PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گوشی سنتور

Bloody_Diamond
Tuesday 24 August 2010, 10:47 PM
با سلام.
من امروز یکی از سیم های زردم رو که پاره شده بود تعویض کردم و یک سیم جدید انداختم ولی الان گوشی همون سیم خیلی سفت شده. اشکال کارم از کجا بوده؟
لطفاً راهنماییم کنید.

Blue_Danube
Tuesday 24 August 2010, 10:53 PM
مگه بده که گوشی سفت باشه ؟ ما ویولنیست ها خودمونو میکشیم که گوشی سازمون سفت باشه و کوک در نکنه . ولی تو سنتور نمیدونم !!

Bloody_Diamond
Tuesday 24 August 2010, 10:57 PM
خوب گوشی اگه سفت باشه براحتی نمیشه دقیق کوک کرد. در صورتی که کار شما ویولونیست ها عزیزم فرق داره چون شما برای اینکه ویولن دقیق کوک بشه با پیچ های تاندول این کار رو انجام میدین.درسته؟

Mezrab
Wednesday 25 August 2010, 10:58 AM
با سلام.
من امروز یکی از سیم های زردم رو که پاره شده بود تعویض کردم و یک سیم جدید انداختم ولی الان گوشی همون سیم خیلی سفت شده. اشکال کارم از کجا بوده؟
لطفاً راهنماییم کنید.
مطمئنید اصولی سیم رو انداختید؟ در 80 درصد موارد سیمی که به دور گوشی پیچونده میشه به دلیل فشار وارد چوب میشه! هم چوب آسیب میبینه و هم گوشی دیگه تکون نمیخوره.. واگر نه با تعویض سیم گوشی سفت یا شل نمیشه.

Bloody_Diamond
Wednesday 25 August 2010, 05:16 PM
آره درست انداختم. فقط فکر کنم وقتی که سیم رو می پیچوندم دستم هم ناخودآگاه گوشی رو به طرف داخل فشار میداده و هم سیم پیچونده میشده.
حالا شما میگید چه کار کنم. اگه یه بار سیم رو باز و بسته کنم و دیگه داخل فشار ندم درست میشه؟

راستی قسمتی از سنتور رو که گوشی ها در اون قرار دارند رو میشه تعویض کرد و گوشی های جدید انداخت؟

Bloody_Diamond
Thursday 26 August 2010, 12:59 PM
کسی نیست جواب ما رو بده....تازگی ها فعالیت این انجمن کمتر شده

mojtaba_bahador
Thursday 26 August 2010, 01:55 PM
سلام.
سیم رو باز کن و با انبردست گوشی رو بیرون بکش.(همراه با نیم چرخش بیرون بکش - بالا پایین نکنی! -)
بعد گوشی رو جا بذار ولی ضریه ای بهش وارد نکنی که بره داخل. یه ذره با دستت گوشی رو فشار بده تا سر جاش وایسته. بعدش سیم رو جا بذار و بپیچون. همراه با پیچوندن، فشار کمی هم وارد کن. سیم که جا افتاد و کمی سفت شد، گوشی رو یه ذره فشار بده داخل تا کوک باز نشه.

در بیرون آوردن و جا زدن گوشی (مخصوصا بیرون آوردن) خیلی ملاحظه کن که خدای نکرده جا باز نکنه!!

فعالیت انجمن کم شده...موافقم..... یه نظری هم به اینجا داشته باشین:
You can see links before reply

Bloody_Diamond
Thursday 26 August 2010, 03:41 PM
فکر نکنم بتونم این کار رو انجام بدم. راه دیگه ای نیست؟

mojtaba_bahador
Thursday 26 August 2010, 10:51 PM
فکر نکنم بتونم این کار رو انجام بدم. راه دیگه ای نیست؟

این که کار سختی نیست. انجامش بده! نترس. اتفاقی نمیوفته.
تنها راهش همینه. اگر طور دیگه ای در بیاری، جا باز میکنه و دیگه کوک نگه نمیداره.
با یه انبردست یه ذره یه ذره به چپ و راست بچرخونش و در همین حالت به سمت بیرون هم بکش.
گوشی کامل میاد بیرون بعدشم راحت جا میخوره.
انجام بده اگر به مشکل خوردی از همینجا راهنماییت میکنم.
اینم ایمیلم که اگر دیر اومدم سایت، بتونم جوابتو بدم.
نترس دوست من! چیزی نیست. فقط یه ذره دقت میخواد
mojtaba_bahador2004@yahoo.com

BaBak_ParSian
Thursday 26 August 2010, 11:21 PM
به نظر من - بهترین کار ممکن اینکه پیش یک تعمیرکار ماهر بروید

Bloody_Diamond
Friday 27 August 2010, 12:44 PM
دوستان عزیز در مورد تعویض گوشی ها چیزی نگفتید.
اما در مورد سفت شدن گوشی بگم که زنگ زدم و استادم گفت که سیم رو باز کن و وقتی کامل باز شد چند دور دیگه گوشی رو باز کن بعد سیم رو بنداز. این کار رو کردم خدا رو شکر درست شد.
از لطف شما دوستان عزیز هم متشکرم.

mojtaba_bahador
Friday 27 August 2010, 02:09 PM
دوستان عزیز در مورد تعویض گوشی ها چیزی نگفتید.
اما در مورد سفت شدن گوشی بگم که زنگ زدم و استادم گفت که سیم رو باز کن و وقتی کامل باز شد چند دور دیگه گوشی رو باز کن بعد سیم رو بنداز. این کار رو کردم خدا رو شکر درست شد.
از لطف شما دوستان عزیز هم متشکرم.

من فکر کردم گوشی داخل سنتور گیر کرده و نمیچرخه که گفتم با انبر دست درش بیار.
بازم ممنون از اعلام نتیجه!
در مورد تعویض گوشی چیزی نگفتیم؟؟؟ منظورت چیه؟ در پستهای بالا که چیزی در رابطه با تعویض گوشی نگفتی؟؟؟ چه مشکلی داری مگه؟

Bloody_Diamond
Friday 27 August 2010, 03:47 PM
منظورم اینه که قسمت گوشی ها و چوبش رو میشه کلاً تعویضش کرد؟

mojtaba_bahador
Friday 27 August 2010, 05:28 PM
منظورم اینه که قسمت گوشی ها و چوبش رو میشه کلاً تعویضش کرد؟
چرا این کار رو بکنی؟؟؟؟؟؟؟
من نمیدونم کسی میتونه عوض کنه یا نه ولی اگر هم عوض شدنی باشه کلی در صدای سنتور فرق میکنه و ممکنه صداشو خراب کنه.
دلیل اینکه میخوای عوض کنی چیه؟ (اگر دوست داری بگو تا ببینم میتونم راهنماییت کنم)

BMW_Hossein
Friday 27 August 2010, 05:33 PM
اصولا ماهر ترین تعمیرکارها و سازنده های ساز هم چوب ساز رو عوض نمی کنن... نه اینکه نشه احتمال خراب شدن ساز موقع خارج کردن اون قسمت چوب هست. در ضمن ممکنه بعد از تغییر چوب صدای ساز هم خراب بشه.
فکر کنم تو سنتور فقط چوب شیطانک رو عوض می کنن.

Bloody_Diamond
Friday 27 August 2010, 05:48 PM
نه خیر مشکلی نداره فقط میخواستم ببینم میشه یا نه؟
خیلی ممنونم از لطف و راهنمایی شما دوستان عزیز.
راستی چند وقته که دیگه از mezrab جان خبری نیست، نکنه خدای نکرده براش مشکلی پیش اومده؟

mojtaba_bahador
Friday 27 August 2010, 07:49 PM
راستی چند وقته که دیگه از mezrab جان خبری نیست، نکنه خدای نکرده براش مشکلی پیش اومده؟

هست...
توی این تاپیک لطف کرده و نظر داده:
You can see links before reply