PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : توصیه برای اینکه چگونه ناخن محکمی داشته باشیم

s.zareie
Tuesday 7 September 2010, 01:24 PM
سلام دوستان
حقیقتش حیفم اومد این تجربه را با شما قسمت نکنم:
حدود 20 روز هستش من به دلایلی دارم قرص مولتی ویتامین و مکمل غذایی Nature Made (Compelete)دارم می خورم.
غیراز تاثیر عالی مکمل چه از لحاظ روحی و جسمی ، شاهد فوق العاده سفت شدن ناخن من به طرز معجزه آسایی شده است. به حدی قبلا ناخمن شیشه ای بود اما الان رنگش کاملا شیری رنگ و شاخ مانند شده است و دیگه ناخنم کج نمیشه و چقدر و جقدر تاثیر روی سنوریته و صدای سازم داشته است.
قبلا از Hardner های مختلفی نظیر ماوالا، رسپینا، آبلیمو استفاده کرده بودم اما به هیچ وقت تاثیرش قابل مقایسه با الان نیست.
ا ز متخصصان پزشکی پرس و جو شدم و گفتن کاملا دلیل علمی داره و علتش بیوتین موجود در این مکمل ها هستش.

با احترام
سعید

blackover
Tuesday 7 September 2010, 01:42 PM
سوهان زدنم بی تاثیر نیست.:39:

shanshayanshan
Tuesday 7 September 2010, 01:53 PM
من از ناخن سفت کن ساوارز استفاده میکنم یکم دردسر داره ضمن اینکه دیروز ناخن iام شکست ولی در کل 2 ماه ناخن هامو سالم نگه داشت اگه حوصله داشته باشید خوب خوردن قرص خیلی کار درستی نیست بنظر من!

sd_34
Tuesday 7 September 2010, 01:57 PM
قرص خوردن كار درستي نيست.شما ناخناتو بزار تويه ابليمو ببين چقدر سفت ميشه.

Mariachi
Tuesday 7 September 2010, 01:58 PM
تا چیز طبیعی هست چرا مصنوعی؟!
فقط لبنیات!
واسه من که خیلی تاثیرگذار بوده!

blackover
Tuesday 7 September 2010, 02:20 PM
زدن قطره ی کلسیم به ناخن ها راه بهتریه نسبت به قرص خوردن .آخه قرص:106:

s.zareie
Tuesday 7 September 2010, 02:29 PM
ممنونم از نظرات شما
همونطور که گفتم من قرص برای یه منظور دیگه ای می خورم

AliB
Tuesday 7 September 2010, 05:42 PM
دوستان سلام
در مورد قرص های مکمل غذایی ، من هم همچین تجربه ای رو داشتم قبلا . من برای مدتی از مکمل فارماتون استفاده می کردم و تاثیر خیلی مثبتی روی ناخنم داشته .
اونچه مسلمه و من می دونم یک سری فاکتور ها روی ناخن تاثیر میگذاره مثل روی و کلسیم . مخصوصا روی خیلی موثره در مو و ناخن. البته مسلما زیاده روی در هر کاری باعث ضرره حتی همون خوردن لبنیات!
مکمنل خای غذایی هم اونهایی که استاندرد هستند برای دوره های محدود استفاده بشن فکر می کنم ید نباشه و کمبود های بدن رو می تونه جبران کنه . البته داشتن تغذیه ی مناسب متنوع که همه ی نیاز بدن رو پوشش بده بهترین دهه.
در مورد آبلیمو من موافق نیستم ! چون آبلیمو اسیده و اتفاقا قسمت سخت کننده ی ناخن رو حل میکنه و بدتر باعث نرم شدن ناخن میشه . هاردنر های دیگه هم مثل لاک و این چیزها موثر نیست .
یکی دیگه از تجربیات من اینه که هر شب قبل از خواب ناخنتون رو با کرم چرب کنید از خشکی و شکنندگی ناخن جلوگیری میکنه و اثر فوق العاده ای در خوش فرم شدن ناخن داره ضمن اینکه ماساژ دادن انگشت و قسمتی که ناخن هست باعث افزایش جریان خون و خونرسانی بهتر به ناخن میشه و در دراز مدت خیلی در فرم ناخن موثر خواهد بود.
در نهایت ، کیفیت ناخن و موی (مثل سایر فاکتور های جسمانی) کاملا جنبه ی ژنتیکی داره ممکنه خوب و یا بد باشه و باید باهاش کنار اومد.

mtb
Tuesday 7 September 2010, 06:49 PM
دوستان شرمنده درسته که ناخون های خوب و سالم یه مزیت برای نوازنده های سازهای زهی است اما فکر کنم جاش تو انجمن نباشه. اگر بیشتر به بحث ها ی موسیقی بپردازیم انجمن پر بار تری خواهیم داشت. فکر کنم این بحث باید تو انجمن های پزشکی و تغذیه مطرح بشه. اما خواهشا"یه وقت کسی از دوستان ناراحت نشه من منظوری نداشتم فقط یه نظر شخصی دادم.
با تشکر...

arash_gh
Tuesday 7 September 2010, 07:05 PM
من شنیده ام مصرف کاهو و سالاد در استحکام ناخن نقش دارد.

shanshayanshan
Tuesday 7 September 2010, 07:26 PM
mtb حرفت کاملا اشتباه (البته به نظر من)این از مشکلات نواختن ساز محسوب میشه من دیروز ناخنم شکست الان صدای گیتارم در نمیاد خوب شاید اینجا چیزایی بشنوم کمکم کنه که دیگه این مشکل برام پیش نیاد تا امروز فکر میکردم ناخن سفت کن بهترین راه ولی الان میبینم راهای بهتر دیگه ای هم هست...

sd_34
Tuesday 7 September 2010, 07:54 PM
دوستان سلام
در مورد قرص های مکمل غذایی ، من هم همچین تجربه ای رو داشتم قبلا . من برای مدتی از مکمل فارماتون استفاده می کردم و تاثیر خیلی مثبتی روی ناخنم داشته .
اونچه مسلمه و من می دونم یک سری فاکتور ها روی ناخن تاثیر میگذاره مثل روی و کلسیم . مخصوصا روی خیلی موثره در مو و ناخن. البته مسلما زیاده روی در هر کاری باعث ضرره حتی همون خوردن لبنیات!
مکمنل خای غذایی هم اونهایی که استاندرد هستند برای دوره های محدود استفاده بشن فکر می کنم ید نباشه و کمبود های بدن رو می تونه جبران کنه . البته داشتن تغذیه ی مناسب متنوع که همه ی نیاز بدن رو پوشش بده بهترین دهه.
در مورد آبلیمو من موافق نیستم ! چون آبلیمو اسیده و اتفاقا قسمت سخت کننده ی ناخن رو حل میکنه و بدتر باعث نرم شدن ناخن میشه . هاردنر های دیگه هم مثل لاک و این چیزها موثر نیست .
یکی دیگه از تجربیات من اینه که هر شب قبل از خواب ناخنتون رو با کرم چرب کنید از خشکی و شکنندگی ناخن جلوگیری میکنه و اثر فوق العاده ای در خوش فرم شدن ناخن داره ضمن اینکه ماساژ دادن انگشت و قسمتی که ناخن هست باعث افزایش جریان خون و خونرسانی بهتر به ناخن میشه و در دراز مدت خیلی در فرم ناخن موثر خواهد بود.
در نهایت ، کیفیت ناخن و موی (مثل سایر فاکتور های جسمانی) کاملا جنبه ی ژنتیکی داره ممکنه خوب و یا بد باشه و باید باهاش کنار اومد.

كاملا اشتباه ميكنيد دوست من.ابليمو خيلي تاثير خوبي داره.ميتونيد ي سرچ تويه گوگل بكنيد.اگه حوصلشو نداريد من چند تا نتيجه سرچ رو ميزارم كه بدونيد درست گفتم .

خوابانيدن ناخن در آبليمو از شکنندگي ناخن و پوسته پوسته شدن کناره آن جلوگيري مي کند. ماليدن زرده تخم مرغ روي ناخن ها باعث تقويت آنها و جلوگيري از شکسته شدن و بريدگي هاي کنار آن مي شود.

نصف ليمو ترش را پس از آنکه مقداري از آبش را گرفتيد ، به ناخنها و پيرامونشان بماليد و پس از 5 تا 10 دقيقه دستها را بشوييد. اين کار افزون بر دوام بخشيدن به ناخنها، لکهاي ناخنتان را – اگر ناخن لک داشته باشد – نيز از بين مي برد.

برای جلوگیری از شکستن ناخن ها از آبلیمو و آب نمک استفاده کن به مدت 20 دقیقه ناخن هاتو داخل آبلیمو یا آب نمک بذار

برای محکم کردن ناخن ها آنها را در محلول نمک و آبلیمو هر روز به مدت 20 دقیقه قرار بده و همچنین خود ناخن ها را هر روز 2 بار با روغن زیتون چرب کن این کار باعث تقویت و استحکام ناخن میشه

بهترين راه نگهداري ناخن شستن آن با آب ليمو در شب قبل از خواب است

كافيه؟

Mohammad_ngml
Tuesday 7 September 2010, 08:08 PM
دوستان من با آبلیمو و چسب و هرگونه موادی که فقط ناخن رو خشک میکنه مخالفم.. و بدونید همیشه سفت بودن ناخن مفید نیست.. چه بسا این عمل باعث بشه صدای ناخوشایندی از ساز در بیاد.. و یا بر اثر خشک شدن ناخن ترک حاصل بشه و چندین ماه از نواختن معافتون کنه.. پس مواد سطحی رو صرفا به این خاطر که ناخن نشکنه یا خم نشه استفاده نکنین... پیشنهاد من هم خوردن مواد کلسیم دار مثل شیر و موادی که روی در اونها یافت میشه که علی جان گفتن.. به نظر من مقدار اندک قرص و داروهای مکمل میتونه خیلی مفید باشه...
پ.ن: خدا رو شکر ناخن های من از زمان تولد برای نواختن خلق شده بود D:

DesironnA
Tuesday 7 September 2010, 08:37 PM
قرص خوردن كار درستي نيست.شما ناخناتو بزار تويه ابليمو ببين چقدر سفت ميشه.
دقیقا..
به اندازه یک بند انگشت آب لیمو رو در یک کاسه بریزید، سپس روزی بیست دقیقه ناخن های خودتون رو در اون قرار بدید و بعد ریشه ناخن هاتون رو اونقدر ماساژ بدید تا آب لیموی روی ناخن ها خشک بشند..
نیم ساعت بعد هم دست هاتون رو با آب ولرم بشوئید.
توجه داشته باشید که مصرف روزانه یک لیوان شیر، بصورت واقعا معجزه آسا در کنار روش فوق، بروی سلامت و استحکام ناخن هاتون مؤثر هست.
یک ناخن محکم اما خشک، بزودی میشکنه و زخم دردناکی هم خواهید داشت.
برای اینکه ناخن هاتون خشک نباشه، هر شب کمی شیر روی ریشه ناخن هاتون بریزید و ماساژ بدید تا شیر خشک بشه و بدون شستن دستهاتون بخوابید و فردا صبح دست هاتون رو بشوئید.
این روش بروی انواع جنس های ناخن اعم از سفت و شکننده، نرم و مرطوب و.. امتحان شده و بهترین روش هست..

sd_34
Tuesday 7 September 2010, 09:10 PM
دوستان من با آبلیمو و چسب و هرگونه موادی که فقط ناخن رو خشک میکنه مخالفم.. و بدونید همیشه سفت بودن ناخن مفید نیست.. چه بسا این عمل باعث بشه صدای ناخوشایندی از ساز در بیاد.. و یا بر اثر خشک شدن ناخن ترک حاصل بشه و چندین ماه از نواختن معافتون کنه.. پس مواد سطحی رو صرفا به این خاطر که ناخن نشکنه یا خم نشه استفاده نکنین... پیشنهاد من هم خوردن مواد کلسیم دار مثل شیر و موادی که روی در اونها یافت میشه که علی جان گفتن.. به نظر من مقدار اندک قرص و داروهای مکمل میتونه خیلی مفید باشه...
پ.ن: خدا رو شکر ناخن های من از زمان تولد برای نواختن خلق شده بود D:

دوست خوبم اگه يك بار ديگه پست بالاي منو ببيني .نوشتم كه جهت خشك نشدن هم بايد چيكار كرد.و با مصرف لبنيات هم كاملا موافقم

rezaranjbaraan
Tuesday 7 September 2010, 09:12 PM
برای دست راست فلامنکو نوازها و دست چپ همه گیتاریستا خیلی بهتره که ناخنهارو هم برای خوش فرم شدن و نشکستن به جای ناخنگیر با سوهان زدن کوتاه کنن اصلا هم سوسولی نیس این ناخنها مهمترین قسمت در تماس با سازن.....!

AliB
Tuesday 7 September 2010, 09:16 PM
كاملا اشتباه ميكنيد دوست من.ابليمو خيلي تاثير خوبي داره.ميتونيد ي سرچ تويه گوگل بكنيد.اگه حوصلشو نداريد من چند تا نتيجه سرچ رو ميزارم كه بدونيد درست گفتم .

خوابانيدن ناخن در آبليمو از شکنندگي ناخن و پوسته پوسته شدن کناره آن جلوگيري مي کند. ماليدن زرده تخم مرغ روي ناخن ها باعث تقويت آنها و جلوگيري از شکسته شدن و بريدگي هاي کنار آن مي شود.

نصف ليمو ترش را پس از آنکه مقداري از آبش را گرفتيد ، به ناخنها و پيرامونشان بماليد و پس از 5 تا 10 دقيقه دستها را بشوييد. اين کار افزون بر دوام بخشيدن به ناخنها، لکهاي ناخنتان را – اگر ناخن لک داشته باشد – نيز از بين مي برد.

برای جلوگیری از شکستن ناخن ها از آبلیمو و آب نمک استفاده کن به مدت 20 دقیقه ناخن هاتو داخل آبلیمو یا آب نمک بذار

برای محکم کردن ناخن ها آنها را در محلول نمک و آبلیمو هر روز به مدت 20 دقیقه قرار بده و همچنین خود ناخن ها را هر روز 2 بار با روغن زیتون چرب کن این کار باعث تقویت و استحکام ناخن میشه

بهترين راه نگهداري ناخن شستن آن با آب ليمو در شب قبل از خواب است

كافيه؟

دوست خوبم سلام
نیاز نبود اینقدر بزرگ با رنگ قرمز بنویسی همه مطلبت رو به هر حال می خوندن . دوست من ، من الان دیگه 12 13 ساله دارم ساز میزنم و از همون اول کار خیلی دنبال این مسایل بودم و همون روزهای اول هم از خیلی ها شنیدم آبلیمو! و خیلی ها هم عملا انجام داده بودن و از جمله خودم در همون زمان و موثر نبود! این از این! مطالبی هم که شما اینجا زحمت کشیدی کپی پیست کردی از تحقیقات انترنتیت! مثل مطالبیست که مجلات زرد منتشر می کنن هر روز و یک چیزی میگن! به هر روی این امر بر میگرده به مثلا پزشکی سنتی که خیلی ها قبولش ندارن و خیلی ها هم دارن! برای خیلی ها کار میکنه برای خیلی ها هم نه! اما دلیل رد کردن من این هست که اساسا اسید ماده ای که باعث سختی بافت هایی مثل استخوان و ناخن هست رو می خوره (این رو سالها قبل خوندم و الان اسم دقیق مواد موثرش رو یادم نیست) و تجربه ی عملی خودم هم در مورد آبلیمو همین بوده .
در ضمن اینجا محل تبادل نظر و تضارب اراست! قرار نیست نفر بعدی که نظر میده عینا حرف های ما رو تایید کنه1 پس خواهشا فقط نظرات و تجربیات شخصیتون رو با دلایلتون بگید و دیگرانی که می خونن بعدا خودشن قضاوت می کنن و تصمیم میگیرن کدوم کار رو انجام بدن .
در ضمن مساله ی ناخن در نواختن سازی مثل سه تار مساله ی مهمیست و بحث درباره ی اون جزو جزییات فنی مهم و تکنیکی ساز زدن هست به عقیده ی من .

از همه ی دوستانی که تو بحث شرکت کردن ممنونم.
موفق باشید

sd_34
Tuesday 7 September 2010, 09:30 PM
دوست خوبم سلام
نیاز نبود اینقدر بزرگ با رنگ قرمز بنویسی همه مطلبت رو به هر حال می خوندن . دوست من ، من الان دیگه 12 13 ساله دارم ساز میزنم و از همون اول کار خیلی دنبال این مسایل بودم و همون روزهای اول هم از خیلی ها شنیدم آبلیمو! و خیلی ها هم عملا انجام داده بودن و از جمله خودم در همون زمان و موثر نبود! این از این! مطالبی هم که شما اینجا زحمت کشیدی کپی پیست کردی از تحقیقات انترنتیت! مثل مطالبیست که مجلات زرد منتشر می کنن هر روز و یک چیزی میگن! به هر روی این امر بر میگرده به مثلا پزشکی سنتی که خیلی ها قبولش ندارن و خیلی ها هم دارن! برای خیلی ها کار میکنه برای خیلی ها هم نه! اما دلیل رد کردن من این هست که اساسا اسید ماده ای که باعث سختی بافت هایی مثل استخوان و ناخن هست رو می خوره (این رو سالها قبل خوندم و الان اسم دقیق مواد موثرش رو یادم نیست) و تجربه ی عملی خودم هم در مورد آبلیمو همین بوده .
در ضمن اینجا محل تبادل نظر و تضارب اراست! قرار نیست نفر بعدی که نظر میده عینا حرف های ما رو تایید کنه1 پس خواهشا فقط نظرات و تجربیات شخصیتون رو با دلایلتون بگید و دیگرانی که می خونن بعدا خودشن قضاوت می کنن و تصمیم میگیرن کدوم کار رو انجام بدن .
در ضمن مساله ی ناخن در نواختن سازی مثل سه تار مساله ی مهمیست و بحث درباره ی اون جزو جزییات فنی مهم و تکنیکی ساز زدن هست به عقیده ی من .

از همه ی دوستانی که تو بحث شرکت کردن ممنونم.
موفق باشید

1:ببخشيد اگه قرمز مي نويسم.چون علاقه به قرمز دارم..تجربه شما محترمه ولي ايناي كه من گفتم طب روز نه قديم.و كاملا اشتباه ميكنيد كه باعث خورده شدن ناخن ميشه.درضمن اين اطلاعاتي كه من اينجا كپي كردم نوشته هاي دكترهاس.يعني تجربه شما بالاتر از اعتقاد خيلي از دكترهاس؟و ابليمو اتفاقا باعث تقويت ناخن ميشه نه خورده شدن اون.درضمن من نگفتم حرف منو تاييد كنيد.ولي اصلا دوست ندارم بي دليل و به اشتباه حرف منو رد كنيد.شما يكم مطالعه كنيد ميبينيد ابليمو خيلي خوبه.
ببخشيد اين خط <<در ضمن مساله ی ناخن در نواختن سازی مثل سه تار مساله ی مهمیست و بحث درباره ی اون جزو جزییات فنی مهم و تکنیکی ساز زدن هست به عقیده ی من>> اين پست رو من نزدم كه در جواب من ميگيد .كس ديگه زده و شما اشتباها جوابشو بمن دادي.ممنون از همه دوستان

AliB
Tuesday 7 September 2010, 09:40 PM
1:ببخشيد اگه قرمز مي نويسم.چون علاقه به قرمز دارم..تجربه شما محترمه ولي ايناي كه من گفتم طب روز نه قديم.و كاملا اشتباه ميكنيد كه باعث خورده شدن ناخن ميشه.درضمن اين اطلاعاتي كه من اينجا كپي كردم نوشته هاي دكترهاس.يعني تجربه شما بالاتر از اعتقاد خيلي از دكترهاس؟و ابليمو اتفاقا باعث تقويت ناخن ميشه نه خورده شدن اون.درضمن من نگفتم حرف منو تاييد كنيد.ولي اصلا دوست ندارم بي دليل و به اشتباه حرف منو رد كنيد.شما يكم مطالعه كنيد ميبينيد ابليمو خيلي خوبه.
ببخشيد اين خط <<در ضمن مساله ی ناخن در نواختن سازی مثل سه تار مساله ی مهمیست و بحث درباره ی اون جزو جزییات فنی مهم و تکنیکی ساز زدن هست به عقیده ی من>> اين پست رو من نزدم كه در جواب من ميگيد .كس ديگه زده و شما اشتباها جوابشو بمن دادي.ممنون از همه دوستان

دوست خوبم ، رنگ قرمز به کنار :دی اندازه ی فونت ات هم خیلی جالب بود در کنارش!
اما در مورد آبلیمو ، بله من تجربه ی شخصیم رو محترم تر از نظر دکتر ها (اگر وجود داشته باشن) می دونم! در ضمن من نگفتم باحث خوردن ناخون میشه شما کمی دقت کن ، گفتم اتفاقا ماده ای که باعث استحکام ناخن میشه رو حل مبکنه و قاعدتا باعث ضعیف شدن ناخن میشه و نه تقویتش! با روشن شدن این ، شما که بنده رو به مطالعه دعوت می کنی باید یه کم در مورد نقل مطلب ظاهرا و روش درستش توضیحاتی خدمتت عرض کنم :
وقتی مطلبی نقل می کنی که می خوای بهش استناد کنی اون هم روی اینترنت حتما باید با آدرس سایت مرجع اون همراه باشه تا بنده و کسای دیگه بتونن به سورس مطلب مراجعه کنن !
این هم از این و در پاسخ من همون قسمت مربوط به شما بود و قسمت بعد هم طبعا به دوست دیگری مربوط بود و نمی دونم شما چرا به خودت گرفتی .
به هر حال دوستان به اندازه ی کافی از نظرات من و شما فیض بردن و فکر می کنم کفایت کنه بحث درباره ی ابلیمو :دی
شب خوش و موفق باشید

sd_34
Tuesday 7 September 2010, 09:43 PM
اما در مورد آبلیمو ، بله من تجربه ی شخصیم رو محترم تر از نظر دکتر ها (اگر وجود داشته باشن) می دونم! در ضمن من نگفتم باحث خوردن ناخون میشه شما کمی دقت کن ، گفتم اتفاقا ماده ای که باعث استحکام ناخن میشه رو حل مبکنه و قاعدتا باعث ضعیف شدن ناخن میشه و نه تقویتش! با روشن شدن این ، شما که بنده رو به مطالعه دعوت می کنی باید یه کم در مورد نقل مطلب ظاهرا و روش درستش توضیحاتی خدمتت عرض کنم :
وقتی مطلبی نقل می کنی که می خوای بهش استناد کنی اون هم روی اینترنت حتما باید با آدرس سایت مرجع اون همراه باشه تا بنده و کسای دیگه بتونن به سورس مطلب مراجعه کنن !
این هم از این و در پاسخ من همون قسمت مربوط به شما بود و قسمت بعد هم طبعا به دوست دیگری مربوط بود و نمی دونم شما چرا به خودت گرفتی .
به هر حال دوستان به اندازه ی کافی از نظرات من و شما فیض بردن و فکر می کنم کفایت کنه بحث درباره ی ابلیمو :دی
شب خوش و موفق باشید

چشم تمامي مطالب ابلمو پر خواصيت رو با سايت مورد نظر ميزارم كه بيشتر فيض ببري

AliB
Tuesday 7 September 2010, 09:45 PM
خوب ! بنده کمی به مطالعه علاقه من شدم و کلمه ی ""آبلیمو + ناخن" رو بر روی سایت معظم گوگل سرچ کردم و اولین لین مربوط به سایت وزین نیک صالحی بود که وزنش بر اهالی اینترنت مثل خودم که 10 سالیست روی نت می چرخم مشهوده!
این هم آدرس You can see links before reply
...
حدیث مفصل بخوان از این مجمل...

Atrovan
Tuesday 7 September 2010, 09:49 PM
این که ابلیمو روی سفت کردن ناخون موثره به خطر ویتامین C هست...چون این ویتامین برای سلامت ومحکم بودن ناخون و استخوان موثره...ولی اسیدی هم که داره تاثیر گذاره.

sd_34
Tuesday 7 September 2010, 09:51 PM
شب خوش و موفق باشید

You can see links before reply
You can see links before reply 8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%20%D9%86%D8%A7%D8%AE%D9%86
You can see links before reply***.html

sd_34
Tuesday 7 September 2010, 09:53 PM
خوب ! بنده کمی به مطالعه علاقه من شدم و کلمه ی ""آبلیمو + ناخن" رو بر روی سایت معظم گوگل سرچ کردم و اولین لین مربوط به سایت وزین نیک صالحی بود که وزنش بر اهالی اینترنت مثل خودم که 10 سالیست روی نت می چرخم مشهوده!
این هم آدرس You can see links before reply
...
حدیث مفصل بخوان از این مجمل...

خوب اينكه حرف منو تاييد كرد نه شما

AliB
Tuesday 7 September 2010, 09:59 PM
You can see links before reply 8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%20%D9%86%D8%A7%D8%AE%D9%86

""- استفاده‌ بیش‌ از حد از لاك‌ ناخن‌ سلامت‌ ناخن‌ها را به‌ خطر می‌اندازد؛ و گاهی‌ شما را از رنگ‌ ناخن‌ها كه‌ معیاری‌ برای‌ تشخیص‌ سلامتی‌ است‌ غافل‌ می ‌كند. بهتر است‌ با رعایت‌ بهداشت، سوهان‌ زدن‌ ناخن‌ها و نیز استفاده‌ از یك‌ جلا دهندهِ طبیعی‌ به‌ زیبایی‌ ناخن‌ها بیفزایید. برای‌ این‌ منظور ابتدا ناخن‌ها را به‌ مدت‌ چند دقیقه‌ در مخلوط‌ یك‌ قاشق‌ سوپ خوری‌ آبلیمو و یك‌ پیمانه‌ آب‌ قرار دهید تا تمیز شوند. سپس‌ روی‌ سطح‌ و پوست‌ دور آنها وازلین‌ بمالید. كمی‌ كه‌ گذشت‌ با یك‌ تكه‌ پارچه‌ تمیز یا پنبه‌ روی‌ ناخن‌ را جلا دهید. ""

واقعا حوصله ی بحث ندارم مخصوصا الا که لپ تاپم سوخته و مانیتور پی سیم هم سوخته و من نشستم با یک تلویزیون نمی دونم چرا تو این بحث شرکت می کنم :))
همینجور لینک ها رو کپی کردی ! بماند که لینک اول همون اولین گزینه ی نمایش داده شده تو گوگله که بنده در پست قبل اشاره کردم و اینجور سایت ها باعث رد مطلبن اگه نقلش کنن نه تاییدش :))
مثلا این سایت فارسی تب گفته با اینکار ناخن رو تمیز کنیم!
شما خودت اصلا اینها رو خوندی؟
آقا بگذر از ما! شما درست میگی ! آبلیمو بزنین به ناخوناتون تا عاقبت بخیر بشین :))

AliB
Tuesday 7 September 2010, 10:00 PM
خوب اينكه حرف منو تاييد كرد نه شما
شدوست عزیز و خوبم مثل اینکه شما تو باغ نیستس اصلا ! آقا بگذر ! :))
شما درست میگی!

DesironnA
Tuesday 7 September 2010, 10:04 PM
خب این هم که با عرایض بنده یکی هست..
البته من شیر رو هم پیشنهاد کردم که خب هم زرده تخم مرغ و هم شیر، دارای ویتامین C هستند..

sd_34
Tuesday 7 September 2010, 10:04 PM
جالبه!!!!!!!!!اينهمه لينك تاييد كرد ولي اين يكي كه بيطرفه مورد قبول شماست؟دوست عزيز شما كه تويه هر پستتون فقط ميخوايد بگيد 10 ساله ساز ميزنيد.خدا كنه بشه 50 سال.ولي شما الان فقط جهت غرورتون حرف منو تاييد نميكنيد.ولي در درون ميدونيد حق با منه.لطفا بقيه هم نظرشونو بدن.ولي در كل درود بر ابليمو

DesironnA
Tuesday 7 September 2010, 10:10 PM
خواهش میکنم باز بحث راه نندازید..
اس خــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــدا..

ASN
Tuesday 7 September 2010, 11:05 PM
ای بابا دوستان زشته این همه جدال نا سلامتی هنرمندید
عقیده هر کس محترمه آخه سر آبلیمو هم دعوا میکنن؟ هر میخواد امتحان میکنه یا تا مدتی از ساز محروم میشه یا ناخنش محکم میشه درسته
بیایید با هم آشتی کنیم

Blue_Danube
Tuesday 7 September 2010, 11:13 PM
آقایون آبلیمو هم کم اثر نیست فقط باید مداوم استفاده کرد . ناخن من یه ذره که بلند میشد سریع میشکست ولی هر روز تو آبلیمو میذاشتم الان بیشتر از چند ماهه که بلنده و نشکسته . برای من که موثر بوده .دیگه نمیدونم واسه شما اثر کنه . ولی فکر کنم به آبلیمو هم بستگی داره

r_a_m_i_n
Tuesday 7 September 2010, 11:48 PM
بحث سر آبلیموئه؟
آقا من شخصا بیشترین خصوصیت آبلیمو رو که دوست دارم و بنظرم مفیده...تو جوجه کبابه که واقعا خوش مزش میکنه:24:
آقا از اینا بگذریم....
من مشکلی در ناخن دارم
با اینکه ناخنمو از 3 میل بیشتر بلند نمیذارم.....و علاوه بر اینکه نازکه.....
مشکلم این نیست که میشکنه.....بلکه مشکلم اینه که تا از 2میل بیشتر میشه خم میشه
واسه این خم شدنش راه حلتون چیه؟
البته فکر کنم چون گیتار سیمهاش ضخیم تره.....نیاز به ناخن محکم تری داشته باشه
من واسه سه تار میخوام.....نمیخوام زیاد سفت سفت محکم بشه....میخوام فقط خم نشه..و اصولی رشد کنه....چکار کنم؟:106::ad

netmooteler
Wednesday 8 September 2010, 12:34 AM
درود
ناخن های من که خدا رو شکر بسیار عالی هستن اگه چشمش نزنم...ولی با این وجود برای احتیاط چند وقت یه بار بادم زمینی می خورم چون برای استحکام ناخن بسیار مفیده...البته اینم بگم بادم زمینی مزمز نمی خورما از خشکباری می گیرم
واما اونایی که جنس ناخنشون خوب نیس ؛ شکننده ، یا نازک هس باید در هر مورد دنبال علتش باشن
به طوری که تا جایی که من اطلاع دارم اگه ناخنتون شکننده هست از خشک بودن اوناس و باید کمی مرطوب کننده به اونا بزنید و همین طور اکه رطوبت ناخن از یه حدی زیاد تر شه ناخن می شکنه در کل باید رطوبت ناخنتون در حد عادی باشه ....
آرزو می کنم ناخن های مورد دلخواه تونو داشته باشین ...
بدرود..

netmooteler
Wednesday 8 September 2010, 12:37 AM
درود از چسب ناخن استفاده کن دوست من یا از انگشتی ستار به جای ناخن که صدای جالبی بهت نمی ده .......

AliB
Wednesday 8 September 2010, 06:57 AM
جالبه!!!!!!!!!اينهمه لينك تاييد كرد ولي اين يكي كه بيطرفه مورد قبول شماست؟دوست عزيز شما كه تويه هر پستتون فقط ميخوايد بگيد 10 ساله ساز ميزنيد.خدا كنه بشه 50 سال.ولي شما الان فقط جهت غرورتون حرف منو تاييد نميكنيد.ولي در درون ميدونيد حق با منه.لطفا بقيه هم نظرشونو بدن.ولي در كل درود بر ابليمو

ببین دوست خوبم ، اگر قراره اینجا بحث کنیم و نظر بدیم ، نباید لج بازی باشه ، شما اومدی یه نظری دادی حالا بر مبنای هر علم و یا تجربه ای . یکی دیگه مثل من هم اومد ردش کرد. هم من دلیل آوردم برای حرم و هم شما دلیل آوردی دیگه قضاوت با دیگرانه اما اینکه شما به روش های غیر منطقی بخوای حرفت رو به کرسی بنشونی غیر قابل قبوله این از این . شما سایت هات رو معرفی کردی من هم چند تاشو دیدم (هر چند الان مانیتور ندارم و نمی تونم همه ی لینک ها رو تک تک بررسی کنم) اما ببین 1- من گفتم این مطابق طب سنتیست و شما بی دلیل فرمودی که این طب جدیده و دکتر ها گفتن که من تو لینک هات ندیدم همچین چیزی رو و این یک حرف غیر منطقی شما . دوم من با دلیل علمی به شما گفتم اسید ماده ی موثر سفت کننده ی استخوان و ناخن رو می خوره که این رو هم شما قبول نداری و دلیل بعدی : اقای جان آبلیمو هرچی هم که داشته باشه حد اکثر یک اثر موضعی و سطحی میگذاره چرا؟ حتما شنیدید که هیچ ویتامینی از راه پوست جذب نمیشه و همه ی این تبلیغتی که برای انواع ویتامین هایی که مثلا به مو بمالید و یا به پوست و موثره و فلان و بهمان همش تبلیغاته محضه و اثری نداره! پس آبلیمو هم ویتامین سی داره ولی از راه پوست جذب نخواهد شد! اینها بکنار ! تجربه ی شخصیم هم اینه که در عمل برای من مفید نبوده!
از اینکه بگذریم! اگر شما تازه عضو سایت شدی من الان 3 ساله دست کم عضو سایتم و مدیر سابق بخش سه تار بودم و اونهایی که باید منو روی این سایت بشناسن و بدونن چه می کنم ، می دونن! پس نیازی ندارم که تو این بخش که سه ساله دارم توش فعالیت می کنم خودم رو معرفی کنم در ضمن سنوات نوازندگی بنده رو کم نفرمایید ! عرض کردم 12 13 سال :))
======================
فکر می کنم به اندازه ی کافی برای این مبحث وقت گذاشتم .
============
رامین جان برای خوش فرم شدن ناخن چند تا مطلب هست که دوستان هم تو بحث ها گفتن و من عملا تجربشون کردم.
اول اینکه برای داشتن ناخن خوش فرم باید چندین سال ناخن رو بلند نگه داشت و ازش مراقبت کرد تا به اصطلاح ناخن تربیت بشه ! این مشکل شما رو من اوایل تا چند سال داشتم اما بعد از گذشت سالیالنی واقعا الان که نگاه می کنم به ناخنم زمین تا آسمون از نظر فرم و حتی کیفیت تفاوت کرده و اون انحنا از بین رفته و فرم قابل قبولی داره و صدای خوبی هم ایجاد میکنه .
مراقبت از ناخن هم یکیش اینه که با سمباده و یا سوهان نرم مدام اون فرم مورد نظر ناخن رو حفظ کنی از بیش از حد بلند و یا کوتاه شدنش جلوگیری کنی و همینطور از شکستنش .
مورد بعد که اخیرا در یکی دو سال اخیر من تجربه کردم اینه که هر شب کرم بزنی به ناخنت حالا داستان کرم :
کلا تجربه ی من اینه که هر شب به دستاتون کرم بزنید قبل از خواب چون هم از خشکی ناخن جلوگیری میکنه و هم جذب چربی کرم باعث نرمش مفاصل انگشتا میشه باید بگم این از طب قدیمه که روی مفاصل آسیب دیده مثلا روغن حیانی میگذاشتن تا به ترمیمش کمک کنه و اتفاقا چربی از راه پوس جذب میشه!
وقتی شما کرم میزنید بطور مرتب ، ناخن خشک نمیشه ضمن اینکه با جذب چربی ، طراوت و استحکامش حفظ میشه و معمولا با تنظیم این ویژگی فرم ایده آل خودش رو پیدا میکنه !

s.zareie
Wednesday 8 September 2010, 09:11 AM
با سلام دوباره به همه دوستان و تشکر از نظرات همه دوستان مخصوصا علی آقا(Alib)

خواهشا این مطلب علمی در مورد بیوتین یا به عبارتی ویتامین B1 راجدی بگیرید.
خدمتتون عرض کردم من به دلیل این رژیم غذایی دارم و صد متاسفانه شیر و پنیر ،خامه و کره و اکثرلبنیات را نمی تونم بخورم، دارم مولتی ویتاومین می خورم و فوق العاده محکم شدن ناخن ،اثر ثانوی این مکمل هاست
قبلا ناخن من در معرض آب و شوینده بودن ها، خیلی سریع استحکام خودشو از دست می داد، به داخل خم می شد، خلاصه اعصابمو خرد کرده بود اما خدا را شکر ناخن من به حدی سفت، محکم و ضخیم شده که رنگش دیگه شیشه ای نیست و شیری رنگ شده و حتی به سختی تمام با سوهان زدن سابیده میشن.
ببخشید اگه تو کاری که تخصص ندارم نظر میدم اما تا اونجایی که می دونم ما ایرانی ها اکثرا مشکل سو تغذیه داریم و این مولتی ویتامین ها نه تنها ضرری نداشته باشن شاید سود و منفعت فراوان داشته باشم.

به حدی از این تجربه ناخن محکم داشتن خوشحالم که میخام اونایی که مثل من مشکل ناخن دارند هم تجربه کنند

sd_34
Wednesday 8 September 2010, 09:53 AM
ببین دوست خوبم ، اگر قراره اینجا بحث کنیم و نظر بدیم ، نباید لج بازی باشه ، شما اومدی یه نظری دادی حالا بر مبنای هر علم و یا تجربه ای . یکی دیگه مثل من هم اومد ردش کرد. هم من دلیل آوردم برای حرم و هم شما دلیل آوردی دیگه قضاوت با دیگرانه اما اینکه شما به روش های غیر منطقی بخوای حرفت رو به کرسی بنشونی غیر قابل قبوله این از این . شما سایت هات رو معرفی کردی من هم چند تاشو دیدم (هر چند الان مانیتور ندارم و نمی تونم همه ی لینک ها رو تک تک بررسی کنم) اما ببین 1- من گفتم این مطابق طب سنتیست و شما بی دلیل فرمودی که این طب جدیده و دکتر ها گفتن که من تو لینک هات ندیدم همچین چیزی رو و این یک حرف غیر منطقی شما . دوم من با دلیل علمی به شما گفتم اسید ماده ی موثر سفت کننده ی استخوان و ناخن رو می خوره که این رو هم شما قبول نداری و دلیل بعدی : اقای جان آبلیمو هرچی هم که داشته باشه حد اکثر یک اثر موضعی و سطحی میگذاره چرا؟ حتما شنیدید که هیچ ویتامینی از راه پوست جذب نمیشه و همه ی این تبلیغتی که برای انواع ویتامین هایی که مثلا به مو بمالید و یا به پوست و موثره و فلان و بهمان همش تبلیغاته محضه و اثری نداره! پس آبلیمو هم ویتامین سی داره ولی از راه پوست جذب نخواهد شد! اینها بکنار ! تجربه ی شخصیم هم اینه که در عمل برای من مفید نبوده!
از اینکه بگذریم! اگر شما تازه عضو سایت شدی من الان 3 ساله دست کم عضو سایتم و مدیر سابق بخش سه تار بودم و اونهایی که باید منو روی این سایت بشناسن و بدونن چه می کنم ، می دونن! پس نیازی ندارم که تو این بخش که سه ساله دارم توش فعالیت می کنم خودم رو معرفی کنم در ضمن سنوات نوازندگی بنده رو کم نفرمایید ! عرض کردم 12 13 سال :))
======================
============
رامین جان برای خوش فرم شدن ناخن چند تا مطلب هست که دوستان هم تو بحث ها گفتن و من عملا تجربشون کردم.
اول اینکه برای داشتن ناخن خوش فرم باید چندین سال ناخن رو بلند نگه داشت و ازش مراقبت کرد تا به اصطلاح ناخن تربیت بشه ! این مشکل شما رو من اوایل تا چند سال داشتم اما بعد از گذشت سالیالنی واقعا الان که نگاه می کنم به ناخنم زمین تا آسمون از نظر فرم و حتی کیفیت تفاوت کرده و اون انحنا از بین رفته و فرم قابل قبولی داره و صدای خوبی هم ایجاد میکنه .
مراقبت از ناخن هم یکیش اینه که با سمباده و یا سوهان نرم مدام اون فرم مورد نظر ناخن رو حفظ کنی از بیش از حد بلند و یا کوتاه شدنش جلوگیری کنی و همینطور از شکستنش .
مورد بعد که اخیرا در یکی دو سال اخیر من تجربه کردم اینه که هر شب کرم بزنی به ناخنت حالا داستان کرم :
کلا تجربه ی من اینه که هر شب به دستاتون کرم بزنید قبل از خواب چون هم از خشکی ناخن جلوگیری میکنه و هم جذب چربی کرم باعث نرمش مفاصل انگشتا میشه باید بگم این از طب قدیمه که روی مفاصل آسیب دیده مثلا روغن حیانی میگذاشتن تا به ترمیمش کمک کنه و اتفاقا چربی از راه پوس جذب میشه!
وقتی شما کرم میزنید بطور مرتب ، ناخن خشک نمیشه ضمن اینکه با جذب چربی ، طراوت و استحکامش حفظ میشه و معمولا با تنظیم این ویژگی فرم ایده آل خودش رو پیدا میکنه !

ابليمو كلسيمش باعث سخت شدن ناخن ميشه نه ويتامين c
شما ميگيد 13 سال؟33 سال هم باشد من ميگم شما دچار غرور كاذب شده ايد.بهترست در پست هاي قبلي كه احاديثي مربوط به غرور گذاشتم رو ببينيد.البته اگه اعتقادي داريد

sd_34
Wednesday 8 September 2010, 10:01 AM
======================
============

”من آنچه شرط بلاغ است با تو می گویم خواهی از سخنم پند گیر و خواهی ملال“
ولي بدونيد كه شما فقط بخاطر غرور حرف منو قبول نداريد.و همين باعث شده خودتون و نظراتتونو خيلي بالا بدونيد.ولي بدانيد ابليمو اثر بسيار خوبي در ناخن ها داره

AliB
Wednesday 8 September 2010, 11:00 AM
ابليمو كلسيمش باعث سخت شدن ناخن ميشه نه ويتامين c
شما ميگيد 13 سال؟33 سال هم باشد من ميگم شما دچار غرور كاذب شده ايد.بهترست در پست هاي قبلي كه احاديثي مربوط به غرور گذاشتم رو ببينيد.البته اگه اعتقادي داريد

”من آنچه شرط بلاغ است با تو می گویم خواهی از سخنم پند گیر و خواهی ملال“
ولي بدونيد كه شما فقط بخاطر غرور حرف منو قبول نداريد.و همين باعث شده خودتون و نظراتتونو خيلي بالا بدونيد.ولي بدانيد ابليمو اثر بسيار خوبي در ناخن ها داره

آقای "قرمزته" فونت بزرگ و رنگ قرمز کم بود دو تا دو تا پست میزنی؟ :))
عزیز دلم حق با شماست ! آبلیمو بسیار موثره نه تنها برای ناخن بلکه همه جای بدن :دی کسی هم باهاش مشکلی نداره! :دی
مطلب زیاد هست برای نوشتن اما نیازی به طرحش با شما نیست! یعنی هنوز زوده!
موفق و پیروز باشی دوست خوبم
علی

sd_34
Wednesday 8 September 2010, 11:15 AM
نه اتفاقا ابيمه.ولي ممنون كه غرور رو كنار گذاشتي و دونستي ابليمو چه خواصي داره

sd_34
Wednesday 8 September 2010, 11:18 AM
اميدوارم كه ديگه حرف كسي رو به اشتباه رد نكني.اول يك مقدار مطالعه بعد اگه شما راست بگيد پذيرش از ما

Blue_Danube
Wednesday 8 September 2010, 11:50 AM
بحث سر آبلیموئه؟
آقا من شخصا بیشترین خصوصیت آبلیمو رو که دوست دارم و بنظرم مفیده...تو جوجه کبابه که واقعا خوش مزش میکنه:24:
آقا از اینا بگذریم....
من مشکلی در ناخن دارم
با اینکه ناخنمو از 3 میل بیشتر بلند نمیذارم.....و علاوه بر اینکه نازکه.....
مشکلم این نیست که میشکنه.....بلکه مشکلم اینه که تا از 2میل بیشتر میشه خم میشه
واسه این خم شدنش راه حلتون چیه؟
البته فکر کنم چون گیتار سیمهاش ضخیم تره.....نیاز به ناخن محکم تری داشته باشه
من واسه سه تار میخوام.....نمیخوام زیاد سفت سفت محکم بشه....میخوام فقط خم نشه..و اصولی رشد کنه....چکار کنم؟:106::ad

رامین جان منم این مشکل رو دارم ناخنم مثل کمر یه پیر مرد خم وقوس داره منم که همین باعث شده ریز تو سه تار یه جورایی بد بشه . ولی قبل از هر دفعه زدن یکم سوهانش میزنم . نمیدونم فکر کنم ارثی باشه راهی هم واسه درمانش نباشه .

AliB
Wednesday 8 September 2010, 01:33 PM
رامین جان منم این مشکل رو دارم ناخنم مثل کمر یه پیر مرد خم وقوس داره منم که همین باعث شده ریز تو سه تار یه جورایی بد بشه . ولی قبل از هر دفعه زدن یکم سوهانش میزنم . نمیدونم فکر کنم ارثی باشه راهی هم واسه درمانش نباشه .

دوست خوبم چند وقته ناخن میکشی روی ساز؟ بطور دقیق تر چند وقته که ناخنت رو بلند نگه می داری؟
هیچ مشکلی نیست که راه حلی نداشته باشه . مساله ی ناخن هم تا حد زیادی قابل اصلاحه.
خیلی از روش ها اینجا مطرح شد که می تونی امتحانشون کنی و بعدا نتیجه رو ذکر کنی تا برای بقیه ی دوستان هم مفید باشه .
خلاصه نا امید نباش! ..

r_a_m_i_n
Wednesday 8 September 2010, 01:38 PM
ممنون علی خان.....والا در مورد عادت بلند بودن ناخن که حدود 1 ساله که بلند میذارم....ولی تا خم میشه یه ذرشو کوتاه میکنم تا فرمش خراب نشه.......در مورد رسیدگی و سوهان هم.....اونکارم میکنم......
اما تاحالا کرم بهش نزدم....حالا میزنم ببینم چی میشه
-___________________________
عرفان نمیدونستم سه تار هم میزنی.......ایول.....
این مواظبت از ناخن و دستها هم کار سختیه واقعا.......
آدم ناخنش بشکنه از یه طرف...دستش بسوزه تاول بزنه از یه طرف.....نوک انگشتان دست چپ زخم بشه باز یه مشکل
بقول استاد قبلیم.....نوازنده اگه سرش بره نباید بذاره دستاش طوری بشن lo0l
هرچند اون موقع این جوابو بهش دادم که گفتم استاد قبلنا میگفتن جراح اگه سرش بره نباید دستش طوری بشه :))

AliB
Wednesday 8 September 2010, 03:56 PM
رامین جان ، حتما کرم رو امتحان کن ، تصور خود من این بود که کرم ناخن رو نرم میکنه و من کرم رو برای پست میزدم و بعد تصادفا طی گذشت مدتی متوجه شدم که روی ناخن ها تاثیر مثبت داره. مثلا مثل چوبی که با روغن پلیش میشه و استحکامش در برابر آسب و خوردی بیشتر میشه
اما در مورد یک سال ، قسمت سخت ماجرا همین جاست و بدون اینکه بخوام شعار بدم یه جورایی صبری عاشقانه می خواد حل شدن این مشکلات اما قابله حله . کارهایی که شما انجام میدی خیلی خوبه برای مرتب نگه داشتن ناخن و راه تحمل و کنار اومدن باهاش همینه ولی بهت قول میدم بعد از 3 4 سال که مداوم به ناخنت برسی قطعا مشکل خم شدن ناخنت تا حد زیاد و قابل قبولی رفع خواهد شد.
ای کاش عکس واضحی از ناخنم در شروع ساز زدن داشتم و عکسی هم از الان در کنار هم میگذاشتم تا دوستان میزان تغییرش رو ببینن .

Blue_Danube
Wednesday 8 September 2010, 04:03 PM
دوست خوبم چند وقته ناخن میکشی روی ساز؟ بطور دقیق تر چند وقته که ناخنت رو بلند نگه می داری؟
هیچ مشکلی نیست که راه حلی نداشته باشه . مساله ی ناخن هم تا حد زیادی قابل اصلاحه.
خیلی از روش ها اینجا مطرح شد که می تونی امتحانشون کنی و بعدا نتیجه رو ذکر کنی تا برای بقیه ی دوستان هم مفید باشه .
خلاصه نا امید نباش! ..

علی جان ممنون . من 1 سالی هست که ناخنم بلنده ولی چند ماهی بیشتر نیست که 3تار میزنم قبلا با ویولن تمرین ریز میکردم :21:.

mae_6677
Wednesday 8 September 2010, 07:38 PM
سلام
ناخن منم قوس داره.و هروقت ميخوام سه تار بزنم اول اونو با آب گرم نرم ميكنم و بعدش بادندونام اون صاف ميكنم.البته با اين روش هرچند دقيقه يك بار بايد اين كار رو تكرار كني(صاف كردن با دندون رو عرض ميكنم)

AliB
Wednesday 8 September 2010, 07:58 PM
علی جان ممنون . من 1 سالی هست که ناخنم بلنده ولی چند ماهی بیشتر نیست که 3تار میزنم قبلا با ویولن تمرین ریز میکردم :21:.
خوب ، طبق تجربم باید بیشتر صبر کنی ، به رامین جان هم گفتم . و باید بهش برسی و الان که فکر می کنم یه عامل دیگه هم توذهنم میاد و من طی دو سال گذشته بیشتر با مضراب ساز زدم اونم بخاطر تمرینات فشرده تر که هیچ ناخنی تابش رو نداره! اما شاید یکی دیگه از عواملی که کمک کرده هرچه بیشتر فرم ناخنم اصلاح بشه همین مضراب دست سازی بود که استفاده می کردم که مثل یک پروتز پشت ناخن قرار میگرفت و کلا دو طرف ناخن رو مجبور به صاف بودن مکرد. الان که دوستمون در مورد صاف کردن ناخن با دندون گفت این هم به ذهن من رسید . البته باید بگم این مساله به معنی نفی اثربخشی کرم زدن ناخن و خوردن مواد کلسیم و روی و ویتامین ب دار برای تقویت کیفیت ناخن و همینطور رسیدگی و سوهان زدن به اون نیست.

سلام
ناخن منم قوس داره.و هروقت ميخوام سه تار بزنم اول اونو با آب گرم نرم ميكنم و بعدش بادندونام اون صاف ميكنم.البته با اين روش هرچند دقيقه يك بار بايد اين كار رو تكرار كني(صاف كردن با دندون رو عرض ميكنم)

روش خلاقانه ایه اما دو تا ایراد داره . یکی اینکه مدام نیاز به تکرارش هستیم که عملا برای یک نوازنده غیر ممکنه در مواقع ضروری مثلا اجرا و ضبط و دیگه اینکه وقتی ناخن رو مککر در آب بگذاری این کار خودش باعث خشک شدن ناخن در دراز مدت میشه و در مواقع عادی خیلی شکننده میشه .

r_a_m_i_n
Wednesday 8 September 2010, 09:30 PM
3...4 ساااااااااااااللللللللللل ل...خیلیه که...پیر آدم در میاد
آخه من چون تنبک هم میزنم با بلند گذاشتن ناخن کمی مشکل دارم.....
اما چون دست چپ هستم واسه زدن تم مشکلی ندارم....و تم رو با دست چپ میزنم....اما الان به جایی رسیدم که بعضی وقتا نیازه که تم رو با اون دستم بزنم....و کلا مشکلم نور الا نور شده....
اولش میخواستم همیشه از مضراب 3تار استفاده کنم....که بعضی از دوستام گفتن اصلا خودتو بهش عادت نده....و با ناخن باید بزنی.....
البته اینا دیگه مشکل منه نه شما....بازم ممنون بابت راهنماییاتون

AliB
Wednesday 8 September 2010, 10:33 PM
:))
رامین جان مشکلات ات زیاده!
البته بالاخره باید تکلیفت رو معلوم کنی که می خوای تو موسیقی چه سازی رو جدی ادامه بدی و برای هر کدوم باید خودت رو متناسب اون عادت بدی !
سه تار زدن یک مشخصاتی می خواد و تار زدن یک مشخصات و تنبک زدن هم یک مشخصات ! البته دونستن چند تا ساز کنار هم کار جالب ، خوب و ممکنیه که می بینیم خیلی از موزیسین های خوب و مطرح ما چه در قدیم و چه الان با چندین سازر آشنایی گاه کامل دارن اما همیشه بطور حرفه ای و در مجامع هنری و عمومی با یک ساز بخصوص شناخته میشن به عنوان نوازنده (و گاها در مورد تار و سه تار و شاید ساز های مشابه مثل عود و رباب و ... از این دست )
اما اون ساز ها باید در یک راستا باشن و بعد واقعا در مراحل جدیتر نوازندگی تو موسیقی _ایرانی_ که زمینه ی کار منه ، جزییات خیلی تعیین کننده است! اینکه شما وقتی درگیر سک ساز هستی استایل و فرم شما در بهترین حالت ممکن برای اون سازر قرار بگیره و این ممکن نیست با کار جدی و تخصصی روی همون ساز چون مثلا حتی بین تار و سه تار! در ظاهر شبیهه اما پنجه ی یک سه تار نواز صرف با یک تار نواز خیلی فرق میکنه چون اساسا فیگور و فرم پنجه کاری متفاوته روی سه تار ! وقتی شما تار بزنی عضلات قویتر میشه اما از ظرافتشون هم به همون نصبت کم میشه و روس سه تار برای درآوردن جزییات و حالت ها دچار مشکل . حالا یه کسایی مثل علیزاده و طلایی و لطفی روی هر دوتای این سازها جداگانه کار کردن و استاد دیدن و زحمت کشیدن و هر دو رو به یه جاهایی رسوندن ولی وقتی مثلا استایل کسایی مثل ذوالفنون و شعاری و بابایی رو می بینیم ، متوجه ی یک سری تفاوت ها خواهیم شد.
ولی برای ناخن هم راهش همین صبره ایوبه...
البته مضراب یا ناخنی و یا هر اسم دیگه هم اگر بتونی دست ساز خودت بسازی میشه چیزایی ساخت که اثر منفی کمی داشته باشه و انگشت رو ضعیف نکنه و استایل دست راست رو به هم نریزه.

AliB
Wednesday 8 September 2010, 10:33 PM
:))
رامین جان مشکلات ات زیاده!
البته بالاخره باید تکلیفت رو معلوم کنی که می خوای تو موسیقی چه سازی رو جدی ادامه بدی و برای هر کدوم باید خودت رو متناسب اون عادت بدی !
سه تار زدن یک مشخصاتی می خواد و تار زدن یک مشخصات و تنبک زدن هم یک مشخصات ! البته دونستن چند تا ساز کنار هم کار جالب ، خوب و ممکنیه که می بینیم خیلی از موزیسین های خوب و مطرح ما چه در قدیم و چه الان با چندین سازر آشنایی گاه کامل دارن اما همیشه بطور حرفه ای و در مجامع هنری و عمومی با یک ساز بخصوص شناخته میشن به عنوان نوازنده (و گاها در مورد تار و سه تار و شاید ساز های مشابه مثل عود و رباب و ... از این دست )
اما اون ساز ها باید در یک راستا باشن و بعد واقعا در مراحل جدیتر نوازندگی تو موسیقی _ایرانی_ که زمینه ی کار منه ، جزییات خیلی تعیین کننده است! اینکه شما وقتی درگیر سک ساز هستی استایل و فرم شما در بهترین حالت ممکن برای اون سازر قرار بگیره و این ممکن نیست با کار جدی و تخصصی روی همون ساز چون مثلا حتی بین تار و سه تار! در ظاهر شبیهه اما پنجه ی یک سه تار نواز صرف با یک تار نواز خیلی فرق میکنه چون اساسا فیگور و فرم پنجه کاری متفاوته روی سه تار ! وقتی شما تار بزنی عضلات قویتر میشه اما از ظرافتشون هم به همون نصبت کم میشه و روس سه تار برای درآوردن جزییات و حالت ها دچار مشکل . حالا یه کسایی مثل علیزاده و طلایی و لطفی روی هر دوتای این سازها جداگانه کار کردن و استاد دیدن و زحمت کشیدن و هر دو رو به یه جاهایی رسوندن ولی وقتی مثلا استایل کسایی مثل ذوالفنون و شعاری و بابایی رو می بینیم ، متوجه ی یک سری تفاوت ها خواهیم شد.
ولی برای ناخن هم راهش همین صبره ایوبه...
البته مضراب یا ناخنی و یا هر اسم دیگه هم اگر بتونی دست ساز خودت بسازی میشه چیزایی ساخت که اثر منفی کمی داشته باشه و انگشت رو ضعیف نکنه و استایل دست راست رو به هم نریزه.

r_a_m_i_n
Wednesday 8 September 2010, 11:46 PM
والا علی خان.....من دستی هم توی دف و سنتور و عود دارم.....
اما خب نمیشه گفت نوازنده ی اون سازها هم هستم...چون خیلی سطحم پایینه
اما خب ساز اصلیم که تاره...و هدف اصلیم هم تاره
اما تنبک رو بخاطر اینکه کوبه ایه میشه کنار یه ساز دیگه زد و به یه جاهایی رسوند.....
اما قبول دارم که سازهای ملودی دار رو نمیشه که آدم آچار فرانسه باشه
اما فقط بدلیل اینکه اکثر اساتید تار....سه تار هم میزنن....بخاطر همین خواستم کمی با سه تار هم آشنا شم...
البته....اینم بگم...که من از سه تاره علیزاده بیشتر از شعاری لذت میبرم..
میتونم حرف اولو شعاری میزنه...اما خب ستار علیزاده رو بیشتر دوست دارم

s.zareie
Thursday 9 September 2010, 07:32 AM
دوستان، دو پیشنهاد و یک سوال در مورد سوهان زدن:
پیشنهاد1 : البته از استاد سعید محمدی در کتاب پنجه سه تار :
به جای سوهان از سمباده پوستاب یا پوساب گرید استفاده کنید این سمباده را تو هر ابزار فروشی با گریدهای مختلف(از خشن تا بسار نرم در حد پولیش) با قیمت بسیار نازل تهیه کنید فکر کنم یک ورقش برای یکی دوسال کافی باشه.دوم ایشان پیشنهاد می کنند از کرم اکسید دوزنگ برای تقویت ناخن ها استفاده شود.
یک نکته در مورد استاد محمدی:ایشان با بزرگواری هر سوالی که از طریق ایمیل بپرسید جواب می دهند حتی کسانی که با ایشان ارتباط ندارند.
پیشنهاد 2: بنده چون متاهل هستم و در امر مقدس خونه داری به همسرم کمک میکنم(LOL) به تجربه ثابست شده هر موقع بعد از تماس دستم با شوینده ها و آب زیاد و استحمام ، بدون اینکه ناخنم رطوبت کامملو از دست بده شروع به تمرین سه تار می کنمو ناخنم به مراتب زودتر و شدیدتر به داخل کج میشه و ابن جور مواقع روی می آرم به مضراب فلزی برای چند ساعت در صورت لزوم

سوال: من یک اکراه در مورد سوهان یا سمباده کشیدن لبه ناخنم دارم . چون اگه بخام کج و معوجی ناخن از بین ببرم عرض ناخنم کم میشه و صدای خوبی ایجاد می کنه.به عبارت دیگه نظری دارید که چقد باید لبه ها را سوهان بزنم؟
(البته خدا رو شکر کج شدن ناخنم به تازگی خیلی خیلی کم شده)
================================================== ========
هنرمند بی تهذیب نفس و صفای باطن،نه آتش جاوید ، که شراره ای کوتاه و بارقه ای گذراست

AliB
Thursday 9 September 2010, 09:16 AM
والا علی خان.....من دستی هم توی دف و سنتور و عود دارم.....
اما خب نمیشه گفت نوازنده ی اون سازها هم هستم...چون خیلی سطحم پایینه
اما خب ساز اصلیم که تاره...و هدف اصلیم هم تاره
اما تنبک رو بخاطر اینکه کوبه ایه میشه کنار یه ساز دیگه زد و به یه جاهایی رسوند.....
اما قبول دارم که سازهای ملودی دار رو نمیشه که آدم آچار فرانسه باشه
اما فقط بدلیل اینکه اکثر اساتید تار....سه تار هم میزنن....بخاطر همین خواستم کمی با سه تار هم آشنا شم...
البته....اینم بگم...که من از سه تاره علیزاده بیشتر از شعاری لذت میبرم..
میتونم حرف اولو شعاری میزنه...اما خب ستار علیزاده رو بیشتر دوست دارم
در مورد فلسفت برای زدن چند تا ساز من کمی باهاش مشکل دارم! البته مشکله منه :دی
در مورد سه تار نوازی علیزاده و شعاری و فلان و فلان هم سلیقه است و در هنر و موسیقی اینکه کسی حرف اول و یا آخر رو میزنه بی معنیه!

دوستان، دو پیشنهاد و یک سوال در مورد سوهان زدن:
پیشنهاد1 : البته از استاد سعید محمدی در کتاب پنجه سه تار :
به جای سوهان از سمباده پوستاب یا پوساب گرید استفاده کنید این سمباده را تو هر ابزار فروشی با گریدهای مختلف(از خشن تا بسار نرم در حد پولیش) با قیمت بسیار نازل تهیه کنید فکر کنم یک ورقش برای یکی دوسال کافی باشه.دوم ایشان پیشنهاد می کنند از کرم اکسید دوزنگ برای تقویت ناخن ها استفاده شود.
یک نکته در مورد استاد محمدی:ایشان با بزرگواری هر سوالی که از طریق ایمیل بپرسید جواب می دهند حتی کسانی که با ایشان ارتباط ندارند.
پیشنهاد 2: بنده چون متاهل هستم و در امر مقدس خونه داری به همسرم کمک میکنم(LOL) به تجربه ثابست شده هر موقع بعد از تماس دستم با شوینده ها و آب زیاد و استحمام ، بدون اینکه ناخنم رطوبت کامملو از دست بده شروع به تمرین سه تار می کنمو ناخنم به مراتب زودتر و شدیدتر به داخل کج میشه و ابن جور مواقع روی می آرم به مضراب فلزی برای چند ساعت در صورت لزوم

سوال: من یک اکراه در مورد سوهان یا سمباده کشیدن لبه ناخنم دارم . چون اگه بخام کج و معوجی ناخن از بین ببرم عرض ناخنم کم میشه و صدای خوبی ایجاد می کنه.به عبارت دیگه نظری دارید که چقد باید لبه ها را سوهان بزنم؟
(البته خدا رو شکر کج شدن ناخنم به تازگی خیلی خیلی کم شده)
================================================== ========
هنرمند بی تهذیب نفس و صفای باطن،نه آتش جاوید ، که شراره ای کوتاه و بارقه ای گذراست

در مورد پیشنهادات ، که قبلا در مورد پوست آپ و سمباده ی نرم تو همین فروم بحث کردیم با دوستان و تو تاپیک ها موجوده ، جالبه که بگم من هم بدون اینکه از جایی یاد بگیرم سالیانیست که به همین نتیجه رسیدم که سمباده ی پوستاپ نرم برای پلیش کردن و هموار کردن سطح ناخن بسیار عالیه و صدایی هم که بعد از اینکار بدست میاد خیلی عالیتر و بهتره چون صاف بودن لبه های در تماس ناخن اثر زیادی در کیفیت صدا داره.
در مورد اکسید دو زنگ که احتمالا اکسید روی باید باشه ، این رو نشنیده بودم ولی همونطور که اشاره کردم تو پست های قبلی ، روی در کیفیت ناخن ها خیلی موثره .
در مورد در تماس بودن ناخن با آب و مواد شوینده من اگر دقت کرده باشید اشاره کردم که در تماس بودن ناخن با آب باعث خشک تر شدن ناخن میشه و به همین دلیل بیشتر کج میشه ناخن چون خشک تر میشه و راهش استفاده ی مداوم از کرم هست .
اما در مورد فرم ناخن و طریقه ی صاف کردنش ، شاید هر کس شیوه ای داشته باشه ، برخی ناخن رو گرد و برخی چهار گوش می کنند و اما اگر بخوام تجربه ی شخصی و نظر استادم آقای شعاری رو بیان کنم باید بگم ناخن بهتره گوشه دار باشه یعنی چهار گوش اما جزییات این چهارگوش بودن بستگی به تجربه ی شخصی داره . اینکه چقدر تراشیده بشه ناخن تا به فرم ایده آل در بیاد باید ساز بزنید و امتحان کنید که در کدوم حالت صدای بهتری خواهید داشت و همون رو کد کنید برای همیشه.
مثلا ناخن من هم برای از بین بردن انحنای سمت چپ و هم برای داشتن فرم ایده آل تیغه ی سمت چپ ناخن که بطور مستقیم و شیبی به سمت داخل داره (لبه ی ناخن رو عرض می کنم) ضلع بالایی مستقیم و صاف هست و ضلع سمت راست هم مستقیم و صاف و بطور عمود نسبت به سطح بالایی عست .
یعنی قسمتی که با سیم در تماسه شیبی بدین صورت داره / و سطح بالایی در راستای افق _ و سطح سمت راست هم عمود | هست .

g-fius
Thursday 16 September 2010, 11:34 AM
سلام به همگی
من تازه توی اینجا عضو شدم و این اولین پیام منه.
دوستای عزیز مصرف قرص های مکمل اصلا بد نیست. اسمش چون قرصه نباید ازشون ترسید. البته باید بگم که مصرف بی رویه کار خیلی بدیه. بهتره از یک پزشک مشاوره بگیرید و مصرف کنید.
چون رشد و استحکام ناخن ها ارتباط مستقیمی با میزان کلسیم موجود در جریان خون داره، و جامعه ی ایرانی مصرف فرآورده های لبنی مناسبی نداره، بهتر که هفته ای 2 عدد قرص "کلسیم+ویتامین D" مصرف بشه، با همین اسم توی داروخانه ها پیدا میشه. بیشتر از این مقدار توصیه نمیشه چون کلسیم توی کلیه ها رسوب میکنه و ممکنه سنگ کلیه ایجاد کنه.
البته مصرف هفته ای یک عدد قرص روی هم مفیده. دقت داشته باشید که بدن ما به روی نیاز داره در حالی که توی غذا های ما مقدار روی کمه،خیلی هم کمه.
در مورد ویتامین ها هم مصرف ویتامین C رو برای هر روز توصیه میکنم(مثل آدامس بجویید، هر روز هم 3 تا بخورید مشکلی پیش نمیاد). ویتامین D رو هم بهتره از همون آفتاب دریافت کنید( چون برای جذب بهتره کلسیم از روده لازمه)
اگه می خواین ویتامین های K , A , D ,E هم زیاده روی نکنید چون اینا می تونن توی بدن تجمع پیدا کنن و مشکل ساز بشن.
من هنوز ساز زدن رو شروع نکردم و تازه ساز رو سفارش دادم برام بیارن(سه تار) ولی چون رشته ی تحصیلیم مرتبط با این بحث بود فکر کردم شاید بتونم کمکی کرده باشم.
راستی در مورد چرب کردن هم بهتره از روغن نبات استفاده بشه( روغن زیتون رو بخورید بهره) چون ویتامین E زیاد داره. البته من تجربه ی آبلیمو و چرب کردن و سایر رو ندارم.
شکر خدا ناخن من خیلی سفته، اگه خم هم بشه نمی شکنه :-)
پر حرفی کردم، موفق باشید

somayeh_y
Sunday 8 November 2015, 11:29 AM
سلام
من تقریبا یه ماه پیش مطالب این تاپیک رو خوندم، نتیجه خوبی که گرفتم باعث شد، نبش قبر کنم :21: و این پست رو بزنم، تاپیک بیاد بالا.

با نگاه گذری که به این تاپیک داشتم، چند راه حل ارائه شد بود.
قرص و مکمل دارویی، مصرف مواد غذایی حاوی ویتامین ها، گذاشتن ناخن در آبلیمو و چرب کردن و ماساژ دادن ناخن.

از بین گزینه های بالا، آخری رو انتخاب کردم.
به مدت 2 هفته خودم رو مقید کردم هر شب قبل خواب ناخنم رو با کرم چرب کردم، بعد اون هم اگر برخی شب ها یادم بشه، در طول روز وقتی دست هام رو کرم میزنم، ناخنم رو هم حتما چرب کرده و ماساژ میدم.

ناخنم کاملا اونی که میخوام نشده هنوز، ولی یه اتفاق جالب افتاد.
یه ماهه ناخنم نشکسته! :) و این برامن که جنس ناخنم شکننده است، کم سابقه بوده

از همون ابتدا که سه تار شروع کردم، تمایل عجیبی داشتم بدون مضراب و با ناخنم ساز بزنم. خب خدا رو شکر گویا داره محقق میشه.
ممنون

!3tar!
Sunday 27 December 2015, 06:37 PM
من هر کاری که بگینو کردم از قرصم بدم میاد
ولی ناخونام همیشه مهکمه
ولی بعضی وقتا میشکنه
خب نمیشه که ناخن ادم نشکنه
به نظر شما میشه؟؟:ay:connie_24:

somayeh_y
Sunday 27 December 2015, 09:37 PM
قاعدتا نمیشه نشکنه.
کم تر میشکنه، دیر تر میشکنه، مثل سابق فاجعه نمی شکنه.

!3tar!
Wednesday 30 December 2015, 10:51 AM
خب دیگه ولی میشکنه:37::37:

Jamal_Dpm
Thursday 30 June 2016, 08:03 PM
3 راهکار ساده، در دسترس و خلاصه صحبت های دوستان:

1- استفاده از لبنیات و خصوصا شیر، حداقل 2 الی 3 وعده در هفته
2- چرب کردن ناخن با ویتامین E یا پماد موضعی ویتامین A+D در انتهای هر شب و ماساژ دادن کناره های ناخن برای افزایش گردش خون که موجب رشد بیشتر ناخن می شود
3- نقش صحیح سوهان کردن، هر هفته 1 بار، نه به صورت رفت و برگشتی بلکه به صورت یک طرفه، سوهان کردن ناخن به صورت رفت و برگشتی باعث نازک شدن ناخن و پوسته پوسته شدن آن می شود

leili88
Friday 1 July 2016, 10:31 PM
با سلام وعرض ادب یک روش قدیمی برای تسریع در رشد ومحکم شدن ناخن از قدیم بین نوازندگان رواج داشته که استفاده از شیره ی ذرت است میتونید امتحان کنید
دانه ی ذرت تازه وشیری را بکوبید ودر شیر مخلوط وبعد از یک ساعت بمدت بیست دقیقه ناخنهاتون را در این شیره فرو ببرید این کار را در هفته سه بار تکرار کنید تامین کننده ی ویتامینهای لازم برای ناخن است در ضمن ماساژ ناخن فراموش نشود