PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : طریقه و استاندارد های یک پارت درامز

rumour
Friday 10 September 2010, 04:52 PM
درود
راستش با جناب مهیار بحثی شد که من آخر متوجه این مهم شدم که واقعا باید یه باز بینی روی پارت های درامز آهنگ هام بکنم.
حالا یکی از دوستان درامر میتونه یه سری اصول در درامز، محدودیت های نوازندگی، نوع نوشتن پاساژ و ... یه اشاراتی بکنه؟
مثلا یه نکته جناب مهیار اشاره کرد که من نفهمیدم چرا : هیچ وقت بیس درام با اسنر زیر هم ننویس. من چند جا از این کار کردم. یه توضیح اگر میشه بدید
ممنون

avm
Friday 10 September 2010, 06:29 PM
درود
راستش با جناب مهیار بحثی شد که من آخر متوجه این مهم شدم که واقعا باید یه باز بینی روی پارت های درامز آهنگ هام بکنم.
حالا یکی از دوستان درامر میتونه یه سری اصول در درامز، محدودیت های نوازندگی، نوع نوشتن پاساژ و ... یه اشاراتی بکنه؟
مثلا یه نکته جناب مهیار اشاره کرد که من نفهمیدم چرا : هیچ وقت بیس درام با اسنر زیر هم ننویس. من چند جا از این کار کردم. یه توضیح اگر میشه بدید
ممنون

سلام
به نظر من پارتها باید طوری باشه که اول از همه بشه اون رو اجرا کرد چون یه درامر دو تا دست و دوتا پا داره و مثلا پارتها نباید طور باشه که مثلا 3 تا دست بخواد مثل های هت، کرش و راید این نکته اول
نکته دوم اینکه میشه همه چیز رو به نسبت به سلیقه نوشت ولی معمولا" شعور نوازنده های سازهای دیگه میتونه با نوازنده دامز متفاوت باشه یعنی معمولا" یه اصولی رو اکثرا" رعایت میکنن، و سیستم نت نویسی باید متناسب با فضای آهنگ باشه نوع پاساژ مناسب ریتم و بلعکس باشه، یا مثلا" توی این مثالی که زدی اگه فضای کارت سنگین هست و اکتیو و شاد نیست روی اسنیر ها بیس میشه زده نشه (البته بازم سلیقه ای هست) و مثلا اگه من بخوام بزنم به نسبت ملودی و ارزش زمانی اون ریتم و پاساژ ها رو اجرا میکنم مثلا" توی فضاهای سنگین فاصله کیک ها بیشتر میزنم و جمله دار که پترنی ایجاد بشه، حالا اگه سوال دقیقتری هست مطرح کن تا بگم

مرسی ارسلان

پ.ن: مهیااار کجاییی نیسسسسسستی؟!! الو

leomasih
Wednesday 18 July 2012, 07:25 PM
درود
ممنون

دوست عزیزمون توضیحات کامل دادن واستون
اما منم یه چیزایی میگم
درامز کاملا خلاقیته یعنی به نظر من اشکال نداره مثلا کیک با اسنر با هم بخوره بعضی جاها...
همونجور که تو کتاب کارمین هم خیلی از اون نت هاش یه قسمتاییش کیک با اسنر با هم خورده...

avm
Thursday 19 July 2012, 01:05 AM
دوست عزیزمون توضیحات کامل دادن واستون
اما منم یه چیزایی میگم
درامز کاملا خلاقیته یعنی به نظر من اشکال نداره مثلا کیک با اسنر با هم بخوره بعضی جاها...
همونجور که تو کتاب کارمین هم خیلی از اون نت هاش یه قسمتاییش کیک با اسنر با هم خورده...
سلام
چه پست قدیمی رو بالا کشیدی یاد قدیم افتادم 2 سال پیش ;) بله میشه کیک و اسنیر ها هر چیز دیگه ای با هم بخوره، ولی باید به نسبت پارتهای دیگه باشه خصوصا" بیس یا گیتار یا هر چیز دیگه ای که داره ریتم رو همراهی میکنه ولی خوب 100% به تنظیم کننده بستگی داره و سلیقش ;)
ممنون از توضیحاتی که دادین
ارسلان