PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش تبدیل MP3 به GP5

rezabatista
Tuesday 14 September 2010, 12:38 PM
سلام دوستان شاید براتون سؤال پیش اومده باشه که ایا این آهنگی که دارم گوش میدم میتونم به gp5 تبدیل کنم یا با گیتارم نت در بیارمو بزنم.اگه قبلا می شستیدو ساعت ها طول می کشید آهنگ مورد نظرتونو هی stop کنید و دوباره play کنید تا گیتارشو در بیارید یه روش بهتون معرفی و یاد میدم که بتونید mp3 به فایل قابل بخش در گیتار پرو در بیارید:
برنامه گیتار پرو فایلهای با فرمت midi هم play میکنه و نتشو بهتون میده پس ما نیاز به برنامه ای داریم که بتونه mp3 به midi تبدیل کنه من خیلی دنبالش گشتم ولی به صورت مستقیم که تبدیل کنه ندیدم
ولی تبدیل wave به midi پیدا کردم.
پس اول شما به یک برنامه converter که بتونه mp3 به wave تبدیل کنه نیاز دارید که تقریبا همه ی سایت ها پیدا میشه.کسانی که real player هم دارن می تونن از tools گزینه converter بزنن و به wave تبدیل کنند.
خوب قدم اول پیش رفتیم حالا باید به فرمت midi در بیاریم تا در gp5 جواب بده
من دو تا برنامه مفید که خودمم ازش استفاده می کنمو معرفی می کنم :
AmazingMIDI و intelliScore Polyphonic WAV to MIDI Converter
اینم لینک دانلود از سرور 4shared:
AmazingMIDI (You can see links before reply) 700kb
AmazingMIDI (You can see links before reply) 700kb
intelliScore Polyphonic WAV to MIDI Converter (You can see links before reply) 10mb
intelliScore Polyphonic WAV to MIDI Converter (You can see links before reply) 5mb

وقتی هم که به midi تبدیل کردید فقط کافیه برنامه گیتار پرو باز کنید Ctrl+o یا گزینه ی open از files انتخاب کنید و فایل midi که تبدیلش کردیدو باز کنید.موفق باشید :am

Mohammad_ngml
Tuesday 14 September 2010, 03:49 PM
داداش خیلی ممنون.. ولی من اینارو قبلا امتحان کردم.. اگه کوچکترین صدای اضافه یا ارتعاش نت باشه یا صدا اکو داشته باشه و hall باشه تبدی نمیکنه تبدیل نمیکنه به midi. من نرم افزار wav2midi داشتم نشد.. اگه شما با این 2 تا نرم افزار امتحان کردی و تونستی بگو ما هم امتحان کنیم..

rezabatista
Wednesday 15 September 2010, 04:06 AM
نوکرم،نه این دو تا برنامه ها 100% جواب میده توی تبدیل کردنش من که ندیدم اررور بده و خودمم استفاده میکنم ازش...

netmooteler
Wednesday 22 September 2010, 08:23 PM
درود
دوست عزیز
منم همین نرم افزارو دانلود کردم ، اما ارور داد ، فایل رو تبدیل می کنه ولی خراب...
وقتی که با گیتار پرو بازش می کنی تو هر میزان ، تعداد زیادی نت های دولا چنگ و سه لا چنگ می ده که اصلا به آهنگ نمی بره
اگه می شه برا نمونه این فایلی رو که من آپلود کردم تبدیلش کنید تا ببینیم مشکل از فایل های من هس یا نرم افزار مشکل داره ؟!
اگه این مشکل داشت ، یه فایل از خودتون تبدیل گنید لطفا...
پیشاپیش سپاس گذارم....
البته این فایل رو برا نمونه گذاشتم...
اینم لینک دانلودش
You can see links before reply (You can see links before reply)

fariborzlp1
Thursday 6 January 2011, 12:47 AM
سلام بچه ها متاسفانه اینها راههای خوبی نیستن. بهترین راه گوشی کردن آهنگه. و من مطمئنم که امکان این کار نیست مگه midi به wave تبدیل شده باشه یا نت ها هیچ هارمونیکی جز فرکانس اصلیه صدای نتها نداشته باشن که اینم عملا امکان پذیر نیست.

alimetallica_2
Friday 7 January 2011, 12:06 AM
الان بحث سر نرم افزار گیتار پرو 5 هست؟!
یا نرم افزار دیگری؟!
اگر گیتار پرو 5 بحث مورد نظر است یعنی اینکه شما میتوانید آهنگ بدهید و نت دریافت کنید؟!

arash_ir00
Friday 7 January 2011, 05:18 AM
منم هرکاری میکنم موقع تبدیل همه سازها توی یه تراک قرار میگیره و حسابی شیر توشیر میشه فایل میدی
اگه میشه یه آموزش تصویری ( عکس ) کوچیک بزار رضا جان

MA_Happy
Friday 7 January 2011, 08:44 AM
ببینید دوستان،در کل تبدیل همچنین چیزی هم خیلی ضعیف صورت میگیرد و هم ارزش زمانیو این چیزا به هم میریزد.به نظرم نتش را خودتان اگر بتویند دربیارید خیلی بهتره.

Ernesto
Friday 7 January 2011, 08:54 AM
داداش منم این روش ها رو امتحان کردم - اگه یه فایل wave که midi شده رو بخوای برگردونی به میدی و بعد بفرستیش تو گیتارپرو جواب میده ولی اگه بخوای mp3 رو میدی کنی بعد بفرستی گیتارپرو اصلاً شباهتی به اصل آهنک نخواهد داشت

Dj_MAN
Friday 7 January 2011, 10:49 AM
این روش فقط به درد آهنگی می خوره که برای مثال پیانو سولو باشه یا یه همچین سازی ( تک نت - کلاویه ای )
برای گیتار اگه گیتار سولو باشه و بدون افکت تازه اون موقع میدی که بدست میاد فقط بدرد این می خوره که شما بتونی از روش نت درست رو بنویسی ...
برنامه های تبدیل اهنگ به میدی اصلا اونطوری که شما فکر میکنید نیستند ....
فایل پروسس شده اونها رو اگه به عنوان میدی اصلی توی DAW ( کیوبیس - اف ال - گیتار پرو .... ) وارد کنید اصلا بدرد نمی خورند ..
حالا اگه یه آهنگ کامل که شامل آکورد و ووکال و درامز و سازهای مختلف باشه رو بیارید به میدی تبدیل کنید یه فایل میدی خنده دار و کاملا در هم بر هم ازش میگیرید ... ( برنامه تبدیل هر چی باشه فرقی نمیکنه )
بازم میگم فقط به این درد میخورند که شما یه برداشت کلی از نت آهنگ مورد نظرت داشته باشی که بتونی توی DAW نتشو با خطای کم بنویسی
کسانی که کار ریمیکس انجام میدن خیلی کم به اینگونه برنامه ها توجه دارند

mr_next
Friday 1 July 2011, 05:17 PM
واسه منم درست جواب نمیده

alishabanibadi
Wednesday 3 August 2011, 12:38 AM
سلام دوستان

فایل mp3 رو میشه به midi تبدیل کرد ولی بدلیل وجود سازها و فرکانسهای مختلف هیچگاه اون کیفیت اول رو نخواهد داشت در حقیقت converter کل اهنگ رو یک ملودی تک بخشی در نظر خواهد گرفت.