PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تار به جای سه تار؟

dewdrop1989
Monday 6 September 2010, 07:29 PM
سلام.
من در حال یادگیری سه تار هستم.و تا به حال هم تار کار نکردم.سه تار رو فقط به این دلیل که ظاهر ظریف تری داشت انتخاب کردم.(من دخترم)
از اونجایی که من شخصیت آروم و درون گرایی دارم ، احساس می کنم با ورود سه تار به زندگیم بیشتر تو خودم رفتم.و از این بابت خوشحال نیستم. صدای تار شادتر و گاهی هم احساس می کنم زیباتر هست.

فعلا سه تار یکی از دوست های خانوادگی م رو استفاده می کنم.و قصد خریدن ساز دارم.سه تار رو ادامه بدم یا تار؟ می ترسم اگه سه تار رو ول کنم پشیمون بشم..(شخصیت احساساتی ای دارم و تا الان هم کمی به سازم وابسته شدم).
چیکار کنم؟

fagher
Monday 6 September 2010, 07:44 PM
خوب مهمه که چند وقته که ساز میزنی...
اما من تجربه ی خودم رو میگم...
من تار میزنم.یه چند ماه پیش سه تار یکی از اقوام رو دید و یه چند دقیقه ای هم باهش کار کردم و از سه تار خوشم اومد...
با هزار زحمت یه ساز جور کردم ولی بعد چند روز باز برگشتم به همون ساز قبلیم.
به نظر من شما یه چند روزی هم با یه تار کار کن ببین از کدوم بیشتر خوشت میاد.

dewdrop1989
Monday 6 September 2010, 07:51 PM
خوب مهمه که چند وقته که ساز میزنی...
اما من تجربه ی خودم رو میگم...
من تار میزنم.یه چند ماه پیش سه تار یکی از اقوام رو دید و یه چند دقیقه ای هم باهش کار کردم و از سه تار خوشم اومد...
با هزار زحمت یه ساز جور کردم ولی بعد چند روز باز برگشتم به همون ساز قبلیم.
به نظر من شما یه چند روزی هم با یه تار کار کن ببین از کدوم بیشتر خوشت میاد.
من فقط سه چهار ماهه می زنم.تقریبا اواخر کتاب اول روح الله خالقی ام!
من از این می ترسم که به خاطر شخصیت ساز سه تار بیش از این تو لاک خودم برم.تار مثل سه تار آدمو درونگرا نمی کنه دیگه؟

fagher
Monday 6 September 2010, 08:54 PM
به نظر من...
اینکه سه تار آدم رو درونگرا میکنه و تار مثل سه تار نیست یکم حرف درستی نیست.تمام این ها بستگی به روحیات خود نوازنده داره...
اما باز هم میگم این نظر شخصی منه و شاید درست نباشه...
ولی مگه درونگرا بودن بده؟

dewdrop1989
Monday 6 September 2010, 09:29 PM
به نظر من...
اینکه سه تار آدم رو درونگرا میکنه و تار مثل سه تار نیست یکم حرف درستی نیست.تمام این ها بستگی به روحیات خود نوازنده داره...
اما باز هم میگم این نظر شخصی منه و شاید درست نباشه...
ولی مگه درونگرا بودن بده؟
حد نرمالش(چیزی که من همیشه براش تلاش کردم)خوبه. اما من متاسفانه به شدت مستعد اینم که تو تنهایی هام غرق بشم...

بهتره سوالم رو اینطور مطرح کنم:دلیل اینکه تار رو انتخاب کردید چی بود؟ خصوصیت خاص تار چیه؟

Mezrab
Monday 6 September 2010, 09:38 PM
دوست من یکچیزی در باب نوازندگی بگم، شما از این درونگرا شدن لذت نمیبرید؟
در پاسخ از جانب خودم باید بگم من لذت میبرم، من از اینکه دو دقیقه ذهنم در حالت Sleep باشه و نسبت به اتفاقات اطرافم بیخیال باشه لذت میبرم، خیلی ها برای فرار از کارهای روزمره ساز میزنند تا در آرامش باشند..تار صدای پخته ای داره و بسیار زیبا، اونطور که من میدونم شما اگر تار هم کار کنید ادامه دادن سه تار براتون زیاد مشکل نخواهد بود.
متد کار و .. در ابتدا و اواسط یکی هست تقریبا..

ASN
Tuesday 7 September 2010, 12:19 AM
ببین منم سه تار میزنم البته منم تازه شروع کردم و با کتابای استاد ذوالفنون و انوش جهانشاهی
این افکار مدتی قبل به فکرم اومد اما بعد از گوش کردن قطعات فراوان شاد و غمگین فهمیدم که سه تار به دردم میخوره اما به تار هم علاقه ی زیادی دارم با استادم که مشورت کردم گفت سه تار ساز خیلی خوبیه و برای اهل دل خوبه و همچنین تو با یاد گرفتن سه تار تار رو هم تقریبا میتونی بنوازی و من تصمیم گرفتم سه تار رو ادامه بدم البته با سه تار و تار نوازان زیادی مشورت کردم که اکثرا تار رو ساز بزم میدونستن و سه تار رو ساز دل و مناسب تر برای خودشون امیدوارم سه تار رو ادامه بدی چون مطمئنم که در غیر این صورت پشیمون میشی

r_a_m_i_n
Tuesday 7 September 2010, 12:39 AM
والا خود من هرگز حاضر نیستم سازمو با ساز ایرانیه دیگه ای عوض کنم
از نظر من تار ابهت داره.....سرو سنگین تره.....با قدرت تره.....
ستار خودمونی تره....عرفانی تره.....و بیشتر بدرد خلوت و تنهایی میخوره تا گروه نوازی
من میگم برو تار ......چون اگه تار رو یاد بگیری ...یادگیریه 3تار درکنارش زیاد سخت نیست

MEHDI 67
Tuesday 7 September 2010, 12:41 AM
من به عنوان کسی که ویالن میزنه موقعی که خواستم ساز دومی انتخاب کنم سه تار و انتخاب کردم چون ساز عرفانیه / با اینکه مدت زیادیه ویالن میزنم ولی فقط نوازندگی رو یاد گرفتم ولی سه تار چیزای بیشتری به ادم یاد میدی با این که نسبت به ویولن تعصب دارم
دوستان ویالونی ناراحت نشده باشن

fagher
Tuesday 7 September 2010, 01:25 PM
اگر تار رو یاد بگیری یاد گیری سه تار اونقدر ها هم مشکل نیست.

ReshadNab
Wednesday 8 September 2010, 04:30 AM
من خودم به يه همچين مشكلي برنخوردم ، چون واقعن عشق اول و آخرم تاره ، اما در مورد درون گرايي تا بخواي مي تونم برات حرف بزنم.
اين ويژگيه كه منم دارم ، چون واقعن آدمها رو درك نمي كنم(شايد تو قضيه ات متفاوت باشه) ، هرچي نگاشون مي كنم بيشتر مي فهمم كه ازشون دورم و اين اصلن چيز بدي نيست ، چون بهم فرصت داد تا خودم رو حس كنم تا اينكه تو شلوغي روابط سطحي غرق بشم.
دوست من توصيه ام بهت اينه كه خودت رو بشناس و با چيزي كه هستي كنار بيا ، سعي نكن خودت رو رنگ كني ، بزار رنگ خودت باشي و موسيقي صداي تو باشه.

alireza_amirsamimi
Wednesday 8 September 2010, 07:52 PM
هر دو ساز خاصیت صدا دهی خودش رو داره.شاید چون سه تار نوازی انرژی کمتری میبره و بشه در حالات مختلف و در ساعات مختلف روز نواخت و حجم صدای کمی داره تا حدی انسان رو بیشتر به خودش وابسته کنه،ولی درونگرایی کاری به نوع ساز نداره،توصیه:اول سه تار رو به یه جایی برسون و بعد برو سراغ یه ساز دیگه

rahim_nikzad550
Saturday 11 September 2010, 08:06 AM
درود،
سه تار ساز بی نظیریه
من خودم تار میزنم و معتقد هستم کسی که تار میزنه سه تار براش راحتتره ... شما اگه بتونی تار رو هم شروع کنی بد نیست ...حال اینکه خود سه تار هم یه دنیاییه....
اگه از کارهای استاد ساکت خوشت میاد کاست " آن سوی آب و گل" و " قاصدک" رو گوش کن ...
بعد متوجه میشی که سه تار میتونه تا چه حد آدمو سر حال و به وجد بیار .....