PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فرق راک و متال؟

koronzo_piti
Saturday 4 September 2010, 07:53 AM
دوستان هنرمند من
کسی می دونه فرق این 2 سبک چیه
فقط یک جوری بگین
منی که از تار تمبک بیشتر سر درنمیارم متوجه شم
با تشکر

BaBak_ParSian
Saturday 4 September 2010, 08:31 AM
درود - من زیاد اطلاعاتم در راک بیشتر نیست ولی فکر کنم موزیک راک روح لطیف تری از متال داشته باشه چه از نظر خوانندگی چه از نظر اهنگ حالا بقیه دوستان بهتر می دونند تا من - البته این را هم بگم که متال زیر شاخه ای از راک است .

rumour
Saturday 4 September 2010, 09:55 AM
خوب سوال کمی مشکل هستش.
ولی خوب در سطحی ترین حالت میشه گفت که متال (که معمولا پیشوند هم داره) خشن تر راک حساب میشه.
حالا یه ذره بخوایم عمیق تر نگاه کنیم. مثلا شعر... در راک ما می بینیم که شعر از عشق و عاشقی و این چیزا می خونن ولی من در متال ندیدم... بیشتر موضوعات متال در انواع فلسفه اعتراض یا در داستان سرایی و خوندن اسطوره ها هستش.
در بحث موسیقی و آهنگ میشه گفت که متال خیلی پیچیده تره. ریف ها ( ریتم اصلی آهنگ) در راک معمولا ساده هست و شامل آکورد ها میشه بیشتر ولی در متال پیچیدگی ها بیشتر میشه. نقش گیتار بیس خیلی مهم میشه. نوع خاصی از فواصل و آکورد ها برای فضا سازی میاد. در راک الزاما سولو وجود نداره. ولی در متال تقریبا همیشه سولو وجود داره.

koronzo_piti
Saturday 4 September 2010, 12:23 PM
مرسی از دوستان
ممنونم چندتا مثال هم از این گروه ها میشه بزنین

symphony-x
Saturday 4 September 2010, 12:37 PM
البته تو متال هم در شاخه ی نوردیک بلک متال سولو وجود نداره و نقش بیس کمرنگتره بجز آلبوم های اولیه میهم
بحث واقعا پیچیدست اگه مایلی برات پیام خصوصی یه لینک میفرستم همش رو بخون کامل متوجه میشی نمیشه اینجا لینک بدم خلاف مقرراته

koronzo_piti
Saturday 4 September 2010, 01:32 PM
مرسی دوست من اگه بدی ممنونت میشم

mariwan
Saturday 4 September 2010, 02:44 PM
اكه از نظر ريتم بكي كه به نظر من متال ريتماش از راك سريعتر و سنكين تره يعني با درامز بزني بايد kick سريع باشه كلا راك نرم تره

avm
Sunday 5 September 2010, 01:30 PM
به نظر من نظر دوست عزیز
mariwan (You can see links before reply) نظر بسیار نظر خوب و خلاصه ای دادند