی می مونن.
+ سل، ر، سی باید پشت سر هم و به اندازه ی یک نت سیاه اجرا بشن+
تریوله و شش بر یک = گاهی لازمه یک ضرب میزان ساده (که به صورت طبیعی تقسیم دوتایی میشه) به سه یا شش قسمت مساوی تقسیم کنند... که به اینگونه تقسیم سه تایی میگن تریوله یا سه بر یک. و به تقسیم شش تایی میگن شش بر یک... (تریوله ی تجزیه شده به دو و تریوله ی مضاعف هم مثل شش بر یک هستند با این تفاوت که تعداد تاکیدهاشون فرق میکنه)
در این قطعه(قسمتی که عکسشو قرار دادید) میزان چهارضربی شکسته است... یعنی اجرای قطعه به صورت میزان 2/2 با تندای دو برابر...
در این تصاویر که قرار دادید، شش بر یک، که برای دست راست وجود داره یعنی باید (6 تا نت دولا چنگ) رو به اندازه ی دیرند یک نت سیاه اجرا کنید...
تریوله ای هم که در دست چپ قرار داره، یعنی باید اون (3 تا نت چنگ) رو به اندازه ی دیرند یک نت سیاه اجرا کنید...
انگشت گذاری تون هم خوبه...

این مطلبم دوست خوبم گفتن میشه شما هم به صورت باز تر برام طریقه شمارششو بگین ممنونتون میشم چون من راستش نفهمیدم ؟

در ضمن تعداد ضربها همون چهار تاست، در کلید سل تریوله 6ها هر کدوم ارزش یه سیاه رو دارند، پس می شن سه سیاه، یه سل آخر هم هست که چهار سیاه. من گفتم "یک و دو و"بشمرید با واحد "دو لا چنگ". یعنی در واقع اون سل آخریه که سیاهه می شه: یک و دو و سه و. باز اگه نفهمیدید بگین من سعی می کنم بیشتر توضیح بدم، گرچه خیلی کار سختیه!

you3f
Monday 30 August 2010, 02:06 AM
این مطلبم دوست خوبم گفتن میشه شما هم به صورت باز تر برام طریقه شمارششو بگین ممنونتون میشم چون من راستش نفهمیدم ؟

در ضمن تعداد ضربها همون چهار تاست، در کلید سل تریوله 6ها هر کدوم ارزش یه سیاه رو دارند، پس می شن سه سیاه، یه سل آخر هم هست که چهار سیاه. من گفتم "یک و دو و"بشمرید با واحد "دو لا چنگ". یعنی در واقع اون سل آخریه که سیاهه می شه: یک و دو و سه و. باز اگه نفهمیدید بگین من سعی می کنم بیشتر توضیح بدم، گرچه خیلی کار سختیه!

تعداد ضربها چهارتا نیست... چهارتا نیم ضرب هستش...
تعداد ضرب در هر میزان 2 تاست. و هر ضرب برابر یک نت سفید...

ببینید... اگه شمارش ضرب رو میخواهید... در واقع باید یک میزان رو (1و 2و) بشمرید...
یعنی هر 6دولاچنگ(شش بر یک) یا هر تریوله رو "1" بشمرید... 6 دولاچنگ(شش بر یک) دوم رو "و".
1= سیاه اول. و= سیاه دوم. 2= سیاه سوم. و= سیاه چهارم.
حالا منظورتون دقیقا چیه...

نازنازی
Monday 30 August 2010, 11:58 AM
تعداد ضربها چهارتا نیست... چهارتا نیم ضرب هستش...
تعداد ضرب در هر میزان 2 تاست. و هر ضرب برابر یک نت سفید...

ببینید... اگه شمارش ضرب رو میخواهید... در واقع باید یک میزان رو (1و 2و) بشمرید...
یعنی هر 6دولاچنگ(شش بر یک) یا هر تریوله رو "1" بشمرید... 6 دولاچنگ(شش بر یک) دوم رو "و".
1= سیاه اول. و= سیاه دوم. 2= سیاه سوم. و= سیاه چهارم.
حالا منظورتون دقیقا چیه...
اینطوری که من می زنم بنظرتون غلطه
دست چپم اینطوریه که ر لا فا رو به صورت تریوله می زنید، منتها هر نت رو که می باید نگهش دارید به ارزش نتش بدم که با خط اتحاد بهش چسبیده. یعنی ر رو به ارزش یه سیاه، و لا و فا رو به ارزش یه سفید باید نگه دارید، بعد درحین این که لا فا رو نگه داشتید، در ضرب سوم میزان باید فای سیاه رو هم بزنید. البته من دستتم به فاصله 10 می رسه ولی اگه خواستم اون ر سیاه رو پدال بگیرم.
شما گفتین نت "سل" تا پایان دو ضرب (دو سیاه) باقی می مونه یعنی جای اون سیاه سل اولی باقی می مونه در حقیت تا سر شمارش و باقی می مونه ؟

you3f
Tuesday 31 August 2010, 01:49 AM
اینطوری که من می زنم بنظرتون غلطه
دست چپم اینطوریه که ر لا فا رو به صورت تریوله می زنید، منتها هر نت رو که می باید نگهش دارید به ارزش نتش بدم که با خط اتحاد بهش چسبیده. یعنی ر رو به ارزش یه سیاه، و لا و فا رو به ارزش یه سفید باید نگه دارید، بعد درحین این که لا فا رو نگه داشتید، در ضرب سوم میزان باید فای سیاه رو هم بزنید. البته من دستتم به فاصله 10 می رسه ولی اگه خواستم اون ر سیاه رو پدال بگیرم.
شما گفتین نت "سل" تا پایان دو ضرب (دو سیاه) باقی می مونه یعنی جای اون سیاه سل اولی باقی می مونه در حقیت تا سر شمارش و باقی می مونه ؟
در این قسمت، نت "ر" که در تریوله قرار داره و با خط اتحاد به نت سیاه بعدی متصل شده،در واقع نت سیاه است...
هر سه نت که در تریوله قرار دارند، از زمانی که اجرا میشن تا پایان نت بعدی که با خط اتحاد بهشون وصل شده باقی می مونن...
یعنی،
نت "ر" یک نت سیاه است که با خط اتحاد به نت سیاه بعدی متصل شده...
نت "لا" دو سوم سیاه است + یک سفید که با خط اتحاد بهش متصل شده...
نت "فا" یک سوم سیاه است+ یک سفید که با خط اتحاد بهش وصل شده...
نمیدونم منظورمو خوب رسوندم یا نه...

نازنازی
Tuesday 31 August 2010, 12:19 PM
در این قسمت، نت "ر" که در تریوله قرار داره و با خط اتحاد به نت سیاه بعدی متصل شده،در واقع نت سیاه است...
هر سه نت که در تریوله قرار دارند، از زمانی که اجرا میشن تا پایان نت بعدی که با خط اتحاد بهشون وصل شده باقی می مونن...
یعنی،
نت "ر" یک نت سیاه است که با خط اتحاد به نت سیاه بعدی متصل شده...
نت "لا" دو سوم سیاه است + یک سفید که با خط اتحاد بهش متصل شده...
نت "فا" یک سوم سیاه است+ یک سفید که با خط اتحاد بهش وصل شده...
نمیدونم منظورمو خوب رسوندم یا نه...
نه متوجه نشدم اصلا
نت ر که سیاه 1 و حساب میشه یعنی سر ضرب 2 باید نت لا و فا رو بزنم؟
امکانش هست تصویری بهم بگین گیج شدم :ad

you3f
Tuesday 31 August 2010, 08:59 PM
نه متوجه نشدم اصلا
نت ر که سیاه 1 و حساب میشه یعنی سر ضرب 2 باید نت لا و فا رو بزنم؟
امکانش هست تصویری بهم بگین گیج شدم :ad
نه! لا و فا سر ضرب دوم نمیخورن...

یا

دیگه نمیدونم چجوری بگم...

نازنازی
Tuesday 31 August 2010, 09:29 PM
نه! لا و فا سر ضرب دوم نمیخورن...

یا

دیگه نمیدونم چجوری بگم...

آخ قربون دستت بشم دستت درد نکنه
یعنی نت ر اول بعد ر با لا بعد ر و لا و فا همزمان نواخته/؟
خوب انگشتم به ر می رسه بعدش به لا و فا نمی رسه که همزمان بزنم چی کار کنم ؟ :ad

farid_64
Tuesday 31 August 2010, 09:57 PM
ممنون دوست عزیز چندین بار این موضوع واسه من ویلنسیت سوال بود

you3f
Tuesday 31 August 2010, 10:00 PM
آخ قربون دستت بشم دستت درد نکنه
یعنی نت ر اول بعد ر با لا بعد ر و لا و فا همزمان نواخته/؟
خوب انگشتم به ر می رسه بعدش به لا و فا نمی رسه که همزمان بزنم چی کار کنم ؟ :ad
نه، همزمان نواخته نمیشن...
به خطوط اتحاد توجه کنین...

you3f
Tuesday 31 August 2010, 10:06 PM
نتهای ر، لا، فا به ترتیب زده میشن...
وقتی "لا" زده میشه "ر" باقی مونده و می میونه.
وقتی "فا" زده میشه "ر" و "لا" باقی مونده و می مونن.
وقتی "فا"ی دیگری زده میشه، "فا و لا" باقی می مونن ولی "ر" پایان پذیرفته...

نازنازی
Tuesday 31 August 2010, 11:10 PM
نتهای ر، لا، فا به ترتیب زده میشن...
وقتی "لا" زده میشه "ر" باقی مونده و می میونه.
وقتی "فا" زده میشه "ر" و "لا" باقی مونده و می مونن.
وقتی "فا"ی دیگری زده میشه، "فا و لا" باقی می مونن ولی "ر" پایان پذیرفته...

وای مرصی آره حواصم به خط اتحاد نبود یوسف جان مرصیییییییییییییییییییییی یییییییی
چقد گیج شدم من وای خدا این کلاسیکی که کار می کنم گیجم کرده واسع رفع خستگی پاپ می زنم یه هو پرت می شم هنگ می کنم
تشکرررررررررررررر

you3f
Wednesday 1 September 2010, 01:08 AM
وای مرصی آره حواصم به خط اتحاد نبود یوسف جان مرصیییییییییییییییییییییی یییییییی
چقد گیج شدم من وای خدا این کلاسیکی که کار می کنم گیجم کرده واسع رفع خستگی پاپ می زنم یه هو پرت می شم هنگ می کنم
تشکرررررررررررررر
والله منم گیج کردین:23:
فکر میکنم تصویرسازی خیلی کمک کرد...
اگه تصاویر، متحرک بود بیشتر کمک میکرد...
شما که کلاسیک رو به عنوان سبک اصلی خودتون انتخاب کردین باید برای کلاسیک تمرینات روزانه داشته باشین... حتی اگه برای تنوع، پاپ میزنین در کنارش تمرینات کلاسیک رو نباید فراموش کنید...

نازنازی
Wednesday 1 September 2010, 01:54 AM
والله منم گیج کردین:23:
فکر میکنم تصویرسازی خیلی کمک کرد...
اگه تصاویر، متحرک بود بیشتر کمک میکرد...
شما که کلاسیک رو به عنوان سبک اصلی خودتون انتخاب کردین باید برای کلاسیک تمرینات روزانه داشته باشین... حتی اگه برای تنوع، پاپ میزنین در کنارش تمرینات کلاسیک رو نباید فراموش کنید...

اره شما درست می گین باید بیشتر کنم تمرینات کلاسیکمو
راستی نت سل دست چپمو با چند تا دو لا چنگ کلید سل بزنم؟
شما برام نوشتین سل، ر، سی باید پشت سر هم و به اندازه ی یک نت سیاه اجرا بشن درست می گم خوب با کلید سل چطوری دسته بندی میشه ؟
مرصی

you3f
Wednesday 1 September 2010, 02:17 AM
اره شما درست می گین باید بیشتر کنم تمرینات کلاسیکمو
راستی نت سل دست چپمو با چند تا دو لا چنگ کلید سل بزنم؟
شما برام نوشتین سل، ر، سی باید پشت سر هم و به اندازه ی یک نت سیاه اجرا بشن درست می گم خوب با کلید سل چطوری دسته بندی میشه ؟
مرصی

دولاچنگهایی که در کلید سل(دست راست) به صورت 6تایی دسته بندی شدن، شش بر یک هستند...یعنی هر 6 نت دولاچنگ برابر یک سیاه هست...
چنگهایی که در کلید فا(دست چپ) به صورت سه تایی دسته بندی شدن، تریوله (سه بر یک) هستند... یعنی هر 3 نت چنگ برابر یک سیاه هست...
================================================== ====
پس، هر 1 نت چنگی که در تریوله ی دست چپ وجود داره، برابر است با 2تا دولاچنگی که در شش بر یک دست راست وجود داره...

نازنازی
Wednesday 1 September 2010, 03:16 PM
دولاچنگهایی که در کلید سل(دست راست) به صورت 6تایی دسته بندی شدن، شش بر یک هستند...یعنی هر 6 نت دولاچنگ برابر یک سیاه هست...
چنگهایی که در کلید فا(دست چپ) به صورت سه تایی دسته بندی شدن، تریوله (سه بر یک) هستند... یعنی هر 3 نت چنگ برابر یک سیاه هست...
================================================== ====
پس، هر 1 نت چنگی که در تریوله ی دست چپ وجود داره، برابر است با 2تا دولاچنگی که در شش بر یک دست راست وجود داره...

من اومدم 12 تا نت دو لا چنگ و تقسیم 3 تا نت چنگ تریوله کردم شد 4 تا یعنی هر چنگ 4 تا تریوله 2 لا چنگ می گیره درسته بنظرتون ؟
یعنی سل دست چپ با سی سل ر سل دسته بندی می شه

you3f
Wednesday 1 September 2010, 09:25 PM
من اومدم 12 تا نت دو لا چنگ و تقسیم 3 تا نت چنگ تریوله کردم شد 4 تا یعنی هر چنگ 4 تا تریوله 2 لا چنگ می گیره درسته بنظرتون ؟
یعنی سل دست چپ با سی سل ر سل دسته بندی می شه
این چه فرمولیه ساختین؟!!!
نیاز به محاسبات فیثاغورثی نیست...
این تصویر رو ببینید...

نازنازی
Wednesday 1 September 2010, 10:17 PM
این چه فرمولیه ساختین؟!!!
نیاز به محاسبات فیثاغورثی نیست...
این تصویر رو ببینید...

واقعا فیثاغورثی بود :35:
مگه نگفتین از سل، ر، سی باید پشت سر هم و به اندازه ی یک نت سیاه اجرا بشن
خوب نمی دونم چطور باید 12 تا رو با اینکلید فا دسته بندی کنم که بشه یک ونیم ضرب
یعنی سل و به اندازه نت سیاه باشه و ر و سی به اندازه نت سفید
آی کیوم زیر صفر شده اصلا نمی دونم چرا این مبحثو نمی فهمم همه بحثاتونم 20 بار خوندم

you3f
Wednesday 1 September 2010, 10:30 PM
واقعا فیثاغورثی بود :35:
مگه نگفتین از سل، ر، سی باید پشت سر هم و به اندازه ی یک نت سیاه اجرا بشن
خوب نمی دونم چطور باید 12 تا رو با اینکلید فا دسته بندی کنم که بشه یک ونیم ضرب
یعنی سل و به اندازه نت سیاه باشه و ر و سی به اندازه نت سفید
آی کیوم زیر صفر شده اصلا نمی دونم چرا این مبحثو نمی فهمم همه بحثاتونم 20 بار خوندم

کدوم 12 تا؟!!! چرا یک و نیم ضرب؟!!!
تریوله= سه نت چنگ = یک سیاه
شش بر یک= شش نت دولاچنگ = یک سیاه
6 نت دولاچنگ = 3 نت چنگ
2 نت دولاچنگ = 1 نت چنگ
================================================== ===
سل چنگ در تریوله ی دست چپ= سی + سل دولاچنگ در شش بر یک دست راست.
ر چنگ در تریوله ی دست چپ= ر + سل دولاچنگ در شش بر یک دست راست.
سی چنگ در تریوله ی دست چپ= ر + سی دولاچنگ در شش بر یک دست راست.
================================================== ==
اگه بازم متوجه نشدین، بگین دقیقتر توضیح بدم!!!

نازنازی
Wednesday 1 September 2010, 10:41 PM
کدوم 12 تا؟!!! چرا یک و نیم ضرب؟!!!
تریوله= سه نت چنگ = یک سیاه
شش بر یک= شش نت دولاچنگ = یک سیاه
6 نت دولاچنگ = 3 نت چنگ
2 نت دولاچنگ = 1 نت چنگ
================================================== ===
سل چنگ در تریوله ی دست چپ= سی + سل دولاچنگ در شش بر یک دست راست.
ر چنگ در تریوله ی دست چپ= ر + سل دولاچنگ در شش بر یک دست راست.
سی چنگ در تریوله ی دست چپ= ر + سی دولاچنگ در شش بر یک دست راست.
================================================== ==
اگه بازم متوجه نشدین، بگین دقیقتر توضیح بدم!!!

پس اون 6 تا دولا چنگ دوم و با چی بزنم ؟
نفهمیدم ؟:46:

you3f
Wednesday 1 September 2010, 11:36 PM
پس اون 6 تا دولا چنگ دوم و با چی بزنم ؟
نفهمیدم ؟:46:
6 تا دولاچنگ دوم در حالی اجرا میشن که (سل ، ر ، سی) دست چپ قبلا اجرا شده اند و باقی موندند...
ببینید تصویر زیر کمکتون میکنه...

نازنازی
Thursday 2 September 2010, 01:24 AM
6 تا دولاچنگ دوم در حالی اجرا میشن که (سل ، ر ، سی) دست چپ قبلا اجرا شده اند و باقی موندند...

یعنی چی قبلا اجرا شدن و باقی موندند یعنی روی خود نتها ر و سی رو نگه دارم ؟

you3f
Thursday 2 September 2010, 02:05 AM
یعنی چی قبلا اجرا شدن و باقی موندند یعنی روی خود نتها ر و سی رو نگه دارم ؟
ببینید از این عکس چیزی متوجه میشید...

نازنازی
Thursday 2 September 2010, 02:21 AM
ببینید از این عکس چیزی متوجه میشید...

ازین عکس خیلی خوب فهمیدم آخه انگشت من که به سی نمیرسه چطور نگه دارم با پدال ؟

you3f
Thursday 2 September 2010, 03:26 AM
ازین عکس خیلی خوب فهمیدم آخه انگشت من که به سی نمیرسه چطور نگه دارم با پدال ؟
اگه نمیرسه میتونید از پدال استفاده کنید...

نازنازی
Thursday 2 September 2010, 02:06 PM
اگه نمیرسه میتونید از پدال استفاده کنید...

مرصی قربونت بشم دستت درد نکنه
من اینطوری پدال میگیرم سر ضرب یک پدال می گیرم، ضرب 3 پدال رو بر می دارم دوباره می گیرم. این طوری نیازی هم نیست اون ر ضرب 2 رو نگه دارم.درسته ؟
:9:

you3f
Thursday 2 September 2010, 06:12 PM
مرصی قربونت بشم دستت درد نکنه
من اینطوری پدال میگیرم سر ضرب یک پدال می گیرم، ضرب 3 پدال رو بر می دارم دوباره می گیرم. این طوری نیازی هم نیست اون ر ضرب 2 رو نگه دارم.درسته ؟
:9:
خواهش میکنم سر شما درد نکنه. به هر حال تا اونجا که بشه با متن و تصویر راهنمایی میکنم و امیدوارم بتونم صحیح و دقیق منظورم رو بیان کنم...
درسته ولی دقت کنید که "ر" و "سی" تا پایان ضرب سوم باید باقی بمونن...
شما وقتی پدال sustain رو در سرضرب سوم رها کنید و دوباره بگیرید صداهای "ر" و "سی" (دست چپ) (اگر قبلا انگشتتون رو ازشون برداشته باشین) قطع میشن... و در ضرب سوم صدای "ر" و "سی" رو نخواهید داشت.
پس برای "ر" و "سی" نمیتونید همچین کاری کنید...

نازنازی
Thursday 2 September 2010, 11:04 PM
خواهش میکنم سر شما درد نکنه. به هر حال تا اونجا که بشه با متن و تصویر راهنمایی میکنم و امیدوارم بتونم صحیح و دقیق منظورم رو بیان کنم...
درسته ولی دقت کنید که "ر" و "سی" تا پایان ضرب سوم باید باقی بمونن...
شما وقتی پدال sustain رو در سرضرب سوم رها کنید و دوباره بگیرید صداهای "ر" و "سی" (دست چپ) (اگر قبلا انگشتتون رو ازشون برداشته باشین) قطع میشن... و در ضرب سوم صدای "ر" و "سی" رو نخواهید داشت.
پس برای "ر" و "سی" نمیتونید همچین کاری کنید...

خیلی زحمت می کشین با هیچ کلماتی نمی تونم تشکر کنم ازتون
آره درست میگین ر و سی قطع میشه صداش پس با این تفاصیل تا انتهای میزان روی پدال باشه پام درست متوجه شدم ؟
من پدال سمت راست و منظورم بود
پدال سمت راست پدال دامپر میگم شما هم منظورتون همین پدال؟

you3f
Friday 3 September 2010, 02:02 AM
خیلی زحمت می کشین با هیچ کلماتی نمی تونم تشکر کنم ازتون
آره درست میگین ر و سی قطع میشه صداش پس با این تفاصیل تا انتهای میزان روی پدال باشه پام درست متوجه شدم ؟
من پدال سمت راست و منظورم بود
پدال سمت راست پدال دامپر میگم شما هم منظورتون همین پدال؟
میتونید تا پایان میزان پدال رو نگه دارید...
ولی به نظر من، چون ضرب چهارم آکورد D7 هست و سه ضرب قبلی G بوده، بهتره پدال رو 3 ضرب نگه دارید... و برای ضرب چهارم پدال دیگه ای بگیرید...
ولی اگه نمیخواید صدا زیاد هارمونیک شه... اگر پیانوتون رویال یا دیجیتال هست از پدال میانی کمک بگیرید و فقط نت سل (دست چپ) "که اگه نگه دارید دستتون به نتهای بعدی نمیرسه" رو نگهدارید...
بله...

نازنازی
Friday 3 September 2010, 10:11 PM
میتونید تا پایان میزان پدال رو نگه دارید...
ولی به نظر من، چون ضرب چهارم آکورد D7 هست و سه ضرب قبلی G بوده، بهتره پدال رو 3 ضرب نگه دارید... و برای ضرب چهارم پدال دیگه ای بگیرید...
ولی اگه نمیخواید صدا زیاد هارمونیک شه... اگر پیانوتون رویال یا دیجیتال هست از پدال میانی کمک بگیرید و فقط نت سل (دست چپ) "که اگه نگه دارید دستتون به نتهای بعدی نمیرسه" رو نگهدارید...
بله...

من پیانو دیواری آکوستیک دارم سه تا پدال دارم که وسطش پدال خفه کن
من از پدال سمت راست استفاده میکنم درسته و گفتم تا انتهای میزان سوم نگه دارم نظرتون چی ؟

you3f
Saturday 4 September 2010, 12:33 AM
من پیانو دیواری آکوستیک دارم سه تا پدال دارم که وسطش پدال خفه کن
من از پدال سمت راست استفاده میکنم درسته و گفتم تا انتهای میزان سوم نگه دارم نظرتون چی ؟
بله- در پیانو دیواری، پدال میانی، پدال سایلنت یا تمرین هست...
پس از همون پدال sustain یا damper استفاده کنید...
منظورتون از میزان سوم، ضرب سوم هست؟
کار راحتتر اینه که کل میزان رو یک پدال بگیرید... چون چیزی در مورد پدال ننوشته...
میتونید پدال رو تا پایان ضرب دوم نگه دارید و سرضرب سوم پدال دیگه ای بگیرید ولی "ر" و "سی" رو رها نکنید...
ولی به نظر من بهتره تا پایان ضرب سوم پدال رو نگه دارید...

نازنازی
Saturday 4 September 2010, 12:51 AM
بله- در پیانو دیواری، پدال میانی، پدال سایلنت یا تمرین هست...
پس از همون پدال sustain یا damper استفاده کنید...
منظورتون از میزان سوم، ضرب سوم هست؟
کار راحتتر اینه که کل میزان رو یک پدال بگیرید... چون چیزی در مورد پدال ننوشته...
میتونید پدال رو تا پایان ضرب دوم نگه دارید و سرضرب سوم پدال دیگه ای بگیرید ولی "ر" و "سی" رو رها نکنید...
ولی به نظر من بهتره تا پایان ضرب سوم پدال رو نگه دارید...

خیلی خوب یاد گرفتم خیلی سخت بود الان راحت شده زدن این چند میزان مرصی قربونت بشم
تا پایان ضرب 3 پدال و نگه میدارم
حسودیم میشه بهتون چقد خوب بلدین پیانو چند وقت کار می کنین؟ آیا ساز دیگه ای هم می زنین؟
:41::41::41::41::41::41::41::41:

you3f
Saturday 4 September 2010, 04:57 AM
خیلی خوب یاد گرفتم خیلی سخت بود الان راحت شده زدن این چند میزان مرصی قربونت بشم
تا پایان ضرب 3 پدال و نگه میدارم
حسودیم میشه بهتون چقد خوب بلدین پیانو چند وقت کار می کنین؟ آیا ساز دیگه ای هم می زنین؟
:41::41::41::41::41::41::41::41:
خواهش میکنم. اتفاقا قطعه های خوب و زیبایی هم انتخاب میکنید...
حسودی چیه!!! من که چیز خاصی نگفتم... سعی کردم هر جوری هست منظورمو برسونم.
من از 18 سالگی موسیقی رو شروع کردم، یعنی چهار سال و نیم پیش.
چهار سال و نیم رو منهای یکسال و نیم خدمت نظام وظیفه کنیم میشه سه سال.
من ویولن میزنم...
تو دانشگاه پیانو میخونم...
کیبورد و گیتار کلاسیک هم یه مدت کوتاهی کار کردم ولی ادامه ندادم...
چرا تو این تاپیک هیچکس غیر من و شما پست نمیزنه؟!

نازنازی
Saturday 4 September 2010, 09:39 AM
خواهش میکنم. اتفاقا قطعه های خوب و زیبایی هم انتخاب میکنید...
حسودی چیه!!! من که چیز خاصی نگفتم... سعی کردم هر جوری هست منظورمو برسونم.
من از 18 سالگی موسیقی رو شروع کردم، یعنی چهار سال و نیم پیش.
چهار سال و نیم رو منهای یکسال و نیم خدمت نظام وظیفه کنیم میشه سه سال.
من ویولن میزنم...
تو دانشگاه پیانو میخونم...
کیبورد و گیتار کلاسیک هم یه مدت کوتاهی کار کردم ولی ادامه ندادم...
چرا تو این تاپیک هیچکس غیر من و شما پست نمیزنه؟!

نمی دونم چرا هیچ کس نیست برام جالب یا می یان می بینن خلوت خصوصی یا اینکه می بینن به شما نمی رسن ترجیح می دن نباشن بهتره /

حسودی اینکه همه قواعد و نکات پیانو رو خوب بلدین
من استادندارم در حال حاضر مجبورم خودم کار کنم دست و پا شکسته البته با کمک شما
در حال حاضر پیانو هم کار می کنین چند وقته ؟

you3f
Saturday 4 September 2010, 07:35 PM
نمی دونم چرا هیچ کس نیست برام جالب یا می یان می بینن خلوت خصوصی یا اینکه می بینن به شما نمی رسن ترجیح می دن نباشن بهتره /

حسودی اینکه همه قواعد و نکات پیانو رو خوب بلدین
من استادندارم در حال حاضر مجبورم خودم کار کنم دست و پا شکسته البته با کمک شما
در حال حاضر پیانو هم کار می کنین چند وقته ؟

خب من اصلا با هدف آهنگسازی و تنظیم اومدم دنبال موسیقی، واسه همین به تئوری و سازشناسی و ارکستراسیون و... بیشتر اهمیت میدم.
یکی از دلایلی هم که کیبورد و گیتار و کمی هم سازدهنی رو در مدت کوتاهی کار کردم به منظور اینکه با سازهای بیشتری آشنایی پیدا کنم بوده...
ولی بین همه ی این سازها برای من هیچکدوم مثل پیانو عزیز نبوده... و هیچکدوم هم مثل گیتار سمج و لجباز نبوده!
خواهش میکنم... اینجا که دیگه تاپیک اختصاصی شماست...
طبیعتا وقتی رشته ی درسیم پیانو باشه باید در حال حاضر هم پیانو کار کنم.
در واقع من با پیانو شروع کردم ولی با کیبورد تمرین میکردم . وقتی رفتم دانشگاه چون ساز تخصصیم رو پیانو انتخاب کرده بودم پیانو خریدم...
در حال حاضر هم پیانو دیجیتال یاماها Clp-330 دارم.
این دوتا قطعه رو خوب زدید؟ قطعه ی بعدی رو چی انتخاب کردید؟ از کارهای یانی چیزی زدید؟

نازنازی
Sunday 5 September 2010, 12:05 AM
خب من اصلا با هدف آهنگسازی و تنظیم اومدم دنبال موسیقی، واسه همین به تئوری و سازشناسی و ارکستراسیون و... بیشتر اهمیت میدم.
یکی از دلایلی هم که کیبورد و گیتار و کمی هم سازدهنی رو در مدت کوتاهی کار کردم به منظور اینکه با سازهای بیشتری آشنایی پیدا کنم بوده...
ولی بین همه ی این سازها برای من هیچکدوم مثل پیانو عزیز نبوده... و هیچکدوم هم مثل گیتار سمج و لجباز نبوده!
خواهش میکنم... اینجا که دیگه تاپیک اختصاصی شماست...
طبیعتا وقتی رشته ی درسیم پیانو باشه باید در حال حاضر هم پیانو کار کنم.
در واقع من با پیانو شروع کردم ولی با کیبورد تمرین میکردم . وقتی رفتم دانشگاه چون ساز تخصصیم رو پیانو انتخاب کرده بودم پیانو خریدم...
در حال حاضر هم پیانو دیجیتال یاماها Clp-330 دارم.
این دوتا قطعه رو خوب زدید؟ قطعه ی بعدی رو چی انتخاب کردید؟ از کارهای یانی چیزی زدید؟
انشاءالله که در همه مراحل زندگیتون موفق باشین و جزء بهترین ها باشین
پیانو ساز مادر خوب کاری کردین اینو دنبال کردین البته با علاقه و استعدادی که در شما دیدم حتما موفقین
جامعه هنری ما به شما نیازمند است
آره این دو تا قطعه رو دارم میزنم و چند قطعه دیگه به نام a come amour و نامه به مادر اونم از
کلایدرمن دلیل علاقه من به کلایدرمن زیبایی و روان بودن قطعاتش هست و قطعه پائیز در برگها گم بود و صبح برگ بود پائیز بود از لاچینی و بتهوون سونات شماره یکش که خیلی دوستش دارم دارم روی اینا مسلط می شم دارم کتاب یانی ولی کار نکردم بنظرم یکم دشوار می یاد شما یانی کار کردین نظرتون چی درموردش؟جه قطعاتیشو دوست دارین؟
الان در حال حاظر جه قطعاتی رو می زنین ؟

you3f
Sunday 5 September 2010, 03:54 AM
انشاءالله که در همه مراحل زندگیتون موفق باشین و جزء بهترین ها باشین
پیانو ساز مادر خوب کاری کردین اینو دنبال کردین البته با علاقه و استعدادی که در شما دیدم حتما موفقین
جامعه هنری ما به شما نیازمند است
آره این دو تا قطعه رو دارم میزنم و چند قطعه دیگه به نام a come amour و نامه به مادر اونم از
کلایدرمن دلیل علاقه من به کلایدرمن زیبایی و روان بودن قطعاتش هست و قطعه پائیز در برگها گم بود و صبح برگ بود پائیز بود از لاچینی و بتهوون سونات شماره یکش که خیلی دوستش دارم دارم روی اینا مسلط می شم دارم کتاب یانی ولی کار نکردم بنظرم یکم دشوار می یاد شما یانی کار کردین نظرتون چی درموردش؟جه قطعاتیشو دوست دارین؟
الان در حال حاظر جه قطعاتی رو می زنین ؟

ممنون از لطف شما.
شما بیشتر علاقه و استعداد دارین که سعی در تمرین و صحیح نواختن دارین...
بله کلایدرمن قطعه های زیبایی جمع کرده ... همینطور به گفته ی شما ساده و روان...

"صبح برگ بود پاییز بود" لاچینی، شباهت زیادی به "نامه ای به مادرم" کلایدرمن داره... هم از نظر ریتم، هم از نظر تنالیته...
خب من فضای کارهای یانی رو خیلی دوست دارم...
تو دانشگاه چندتا از قطعاتشو بصورت دوئت با یه دوست ویولنیست اجرا کردم
Until The Last Moment و OneMan’sDream و In The Morning Light.
در حال حاضر روی یکی از آهنگهای یانی بنام Reflections Of Passion کار میکنم... البته فعلا سلو.
و دوئت پیانو و ویولن "Air" از باخ.
شما ساز دیگه ای هم کار میکنید یا فقط پیانو؟

نازنازی
Sunday 5 September 2010, 12:35 PM
ممنون از لطف شما.
شما بیشتر علاقه و استعداد دارین که سعی در تمرین و صحیح نواختن دارین...
بله کلایدرمن قطعه های زیبایی جمع کرده ... همینطور به گفته ی شما ساده و روان...

"صبح برگ بود پاییز بود" لاچینی، شباهت زیادی به "نامه ای به مادرم" کلایدرمن داره... هم از نظر ریتم، هم از نظر تنالیته...
خب من فضای کارهای یانی رو خیلی دوست دارم...
تو دانشگاه چندتا از قطعاتشو بصورت دوئت با یه دوست ویولنیست اجرا کردم
Until The Last Moment و OneMan’sDream و In The Morning Light.
در حال حاضر روی یکی از آهنگهای یانی بنام Reflections Of Passion کار میکنم... البته فعلا سلو.
و دوئت پیانو و ویولن "Air" از باخ.
شما ساز دیگه ای هم کار میکنید یا فقط پیانو؟

خیلی قطعات زیبائی شو انتخاب کردین جزو بهترین و زیباترین قطعات یانی هست
من فقط پیانو کار میکنم ولی گیتارم خیلی دوست دارم

شما از لاچینی چیزی تمرین کردین ؟ نامه ای به مادرم کمی زیباتر از صبح برگ بود پائیز بود هست ولی به قول شما از نظر ریتم و تنالیته عین هم هستن

من یه اعتقادی دارم میگم اگه نتونم یک قطعه رو صحیح و اصولی بنوازم که زیبائی خودشو قطعه نشون نمیده بخاطر همین صحیح نواختنش که یاد گیری پیانو سخته بنظر من
کلاسیک فقط باخ کار کردین شما؟

you3f
Sunday 5 September 2010, 02:16 PM
خیلی قطعات زیبائی شو انتخاب کردین جزو بهترین و زیباترین قطعات یانی هست
من فقط پیانو کار میکنم ولی گیتارم خیلی دوست دارم

شما از لاچینی چیزی تمرین کردین ؟ نامه ای به مادرم کمی زیباتر از صبح برگ بود پائیز بود هست ولی به قول شما از نظر ریتم و تنالیته عین هم هستن

من یه اعتقادی دارم میگم اگه نتونم یک قطعه رو صحیح و اصولی بنوازم که زیبائی خودشو قطعه نشون نمیده بخاطر همین صحیح نواختنش که یاد گیری پیانو سخته بنظر من
کلاسیک فقط باخ کار کردین شما؟

منم در کل موسیقی رو دوست دارم نه ساز خاصی رو...
همه میگن گیتار آسونتره ولی من هر کاری کردم گیتار سختتر بود واسم! و پیانو آسونتر.
بله، بیشتر باخ. تا حدودی بتهوون. تک و توک موزارت...
اما بیشتر انرژی و فکرمون رو گذاشتیم واسه قطعات یانی...
دقیقا، صحیح نواختن هر ساز سخته... اما این سختی به زیبا نواختنش می ارزه...
اوایل من به نکات ریز هیچ توجهی نمیکردم و فقط زدن نتهای درست رو اهمیت میدادم...
اگه یادتون بیاد من همونیم که یکی دو سال پیش نمونه کار گذاشتم... با تاخیر صدای کارت صوتی در هنگام ضبط و مشکلات و محدودیتهایی که نواختن پیانو با کیبورد داره دوتا قطعه ی پیانو رو با کیبورد اجرا کرده بودم... اون موقع دوران سربازی رو میگذروندم:21: دقیقا یادمه 4-3 روز از گرگان اومده بودم مرخصی...
شما از تمپو و ... انتقاد کردین. (اون زمان من استاد نداشتم و حالا شما استاد ندارین:35:)
از همون موقع که شما و دوستان دیگه اشکالاتم رو گفتید، همه چیز دگرگون شد...
فهمیدم که باید چیکار کنم... روال پیشبرد نوازندگیمو پیدا کردم و در مسیر اصلی خودش انداختم...
وقتی دانشگاه رفتم این روال دقیقتر و صحیحتر شد. یه استاد داشتیم که البته ایرانی نبود، با حرفهایی که زد و انرژیهایی که داد در فهم موسیقی وقطعات خیلی بهم کمک کرد... افسوس که مسئولین قدرشو ندونستن و با بی مهری هایی که بهش شد، از تدریس دانشگاه انصراف داد. این اتفاقات در مدت کوتاه باعث شد زندگی موسیقیایی من به کلی تغییر کنه. اما هنوز مسیر زیادی پیش رو دارم و اول راهم.
از اینکه استاد ندارین و با این حال، خیلی به صحیح نواختن اهمیت میدین و براش تاپیک ایجاد کردین خیلی خوشم اومد...
پ.ن= ببخشید اینقدر حرف زدم، خواستم بدونید که اولین نفر خود شما بودید که اشکالات منو گفتید و باعث شدید اشکالاتمو تصحیح و مسیر درست رو طی کنم.

نازنازی
Monday 6 September 2010, 01:11 AM
منم در کل موسیقی رو دوست دارم نه ساز خاصی رو...
همه میگن گیتار آسونتره ولی من هر کاری کردم گیتار سختتر بود واسم! و پیانو آسونتر.
بله، بیشتر باخ. تا حدودی بتهوون. تک و توک موزارت...
اما بیشتر انرژی و فکرمون رو گذاشتیم واسه قطعات یانی...
دقیقا، صحیح نواختن هر ساز سخته... اما این سختی به زیبا نواختنش می ارزه...
اوایل من به نکات ریز هیچ توجهی نمیکردم و فقط زدن نتهای درست رو اهمیت میدادم...
اگه یادتون بیاد من همونیم که یکی دو سال پیش نمونه کار گذاشتم... با تاخیر صدای کارت صوتی در هنگام ضبط و مشکلات و محدودیتهایی که نواختن پیانو با کیبورد داره دوتا قطعه ی پیانو رو با کیبورد اجرا کرده بودم... اون موقع دوران سربازی رو میگذروندم:21: دقیقا یادمه 4-3 روز از گرگان اومده بودم مرخصی...
شما از تمپو و ... انتقاد کردین. (اون زمان من استاد نداشتم و حالا شما استاد ندارین:35:)
از همون موقع که شما و دوستان دیگه اشکالاتم رو گفتید، همه چیز دگرگون شد...
فهمیدم که باید چیکار کنم... روال پیشبرد نوازندگیمو پیدا کردم و در مسیر اصلی خودش انداختم...
وقتی دانشگاه رفتم این روال دقیقتر و صحیحتر شد. یه استاد داشتیم که البته ایرانی نبود، با حرفهایی که زد و انرژیهایی که داد در فهم موسیقی وقطعات خیلی بهم کمک کرد... افسوس که مسئولین قدرشو ندونستن و با بی مهری هایی که بهش شد، از تدریس دانشگاه انصراف داد. این اتفاقات در مدت کوتاه باعث شد زندگی موسیقیایی من به کلی تغییر کنه. اما هنوز مسیر زیادی پیش رو دارم و اول راهم.
از اینکه استاد ندارین و با این حال، خیلی به صحیح نواختن اهمیت میدین و براش تاپیک ایجاد کردین خیلی خوشم اومد...
پ.ن= ببخشید اینقدر حرف زدم، خواستم بدونید که اولین نفر خود شما بودید که اشکالات منو گفتید و باعث شدید اشکالاتمو تصحیح و مسیر درست رو طی کنم.

خواهش می کنم من که در مقابل زحمتهایی که شما کشیدین کاری نکردم
همیشه انسانها به هم نیازمندن به خاطر کمبودهاشون که به یکدیگر احساس نیاز داریم
بالاخره این انجمن باعث شد در یک زمانی من به شما کمک کردم حالا شما خدا رو شکر که به یک دردی خوردم
واقعا استاد نمونه تو این مملکت خیلی کمه اونایی هم که هستن تو چشم نیستن باید قدرشونو دونست کسانی که واسع پول فقط کار نمی کنن مثلا داخل سایت استاد محمد نوری میگن تمام آسارش رایگان عشق به هنر داشت این خودش یه نموه بارز و کمیابی هست
منم استاد دلسوز واقعا پیدا نکردم اونیکه واقعا دلسوزم باشه همشون به عشق پول درس میدادن چه میشه گفت فقط منتظر بود سر ترم شه پول بگیرن قبل شروع ترم پول میگرفتن خودم الان دارم همون تمریناتو تو خونه انجام میدم با کمی پراکندگی خدا رو شکر خودمو هر طوری دارم می کشم بالا شما هم اولین نفر بودین که انقد وقت گذاشتین برای یاد گیریم تشکر فراوان از شما
ساز یه بهونست و وسیله است که آدم انگیزه هنرو پیدا کنه مهم موسیقی که آدم دوست داشته باشه

you3f
Monday 6 September 2010, 02:02 AM
خواهش می کنم من که در مقابل زحمتهایی که شما کشیدین کاری نکردم
همیشه انسانها به هم نیازمندن به خاطر کمبودهاشون که به یکدیگر احساس نیاز داریم
بالاخره این انجمن باعث شد در یک زمانی من به شما کمک کردم حالا شما خدا رو شکر که به یک دردی خوردم
واقعا استاد نمونه تو این مملکت خیلی کمه اونایی هم که هستن تو چشم نیستن باید قدرشونو دونست کسانی که واسع پول فقط کار نمی کنن مثلا داخل سایت استاد محمد نوری میگن تمام آسارش رایگان عشق به هنر داشت این خودش یه نموه بارز و کمیابی هست
منم استاد دلسوز واقعا پیدا نکردم اونیکه واقعا دلسوزم باشه همشون به عشق پول درس میدادن چه میشه گفت فقط منتظر بود سر ترم شه پول بگیرن قبل شروع ترم پول میگرفتن خودم الان دارم همون تمریناتو تو خونه انجام میدم با کمی پراکندگی خدا رو شکر خودمو هر طوری دارم می کشم بالا شما هم اولین نفر بودین که انقد وقت گذاشتین برای یاد گیریم تشکر فراوان از شما
ساز یه بهونست و وسیله است که آدم انگیزه هنرو پیدا کنه مهم موسیقی که آدم دوست داشته باشه

این حرفا چیه، من که کار خاصی نکردم...
اکثریت، استاد رو ضروری و لازمه ی صد درصدی میدونن و عقیده دارن بدون استاد هرگز نمیشه...
اما من همیشه گفتم باز هم میگم: بهترین استاد، خداست...
حتما نباید پیش استاد کار کرد... ضرورتی نداره...
همونطور که استاد خوب، باعث پیشرفت میشه. استاد بد هم باعث افت و نزول میشه و انسان رو به بیراهه میبره.
پس یا باید استاد خوب و مطمئن پیدا کرد یا بدون استاد کار کرد...
به نظر من اگه استاد خوب در دسترس نباشه بهتره بدون استاد کار کرد تا اینکه رفت پیش هر استادی!
شما هم اگه استاد خوب در دسترس ندارین، کار خوبی کردین که پیش هر استادی نرفتین...
من کسانی رو میشناسم که بدون استاد هم موفق شدند.
خواهش میکنم، اگه من هم این تاپیک رو نمیدیدم دوستان دیگه کمکتون میکردن...
هر سوال و مشکلی داشتین تو همین تاپیک مطرح کنید، اگه من هم بلد نباشم دوستان دیگه هستن که بهتر کمکتون کنن.
ولی نمیدونم تو این مدت چرا هیچکس غیر من و شما پستی ننوشت!

نازنازی
Monday 6 September 2010, 05:30 PM
این حرفا چیه، من که کار خاصی نکردم...
اکثریت، استاد رو ضروری و لازمه ی صد درصدی میدونن و عقیده دارن بدون استاد هرگز نمیشه...
اما من همیشه گفتم باز هم میگم: بهترین استاد، خداست...
حتما نباید پیش استاد کار کرد... ضرورتی نداره...
همونطور که استاد خوب، باعث پیشرفت میشه. استاد بد هم باعث افت و نزول میشه و انسان رو به بیراهه میبره.
پس یا باید استاد خوب و مطمئن پیدا کرد یا بدون استاد کار کرد...
به نظر من اگه استاد خوب در دسترس نباشه بهتره بدون استاد کار کرد تا اینکه رفت پیش هر استادی!
شما هم اگه استاد خوب در دسترس ندارین، کار خوبی کردین که پیش هر استادی نرفتین...
من کسانی رو میشناسم که بدون استاد هم موفق شدند.
خواهش میکنم، اگه من هم این تاپیک رو نمیدیدم دوستان دیگه کمکتون میکردن...
هر سوال و مشکلی داشتین تو همین تاپیک مطرح کنید، اگه من هم بلد نباشم دوستان دیگه هستن که بهتر کمکتون کنن.
ولی نمیدونم تو این مدت چرا هیچکس غیر من و شما پستی ننوشت!

آره واقعا من یکی از دوستانم بدون استاد نمی دونین چقدر پیشرفت کرده چقدر جلو هست و بدون ایراد میزنه و واقعا بدون استاد خوب آدم نباید بره پیش هر کسی به قول شما همه آگاه و دل سوز نیستن مرصی بازم از همکاریتون حتما مزاحمتون میشم

you3f
Monday 6 September 2010, 06:01 PM
آره واقعا من یکی از دوستانم بدون استاد نمی دونین چقدر پیشرفت کرده چقدر جلو هست و بدون ایراد میزنه و واقعا بدون استاد خوب آدم نباید بره پیش هر کسی به قول شما همه آگاه و دل سوز نیستن مرصی بازم از همکاریتون حتما مزاحمتون میشم
بله، تا جایی که من میدونم یانی هم یکی از این افراد بدون استاد هست...
خواهش میکنم.
اگه این تاپیک رو به جای اینکه در قسمت "دانلود و درخواست آهنگ" ایجاد کنید، در قسمت "بحث و گفتگوی فنی" مینوشتید، شاید بازدید کننده ی بیشتری میداشت...

نازنازی
Tuesday 7 September 2010, 12:14 AM
بله، تا جایی که من میدونم یانی هم یکی از این افراد بدون استاد هست...
خواهش میکنم.
اگه این تاپیک رو به جای اینکه در قسمت "دانلود و درخواست آهنگ" ایجاد کنید، در قسمت "بحث و گفتگوی فنی" مینوشتید، شاید بازدید کننده ی بیشتری میداشت...

آره واقعا اون موقع نمیدونستم کجا بنویسم فقط می خواستم زود بنویسم جواب بگیرم من که راضیم به جوابم رسیدم:36:با شما آشنا شدم تازه خلوتمونم بهم نمیخوره بده مگه از نظر شما ؟
در نا امیدی بسی امید است شاید یکی پیدا شد برامون نوشت

یانی که اصلا سواد موسیقی نداشته خودش به تنهایی مستقل و توانا شد
ياني در كودكي به سينما ميرفت و موزيك فيلم را گوش مي داد و
بلافاصله همان آهنگ را بر پيانوي خانه شان مينواخت.اگر هم قسمتي از
موزيک رو فراموش ميکرد،به سينما ميرفت و دوباره موزيک رو گوش ميداد.
يانی تبديل شد به آهنگسازي مستقل با تفکراتي منحصر به فرد و اين در
حالي است که ياني توانايي نوشتن و حتي خواندن نت را ندارد و او با
روشهاي ابدايي خود آهنگها را مي سازد.

you3f
Tuesday 7 September 2010, 01:42 AM
آره واقعا اون موقع نمیدونستم کجا بنویسم فقط می خواستم زود بنویسم جواب بگیرم من که راضیم به جوابم رسیدم:36:با شما آشنا شدم تازه خلوتمونم بهم نمیخوره بده مگه از نظر شما ؟
در نا امیدی بسی امید است شاید یکی پیدا شد برامون نوشت

یانی که اصلا سواد موسیقی نداشته خودش به تنهایی مستقل و توانا شد
ياني در كودكي به سينما ميرفت و موزيك فيلم را گوش مي داد و
بلافاصله همان آهنگ را بر پيانوي خانه شان مينواخت.اگر هم قسمتي از
موزيک رو فراموش ميکرد،به سينما ميرفت و دوباره موزيک رو گوش ميداد.
يانی تبديل شد به آهنگسازي مستقل با تفکراتي منحصر به فرد و اين در
حالي است که ياني توانايي نوشتن و حتي خواندن نت را ندارد و او با
روشهاي ابدايي خود آهنگها را مي سازد.

شما به جوابتون رسیدید ولی چیزی که زیاده سوال و جواب! برای سوالات آینده گفتم...
به هر حال جای دنجیه... پرنده پر نمیزنه!
دیگه چی میخوان بنویسن؟!!!
میخوای براشون تله بذاریم؟
شما سوال بپرس، من جواب نمیدم ببینیم کی میاد ولخرجی کنه پست بنویسه تو این تاپیک...
بله، موسیقی بیشتر درک کردنی و غرق شدن در دنیای صداهاست... و امثال آقای یانی خوب درک کردند...
خب، شما که این همه از یانی اطلاعات داری، میگفتی نهار و شام چی میخورد؟! تو سینما تخمه میخورد یا پفک؟! چندتا نماز و روزه ی قضا داره؟! چرا تو کنسرت جدیدش بی سیبیل شده؟!

نازنازی
Tuesday 7 September 2010, 11:57 AM
شما به جوابتون رسیدید ولی چیزی که زیاده سوال و جواب! برای سوالات آینده گفتم...
به هر حال جای دنجیه... پرنده پر نمیزنه!
دیگه چی میخوان بنویسن؟!!!
میخوای براشون تله بذاریم؟
شما سوال بپرس، من جواب نمیدم ببینیم کی میاد ولخرجی کنه پست بنویسه تو این تاپیک...
بله، موسیقی بیشتر درک کردنی و غرق شدن در دنیای صداهاست... و امثال آقای یانی خوب درک کردند...
خب، شما که این همه از یانی اطلاعات داری، میگفتی نهار و شام چی میخورد؟! تو سینما تخمه میخورد یا پفک؟! چندتا نماز و روزه ی قضا داره؟! چرا تو کنسرت جدیدش بی سیبیل شده؟!

من اجازه میدم بیان بنویسن اگه دوست داشتن از حسن بگن از حسین بگن کی بچشو خورد کی بچشونو برد بر حسود لعنت واقعا پرنده پر نمیزنه هر کی ام بخواد بیاد تو در میزنه اول بعد میاد تو تله ام بد فکری نیست فقط دستشون گیر نکنه به دستاشون نیاز دارن هنرمندن پجای دیگشون گیر کنه شما سرور همه هستین هر کی ام جواب بده جز شما من یکی که نیستم

والا تا بحال قسمت نشد با یانی بیرون برم همش برام کار پیش اومد هر دفعه خواستم برم یا بچه هام رو گاز بودن یا خودم تو حموم بودم حالا روزعید فطر دعوتم کرده مهمونی داره میرم ازش میپرسم دقیقا بهتون میگم باز فکر کنید اگه سوال دیگه ام داشتین مطرح کنید که همرو یکجا بپرسم باز یه وقت دیگه نخواد برم

you3f
Tuesday 7 September 2010, 06:06 PM
من اجازه میدم بیان بنویسن اگه دوست داشتن از حسن بگن از حسین بگن کی بچشو خورد کی بچشونو برد بر حسود لعنت واقعا پرنده پر نمیزنه هر کی ام بخواد بیاد تو در میزنه اول بعد میاد تو تله ام بد فکری نیست فقط دستشون گیر نکنه به دستاشون نیاز دارن هنرمندن پجای دیگشون گیر کنه شما سرور همه هستین هر کی ام جواب بده جز شما من یکی که نیستم

والا تا بحال قسمت نشد با یانی بیرون برم همش برام کار پیش اومد هر دفعه خواستم برم یا بچه هام رو گاز بودن یا خودم تو حموم بودم حالا روزعید فطر دعوتم کرده مهمونی داره میرم ازش میپرسم دقیقا بهتون میگم باز فکر کنید اگه سوال دیگه ام داشتین مطرح کنید که همرو یکجا بپرسم باز یه وقت دیگه نخواد برم

آخه صدای در نمیاد... کاش جلوی در مینوشتیم "در خراب است، لطفا زنگ بزنید"

مرسی شما لطف دارین... من یه عضو کوچیک از این سایت هستم...

مهمونی خوش بگذره... نه نمیخواد سوال پیچش کنی... میگن از بچگی یه ذره اعصابش بهم ریخته بود...
فقط یه چیزایی ازش شنیدم:
از همون اول به موسیقی خیلی علاقه داشته... یه دفعه تو صف نونوایی دیدنش داشته نت مینوشته... دوران دبستان با میز و صندلی معلم، درام میزده.
یکی دیگه از آرزوهاش هم این بوده که علی دایی بشه...
اینا صحت داره؟

نازنازی
Saturday 11 September 2010, 12:52 AM
آخه صدای در نمیاد... کاش جلوی در مینوشتیم "در خراب است، لطفا زنگ بزنید"

مرسی شما لطف دارین... من یه عضو کوچیک از این سایت هستم...

مهمونی خوش بگذره... نه نمیخواد سوال پیچش کنی... میگن از بچگی یه ذره اعصابش بهم ریخته بود...
فقط یه چیزایی ازش شنیدم:
از همون اول به موسیقی خیلی علاقه داشته... یه دفعه تو صف نونوایی دیدنش داشته نت مینوشته... دوران دبستان با میز و صندلی معلم، درام میزده.
یکی دیگه از آرزوهاش هم این بوده که علی دایی بشه...
اینا صحت داره؟

سلام مجدد
عید مهمانی خدا بر شما مبارک عبادات قبول حق باشه
من همون طور که قول داده بدم رفتم مهمونی دیدمش ازش پرسیدم گفت یه سری هاش درسته
برای دوستان از جمله شمام یه سری عکس دسته جمعی هم گرفتم در کل خیلی مهمونی خوبی بود جای شما خالی بود:19:
راستی استاد عزیزم یه سوال مجددا برایم پیش آمد امکانش هست کمکم کنید
این قطعه لاچینی هست تو این قسمتش مشکل دارم چرا نت دست راست و چپ روی نت ر وسط قرار گرفته مگه نت گرد نیست باید تا انتهای میزان نگه دارم دست راستمو چطور اجرا میشه ؟انگشت گذاریم خوبه؟
آهنگ صبح برگ بود پائیز بود خط 4 میزان 2 قطعه سی بمل و می بمل و چهار چهارم هم هست
اینم عکسش
مرصی

you3f
Saturday 11 September 2010, 01:35 AM
سلام مجدد
عید مهمانی خدا بر شما مبارک عبادات قبول حق باشه
من همون طور که قول داده بدم رفتم مهمونی دیدمش ازش پرسیدم گفت یه سری هاش درسته
برای دوستان از جمله شمام یه سری عکس دسته جمعی هم گرفتم در کل خیلی مهمونی خوبی بود جای شما خالی بود:19:
راستی استاد عزیزم یه سوال مجددا برایم پیش آمد امکانش هست کمکم کنید
این قطعه لاچینی هست تو این قسمتش مشکل دارم چرا نت دست راست و چپ روی نت ر وسط قرار گرفته مگه نت گرد نیست باید تا انتهای میزان نگه دارم دست راستمو چطور اجرا میشه؟
مرصی
علیک سلام...
همچنین...
خواهش میکنم، گفتم که من عضو کوچیکی از این سایت هستم و تا جایی که بتونم در خدمت شما و همه ی دوستای علاقمند به موسیقی...
این موردی که میفرمائید، از مواردی هست که حتما باید پدال رو تا پایان ضرب چهارم نگهدارید...
دیگه نیازی نیست "ر" دست راست رو تا پایان میزان نگهدارید...
وقتی زمان اجرای نت "ر" دست چپ رسید، "ر" دست راست رو رها کنید... ولی باید از سرضرب اول تا پایان ضرب چهارم یک پدال بگیرید.
همچین موردی در "گردباد در خزان" هم وجود داره...

you3f
Saturday 11 September 2010, 03:41 AM
انگشت گذاریم خوبه؟
آهنگ صبح برگ بود پائیز بود خط 4 میزان 2 قطعه سی بمل و می بمل و چهار چهارم هم هست

انگشت گذاری هم خوبه... براساس آکوردهای سایر میزانهای قطعه نوشته شده...
به نظرم نت آخری رو اگه با انگشت شماره "دو" بزنید بهتر میشه...

نازنازی
Sunday 12 September 2010, 01:14 AM
انگشت گذاری هم خوبه... براساس آکوردهای سایر میزانهای قطعه نوشته شده...
به نظرم نت آخری رو اگه با انگشت شماره "دو" بزنید بهتر میشه...
مرصی از راهنمائیتون خودمم اینطوری میزدم ولی شک داشتم گفتم یه سوالی کرده باشم
انشاءالله از خدا هرچی خواستین بهتون بده لطفتون کم نشه