PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سازهاي يك اركستر كامل

Hmd_N
Tuesday 8 May 2007, 11:49 AM
سازهاي يك اركستر كامل در قرن 19 و 20 ميلادي :

1. پيكولو..............................13. ترومپت ....................... 25. هارپ
2. فلوت.............................. 14. ترومبون ...................... 26. ويولن
3. ابوا................................ 15. توبا............................ 27. ويولا
4. ابوا آمور .......................... 16. تام تام........................ 28. ويلنسل
5. ابوا كاچيا.......................... 17. زنگ هاي لوله اي........... 29. كنترباس
6. كرانگله ........................... 18. سنج ها
7. كلارينت .......................... 19. گلوكن اسپيل
8. كلارينت باس..................... 20. گسيلوفون
9. باسون........................... 21. طبل باس
10. كنتر باسون.................... 22. طبل كوچك
11. هورن........................... 23. تيمپاني
12. توباي واگنر .................... 24. هارپسيكورد

shbaharehs
Tuesday 8 May 2007, 12:37 PM
يه سوال كه شايد خيلي مسخره باشه! ولي فرق بين توباي معمولي با توباي واگنر چيه؟
12. توباي واگنر ....................
15. توبا............................

مرسي

Leon
Tuesday 8 May 2007, 10:26 PM
توباي واگنر صداش خيلی بام تر از توبا هست،
ريچارد واگنر اپرا نويس معروف آلمان در نيمه دوم قرن نوزدهم در بخش بادي هاي برنجي اركستر سمفونيك به صداي بمي احتياج پيدا كرد كه تا آن روز هيچ كدام از سازها آن صدا را نداشتند. او سازي از گروه توبا سفارش داد كه به توباي واگنري يا توباي بايروت (اپراخانه واگنر) معروف شد.

rezaahamdy
Saturday 19 May 2007, 12:28 AM
ساز های آرشه ای خیلی مهمه تو ارکست

MonaLisa
Tuesday 18 September 2007, 10:20 PM
من فکر میکنم منظورشون از هارپسيكورد همون پیانو بوده چون این ساز هم یک سازی شبیه پیانوست البته من چیزی از این ساز نمیدونم ولی فکر میکنم در قدیم استفاده میشده ..

MonaLisa
Wednesday 19 September 2007, 09:40 AM
آقای ذوالفقاری ممنون میشم اگر این توضیحاتتون رو در بخش پیانو در تاپیکی که خودم سوال پرسیدم هم قرار بدید و اگر فرق دیگه ای به نظرتون میرسه و درباره ی کلاوین هم اطلاعاتی دارید اونجا مطرح کنید .....تا سوال منم اونجا کامل جواب داده بشه

مرسی گارفیلد