PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مضرابی که استفاده میکنیم(سنتور)

pooriaakbari1989
Friday 24 September 2010, 01:40 PM
سلام.درباره این مساله سوال دارم که سبکی که با اون سنتور میزنیم آیا ربطی به مضرابی که باهاش سنتور میزنیم داره؟(منظورم وزن مضرابه چون همان طور که میدونیم بعضی مضراب ها سبک و بعضی مضراب ها سنگین هستند:39:)

r20
Friday 24 September 2010, 01:46 PM
سلام.درباره این مساله سوال دارم که سبکی که با اون سنتور میزنیم آیا ربطی به مضرابی که باهاش سنتور میزنیم داره؟(منظورم وزن مضرابه چون همان طور که میدونیم بعضی مضراب ها سبک و بعضی مضراب ها سنگین هستند:39:)

زیاد نه اما وزن مضراب اگه سبک تر باشه سرعت عمل دست بیشتر میشه.

شایان سنتوری
Friday 24 September 2010, 01:53 PM
زیاد نه اما وزن مضراب اگه سبک تر باشه سرعت عمل دست بیشتر میشه.
دوست عزیز اگر مضراب خیلی سبک باشه به ارتعاش می افته و تمرکز نوازنده رو بهم میزنه.مضرابی خوبه که ساق اون نازک و سر مضراب یکم سنگین تر از ساق باشه.مضرابی خوبه که هنگام چسباندن نمد روی اون وزنی متناسبی داشته باشه و ساق اش اونقدر نازک نباشه که به ارتعاش بیفته.

mojtaba_bahador
Friday 24 September 2010, 02:14 PM
من از مضراب صابری استفاده میکنم. مضرابی بی نهایت خوش دسته
مضرابهای صابری برای اینکه بدون سر مضراب بنوازی بسیار عالیه اما اگر بخوای سر مضراب بذاری باید اونارو سمباده بزنی.
از لحاظ تاثیر وزن مضراب در نواختن قطعه باید بگم که به نوازنده بستگی داره. یه نفر با مضراب سنگین راحته، یه نفر با سبک.
برای این منظور، نوازنده باید مضرابهای مختلفی رو تست کنه و با توجه سلیقه و راحتی خودش، مضراب رو انتخاب کنه

mori68_santoori
Saturday 25 September 2010, 07:10 AM
من از مضراب سابری استفاده میکنم. مضرابی بی نهایت خوش دسته
مضرابهای سابری برای اینکه بدون سر مضراب بنوازی بسیار عالیه اما اگر بخوای سر مضراب بذاری باید اونارو سمباده بزنی.
از لحاظ تاثیر وزن مضراب در نواختن قطعه باید بگم که به نوازنده بستگی داره. یه نفر با مضراب سنگین راحته، یه نفر با سبک.
برای این منظور، نوازنده باید مضرابهای مختلفی رو تست کنه و با توجه سلیقه و راحتی خودش، مضراب رو انتخاب کنه
درود
در مورد مضراب صابری کاملا حق با شماست بسیار خوش دست هست
بنده خودم بیشتر از این نمونه مضرراب استفاده میکنم
البته الان از مضراب های دست ساز مخصوص استفاده میکنم که باید بگم نظیر نداره این نوع مضراب هیچ جا پیدا نمیشه چون سفارشی از یکی از اشنایامون برای من ساخته شده:16:

Akherati
Monday 13 December 2010, 12:19 PM
مضراب صابری سفارشی واقعا عالی و خوش دسته.ضمنا دوستان اگه میخان صدای دلنشینی داشته باشه مضرابشون به جای نمد از ماسکهای گرد استفاده کنند که مقداری ضخیم تره و خیلی صدای نرمی داره.
این رو از جناب پشنگ کامکار پرسیدم و گفتن بهم

mary1510
Monday 13 December 2010, 07:58 PM
سلام
ماسک های گرد ؟ این چی بیده ؟

ALI2323
Monday 13 December 2010, 08:02 PM
من مضراب سفارشی نقوی دارم..خیلی خوش دسته... قشنگ تو دست جا مافته....
اما وزن مضراب به نوازنده بستگی داره.... اما اگه خیلی سبک باشه همون طور که شایان گفت توی دست بازی میکنه و تمرکز رو بهم میزنه و اگه خیلی هم سنگین باشه توی پاساژ ها و ریز ها و... دچار مشکل میشد

pooriaakbari1989
Monday 13 December 2010, 10:00 PM
مضراب صابری سفارشی واقعا عالی و خوش دسته.ضمنا دوستان اگه میخان صدای دلنشینی داشته باشه مضرابشون به جای نمد از ماسکهای گرد استفاده کنند که مقداری ضخیم تره و خیلی صدای نرمی داره.
سلام.خیلی ممنون.میتونید بگید این ماسک های گرد رو از کجا میشه تهیه کرد؟(برم بهارستان یا این که جای مخصوص دیگه ای هست؟:30:)

mojtaba_bahador
Monday 13 December 2010, 11:27 PM
سلام.خیلی ممنون.میتونید بگید این ماسک های گرد رو از کجا میشه تهیه کرد؟(برم بهارستان یا این که جای مخصوص دیگه ای هست؟:30:)
فکر کنم منظورشون از ماسک گرد، همون ماسکهایی باشه که موقع سرما خوردگی روی صورت میذاریم!!!

همون ماسکهای آقای دکتر در اتاق عمل!!!

جالب بود... تا الان تست نکردم. حتما تست میکنم.

من از کش استفاده میکنم...کشهای نیم سانتی نرم سفید میخرم، با قیچی نازکش میکنم، با چسب رازی (قطره ای نه) میچسبونم و چند ثانیه ای نگه میدارم. صداش خیلی دلنشینه.

ولی مضراب رو یه ذره سنگین میکنه. به همین خاطر مضرابهاییم که کش داره رو سمباده میزنم تا وزنش کم شه.

kiasari
Tuesday 14 December 2010, 01:43 AM

اگه ممکنه یه کمی در مورد ماسک های گرد و نحوه اتصالش به مضراب بیشتر توضیح بدین.

با تشکر
عباس

ALI2323
Tuesday 14 December 2010, 06:58 PM
من از یه نوع نمد ابزیشمی استفاده میکنم... صداش خیلی عالیه و لی زود خراب میشه.....
این ماسک گرد رو یه توضیحی بدید ما هم بفهمیم چیه

Akherati
Tuesday 14 December 2010, 10:03 PM
ماسکه گرد همون ماسک‌های که برا آلودگی هوا او‌ سرما خوردگی میزنن.فقط دقت کنید که اونا چند نوع هستن ،یه سری شبیه پلاستیکن ، یه سری الیافن اما خیلی‌ نازک ، اما بعضیشون زخیمترن معمولاً دورشون هم یه نوار آبی داره و میتونید با دیدنش و مقایسش با نمد‌های معمولی‌ متوجه شید ، باید یکمی ضخیم تر از اونا باشه.
قیافه ماسک سادس (آخه بعضی‌ از ماسک‌های آلودگی روش ***** هم داره،اونا نه )
اگه شد عکسشو میزارم.
یه جا توی یوسف آباد هست داره.دوستایی که اونجهان می‌تونن بگیرن.شماره کوچشو نمیدونم دقیق حوالی ۱۲ امه ،اما یه بانک تجارت سر کوچس.دقیقا همونجای که بانک تجارت ، توئ کوچه یه پیر مردی که همیشه شبا اونجاس و همه جور ماسکی میفروشه.من همیشه از اون میخرم.دونه ای ۲۰۰ تومنه
برا چسبوندن هم همیشه از چسب آهن رازی‌ استفاده کنید با چسب قطره‌ای هم هیچ وقت استفاده نکنید چون نمدتون مثل چوب می‌شه

hashem2
Tuesday 14 December 2010, 10:35 PM
قطعا مضراب توی نوع نوازندگی تاثیر داره و البته اگه کسی بخواد به سبک اردوان کامکار ساز بزنه نمیتونه رقص باد رو با مضراب مجید کیانی بزنه!! و برعکس بنابراین نوع مضراب در هرسبکی مهمه. به نظر من مضرابهای دیضانی مضرابهای خوب و ظریفی هستند اونا که مضراب ظریف و مرغوب میخوان برن سراغ دیضانی البته نظر دادن راجع به این مسایل کاملا سلیقه ایه

peyman_n
Thursday 16 December 2010, 09:02 AM
میشه یک عکس از اون ماسکی که گرفتید بذارید ؟

mahdi_vahidi
Friday 17 December 2010, 11:05 PM
با سلام
مضراب فلاح در حال حاضر یکی از بهترین مضرابها می باشد.البته قبلا" مضراب ساعتچی هم در بازاربود.درضمن برای چسباندن نمد فقط از چسب آهن استفاده نمائید.

kochar
Thursday 6 January 2011, 11:35 PM
مضرابهای صادقی آذر هم بدک نیستن!

کاملا موافقم. بهترین مضرابی که تا حالا دیدم مضرابهای صادقی آذر هست. مخصوصا مضرابهایی که تازه ساخته شدند.

Mezrab
Friday 7 January 2011, 11:02 AM
صفت عالی(ترین) رو نباید به هرچیزی نسبت داد. اصولا مضراب معیارش برای افراد مختلف فرق میکنه، بسته به جثه فرد و اینکه به چه نوع مضرابی عادت کرده ممکنه طرح مضراب یه سازنده خاص به دلش بنشینه. شاید بشه صفت ترین و فقط به مضرابی اطلاق کرد که خود فرد اون رو ساخته باشه..بر حسب نیاز ها و معیار های خودش.

milad88
Friday 7 January 2011, 12:21 PM
دقثقا ربط داره!مثلا برای سبک استاد کیانی هر چه مضراب سنگینتر باشه مورد قبول تره!!((البته در حد خودش مثلا 8 9 گرم))ملی سبک های امروزی به خاطر تکنیک زیادی که دارن توصه میشه از وضراب هایی حدود 4 5 گرم استفاده بشه

milad88
Friday 7 January 2011, 12:22 PM
صفت عالی(ترین) رو نباید به هرچیزی نسبت داد. اصولا مضراب معیارش برای افراد مختلف فرق میکنه، بسته به جثه فرد و اینکه به چه نوع مضرابی عادت کرده ممکنه طرح مضراب یه سازنده خاص به دلش بنشینه. شاید بشه صفت ترین و فقط به مضرابی اطلاق کرد که خود فرد اون رو ساخته باشه..بر حسب نیاز ها و معیار های خودش.
دقیقا موافقم

z_m
Saturday 8 January 2011, 08:13 PM
ماسکه گرد همون ماسک‌های که برا آلودگی هوا او‌ سرما خوردگی میزنن.فقط دقت کنید که اونا چند نوع هستن ،یه سری شبیه پلاستیکن ، یه سری الیافن اما خیلی‌ نازک ، اما بعضیشون زخیمترن معمولاً دورشون هم یه نوار آبی داره و میتونید با دیدنش و مقایسش با نمد‌های معمولی‌ متوجه شید ، باید یکمی ضخیم تر از اونا باشه.
قیافه ماسک سادس (آخه بعضی‌ از ماسک‌های آلودگی روش ***** هم داره،اونا نه )
اگه شد عکسشو میزارم.
یه جا توی یوسف آباد هست داره.دوستایی که اونجهان می‌تونن بگیرن.شماره کوچشو نمیدونم دقیق حوالی ۱۲ امه ،اما یه بانک تجارت سر کوچس.دقیقا همونجای که بانک تجارت ، توئ کوچه یه پیر مردی که همیشه شبا اونجاس و همه جور ماسکی میفروشه.من همیشه از اون میخرم.دونه ای ۲۰۰ تومنه
برا چسبوندن هم همیشه از چسب آهن رازی‌ استفاده کنید با چسب قطره‌ای هم هیچ وقت استفاده نکنید چون نمدتون مثل چوب می‌شه

ببخشید مگه این ماسکی که میگین رو داروخانه ها ندارن؟؟؟:39:

z_m
Wednesday 9 February 2011, 05:20 PM
اصولا مضراب خیلی نکته های ریزی داره که توش رعایت بشه! مثلا اون قسمتی از مضراب که داخل انگشت سبابه قرار میگیره روش رو از خیلیا شنیدم که نباید لبه تیز داشته باشه و اگه یه کم ساییده بشه تاثییر فوقالعاده داره!!!

مضرابهای صادقی آذر هم بدک نیستن!

ببخشید..آدرس این آقای صادقی آذر رو میشه لطف کنین؟

vahabvafadar
Friday 18 February 2011, 10:21 PM
درود زینب خانم
من معتقدم مضراب صادقی آذر فوق العاده هستند.
ایشون کرج هستند.میتونید با این شماره تماس بگیرید و سفارش بدین02613520627 .
من خودم 2مهرشو دارم خیلی هم راضیم. یه جفت جدید هم همین 2روز پیش سفارش دادم.
تماس که گرفتید میتونید بگید که من شمارشونو دادم که یه مضراب سفارشی واست بسازه
بدرود

milad88
Friday 18 February 2011, 11:04 PM
درود زینب خانم
من معتقدم مضراب صادقی آذر فوق العاده هستند.
ایشون کرج هستند.میتونید با این شماره تماس بگیرید و سفارش بدین02613520627 .
من خودم 2مهرشو دارم خیلی هم راضیم. یه جفت جدید هم همین 2روز پیش سفارش دادم.
تماس که گرفتید میتونید بگید که من شمارشونو دادم که یه مضراب سفارشی واست بسازه
بدرود
اخوی میتونی عکس مضراب هایی که گرفتی رو بزاری؟

vahabvafadar
Friday 18 February 2011, 11:30 PM
این خدمت دوست گرامی.
البته مضراب جدیده رو فردا میذارم عکسشو
اما همین الان با گوشیم یه عکس انداختم از اولین مضرابی که از ایشون خریدم

milad88
Saturday 19 February 2011, 01:33 PM
این خدمت دوست گرامی.
البته مضراب جدیده رو فردا میذارم عکسشو
اما همین الان با گوشیم یه عکس انداختم از اولین مضرابی که از ایشون خریدم
سبک کیانی؟؟؟

Mezrab
Saturday 26 February 2011, 04:07 PM
من هم صادقی آذر استفاده میکنم. مضراب های بسیار خوبی هستند.

santoori_hooman
Tuesday 1 March 2011, 10:41 PM
با سلام

اولا مضراب سلقیه ای و باید برای دست هر کس سفارش داده بشه که اینم برای کسانی مثل بنده که مبتدیم

(مشهور نیستم)زیاد امکان پذیر نیست ولی به نظر من مضراب استاد فلاح عالیه .

milad88
Wednesday 2 March 2011, 10:38 AM
مدتیه در آموزشگاه کامکارا مضرابهای صادقی آذر (با کیفیت هاش)بفروش میرسه که اردوان امضا کرده و تایید کرده اون مضرابو!
من دیدم بسیار مضراب خوب و عالی ای هست! قیمتش هم 35000 تومان هست در یک بسته بندیه شکیل!
چقدر؟35000 تومان؟؟؟؟؟میشه عکسشو بزاری؟

peyman_n
Wednesday 2 March 2011, 03:46 PM
جالبه
اگر کسی خریده بگه ببینیم

mezrab talae
Wednesday 2 March 2011, 03:47 PM
مدتیه در آموزشگاه کامکارا مضرابهای صادقی آذر (با کیفیت هاش)بفروش میرسه که اردوان امضا کرده و تایید کرده اون مضرابو!
من دیدم بسیار مضراب خوب و عالی ای هست! قیمتش هم 35000 تومان هست در یک بسته بندیه شکیل!
حالا اگه مضرابی رو اردوان تایید نکنه نمیشه باهاش سنتور زد

pooriaakbari1989
Friday 4 March 2011, 09:12 PM
استاد پایور(البته تا اون جا که من اطلاع دارم)در مکتوباتشون هیچ وقت به صورت خاص به این موضوع که چه مضرابی مضراب اساتاندارده؛اشاره نکردند.استاد پایور تاکیدشون در درست گرفتن مضراب بوده.درمورد استاد مشکاتیان هم اطلاعی در این مورد ندارم.خیلی خوبه که استاد اردوان به مضراب استاندارد توجه دارند.اما در این آشفته بازار موسیقی و ابزار آن،به نظر من این که مورد تایید بودن مضراب توسط استاد اردوان باعث گران شدن بیش از حد مضراب بشه، مناسب نیست.خوشحال میشم نظر دوستان را در این مورد بشنوم...

z_m
Saturday 5 March 2011, 01:13 AM
درود
بله مضراب استاندارد خوبه و باید همینطور باشه ولی اینکه به خاطر اسم و رسمشون کلی رو قیمت میکشن درست نیست...
... چه لزومی داره واقعا؟!!!! این به نظرم کاسبی هستش.... فکر کنم تا 2 سال دیگه باید مضراب 100 تومنی بخریم...

mezrab talae
Saturday 5 March 2011, 06:26 PM
استاد پایور(البته تا اون جا که من اطلاع دارم)در مکتوباتشون هیچ وقت به صورت خاص به این موضوع که چه مضرابی مضراب اساتاندارده؛اشاره نکردند.استاد پایور تاکیدشون در درست گرفتن مضراب بوده.درمورد استاد مشکاتیان هم اطلاعی در این مورد ندارم.خیلی خوبه که استاد اردوان به مضراب استاندارد توجه دارند.اما در این آشفته بازار موسیقی و ابزار آن،به نظر من این که مورد تایید بودن مضراب توسط استاد اردوان باعث گران شدن بیش از حد مضراب بشه، مناسب نیست.خوشحال میشم نظر دوستان را در این مورد بشنوم...
پوریا جان نظر من مثل نظر تو است فکر نمیکنم مضراب انقدر در نوازندگی تاثیر داشته باشه که بخوای همچین پولهایی براش بدی البته مضراب هم بی تاثیر نیست وتایید کردن یک مضراب توسط یه استاد فقط موجب گرونی بی خود اون نوع مضراب میشه

pooriaakbari1989
Tuesday 15 March 2011, 05:09 PM
چند روز پیش برای خریدن مضراب اقدام کردم.متوجه شدم که قیمت مضراب های معمولی هم به شدت زیاد شده.میخواستم یدونم آیا قیمت مضراب به صورت کلی زیاد شده یا این که اون جایی که من ازش خریدم گرون کرده.اگر کسی میدونه یا اخیرا مضراب تهیه کرده لطف کنه بگه(ممنون)

shahriyaran
Wednesday 4 May 2011, 03:07 PM
درود بر همه
در مورد نوع مضراب،وزن و نمد روی آن سبکی است یعنی هر نوازنده ای به یه نوع مضراب و یک نوع نمد مضراب میزنه
معمولا نوازنده های حرفه ای و زبر دست یک سبکی دارند که این سبک در هنر جو های آنها نیز تاثیر می گیره مثلا بنده همچون معلمم کناره های نمد مضرابم رو به مضراب نمی چسبونم که در این حالت عمر نمد بالا می رود و صدا ملیحی دارد.
این نیست که مثلا پشنگ کامکار که استاد زبر دست سنتور نمد و مضرابی که استفاده میکنی بهترین باشه و راز هنر او تنها اینها باشه
اما خیلی خوبه که ما تجربه هامون رو به هم میگیم و به هم کمک می کنیم.
یه مطلب دیگه اینکه در مورد مضراب ها بهتره دوستان قیمت مضرابی که استفاده می کنند را هم به بچه ها بگن که همه در جریان کمی و کیفی این قضیه قرار بگیریم
من مضرابم نقوی هست 8000 تومان

Mezrab
Wednesday 4 May 2011, 11:12 PM
درود بر همه
در مورد نوع مضراب،وزن و نمد روی آن سبکی است یعنی هر نوازنده ای به یه نوع مضراب و یک نوع نمد مضراب میزنه
معمولا نوازنده های حرفه ای و زبر دست یک سبکی دارند که این سبک در هنر جو های آنها نیز تاثیر می گیره مثلا بنده همچون معلمم کناره های نمد مضرابم رو به مضراب نمی چسبونم که در این حالت عمر نمد بالا می رود و صدا ملیحی دارد.
این نیست که مثلا پشنگ کامکار که استاد زبر دست سنتور نمد و مضرابی که استفاده میکنی بهترین باشه و راز هنر او تنها اینها باشه
اما خیلی خوبه که ما تجربه هامون رو به هم میگیم و به هم کمک می کنیم.
یه مطلب دیگه اینکه در مورد مضراب ها بهتره دوستان قیمت مضرابی که استفاده می کنند را هم به بچه ها بگن که همه در جریان کمی و کیفی این قضیه قرار بگیریم
من مضرابم نقوی هست 8000 تومان
بله، مضراب تقوی دو مهر این قیمت هست، بسیار مضراب های مناسبی هست، من هم از همین مضراب استفاده میکنم..

mezrab talae
Thursday 5 May 2011, 08:51 AM
بله، مضراب تقوی دو مهر این قیمت هست، بسیار مضراب های مناسبی هست، من هم از همین مضراب استفاده میکنم..
از کجا میشه تهیه کرد؟

Sinaaaaaaa
Friday 13 September 2013, 06:57 PM
دوستان میخوام تو قیمت 400000 تا 500000 بهترین سنتور تو این رنج قیمت رو بخرم.شما چه سنتوری رو پیشنهاد میکنید؟
تاکید میکنم بهترین سنتور موجود تو این رنج قیمت!

Sinaaaaaaa
Saturday 14 September 2013, 03:42 PM
با سلام.میخوام بهترین سنتور موجود در رنج قیمت 400000 تا 500000 تومان بگیرم.شما چه پیشنهاد میکنید؟(بادلیل)
تاکید میکنم بهترین سنتور موجود تو این رنج قیمتی!

Sinaaaaaaa
Saturday 14 September 2013, 03:53 PM
با سلام.میخوام بهترین سنتور موجود در رنج قیمت 400000 تا 500000 تومان بگیرم.شما چه پیشنهاد میکنید؟(بادلیل)

pooriaakbari1989
Saturday 14 September 2013, 05:58 PM
ببین این بودجه باهاش میشه سنتور خوش صدا گرفت اما در حدی نیست که باهاش بشه یه سنتور حرفه ای (همه پسند-اگرچه خودم به همه پسند بودن خیلی اعتقاد ندارم)خرید...به خاطر همین خیلی باید بگردی و ببینی تو این رنج کدوم سازنده ساز خوش صداتری برات میاره...بذار دوستان دیگه هم بیان نظر بدن...راستی ای کاش این سوالتو تو تاپیک خرید و مشورت برای خرید سنتور میزدی...بهتر بود.

ehsanparty
Saturday 14 September 2013, 06:58 PM

پوریایی عزیز اشاره کردن که ای کاش تو تایپیک مخصوص این موضوع این پستو ارسال میکردید در مورد سوال شما هم جواب زیاد ارسال شده بود