PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ye soal!

n.jelveh
Sunday 6 May 2007, 04:13 AM
pllo

mavizak
Monday 14 May 2007, 08:24 PM
سلام.در واقع اونطوری که من میدونم سمپلها همان صداها یا بهتر بگم نمونه صدا هستن.سمپلها به این درد میخورن که مثلا شما میخوای یک آهنگ با برنامه ای که تو کامپیوترت داری بسازی خوب؟ و مثلا به صدای پیانو و ویولون و تنبک احتیاج داری.شما نت رو وارد برنامت می کنی بعد بهش میگی خط اولی که نوشتم رو میخوام پیانو بزنه و اون ?ایل صوتی مربوطه یعنی همون سمپل پیانو رو بهش میشناسونی و برات شروع میکنه زدن.و به همین ترتیب برای سازهای دیگر. البته کارکردن با برنامه های مختل? ?رق میکنه ولی اوصول کار اینجوریه.

Masoud_Nine
Saturday 8 September 2007, 11:43 PM
mishe yeki darmorede in sample o ghazaya tozih bede?
دوست عزیز Sample ها فایل های صوتی هستند که اکثراً فرمت WAV. دارند. این فایل ها داخل Sequencer ها یا همون نرم افزارهای میزبان مانند FL Studio, Sonar, Nuendo, Reason و ... ایمپورتو استفاده میشند و تمامی Edit های لازم داخل Sequencer ها بر روی این Sample ها اعمال میشند. Sample ها در بیشتر اجزای آهنگ استفاده میشند اما بیشتر در ریتم سازی معمول هست که ازشون استفاده بشه. یعنی در اجزایی که در کل ریتم رو تشکیل میدن. باز اگر سوالی بود در خدمتم...

Majed
Sunday 9 September 2007, 12:16 AM
سلام.در واقع اونطوری که من میدونم سمپلها همان صداها یا بهتر بگم نمونه صدا هستن.سمپلها به این درد میخورن که مثلا شما میخوای یک آهنگ با برنامه ای که تو کامپیوترت داری بسازی خوب؟ و مثلا به صدای پیانو و ویولون و تنبک احتیاج داری.شما نت رو وارد برنامت می کنی بعد بهش میگی خط اولی که نوشتم رو میخوام پیانو بزنه و اون �ایل صوتی مربوطه یعنی همون سمپل پیانو رو بهش میشناسونی و برات شروع میکنه زدن.و به همین ترتیب برای سازهای دیگر. البته کارکردن با برنامه های مختل� �رق میکنه ولی اوصول کار اینجوریه.

سلام.... فکر نمیکنم سمپل ها نت رو اجرا کنن.... سمپل ها قطعات ریتمیک هستن معمولا که در کنار هم یه قطعه جدید رو درست میکنن... البته تا جایی که من اطلاع دارم... باز دوستان الکترونیک کار وارد ترن

Masoud_Nine
Sunday 9 September 2007, 12:32 AM
سلام.... فکر نمیکنم سمپل ها نت رو اجرا کنن.... سمپل ها قطعات ریتمیک هستن معمولا که در کنار هم یه قطعه جدید رو درست میکنن... البته تا جایی که من اطلاع دارم... باز دوستان الکترونیک کار وارد ترن
دوست عزیز Sample ها 100 درصد نت رو اجرا می کنند!
چیزی که باعث اشتباه شما میشه اینه که Sample ها معمولاً در لایه Drumkit استفاده میشن و در این نوع استفاده اکثراً اجرای نت انجام نمیشه. اما به این نکته توجه کنید که در E-Music حتی بعضی وقت ها برای Bass, Pad و دیگر لایه ها به جای VSTi ها و Sinthesizer ها از Sample استفاده میشه. حالا چطور این ها نت نویسی نشند؟؟؟؟

Majed
Sunday 9 September 2007, 12:59 AM
ممنون از توضیحت... در این زمینه اطلاع چندانی ندارم...

تسلیمم .... اگه باز نکات دیگه ای میدونی بگو تا یاد بگیریم داداش

Masoud_Nine
Sunday 9 September 2007, 06:28 PM
خب قاعدتا مي تونن از ورودي Midi استفاده كنن نه؟
ببخشید منظور شما رو متوجه نشدم.

فریاد
Sunday 16 September 2007, 04:13 AM
سلام دوستان

آقا چرا اینقدر دارید بحث رو می پیچونید !!

تعریف ساده سمپل : به صدای ساز (هر سازی) که از سیکونسر (می خواهد نرم افزار باشه یا مدل سخت افزاری ) خارج میشود سمپل گویند مثل صدای گیتار یا صدای درامز یا صدای ... . سمپل از نت پایه ساز ساخته میشود( نت C یا همون دو که به شکل گرد تهیه شده است) ، اصولا فرمت آن Wav است یا Mid که با MIDI Controler به نت های دیگر و اشکال دیگر نت( گرد ، سیاه ، چنگ ،دولا چنگ ،و..) تبدیل میگردد و از سیستم خروجی به صورت صدا خارج میشود و هنگامی که این نت ها در کنار یک دیگر قرار گرفتند یک ملودی ساخته می شود با صدای سازی که سمپل اونو انتخاب کردیم . همین

Masoud_Nine
Sunday 16 September 2007, 09:41 PM
سلام دوستان

آقا چرا اینقدر دارید بحث رو می پیچونید !!

تعریف ساده سمپل : به صدای ساز (هر سازی) که از سیکونسر (می خواهد نرم افزار باشه یا مدل سخت افزاری ) خارج میشود سمپل گویند مثل صدای گیتار یا صدای درامز یا صدای ... . سمپل از نت پایه ساز ساخته میشود( نت C یا همون دو که به شکل گرد تهیه شده است) ، اصولا فرمت آن Wav است یا Mid که با MIDI Controler به نت های دیگر و اشکال دیگر نت( گرد ، سیاه ، چنگ ،دولا چنگ ،و..) تبدیل میگردد و از سیستم خروجی به صورت صدا خارج میشود و هنگامی که این نت ها در کنار یک دیگر قرار گرفتند یک ملودی ساخته می شود با صدای سازی که سمپل اونو انتخاب کردیم . همین
دوست عزیز ممنون از اطلاعاتتون اما خب این ها ذکر شده بود. باز هم از شما تشکر می کنم و خواستار فعالیت بیشتر شما هستیم. با تشکر

فریاد
Monday 17 September 2007, 04:37 PM
دوست عزیز ممنون از اطلاعاتتون اما خب این ها ذکر شده بود. باز هم از شما تشکر می کنم و خواستار فعالیت بیشتر شما هستیم. با تشکر

سلام

چشم ، ولی من احساس کردم توضیح کامل نبود.

درمورد فعالیت بیشتر چشم مایه افتخار بنده است که در این سایت فعالیت داشته باشم البته اگر وقت اجازه دهد