PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یک قطعه بسیار زیبا از نی

opera2080
Saturday 25 September 2010, 07:57 PM
:am

Mariachi
Saturday 25 September 2010, 08:09 PM
حس عجیبی رو القا میکرد؛ولی قشنگ بود!:41:

vahabvafadar
Saturday 25 September 2010, 08:24 PM
نوای نی کلا شنیدن داره
چه رسد که با هنرمندی استاد ابوترابی باشه
خیلی حال کردم رفیق
بازم بذار
یا حق.

mohsen1706
Saturday 25 September 2010, 08:49 PM
سلام
دستت درد نکنه من قبلا از این استاد کارهایی رو شنیده بودم بسیار لذت بردم ممنون.

Acoustic
Saturday 25 September 2010, 09:24 PM
سلاام و ممنون . دانلود کردم خوب بود من تخصصی توی نی ندارم ولی حس میکنم باید نرم تر از صدای زیر به بم و برعکس بم به زیر بیای اینجوری زیبا تر میشه یا مثلا با تحریر از بم بری به صدای زیر یا برعکس

Nassim_Agha
Saturday 25 September 2010, 09:25 PM
با سپاس از شما دوست عزیز و نازنینم که زحمت کشیدید
خوب نواخته است و من این 50 ثانیه را چندین بار گوش کردم امّا به نظرم حالا یا من گوشم فالش می شنود یا این هنرمند عزیز چند نت را فالش مینوازند بخصوص در همان 20 ثانیه ابتدا.
خوشحال میشم اگه نظر دیگر دوستان را در این باره بدانم!

پیروز باشید

Sina_Yanni
Saturday 25 September 2010, 10:02 PM
واللا امیر جان من از نی چیزی سر در نمیارم !! دانلود کردم و گوش کردم خیبیییییییییییللللللییییی یییی خوب بود .

3پاس

RAMSIS
Saturday 25 September 2010, 11:16 PM
درود دوست عزیز.
ممنون از اینکه این اثر زیبارو upload کردید تا استفاده کنیم.
من چندین بار نواختن نی توسط جناب ابوترابی از نزدیک دیدم و شنیدم و لذت بردم.
باز هم ممنون.

bigah
Sunday 26 September 2010, 10:58 AM
عالی بود... مفید و مختصر....

nanani
Sunday 26 September 2010, 12:00 PM
ممنون از دعوتتون.هنرمندانه بود.گرچه با نظر دوستمون p30ware بسیار موافقم.

mika120
Sunday 26 September 2010, 12:29 PM
ممنون ....
زياد حال نكردم ....
چون صداي ني چوپاني منطقه ييلاقي گيلان رو هر كس گوش كنه ، ديگه با اينا ارضا نميشه ....!!!!!!!

r_a_m_i_n
Sunday 26 September 2010, 03:15 PM
سلاام و ممنون . دانلود کردم خوب بود من تخصصی توی نی ندارم ولی حس میکنم باید نرم تر از صدای زیر به بم و برعکس بم به زیر بیای اینجوری زیبا تر میشه یا مثلا با تحریر از بم بری به صدای زیر یا برعکس

دوست خوبم.....توی نی....رفتن از صدای بم به غیس یا پس غیس و یا برعکس کار ساده ای نیست....اکثر نی نوازها این مشکلو تا چندین سال دارن...

makan
Sunday 26 September 2010, 03:58 PM
خيلي زيبا بود فقط حيف که کوتاه بود.......................موفق باشي

Don_Ramtin
Sunday 26 September 2010, 06:47 PM
سلام دوستِ من . خیلی ازت سپاسگذارم که منو دعوت کردی تا این کار رو بشنوم . مرسی !
اما نظرِ خاصی نمی تونم بدم ؛ چون : اول اینکه کار بسیار کوتاه بود و تو این مدتِ کوتاه هم اتفاقِ خاصی نیفتاده بود که بخوایم درباره اش صحبت کنیم . یه سری ملودی هایِ ساده و حرکت از صدایِ بمِ نرم به غیث و اوج و ... یکی دوجا هم فالشی های کوچولویی داشت که تاحدودی قابل درک و قابلِ اغماضه ( البته تو سازِ نی ) . اما برام جالبه که من تا حالا اسمِ این " استاد " آرش ابوترابی رو نشنیده بودم ، اما ظاهرا اینجا همه ایشون رو می شناسند !
بازم مرسی که منو قابل دونستی و دعوتم کردی که بیام و کار رو بشنوم . خوش باشی . فعلا ، یا حق !

mahboube
Sunday 26 September 2010, 07:49 PM
دوست خوبم ممنون از اينكه منو دعوت كردي حقيقتش من چيز خاصي در مورد ني نميدونم حيف كه كوتاه بود ممنون در كل به نظرم خوب ميرسيد

amir0172
Sunday 26 September 2010, 07:52 PM
عالی بود:41:

kak_maki_new
Monday 27 September 2010, 08:13 AM
سلام oprea جان خوبی داداش ...
کاری که گذاشته بودی بسیار عمیق و زیبا بود و لذت بردم ...ممنون بابت فعالیتت
منتظر کارهای جدیدیم
بدرود

mansour6323
Monday 27 September 2010, 10:13 AM
کار قشنگی بود. ممنون

mahsa90
Monday 27 September 2010, 11:16 AM
مرسي از دعوتتون من صدا ني خيلي دست دارم و به نظر من خيلي قشنگ بود فقط حيف كه كوتاه بود

koronzo_piti
Monday 27 September 2010, 06:24 PM
به نظر من کوتاه بود ولی چیز جالبی نبود
با اینکه خیلی دوست دارم نی یاد بگیرم و خریدم ولی یاد نگرفتم ما دل ادم رو میزد
صدای ملچو مولچه دهنش هم می یومد که یکم حس چندش اوری رو بیان می کرد
یاد غذا خوردن می افتادم
اما
اما مرسی دوست من به خاطر گذاشتن این اهنگ
و مرسی از اینکه من رو قابل دونستید و من رو دعوت کردید
ممنون

آه نی
Monday 27 September 2010, 06:28 PM
درود و سپاس دوست عزیز
اولن خواهش میکنم لقب استاد رو به این راحتی بزبان نیاورید
دومن من تا بحال نه اسمی ازین نوازنده ی محترم شنیدم و نه اثری شنیده ام تو این پند ثانیه هم نمی توانم نظری داشته باشم فقط دونستم که داره دشتی میزنه
بهر حال خیلی تشکر میکنم که قطعه ای از ساز نی برامون گذاشتی سپاس

Don_Ramtin
Monday 27 September 2010, 09:45 PM
جناب رامتین خان فکر کنم فراموش کردید حدود یک ماه پیش بود که در پیام خصوصی کل این کار رو
( با همراهی سه تار ) برای شما گذاشتم . و همون وقت نظرتون رو پرسیدم . یادتون اومد ؟
ضمنا در مورد فالشی ها و اینکه قابل اغماضه یه کم توضیح بدید . مرسی!

یادم هست که بخشی از یه کار رو گذاشتی تا گوش کنم ، اما یادم نبود که کدوم کار بود .
و اما درباره ی فالشی هایی که گفته بودم : ببین من تا الان سازی به سختی و بد قلقی نی ندیده ام ! من با خیلی سازها کار کرده ام ؛ هم سازهای ایرانی و هم غیر ایرانی ، اما نی پدر آدم رو در میاره . ما توی ویلن یا کمونچه ، پرده بندی نداریم و نوازنده باید گوشی قوی داشته باشه هر نتی رو ژوست و درست اجرا کنه . اما وقتی من جای نتی رو پیدا کردم و انگشتم رو در جای درستش گذاشتم ، هزار بار هم که آرشه بکشم ، همون نت رو می شنوم . اما تو نی .... باید نت رو " بسازی " و بعد ژوست و درست نگهش داری . بقول استاد حسن کسایی ، هیچ نی ای که دقیقا کوک و ژوست باشه وجود نداره و نوازنده باید خودش نت ها رو درست اجرا کنه . یه نوازنده می تونه با یه حالت ثابت انگشت گذاری و بدون تغییر انگشت روی ساز ، نتی رو تا یه پرده و گاه بیشتر ، بالا و پایین کنه . شما نت سل رو - مثلا - می زنی ، با هر تغییر فرم دهن ، نفس ، احساس فردی شما و ... نت حاصله فالش میشه ! برای همینه که میگم تا مقدار کمی ، فالشی توی این ساز قابل اغماضه . حتا تو اغلب گروه ها هم برای نی ، کمی از خطاهای احتمالی چشم پوشی می کنن و مثل تار و سنتور روی فواصلش سخت گیری نمی کنن . البته این به معنای فالش نوازی نی نوازان و اینکه فواصلشون غلطه نیست ها ، نه ! منظورم اینه که حتا برای بهترین نوازنده ها هم گاه احتمال فالش شدن در این ساز وجود داره .
تازه اینایی که گفتم بخشی از مشکلات این ساز بود ، اما مشکلات خیلی بیشتری هم برای این ساز داریم . مثلا ما برای دو نت " فا دیز " و " فا سری " ، فقط یه سوراخ داریم که نه این است و نه اون و بین این دو صدا میده ! حالا اگه بخوام مخالف سه گاه راست کوک بزنم ، " فا سری " می خوام و با کنترل نفس و نوع دمیدنم ، از اون سوراخ صدای " فا سری " بیرون می کشم و اگه بخوام اصفهان چپ کوک بزنم ، " فا دیز " می خوام و باید با کنترل نفس و نوع دمیدنم ، از همون سوراخ نت " فا دیز " رو بگیرم ! و ....
خوش باشی . فعلا ، یا حق !

مهرك
Tuesday 28 September 2010, 02:48 PM
سلام ممنون راستش اين قطعه زياد منو جذب نكرد وبه دلم ننشست يا بهتر بگم نتونستم باهاش ارتباط برقرار كنم البته شايد دليلش بي اطلاعيه من از اين ساز باشه در هر حال خسته نباشي.

amir1055
Tuesday 28 September 2010, 03:02 PM
هرچند بنده هیچ از موسیقی سنتی درک نمیکنم ولی بسیار بسیار زیبا بود.پرش های زیر و بم چه حس سوال و جواب جالبی رو به آدم القا میکنه. قسمت پایانی قطعه رو هم خیلی دوست داشتم. چقدر کوتاه بود؟

Don_Ramtin
Tuesday 28 September 2010, 04:29 PM
بهترین نوازندگان نی که صدا های نی شان با هم ژوست هست بین صدا ی بم و نازک 20سانت موسیقی فاصله دارن که برابر با نصف ربع پرده می باشد .که دیگه لب و دهن و نفس و کلا از امکانات نی و نوازنده خارج است .( آرش ابوترابی )

جسارتا ، من گفته های ایشون رو قبول ندارم . آنچه من در طول سال ها پیش جناب آقای کیانی نژاد یاد گرفتم و از ایشون شنیده و دیده ام و آنچه در این سال هایی که با اهل موسیقی نشست و برخاست داشته ام دیده ام ، با حرف ایشون نمی خونه . اگه ما بلد باشیم چگونه نفس گیری کنیم و چگونه توی ساز بدمیم ، می تونیم با تسلط بر نفس و ساز ، صدایی ژوست و درست از ساز بیرون بکشیم . من در پست قبلی ام ، بخشی از مشکلات ساز نی رو گفتم ، اما اینا مجوزی برای فالش زدن " نهادینه شده " ی ما نیست و فقط منظور من بیان دلیل قابل اغماض بودن فالشی های نی در برخی موارد " اتفاقی " و " پاری مواقع " بود ، نه اینکه قبول کنیم و این موضوع رو نهادینه کنیم که بین صدای اوج و بم نرم ، حدود ربع پرده اختلاف وجود داره و منطقیه و قابل اصلاح نیست و " کلا از امکانات نی و نوازنده خارج است " و .... ! نه ، این نظر درست نیست . قابل کنترل و اصلاحه ، اما کنترل نفس و دمیدن می خواد و تبحر .

Don_Ramtin
Tuesday 28 September 2010, 06:09 PM
ای کاش مطلبتون رو همینجا می نوشتین ، تا من هم همینجا جواب می دادم . اینجوری می تونست برای بقیه یِ دوستان هم مفید باشه و ضمنا از نوشتنِ پست هایِ تکراریِ احتمالیِ بعدی ، توسطِ دوستانی که طبعا از ماجراهایِ پشتِ پرده و پیامِ شخصی و ... خبر ندارند ، جلوگیری میشد .

lovenotahang
Tuesday 28 September 2010, 07:56 PM
با سلام
خیلی خوبه ولی زمانش کم بود کاش یه گوشه کامل از ایشون میذاشتین تا قابل فهم تر باشه خصوصا برای نوازندگان نی در ضمن اگه شماره تلفنی از ایشون دارید یا اگه ویبلاگ دارن بذارید ممنون میشم

mos167
Tuesday 28 September 2010, 08:58 PM
با تشکر از همه دوستان که با حضورشون به بخش نی طراوت می بخشند
بنده هم با نظر جناب رامتین موافقم

..
..
فقط یه گله از opera2080 (You can see links before reply) عزیز جای این پست اینجا نیست لطفا رعایت کنید

lovenotahang
Wednesday 29 September 2010, 04:15 PM
با سلام
بنده یه نوازنده نی هستم اما آماتور نه پیشرفته با این تیکه از حرف دوستم موافقم که نی را سازی بد قلق معرفی کرده اند واقع قضیه همینه شاید یکی از مهمترین دلایلی که باعث میشه کمتر افراد این ساز رو به عنوان یه ساز تخصصی انتخاب کنن همینه که باید پرده ها رو واسه این ساز بسازی و هوایی که به درون این ساز میدمی رو به امید خدا رها نکنی یه جمله ای از استاد کسایی شنیدم که خیلی برام جالب بود و اونم اینه صدای ساز نی در درون دهان تولید میشود و نوازنده نی تنها با انگشت گذاری پرده های این ساز رو مدیریت میکنه لذا تفاوت فاحش نی با دیگر سازه همینه که شما مثلا میتونید از یه سوراخ همزمان با کنترل شدت دمیدن و تغییر روزنه دمیدن هوا که با کشش سمتی از لبها که آزادند بسته به جای قرار گرفتن نی میتواند سمت راست یا چپ باشد استایلهای مختلف آن نت را ایجاد نمایید و همین باعث میشه که قدرت مانور نوازنده بالا بره و همین موضوع یعنی بالا بودن درجه آزادی نی نسبت به دیگر سازها باعث میشه بعضا در نوازندگی خطاهای خیلی جزئی رخ بده که قابل اغماضه مخصوصا در بداهه نوازی که در بعضی موارد با یه ضریب خطای کوچک قابل توجیه

Nassim_Agha
Wednesday 29 September 2010, 05:25 PM
:21ox66r::21ox66r::21ox66r:
بنده انتقال دادم و این جواب استاد می باشد

:41::41::41::41:
بهترین نوازندگان نی که صدا های نی شان با هم ژوست هست بین صدا ی بم و نازک 20سانت موسیقی فاصله دارن که برابر با نصف ربع پرده می باشد .که دیگه لب و دهن و نفس و کلا از امکانات نی و نوازنده خارج است .( آرش ابوترابی )

با سپاس از شما
برای من سخن آرش ترابی پذیرفتنی نیست و بهیچ وجه چنین تئوری و یا قانونی در رابطه با ساز و صدای نی وجود ندارد!

ژوست بودن صداها در نی با ژوست بودن گوش نوازنده رابطه مسنقیم دارد!
صدای نی می تواند و باید ژوست باشد اگر نوازنده گوشش دقیق باشد.
می شود گقت در این نقطه بین نی نوازی و خواندن شباهت بسیار هست. خوانندگانی هستند که ژوست نمی خوانند و خودشان هم متوجه نمی شوند به این دلیل که گوش خودشان قادر به درک فالش خواندنشان نیست
از موضوع بحث دور نشوم قصدم تنها مثال بود بدون اینکه پیچیدگی های ساز نی را از نظر دور داشته باشم!
ازقول من به آقای ترابی بگویید این بیست سانت اختلاف که می فرمایید چرا در ساز استاد کسایی وجود ندارد. و من همینجا اصافه کنم که در ساز آقای کیانی نژاد هم نشنیده ام!
اگر آقا ترابی در اثبات آنچه که که میگوید سندی از نواختن ابن دو هنرمند دارند همینجا بگذارند تا گوش کنیم
در پایان به نظرم شاید قبل از اینکه ایشان را استاد حطاب کنید بهتر باشد به ایشان فرصت لازم را بدهید تا این بیست سانت اختلاق صدا را با تلاش و پی گیری رفع نماید.

زنده باشید

Nassim_Agha
Wednesday 29 September 2010, 08:52 PM
:21ox66r::21ox66r::21ox66r:
استادجواب داد
:30::30::30:
سلام دوست عزیز
صحبت زیر یک دهم پرده است ( زیر 20 سانت موسیقی )
این قضیه جنبه آزمایشگاهی دارد و با دستگاه تیونر تشخیص داده می شود و برای گوش ملموس نیست
کاش این هنرمند عزیز خودش می امد و بحث می کرد!
ولی خوب بهر حال به ایشان بگویید عزیز جان جوابتان مستدل نیست چطور گوش بنده که دستگاه تیونر نیست متوجه فالش زدن شما می شود ولی فالش زدن در ساز اقای کسایی به گوش نمی رسد؟
شما صدای ساز آقای کسایی را هم با تیونر اندازه گرفتید و 20 سانت ( کمی بالا و پایین) فالش بود؟
اگر کسایی بیست سانت فالش می زند پس شما احتمالا 20 ضزب در 5 فالش می زنید که فالش زدن او فقط با تیونر ملموس است و فالش زدن شما با گوش معمولی!
البته همانطور که قبلا هم نوشتم با قضاوت روی همین 50 ثانیه به نظر من آقای ترابی استعداش خوب است و و معلوم است که زحمت می کشد و به نظر من می تواند بهتر و بسیار بهتر هم بنوازد به شرط آنکه بجای سعی در تئوریزه علمی کردن نواقص نواختنشان با ممارست و پی گیری بیشتر در رفع آنها برآید!
بار دیگر تکرار میکنم به اعتقاد من فالش و یا ژوست نواختن یا خواندن هنرمند رابطه مستقیم با ژوست بودن یا نبودن گوش او دارد و در همین رابطه اگر نت های فالش در همین 50 ثانیه برای گوش آقای ترابی ملموس نیست پس به نظر من باید بحث را همینجا خاتمه داد !

Don_Ramtin
Wednesday 29 September 2010, 11:16 PM
در هر صورت این مطالب تخصصیه .در ضمن قرار شد رامتین خان زنگ بزنن و باهم صحبت کنن که اینطور نشد
دوست من ، من قرار شد " احتمالا " با ایشون تماس بگیرم که کاری پیش اومد و اونقدر دیر شد که دیگه یادم رفت . اگه فردا یادم بمونه ، حتما با ایشون تماس می گیرم ؛ اما همونطوری که خواسته بودند برای آشنایی ، نه برای بحث تخصصی در این رابطه . چون من نظریاتم رو اینجا گفتم و همه می تونن نقدش کنن و ایرادها و یا نقاط قوت هاش رو بهم بگن و ایشون هم حق دارن از نظریات خودشون دفاع کنن و بقیه ی دوستان هم استفاده کنن و یا احتمالا نقد و بررسی کنن . من تماس تلفنی رو فقط برای آشنایی و به احترام خواست ایشون قبول کردم ، نه بحث تخصصی . چون این بحث اینجا پیش اومده و خوب هم هست و فکر می کنم جایی بهتر از اینجا هم برای حل و فصلش نیست . نه دوستان دیگه نامحرمند ، و نه .... ! پس کارکرد این سایت چیه ؟! فقط قراره محلی باشه برای تلفن رد و بدل کردن و بعد بحث تخصصی تلفنی دو نفر با هم ؟! نه ، اینجا برای همینه که تو یه محیط دوستانه و موسیقایی دور هم باشیم و هم از مصاحبت همدیگه لذت ببریم و ساعاتی رو خوش باشیم و هم به دانسته های خودمون چیزی اضافه کنیم . من خیلی خوشحال میشم که این بحث رو اینجا تخصصی تر و جدی تر پی بگیریم . کاش این آقای ابوترابی هم اینجا عضو می شدند تا مستقیما با بچه ها آشنا می شدند و بحث رو همگی با هم اداره می کردیم .

lovenotahang
Friday 1 October 2010, 07:36 PM
با سلام
اگه امکانش هست از استاد بخواهید ادرس پست الکترونیکش رو بذاره تا افرادی که با ساز نی حشر و نشری دارند بتونند راحت تر با ایشون ارتباط داشته باشند.مرسی

Don_Ramtin
Friday 1 October 2010, 08:34 PM
دوستان ، خواهش می کنم در استفاده از واژه ی " استاد " ، کمی خساست بخرج بدین و کمی با احتیاط و بینش و شناخت بیشتر این واژه رو بکار ببرین ! مرسی !

dada_mehdi
Monday 1 November 2010, 08:17 PM

پس لینک دانلودش کو ؟؟

LaDy Ds DeMoNa
Friday 5 November 2010, 07:20 AM
سلام
خیلی دلم می خواد این قطعه رو بشنوم در صورت امکان مجددا لینک جدیدی از اون ارسال کنید
ممنون

M_T
Sunday 24 July 2011, 08:03 PM
سلام بر دوستان

می خواستم تاپیک جدیدی برای نمونه کارهای نی عربی ایجاد کنم لکن گمان کردم که نیازی نباشد و با اجازه عزیزان در همینجا قطعه ای تصویری و زیبا را برای دانلود قرار می دهم.

قطعه زیر تقاسیم (بداهه نوازی) در مقام کرد (از مقامات موسیقی عربی) اثر استاد عبد الله حلمی از مصر است.

You can see links before reply (You can see links before reply)

ساز تخصص ایشان که در قطعه زیر نیز مشاهده می شود کوله (Kawla) نام دارد که نوعی نی عربی است.

حتما دانلود کنید و لذت ببرید.
همچنین خوشحال می شوم که نظرات شما عزیزان را نیز در این باب بشنوم.

saeedd
Saturday 2 June 2012, 06:15 PM
ام تی جان این نی عربی ها با نی خودمون تفاوتش در چی هست ؟

فکر می کنم نی خودمون یه سوز و حس دیگه ای توش هست

M_T
Saturday 2 June 2012, 07:14 PM
ام تی جان این نی عربی ها با نی خودمون تفاوتش در چی هست ؟

فکر می کنم نی خودمون یه سوز و حس دیگه ای توش هست

نی عربی دو جور هست.
نی ای که در پست قبلی من دیدی کوله (Kawala) نام داره که بیشتر حالت محلی داره و شش سوراخه هست.

اما نی اصلی عربی شش سوراخ جلو داره و یکی عقب.

تفاوت اصلی در شیوۀ تولید صدا هست.

نی های عربی و ترکی بصورت لبی نواخته میشن و نی ایرانی بشیوۀ دندانی.

چون ما ایرانی هستیم با نوای ایرانی بیشتر انس می گیریم.
جالب اینجاست که نی عربی رو هم میشه به شیوه دندانی نواخت.

برای تماشای اجرای زیبا و شاد از نی عربی رو لینک زیر کلیک کنید:

You can see links before reply

ارادتمند
مجتبی

saeedd
Saturday 2 June 2012, 09:51 PM
اگه اجرا یا نوایی شاد هم از نی ایرانی داری بزار یه خورده بیشتر علاقه مند بشیم :)

نمی دونم چرا همش نواهای غمگین و سوزناک با این ساز میزنن

saeedd
Saturday 2 June 2012, 09:59 PM
برای شروع اینو گوش کنید :)

نمی دونم چرا سایت نوت اهنگ تو گوگل کروم میریزه بهم حروفش . کسی نمی دونه چه جوری بر میگرده به فارسی

M_T
Saturday 2 June 2012, 10:36 PM
اگه اجرا یا نوایی شاد هم از نی ایرانی داری بزار یه خورده بیشتر علاقه مند بشیم :)

نمی دونم چرا همش نواهای غمگین و سوزناک با این ساز میزنن

بیا عزیزم:

M_T
Saturday 2 June 2012, 10:41 PM
برای شروع اینو گوش کنید :)

نمی دونم چرا سایت نوت اهنگ تو گوگل کروم میریزه بهم حروفش . کسی نمی دونه چه جوری بر میگرده به فارسی

جوابت سوالتو نمی دونم.

کلک این تیکه چه شاده! :dancing1:
از چه آهنگی کاتش کردی؟ :5:

saeedd
Saturday 2 June 2012, 10:59 PM
این با نرم افزار ساخته شده .واسه همینم صداش تو دل برو هست

در کل صدای نی با ساز های امروزی ترکیب بشن خیلی خوب میشه . نمی دونم چرا کم کار میشه یا کار میشه و ما خبر نداریم

مجتبی اون اهنگ دختر چوپون رو که صفحه You can see links before reply گذاشتم میتونی با فلوت یا نی اجراش کنی ؟ میخام ببینم با سرنا قشنگ تر میشه یا نی ؟!

M_T
Saturday 2 June 2012, 11:14 PM
میخام ببینم با سرنا قشنگ تر میشه یا نی ؟!با نی و فلوت قشنگ تر از این میشه.
گرچه ممکنه سلیقۀ یکی فقط سرنا رو بپسنده.

در کل صدای نی با ساز های امروزی ترکیب بشن خیلی خوب میشه . نمی دونم چرا کم کار میشه یا کار میشه و ما خبر نداریم

بله، این هم یک نمونه ش:

saeedd
Saturday 2 June 2012, 11:26 PM
پهنای باند ندارم . حداقل یکی دوتا تک اهنگش لینک میدادی تو کفش نمونیم :(

M_T
Saturday 2 June 2012, 11:29 PM
پهنای باند ندارم . حداقل یکی دوتا تک اهنگش لینک میدادی تو کفش نمونیم :(

باشه میدم، سر فرصت.:am

saeedd
Thursday 26 July 2012, 10:35 PM
سلام . یه سوال دیگه : تیترآژ سریال چاردیواری با چه سازی نواخته شده ؟ اگه یادتون نیومد بگین تا اپش کنم

M_T
Thursday 26 July 2012, 10:40 PM
سلام آقا سعید

چاردیواری؟ یادم نیست.

saeedd
Friday 27 July 2012, 11:08 AM
پس پیشنهاد میکنم گوش کنید این قطعه زیبا رو !

M_T
Friday 27 July 2012, 11:38 AM
پس پیشنهاد میکنم گوش کنید این قطعه زیبا رو !

این بنظرم صدای دوزله هست که آقای علی دوست زده.

ببین:

mozhiBanu
Tuesday 13 August 2013, 07:49 PM
کو؟!

mohammadreza2
Tuesday 1 April 2014, 08:33 PM
[QUO

- - - Updated - - -

سلام راستش من با اینکه توی سایت ثبتنام کردم ولی لینک این قطعه برام نمیاد چندبارم ریست کرم کلمه عبورمو بازم نشد . از هرکی که این نوشته و میخونه خواهش میکنم که برام بفرستهوممنون میشمواگه نتشم کسی دار ممنون میشم

mohammadreza2
Thursday 3 April 2014, 10:26 AM
سلام راستش من با اینکه توی سایت ثبتنام کردم ولی لینک این قطعه برام نمیاد چندبارم ریست کرم کلمه عبورمو بازم نشد . از هرکی که این نوشته و میخونه خواهش میکنم که برام بفرستهوممنون میشمواگه نتشم کسی دار ممنون میشم

M_T
Thursday 3 April 2014, 02:54 PM

سلام

اگه منظور شما پست شمارۀ یک این تاپیک هست باید بگم لینک اون قطعۀ نی دیگه در اون پست موجود نیست.
علتش رو دقیق نمی دونم اما یا خود کاربر پاکش کرده یا اینکه از روی سروری که ازش لینک داده بوده دیگه پاک شده و موجود نیست.

smmj
Wednesday 9 April 2014, 12:07 PM
این قطعه نی ام به نظرم جالبه
آلبوم ملاقات با دوزخیان از همای و مستان
ترک هفتمشه که بارها ارزش گوش داد داره
تو قطعه بعد با نی و آواز در مورد داستان درویش و مریدش ادامه پیدا میکنه

M_T
Wednesday 9 April 2014, 08:05 PM
این قطعه نی ام به نظرم جالبه
آلبوم ملاقات با دوزخیان از همای و مستان
ترک هفتمشه که بارها ارزش گوش داد داره
تو قطعه بعد با نی و آواز در مورد داستان درویش و مریدش ادامه پیدا میکنه

سلام محمد جان

قطعۀ جالبی بود، ممنون.
نوازندش کیه؟:23:

smmj
Thursday 10 April 2014, 11:59 AM
سلام محمد جان

قطعۀ جالبی بود، ممنون.
نوازندش کیه؟:23:

سلام بر آقا مجتبای گل
گمونم پاشا هنجیه نوازنده نی گروه مستان

u3f_s
Saturday 20 December 2014, 02:38 PM
پس لینک دانلودش کو ؟؟

اتفاقا" منم همین سوال رو دارم؟؟؟؟!!!!!!

M_T
Sunday 21 December 2014, 10:53 AM
اتفاقا" منم همین سوال رو دارم؟؟؟؟!!!!!!

سلام

اگه منظورتون اولین پست این تاپیک هست باید بگم اون پست برای 4 سال قبل هست و دوستمون لینکی گذاشه بوده که الان نیست، یا خود ایشون حذفش کرده یا اساسا اون فایل پاک شده بوده دیگه...

Farshad12345678
Friday 23 June 2017, 12:32 PM
ببخشیدکجاست این قطعه که مانمیبینیم؟