PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظرخواهی: شیوه نوازندگی(استاد اسدالله ملک)

arshia119
Monday 7 May 2007, 03:59 AM
سلام .در این پست می خوتهیم در باره شیوه نوازندگی استاد اسدالله ملک صحبت کنیم.

n.roomi
Friday 11 May 2007, 12:21 AM
ملک که شیوه و سبک خاصی داشت که من سبک اونو از همه نوازندههای دیگه بیشتر دوست دارم.مخصوصا گریه لیلی که اگه نتشو بزارین خیلی ممنون میشم

Hes_r
Friday 11 May 2007, 04:20 AM
ملک واقعا خاص بود

استاد من میگه پنجه ی هیچکی اینه پنجه ی ملک شیرین و زیبا نمیشه

و من هم کاملا قبول دارم

bmoi_642
Saturday 12 May 2007, 07:36 AM
منم با حر? حسام و استادش موا?قم استاد يك چيز ديگه هست(آهنگاش)

bmoi_642
Saturday 12 May 2007, 07:37 AM
منم با حر? حسام و استادش موا?قم استاد يك چيز ديگه هست(آهنگاش)

Hes_r
Saturday 12 May 2007, 11:39 AM
چرا سه تا سه تا پست میزنی ؟؟؟

arshia119
Saturday 12 May 2007, 07:08 PM
آقای عزیز با یک پست هم میتونی نظرت را بگی .ممنون

Hes_r
Saturday 12 May 2007, 07:18 PM
مرسی ارشیا جان از تذکرت ولی الان خودت هم دو تا پست زدی

خوب بقیه هم بیاین نظرتونو بگین

Hmd_N
Saturday 12 May 2007, 10:51 PM
من هنوزم در حيرتم كه استاد ملك با اون قطر انگشتاني كه داشتن چطور اينقدر با مهارت نتهاي زينت و پوزوسيون هاي بالا رو به اين خوبي و با احساس كامل اجرا ميكردن !!! واقعا پنجه ي طلايي داشتن ! روحش شاد

arshia119
Tuesday 15 May 2007, 11:38 AM
روحش شاد

Hes_r
Tuesday 15 May 2007, 11:57 AM
این پست چه معنایی داشت
دوست من لطفا پست بی مورد نزنید

violinsel
Tuesday 15 May 2007, 04:29 PM
استاد ملک یکی از اساتید بنام ویولون ایرانی است ولی نوازندگی او به نوازندگی زنده یاد استاد یاحقی نمی رسد

ضمنا شما میتوانید مرا کمک کنید من دنبال یک استاد خوب میگردم با تشکر

Hes_r
Tuesday 15 May 2007, 06:10 PM
ولی به نظر من ملک از یا حقی بهتره

arshia119
Wednesday 16 May 2007, 10:37 AM
من میگم استاد اسدالله ملک سلطان نوازندگان ایران

shahram56
Friday 3 August 2007, 04:06 AM
روحش شاد

Mojtaba
Friday 14 September 2007, 01:29 PM
ملک خیلی پنجه شیرینی داره اینو میتونی در چهارمضراب های ابوعطا و افشاریهاش در برنامه تکنوازان دید ولی اگه اثری تصویری از ملک دیده باشید میبینید ملک تو کارش یه اشکال کوچیک داره و اونم آرشه ملک هست که اصلا تا الان ندیدم ملک از ارشه کشیهای پرشی استفاده کنند ولی با این اوصاف ملک یکی از بهترین ویلن زنها بود روحش شاد

akanani
Friday 14 September 2007, 04:41 PM
چند نکته درباره آرشه استاد ملک

1-استفاده از آرشه کشیهای سریع و در عین حال پرقدرت.
2-استفاده از جمله بندیهای کوتاه...
3-در سبک ایشان شاید "حس" پرنگ تر از "نشان دادن تکنیک" است که
در بسیاری از موارد از بار "حسی" ملودیها و تکنوازیها می کاهد...
4-در همنوازیها بیشتر همنوازان استاد ملک تحت تاثیر ساز ایشان بودند تا
خودشان تحت تاثیر همنوازانشان...
5-استفاده از ساز "پر اکو" و استفاده از کوکهای متنوع همچنین ابداعات
در کوک ویلن....
6-ملودیهای لطیف و کلاسه شده...
7-شیوه ی جدید آهنگسازی ایشان خود نزدیک سه پست کار میبرد !
(بیشتر بر اساس تکنیکهای مخصوص ویلن ایشان و همان ملودیهای زیبا
و کلاسه شده که هر بار به گونه ای نو گویی روایت میگردد).
8-نوآوری ایشان در ایجاد لحن جدید برای ویلن ایرانی بسیار پرارزش و
بینظیر می باشد... (ابداعات در فرم انگشتگذاری و آرشه کشی).
۹-قدرت پنجه بینظیر - استفاده از ملودیهای "شلوغ" و "پیچیده".

--همنوایان: فرهنگ شریف - فضل الله توکل - احمد عبادی - منصور صارمی و...

Mojtaba
Tuesday 15 January 2008, 08:52 AM
دوستان ویلنست چرا دیگه به این تایپیکها سر نمیزنن و نظر بدن بابا یکم فعال تر باشین

من اوایل فکر میکردم استاد ملک بهترین هست و حتی از یاحقی و بدیعی هم بهتره ولی اگه شما یه تعداد زیادی از کارهای ایشون رو گوش کنید میبینید جمله های تکراری خیلی زیاد داره یا مثلا بیات ترکهایی که زده بیشترشون شبیه هم هست و خیلی فرق نداره
استاد ملک یکدفعه تکنیک های بسیار زیبایی رو پدید اورد که با همه متفاوت بود ولی بعد دیگه خبری از تکنیک های جدیدتر نبود و اکثر کارهاش دیگه یه جورهایی تکراری شده بود

akanani
Tuesday 15 January 2008, 12:51 PM
دوستان ویلنست چرا دیگه به این تایپیکها سر نمیزنن و نظر بابا یکم فعال تر باشین

من اوایل فکر میکردم استد ملک بهترین هست و حتی از یاحقی و بدیعی هم بهتره ولی اگه شما یه تعداد زیادی از کارهای ایشون رو گوش کنید میبینید جمله های تکراری خیلی زیاد داره یا مثلا بیات ترکهایی که زده بیشترشون شبیه هم هست و خیلی فرق نداره استاد ملک یکدفعه تکنیک های بسیار زیبایی رو پدید اورد که با همه متفاوت بود ولی دیگه بعد دیگه خبری از تکنیک های جدیدتر نبود و اکثر کارهاش دیگه یه جورهایی تکراری شده بود

مجتبی جان دوستان مثل اینکه دیگه لطف ندارن . واقعا فعالیت ویولنیستها کم شده . بغیر از من و چند تن ازدوستان اصلا کسی هیچ فعالیتی در نجمن ویالن نداره . دوستان لطفا همکاری کنید و در بحثها شرکت کنید :ak

Hes_r
Tuesday 15 January 2008, 04:41 PM
شما تا حالا چهار مضراب شوشتری ایشون رو شنیدی یا نتش رو دید مالاریا جان ؟

Mojtaba
Wednesday 16 January 2008, 10:19 AM
شما تا حالا چهار مضراب شوشتری ایشون رو شنیدی یا نتش رو دید مالاریا جان ؟

من خیلی از ایشون شوشتری شنیدم ولی تقریبا یه جورایی شبیه هم هست در ضمن من نتشون رو هم ندیدم

ولی حسام جان هیچ وقت همه چیز رو نمیشه در نت خلاصه کرد فکر میکنی چرا بدیعی یا مثلا یاحقی ردیف ننوشتند چون عقیده داشتن نمیشه موسیقی که میزدند به نت تبدیل کنند چون هرگز اون حسو حال بداهه رو نداره

Hes_r
Wednesday 16 January 2008, 04:05 PM
دقیقا موافقم .

چهارمضرابهای ملک یه طوریه که واقعا شاید فردی گوش نداده نتش رو بزنه نتونه خوب در بیاره . چون واسه هر آهنگش یه تکنیک داره .

الان استاد بنده شاگرد استاد ملک بودن . ایشون که میگن از لحاظ تکنیک ردیف رو برات شبیه به ملک میزنم واقعا چیزی که میزنه با نتی که وجود داره در بعضی جاه ها خیلی فرق داره .

ولی یادت باشه اگه همون نت هم نوشته نشه دیگه شاگرد شاگردان ایشون نمیتونند به حد خوبی در سبک ایشون برسند .

Mojtaba
Thursday 17 January 2008, 08:53 AM
پس حسام جان این گوش رو خدا برای چی به ما داده وقتی ما که راحت میتونیم بشنوم چرا از نت استفاده مثلا دوستم محسن دهینی مدیر وبلاگ اسدالله ملک فکر کنم بشناسیش ایشون سبکش ملک هست فکر میکنی چند تا کتاب زده باشه کتاب ردیف 1 رو تا آخرش هم نزد ولی وقتی ویلن میزنه فکر میکنی خوده اسدالله ملک داره پیشت ویلن میزنه

من فقط اینها رو گفتم که بگم آدم نباید پابند نت باشه که اگه یه جا بهت گفتن که ساز بزن نگی چون نت نیست نمی تونم بزنم :ak

Hes_r
Thursday 17 January 2008, 09:58 AM
اتفاقا من هم موافقم که نباید به نت پابند بود و خودم هم سعی میکنم اینطور باشم .

ولی یادت باشه که شاید اگه بخوای یه چهار مضراب رو با گوش در بیاری مثلا اگه زمان چهارمضراب 3 دقیقه باشه شاید 20 دقیقه طول بکشه که اون رو در بیاری به طور کامل و کامل . ولی با نت شما در اولین بار با گوش دادن قطعه حس و حالش رو میگیری و بلافاصله میتونی اجراش کنی .

amiraris
Thursday 17 January 2008, 10:04 AM
خوب به نظرم که بعضی جمله های که ساختن واقعا تکه.یعنی به نظرم ساختن قطعشون از نواختنشون بهتره.احساس میکنم یه مقدار سریع ساز میزنه .بعضی جاها ارامش بهتر از سرعته:ax

hoda_mahoor
Sunday 8 June 2008, 07:12 PM
ملک ایرانی ترین نوازنده ویولنه . صدای سازش نرمه . میدونه که گوش ایرانی چی میخواد .

Mojtaba
Tuesday 10 June 2008, 12:43 PM
واقعا مثل استادان ملک و بدیعی و یاحقی دیگه دنیا نمیان یکی از دلایلی که باعث میشه من آهنگهای ملک رو گوش کنم زدن آهنگ با سرعت بالا و در حین زدن ریز در همون سرعت و همچنین قلیسه های که دل آدمو میببره

akanani
Tuesday 10 June 2008, 01:19 PM
واقعا مثل استادان ملک و بدیعی و یاحقی دیگه دنیا نمیان یکی از دلایلی که باعث میشه من آهنگهای ملک رو گوش کنم زدن آهنگ با سرعت بالا و در حین زدن ریز در همون سرعت و همچنین قلیسه های که دل آدمو میببره

من هم با مجتبی موافقم روی دست این حضرات دیگه نمیان .