PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معرفی کتاب آموزشی برای خواندن و زدن

dewdrop1989
Thursday 16 September 2010, 09:54 PM
من علاقه ی زیادی به خوندن دارم و صدام هم خوبه.اواخر کتاب اول روح الله خالقی ام. دوست دارم به جای زدن کتاب دوم کتابی رو انتخاب کنم که قطعات آوازی بیشتری داشته باشه.
کدوم کتاب و از کدوم استاد قطعات آوازی بیشتری دارند؟
کلا در این مورد توصیه تون چیه؟

AliB
Thursday 16 September 2010, 10:31 PM
بالاخره شما قصد دارید نوازنده بشید یا خواننده؟ این دو مبحث جداست و شما حین ساز زدن نمی تونید به سمتی حرکت کنید و دلیل شمتا هم این باشه که به خوندن علاقه مندید مسلما هر متد و شیوه ای که شما رو نوازنده ی قابل و ورزیده ای میکنه در قسمت ساز زدن شما مناسبه!
اما بطور خاص شما می تونید تصانیف رو از جاهای مختلف کار کنید که کتب زیادی در این زمینه منتشر شده . هم تصانیف درویش خان هست در کتابش و هم در کتب دیگر تصانیف عارف و شیدا و ... مثلا کتاب باد صبا که 16 تصنیف هست برای تار و سه تار که مهرداد ترابی سالیان پیش منتشر کرده بود و در مجموعه ی همساز که توسط ماهرو اخیرا به صورت کتاب منتشر شده شما تصانیف زیادی رو خواهید یافت و یا کتبی مثل "جان مریم" که برای دست یافتن به نت های برخی قطعات بطور ساده خوبه هر چند ارزش آموزشی نداره و قطعاتش هم بیشتر عامیانه و محلیست ولی می تونه برای هنرجو ها جذاب باشه و ...
اما پیشنهاد من این هست که خوندن رو با فراگیری ردیف آوازی ادامه بدید و در کنارش هم ساز رو بطور جداگانه و اصولی کار کنید و در یک نقطه اینها با هم پیوند خواهند خورد و می تونید از ترکیب هر دو به بهترین نحو بهره ببرید.

dewdrop1989
Friday 17 September 2010, 11:16 AM
مرسی...راست می گید..
دستتون درد نکنه