PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بهترین حالت ناخن برای یک گیتاریست ؟!

netmooteler
Friday 17 September 2010, 06:15 PM
درود بر دوستان گيتاريست (با ناخن)

شايد براي بسياري از نوازندگان گيتار در سطوح مختلف هميشه شيوه سوهان زدن و فرم دهي به ناخن يک مساله بوده و يا اصلا به آن اهميتي نداده! و نکته قابل توجه تجربياتيست که هر نوازنده ،خود بدست مي آورد
اما بدون هيچ شکي يکي از مهمترين دلايل نداشتن صداي خوب در ميان نوازندگان گيتارکلاسيک و فلامنکو ايران عدم توجه به ناخن ها و انوع صداييست که ميتوان از ناخن گرفت..

تقريبا هر نوازنده اي روش مخصوص به خود را براي ضربه زدن به سيمهاي گيتار داره.بعضي در نواختن از گوشت انگشت و ناخن و بعضي از ناخن تنها و بعضي بدون ناخن (مثل پدر گيتار کلاسيک آندره سگوويا) استفاده ميکنن و همينطور هر نوازنده حالت شکل دهي به ناخن مختص خودشو داره ، عده اي با ناخن هاي بلند ، عده اي کوتاه ، بعضي کوتاه گرد ، بعضي بلند مورب و ...

موضوع شکل دادن به ناخن فکر اکثر دوستان گيتاريست رو مشغول کرده چون اين حالت ناخن هست که باعث به وجود اومدن انواع صدا در گيتار مي شه حتي 1 ميليمتر کوتاه يا بلند بودن ناخن در صداي توليد شده تاثير زيادي داره.البته جدا از حالت و زاويه دست هنگام ضربه زدن به سيمها.

در اين تاپيک چند نمونه حالت ناخن مي ذارم تا دوستان گيتاريست در مورد هر نمونه ، اگر اطلاعات يا
تجربه اي دارن در اختيار ديگر دوستان بذارن به اين صورت که ...

از بين نمونه ها بهترين رو از نظر خودشون انتخاب کنن و دليل اون رو هم توضيح بدن و همينطور بدترين حالت و اگه تجربه ي ديگه اي در اين زمينه دارن دريغ نفرمايند... شکل آخر مربوط به انگشت شصت هست ، بگين که اين فرم ناخن رو امتحان کردين؟چطور بوده ؟شکل 6 (FIG 6) : به مدل ديويد راسل معروف هست .

netmooteler
Friday 17 September 2010, 08:33 PM
اینم از عکس ها ...
برای بزرکتر شدن روی عکس کلیک کنید

ravi
Friday 17 September 2010, 09:40 PM
من بلند نگه میدارم....
شکل بالای ناخنها برای من فرق نمیکنه ولی لبه های کناری ناخنها رو با سوهان میگیرم.....
به نظر من ناخن هر چه قدر بلند تر باشد برای ریتم بهتر است ولی برای ملودی باید خودتان با توجه به شکل انگشت هاتون مدل مناسب را انتخاب کنید.....
مثلا برای من باید بیشتر از 1 سانت بلند شود که از گوشت انگشتم خارج شود و معمولا همیشه ناخن هایم 2 سانت هست..

shanshayanshan
Friday 17 September 2010, 10:08 PM
درود
من با مدل thumb شدیدا موافقم و خودمم دیروز به این نتیجه رسیدم.
fig5هم اگه انگشت i و Mرو باید یکم بلند تر باشه و اون زاویه از بین بره.من خودم اینططوری که گفتم از همه راحت ترم.

netmooteler
Friday 17 September 2010, 10:22 PM
من بلند نگه میدارم....
شکل بالای ناخنها برای من فرق نمیکنه ولی لبه های کناری ناخنها رو با سوهان میگیرم.....
به نظر من ناخن هر چه قدر بلند تر باشد برای ریتم بهتر است ولی برای ملودی باید خودتان با توجه به شکل انگشت هاتون مدل مناسب را انتخاب کنید.....
مثلا برای من باید بیشتر از 1 سانت بلند شود که از گوشت انگشتم خارج شود و معمولا همیشه ناخن هایم 2 سانت هست..

درود به دوستمون
برای اجرای قطعه و ملودی اندازه ناخن تا 3میلیمتر فکر کنم خوبه از این بزرگتر برای بعضی ایجاد مشکل می کنه .شما فرمودین 2 سانت !!!! نمی دونم ....
ببینیم نظر باقی دوستان چیه !!!!؟؟؟

Bide_Majnoon
Friday 17 September 2010, 10:26 PM
من ناخن هامو تا اندازه ای بلند میکنم که ازگوشت دستم جلوتر نزنه در حدی که برای زخمه زدن به سیم ها کافی باشه در واقع نمی تونم بلند تر کنم چون برای پیانو زدن مشکل ساز میشه. در ضمن تو کتاب آموزشی فرزاد دانشمند(برای سبک کلاسیک) هم نوشته شده که لازم نیست ناخن ها خیلی بلند باشه فقط موازی با گوشت دست باشه کافیه.

Bide_Majnoon
Friday 17 September 2010, 10:31 PM
من فکر میکنم ناخن 2 سانتی فقط به درد ریتم زدن میخوره نه کار دیگه و برای کلاسیک کارها و فلامنکو کارها اصلا مناسب نیست.

Mohammad_ngml
Saturday 18 September 2010, 01:13 AM
من فکر میکنم منظور ایشون 2 سانت از وسط آخرین بند انگشته.. یعنی کل ناخن از قسمتی که زیر پوست میره تا انتها 2 سانت.. من خودم معمولا 3 میلیمتر ناخنم رو بلند میکنم و حالت ناخن هم منحنی هست و گرایش به هیچ سمتی نداره.. البته قاعده ی خاصی نمیشه تعیین کرد.. هر کس با یه فرم ناخن راحته..

blackover
Saturday 18 September 2010, 01:44 PM
» ناخن های دست چپ:
تمامی ناخن های دست چپ خودتون رو باید کوتاه کنین و البته همیشه هم کوتاه نگهشون دارین. هر وقت دیدین صدایی که از گیتار تولید میشه گز داره، احتمالآ باید ناخن هاتون رو کوتاه کنین (البته اگه اشکال از انگشت گذاری یا مضراب زنی شما نباشه)
اگه میپرسین چرا باید انگشت شست دست چپ رو هم کوتاه کرد باید تو جوابتون بگم که در سطوح بالاتر و یا در بعضی اَکوردهای پیشرفته از انگشت شست چپ هم برای گرفتن سیم ششم استفاده میشه امّا هنر اَموزهای مبتدی هم بهتره ناخن شست چپ خودشون رو کوتاه کنن چون این کار از فشاری که دسته ی گیتار به شست میاره و بعضی وقت ها هم باعث شکسته شدن ناخن شست چپ میشه کم میکنه.

» ناخن های دست راست:
ناخن های دست راست خیلی خیلی مهم تر از دست چپ هستن چون برای نوازندگی بکار میرن. خیلی از دوستان فکر می کنن برای نوازندگی گیتار باید ناخن هاشون رو تا حدّ امکان بلند کنن امّا اینطور نیست، ناخن های دست راست شما باید به مقداری بلند باشن که وقتی کف دستتون رو جلوی چشمتون میگیرین فقط حدود 3 میلی متر از ناخنتون دیده بشه.
لبه های تیز ناخن هاتون رو حتمآ بگیرین چون موقع نوازندگی باعث میشه سیم ها به ناخن هاتون گیر کنن.
اگه ناخن هاتون زود میشکنن و در برابر سیم مقاومت نمیکنن یا خم میشن توصیه می کنم از بادام زمینی استفاده کنین چون اثر معجزه اَسایی روی مقاومت ناخن هاتون داره، علاوه بر این ناخن هاتون رو هر روز به مدّت 5 تا 10 دقیقه توی محلول آب نمک اشباع بذارین، این کار علاوه بر افزایش مقاومت ناخن ها باعث سفیدی و زیبایی اونا هم میشه.

kak_maki_new
Saturday 18 September 2010, 03:18 PM
netmooteler عزیز از دعوتت کمال تشکر رو دارم ...خیلی استفاده کردم ..
بدرود

netmooteler
Monday 20 September 2010, 11:44 PM
درود
از دوستان بسیار سپاس گذارم ...
و خواهشی که دارم سعی کنید تمام متن هایی که می نوی سید از خودتون باشه ، از جایی کپی نکنید
هدف این تاپیک اینه که بفهمیم شما با چه فرم ناخن راحت تر ید..و همینطور که دوست خوبمون
Mohammad_ngml (You can see links before reply)
کاربر فعال انجمن
فرمودن ، (قاعده ی خاصی نمیشه تعیین کرد.. هر کس با یه فرم ناخن راحته..)
و در فرجام ...
جمله ای زیبا ، تقدیم به دوستان ....
باخ پدر است، ما فرزندانش هستيم. آن افرادي از ما هم که کارهايي انجام داده اند بر او تکيه دارند. هرکس اين حس را نداشته باشد، انسان فرومايه اي است. (ولفگانگ آدامز موتزارت)

netmooteler
Tuesday 21 September 2010, 10:20 PM
درود
صورت شما كتابي است كه مردم مي توانند از آن چيزهاي عجيب بخوانند.(ويليام شكسپير)

جمله ای بسیار زیباست

netmooteler
Sunday 12 December 2010, 12:23 AM
کسی عکسی از حالت های ناخن پاکو دلوسیا رو نداره ؟