PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پدال پیانو در باروک

soroosh_269
Sunday 12 September 2010, 07:14 PM
درود
راستش استاد قبلیم بهم می گفت چون زمان باروک هارپسیکورد و کلاویکورد بوده و پدال نبوده(پدال های امروزی)ما حق نداریم مثلا تو قطعات باخ از پدال سمت راست استفاده کنیم
من خودم دوست دارم استفاده کنم چون قشنگتر میشه و به نظرم طوری نیست و اصالت باروک رو از بین نمیبره.
شما چی فکر می کنید؟راستی پیانیستای بزرگ چی کار میکردن و می کنن در این مورد؟؟؟

Atrovan
Sunday 12 September 2010, 07:22 PM
بیخیال بابا..!حالا اگر از پدال استفاده کنیم توی قطعات باخ مثلا چی میشه؟!!هر کاری دوست داری بکن...چه فرقی می کنه اخه!!اون موقع پدال نبوده حالا که هست!

Vala
Monday 13 September 2010, 01:02 AM
دوست عزیز استفاده از پدال سلیقه ای هستش و بستگی به خودت داره ! اگه فکر میکنی اهنگت با پدال قشنگتر میشه خوب ازش استفاده کن !

you3f
Monday 13 September 2010, 01:31 AM
اون زمان با شتر میرفتن مسافرت...
بیایید الان هم واسه احترام به اونها از ماشین استفاده نکنیم... با الاغ و شتر بریم ایرانگردی...

you3f
Monday 13 September 2010, 01:35 AM
درود
راستش استاد قبلیم بهم می گفت چون زمان باروک هارپسیکورد و کلاویکورد بوده و پدال نبوده(پدال های امروزی)ما حق نداریم مثلا تو قطعات باخ از پدال سمت راست استفاده کنیم
من خودم دوست دارم استفاده کنم چون قشنگتر میشه و به نظرم طوری نیست و اصالت باروک رو از بین نمیبره.
شما چی فکر می کنید؟راستی پیانیستای بزرگ چی کار میکردن و می کنن در این مورد؟؟؟
از پدال اگه درست و به موقع استفاده بشه، نه تنها اشکالی نداره، بلکه بهتر هم هست...

amir1055
Monday 13 September 2010, 08:59 AM
چون اون روز از پدال استفاده نمیشده هیچ دلیلی بر این نیست کا ما امروز از اون استفاده نکنیم. پیانسیت های بزرگ هم برای این قبیل آثار و حتی برای قطعات کلاسیک که روی نت هیچ نشانی از اون نیست اغلب از پدال استفاده میکنن. ولی دقت کنید استفاده از پدال در بدو امر ممکنه اشکالاتشما رو از نظر درست اجرا کردن تکنیک لگاتو، مخفی کنه، بنابراین وقتی از پدال برای این قطعات استفاده کنید که از این بابت کاملا مطمئن شدید.

soroosh_269
Monday 13 September 2010, 09:22 AM
درود
ممنون از نظرات
ظاهرا اینجا همه مثه من با این کار موافقن
حالا یه سوال دیگه پیش میاد
همونطور که میدونید پلی فونی مشخصه مهم باروکه
پدال گیری برای پلی فونی سخت نیست؟چون صداها به شدت توی هم میفتن

amir1055
Monday 13 September 2010, 11:23 AM
این بستگی به میزان پلی فونی و بافت قطعه داره. تو برخی قطعات بهتره اصلا از پدال استفاده نکنیم خصوصا جاهایی که بکار گیری پدال باعث میشه پاساژ مربوطه بیان دیگه ای غیر از مقصود آهنگساز رو ادا کنه یا به قول شما صداها بطرز نامعقولی تو هم بره. این رو هم در نظر داشته باشیم لزومی نداره همه پاساژهای موجود در یک قطعه رو با پدال بزنیم.

arsalan212
Wednesday 15 September 2010, 01:43 AM
دراوسط عمروحیات باخ پیانو که توسط فردی بنام کریستوفر اختراع شده بودکامل شد.میگن باخ ازپیانوخیلی خوشش نیومده.درکتا ب سازشناسی تئودوردبوا فرانسوی اینو خوندم.کارهای باخ اصلش با ارگ وکلاوسن وشلستا است.اونوقتا نیم پرده ها بجای 2تا 4ونیم کما 5و4 کمابوده واسه همینه که صدای اهنگای قدیمی بنظرما مافالش یا نااشنامیاد.مراجعه به کتاب چگونه ازموسقی لذت بریم؟نوشته ارن کوپلند.

amir1055
Wednesday 15 September 2010, 06:24 AM
[quote=arsalan212;147103]اونوقتا نیم پرده ها بجای 2تا 4ونیم کما 5و4 کمابوده...[/
quote]
با تشکر از شما اگه امکانش هست در این مورد بیشتر توضیح بدین.

arsalan212
Wednesday 15 September 2010, 07:39 PM
(کما)واحدی هست کهیک پرده کاملاا ز 9 تای اون تشکیل شده.فاصله بین دوتا نیم پرده4ونیم هست که قدیما 5و4بوده بجای مساوی4ونیم تایی.