PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد نواختن گیتار

rezam
Thursday 9 September 2010, 11:00 AM
سلام دوستان عزیز

راستش الان 3 ماهی هستش که دارم گیتار پاپ کار میکنم، با استاد رضایی ، فقط یک سوال داشتم ، اینکه من الان با پیک (مضراب) میزنم ، میخواستم بدونم به نظر شما بهتره با همین پیک ادامه بدم یا نه برم برای با دست زدن ...

راستش من از هر کسی پرسیدم چیزی رو گفته که به نفع خودش بوده و امیدوارم شما دوستان عزیز بتونید منو تو این بحث راهنمایی کنید ...

منتظر هستم ...

ممنون
موفق باشید:16:

shanshayanshan
Thursday 9 September 2010, 11:06 AM
سلام من الان 1.5 سال گیتار میزنم کلا یک بار پیک دستم گرفتم ببینم چه شکلی وگرنه اصلا اعتقادی برای استفاده کردن ازش ندارم میدونی زمانی که ریتم میزنی هر انگشتت یه صدا میده پیک اینطوری نیست!!!اصلا گیتاریست و انگشتش وگرنه میشی تاریست!!!

saghar_d
Thursday 9 September 2010, 11:28 AM
سلام .به نظر من هم بهتره با انگشت یاد بگیری چون میتونی از یک سری تکنیکها در میات ریتمهات استفاده کنی. مضراب زیاد صدای جالبی نمیده .

DesironnA
Thursday 9 September 2010, 11:32 AM
درود
باز من اومدم فضولی !!
به نظر من هم شما از انگشتاتون برای ریتم استفاده کنید خیلی بهتره.
چون اولا تسلطی که روی انگشتاتون دارید هیچ وقت روی پیک ندارید، و ثانیا ظرافتی که در ریتم نوازی با انگشتها وجود داره، هیچگاه در ریتم نوازی با پیک وجود نداره. چون پیک فقط یک عامل ضربیه. ولی انگشتها، پنج تاست..
سپاس

hdhamid
Thursday 9 September 2010, 11:51 AM
سلام .. من 90% کارام رو با پیک میزنم ... هم ریتم و هم ملودی .. ببین من با همه دوستان موافقم .. در مورد ریتم و این حرفا .. ولی باز نظر شخصیم اینه که .. تو اول معلوم کن از گیتارت چی میخوای؟!! .. منم یه جاهایی برای ریتم زدن از پیک و یه جاهایی از انگشتام استفاده میکنم .. میگم .. بستگی به خواسته ی تو داره از گیتارت و خودت...

saeednavaro
Thursday 9 September 2010, 11:51 AM
درود
باز من اومدم فضولی !!
به نظر من هم شما از انگشتاتون برای ریتم استفاده کنید خیلی بهتره.
چون اولا تسلطی که روی انگشتاتون دارید هیچ وقت روی پیک ندارید، و ثانیا ظرافتی که در ریتم نوازی با انگشتها وجود داره، هیچگاه در ریتم نوازی با پیک وجود نداره. چون پیک فقط یک عامل ضربیه. ولی انگشتها، پنج تاست..
سپاس

نظر شما با توجه به سبکی که کار میکنه هست یا در کل ؟

مثلا در مورد یه نوازنده گیتار الکتریک یا آکوستیک هم همین نظر رو دارید ؟

DesironnA
Thursday 9 September 2010, 12:06 PM
نظر شما با توجه به سبکی که کار میکنه هست یا در کل ؟

مثلا در مورد یه نوازنده گیتار الکتریک یا آکوستیک هم همین نظر رو دارید ؟
صد درصد خیر !
گیتار آکوستیک و گیتار الکتریک رو باید با پیک نواخت..برای الکتریک (جز و دیفالت) پیک هایی با شماره های متفاوت وجود داره و برای آکوستیک هم همینطور که البته طبیعتا پیک هایی که برای آکوستیک مورد استفاده قرار میگیرند، نسبت به پیک های گیتار الکتریک نرم تر هستند. برای گیتار کلاسیک هم پیک های بسیار نرم تری وجود داره که این نرمی بدلیل وجود سیم های نایلونی روی گیتار کلاسیک هست که هنگام استفاده از پیک، صدای خش پیک روی سیم ها کمتر شنیده بشه و صد البته اینکه سیم ها رو نترکونه آقا پیکه !!:21:
البته هستند کسانی که این دو اینسترومنت رو با انگشتهاشون مینوازند. اما بصورت صحیح و دیفالت باید با پیک نواخته بشند.
در مورد سبک فلامنکو، اسپنیش نظر من اینه که با انگشت ها نواخته بشه..البته همونطور که حمید جان گفت، اول باید دید نوازنده از سازش چی میخواد، بعد تصمیم بگیره با پیک کار کنه یا خیر..

Atrovan
Thursday 9 September 2010, 01:09 PM
بهتره از دست استفاده بشه چون بهتر می شه آهنگ رو لمس کرد و با احساس بیشتر زد.

rezam
Thursday 9 September 2010, 01:17 PM
ممنون از راهنمایی دوستان

راستش فکر میکنم با این همه دوستان با تجربه ای که دارم باید برم طرف با دست زدن ، تازه کار هستم ولی تو همین چند وقته خودم هم احساس میکردم با دست راحت تر میتونم بزنم ، به هر حال به عنوان نتیجه نهایی به نظر شما کلاسم رو عوض کنم ؟ یعنی الآن که 3 ماهه دارم با گیتار کار میکنم دیگه همش پریده دیگه؟یعنی یه جورایی باید دوباره از اول یاد بگیرم یا نه تو چند جلسه میتونم دوباره خودمو برسونم ؟

makan
Thursday 9 September 2010, 01:23 PM
سلام دوستان عزیز

راستش الان 3 ماهی هستش که دارم گیتار پاپ کار میکنم، با استاد رضایی ، فقط یک سوال داشتم ، اینکه من الان با پیک (مضراب) میزنم ، میخواستم بدونم به نظر شما بهتره با همین پیک ادامه بدم یا نه برم برای با دست زدن ...

راستش من از هر کسی پرسیدم چیزی رو گفته که به نفع خودش بوده و امیدوارم شما دوستان عزیز بتونید منو تو این بحث راهنمایی کنید ...

منتظر هستم ...

ممنون
موفق باشید:16:
رضا جان من بهت پیشنهاد می‌کنم اول با پیک ۷ ۸ ماه کار کن البته بیشتر رو ‌گام‌ها (برای روان شدن انگپشتا خیلی‌ کمکت می‌کنه) ولی‌ زیاد مهم نیست حفظشون کنی‌ بد ۷ ۸ ماه شروع کن که با دست بزنی‌..............موفق باشی‌

DesironnA
Thursday 9 September 2010, 01:23 PM
ممنون از راهنمایی دوستان

راستش فکر میکنم با این همه دوستان با تجربه ای که دارم باید برم طرف با دست زدن ، تازه کار هستم ولی تو همین چند وقته خودم هم احساس میکردم با دست راحت تر میتونم بزنم ، به هر حال به عنوان نتیجه نهایی به نظر شما کلاسم رو عوض کنم ؟ یعنی الآن که 3 ماهه دارم با گیتار کار میکنم دیگه همش پریده دیگه؟یعنی یه جورایی باید دوباره از اول یاد بگیرم یا نه تو چند جلسه میتونم دوباره خودمو برسونم ؟
خب شما که در طول این مدت تنها ریتم زنی رو یاد نگرفتی که !
حتما آکورد گیری رو هم یاد گرفتی.
مطمئن باش چون گیتار روی دست هات جا افتاده، در عرض یکی دو هفته و نهایتا یک ماه میتونی با انگشتات عالی کار کنی..
البته ریتم در گیتار کلاسیک و در سبک فلامنکو و اسپنیش که ساده ترین بخش یادگیری در موسیقیه.
من هنرجو داشتم که در عرض دو ماه (از صفر) به عالی رسیدند..