PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای اتصال گیتار الکتریک به کامپیوتر

mtb
Monday 6 September 2010, 04:11 AM
سلام دوستان عزیز نت آهنگی راستش رو بخواهید من زیاد تو کار گیتار الکتریک نیستم اما از اونجا که برادرم چند وقته که یکی گرفته ولی ازش استفاده نمی کنه اینه که ما دستی به ساز می بریم و باهاش تمرین میکنیم. خلاصه بگم می خواستم ببینم که چطور میتونم اونو به کامپیوتر وصل کنم می خوام که بتونم یه صدای شفاف تو کامپیوتر ریکورد کنم واز اون تو کارام استفاده کنم. اگر هم که به نرم افزارهای خاصی نیاز دارم بگید. اینم بگم که تجهیزاتش کامله یعنی یه آمپیلی و یه افکت G1 داره مارک ساز هم آیبانزه . از حالا از دوستانی که به من کمک میکنند تشکر می کنم.
با تشکر... :am

shahram201
Monday 6 September 2010, 08:27 AM
سلام دوستان عزیز نت آهنگی راستش رو بخواهید من زیاد تو کار گیتار الکتریک نیستم اما از اونجا که برادرم چند وقته که یکی گرفته ولی ازش استفاده نمی کنه اینه که ما دستی به ساز می بریم و باهاش تمرین میکنیم. خلاصه بگم می خواستم ببینم که چطور میتونم اونو به کامپیوتر وصل کنم می خوام که بتونم یه صدای شفاف تو کامپیوتر ریکورد کنم واز اون تو کارام استفاده کنم. اگر هم که به نرم افزارهای خاصی نیاز دارم بگید. اینم بگم که تجهیزاتش کامله یعنی یه آمپیلی و یه افکت G1 داره مارک ساز هم آیبانزه . از حالا از دوستانی که به من کمک میکنند تشکر می کنم.
با تشکر... :am

درود به شما دوست گرامی،

شما میتونین پاسخ سئوالاتتون رو در این تاپیک پیدا کنین:

بحث درمورد نرم افزارهای افکت گیتار الکتریک
You can see links before reply

پیروز باشید!

mika120
Monday 6 September 2010, 08:51 AM
اگه شما همه چيد كامله ميتوني گيتارو وصل كني به افكت. بعد افكتو وصل كني به آمپ و از خروجي Line out مخصوص ميكسر آمپت يه كابل بكشي به Line in كارت صدات و با نرم افزاري مثل Sony Sound Forge 10 صدا رو ضبط كني.

mtb
Monday 6 September 2010, 09:50 AM
درود به شما دوست گرامی،

شما میتونین پاسخ سئوالاتتون رو در این تاپیک پیدا کنین:

بحث درمورد نرم افزارهای افکت گیتار الکتریک

پیروز باشید!

دوست عزیز تو این تاپیک رفتم ولی اینا همش درباره ی نرم افزارهای افکت و این جور چیزا بحث میکنن من مشکلم اینه که چه جوری گیتارم رو وصل کنم به سیستم و یه ریکورد با کیفیت انجام بدم ؟ من هنوز جوابم رو نگرفتم اگه بتونید با جزئیات مسیر کار رو شرح بدید ممنون میشم.
با تشکر...

mtb
Monday 6 September 2010, 09:55 AM
اگه شما همه چيد كامله ميتوني گيتارو وصل كني به افكت. بعد افكتو وصل كني به آمپ و از خروجي Line out مخصوص ميكسر آمپت يه كابل بكشي به Line in كارت صدات و با نرم افزاري مثل Sony Sound Forge 10 صدا رو ضبط كني.

دوست عزیز این کابلی رو که میگید از آمپ به کارت صدا بکشم من مشکلم همین جاست باید بدم یه کابل برام بسازن آخه کابل دیگه نمیمونه که وصل کنم به کارت صدا ؟ در ضمن اگه یه کابل ساختم فکر کنم باید یه مبدل سر اون فیشش بذارم که به کارت صدا بخوره. درسته؟
با تشکر...

mika120
Monday 6 September 2010, 10:09 AM
دوست عزیز این کابلی رو که میگید از آمپ به کارت صدا بکشم من مشکلم همین جاست باید بدم یه کابل برام بسازن آخه کابل دیگه نمیمونه که وصل کنم به کارت صدا ؟ در ضمن اگه یه کابل ساختم فکر کنم باید یه مبدل سر اون فیشش بذارم که به کارت صدا بخوره. درسته؟
با تشکر...

دوست عزيز الان شما يه كابل داري كه گيتارتو به افكت وصل ميكنه.. يه كابل هم داري كه افكت رو آمپ .. حالا ميري كه كابل Planet Wave Noiseless ميگيري ( اگه پولشو داري و الا با همين كابلاي معمولي هم ميشه كار كرد ) آمپو وصل ميكني به كارت صدات.
اگه كارت صدات ازين معمولي هاست كه جك استريوي كوچيك ميخوره موقع خريد كابل ميگي كه يه تبديل جك استريو بزرگ به كوچيك بهت بده.

shahram201
Monday 6 September 2010, 12:46 PM
دوست عزیز تو این تاپیک رفتم ولی اینا همش درباره ی نرم افزارهای افکت و این جور چیزا بحث میکنن من مشکلم اینه که چه جوری گیتارم رو وصل کنم به سیستم و یه ریکورد با کیفیت انجام بدم ؟ من هنوز جوابم رو نگرفتم اگه بتونید با جزئیات مسیر کار رو شرح بدید ممنون میشم.
با تشکر...

عزیزجان در مورد رکورد کردن هم همونجا بحث شده البته نه خیلی مفصل. شاید بد نباشه تو اون تاپیک هم سئوالتون رو مطرح کنین چون با توجه به اینکه دوستان بیشتری اون تاپیک رو دیدن و نظر دادن، سئوال شما هم بیشتر دیده بشه و پاسخ بهتری بهش داده بشه.

mika120
Monday 6 September 2010, 01:09 PM
شاید بد نباشه تو اون تاپیک هم سئوالتون رو مطرح کنین چون با توجه به اینکه دوستان بیشتری اون تاپیک رو دیدن و نظر دادن، سئوال شما هم بیشتر دیده بشه و پاسخ بهتری بهش داده بشه.

خداييش جواب از من بهتر پيدا ميخواي بكني؟ :39:
اين كاري كه من گفتم رو حتي تو استوديو ها هم انجام ميدن... :44: البته نه اينقدر عقب افتاده
از اوني كه من گفتم بهتر اينه:
شما بهتره دو تا ميكروفن بگيري. يكي Shure sm57 و يكي هم يه neumann u87 . ميكروفن Shure رو روبه روي باند مايل به راست ميزاري و اونكي ميكروفني رو 1 متري آمپ . بعد صداي هر دو تا رو ضبط ميكني و با هم ميكسش مي كني. اينجوري رو نوع صداي خروجي از آمپت هم تسلط ميتوني داشته باشي... :am

AmonAmath
Monday 6 September 2010, 05:46 PM
خوب اگه یه ریکورد ساده میخوای و کار راه انداز بهترینش همونی هست که Mika گفت . ساز به کارت صدا و یه برنامه ی ضبط . اگه یکم حرفه ای تر میخوای .. اونم باز Mika گفت . خریدن میکروفن و ... ( گرچه محیطی که ضبط میکنی تو این روش خیلی مهمه و تاثیر گذار و خلق های خاص خودشو داره )
اگه یکم میخوای کیفیت کارو ببری بالا اونم جاش و آقا Shahram گفت . من پست زدنم چیه دیگه ؟!
.................................................. .............

شرح یک تجربه :

ولی اگه یه بار امتحان کنی میبینی اصلا اون صدای شفاف و دیستروت تمیزی که میخوای هیچ ربطی به اینی که ضبط شده نداره ! ...
ما امتحان کردیم از افکت و آمپ و ساز و کابل و کارت صدا و ... یه جا نا امید شدیم
که میری سراغ خریدن یه افکت حرفه ای که خودش قابلیت اتصال به کامپوتر با یو ای بی و .. داشته باشه و میبینی یه چندصد تایی باید پباده شی .
اینجاست که میری دنبال شبیه سازی و وی اس تی و ...
از درد سراش و نویزاش و یکم دنگ و فنگاش که بگذریم ... سخن " وی اس تی " خوش تر است .

mtb
Monday 6 September 2010, 06:01 PM
دوستان من برای خرید مبدل برای اتصال به کارت صدا رفتم یه مغازه گفت که مبدل بزرک به متوسط و متوسط به کوچیک دارن حالا راستش نمی دونم دو تاشو بگیرم بزنم به هم کیفیتش پایین نمیاد یا همون بزرگ به کوچیکش هم پیدا میشه؟ این متوسط دیگه چه صیغه ایه من موندم...

Porya
Monday 6 September 2010, 06:18 PM
شما بهتره دو تا ميكروفن بگيري. يكي Shure sm57 و يكي هم يه neumann u87دوست من قیمت neumann u87 بالای دو ملیون تومن هست ! فکر نکنم این دوستمون حاضر به خرید این میکروفن باشن !
-------
خدمت دوستمون mtb عرض کنم بخش اعظم کیفیت رکورد به کارت صدا بستگی داره . اگه واقعا دنبال کیفیت شفاف هستید ، به فکر خرید یک کارت صدای حرفه ای باشید .

برای اتصال خروجی امپ یا افکت به کارت صدای انبرد هم نیاز به تیدیل 1/4 اینچ به 1/8 اینچ (یا همون بزرگ به متوسط) دارید .

AmonAmath
Monday 6 September 2010, 06:43 PM
دوستان من برای خرید مبدل برای اتصال به کارت صدا رفتم یه مغازه گفت که مبدل بزرک به متوسط و متوسط به کوچیک دارن حالا راستش نمی دونم دو تاشو بگیرم بزنم به هم کیفیتش پایین نمیاد یا همون بزرگ به کوچیکش هم پیدا میشه؟ این متوسط دیگه چه صیغه ایه من موندم...

من بزرگ و کوچولو و اینارو نمیدونم . ولی Porya ی عزیز که گفت : 1/4 اینچ به 1/8 اینچ . باید از جایی بگیری که سر و کلشون با آمپلی فایر و اینجور چیزی باشه من تو مغازه الکتریکیای معمولی پیدا نکردم .
اگه تهرانی جمهوری .. ریخته ازین مبدلا .
یدونه بر عکسشم بگیر واسه خروجی کارت صدا به آمپلی فایر ... یا آمپلی فایر به هدفون !

mika120
Monday 6 September 2010, 07:32 PM
دوست من قیمت neumann u87 بالای دو ملیون تومن هست ! فکر نکنم این دوستمون حاضر به خرید این میکروفن باشن !

كي گفت كه حالا بره اين ميكروفن رو بگيره آقا پوريا. فقط اينو نوشتم كه يادمون باشه كه مناسب ترين روش رو من قبلاً نوشتم.

يه نمونه صدا هم براتون ميزارم از صداي گيتار بيس طبق اون روشي كه اول گفتم:

mtb
Tuesday 7 September 2010, 12:18 PM
مرسی دوستان که راهنمایی می کنید ولی این نکته رو بگم که من یه کارت صدای آن برد داشتم ولی خراب شد و الان یه 10 تومنیش رو گرفتم(مارک PCI) راستش خودم یه میکروفون دارم قبلا" باهاش خوب ریکورد میکردم ولی الان خوب جواب نمی ده نمیدونم میک خراب شده یا مشکل از کارت صداست در ضمن از میکا جان هم تشکر میکنم واسه این نمونه کارشون. حالا میگم آخرش همین بزرگ به متوسط شد دیگه آره؟

mika120
Tuesday 7 September 2010, 07:13 PM
مرسی دوستان که راهنمایی می کنید ولی این نکته رو بگم که من یه کارت صدای آن برد داشتم ولی خراب شد و الان یه 10 تومنیش رو گرفتم(مارک PCI) راستش خودم یه میکروفون دارم قبلا" باهاش خوب ریکورد میکردم ولی الان خوب جواب نمی ده نمیدونم میک خراب شده یا مشکل از کارت صداست در ضمن از میکا جان هم تشکر میکنم واسه این نمونه کارشون. حالا میگم آخرش همین بزرگ به متوسط شد دیگه آره؟

دوست عزيز شما مدل كارت صداتو كامل بگو و مدل اون ميكروفنو شايد يه راهنمايي بهتر كنم. البته مدل گيتار و آمپتم بگي بهتر ميشه... :am

Birth
Tuesday 7 September 2010, 10:04 PM
سلام .من می خواستم بدونم میتونم گیتار الکتریکوو با یک افکت به یک اسپیکر کامپیوتر وصل کنم

Birth
Tuesday 7 September 2010, 10:13 PM
کسی نیست جوابمووووووو بده. از دوستان خواهش می کنم حوابمو بدین

mika120
Tuesday 7 September 2010, 10:34 PM
سلام .من می خواستم بدونم میتونم گیتار الکتریکوو با یک افکت به یک اسپیکر کامپیوتر وصل کنم

شما اول بگو گيتار و افكتت چيه؟ بعدشم از چه اسپيكري استفاده ميكني؟

AmonAmath
Tuesday 7 September 2010, 11:42 PM

به اسپیکر ؟؟؟
منظورت اینه که به کامپیوتر ( کارت صدا ) وصل کنی صداشو از اسپیکر بگیری یا میخوای مستقیم وصل کنی به اسپیکر ؟

اگه دومیه منظورته که خیلی مردی ! ، این یه حرکت و دیگه ندیده بودم :ad
ولی اگه اولیه منظورته که میشه ...

mtb
Wednesday 8 September 2010, 12:13 AM
دوست عزيز شما مدل كارت صداتو كامل بگو و مدل اون ميكروفنو شايد يه راهنمايي بهتر كنم. البته مدل گيتار و آمپتم بگي بهتر ميشه... :am

دوست عزیز مدل میکروفون رو نمی دونم ولی تو همون پست اول گفتم که گیتارم آیبانزه و چونکه پکیجه آمپش هم همون مارکه ولی افکت رو جدا گرفتم که G1 هست در ضمن کارت صدا هم روش نوشته PCI SOUND CARD و پایینش هم نوشتهه FULL DUPLEX 32-bit PCI bus master , Integrated SRS 3D sound technology
پایینش هم تو یه دایره نوشته XP product دیگه نمیدونم از این کامل تر توضیح بدم.
با تشکر

mika120
Wednesday 8 September 2010, 02:58 AM
دوست عزیز مدل میکروفون رو نمی دونم ولی تو همون پست اول گفتم که گیتارم آیبانزه و چونکه پکیجه آمپش هم همون مارکه ولی افکت رو جدا گرفتم که G1 هست در ضمن کارت صدا هم روش نوشته PCI SOUND CARD و پایینش هم نوشتهه FULL DUPLEX 32-bit PCI bus master , Integrated SRS 3D sound technology
پایینش هم تو یه دایره نوشته XP product دیگه نمیدونم از این کامل تر توضیح بدم.
با تشکر

اينجور كه از گيتارتون من فهميدم شما موقع ركورد انتظار يه كار شاخ نبايد داشته باشيد... همون چيزي در مياد كه از آمپ مي شنويد ...
بله شما بايد همون تبديل 8/1 به 4/1 رو بگيريد. عكسشو پايين گذاشتم:

apophis2031
Tuesday 14 September 2010, 06:31 PM
بچه ها من یه سوالی مرتبط با اسم این تاپیک داشتم...
من وقتی گیتارمو به کامپیوتر وصل میکنم صداش در نمیاد ولی با sound recorder خود ویندوز میتونم صدای کلینشو ضبط کنم ... ویندوزم هم ویستا هست ... البته با guitar rig صداشو در میارم ولی یکم تاخیر داره ... البته الان توی یه تاپیک دیگه asio4all رو دیدم و میخوام اون رو هم امتحان کنم ... ولی میشه بگید صدای کلین گیتار رو توی خود ویندوز چطوری در بیارم ؟!؟؟

rezaranjbaraan
Tuesday 14 September 2010, 06:44 PM
باید بری کنترل پنل بخش ساند و گزینه های لاین این یا میکروفونو فعال کی

apophis2031
Tuesday 14 September 2010, 07:03 PM
رضا جان من قبلا تمام گزینه هاشو زیر و رو کردم ولی صداش در نیومد... توی xp یه گزینه ای دیده بودم برای پحش زنده ی صدای میکروفن توی محیط ویندوز ولی تو ویستا هرچی میگردم همچین چیزی نیس !!!!
شما خودت شخصا دیدی کسی تو ویستا صدا بگیره از گیتارش؟؟

rezaranjbaraan
Tuesday 14 September 2010, 07:11 PM
خودم گرفتم شما باید هم در قسمت رکوردینگ هم در پلیبک هرچی گزینه لان این داره فعال کنی وصداشم تا ته زیاد کنی و کابلت رو هم بررسی کن ببین جای درستی زدیش
صدا نداشتن در اثر غیر فعال بودن لاین اینه پلیبکه

apophis2031
Tuesday 14 September 2010, 07:25 PM
کابل که درسته .چون صداشو میتونم ضبط کنم و تو guitrar rig هم کار میکنه ... توی قسمت recording هم وقتی سیمای گیتارو میزنم اکولایزرش ارتعاشو نشون میده ولی توی playback هیچ اثری دیده نمیشه!!
با گزینه های playback هم ور رفتم اثری نداشت :((

rezaranjbaraan
Tuesday 14 September 2010, 07:31 PM
عجیبه نمیدونم ممکنه از کجا باشه....
معمولا با این کارا دست میشه چی بگم والا

mtb
Tuesday 14 September 2010, 08:40 PM
بچه ها من مبدل گرفتم و یه کابل از گیتار به ورودی آمپ زدم بعد از قسمت phones آمپ یه کابل با اون مبدله به ورودی کارت صدای کامپیوتر زدم با sound recorder کامپیوتر که ضبط میکنم اصلا" صدایی دریافت نمیکنه تو قسمت کنترل پنل هم دریافت سیگنالی رو نشون نمیده. چکار کنم دیگه دارم دیوونه میشم....

hvnprs
Tuesday 14 September 2010, 09:20 PM
بچه ها من مبدل گرفتم و یه کابل از گیتار به ورودی آمپ زدم بعد از قسمت phones آمپ یه کابل با اون مبدله به ورودی کارت صدای کامپیوتر زدم با sound recorder کامپیوتر که ضبط میکنم اصلا" صدایی دریافت نمیکنه تو قسمت کنترل پنل هم دریافت سیگنالی رو نشون نمیده. چکار کنم دیگه دارم دیوونه میشم....

در کنترل پنل ... در قسمت Sound که مربوط به سیستم صوتی کامپیوترتون میشه , باید در Options اش برید در قسمت Playback و ورودی های Line-In و Mic رو تیک بزنید که فعال بشند .

mtb
Tuesday 14 September 2010, 10:18 PM
دوست عزیز فعال کردم فایده نداره...

hvnprs
Wednesday 15 September 2010, 12:15 AM
دوست عزیز فعال کردم فایده نداره...

خب اگر درست نشد این نرم افزار رو نصب کنید :

فقط یه نکته دیگه و اونم اینکه باید نرم افزار ریکوردتون هم تنظیمات Input اش درست تنظیم شده باشه تا بتونه صدا رو از جای درست دریافت و ریکورد کنه .

لطفا ً نرم افزار ریکوردتون رو هم معرفی کنید .

امیدوارم درست بشه .
در ضمن منظورتون از کانورتور چیه ! چه چیزی الان سر راه آمپ و کامپیوتر شما است دقیقا ً ؟

mtb
Wednesday 15 September 2010, 11:59 AM
خب اگر درست نشد این نرم افزار رو نصب کنید :

فقط یه نکته دیگه و اونم اینکه باید نرم افزار ریکوردتون هم تنظیمات Input اش درست تنظیم شده باشه تا بتونه صدا رو از جای درست دریافت و ریکورد کنه .

لطفا ً نرم افزار ریکوردتون رو هم معرفی کنید .

امیدوارم درست بشه .
در ضمن منظورتون از کانورتور چیه ! چه چیزی الان سر راه آمپ و کامپیوتر شما است دقیقا ً ؟

سلام دوست عزیز من این نرم افزاری رو که گذاشتید من خودم یه ورژنش رو داشتم ولی بلد نبودم باهاش کار کنم حالا من اونو پاک کردم و این نرم افزاری رو که شما گذاشتید نصب کردم. در ضمن من تنظیمات Sound رو تا اونجا که میدونم درستن حالا یه عکس هم از بعضی قسمت های تنظیمات ُُSound کامپیوترم رو براتون تو یه عکس ضمیمه کردم در ضمن ویندوز کامپیوتر من 7 هست و با Sound Recorder خود کامپیوتر ضبط می کنم. الان هم مسیر کامل کابل کشی رو برات می نویسیم:
یه کابل از گیتار به ورودیه افکت==> گرفتن یه کابل ازخروخی افکت به ورودیه آمپلی فایر==> گرفتن یه کابل از فیش Phones آمپلی فایر به ورودیه کارت صدا(البته با یک مبدل بزرگ به کوچک که به کارت صدا بخوره) البته این نکته رو هم بگم که اون دفعه افکت از مدار خارج بود که فکر نکم تغییری ایجاد کنه. در ضمن من نمیدونم اونو به قسمت میکروفون بزنم Line in یا... راهنمایی کنید.
بعدش دیگه سلامتیت...جواب نمیده دیگه...:s:dash1::29:

اینم عکس ضمیمه: You can see links before reply

با تشکر...

Mariachi
Wednesday 15 September 2010, 01:51 PM
شما اگه میخوای صدای خالی گیتار تو محیط ویندوز پخش بشه؟!
اگه منظورت از این کار ریکورد و استفاده از برنامه خاصیه که هیچی، اما اگه فقط میخوای از اسپیکرهات کنار آمپ استفاده کنی چرا مستقیم به آمپت وصل نمیکنی؟!(البته چون هدفت رو نمیدونست اینو گفتم،وگر نه راهنماییه مسخره ای بود!:10:)
شما به این راهنما رو که دوست عزیز AmonAmath زحمتش رو کشیدن و تو این تاپیک قرار دادن یه نگاه بنداز کارت راه میفته!
بحث درمورد نرم افزارهای افکت گیتار الکتریک (You can see links before reply)

hvnprs
Wednesday 15 September 2010, 02:23 PM
سلام دوست عزیز من این نرم افزاری رو که گذاشتید من خودم یه ورژنش رو داشتم ولی بلد نبودم باهاش کار کنم حالا من اونو پاک کردم و این نرم افزاری رو که شما گذاشتید نصب کردم. در ضمن من تنظیمات Sound رو تا اونجا که میدونم درستن حالا یه عکس هم از بعضی قسمت های تنظیمات ُُSound کامپیوترم رو براتون تو یه عکس ضمیمه کردم در ضمن ویندوز کامپیوتر من 7 هست و با Sound Recorder خود کامپیوتر ضبط می کنم. الان هم مسیر کامل کابل کشی رو برات می نویسیم:
یه کابل از گیتار به ورودیه افکت==> گرفتن یه کابل ازخروخی افکت به ورودیه آمپلی فایر==> گرفتن یه کابل از فیش Phones آمپلی فایر به ورودیه کارت صدا(البته با یک مبدل بزرگ به کوچک که به کارت صدا بخوره) البته این نکته رو هم بگم که اون دفعه افکت از مدار خارج بود که فکر نکم تغییری ایجاد کنه. در ضمن من نمیدونم اونو به قسمت میکروفون بزنم Line in یا... راهنمایی کنید.
بعدش دیگه سلامتیت...جواب نمیده دیگه...:s:dash1::29:

اینم عکس ضمیمه: You can see links before reply

با تشکر...

خب اول از همه تو همون قسمت تنظیمات کارت صدات در کنترل پنل شاخه Sound تو قسمت ریکوردینگ روی میکرفونی که روش تیک خورده دوبار کلیک کن تا یک پنجره جدید باز بشه ... تو اون پنجره برو به شاخه Listen و بعد Listen To This Device رو تیک بزن ببین صدا میاد یا نه .

اگر اومد که درسته اگر نه لطفا ً ببین وقتی ساز میزنی اون Meter های بقل میکروفونت تو همون کنترل پنل تو ساوند تو قسمت ریکوردینگ تکون میخوره یا نه !

اگر میخوره که ایراد از جای دیگه است ... اگر نمیخوره ! پس خروجی صدای هدفون امپ شما یا کابل کشیتون ایراد داره و یا اینکه کارت صدای دستگاهتون توان تقویت سیگنالهای دریافتی از کانال هدفون امپتون رو نداره .

اگر هم اینها درست بود اما صدا ریکورد نمیشد ایراد از برنامه ویندوز هست و پیشنهاد میکنم از یک ریکوردر بهتر استفاده کنید . ( مثل یک سیکوانسر پورتابل مثل ورژن پورتابل Nuendo 4 )

mtb
Wednesday 15 September 2010, 08:06 PM
خب اول از همه تو همون قسمت تنظیمات کارت صدات در کنترل پنل شاخه Sound تو قسمت ریکوردینگ روی میکرفونی که روش تیک خورده دوبار کلیک کن تا یک پنجره جدید باز بشه ... تو اون پنجره برو به شاخه Listen و بعد Listen To This Device رو تیک بزن ببین صدا میاد یا نه .

اگر اومد که درسته اگر نه لطفا ً ببین وقتی ساز میزنی اون Meter های بقل میکروفونت تو همون کنترل پنل تو ساوند تو قسمت ریکوردینگ تکون میخوره یا نه !

اگر میخوره که ایراد از جای دیگه است ... اگر نمیخوره ! پس خروجی صدای هدفون امپ شما یا کابل کشیتون ایراد داره و یا اینکه کارت صدای دستگاهتون توان تقویت سیگنالهای دریافتی از کانال هدفون امپتون رو نداره .

اگر هم اینها درست بود اما صدا ریکورد نمیشد ایراد از برنامه ویندوز هست و پیشنهاد میکنم از یک ریکوردر بهتر استفاده کنید . ( مثل یک سیکوانسر پورتابل مثل ورژن پورتابل Nuendo 4 )

دوست عزیز تیک اون قسمت Listen To This Device رو فعال کردم ولی فقط یه صدای خش خش میاد.
جه کنم؟

mtb
Wednesday 15 September 2010, 08:47 PM
دوستان خیلی ممنون بالاخره راه افتاد مشکل از یکی ازکابل ها بود که قطعی داشت. خدا رو شکر دیگه مشکلی وجود نداره از تمام دوستانی که تو این پروسه منو راهنمایی کردن تشکر می کنم.

موفق باشید...

با تشکر...

:124::dj9::guitarplay1::az

mika120
Wednesday 15 September 2010, 09:47 PM
آخه مومن تو كه مارو زهر ترك كردي؟
هميشه اول كابل ها رو چك ميكنن كه اگه اشكال از اونا باشه آدم سكته نكنه !!

mtb
Thursday 16 September 2010, 10:42 AM
آخه مومن تو كه مارو زهر ترك كردي؟
هميشه اول كابل ها رو چك ميكنن كه اگه اشكال از اونا باشه آدم سكته نكنه !!

نه میدونی چیه این کابل ها رو تازه ساختم فکرشم نمیکردم که قطعی تو کارشون باشه آخه قبلشم رو گیتار تستشون کرده بودم اما نمیدونم چی شد یه دفعه اینجوری شدن حالا جالب الینه وصلش کردم به آمپ(همون کابل خربه رو) اما دوباره جواب میده احتمال میدم که یکی از سیم های سر فییش اتصالی داشته باشه. اما خداییش ضبط با کیفیتی انجام دادم.
با تشکر...

hutment
Friday 4 March 2011, 11:12 AM
بادرود فراوان به هنرمندان عزیز این اولین تایپیک بنده از عضو شدنم هست که دیروز باشه با اجازه ی دوستان دیشب یه گیتار الکتریک آیبانز مدل RG370DX-BK خریداری نمودیم فقط یه کابل به من داده شد که یه سر آن به گیتار وصل میشه و سر دیگه هم به آمپلی اگه اشتباه نکنم ولی بنده آمپلی نگرفتم وگفتم به کامپیوتر وصل میکنم یه فیش تبدیل هم دادند حالا بلد نیستم از دوستان هنرمند تقاضای راهنمایی و کمک به اینجانب را خواستارم ببخشید اکه زیاد ادبی شد!!!

armageddon_st
Friday 4 March 2011, 11:45 AM
بادرود فراوان به هنرمندان عزیز این اولین تایپیک بنده از عضو شدنم هست که دیروز باشه با اجازه ی دوستان دیشب یه گیتار الکتریک آیبانز مدل RG370DX-BK خریداری نمودیم فقط یه کابل به من داده شد که یه سر آن به گیتار وصل میشه و سر دیگه هم به آمپلی اگه اشتباه نکنم ولی بنده آمپلی نگرفتم وگفتم به کامپیوتر وصل میکنم یه فیش تبدیل هم دادند حالا بلد نیستم از دوستان هنرمند تقاضای راهنمایی و کمک به اینجانب را خواستارم ببخشید اکه زیاد ادبی شد!!!

سلام
خوبی

اول از همه خوش اومدی!!!
ضمنا" مبارک باشه!
بعدش هم بگم که توضیحات بچه ها توی این تاپیک رو اگه بخونی کامل و کافیه ...
انجام بده ... اگه به مشکلی بر خوردی اینجا مطرح کن
بچه ها وارد هستند و کمکت می کنند.

شادباشی:bc
فعلا

hutment
Friday 4 March 2011, 11:54 AM
دوست من سلام حرف شما متین وبجاست بنده تایپیک رو مطالعه کردم البته چیزی سر در نیاوردم وگیج شدم تا الانش هزینم خیلی رفته بالا ترسه بنده اینه که یه امپ بخوام قیمتشم نمیدونم خیلی دوست داشتم بتونم از پی سی کار کنم تا بعدا پول یه آمپ داشته باشم معذرت اگه زیاد شد به هر حال اگه کمکی از دوستان به بنده عنایت شود صمیمانه دستشان را میفشارم ممنون از توجهتون

armageddon_st
Friday 4 March 2011, 12:21 PM
دوست من سلام حرف شما متین وبجاست بنده تایپیک رو مطالعه کردم البته چیزی سر در نیاوردم وگیج شدم تا الانش هزینم خیلی رفته بالا ترسه بنده اینه که یه امپ بخوام قیمتشم نمیدونم خیلی دوست داشتم بتونم از پی سی کار کنم تا بعدا پول یه آمپ داشته باشم معذرت اگه زیاد شد به هر حال اگه کمکی از دوستان به بنده عنایت شود صمیمانه دستشان را میفشارم ممنون از توجهتون

سلام
خوبی

باشه ...
من اینجام ... سوالهات رو بپرس ...
تا جایی که بتونم و بدونم کمکت می کنم
منتهی جمله بندی هات رو کامل کن ... وجدانا" از پست قبلیت چیزی نفهمیدم :ad:106:

شاد باشی:bc
فعلا

hutment
Friday 4 March 2011, 12:30 PM
سلام
خوبی

باشه ...
من اینجام ... سوالهات رو بپرس ...
تا جایی که بتونم و بدونم کمکت می کنم
منتهی جمله بندی هات رو کامل کن ... وجدانا" از پست قبلیت چیزی نفهمیدم :ad:106:

شاد باشی:bc
فعلا

باز هم درود خوب ببخشین شما راست میگی:21:خودمم الان هیچی نفهمیدم:9:با کمال خیلی خیلی از این شکلک ها:9::9::9: یعنی خجالت از شما من هیچی بلد نیستم چه جوری وصل کنم به کامپیوتر اصلان نمیدونم به کجا باید وصل کرد و چه کارهایی انجام داد خیلی خیلی شرمندم:5:باز هم ممنون

hutment
Friday 4 March 2011, 12:58 PM
کیست مرا یاری کند ؟!!

randy_rhoads
Friday 4 March 2011, 01:50 PM
تبريك ميگم ورودتون رو به سايت.............اما در مورد سوالتون............كافيه تبديل رو به كابل وصل كنيد و بعد به ورودي ميكروفن..................

hutment
Saturday 5 March 2011, 10:19 PM
تبريك ميگم ورودتون رو به سايت.............اما در مورد سوالتون............كافيه تبديل رو به كابل وصل كنيد و بعد به ورودي ميكروفن..................
سلام خیلی ممنونم اما وصل نمیشه این جوری که بنده از فرمایشات دوستان متوجه شدم باید برنامه گیتار ریگ رو داشته باشم .دوست عزیز وقتی کابل رو وصل میکنم هیچ تغییری احساس نمیشه ممنون از توجهتون:41::redguitar:

armageddon_st
Sunday 6 March 2011, 10:40 AM
سلام خیلی ممنونم اما وصل نمیشه این جوری که بنده از فرمایشات دوستان متوجه شدم باید برنامه گیتار ریگ رو داشته باشم .دوست عزیز وقتی کابل رو وصل میکنم هیچ تغییری احساس نمیشه ممنون از توجهتون:41::redguitar:

سلام
خوبي

قرار نيست تغييري حس كني ...
مثل وصل كردن وسايل از USB port نيست كه Driver يا چيز ديگه اي روي كامپيوترت نصب بشه !!!
وقتي گيتارت رو وصل كني و اونو بنوازي ...
قاعدتا بايد صداي گيتار از توي Speaker هاي كامپيوترت بياد ...
Guitar Rig براي كار ديگه اي هست ...
يعني براي افكت دادن به صداي گيتار ...
و براي اتصال گيتار به كامپيوتر نيازي به اون نيست ...
با توجه به Windows نصب شده روي كامپيوترت شايد لازم باشه تنظيمات صداش رو تغيير بدي ...
البته اگه كارت صدات On Board هست و خيلي قوي نيست ممكنه يه كوچولو تاخير بين نواختن و صداي گيتارت باشه ...

اينها رو گفتم كه انتظار اتفاق خاصي رو بعد از وصل كردن گيتارت به كامپيوتر نداشته باشي ...
يه حركتي بزن و نتيجه رو بگو ...
اونجوري بهتر ميشه راهنمايي كرد....

شاد باشي:bc
فعلا

hutment
Monday 7 March 2011, 12:16 AM
سلام
خوبي

قرار نيست تغييري حس كني ...
مثل وصل كردن وسايل از USB port نيست كه Driver يا چيز ديگه اي روي كامپيوترت نصب بشه !!!
وقتي گيتارت رو وصل كني و اونو بنوازي ...
قاعدتا بايد صداي گيتار از توي Speaker هاي كامپيوترت بياد ...
Guitar Rig براي كار ديگه اي هست ...
يعني براي افكت دادن به صداي گيتار ...
و براي اتصال گيتار به كامپيوتر نيازي به اون نيست ...
با توجه به Windows نصب شده روي كامپيوترت شايد لازم باشه تنظيمات صداش رو تغيير بدي ...
البته اگه كارت صدات On Board هست و خيلي قوي نيست ممكنه يه كوچولو تاخير بين نواختن و صداي گيتارت باشه ...

اينها رو گفتم كه انتظار اتفاق خاصي رو بعد از وصل كردن گيتارت به كامپيوتر نداشته باشي ...
يه حركتي بزن و نتيجه رو بگو ...
اونجوري بهتر ميشه راهنمايي كرد....

شاد باشي:bc
فعلا
سلام
ممنون شما خوبی؟
والا دوست عزیزم من با دو تا کامپیوتر امتحان کردم که یکیش لپ تاپ یاشه بر خلاف انتظار صدایی به گوشم نخورد والا دیگه کلافه شدم برنامه گرفتم درست رایت نکرده اجرا نمیکنه اصلیش رو هم نمیداد یه جا دیگه امروز برنامه اشتباهی داد درمانده شده ایم چه کنم ؟چرا صدایی بیرون نمیاد؟:redguitar::63::102::102::102:

vahidslush
Monday 7 March 2011, 02:52 PM
سلام
رو لپ تاپ فکر کنم به توسط کابل هرگز صدای play back از اسپیکرهاتون در نیاد , چون کارت صداهای جالبی ندارن که کار به این سادگی رو انجام بده . رو کامپیوتر هم اگه کارت صداتون onboard باشه به همین صورت میشه .
یک راه به ذهنم میرسه که بگو افکتت USB میخوره ؟
که اگه اینطور باشه دیگه مشکلی نداری و به جای کابلت باید از کابل USB استفاده کنی !

hutment
Tuesday 8 March 2011, 09:43 AM
درود و سپاس بر شما دوست گرامي وعزيز خدمتتان عرض شود كه صميمانه از راهنمايي هاي شما ودوستان ارجمند ديگر تشكر وقدرداني ميكنم و در ادامه بايد اشاره كنم كه خير افكت بنده يو اس بي خور نيست متاسفانه واين جور كه بنده متوجه شدم اكتيو نيست البته اگه اين مساله كمكي بكنه خدمتتون عرض كردم پس به نظر شما بنده بايد چي كار كنم؟:( ويندوز اين جانب ويستا بيزينس ميباشد با تشكر فراوان درورد ودو صد بدرود.

armageddon_st
Tuesday 8 March 2011, 12:51 PM
درود و سپاس بر شما دوست گرامي وعزيز خدمتتان عرض شود كه صميمانه از راهنمايي هاي شما ودوستان ارجمند ديگر تشكر وقدرداني ميكنم و در ادامه بايد اشاره كنم كه خير افكت بنده يو اس بي خور نيست متاسفانه واين جور كه بنده متوجه شدم اكتيو نيست البته اگه اين مساله كمكي بكنه خدمتتون عرض كردم پس به نظر شما بنده بايد چي كار كنم؟:( ويندوز اين جانب ويستا بيزينس ميباشد با تشكر فراوان درورد ودو صد بدرود.

سلام
خوبي

خوب اگه مدل افكتت رو ميگفتي بهتر ميشد راهنمايي كرد ....
از اول بريم ببينيم چي ميشه كرد ....
ابتدا مدار تجهيزاتت رو بررسي كنيم ببينيم چه جوريه ....

- گيتارت بايد با يه كابل دو رشته اي (تك زوج) توسط 1 فيش بزرگ به ورودي INPUT روي افكتت وصل باشه ... (يه فيش به گيتار و سر ديگه اون به افكت)
- از خروجي Left (در اكثر افكتها)(MONO) بايد با يه كابل وصل كني به ورودي ميكروفون كامپيوترت ...
فقط دقت كن بعضي از افكتها كنار همين خروجي mono، روشون يه دكمه فشاري داره (از اينهايي كه فشار ميدي ميره تو ميمونه ... دوباره فشار بدي مياد بيرون) كه بايد هنگام اتصال به امپ توي حالت بيرون و توي حالت اتصال به كامپيوتر و Mixer توي حالت داخل باشه ... (البته كنار دكمه هه بايد با شكل هم مشخص كرده باشه ...)
ياداوري اينكه اين كابل يه سرش بزرگه و يه سرش كوچيك باشه... كه البته ميتوني از تبديل هم استفاده كني ... سر بزرگ به MONOروي افكت و سر كوچيك به ورودي ميكروفون كامپيوتر...

اين از مدارت...
اگه بازم اشكال داره و صدايي ازش در نمي آد كامپيوترت رو با يه Head Set امتحان كن ... ببين ميتوني صداي خودت رو ركورد كني يا نه ....
اگه تونستي كه يعني ورودي كامپيوتر و خود كامپيوترت سالمه ...
واگر نه يه فكري به حال كامپيوترت بكن ...

اگه كامپيوترت سالم بود ...
كابلهاي اتصالت رو چك كن ... بين گيتار و افكت ... و بين افكت و كامپيوتر ...
بازشون كن ... از سر فيشها ...
ببين درست لحيم شده يا نه ... قطع نشده باشه ... اتصالي نكرده باشن ...

اين كارا رو بكن و يه ندايي بده ...
بعيد ميدونم Pickup هاي سازت قطع باشند ...

ضمنا" اگر مشكلت حل نشد مدل گيتار، افكت و كلا چيز ميزايي كه داري رو حتما بنويس تا بتونيم بهتر كمك كنيم ...

اميدوارم كارت به اون جا ها نكشه ...

شادباشي:bc
فعلا

miladeng98
Thursday 17 March 2011, 01:28 PM
دوستان عزیز سلام
من زفتم یه گیتار rg17 ibanez خریدم
یه کابل داره که می خوام وصل کنم به کارت صداو از اسپیکر صداشو بگیرم
روی کارت صدا یه سیم خب وصل شده به اسپیکر من چجوری باید صداشو در بیارم:106:

miladeng98
Thursday 17 March 2011, 06:24 PM
کسی نیست جواب بده
بعد آقا این زدنشو از کجا یاد بگیرم

hutment
Friday 18 March 2011, 09:54 PM
سلام اول از همه باید از دوست خوبم Armageddon تشکر ویژه کنم به خاطر راهنمایی ها وپشتکارشون و همینطور از دوستان گل دیگه سایت که بنده رو تنها نذاشنند ویاری رساندند.وشرمندگی از دیر جواب دادنم یه خاطر مریضی وسایر دلایل دیگه که شاید بهونه باشه لپ تاپ رو به همون جایی که گیتار خریدم درست کرد صدای میک پایین بود و همین طور صدای وول گیتار واقعا ممنونم

hutment
Friday 18 March 2011, 10:09 PM
کسی نیست جواب بده
بعد آقا این زدنشو از کجا یاد بگیرم
سلام شما باید یه تبدیل داشته باشی یک هشتم به یک چهارم .یک چهارم به میکرفن کامپیوتر و یک هشتم به گیتار صدای میکرفن هم از کامپیوتر کنترل کن وصل یاشه پیچ صدای گیتار هم باز باشه اون وقت باید صدا از کامپیوتر بشنوی اگه ضبط صوت هم داری میتونی این کارو با ضبط حرفه ای انجام بدی راستی یادم رفت مبارک باشه و خیر مقدم به مناسبت ورودتون به سایت

poryasoft2
Wednesday 3 August 2011, 12:38 AM
با سلام دوستان من مدتیه که دنبال کابل مخصوص USB برنامه های افکت میگردم که صدای انالوگ رو به دیجیتال تبدیل میکنه و دیگه نیازی به هیچ گونه افکت کابل ضد نویز و .... نیست و صدا با کیفیت بسیار بالا بدون نویز قابل ضبط هم هست اما این کابل رو هیچ کجا پیدا نکردم در سایتهای خارجی با قیمت بسیار پایین هست اما من در اینجا پیدا نکردم لطفا راهنماییم کنید ممنون.
Alesis Guitar USB Link Cable

Behringer UCG102 Guitar to USB Interface

rezasatari
Sunday 27 November 2011, 12:05 PM
برای وصل کردن گیتار به کامپیوترم باید چکار کنم برای افکت دادن به صداش, و گیتارم خروجیusb نداره ونرم افزاری که استفاده می کنم اینهIK Multimedia AmpliTube 3 v3.5.2 باید چکار کنم لطفا اگر کابلی هست که وصل کنم که مشکل هم نداشته باشه راهنماییم کنیدهر چی میدونینن بگین ممنون دستتون درد نکنهYou can see links before reply ce.jpg
شما مثل این نداری یک کاری بکنین خواهش می کنم اینم وبلاکم You can see links before reply (You can see links before reply)

armageddon_st
Monday 28 November 2011, 01:28 PM
برای وصل کردن گیتار به کامپیوترم باید چکار کنم برای افکت دادن به صداش, و گیتارم خروجیusb نداره ونرم افزاری که استفاده می کنم اینهIK Multimedia AmpliTube 3 v3.5.2 باید چکار کنم لطفا اگر کابلی هست که وصل کنم که مشکل هم نداشته باشه راهنماییم کنیدهر چی میدونینن بگین ممنون دستتون درد نکنهYou can see links before reply ce.jpg
شما مثل این نداری یک کاری بکنین خواهش می کنم اینم وبلاکم You can see links before reply (You can see links before reply)

سلام
خوبي

تاپيك نرم افزار هاي گيتار الكتريك رو بخون ...
اطلاعات خوبي وجود داره كه همه بچه هاي فروم با هم اونها رو تهيه كردن ...

براي اتصال گيتار به كامپيوتر چيز خاصي نميخواي ...
همون كابل گيتار كفايت ميكنه و البته يه تبديل بزرگ به كوچيك (فيش بزرگ كابل گيتار رو تبديل ميكنه به اين فيش كوچولو هاي Head Phone هاي كامپيوتري) قيمت گرون ترينش هم 2000 تومنه ...
توي فروشگاه هاي صوتي تصويري و بعضي الكتريكي ها ميتوني پيداش كني
اينطوري به راحتي ميتوني گيتارت رو به كامپيوتر (ورودي Mic كامپيوتر) وصل كني و توي نرم افزار هاي گيتار الكتريك افكت بدي و ركورد كني...

فعلا

rezasatari
Wednesday 30 November 2011, 01:54 PM
من این کار رو کردم ولی می خوام دوباره صداش از اسپیکر هام بیاد بیرون ولی وقتی این کار رو می کنم صداش قاطی پاتی میشه می فهمین که چی میگم یعنی سوت میکیشه و یک چیز دیگه برای خرید افکت گیتار برای سبک های راک ومتال که افکت های اماده زیاد هم داشته باشه چی خوبه قیمتش هم حدود300هزلر تومان باشه واگه صداهای بیشتری هم داشته باشه ممنونم خیلی دوستون دارم فقط کمکم کنید لطفا

برای گذاشتن عکسم توی کاربری خودم در سایت شما باید چکار کنم متشکرم

armageddon_st
Thursday 1 December 2011, 11:18 AM
من این کار رو کردم ولی می خوام دوباره صداش از اسپیکر هام بیاد بیرون ولی وقتی این کار رو می کنم صداش قاطی پاتی میشه می فهمین که چی میگم یعنی سوت میکیشه و یک چیز دیگه برای خرید افکت گیتار برای سبک های راک ومتال که افکت های اماده زیاد هم داشته باشه چی خوبه قیمتش هم حدود300هزلر تومان باشه واگه صداهای بیشتری هم داشته باشه ممنونم خیلی دوستون دارم فقط کمکم کنید لطفا

برای گذاشتن عکسم توی کاربری خودم در سایت شما باید چکار کنم متشکرم

سلام
خوبي

اگه تنظيمات رو درست انجام داده باشي اين اتفاق نمي افته
جاي تو باشم اين كار رو نميكنم و Multi Effect نميخرم
چون اين نرم افزار ها تا حد زيادي كارت رو توي فاز آماتور راه ميندازه
توي محيط نرم افزار Threshold رو بايد كم كني تا صدا صاف تر بشه ...
همچنين بسته به Preset هايي كه انتخاب ميكني بايد Volume ورودي و خروجي و Master رو هم كم و زياد كني ...
زود تصميم نگير براي Multi
بازم تلاش كن

اميدوارم نتيجه بگيري

فعلا

rezasatari
Friday 2 December 2011, 10:14 AM
باشه برم امتحان کنم ببینم چی می شه اگه میشه قیمت افکت هم رو بگین ممنون

rezasatari
Friday 2 December 2011, 10:17 AM
چطوری نت ها رو درست بخوانم وبنوازم که مشکل نداشته باشم و برای سرعت دستان چه حر کتی رو انجام بدم ممنون

rezasatari
Friday 2 December 2011, 10:24 AM
دوستون دارم اگه یکم زودتر جوابم رو بدین بیشتر ممنونتون میشم:106::ad

Orpheus
Friday 2 December 2011, 01:31 PM
عزیزم به نظر من برای درست خواندن نت ها از برنامه ی گیتار پرو استفاده کن که هم نت و هم تبلچر رو داره و روی دسته ی گیتار نشون میده وبرای بالا بردن سرعت دست هم اگه تازه کاری که فعلا تمریناتت رو انجام بده که بتونی نت ها رو فقط تمیز بنوازی هر چند که سرعتت هم کم باشه بعد از اون هم که کاملا مسلط شدی برو متدهای Speed And Thrash و بعد Speed mechanic For Lead Guitar تروی استتینا رو بزن.

rezasatari
Saturday 3 December 2011, 11:33 AM
حالا اگه میشه قیمت یک افکت خوب و تمام صداها رو اماده داشته باشه ممنون میشم مثلا صداهای توی موسیقی راک ومتال می نوازن

nodito
Wednesday 8 May 2013, 08:20 PM
میگم این "تبدیل" تو کیفیت تاثیر نداره ؟
آخه همه جا تبدیل میدن هزار تومن ، همه هم به ظاهر درم و داغون خیلی هاشم سرش تاب داره ، یارو یه قوطی گذاشته جولوش توش صد تا تبدیل داره ! اما من تو آمازون هر چی تبدیل دیدم نزدیک 3 دلاره خیلی هاشونم تمام فلزی خیلیم خفن به نظر میاد ، حتی یه دونه بود که قیمت اصلیش 10 دلار بود ! تقریبا" همشونم گارانتی مادام العمر دارن !

Honey_Shababi
Wednesday 8 May 2013, 08:50 PM
میگم این "تبدیل" تو کیفیت تاثیر نداره ؟
آخه همه جا تبدیل میدن هزار تومن ، همه هم به ظاهر درم و داغون خیلی هاشم سرش تاب داره ، یارو یه قوطی گذاشته جولوش توش صد تا تبدیل داره ! اما من تو آمازون هر چی تبدیل دیدم نزدیک 3 دلاره خیلی هاشونم تمام فلزی خیلیم خفن به نظر میاد ، حتی یه دونه بود که قیمت اصلیش 10 دلار بود ! تقریبا" همشونم گارانتی مادام العمر دارن !

روی کیفیت صدا تاثیر نداره.

فقط ممکنه عمرشون کم باشه و بعد از مدتی خراب بشن.

تمام فلزیش رو هم توی بازار ایران دارن. حدود 3-2 هزار تومن هست.

nodito
Wednesday 8 May 2013, 09:16 PM
یه سوال دیگه ، فرقی نداره تبدیل کوچک به بزرگ استفاده کنیم بعد با کابل 3.5 به 3.5 از کامپیوتر وصل کنیم به تبدیل بعد تبدیلو وصل کنیم به گیتار با اینکه از تبدیل بزرگ به کوچیک استفاده کنیم بعد کابل 1/4 رو مستقیم وصل کرد به گیتار بعد سر دیگه ی کابل رو وصل کرد به تبدیل و بعد تبدیلو وصل کرد به کامپیوتر ؟ کدومش بهتره ؟ یا کلا فرقی نداره ؟

Honey_Shababi
Thursday 9 May 2013, 12:09 AM
یه سوال دیگه ، فرقی نداره تبدیل کوچک به بزرگ استفاده کنیم بعد با کابل 3.5 به 3.5 از کامپیوتر وصل کنیم به تبدیل بعد تبدیلو وصل کنیم به گیتار با اینکه از تبدیل بزرگ به کوچیک استفاده کنیم بعد کابل 1/4 رو مستقیم وصل کرد به گیتار بعد سر دیگه ی کابل رو وصل کرد به تبدیل و بعد تبدیلو وصل کرد به کامپیوتر ؟ کدومش بهتره ؟ یا کلا فرقی نداره ؟

اصولا بهتر اینه که سر جک 1/4 مستقیما به خود گیتار وصل باشه. سر جک خروجی رو معمولا با تبدیل 1/4 به 1/8 به کامپیوتر وصل میکنن (البته در صورت نداشتن کارت صدای اکسترنال).

GuitarElecteric
Saturday 1 March 2014, 06:12 PM
سلام
من گیتارم و که وصل کردم به کامپیوتر صدا رو میگیرم.
فقط نمیتونم صداها رو تنظیم کنم؟! یعنی میخوام راک بزنم نمیشه. تنظیم نمیشه، نرم افزار خاصی میخواد؟
لطفا راهنمایی کنید.:39:

Honey_Shababi
Saturday 1 March 2014, 06:40 PM
سلام
من گیتارم و که وصل کردم به کامپیوتر صدا رو میگیرم.
فقط نمیتونم صداها رو تنظیم کنم؟! یعنی میخوام راک بزنم نمیشه. تنظیم نمیشه، نرم افزار خاصی میخواد؟
لطفا راهنمایی کنید.:39:

دوست عزیز

پیشنهاد میکنم تاپیک زیر رو با دقت بخونی تا کلا قضیه صداسازی و نحوه عملکرد گیتار الکتریک دستت بیاد.

تعاریف جامع (انجمن گیتار الکتریک) (You can see links before reply)

P_Knight
Wednesday 19 March 2014, 09:15 PM
دوستان بنده یه سوال دارم شدید ذهنمو الان مشغول کرده...
من کاملا در این زمینه مبتدیمو عذر میخوام اگه سوالام خیلی سطح پایینه
من گیتار الکتریکمو میخوام به لپ تاپ وصل کنم.یعنی صرفا میخوام اگه چیزی بزنم صداش از لپ تاپ بیاد بیرون.یه سیم دارم.یه مبدلم دارم که میزنم به سیم.این مبدل میره جاییکه هدفون وصل میکنیم.الان باید چیکار کنم که وقتی گیتارو میزنم صداش از لپتاپ بیاد بیرون؟؟؟
بازم تاکید میکنم لپ تاپ دارم نه پی سی.
یه سوالمم اینه که تا چه سطجی میشه به این طریق گذروند؟یعنی از کی باید آمپ و افکت اینا گرفت؟؟؟

P_Knight
Tuesday 25 March 2014, 02:52 PM
دوستان ازتون خواهش میکنم در صورت داشتن اطلاعات بندرو راهنمایی کنن.واقعا این مساله کلافم کرده.من صرفا میخوام صدای clean از کامپیوتر دریافت کنم.یه تبدیل دارم اونو میزنم به کابل و بعدش میزنم ورودی میکروفون pc قشنگ صدا میاد ولی وقتی همین کارو میخوام با لپ تاپم بکنم نمیشه!!!لپ تاپم یه ورودی داره که هم عکس هدفون زده روش هم میکروفون.وقتی کابلو میزنم اونجا گیتارو به عنوان هدفون تشخیص میده انگار.چون اون قسمتی که volume رو مینویسه تبدیل به علامت هدفون میشه.نمیتونم صدای کلین از لپ تاپ بگیرم.چیکار کنم؟؟؟

FMETAL
Tuesday 25 March 2014, 03:02 PM
اگه برای ورودی و خروجی فقط یه جا دارید، پس در بخش تنظیمات Sound لپ تاپتون باید جایی‌ باشه که بتونید اون رو به ورودی یا خروجی تغییر بدید. البته احتمال اینکه در مدل لپ تاپ شما این گزینه وجود نداشته باشه نیز هست. یعنی‌ برای مدل های بالاتر که از همین Frame استفاده می‌کنن این جای Jack دو گانه عمل میکنه، ولی‌ برای مدل کامپیوتر شما خیر.

lordras
Tuesday 25 March 2014, 03:37 PM
اگه فقط می خوای صدای کلین را بشنوی کافیه به یه تبدیل وصل کنی به میکروفون بعد راست کلیک کن رو ولوم recording device روی microphone راست کلیک properties بعد listen تیک listen to this device را بزن بعد ok . می تونی رکورد هم بزنی ببینی چیزی رکورد شده یا نه برای تست البته .
یه چیز دیگه هم بگم من خودم هنوز فکر می کنم بزرگترین اشتباه یاد گیری گیتار , که داشتم تمرین بدون امپ بوده حالا چه مجازی چه واقعی چون هم بیش از حد نیرو وارد میکردم, که به دستم به گیتار و به پیک اسیب میزدم , سرعت هم کم میشه و کنترل صدای امپ را هم یاد نگرفتم .

saeedangel
Saturday 28 June 2014, 01:07 PM
سلام و عرض ادب خدمت کاربران و عزیزان این سایت بنده به عنوان یک تازه وارد چه در عرصه گیتار الکتریک (You can see links before reply D8%AA%D8%B1%DB%8C%DA%A9/) و چه در این سایت یک سوال در باب اتصال گیتار به لپ تاپ برای من پیش آمده که وقتی با نرم افزار amplitube 3 اجرا میکنم فقط صدای وز وز شنیده میشه و از صدای گیتار خبری نیست دوستان لطف کنن راهنمایی بفرمایند ممنون میشم.
Honey_Shababi
Saturday 28 June 2014, 04:19 PM
سلام و عرض ادب خدمت کاربران و عزیزان این سایت بنده به عنوان یک تازه وارد چه در عرصه گیتار الکتریک (You can see links before reply D8%AA%D8%B1%DB%8C%DA%A9/) و چه در این سایت یک سوال در باب اتصال گیتار به لپ تاپ برای من پیش آمده که وقتی با نرم افزار amplitube 3 اجرا میکنم فقط صدای وز وز شنیده میشه و از صدای گیتار خبری نیست دوستان لطف کنن راهنمایی بفرمایند ممنون میشم.
سلام دوست عزیز

لطفا مطالب تاپیک زیر رو تا جایی که امکان داره بخونید. قبلا چندین بار در رابطه با مشکل شما در این تاپیک بحث شده.

Sjahed
Saturday 6 December 2014, 07:48 PM
دوستان سلام به همگی.من به یه مشکلی خوردم نیاز به کمک فوری دارم.من برنامه Guitar Rig 5 رو نصب کردم گیتارو با تبدیل به ورودی میکروفون وصل میکنم که صدا مستقیم از خود کامپیوتر میاد و وقتی برنامه رو بالا میارم هیچ ارتباطی با صدای گیتار برقرار نمیکنه.لطفا ,خواهشا هرچی زودتر کمکم کنید . ممنون.

Sjahed
Tuesday 9 December 2014, 02:06 PM
دوستان سلام به همگی.من به یه مشکلی خوردم نیاز به کمک فوری دارم.من برنامه Guitar Rig 5 رو نصب کردم گیتارو با تبدیل به ورودی میکروفون وصل میکنم که صدا مستقیم از خود کامپیوتر میاد و وقتی برنامه رو بالا میارم هیچ ارتباطی با صدای گیتار برقرار نمیکنه.لطفا ,خواهشا هرچی زودتر کمکم کنید . ممنون.

یعنی واقعا هیچکس نیست به داد منه بدبخت برسهههههههه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!

chali
Tuesday 9 December 2014, 03:26 PM
یعنی واقعا هیچکس نیست به داد منه بدبخت برسهههههههه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!

درود
صدای کلین از کامپیوترت میاد یا فقط از تو برنامه نمیاد؟

Sjahed
Wednesday 10 December 2014, 12:29 PM
درود
صدای کلین از کامپیوترت میاد یا فقط از تو برنامه نمیاد؟

سلام . صدای کلین از کامپیوتر میاد از برنامه صدایی نمیاد .

بخاطر توجه به من هم ازت تشکر میکنم.

chali
Wednesday 10 December 2014, 10:03 PM
سلام . صدای کلین از کامپیوتر میاد از برنامه صدایی نمیاد .

بخاطر توجه به من هم ازت تشکر میکنم.

خواهش میکنم من گیتار ریگ کار نکردم ولی همه برنامه ها تنظیمات کلی صداشون یکی هست.

توی آپشن برنامه بگرد دنبال audio device بعد از اونجا دیگه معلومه گزینه های کارت صدا هست و بگرد دنبال asio باید input و output هر دو این گزینه asio باشه
البته اگه برنامه asio رو کامپیوترت نصب باشه

ببین چطور میشه

Sjahed
Wednesday 10 December 2014, 11:02 PM
خواهش میکنم من گیتار ریگ کار نکردم ولی همه برنامه ها تنظیمات کلی صداشون یکی هست.

توی آپشن برنامه بگرد دنبال audio device بعد از اونجا دیگه معلومه گزینه های کارت صدا هست و بگرد دنبال asio باید input و output هر دو این گزینه asio باشه
البته اگه برنامه asio رو کامپیوترت نصب باشه

ببین چطور میشه

داداش دستت درد نکنه.این برنامه asio که میگی چیه ؟لینکی چیزی ازش داری بهم بدی؟

chali
Thursday 11 December 2014, 02:27 PM
داداش دستت درد نکنه.این برنامه asio که میگی چیه ؟لینکی چیزی ازش داری بهم بدی؟

خواهش میکنم ، یه برنامه درایور کارت صدا هست و تاخیر صدا بین وقتی که ساز میزنی تا از کامپیوتر بیرون بیاد رو میگیره.
هیچ تنظیمات خاصی هم نداره فقط باید نصب بشه و موقعی که از تو تنظیمات برنامه مورد نظرت برای درایور کارت صدا asio رو انتخاب کنی خودش فعال میشه.
برو تو این سایت نسخه انگلیسیش رو دانلود کن.

درست شد؟ صدا میاد الان؟

Sjahed
Thursday 11 December 2014, 08:33 PM
خواهش میکنم ، یه برنامه درایور کارت صدا هست و تاخیر صدا بین وقتی که ساز میزنی تا از کامپیوتر بیرون بیاد رو میگیره.
هیچ تنظیمات خاصی هم نداره فقط باید نصب بشه و موقعی که از تو تنظیمات برنامه مورد نظرت برای درایور کارت صدا asio رو انتخاب کنی خودش فعال میشه.
برو تو این سایت نسخه انگلیسیش رو دانلود کن.

درست شد؟ صدا میاد الان؟

داداش نه بازم نیومد.

chali
Thursday 11 December 2014, 10:21 PM
داداش نه بازم نیومد.

اگر که input , output رو گذاشته باشی روی asio باید دیگه مشکل حل شده باشه و اگه نه باید وایستی یکی که کار با این برنامه رو بلده بیاد جوابتو بده
اگر هم بتونی یه عکس از تنظیمات برنامه بزاری باز شاید بتونم کمک کنم.

iman977
Tuesday 17 October 2017, 10:01 AM
این دستگاه رو من خریدم از یه سایت اصفهانی به آدرس زیر
digik.ir