PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یادگیری بدون استاد

pooya3882
Thursday 23 September 2010, 01:23 AM
سلام دوستان،

من پنج شش سال قبل یه دوره ای سه تار کار کردم. حدود شش ماه، منتها نه خیلی جدی. اون موقع کتاب اول هنرستان و ذوالفنون رو استادم بهم درس می داد. یه مقداری هم پیش رفتم ولی نه خیلی.

الان یه چند سالی هست اومدم کانادا و دوباره سازم دستم رسیده. خیلی دوس دارم دوباره تمرین کنم. اینجا کتابهای اول و دوم هنرستان و ذوالفنون همراهمه. ویدیو های اجرای کتاب اول هنرستان رو هم پیدا کردم. اینجا هم دیدم که دوستان اجراش کردن. من میدونم که داشتن استاد خیلی مهمه ولی با توجه به شرایط حال حاضر و اینکه دسترسی به استاد ندارم، من چند سوال داشتم:

1- آیا باید کتاب هنرستان رو از ابتدا تا انتها زد و بعد کتاب دوم رو شروع کرد، یا اینکه باید در حین اجرای کتاب اول هنرستان کتابهای دیگر رو هم زد (مثل کتاب علیزاده). اگه اینطوره چه کتابهایی و به چه صورت؟ و من از کجا می تونم اون کتابها رو پیدا کنم؟ می شه جایی دانلود کرد؟

2- آیا دوستان منبع معتبری برای آموزش سه تار که بشه از اینترنت دانلود کرد می شناسن؟ هر چیزی می تونه کمک کننده باشه.

راستش من خیلی نمی خوام عجول باشم می خوام با آرامش و آرام آرام ولی اصولی تمرین کنم. هدفم هم فقط همینه که اصولی تمریم کنم و این که در آینده چی می شه مهم نیس برام.

خیلی ممنون

Behrooz_Taaj
Thursday 23 September 2010, 03:53 PM
سلام دوست عزيز ... راستش اون آفرين گفتن استاد وقتی يه قطعه رو به درستی ميزنی خستگی رو از تنه آدم ميياره ...و يک انگيزه هست... من هم شرايط تو رو داشتم
البته مطمئين هستم تو کانادا هنز آموز سه تار هست از طريق مجله های هفتگی ايرانی فکر کنم بتوانی پيدا کنی... اميدوارم شرايط يادگيری در کنار استاد برات فراهم شه...

معمولا در کنار کتاب اول کتاب های ديگر هم در کنارش ميزنند البته در همان دستگاه يا گوشه... مثل کتاب اول هنرستان، کتاب اول دوم ساکت و اول ذوالفنون...اين بستگی به استاد شما دارد..
البته قصد نصيحت ندارم امّا بهترين تمرين اصولی از طريق يک هنر آموز يا استاد اين ساز است... خشت اول را گر نهد معمار کج..... تا ثريا ميرود ديوار کج

همان قسمت که کتاب اول به صورت تصويری گذاشته شده يک لينک است که مربوط به صفحه آقای پيمان در يوتيوب هست... ديگر کتاب ها رو ميتونی اونجا ببينی ... پيمان هم خودش ساز زدن رو ياد گرفته ميتونی از ايشون کمک بگيری.
برای تهيه کتاب هم ميتونی از شرکت کتاب که در آمريکا هست ketab.com اين کتاب ها رو سفارش بدی...
موفق باشيد