PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جدیدترین کار M&H با اشکین به نام د دی...

M8H
Monday 20 September 2010, 04:34 PM
چند روز دیگه جدیدترین کار ریتم سازیم با تصویرش پخش میشه.

به نام dadi boodoobeh!
اول قرار بود اسم کار دی دب دب دوب باشه ولی اسمش عوض شد.
کار فوق العاده متفاوتی شده.با ریتم آفریقایی لنگ!
مثل این کار فکر نکنم تا حالا شنیده باشید.منتظر این کار باشید.
اینم تیکه ی شعرش :
مثل اشکین ندیدم پسری که از اینو اون بخوره تو سری!
didab da dobe!
با تنظیم پیام قربانی(victim)!

سلام خدمت تمام دوستان!

همنوطور که قبلا توی پست های قبلیم خبرشو داده بودم آخرین کار ریتم سازیم با اشکین د دی بو دو به بودش که بعد از 3 ماه اتمام کار امروز پخش میشه!

این کار قرار بود همرمان با کلیپ کار پخش بشه.ولی به دلایلی فعلا فقط موزیک این کار پخش میشه!

به زودی کلیپ این کارمون در شبکه PMC

خوشحال میشم نظرتون رو بدونمم البته فقط در مورد ریتم و طراحی ریتم!

تو این ریتم نو آوری جدید کردم که پایه ی این کار آفریغایی هستش و روش بندری لنگ!
You can see links before reply

مشخصات کار:
نام کار:د دی بو دو به
خواننده:اشکین و کیوان
رپ:علی
تنظیم کلی:پیام قربانی
میکس و مسترینگ:پیام
ریتم سازی و طراحی ریتم:خودم (حسین احمدیان M&H)
ملودی:اشکین
رکورد:پیام

لینک دانلود:You can see links before reply

کار بعدیمون به نام قلقلی هستش!
مثل اشکین ندیدم پسری همش ازش میخورن تو سری!

Porya
Monday 20 September 2010, 05:48 PM
سلام .

حسین جان کار جالبی شده تبریک میگم . همینطور پیش بری تا چند وقت دیگه ریتم هات ، از ریتم های توللی هم معروف تر میشن ! (لول)

firzi
Monday 20 September 2010, 06:19 PM
سلام حسین جان ریتمش خیلی قشنگه ولی شعرش خیلی خیلی بده.
ملودیش اصلاً خوب نیست.
آهنگ اوج نداره اوجش خیلی خیلی ضعیفه.
در کل حیف ریتمت که دادی دست اشکان.
حداقل ملودیشو خودت میزدی!
ولی در کل ریتم قشنگی ساختی...موفق باشی.
انشا الله منتظر کارای قشنگ دیگت هستیم.
تورو خدا به این اشکان بگو یکم سنگینتر باشه یعنی چی د دی بو دو به
همه ی آهنگاش مثل همن.یکمی تنوع کار رو قشنگتر میکنه.(البته منظورم ملودی آهنگه)

Acoustic
Monday 20 September 2010, 06:34 PM
منم موافقم که روی این ریتمه باحال ، میتونستن بهتر کار کنن . اما همینم خوب بود مرسی

M8H
Monday 20 September 2010, 08:05 PM
سلام .

حسین جان کار جالبی شده تبریک میگم . همینطور پیش بری تا چند وقت دیگه ریتم هات ، از ریتم های توللی هم معروف تر میشن ! (لول)
سلام!
جیگرتو پوریا جون!
حال توللی رو هم میگیریم!:21::43::43:

makan
Monday 20 September 2010, 08:45 PM
خيلي قشنگ بود رفيق ايشالا بالاتر از اين حرفا ببينمت................موفق باشي

M8H
Tuesday 21 September 2010, 09:38 AM
سلام حسین جان ریتمش خیلی قشنگه ولی شعرش خیلی خیلی بده.
ملودیش اصلاً خوب نیست.
آهنگ اوج نداره اوجش خیلی خیلی ضعیفه.
در کل حیف ریتمت که دادی دست اشکان.
حداقل ملودیشو خودت میزدی!
ولی در کل ریتم قشنگی ساختی...موفق باشی.
انشا الله منتظر کارای قشنگ دیگت هستیم.
تورو خدا به این اشکان بگو یکم سنگینتر باشه یعنی چی د دی بو دو به
همه ی آهنگاش مثل همن.یکمی تنوع کار رو قشنگتر میکنه.(البته منظورم ملودی آهنگه)
سلام دوست من!
مرسی که وقتتو گذاشتی و دانلود کردی!

جیگرتو ولی اشکان نه اشکین!
الان فعلا اشکین داره با ساسان کل میندازه توی آهنگ های فان!

در کل واقعا ممننونم!

kak_maki_new
Tuesday 21 September 2010, 10:26 AM
سلام خدمت تمام دوستان!

همنوطور که قبلا توی پست های قبلیم خبرشو داده بودم آخرین کار ریتم سازیم با اشکین د دی بو دو به بودش که بعد از 3 ماه اتمام کار امروز پخش میشه!

این کار قرار بود همرمان با کلیپ کار پخش بشه.ولی به دلایلی فعلا فقط موزیک این کار پخش میشه!

به زودی کلیپ این کارمون در شبکه PMC

خوشحال میشم نظرتون رو بدونمم البته فقط در مورد ریتم و طراحی ریتم!

تو این ریتم نو آوری جدید کردم که پایه ی این کار آفریغایی هستش و روش بندری لنگ!
You can see links before reply

مشخصات کار:
نام کار:د دی بو دو به
خواننده:اشکین و کیوان
رپ:علی
تنظیم کلی:پیام قربانی
میکس و مسترینگ:پیام
ریتم سازی و طراحی ریتم:خودم (حسین احمدیان M&H)
ملودی:اشکین
رکورد:پیام

لینک دانلود:You can see links before reply

کار بعدیمون به نام قلقلی هستش!
مثل اشکین ندیدم پسری همش ازش میخورن تو سری!

سلام دوست من...کارت عالی بود...این کار رو اگه میخوای واست پخش کنم ؟ یا تو سایت rapfa بذارم ؟ اگه خواستی بگو من عضوم تو رپفا
اگه هم گذاشتی که هیچی فقط گفتم اگه کمکی از دستم بر میاد بگو
ممنون

M8H
Tuesday 21 September 2010, 09:29 PM
خيلي قشنگ بود رفيق ايشالا بالاتر از اين حرفا ببينمت................موفق باشي
مرسی جیگرتو!
u2

M8H
Wednesday 22 September 2010, 10:16 AM
منم موافقم که روی این ریتمه باحال ، میتونستن بهتر کار کنن . اما همینم خوب بود مرسی
مرسی گلم که وقتتو گذاشتی و دانلود کردی!حالا او کار قلقلیمون خییلی بهتر شده!

mostafa_violon
Wednesday 22 September 2010, 10:18 AM
کلا خیلی قرررررررررر داشت یعنی ملودیش قشنگ بود
اون کار حالم بده از اشکین یه کار متفاوتی بود
DJ باحال بود

MEHRNAM
Wednesday 22 September 2010, 10:30 AM
مرسی حسین عزیز... با این که من ساز ایرانی کار میکنم ولی به واسطه ی فعالیت زیاد تو همیشه جزو اولین نفرایی هستم که این مدل آهنگا (ددی بودوبه) رو میشنوم! چون زودتر از همه میذاری تو اینترنت ، اونم رو این سایت!
کارت خوب بود ممنون.

شهریور
Thursday 23 September 2010, 08:49 AM
جالب بود!
خوشمان امد

M8H
Thursday 23 September 2010, 09:23 AM
سلام دوست من...کارت عالی بود...این کار رو اگه میخوای واست پخش کنم ؟ یا تو سایت rapfa بذارم ؟ اگه خواستی بگو من عضوم تو رپفا
اگه هم گذاشتی که هیچی فقط گفتم اگه کمکی از دستم بر میاد بگو
ممنون
جیگرتو!مرسی.
ولی حود علیرضا یا یاشار کارو از اشکین میخرن برای پخش کردن تا مثلا برای اولین بار توی سایت اون پخش بشه تا بازدیدش زباد بشه!این سیاست یاشار هستش....!

M8H
Thursday 23 September 2010, 09:27 AM
کلا خیلی قرررررررررر داشت یعنی ملودیش قشنگ بود

اون کار حالم بده از اشکین یه کار متفاوتی بود
DJ باحال بود

جیگرتو عزیزم!

حالم بده یه کار متفاوت بود چون پولش متفاوت بود!:9:

joojefarary
Friday 24 September 2010, 11:17 AM
حسین جان در کل من یگ چیز بگم من کارهای شما و ساسان دوست داشتم اون موقع که باهم بودین خیلی جالبتر بود ریتمها و آهنگاتون ولی آهنگهای شما و ساسان جدیدا خیلی دیگه داره خارج میشه شما دیگه دارین از هر کلمه ای برای خوندن استفاده میکنید اینکار اصلا جذابیت نداره . من اصلا از این دو تا کار اخر شما خوشم نیومد از جمله این دیگه میتونم بگم خیلی بد بود

M8H
Saturday 25 September 2010, 08:37 AM
مرسی حسین عزیز... با این که من ساز ایرانی کار میکنم ولی به واسطه ی فعالیت زیاد تو همیشه جزو اولین نفرایی هستم که این مدل آهنگا (ددی بودوبه) رو میشنوم! چون زودتر از همه میذاری تو اینترنت ، اونم رو این سایت!
کارت خوب بود ممنون.
مرسی مهرنام جان!نظر لطفتونه!!
منون که وقتتو گذاشتی!

M8H
Saturday 25 September 2010, 08:42 PM
حسین جان در کل من یگ چیز بگم من کارهای شما و ساسان دوست داشتم اون موقع که باهم بودین خیلی جالبتر بود ریتمها و آهنگاتون ولی آهنگهای شما و ساسان جدیدا خیلی دیگه داره خارج میشه شما دیگه دارین از هر کلمه ای برای خوندن استفاده میکنید اینکار اصلا جذابیت نداره . من اصلا از این دو تا کار اخر شما خوشم نیومد از جمله این دیگه میتونم بگم خیلی بد بود
جیگرتو!
مرسی که نظر اصلیتو گفتی!

منو ساسان به مشکل خوردیم به خاطره همین خییلی وقته با ساسان دیگه کار نمیکنم چه تو خالتور چه.....!

الانم که کلا تو 0098 هستم!دوست من هر کس به اندازه ی مبلغی که میده براش کار ساخته میشه!
شعر و ملودی رو اشکین گفته اشکین هم دنبال سوجه ی جدید هستش !مثل کار بعدیمون که به نام قل قلی هستش!البته فعلا نمیاد بیرون.ولی یه کار دیگه داریم که اشکین و علی با مجید و هرمن دارن همخونی میکنن هنوز!اون کارو حتما خوشت میاد!

چند روز دیگه هم کلیپ عاشقتم پخش میشه..
ولی من سعی خودمو کردم واسه کار خودم!در کل خییییلی خییییلی ممنونم!جیگرتو!

morteza3164
Sunday 10 October 2010, 05:08 PM
مرسی حسین جون کارت رو الان دیدم و شنیدم بسیار جالبه
موفق باشی دوست گلم

joojefarary
Monday 11 October 2010, 12:16 AM
راستی حسین جان کلیپ عاشقتم که اومد جالب بود . اشکین چه موها رو از ته زد باحال شده .

Dj_MAN
Monday 11 October 2010, 01:23 AM
بابا ایول دارین شماها . خیلی هم خوب - بقول مرد هزار چهره -
تنها ایرادش از نظر من این بود که باید باس کل کار یه کم پاینتر بیاد .... صدا ها باید بیشتر از هم تفکیک میشدن . چون کلیت پروژه الکترونیکال هست باید بیس کار هم الکترونیک میبود ... مثل بیس های Sawer یا Trilian .... قویا پیشنهاد میکنم به ابزارها و تکنیکهای Panomatic بیشتر توجه کنین ...

من آرزومه با کسانی مثل شماها که هم وقت میزارین هم استعداد و علاقه دارین کار کنم ولی چه کنم که فاصله ها نمیزارن و خیلی چیزای دیگه هم ..........
می تونم سوال کنم درامز این پروژه با چه پلاگینی ساخته شده ....؟
:19:

M8H
Wednesday 13 October 2010, 10:30 PM
مرسی حسین جون کارت رو الان دیدم و شنیدم بسیار جالبه
موفق باشی دوست گلم
جیگرتو !
ببخشید گلم من سرم شلوغ بود تو این 2 هفته نیومده بودم نت!الان پست شما رو خوندم!
مرسی گلم!
جیگرتو!

hosein7777
Thursday 14 October 2010, 08:36 AM
به نظرم همه چی اهنگ ضعیف بود ملودی و تنظیم.............البته از این سبکی که شما کار می کنید نباید انتظار کار قوی داشت......
ولی ترانه کارتون قوی بود واقعا تو این یه بیت که شاه بیت کاره کلی معنا و مفهوم دارید میرسونید ماها نمیفهمیم;D

مثل اشکین ندیدم پسری که از اینو اون بخوره تو سری!

من خدم از وقتی این بیت و شنیدم 100 نوع تفسیر در موردش داشتم......:d

marzi_a1732
Thursday 14 October 2010, 08:54 AM
جالب بود ممنون
اما میشه زیرنویس فارسیشو هم بزارید! :am:22:

M8H
Thursday 14 October 2010, 08:55 AM
راستی حسین جان کلیپ عاشقتم که اومد جالب بود . اشکین چه موها رو از ته زد باحال شده .
مرسی عزیزم!
آره پخش شدش!تو 2 تا پست قبلا گفته بودم!ولی حیف کارگردان مجید بود.
در ضمن دوست من علی کچل کرده!:32::5:
ببخشید دیر جواب میدم.

mahroo
Thursday 14 October 2010, 09:48 AM
سلام...
من این کارو قبلا گوش کردم ولی نمیدونستم شما هم تو گروهین...خیلی جالبه.
امیدوارم موفق باشید.

sh-roxana
Thursday 14 October 2010, 11:21 AM
woooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooohh afarin tabrik migam dost ghadimi movafagh bashi dar hame karat to zndegi
farzaneh

M8H
Friday 15 October 2010, 03:27 PM
بابا ایول دارین شماها . خیلی هم خوب - بقول مرد هزار چهره -
تنها ایرادش از نظر من این بود که باید باس کل کار یه کم پاینتر بیاد .... صدا ها باید بیشتر از هم تفکیک میشدن . چون کلیت پروژه الکترونیکال هست باید بیس کار هم الکترونیک میبود ... مثل بیس های Sawer یا Trilian .... قویا پیشنهاد میکنم به ابزارها و تکنیکهای Panomatic بیشتر توجه کنین ...

من آرزومه با کسانی مثل شماها که هم وقت میزارین هم استعداد و علاقه دارین کار کنم ولی چه کنم که فاصله ها نمیزارن و خیلی چیزای دیگه هم ..........

می تونم سوال کنم درامز این پروژه با چه پلاگینی ساخته شده ....؟

:19:
sOrry dir javab dadam azizam!
خوب این کار سر بحثایی که با کیوان داشتیم قرار نبود پخش بشه!به خاطره همین میکس و مستر درستی روش اعلان نشد!به خاطره همین تفکیک کمه!

ببینید بعضی از ادوات به صورت لایو گرفته شد!کیک های درام از wave های مخصوص خودم استفاده شده!

alimetallica_2
Saturday 13 November 2010, 12:55 AM
جدی این شمایی!!
یک حرفیه که نمیدونم بگم یا نگم.
به هر حال هرکسی سلیقه ای داره و متاسفانه بنده فقط متال میپسندم یا آثاری که از نظر محتوا یا موسیقی بسیار قوی باشند. مثل آثار کلاسیک.
خاطره بدی نسبت به آهنگ شما دارم، در واقع یک اشتباه رفتاری.
در کیش پسرعمه ما کارخانه ای داره که خوب وقتی کیش زندگی میکردم در کارخانه با او همکاری میکردم و وقتی که به سفر میرفت مدیریت کارخانه به عهده من بود.
کارمند بلوچی داشتیم که آهنگ هایی مخالف با سلیقه من میگذاشت و خیلی باعث ناراحتی و آزار من میشد. همیشه بهش میگفتم ایرانی میگذاری اشکالی نداره، ولی فقط آهنگ قدیمی بگذار. از این آهنگ های جدید خوشم نمیاد.
یک روز کلی آهنگ رپ به خورد ما داد سر میز نهار (من با اونها نهار میخوردم) با موبایلش و فکر کنم تا این آهنگ شما شروع شد بود که یک دفعه سیمام با شنیدم واژه اشکین دچار اتصالی شد و موبیالش رو گرفتم به طرف پام و شوتش کردم که خورد به سقف ولی خوب چیزیش نشد، فقط آهنگ قطع شد.
بعد از این جریان هم رابطه ما تیریه و تار شد. (هرچند که راپورتش رو ندادم)

هی میخواستم خفه خون بگیرم و نگما. چون قصد توهین و بی احترامی ندارم. اما خوب گفتم. توقع هم ندارم کار زشتم تایید بشه.
اما یک نظری دارم که شاید خیلی از افرادی که متال یا موسیقی سنتی گوش میدند هم این نظر رو داشته باشند.
بنده به شخصه برای موسیقی احترام قائلم و هر مفهومی رو صلاح نمیدونم با نام موسیقی به بازار ارائه کنم.
اگر سطح جامعه با آثار ضعیف پایین بیاید بی شک یکی از افرادی که مورد بازخواست قرار میگیرد خواننده و آهنگ ساز اثر مبتذل است.
امیدوارم در آینده شاهد کارهای مفهمومی از دوستان عزیز باشیم.

موسیقی رپ از نظر تکنیک برای یک موسیقی دوست حرفی برای گفتن ندارد اما میتواند از نظر مفهموم حرفهایی برای گفتن داشته باشد. کاری که یاس و شاهین نجفی در ایران با زبان فارسی انجام دادند، اما متاسفانه این روزها ساسی مانکن شده است الگوی موسیقی بازهای این سبک که این مسئله با اعتقاد من جامعه را به ذوال میراند.

tavalode_1fereshteh
Saturday 13 November 2010, 09:55 AM
ایول ایول داش حسینو ایول:41::41::41:بابا تو دیگه کی هستی دست توللی رو بستی:am

koronzo_piti
Saturday 13 November 2010, 10:11 AM
علی جان عصاب مصاب نداریا
تعطیله ؟:)

ازون ادم خطر ناکاینا
نمیشه باهاتون شوخی کرد

میتینگ نمیاین 5شنبه؟
اگه میان به حسینم بگم بیاد با هم سلام علیکی داشته باشین:))

alimetallica_2
Saturday 13 November 2010, 12:16 PM
علی جان عصاب مصاب نداریا
تعطیله ؟:)

ازون ادم خطر ناکاینا
نمیشه باهاتون شوخی کرد

میتینگ نمیاین 5شنبه؟
اگه میان به حسینم بگم بیاد با هم سلام علیکی داشته باشین:))
من عصابم کمی خراب هست اما برخورد اجتماعیم خوبه و تا کسی پا رو دمبم نگذاره کاری باهاش ندارم.
من فقط نظر شخصیم رو گفتم، شاید خیلی ها هم ما متالرها رو عمله و دیوانه و وحشی بنامند. به هر حال هرکسی نظری داره.

نمیدونم میتنگ کجاست. راستش من تو سایت های دیگه دشمنان زیادی دارم، قبلا تو همه میتنگ ها شرکت میکردم اما بخاطر مسائل سیاسی میدونم الان بسیجی ها دربدر دنبالم هستند، شاید هم بیام اگر بدونم کجاست.
من با هیچ رپری از نزدیک مشکل نداشتم. زمانی که تو آژانس کار میکردم همین ام جی مسافرم بود. (تو خواننده های پاپ هم بنیامین مسافر شخصی خودم بود)
همچنین فکر نمیکنم با حسین آقا هم مشکلی پیدا کنم، من نظرم رو به ایشون دوستانه گفتم و امیدوارم کمی راجب به مطالبی که نوشتم فکر کنند که در آن صورت بی شک هم سطح موسیقی مملکت بالا می آید و هم تاثیرات بسیار مثبتی خواهد داشت.
چون من و خیلی های دیگر فکر میکنیم رپ با مضامین اشتباه و مبتذل جامعه را به تباهی میکشد و شده است مشکلی جدی در زمینه فرهنگ و هنر این مرز و بوم.

من توقع خاصی از یک رپ خوان با سن 18. 19 سال ندارم. اما از کسی که به موسیقی آشناست توقعاتی دارم که آنها را بیان کردم، خواه استقبال کند، خواه رد کند و خواه مقابله و مجادله. وظیفه ای بود که احساس میکردم باید انجام دهم و این حرفها را برادر وار گفتم نه از روی کینه و دشمنی.

digilap
Saturday 27 November 2010, 09:41 AM
موفق باشيد
ادامه بديد! دستتون درد نكنه! هر چي زمان بگذره مطمئنما ديدگاههاي شما تغيير خواهد كرد و كارها پخته تر و بهتر خواهد شد!فقط تو خودتون گير نكنيد!
شما قسم نخورديد كه تا آخر عمر كار 6/8 كار كنيد!قبول دارم بازار روي كار تاثير ميگذاره!گاهي هم به آسمان و درونتون يه نگاهي بندازيد! ميدونم خيلي چيزاي زيبا تر هم اونجا پيدا ميشه!
من كه تازه در ابتداي جاده اي هستم كه معلوم نيست تا كجاش بتونم جلو برم! ولي همه ما داريم تجربه ميكنيم! تئوري و همه مواد اوليه هم كه آماده بشه ما خودمون رو تجربه خواهيم كرد!

من ميگم خوبه دستتونم درد نكنه ولي توي خودتون گير نكنيد!

M8H
Friday 3 December 2010, 04:16 PM
WoOOw!
یه3 هفته که نبودم اینجارو ترکوندین!
مرسی به کسایی که نظر دادن ولی دوست من فکر شما کلا مشکل اعصاب دارین! در کل ممنون به خاطره نظرتون!

sd_34
Friday 3 December 2010, 04:54 PM
سلام
علي جان به بزرگي خودت ببخشش :))
يكم مونده بود بزني تو گوش m & h

1 سوال دارم
وقتي اين اهنگو شنيدي با مشت زدي تو كامپيوترت؟اگه نه پس چرا موبايل اون بدبخت رو شوتيدي
:)))

hossein_faran
Friday 3 December 2010, 06:23 PM
سلام حسین جان.تبریک میگم بهت.مثل همیشه کارت قشنگ بود

alimetallica_2
Wednesday 8 December 2010, 03:03 AM
سلام
علي جان به بزرگي خودت ببخشش :))
يكم مونده بود بزني تو گوش m & h

1 سوال دارم
وقتي اين اهنگو شنيدي با مشت زدي تو كامپيوترت؟اگه نه پس چرا موبايل اون بدبخت رو شوتيدي
:)))
سلام.
آقا این حرفها چیه! من فقط کمی نظر دادم و انتقاد کردم. لحن من هم دوستانه بود که خوشبختانه مخاطب اصلی متوجه این مطب شد.

شاید در میان تمام کاربران فعال نتی در ایران هیچ گاه به اندازه بنده در نت نقد و حتی مورد انتقاد شدید قرار نگرفته باشد، از زمینه تاریخ گرفته تا سیاست و فلسفه تا موسیقی. اما خوب همیشه میشنویم و اگر با منطق و نوع زندگی ناسزگار نبود اصلاح میکنیم اگر بود هم شنیده ایم و کاری با نظر دیگران نداریم.

من هم مطلب را گفتم که گفته باشم.

DesironnA
Wednesday 8 December 2010, 04:45 AM
موسیقی رپ از نظر تکنیک برای یک موسیقی دوست حرفی برای گفتن ندارد اما میتواند از نظر مفهموم حرفهایی برای گفتن داشته باشد. کاری که یاس و شاهین نجفی در ایران با زبان فارسی انجام دادند، اما متاسفانه این روزها ساسی مانکن شده است الگوی موسیقی بازهای این سبک که این مسئله با اعتقاد من جامعه را به ذوال میراند. درود با تمام حرف های شما موافقم، بجز بخشی رو که تقل قول کردم.. اتفاقاً، موسیقی رپ درسته که موسیقی بک گراند وکال بنوعی لوپ هست، اما باید توجه داشته باشیم که بجز قطعاتی که در استایل پروگرسیو ساخته شدند، و بغیر از آثار کلاسیک، تمامی قطعات دیگر دارای لوپ هستند. نمونه های بارز رو میتوان در قطعات سبک پاپ دید.. اما بک گراند وکال در موسیقی رپ، دارای گستردگی کمتری نسبت به سیکل لوپی هست که در دیگر استایل ها استفاده میشه. همچنین، بیت چینی در استایل رپ، یکی از سخت ترین و دقیق ترین کارهایی هست که در موسیقی انجام می گیره و در استایل رپ، درصد توجه و حساسیت بیت چینی چندین برابر میشه. بخاطر اینکه پایه موسیقی رپ بیت اونه که وکال هم با بیت کاملا هماهنگ میشه. باز همچنین، تکنیک های وکال در استایل رپ فراوانند و فوق العاده تکنیکی و البته سخت ! بنده دوستی دارم که رپ خوان حرفه ای هست و برای من در مورد تکنیک های وکال رپ توضیحاتی دادند که پی بردم رپ خوانی حقیقتاً کاری بس دشوار است و هر کسی نمی تونه رپ خون بشه ! اینه که به موسیقی رپ خواهش می کنم ساده نگاه نکنید. سپاس

alimetallica_2
Monday 13 December 2010, 03:22 AM
درود با تمام حرف های شما موافقم، بجز بخشی رو که تقل قول کردم.. اتفاقاً، موسیقی رپ درسته که موسیقی بک گراند وکال بنوعی لوپ هست، اما باید توجه داشته باشیم که بجز قطعاتی که در استایل پروگرسیو ساخته شدند، و بغیر از آثار کلاسیک، تمامی قطعات دیگر دارای لوپ هستند. نمونه های بارز رو میتوان در قطعات سبک پاپ دید.. اما بک گراند وکال در موسیقی رپ، دارای گستردگی کمتری نسبت به سیکل لوپی هست که در دیگر استایل ها استفاده میشه. همچنین، بیت چینی در استایل رپ، یکی از سخت ترین و دقیق ترین کارهایی هست که در موسیقی انجام می گیره و در استایل رپ، درصد توجه و حساسیت بیت چینی چندین برابر میشه. بخاطر اینکه پایه موسیقی رپ بیت اونه که وکال هم با بیت کاملا هماهنگ میشه. باز همچنین، تکنیک های وکال در استایل رپ فراوانند و فوق العاده تکنیکی و البته سخت ! بنده دوستی دارم که رپ خوان حرفه ای هست و برای من در مورد تکنیک های وکال رپ توضیحاتی دادند که پی بردم رپ خوانی حقیقتاً کاری بس دشوار است و هر کسی نمی تونه رپ خون بشه ! اینه که به موسیقی رپ خواهش می کنم ساده نگاه نکنید. سپاس
مهیار جان من فکر میکنم باز هم این مربوط به شاعر میشه (در واقع این سختی کار - اگر این موضوع را از پایه بپذیریم که خوب مثلا کسی که مثل من در ثانیه شعر میبافد چنین چیزی را هم نمیتواند تایید کند)
در درجه بعد وکلالر ولی آهنگ سازی وجود نداره و اگر باشه هم که خودت اشاره کردی به چه صورته.
ما هم در این مورد صحبت میکنیم.
شاید این حرف برای برخی ناخوشایند بیاید، امیدوارم ماخذه نشوم چون نظر شخصی من است و ممکن است 99 درصد اشتباه باشد. اما از آنجا که با چند ابر رپر ایرانی از نزدیک ملاقات داشتم فکر نمیکنم کسی در موسیقی رپ ایران باشد که توانایی آهنگ سازیش با یکی از دوستانم که در زممینه راک آن هم به صورت خانگی (نه انتشار عمومی) قابل مقایسه باشد. حتی با بسیاری از آهنگ سازان پاپ.
(چون حداقل اگر کسی برای پاپ آهنگ بسازه تو سابقه فعالیتش یکی دو تا ساز زده و حداقل نت خونی و نت نویسی رو بلده، اما الان در رپ مخصوصا تو ایران شما کسایی رو میبنی که حتی بدون نرمم افزار های لوپ با یک کیبرد فول هم نمیتوانند کار کنند - حتی برنامه موسیقی که نیاز به نوشتن نت داشته باشد و یا فاصله ها)

اگر وقت شد بعدا آثار ترنس خودم رو با نرم افزارهای موسیقی در جایی آپلود میکنم.
به سال 2003، یعنی زمانی که کمتر از حالا با موسیقی آشنا بودم. همچنین توانایی کمتری داشتم.
لازم به ذکر است که موسیقی ترنس هم قابل قیاس با موسیقی رپ نیست. از هیچ لحاظ جز وکال. که باز هم سلیقه ای است و من آن را بشتر میپسندم. (نمیپسندم در واقع برایم قابل تحمل است)