PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گيتار بيس

mika120
Sunday 26 September 2010, 12:31 PM
فكر كنم واقعاً اين تاپيك براي يه كم تخصصي تر شدن ساز گيتار بيس مفيد باشه...
دوستاني كه نوازنده گيتار بيس هستن ميتونن مطالبشون رو تو اين تاپيك بزارن و دوستان هم سوالي داشتن مطرح كنن. :am

DesironnA
Sunday 26 September 2010, 03:00 PM
درود
درمورد چه موضوعی صحبت کنند ؟

mika120
Sunday 26 September 2010, 05:02 PM
درود
درمورد چه موضوعی صحبت کنند ؟

چون گيتار بيس قسمتي اختصاصي نداره ، مي تونه اين تاپيك موضوعات زير رو دسته بندي كنه:
1. متد هاي آموزشي گيتار بيس
2. راهنمايي و رفع مشكلات نوازنده هاي گيتار بيس تو نوازندگيشون
3. خريد گيتار بيس
4. نت هاي اختصاصي براي گيتار بيس
5. و هر چيزه ي ديگه اي كه اگر يه مشتاق به گيتار بيس به فروم اومد براي پيدا كردن يه مطلب ( مثل خريدن گيتار بيس يا هر چيزي ) بين مثلاً 100 صفحه نگرده و بتونه راحت دسترسي پيدا كنه ...
خودم هم اگه شما اين تاپيك رو مورد قبول ميدونيد اولين مقاله رو بزارم. :30:

BaBak_ParSian
Sunday 26 September 2010, 05:02 PM
درود - من دوست دارم گیتار بیس را شروع کنم در کنار ویلن - اینو میدونم که گیتار بیس قلب موزیک است ولی اگه میشه یه اطلاعاتی درباره این از به من بدهید

HamedSedighi
Sunday 26 September 2010, 05:19 PM
من همین جا یه سوال بپرسم

تلفظ لغت base میشه بیس و تلفظ لغت bass میشه باس درست می گم ؟

Porya
Sunday 26 September 2010, 05:30 PM
سلام

نه حامد جان هر دو کلمه بیس خونده میشن . کلمه باس به اشتباه وارد تلفظ عامیانه شده . باس رو معمولا به کانال های ارتباطی (bus) روی میکسر ها میگن .

Khashayar
Sunday 26 September 2010, 05:50 PM
درود

چون گيتار بيس قسمتي اختصاصي نداره ، مي تونه اين تاپيك موضوعات زير رو دسته بندي كنه:
3. خريد گيتار بيس
5. و هر چيزه ي ديگه اي كه اگر يه مشتاق به گيتار بيس به فروم اومد براي پيدا كردن يه مطلب ( مثل خريدن گيتار بيس يا هر چيزي ) بين مثلاً 100 صفحه نگرده و بتونه راحت دسترسي پيدا كنه ...
خودم هم اگه شما اين تاپيك رو مورد قبول ميدونيد اولين مقاله رو بزارم. :30:شما میتونید در همین بخش برای هر کدوم از موضوعات مربوط به این ساز که اشاره کردید تاپیک جداگانه باز کنید اگر استقبال خوب بود و مطالب زیاد بخش جداگانه ای براش در نظر میگیریم و منتقل میکنیم به اون بخش...
اما در یک تاپیک که نمیشه همه ی این مسائل رو مطرح کرد..
ضمنا مقالات باید در بخش مقالات سایت ارسال بشه تو فروم فقط بحث و گفتگو انجام میشه...نه ارسال مقاله!
پاینده باشید

HamedSedighi
Sunday 26 September 2010, 05:51 PM
سلام

نه حامد جان هر دو کلمه بیس خونده میشن . کلمه باس به اشتباه وارد تلفظ عامیانه شده . باس رو معمولا به کانال های ارتباطی (bus) روی میکسر ها میگن .

درود

صحیح می فرمائید توی گوگل ترنسلیت اینو چک کردم

واقعا جای سوال پیش میاد که چرا مترجم یا مترجمان کتاب der neue weg zum keyboard spiel مکررا به جای بیس نوشته اند باس مثلا
صفحه 57 جلد 5
و ............

عذر می خوام میان تاپیک سوال کردم تصور کردم که به این تاپیک مربوط باشه .

Black_Violin
Sunday 26 September 2010, 06:05 PM
سلام به همه.من میخواستم گیتار نایلون بگیرم اما عاشق بیس شدم صدای قشنگ تری داره . دسیرونا می تونی به من بگی چه مارکی و چه قیمتی مناسبه واسه متوسطه ؟ اصلا شروع قیمت ها از چقدره ؟
توی اکورد زدن با نایلون فرقی داره ؟
کلا هرچی که یه مبتدی باید بدونه مرسی

mika120
Sunday 26 September 2010, 09:15 PM
درود - من دوست دارم گیتار بیس را شروع کنم در کنار ویلن - اینو میدونم که گیتار بیس قلب موزیک است ولی اگه میشه یه اطلاعاتی درباره این از به من بدهید

ممنون دوست عزيز
گيتار بيس به خاطر اينكه 4 سيم داره ( يه ذره دست آدم بستست تو نگاه اول ) و از اونجا كه نوازندگيش از بقيه گيتارها ( به نظر من ) سختتره بايد يه علاقه خاص و عجيب بهش داشت. چون از يه طرف سيماش كلفتن و از يه طرف فرم نوازندگي سخت تري نسبت به بقيه گيتار ها داره بايد حداقل 6 ماه تمرين مستمر و با برنامه داشت تا تازه تو نوازندگي راه افتاد. خودم سر تكنيك Tapping به علت ضعف پنجه دست چپم تو اجراي تپينگ 1 ماه ساز زدن رو كنار گذاشته بودم ولي به خاطر مسايلي دوباره شروع كردم.
اگر از اون آدمايي هستين كه به سختي هاش بسازين و بسوزين و دم نزنين و بازم بهش دست بزنين برين سمتش وگرنه فايده نداره. تازه كلاس رفتنشم يه كم آدمو اذيت ميكنه. يه نفر رو ميشناختم كه مريفت پيش بابك جلسه اي 10 تومن داد و از اون جا كه علاقه خالص به بيس نداشت ساتزو كنار گذاشت.
اگه اطلاعات خاصي ميخوان يه كم جزئي تر بگين تا توضيح بدم .... :am

mika120
Sunday 26 September 2010, 09:26 PM
سلام به همه.من میخواستم گیتار نایلون بگیرم اما عاشق بیس شدم صدای قشنگ تری داره . دسیرونا می تونی به من بگی چه مارکی و چه قیمتی مناسبه واسه متوسطه ؟ اصلا شروع قیمت ها از چقدره ؟
توی اکورد زدن با نایلون فرقی داره ؟
کلا هرچی که یه مبتدی باید بدونه مرسی

درود .. چقدر علاقه به بيس زياد بود ما نميدونستيم ؟؟؟؟؟/ :41:
يه چيز بگم كه گيتار بيس با گيتار نايلون از زمين تا آسمون فرق داره!!!
يه چيز ديگه هم بگم اگر شما به كنترباس ، گيتار الكتريك و گيتار نايلون هم علاقه داري يا از صداشون خوشت مياد من ميگم تو بيسيست شدن شك نكن .... :am
اگه منظور از آكورد زدن ريتم زدن هست اينو بگم كه 99 % ريتم هاي گيتار بيس تك نتي هستن و 1% از اونا 2 نتي .
گيتاربيس تكنيك و استايل نوازندگي بسيار متنوعي داره. چه در دست رايت و چه در دست چپ ... و ساز بسيار چند بعدي هست ( زياد دست كم نگيريدش :am)
اگه سوال يه كم جزئي تر بپرسين من ميتونم دقيق تر توضيح بدم ... چون گيتار بيس يه حالت چند رگه داره و نميشه خوب به طور كل دربارش توضيح داد .... :39:
درباره قيمت و مارك هم لطفاً رنج قيمت بدين تا بتونم يه 10 تا مدلي رو براتون بگم و البته سبك مورد علاقه :30:

cliff_bortun
Sunday 26 September 2010, 10:03 PM
درود بر تو ميكاي عزيز ! تاپيك خوبيه !

اگر هر سوال خاص راجع به قيمت و ريزه كاريها داشتيد من در خدمتم تا هرجا از دستم بر بياد كمكتون ميكنم !

فقط يه گوشزد اگه واقعا ميخواين به ديد حرفه اي بهتون نگاه كنن طرف بيس 4 سيم نرين ! ميشه باهاش خيلي كارا كرد اما 5 سيم يه چيز ديگس ! خصوصا اگه بخواين سبكاي دث متال كار كنين ‍!

و اينم ميگم اگه كسي بيس رو شروع كرد مطمئن باشين طرف هيچ ساز ديگه اي نميره !

the voice of god

DesironnA
Sunday 26 September 2010, 10:48 PM
3. خريد گيتار بيس
خودم هم اگه شما اين تاپيك رو مورد قبول ميدونيد اولين مقاله رو بزارم. :30:

درود

هر پنج مورد رو نمیشه در یک تاپیک داشت. به علت گستردگی موضوعات، هریک رو یا دوتاش رو باید در یک تاپیک مجزا ایجاد کرد. پس:

همونطور که خشایار عزیز هم گفت، اخبار و مقالات، فقط و فقط در بخش اخبار و مقالات میبایست ارسال بشه.

متدهای آموزشی، در انجمن درخواست و دانلود آکور و تبلچر (You can see links before reply)و با عنوانی مثل متدهای آموزشی برای گیتار باس یا چیزی شبیه به اون ایجاد بشه.

برای مشاوره خرید هم تاپیکی مثل همین تاپیک مشاوره فوری برای خرید گیتار الکتریک ایجاد کنید. البته من پیشنهاد میدم عنوانش رو مشابه در نظر نگیرید تا کاربران گیج نشند..

راهنمائی و رفع مشکلات گیتار بیس، با راهنمائی و رفع مشکلات در نوازندگی، دو مقوله جدا از هم هستند..

نگران سردرگم شده کاربران جدید و قدیمی هم نباشید. اگر تاپیک پرطرفدار بود، اون رو مهم میکنم و البته در تاپیک راهنما هم اضافه ش میکنم..

خب. حالا بگید ببینم اصلا مبحث این تاپیک چیه؟ میبایست عنوانش رو تخصصی تر کرد..

سپاس

Palasht
Sunday 26 September 2010, 10:56 PM
من همین جا یه سوال بپرسم

تلفظ لغت base میشه بیس و تلفظ لغت bass میشه باس درست می گم ؟

اصل لغت باس هست که یعنی بم !
بیس اینجوری میشه Base که میشه پایه یه همه ی چیزایی که خودتون میدونین ( کلا 90% جاهایی که بعد از یه حرف صدا دار مثل a یه حرفی مثل s t یا هرچی میاد و بعد e اون a به ی تلفظ میشه )
اما این که چرا بهش میگن بیس کسی نمیدونه ( حد اقل من نتونستم پیدا کنم )
یه چیزی بوده که تو اروپا و امریکا رایج شده و ما هم میگیم
هیچ کدوم غلط نیست ولی چون معیار زبان گفتاری اوناس پس بیس گفتن بهتره
و به چبری برای ثابت کردن باس اینه که یه لغتی مثل Contrabass همچنان کنترباس ( یا کنتراباس ) تلفظ میشه ( البته با تا اونجایی که من شنیدم ! )
اگه اشتباه میکنمم درستش کنین لطفا

mika120
Monday 27 September 2010, 01:10 PM
اصل لغت باس هست که یعنی بم !
بیس اینجوری میشه Base که میشه پایه یه همه ی چیزایی که خودتون میدونین ( کلا 90% جاهایی که بعد از یه حرف صدا دار مثل a یه حرفی مثل s t یا هرچی میاد و بعد e اون a به ی تلفظ میشه )
اما این که چرا بهش میگن بیس کسی نمیدونه ( حد اقل من نتونستم پیدا کنم )
یه چیزی بوده که تو اروپا و امریکا رایج شده و ما هم میگیم
هیچ کدوم غلط نیست ولی چون معیار زبان گفتاری اوناس پس بیس گفتن بهتره
و به چبری برای ثابت کردن باس اینه که یه لغتی مثل Contrabass همچنان کنترباس ( یا کنتراباس ) تلفظ میشه ( البته با تا اونجایی که من شنیدم ! )
اگه اشتباه میکنمم درستش کنین لطفا

دوست عزيز عبارت bass guitar تو ديكشنري آكسفورد يه تلفظ جدا داره كه نميدونم چه شكلي بنويسمش ولي گيتار بيس خونده ميشه. اگه ديكشنري آكسفورد Advance دارين صفحه
و از طرفي عبارت Bass به معني بم هم تلفظش beis خونده ميشه يعني بيس.
اين مطلبو ميتونيد از فرهنگنامه ها در بيارين...

symphony-x
Thursday 30 September 2010, 08:14 PM
ههههممم بیسیستها یکم کمکم میکنید !!!!!!!
من جدیدا به بیس علاقه مند شدم بواسطه ی بیسیسته ریور ساید
میتونم در کنار گیتار الکتریک بیس رو هم یاد بگیرم ؟؟؟؟؟؟
یعنی تو پیشرفت کار ضربه ای وارد نمیکنه این حرکت انقلابی من !!!

cliff_bortun
Thursday 30 September 2010, 10:51 PM
حاجي من 1 سال الكتريك زدم ! يه بيس آريا 100 تومني خريده بودم ميخواستم حركته تورو پياده كنم !‌اصلا كنده شدم رفتم بيس !‌ الكتريك ديگه خيلي همه گير شده !‌ بابا بزرگه منم الكتريك ميزنه :))

Palasht
Thursday 30 September 2010, 11:36 PM

اگه تونستی یه بیس جور کن یکم بزن ببین حال میکنی یا نه !
دستتو کند میکنه بیس زدن استایل دستتم کلا بهم میزنه ! تو جفتش نمیتونی غول شی ولی جفتشو که با هم بزنی و کم کم استایلتو روشون درست کنی خیلی به دردت میخوره !
خودم ان کارو کردم ولی بعدا" دیدم بیس واقعا منو جذب نمیکنه !

Orpheus
Friday 1 October 2010, 09:39 AM

درود
سعید جان میدونم چه حسی داری چون خود من هم همین وضعیت رو داشتم
من فقط بهت توصیه میکنم که این کارو نکن چون واقعا دستت رو خراب میکنه
من خودم یه مدت بیس یکی از بچه ها دستم بود چند تا ریتم که باهاش زدم خسته شدم چون مثل الکتریک تنوع نداره...
فرت ها و سیم هاشم که میدونی از الکتریک بزرگتره...
در کل میل خودته ولی اگه میخوای الکتریک رو به صورت حرفه ای ادامه بدی بهتره بیس کار نکنی چون برای بیسیست شدن باید حتما عاشق بیس باشی
موفق باشی:am

Orpheus
Friday 1 October 2010, 09:47 AM
الكتريك ديگه خيلي همه گير شده !‌ بابا بزرگه منم الكتريك ميزنه :))

با عرض پوزش کاملا با حرف شما مخالفم دوست من
بیس ساز پایه ی هر اهنگیه...
مگه میشه تو اهنگی بیس وجود نداشته باشه
بعد شما میای میگی الکتریک همه گیر شده!!!
بعدشم چه ربطی به همه گیر شدن داره هرکی از هر سازی خوشش بیاد میره طرف اون ساز حالا چه الکتریک باشه چه بیس باشه چه هر ساز دیگه ای...

mika120
Friday 1 October 2010, 10:05 AM

به آقا سعيد هم كه عاشق بيس شدن ....... :29:
دوستان گفتن و هم ميگم كه بيس جور كن يه كم ور برو ببين چه جوره ... خوشت مياد يا نه ...
ولي يه چيز بدون بيس از گيتار الكتريك متنوع تره و اگه هر دو رو بخواي solo artist بشي ديگه ميشي آش ترش ... نميتوني تمركز كافي داشته باشي تو نوازندگيت :ad

mika120
Friday 1 October 2010, 10:09 AM
بعدشم چه ربطی به همه گیر شدن داره هرکی از هر سازی خوشش بیاد میره طرف اون ساز حالا چه الکتریک باشه چه بیس باشه چه هر ساز دیگه ای...

من با حرف cliff burton عزيز موافقم ...
اين قدر گيتار بيس غريبه كه هر كس بيسمو ميبينه ميگه گيتار الكتريك ميزني !!! :21: بعضي ها هم ميگن چرا اين قدر درازه و اين يعني اين كه هنوز تو جامعه جا نيفتاده :17:
تو تموم آهنگا بيس هست ولي بيسيست هست ... كل آلبوماي مجوز دار كشور رو ببيني فك نكنم 5 تا بيسيست پيدا كني ... از هر 100 تا آلبوم 98 تا رو بابك رياحي پور زده ...
گيتار بيس برا آهنگ يه اجباره ... نه بيسيست :33:

symphony-x
Friday 1 October 2010, 11:25 AM
خیلی ممنون از فردا باید دنبال این باشم یه بیس قرض بگیرم یه مدت کار کنم ببینم خوشم میاد یا نه !!!

symphony-x
Friday 1 October 2010, 12:04 PM
دوستان نظرتون در مورد کلیف برتون چیه ؟؟؟؟

mostafa-mUsIc
Friday 1 October 2010, 12:32 PM
ممنون دوست عزيز
گيتار بيس به خاطر اينكه 4 سيم داره ( يه ذره دست آدم بستست تو نگاه اول ) و از اونجا كه نوازندگيش از بقيه گيتارها ( به نظر من ) سختتره بايد يه علاقه خاص و عجيب بهش داشت. چون از يه طرف سيماش كلفتن و از يه طرف فرم نوازندگي سخت تري نسبت به بقيه گيتار ها داره بايد حداقل 6 ماه تمرين مستمر و با برنامه داشت تا تازه تو نوازندگي راه افتاد. خودم سر تكنيك Tapping به علت ضعف پنجه دست چپم تو اجراي تپينگ 1 ماه ساز زدن رو كنار گذاشته بودم ولي به خاطر مسايلي دوباره شروع كردم.
اگر از اون آدمايي هستين كه به سختي هاش بسازين و بسوزين و دم نزنين و بازم بهش دست بزنين برين سمتش وگرنه فايده نداره. تازه كلاس رفتنشم يه كم آدمو اذيت ميكنه. يه نفر رو ميشناختم كه مريفت پيش بابك جلسه اي 10 تومن داد و از اون جا كه علاقه خالص به بيس نداشت ساتزو كنار گذاشت.
اگه اطلاعات خاصي ميخوان يه كم جزئي تر بگين تا توضيح بدم .... :am

سلام دوست من

من میخواستم بیش رو شروع کنم

آموزشگا:violinplay3:ه خاصی رو ندیم

میشه کمکم کنی
موفق باشی

mika120
Friday 1 October 2010, 12:53 PM
سلام دوست من

من میخواستم بیش رو شروع کنم

آموزشگا:violinplay3:ه خاصی رو ندیم

میشه کمکم کنی
موفق باشی

دوست عزيز خيلي بد تايپ كردي ....
شما تو كدوم شهر هستي؟

mika120
Friday 1 October 2010, 12:57 PM
دوستان نظرتون در مورد کلیف برتون چیه ؟؟؟؟

كليف برتون يه اسطوره بود كه ...
چيزي كه ديگه تكرار نميشه!!! :17:
بيس رو اول تو سبك فانك ياد گرفته بود ، بعد راك و بعد هم كه ديگه تو متاليكا تركوند...
تموم بيسيست ها كليف رو الگوي خودشون قرار ميدن ... بدون شك :16:

mika120
Friday 1 October 2010, 01:13 PM
اگه تونستی یه بیس جور کن یکم بزن ببین حال میکنی یا نه !
دستتو کند میکنه بیس زدن استایل دستتم کلا بهم میزنه ! تو جفتش نمیتونی غول شی ولی جفتشو که با هم بزنی و کم کم استایلتو روشون درست کنی خیلی به دردت میخوره !
خودم ان کارو کردم ولی بعدا" دیدم بیس واقعا منو جذب نمیکنه !

كي گفته سرعت دست رو كند مي كنه؟؟؟
شما منظورت دست چپه يا دست راست؟
اگه دست راسته كه سرعت رو كم نميكنه ، دقت رو كم ميكنه !!!1
و اگر دست چپه برعكس سرعت رو بالا مي بره. اگه شما بيس زده باشي البته سولو مي بيني چقدر سخته !!! من آهنگ Godfather با بيس زدم و با الكتريك هم زدم !!! سرعت الكتريك رو راحت مي تونستم 2 برابر بيس كنم چون:
1. كسي كه بيس مي زنه چون به سرعت Alternative Picking يا Alternative Fingring نوازندگي ميكنه راحت ميتونه سر الكتريك هم Alternative پيك بزنه.
2. چون سيم گيتار بيس كلفت تر از گيتار بيس هست قدرت فرت گيري بهتري داره.
3. چون فواصل بين فرت ها زياد هست تو بيس و از اونجا كه فرت گيري غير استاندارد تو گيتار بيس باعث ايجاد نيوز و ساستين كم ميشه دقت فرت گيري بالاتري داره...
با اين توضيحات باز شما ميگي سرعت رو پايين مياره ...
براي تست حرفام آهنگ Cool 9 ساترياني رو كه تو سان فرانسيسكو زده لاين بيسشو با گيتار الكتريك بزن و بعد بيا با بيس بزن ... ببين ميتوني همونو كه با گيتار زدي با بيس راحت و بدون تمرين زياد بزني؟؟؟ :45:

mostafa-mUsIc
Friday 1 October 2010, 01:15 PM
دوست عزيز خيلي بد تايپ كردي ....
شما تو كدوم شهر هستي؟

سلام رفیق
من کرجم:21ox66r:

HamedSedighi
Friday 1 October 2010, 01:21 PM
دوستان اگر از اسطوره هایی که نام می بردید ویدیو هایی آپلود کنید خوب می شود . البته اگر چنین تاپیکی وجود دارد که لینکش رو بنویسید .

ضمنا بیسیت های زیادی در داخل کشور که به هر دلیلی که من نمی دونم چیه اسمشون رو کم شنیدیم

mika120
Friday 1 October 2010, 01:55 PM
سلام رفیق
من کرجم:21ox66r:
كرج من كسي رو نميشناسم ولي تو تهران مي توني پيش *** بري كه واقعاً تكنيكال ترين هاي ايرانن.
بگردي زياد پيدا ميشه ... اصلاً ميتوني بري جمهوري هر وقت خواستي بيس بگيري بگي يه استاد هم معرفي كنه ... تو كرج برو فروشگاه موسيقي ها بپرس پيدا ميشه :am

Palasht
Friday 1 October 2010, 06:41 PM
كي گفته سرعت دست رو كند مي كنه؟؟؟
شما منظورت دست چپه يا دست راست؟
اگه دست راسته كه سرعت رو كم نميكنه ، دقت رو كم ميكنه !!!1
و اگر دست چپه برعكس سرعت رو بالا مي بره. اگه شما بيس زده باشي البته سولو مي بيني چقدر سخته !!! من آهنگ Godfather با بيس زدم و با الكتريك هم زدم !!! سرعت الكتريك رو راحت مي تونستم 2 برابر بيس كنم چون:
1. كسي كه بيس مي زنه چون به سرعت Alternative Picking يا Alternative Fingring نوازندگي ميكنه راحت ميتونه سر الكتريك هم Alternative پيك بزنه.
2. چون سيم گيتار بيس كلفت تر از گيتار بيس هست قدرت فرت گيري بهتري داره.
3. چون فواصل بين فرت ها زياد هست تو بيس و از اونجا كه فرت گيري غير استاندارد تو گيتار بيس باعث ايجاد نيوز و ساستين كم ميشه دقت فرت گيري بالاتري داره...
با اين توضيحات باز شما ميگي سرعت رو پايين مياره ...
براي تست حرفام آهنگ Cool 9 ساترياني رو كه تو سان فرانسيسكو زده لاين بيسشو با گيتار الكتريك بزن و بعد بيا با بيس بزن ... ببين ميتوني همونو كه با گيتار زدي با بيس راحت و بدون تمرين زياد بزني؟؟؟ :45:

-هر دو
چرا میکنه
اره خیلی سخته ! مارکوس میلرم کارش خیلی سخت تر از اونیه که بخوایم بهش بگیم سخت مثلا" !
شکی در هنر بیس زدن شما نیست ولی
1 شما اگه رو بیس پیک بزنی اصلا بلد نخواهی بود رو گیتار پیک بزنی !! تنپو 240 تا داره میزنه واسه خودش میره شما چه شکلی میخوای با تجربه ی پیک سیم بیست بیای رو سیم 9 دهمی گیتار دو لا چنگ برنی ؟
چون سیم گیتار بیس کلفت تر از گیتار هست در نتیجه شما قدرت بیشتری برای فرت گیری لازم داری در نتیجه دستتو محکم تر میگیری در صورتی که تو گیتار محکم گرفتن کلا غلطه چونکه
1 دستو از فرم میندازه
2 سرعت رو به شدت میاره پایین
3 اگرم خیلی بتونی از 1 و 2 بگزری مثلا" با سرعت و قدرت بزنی ( که امکان نداره ) دستت بعد از یه ربع زدن به شدت خسته میشه ( 2 ساعت اجرا داری نمیتونی هر یه ربع استراحت کنی که ! )
4 اینا کلا برای الترنیت زدن بود نه سویپ ! قلق های سویپ زدن کلا رو شل گرفتن سیماس !

بعدم دست شما رو بیس کاملا خوابیدس ! رو گیتار با استایل خوابیده قدرت مانور نداری رو دسته ! پس باز هم سرعت میاد پایین !

اگه اینطوریه شما برو Far beyond the sun مالمستین یا Through fire and the flames ه Dragon force رو ( این همش الترینیته ! ) رو بیس بزن گیتارشو ببین میشه یا نه !

mika120
Friday 1 October 2010, 06:59 PM
حال كردم كه آدم كاملاً منطقيه هستي !!!!!!!!
بله ....
اينو الان ميگم و اشتباه كردم و قبلاً نگفتم كه هيچ بيسيست گيتار شردر نميشه و نيست !!!
چون
1. دلش نمياد الكي سرعتي بزنه چون تو بيس زدن يه عمر ملودي رفته ....
2. سرعتش كفاف نميده كه شما برام تفسيرش كردي ....
ممنون
ولي روي اون دو تا آهنگي كه گفتي كار ميكنم اگه تونستم همينجا برات آپلود مي كنم !!!!!!!11
( آقا آهنگا رو ديدم همينجا ميگم نميشه با بيس زد... يعني ميشه شايد زد ولي كل كار ميشه گز دادن )

cliff_bortun
Friday 1 October 2010, 09:18 PM

والا منظورم بيشتر اينه تا 60% كسايي كه طرف الكتريك ميرن حاي اون اوايل خوده من بيشتر واسه اينكه حس متال بازي يا راك يا هر چيزه ديگه بهشون دست داده يه جور شايد گفت جو گيري ! بعد يكم با 4 تا گيتار پرو كاور ميكنن فكر ميكنن شاخه غولو شكستن !‌بعد از يه مدت هم كه ميبينن يادگيريش پشتكار و همت زيادي ميخواد رسما بعنوانه دكور و يا ژست واسه عكس گرفتن استفاده ميكنن !‌

قبول كن حرفمو چند نفرو معرفي كنم كه تا يه ويديو از متاليكا ديدن فرداش رفتن الكتريك خريدن ؟

Orpheus
Friday 1 October 2010, 10:03 PM
والا منظورم بيشتر اينه تا 60% كسايي كه طرف الكتريك ميرن حاي اون اوايل خوده من بيشتر واسه اينكه حس متال بازي يا راك يا هر چيزه ديگه بهشون دست داده يه جور شايد گفت جو گيري ! بعد يكم با 4 تا گيتار پرو كاور ميكنن فكر ميكنن شاخه غولو شكستن !‌بعد از يه مدت هم كه ميبينن يادگيريش پشتكار و همت زيادي ميخواد رسما بعنوانه دكور و يا ژست واسه عكس گرفتن استفاده ميكنن !‌

قبول كن حرفمو چند نفرو معرفي كنم كه تا يه ويديو از متاليكا ديدن فرداش رفتن الكتريك خريدن ؟

قبول دارم حرف شما رو...
ولی ما اون تعداد افرادی که شما میگید رو جز نوازنده به حساب نمیاریم و اگه نه هر سازی این مشکلات رو داره
البته خوشبختانه(یا شایدم بدبختانه) بیس به دلیل این که کمتر تو جامعه ی ما جا افتاده این مشکلات رو کمتر در بر داره
در کل ما به اینکه سازمون همه گیر شده کاری نداریم و به دنبال عشق و علاقه خودمونیم و امیدوارم شما هم در کارتون موفق باشید

cliff_bortun
Friday 1 October 2010, 10:26 PM
قربون شما دوست با فهم !

دقيقا علاقه شرط هر كاريه ! شما هم موفق باشي !

Black_Violin
Saturday 2 October 2010, 08:08 PM
درود .. چقدر علاقه به بيس زياد بود ما نميدونستيم ؟؟؟؟؟/ :41:
يه چيز بگم كه گيتار بيس با گيتار نايلون از زمين تا آسمون فرق داره!!!
يه چيز ديگه هم بگم اگر شما به كنترباس ، گيتار الكتريك و گيتار نايلون هم علاقه داري يا از صداشون خوشت مياد من ميگم تو بيسيست شدن شك نكن .... :am
اگه منظور از آكورد زدن ريتم زدن هست اينو بگم كه 99 % ريتم هاي گيتار بيس تك نتي هستن و 1% از اونا 2 نتي .
گيتاربيس تكنيك و استايل نوازندگي بسيار متنوعي داره. چه در دست رايت و چه در دست چپ ... و ساز بسيار چند بعدي هست ( زياد دست كم نگيريدش :am)
اگه سوال يه كم جزئي تر بپرسين من ميتونم دقيق تر توضيح بدم ... چون گيتار بيس يه حالت چند رگه داره و نميشه خوب به طور كل دربارش توضيح داد .... :39:
درباره قيمت و مارك هم لطفاً رنج قيمت بدين تا بتونم يه 10 تا مدلي رو براتون بگم و البته سبك مورد علاقه :30:

من پاپ دوست دارم . قیمت ساز هم از 200 به بالا تا 600

mika120
Sunday 3 October 2010, 05:56 AM
من پاپ دوست دارم . قیمت ساز هم از 200 به بالا تا 600

از نظر من در درجه اول Yamaha بگير :
1. yamaha bb615
2. yamaha bb614
3. yamaha rbx 375
در درجه بعد Ibanez :
1. ibanez edb700
2. Ibanez sr400
3. Ibanez sr 300
اگر از اين ها خوشت نيومد و يا پولشو نداشتي ديگه برو رو Aria كه من باهاش كار نكردم و چيز زيادي نمودونم

cliff_bortun
Monday 4 October 2010, 10:12 AM
من با حرف cliff burton عزيز موافقم ...
اين قدر گيتار بيس غريبه كه هر كس بيسمو ميبينه ميگه گيتار الكتريك ميزني !!! :21: بعضي ها هم ميگن چرا اين قدر درازه و اين يعني اين كه هنوز تو جامعه جا نيفتاده :17:
تو تموم آهنگا بيس هست ولي بيسيست هست ... كل آلبوماي مجوز دار كشور رو ببيني فك نكنم 5 تا بيسيست پيدا كني ... از هر 100 تا آلبوم 98 تا رو بابك رياحي پور زده ...
گيتار بيس برا آهنگ يه اجباره ... نه بيسيست :33:

بهتره بگي انواهع و اقسام صداهاي الكترونيك و پد هاي بيس هست رو آهنگا بصورت اوپس اوپس يا اسلپهاي فوق زير ... بابك هم بيشتر برا كنسرتاي همه ميره معمولا 90% آلبومها همه بيس هاش پد هست !

كرج من كسي رو نميشناسم ولي تو تهران مي توني پيش *** بري كه واقعاً تكنيكال ترين هاي ايرانن.
بگردي زياد پيدا ميشه ... اصلاً ميتوني بري جمهوري هر وقت خواستي بيس بگيري بگي يه استاد هم معرفي كنه ... تو كرج برو فروشگاه موسيقي ها بپرس پيدا ميشه :am

آقا اصلا اسم جمهوري رو نيار كه ماشالله همه ... هستند ! شما اگه ميخواي شروع كني ( فكنم الان باز پستم پاك شه ) ميتوني پيشه دارادارايي بري چون فكنم گفتي پاپ دوست داري !
البته نميدونم سبك پاپ تو بيس منظورت چيه ! چون تك نت ميشه تو پاپ چيزه خاصي نداره !

mika120
Monday 4 October 2010, 11:55 AM
بهتره بگي انواهع و اقسام صداهاي الكترونيك و پد هاي بيس هست رو آهنگا بصورت اوپس اوپس يا اسلپهاي فوق زير ... بابك هم بيشتر برا كنسرتاي همه ميره معمولا 90% آلبومها همه بيس هاش پد هست !

آقا اصلا اسم جمهوري رو نيار كه ماشالله همه ... هستند ! شما اگه ميخواي شروع كني ( فكنم الان باز پستم پاك شه ) ميتوني پيشه دارادارايي بري چون فكنم گفتي پاپ دوست داري !
البته نميدونم سبك پاپ تو بيس منظورت چيه ! چون تك نت ميشه تو پاپ چيزه خاصي نداره !

بله منظور من همونه ولي اين كه ميگم 90 % تعداد آلبومايي كه بيسيست داره هست :am

درباره سبك پاپ منظورش اينه كه يه ريتم بزنه :ad ... فقط همين ... كه اينجوري هم نميشه ...
چون اينجوري ديگه استاد نميخواد كه ... :21:

mostafa-mUsIc
Monday 4 October 2010, 07:40 PM

سلام رفیق ممنون ازت

من بیشتر به راک تلفیق متمایلم

دارا دارایی کرجه

آموزشگاه داره؟

مرسی ازت:21ox66r::21ox66r:

HamedSedighi
Monday 4 October 2010, 08:02 PM
خیلی خیلی خوب می شود که نمونه ای از نوازندگی هاتون رو به صورت تصویری آپلود کنید .

mika120
Thursday 7 October 2010, 04:21 PM
خیلی خیلی خوب می شود که نمونه ای از نوازندگی هاتون رو به صورت تصویری آپلود کنید .

حتماً arckey جان ولي چي آپلود كنيم ؟ ريتم نوازي ميخواي يا اينكه سولو باشه؟

يه سوال: دنبال يه سيم خوب هستم كه صداي فرت برد رو زياد نداشته باشه، از نيكل هم نبود اشكالي نداره!!!

HamedSedighi
Thursday 7 October 2010, 09:09 PM
حتماً arckey جان ولي چي آپلود كنيم ؟ ريتم نوازي ميخواي يا اينكه سولو باشه؟

يه سوال: دنبال يه سيم خوب هستم كه صداي فرت برد رو زياد نداشته باشه، از نيكل هم نبود اشكالي نداره!!!

فکرکنم سولو بهتر باشه ، حالا هر جور خودتون راحت ترید فقط حتما تصویری باشه

منتظریم

اکسلنت

mika120
Tuesday 12 October 2010, 08:00 PM
فکرکنم سولو بهتر باشه ، حالا هر جور خودتون راحت ترید فقط حتما تصویری باشه

منتظریم

اکسلنت

خب عزيزان يه چيزي همين جوري بداهه زدم. فقط چون عجله داشتم بايد ميرفتم سينما فيلم ملك سليمان رو مي ديدم رو ضرب اصلي نزدم... :33: عذر خواهي مي كنم :9:

You can see links before reply

midnight 1
Tuesday 12 October 2010, 08:17 PM
من دانلود کردم:am
ورژن جدید پدر خوانده با گیتار بیس:36::36::41:
اقا راستی من یه سوال همیشه تو ذهنم بوده.
این تکنیکی که با شست سیم بالا رو میزنن بعد با بقیه سیم های پایین رو میزنن یه صدایه با حالی میده این اسمش چیه روی گیتار بیس؟

Palasht
Tuesday 12 October 2010, 08:46 PM
من دانلود کردم:am
ورژن جدید پدر خوانده با گیتار بیس:36::36::41:
اقا راستی من یه سوال همیشه تو ذهنم بوده.
این تکنیکی که با شست سیم بالا رو میزنن بعد با بقیه سیم های پایین رو میزنن یه صدایه با حالی میده این اسمش چیه روی گیتار بیس؟

Slap
سیمای پایین رو میکشن و ول میکنن ( انگشت فقط باید یکم سیمو بکشه و ول کنه ) کلا کار خیلی سختیه !
ادم وقتی اسلپای جاکوب استاریوس و مارکوس میلرو میبینه میخواد کلشو بکوبه تو دیوار :35:

اقا کارتو دیدم
خیلی خوب بود

mika120
Tuesday 12 October 2010, 08:58 PM
Slap
سیمای پایین رو میکشن و ول میکنن ( انگشت فقط باید یکم سیمو بکشه و ول کنه ) کلا کار خیلی سختیه !
ادم وقتی اسلپای جاکوب استاریوس و مارکوس میلرو میبینه میخواد کلشو بکوبه تو دیوار :35:

اقا کارتو دیدم
خیلی خوب بود

ممنون نظر لطفته ولي خيلي هم خوب نيست ... از نظر خودم خيلي هم ابتدايي هست و از طرفي هم اين قدر قوي نشدم تو نوازندگي كه بخوام سولو بزنم ولي فقط بخاطر اينكه آقا Arckey خواست يه چيزي زدم. از نظر خودم گيتار الكتريك رو بهتر از گيتار بيس ملودي مي زنم. :ad
درباره اسلپ بله حق با شماست. خيلي كار سختيه و برا خودش متود هاي گوناگوني داره ولي اينو بدونيد كه فقط سيم هاي پايين رو زدن و اون هم با كشيدن و ول كردن سيم رو اسلپ Slap ميگن و اون ضربه با انگشت شست رو ميگن پاپينگ Popping . :am
خودم زياد توش مهارت ندارم يعني خوب شروع نكردم ولي اگه تونستم يه تصويري از طرز اسلپينگ و پاپينگ ميزارم.

midnight 1
Tuesday 12 October 2010, 09:06 PM
ممنون نظر لطفته ولي خيلي هم خوب نيست ... از نظر خودم خيلي هم ابتدايي هست و از طرفي هم اين قدر قوي نشدم تو نوازندگي كه بخوام سولو بزنم ولي فقط بخاطر اينكه آقا Arckey خواست يه چيزي زدم. از نظر خودم گيتار الكتريك رو بهتر از گيتار بيس ملودي مي زنم. :ad
درباره اسلپ بله حق با شماست. خيلي كار سختيه و برا خودش متود هاي گوناگوني داره ولي اينو بدونيد كه فقط سيم هاي پايين رو زدن و اون هم با كشيدن و ول كردن سيم رو اسلپ Slap ميگن و اون ضربه با انگشت شست رو ميگن پاپينگ Popping . :am
خودم زياد توش مهارت ندارم يعني خوب شروع نكردم ولي اگه تونستم يه تصويري از طرز اسلپينگ و پاپينگ ميزارم.
نه میکا جان خیلیم خوب بود..نمیدونم چند وقته بیس کار میکنی ولی کلا فکر میکنم ساز مشکلی باشه مخصوصا به علت ضخیم بودن سیم ها...
من یه ویدئو از تمرین بیلی شیهان دیدم که رو کم کنی گذاشته بود با یکی دیگه که از همین slap ها میزدن ادم گیج و ویج میشد اینا دارن چیکار میکنن.اگه تونستم کاتش کنم (اخه ماله پشت صحنه یدونه از کنسرت های استیو وای هستش)میزارمش اینجا برو بچ ببینن.:43:

mika120
Tuesday 12 October 2010, 09:16 PM
نه میکا جان خیلیم خوب بود..نمیدونم چند وقته بیس کار میکنی ولی کلا فکر میکنم ساز مشکلی باشه مخصوصا به علت ضخیم بودن سیم ها...
من یه ویدئو از تمرین بیلی شیهان دیدم که رو کم کنی گذاشته بود با یکی دیگه که از همین slap ها میزدن ادم گیج و ویج میشد اینا دارن چیکار میکنن.اگه تونستم کاتش کنم (اخه ماله پشت صحنه یدونه از کنسرت های استیو وای هستش)میزارمش اینجا برو بچ ببینن.:43:

ممنون
من حدود يه سالي هست كه بيس ميزنم. قبلش هم گيتار كلاسيك پسر عمم رو ور ميداشتم و تمرين مي كردم يه دو ماهي.
گيتار بيس ضخيم بودن سيماش مشكل نواختنش نيست. اون گز دادناي ساز در اثر خوب فرت نگرفتن دردسر هست. دقيق بايد لبه ي فرت رو گرفت تا گز نخوره. تو خود همين كليپي كه گذاشتم هم بعضي جاها معلومه گز دادنا.
درباره اون فيلم شيهان حتماً بزار خود من هم استفاده كنم. چون تا حالا نوازندگي بيلي شيهان رو نديدم. :43:

mika120
Tuesday 12 October 2010, 09:23 PM
يه چيز رو خواستم اينجا بگم شايد مفيد باشه:
1. اون آهنگي كه من زدم بر اساس نسخه گيتار الكتريك آهنگ پدر خوانده اثر Slash از گروه gun n roses هست.
2. اساس يادگيري من يه برنامه داره كه شايد عجيب باشه برا شما : 1 سال اول مهارت در ريتم نوازي / 1 سال بعد مهارت در نوازندگي با انگشت / 1 سال بعد مهارت در tapping / و 2 سال بعد مهارت در اسلپينگ و 1 سال هم شروع در كاور كردن كار هاي بزرگان گيتار بي دنيا .
اين دوره رو هر نوازنده اي بايد داشته باشه. به قول يكي از اساتيد هيچ كس با كمتر از 4 سال ساز زدن نوازنده نميشه و اگه روزي اين قانون شكسته شه اون نوازنده بسيار كثيف و آشغال نوازندگي خواهد كرد.
3. كسي مولتي افكت يا پدال ديست ، ريورب‌ ، كروس و ديلي قيمت نداره ؟ تو رشت من برا بيسم پيدا نكردم.

midnight 1
Tuesday 12 October 2010, 09:40 PM
يه چيز رو خواستم اينجا بگم شايد مفيد باشه:
1. اون آهنگي كه من زدم بر اساس نسخه گيتار الكتريك آهنگ پدر خوانده اثر Slash از گروه gun n roses هست.
2. اساس يادگيري من يه برنامه داره كه شايد عجيب باشه برا شما : 1 سال اول مهارت در ريتم نوازي / 1 سال بعد مهارت در نوازندگي با انگشت / 1 سال بعد مهارت در tapping / و 2 سال بعد مهارت در اسلپينگ و 1 سال هم شروع در كاور كردن كار هاي بزرگان گيتار بي دنيا .
اين دوره رو هر نوازنده اي بايد داشته باشه. به قول يكي از اساتيد هيچ كس با كمتر از 4 سال ساز زدن نوازنده نميشه و اگه روزي اين قانون شكسته شه اون نوازنده بسيار كثيف و آشغال نوازندگي خواهد كرد.
3. كسي مولتي افكت يا پدال ديست ، ريورب‌ ، كروس و ديلي قيمت نداره ؟ تو رشت من برا بيسم پيدا نكردم.
وضع پدال که خراب بود ...تو جمهوری پدال باس که نبود تا جایی که من گشتم.اما دیجیتک زیاد بود..دیلی رو قیمت دادن 120 ...بقیشم تو همین مایه ها بود قیمتاش.

symphony-x
Tuesday 12 October 2010, 09:40 PM
ممنون
من حدود يه سالي هست كه بيس ميزنم. قبلش هم گيتار كلاسيك پسر عمم رو ور ميداشتم و تمرين مي كردم يه دو ماهي.
گيتار بيس ضخيم بودن سيماش مشكل نواختنش نيست. اون گز دادناي ساز در اثر خوب فرت نگرفتن دردسر هست. دقيق بايد لبه ي فرت رو گرفت تا گز نخوره. تو خود همين كليپي كه گذاشتم هم بعضي جاها معلومه گز دادنا.
درباره اون فيلم شيهان حتماً بزار خود من هم استفاده كنم. چون تا حالا نوازندگي بيلي شيهان رو نديدم. :43:
بیسیست باشی نوازندگی این اعجوبه رو نبینی !!!
میکا جون حتما gt2003 و gt 2005 رو ببین بخصوص 2005 این بیلی چیکار میکنه برای بند استیو وی بس میزنه
خیلی بیسیسته غولیه ها اما خوب من زیاد باهاش حال نمیکنم یکمی جلفه !

DesironnA
Tuesday 12 October 2010, 09:42 PM
این نمونه کارت بود میکائیل عزیز؟
شما پس یه تاپیک میزدی براش بهتر بود..

midnight 1
Tuesday 12 October 2010, 09:51 PM
یکم صبر کنید فایل بیلی رو اپلود کنم همین حالا واستون.

midnight 1
Tuesday 12 October 2010, 09:57 PM
میکا جون حتما gt2003 و gt 2005 رو ببین بخصوص 2005 این بیلی چیکار میکنه برای بند استیو وی بس میزنه
تو 2005 g3 دیدی چه شلوار خیطی پوشیده؟؟:24:
اون قرمزه رو میگم:21:
ولی در عوض اقای دیو لارو خیلی با پرستیژه...این بشر اصلا توی عالم دیگه سیر میکنه.!

اینم ویدئو بیلی شیهان همون رو کم کنیه حجم 2.4

symphony-x
Tuesday 12 October 2010, 10:05 PM
تو 2005 g3 دیدی چه شلوار خیطی پوشیده؟؟:24:
اون قرمزه رو میگم:21:
ولی در عوض اقای دیو لارو خیلی با پرستیژه...این بشر اصلا توی عالم دیگه سیر میکنه.!

اینم ویدئو بیلی شیهان همون رو کم کنیه

smoke on the water از دیپ پرپل رو چه میکنن !!!!!!!!به به
به نظر من بهترین آهنگ راکه !!!!
پتروچی هم با شخصیت بود :دی!!!!
راستی این طرف بیسیسته گروه دث و آیسد ارث اسمش سر زبونمه کی بود اسمش اونم خیلی غوله
ویدیو دارید ازش بزارید !!
مرسی

midnight 1
Tuesday 12 October 2010, 10:13 PM
smoke on the water از دیپ پرپل رو چه میکنن !!!!!!!!به به
به نظر من بهترین آهنگ راکه !!!!
پتروچی هم با شخصیت بود :دی!!!!
راستی این طرف بیسیسته گروه دث و آیسد ارث اسمش سر زبونمه کی بود اسمش اونم خیلی غوله
ویدیو دارید ازش بزارید !!
مرسی
اره اون کنسرت خیلی کنسرت خوبی بود...هم smoke on the wather هم building the churge استیو..
جان هم که دیگه اخره شخصیته دیگه:36:...
نمیدونم..زیاد بیس زن هارو نمیشناسم.:40:
(You can see links before reply)

(You can see links before reply)

mika120
Wednesday 13 October 2010, 04:12 PM

سعید جون من قبل از نگاه کردن به کار یه نفر به آهنگش گوش می کنم. من یه آهنگ از شیهان گوش داده بودم که فقط تپینگ توش بود و هیچ ذوقی نداشت. برا همین دورشو خط کشیدم.
بیشتر تمرکز من روی نوازنده ریورساید و نوازنده اپث تو سبک متاله. برا فرم زدنم هم روی نوازندگی ویکتور ووتن ، مارکوس میلر و استوارد هم کار میکنم.:am

mika120
Wednesday 13 October 2010, 04:15 PM
این نمونه کارت بود میکائیل عزیز؟
شما پس یه تاپیک میزدی براش بهتر بود..

مهیار خان من قصد نمونه کار گذاشتن نداشتم و ندارم. دیگه آقا Arckey گفته بود که یه کار بزارین و چون تو همین تاپیک گفت ، تو همین جا گذاشتم.
ایشا الله اگه کار دیگه ای کردم همراه همین تو قسمت نمونه کار میزارم.

symphony-x
Wednesday 13 October 2010, 07:08 PM
سعید جون من قبل از نگاه کردن به کار یه نفر به آهنگش گوش می کنم. من یه آهنگ از شیهان گوش داده بودم که فقط تپینگ توش بود و هیچ ذوقی نداشت. برا همین دورشو خط کشیدم.
بیشتر تمرکز من روی نوازنده ریورساید و نوازنده اپث تو سبک متاله. برا فرم زدنم هم روی نوازندگی ویکتور ووتن ، مارکوس میلر و استوارد هم کار میکنم.:am
:ad
:36:
ایول من که زیاد از بیس حالیم نیست ولی مارتین مندز و این اعجوبه ی ریور ساید رو میپرستم
البته یه چیز مندز که خوشم میاد زیاد اهل سلوغ بازی نیست ولی زمانش که برسه ملودی های خفنی میزنه با سرعت بسیار بالا و مهمتر هد بنگ سریعتر :دی

mika120
Thursday 14 October 2010, 11:32 AM
دوستان كسي ميتونه قيمت مولتي هاي زير رو برام دربياره. ايشا الله تا چند ماه ديگه من هم افكتي ميشم:
1. zoom b9
2. zoom b2.1
3. boss me50b
4. digitech bp200
5. korg pandora

cliff_bortun
Thursday 14 October 2010, 12:04 PM
درود بر ميكاي عزيز ! و ديگر دوستان بيس دوست !

نوازنده گروه مقدس دث و سوداس حضرت استيو دي جرجيو هست !‌

اين آدم خداست ! امثال بيلي شيهان همجنس باز بايد جلو ايشون لنگ بندازن !

واقعا اگه بيسيست هستين با ايشون آشنا شين يعني استيو هريس بيلي حتي كليف جانه خودمون و جان ميونگ واقعا ممكنه رديف باشن و كار درس اما استيو يه چيزه ديگس !‌

حتما آموزشهاشو از يوتيوب بگيرين ! بيسه منم مثه ماله خودشه :D

بعد ميكا جون من 2 نكته رو ديدم كه بت بگم !‌ ببين عزيزم همين كه فيلم گرفتي خيلي خوبه ! اشكالاتو ميتوني در بياري !‌

راجع به طرز قرار گيري دستت بود ببين شصت رو بزاري رو پيكاپ دوم نزديكه دسته صدا بهتر ميشه !‌

اينطوري صدا قابلمه ميده بيس زيادي زير ميشه دلچسب نميشه !‌

يكم هم با اون پيچاي ولومت ور برو ميتوني صدا بهتري بگيري !‌ در كل خوبه گفتم الان يه سولو خر مياي وسطش :d

كاراي خوبتو بزار باز واسمون !‌

يا حق

cliff_bortun
Thursday 14 October 2010, 12:09 PM
راستي من زوم 708 دارم 150 گرفتم ولي بيخياله افكت شو !‌ 1000 تا صدا داره 1 دونش بدرد نميخوره ! صدا زنگ و كلاغو جيرجيرك !‌
اگه خيلي تو كفي !‌پولاتو جم كن سالي يه دونه يونيت بخر هي اضافه كن يونيت هم صداش بهتره هم نيازتو رفع ميكنه !‌ يه پداله واه هم ميتوني بندازي تنگش !‌

طرفه افكت نرو بيخوده !

mika120
Friday 15 October 2010, 12:36 AM
درود بر ميكاي عزيز ! و ديگر دوستان بيس دوست !

بعد ميكا جون من 2 نكته رو ديدم كه بت بگم !‌ ببين عزيزم همين كه فيلم گرفتي خيلي خوبه ! اشكالاتو ميتوني در بياري !‌

راجع به طرز قرار گيري دستت بود ببين شصت رو بزاري رو پيكاپ دوم نزديكه دسته صدا بهتر ميشه !‌

اينطوري صدا قابلمه ميده بيس زيادي زير ميشه دلچسب نميشه !‌

يكم هم با اون پيچاي ولومت ور برو ميتوني صدا بهتري بگيري !‌ در كل خوبه گفتم الان يه سولو خر مياي وسطش :d

كاراي خوبتو بزار باز واسمون !‌

يا حق

به كليف عزيز ، نوراني كردي محفلو :am
در تموم موارد حق با تويه . هم اينكه رو پيكاپ عقب زدم و هم عدم استفاده از پيچ ها ي ولوم و پيكاپ سلكتر و ...
ولي قبلاً هم گفتم كار عجله اي بود. داداشم گفت كه نميخواي فيلمو بگيري؟ منم كه ديدم دوربين آمادست يه چيزي زدم و بعد داداشم كانورد كرد و ...
درباره كار هم ايشا الله گيتارو كوك دراپ كنم. آهنگ charllot song استوارت رو ميزنم و آپلود مي كنم ولي از تو هم انتظار دارم كه يه عرض اندامي بكني!!!!

mika120
Friday 15 October 2010, 12:39 AM
راستي من زوم 708 دارم 150 گرفتم ولي بيخياله افكت شو !‌ 1000 تا صدا داره 1 دونش بدرد نميخوره ! صدا زنگ و كلاغو جيرجيرك !‌
اگه خيلي تو كفي !‌پولاتو جم كن سالي يه دونه يونيت بخر هي اضافه كن يونيت هم صداش بهتره هم نيازتو رفع ميكنه !‌ يه پداله واه هم ميتوني بندازي تنگش !‌

طرفه افكت نرو بيخوده !

مشكل من اينه كه برا گروه سرود مدرسه قراره بيس بزنم و يه خط سولو دارم.( به احتمال 90 % آهنگو من ميسازم ) افكت رو برا همين ميخوام. اگه ارزش نداره ميتوني قيمت پدال ديلي ، ديستوريشن و واه رو برام بگي ؟
ممنون :37:

cliff_bortun
Friday 15 October 2010, 10:10 AM
درود !

والا من خودم نه دوربين دارم نه تجهيزات ! اگه تونستي orion رو بزن رو سولو هاش كار كن ! ارزش داره !‌
بعدم پدال و ديست و اينا رو جدا ميخواي يونيت چي ؟
اگه يونيت بخواي يونيت ديست 130 تومنه ! پدال 150 و دلي 70 ! بعدم من بازم ميگم سعي كن فعلا كلين كار كني !
چون معمولا آماتورها افكت ميزنن زياد معلوم نشه چه حركتي دارن ميكنن ! بعدم واسه سرود ميخواي اينترو فور هوم د بلز تولز بزني ؟ :)) نكن بابا از مدرسه ميندازنت بيرون !‌ :d

البته بگم ميدونم چه ذوق و شوقي داري واسه افكت خود منم همينطو بودم :d ولي يكم صبر كن من جا تو بودم پوله افكتو ميدادم گيتارمو يه رگلاژ توپ كنن با يه جفت سيم s.i.t. كه صدا خر ميده بندا رو سازت دعا كن به جونه من :))

رو حرفم فكر كن ! افكت جز مستحباته :d

موفق باشي گل پسر

mika120
Friday 15 October 2010, 10:38 AM
درود !

والا من خودم نه دوربين دارم نه تجهيزات ! اگه تونستي orion رو بزن رو سولو هاش كار كن ! ارزش داره !‌
بعدم پدال و ديست و اينا رو جدا ميخواي يونيت چي ؟
اگه يونيت بخواي يونيت ديست 130 تومنه ! پدال 150 و دلي 70 ! بعدم من بازم ميگم سعي كن فعلا كلين كار كني !
چون معمولا آماتورها افكت ميزنن زياد معلوم نشه چه حركتي دارن ميكنن ! بعدم واسه سرود ميخواي اينترو فور هوم د بلز تولز بزني ؟ :)) نكن بابا از مدرسه ميندازنت بيرون !‌ :d

البته بگم ميدونم چه ذوق و شوقي داري واسه افكت خود منم همينطو بودم :d ولي يكم صبر كن من جا تو بودم پوله افكتو ميدادم گيتارمو يه رگلاژ توپ كنن با يه جفت سيم s.i.t. كه صدا خر ميده بندا رو سازت دعا كن به جونه من :))

رو حرفم فكر كن ! افكت جز مستحباته :d

موفق باشي گل پسر

من خودم علاقه اي به افكت فعلاً ندارم.
نترس منو از مدرسه بيرون نميندازن. سال پيشسر تست برا اجرا تو روز معلم هدبنگ رفته بودم ، بعد فرداييش اومدن گفتن ايام فاطميه ست اجرا ديگه انجام ندين. :21:
درباره رگلاژ فقط فرهاد وزيري ميتونه بيس خوب رگلاژ كنه تو رشت . اونم كه يه مدت نديدم. اوضاع تو رشت خرابه برا گيتار بيس......... :40:

mika120
Tuesday 19 October 2010, 01:34 PM
آقايون هر چي نوازنده بيس ديده بودين رو كنار بزارين و نوازندگي اون اسطوره رو ببينين.
معرفي ميكنم : خداوندگار بيس ماركوس ميلر marcus miller
هرچي بخواين داره . استيل ، مهارت ، تكنيك ، حس ، اجراي با حال و هر چي كه فكر كنيد.
آهنگ power رو براتون پايين گذاشتم:

midnight 1
Tuesday 19 October 2010, 01:49 PM
اجراش زیبا بود..همچنین حسش هم قوی بود.
راستی میشه اینجا در مورد بیس اطلاعاتی بدین...مثلا اینکه کوک گیتار بیس چطوریه؟از همون e کوک میشه؟
و دیگه اینکه نت ها روی دسته به چه صورت هستن روی هر سیم..
ممنون

mika120
Tuesday 19 October 2010, 02:02 PM
اجراش زیبا بود..همچنین حسش هم قوی بود.
راستی میشه اینجا در مورد بیس اطلاعاتی بدین...مثلا اینکه کوک گیتار بیس چطوریه؟از همون e کوک میشه؟
و دیگه اینکه نت ها روی دسته به چه صورت هستن روی هر سیم..
ممنون

چرا كه نه ...
كوك استاندارد گيتار بيس EADG هست. البته برا گيتار 4 سيم. برا گيتار 5 سيم BEADG . من تا همين قدرش رو ميدونم. نتاي رو دسته هم كه ديگه عادي هست ديگه.

برا مثال روي سيم 3 : A , A# , B , C , C# , D , D# , E , F , F# , G , #G و ...

blacksky
Saturday 13 November 2010, 04:33 PM
سلام ، دوستان نظرتون راجع به این دوتا گیتار برای شروع چیه؟
yamaha rbx270j
yamaha rbx170

ARDALAN_m
Saturday 13 November 2010, 05:00 PM
درود
يكي از دوستاي من مي خواد گيتار بيس بگيره 300تومن هم داره چيزه به درد بخوري گيرش مياد؟ اگه هست چي؟ سبك مورد علاقش هم راكه(نمي دونم سبك هم لازم بود يا نه) از دوستاي بيسيست راهنمايي مي خوام
مدل و برند يادتون نره
پيشاپيش سپاس

mika120
Saturday 13 November 2010, 05:56 PM
سلام ، دوستان نظرتون راجع به این دوتا گیتار برای شروع چیه؟
yamaha rbx270j
yamaha rbx170
خوب دوست عزيز از نظر من يكي ( زياد صاحب نظر نيستم ) كلاً اگه ميخواي بيس بگيري دور مدل rbx ياماها رو خط بكش ... ولي rbx375 چيز بدي نيس ... من با 170 كار نكردم ولي از صداي 270 خوشم نيومد ... آيبانزها صداي بهتري دارن .... البته نوع صدا يه چيز كاملاً شخصيه و به خودت بستگي داره ...

درود
يكي از دوستاي من مي خواد گيتار بيس بگيره 300تومن هم داره چيزه به درد بخوري گيرش مياد؟ اگه هست چي؟ سبك مورد علاقش هم راكه(نمي دونم سبك هم لازم بود يا نه) از دوستاي بيسيست راهنمايي مي خوام
مدل و برند يادتون نره
پيشاپيش سپاس
چي بگم !!!
فك كنم اگه بتونه yamaha bb414 دست دو گير بياره خيلي خوبه ... ولي باز راه داره ... اگه بودجش همينقدره و ساز نو ميخواد يا aria بگيره و يا يه ibanez مدل gsr300 ...
درباره قيمتا هم بايد محمد جون بياد نظر بده چون زياد قيمتا تو دست من يكي نيس !!!

blacksky
Saturday 13 November 2010, 06:07 PM
ممنون دوست عزیز ،
چیزیکه الان برای من مهمه یاد گرفتن سازه تا صدای خود ساز ، من خودم وقتی میخواستم گیتار کلاسیک بگیرم همه میگفتن زیر 200 ، 300 نگیر! مام گفتیم چشم ، ولی به خدا قسم گیتارای 100،120 هم آنچنان فرقی نمیکردن ، البته به نظر من

mika120
Saturday 13 November 2010, 06:29 PM
ممنون دوست عزیز ،
چیزیکه الان برای من مهمه یاد گرفتن سازه تا صدای خود ساز ، من خودم وقتی میخواستم گیتار کلاسیک بگیرم همه میگفتن زیر 200 ، 300 نگیر! مام گفتیم چشم ، ولی به خدا قسم گیتارای 100،120 هم آنچنان فرقی نمیکردن ، البته به نظر من

احسنت بر اين تفكر ...
پس به نظر من خودت برو چند تا بيس رو تست كن كه از لحاظ انعطاف پذيري سيم با دستت خوب باشه ... من خودم يه sr300 دارم وقتي اولين ضبط صدا رو باهاش كردم اصلاً باور نكردم يه ساز 340 تومنيه ... از نظر من هم خودت بايد تست كني ... گيتار بيس مثل گيتار الكتريك نيس كه بگم فلان سازو بگير چون هيچ چيزي نداره كه ايجاد تمايز بين انواع مختلف كنه ...

blacksky
Saturday 13 November 2010, 06:42 PM
درسته که هرچقدر پول بدی همونقدر هم آش میخوری ، ولی الان یجوری از سازهای ارزون بد میگن که طرف فک میکنه بجا صدای گیتار صدای کلاغ از ساز در میاد، به نظر من اگه علاقه به ساز و موسیقی داشته باشی با همون گیتار ارزون هم میشه هنر یاد گرفت ، بعدا اگه پول تو دستت اومد گرونتررو بخری، البته اینو واسه آدمای مثل خودم میگم که درگیره زندگی دانشجویی اند.
حالا دوستان اگه میشه یه رنج کلی قیمت میشه بدین ؟

mika120
Saturday 13 November 2010, 07:27 PM
درسته که هرچقدر پول بدی همونقدر هم آش میخوری ، ولی الان یجوری از سازهای ارزون بد میگن که طرف فک میکنه بجا صدای گیتار صدای کلاغ از ساز در میاد، به نظر من اگه علاقه به ساز و موسیقی داشته باشی با همون گیتار ارزون هم میشه هنر یاد گرفت ، بعدا اگه پول تو دستت اومد گرونتررو بخری، البته اینو واسه آدمای مثل خودم میگم که درگیره زندگی دانشجویی اند.
حالا دوستان اگه میشه یه رنج کلی قیمت میشه بدین ؟
ريمج قيمتا اين شكليه :
150 - 300 در حد آماتور
300 - 500 در حد آماتور و يه كم بهتر طوري كه 5 سال بعد هم اگه تو دستت بگيري ازش زده نشي
500 - 800 ديگه گيتاراي نسبتاً خوب جز اينان
800 - 1200 گيتاراي عالي ... برا افراد حرفه اي
1200 برو بالا فك كنم يه نفر بايد خداي نوازندگي باشه تا بره دنبال اين سازا !!!!

blacksky
Saturday 13 November 2010, 07:38 PM
ريمج قيمتا اين شكليه :
150 - 300 در حد آماتور
300 - 500 در حد آماتور و يه كم بهتر طوري كه 5 سال بعد هم اگه تو دستت بگيري ازش زده نشي

200تا250 چی میارزه؟

cliff_bortun
Saturday 13 November 2010, 10:04 PM
درود بر دوستان آسيب پذير خودم :D

بچه ها من خودم با 50 تومن بيس خريدم تا الان يه بيس 1 تومني دارم !
ببين يه حرف مزخرفي بين ماها افتاده اونم اينه ميشه با يه گيتار آشغال كار كرد و ياد گرفت !

خب حالا ببين رفقا بشينين ببينين ميخواين واس چي برين بيس ؟
ميخواي حرفه اي شي ؟
ميخواي تيريپ بياي ؟
ساز اصليت يه چيز ديگس ميخواي اينم ياد بگيري ؟

ببين جواب همه اينا با هم فرق داره ! من اصلا توصيه نميكنم اگه ميخواين ادامه بدين برين يه چيز زير 400 بخرين چون گند ميزنه تو استايل دستتون !
من يه آريا 4 سيم داشتم داغون سر استيج ديگه مجبور شدم عوض كنمش !‌ بيچاره شدم تا به ltd 5 سيمم عادت كردم !

در ضمن سبك مورد علاقتم مهمه تو ساز !‌

اما اينجور كه من فهميدم زير 500 برين سمته ياماها ! ايبنز بالاي 500 اش خوبه زير 500 صدا قابلمه ميده !‌
به جز اين دو برند طرف مارك ديگه نرين !
بازم بياين ببينيم مشكلتون كجاس بجز پول !

blacksky
Sunday 14 November 2010, 11:12 AM
درود بر دوستان آسيب پذير خودم :D

بچه ها من خودم با 50 تومن بيس خريدم تا الان يه بيس 1 تومني دارم !
ببين يه حرف مزخرفي بين ماها افتاده اونم اينه ميشه با يه گيتار آشغال كار كرد و ياد گرفت !

خب حالا ببين رفقا بشينين ببينين ميخواين واس چي برين بيس ؟
ميخواي حرفه اي شي ؟
ميخواي تيريپ بياي ؟
ساز اصليت يه چيز ديگس ميخواي اينم ياد بگيري ؟

ببين جواب همه اينا با هم فرق داره ! من اصلا توصيه نميكنم اگه ميخواين ادامه بدين برين يه چيز زير 400 بخرين چون گند ميزنه تو استايل دستتون !
من يه آريا 4 سيم داشتم داغون سر استيج ديگه مجبور شدم عوض كنمش !‌ بيچاره شدم تا به ltd 5 سيمم عادت كردم !

اما اينجور كه من فهميدم زير 500 برين سمته ياماها ! ايبنز بالاي 500 اش خوبه زير 500 صدا قابلمه ميده !‌

ممنون دوست عزیز بابت راهنماییتون ،
اول اینکه به نظر من اگه کسی بخاد تیریپ بیاد نمیره دنبال بیس ، دنبال هر ساز دیگه ای هم بره زیاد پیگیرش نمیشه ،
دوم اینکه خود شما گفتین با یه ساز 50 تومنی شروع کردین!
سوم اینکه یه بیس 300 تومنی بجز صدای بدش :45:چه فرق مهمی با یه بیس900 تومنی داره؟اینو میپرسم چون واقعا راجع به بیس اطلاعاتم خیلی کمه.

mika120
Sunday 14 November 2010, 11:40 AM

محمد جون هم اومد و جواباي شما رو داد ولي ...
آخه آريا ديگه چيه پسر ؟؟؟؟
انتظار داشتي گند نزنه با اون نك چرتش !!!
بعدش يه چيز من اين وسط بگم و اون اينه كه حتماً اول گيتار بيس 4 سيم بگيرين و يهو نپرين رو 5 سيم !!! چون اون موقع استايلتون كلاً داغون ميشه‌ !!!
بعدش محمدجون همه بيساي آيبانز اينجوري نيستا !!! يه نمونه صدا از Ibanez sr300 ميزارم تا بگيرين كه اونقدر هم بد صدا نيس ولي مشكلش اينه كه كره اي هستش و ديگه توليد نميبشه !!! :am

mika120
Sunday 14 November 2010, 12:17 PM
ممنون دوست عزیز بابت راهنماییتون ،
اول اینکه به نظر من اگه کسی بخاد تیریپ بیاد نمیره دنبال بیس ، دنبال هر ساز دیگه ای هم بره زیاد پیگیرش نمیشه ،
دوم اینکه خود شما گفتین با یه ساز 50 تومنی شروع کردین!
سوم اینکه یه بیس 300 تومنی بجز صدای بدش :45:چه فرق مهمی با یه بیس900 تومنی داره؟اینو میپرسم چون واقعا راجع به بیس اطلاعاتم خیلی کمه.

محمد جون با 50 تومني شروع كرد چون خواست تست كنه ولي ديگه گرفتارش شد !!! :21:
عزيزم گيتار بيس رو خيليا برا تيپ استفاده ميكنن كه بگن نگاه كن من بيس ميزنم چقدر با بقيه فرق مي كنم !!! :33:
خيلي فرق فوكوله ... نرمي دسته يكيش ... از كوك افتادن ديرتر دو تا ... راحت بودن برا نوازنده سوميش ... ديگه اينطور بگم كه فقطي ميندازي رو شونت و هنوز دستت نرفته برا زدن آرامشو باهاش احساس مي كني !!! بقيه مسايل هم مثل اكشن و جنس چوب و پيكاپ هم كه تو صدا تاثير دارن و زياد كاري انگار باهاش نداري !!!
ولي اگه ميخواي چيزي بگيري كه بتوني باهاش ياد بگيري فقط گيتار دست دو و سالم !!!
الان به فرض گيتار آرش مقدم ( اون آبييه ) برا حدود 15 - 20 سال پيشه ( فك كنم ) چون الان 15 ساله كه طرح بيساي آيبانز فرق كرده ولي باز همونو استفاده ميكنه و خيلي هم خوش صداست !!!

blacksky
Sunday 14 November 2010, 12:40 PM
محمد جون با 50 تومني شروع كرد چون خواست تست كنه ولي ديگه گرفتارش شد !!! :21:
عزيزم گيتار بيس رو خيليا برا تيپ استفاده ميكنن كه بگن نگاه كن من بيس ميزنم چقدر با بقيه فرق مي كنم !!! :33:
خيلي فرق فوكوله ... نرمي دسته يكيش ... از كوك افتادن ديرتر دو تا ... راحت بودن برا نوازنده سوميش ... ديگه اينطور بگم كه فقطي ميندازي رو شونت و هنوز دستت نرفته برا زدن آرامشو باهاش احساس مي كني !!! بقيه مسايل هم مثل اكشن و جنس چوب و پيكاپ هم كه تو صدا تاثير دارن و زياد كاري انگار باهاش نداري !!!
ولي اگه ميخواي چيزي بگيري كه بتوني باهاش ياد بگيري فقط گيتار دست دو و سالم !!!
الان به فرض گيتار آرش مقدم ( اون آبييه ) برا حدود 15 - 20 سال پيشه ( فك كنم ) چون الان 15 ساله كه طرح بيساي آيبانز فرق كرده ولي باز همونو استفاده ميكنه و خيلي هم خوش صداست !!!

هزارتا راه ارزونتر هست که بگی من با بقیه فرق دارم ، چرا بیس؟؟اگه هم باز طرف مشکل کمبود توجه داشته باشه چنین حرکتی کنه فک نکنم زیاد ادامه بده.
گیتار از کوک میفته دیگه برادر من ، دیروزود داره اما سوختو سوز نداره،
نابرده رنج گنج میسر نمیشود ، با گیتارای بد قلق کارکنی واسه آیندت بهتره!!(البته اینو شوخی کردم)

اینکه میگین ساز دست دوم باهات موافقم ولی مشکل گیرووردن سازه دست دویه خوبه،جمهوری یا بهارستان گیر میاد؟از کجا باید فهمید سالمه؟

mika120
Sunday 14 November 2010, 01:12 PM
هزارتا راه ارزونتر هست که بگی من با بقیه فرق دارم ، چرا بیس؟؟اگه هم باز طرف مشکل کمبود توجه داشته باشه چنین حرکتی کنه فک نکنم زیاد ادامه بده.
گیتار از کوک میفته دیگه برادر من ، دیروزود داره اما سوختو سوز نداره،
نابرده رنج گنج میسر نمیشود ، با گیتارای بد قلق کارکنی واسه آیندت بهتره!!(البته اینو شوخی کردم)

اینکه میگین ساز دست دوم باهات موافقم ولی مشکل گیرووردن سازه دست دویه خوبه،جمهوری یا بهارستان گیر میاد؟از کجا باید فهمید سالمه؟

حالا ديگه ... از اين آدما من زياد ديدم !!!
درباره كوك افتادن ... گيتار بيس مثل گيتار كلاسيك نيست كه فقط با انگشت زد ... شما اسلپينگ رو داري ... اگه گيتارت معمولي باشه و دووم نياره خوب كوكو ميبيني بعد از يه 5 دقيقه اسلپينگ گيتار از كوك افتاد و يا شايد سيمت رو پاره كرد !!!
گيتار بيس اينجوري نيس كه اگه بد قلق باشه بهتره ... پدر استيلو در مياره ... من خودم گيتارم رو داده بودم رگلاژ ولي بعد فهميدم مرده تا حالا بيس رو رگلاژ نكرده چون رشت بيسيست زياد نداره ... پدر گيتارو در آورد ... اصلاً نميتونستم 5 دقيقه بنوازم ... خودم مجبور شدم دوباره رگلاژش كنم !!!
درباره ساز دست دو هم من زياد اطلاعي خاصي ندارم ولي اگه با بيس بلد بري برات خيلي بهتره ... محمد جان بايد كمك كنن تو زمينه‌ !!
اينم يه نمونه صدا از بيسم :
اولش فينگرينگ ... بعدش ميوت پوپينگ و يه ذره هم اسلپينگ ...
فقط بگم كه سيمش daddario معمولي هست كه برا تمرين استفاده ميكنم ... با مشورت محمد جان يه S.I.T جور كردم و بسيار تو فينرينگ خوبه ولي اصلاً برا اسلضينگ خوب نيس ... نميدونم شايد برا من اينجوريه ...
محمد قيمت نداري سيم DR خوب برا بيس نيكلش چنده ؟

cliff_bortun
Sunday 14 November 2010, 08:35 PM
درود بر باسورهاي عزيز :D

والا رفيق من الكتريك ميزدم اما ارضام نكرد همينطوري خريدم بيسو واسه تفريح اما بدجوري غرقش شدم !‌
و كاملا اشتباه كردم ! چون هم تو التريك هم اكوستيك هم بيس بدجوري رفت تو پاچم ديگه تيز شدم !‌

بعدم من كل جمهوري رو ميشناسم حتي پخش كننده هاشونو ! ميكا كي گفته دسته دو ساز خوبيه ؟ زيره 30% شانس بياري يه چيز خوب كه نيست پيدا ميشه ! اونم بيس كه نوش كمه چه برسه به دسته دو !

فقط اكبند بخرين الان ميتونم 2 ساعت توضيح بدم چرا دسته 2 بده اما حسش نيست !
ميكا اين حرفتم قبول ندارم اول برين 4 بعد 5 ! با اينكه فرقشون زمين تا آسمونه اما خوب ساز بايد تو دست بشينه ! اينم باز همون حرفه خريد ساز آشغال بعنوانه تمرينه !
البته نميگم 5 خوبه يا 4 ها ! نه ولي خوده طرف يكم بگرده واسه خريد خودش ميفهمه با كدوم حال ميكنه ! كه 100% 5 سيمه اصلا !‌ ( تيريپ نژاد پرستي بود :d )

sr عاليه ميكا اما ديگه نيست اصلا ! تقلبيش پر شده تو بازار !
اين رفيقمون گفت با گيتاراي بدقلق كار كني واسه آيندت خوبه ! ببين در صورتي موافقم با حرفت كه طرف از ساز زده نشه ! من چون الكتريكم خيلي چرت بود حال نميداد خسته شدم ازش ! با اينكه دوسش داشتم !

والا ميكا خشگله dr از 20 تومن با بالاس اما حال نميده اصلا پسر !‌ من سيم وارويك اصل 30 تومن سراغ دارم !
اين از اين !‌
بعدم خودم sit مصرف ميكنم كه سيم فوق العاده ايه ! تو به نظرم از اين فرچه ها براي تميز كردن سيم بخر ! يه بار بكشي رو سيم صدا نويي ميده ! شق شق اسلپ بازي كن :D
خوراكش فينگر دث متاله SIT :)

اين فرچه ها هم 15 تومنه !

blacksky
Sunday 14 November 2010, 09:09 PM
درود بر باسورهاي عزيز :D

والا رفيق من الكتريك ميزدم اما ارضام نكرد همينطوري خريدم بيسو واسه تفريح اما بدجوري غرقش شدم !‌
و كاملا اشتباه كردم ! چون هم تو التريك هم اكوستيك هم بيس بدجوري رفت تو پاچم ديگه تيز شدم !‌

بعدم من كل جمهوري رو ميشناسم حتي پخش كننده هاشونو ! ميكا كي گفته دسته دو ساز خوبيه ؟ زيره 30% شانس بياري يه چيز خوب كه نيست پيدا ميشه ! اونم بيس كه نوش كمه چه برسه به دسته دو !

رفیق دمت داغ ،
یعنی شما میگی با 300 تومن بجا بیس برم xbox بخرم بهتره؟
من بالای 300 فعلا نمیتونم هزینه کنم ، یارانه هارم بردارن که دیگه هیچی دیگه(اقتصادی بود)

mika120
Monday 15 November 2010, 02:01 PM
رفیق دمت داغ ،
یعنی شما میگی با 300 تومن بجا بیس برم xbox بخرم بهتره؟
من بالای 300 فعلا نمیتونم هزینه کنم ، یارانه هارم بردارن که دیگه هیچی دیگه(اقتصادی بود)

عزيز تو فك كن ميخواي بري بيسو بگيري !!! ميري نمايندگي ياماها فك كنم آرشه تو خيابان بهار ( بچه تهران نيستم نميدونم فقط ميدونم جلو يدونه بيس bb414 گذاشته ) يه بيسو انتخاب مي كني مثل rbx374 بعد يه تست صدا ازش ميگيري ... اگه از صداش خوشت اومد كه هيچ به جمع بيسيستا خوش اومدي ولي اگه خوشت نيومد ميري جمهوري رو مي گردي !!!

mika120
Monday 15 November 2010, 02:13 PM
--------------
فقط اكبند بخرين الان ميتونم 2 ساعت توضيح بدم چرا دسته 2 بده اما حسش نيست !
ميكا اين حرفتم قبول ندارم اول برين 4 بعد 5 ! با اينكه فرقشون زمين تا آسمونه اما خوب ساز بايد تو دست بشينه ! اينم باز همون حرفه خريد ساز آشغال بعنوانه تمرينه !
البته نميگم 5 خوبه يا 4 ها ! نه ولي خوده طرف يكم بگرده واسه خريد خودش ميفهمه با كدوم حال ميكنه ! كه 100% 5 سيمه اصلا !‌ ( تيريپ نژاد پرستي بود :d )
---------------
والا ميكا خشگله dr از 20 تومن با بالاس اما حال نميده اصلا پسر !‌ من سيم وارويك اصل 30 تومن سراغ دارم !
اين از اين !‌
بعدم خودم sit مصرف ميكنم كه سيم فوق العاده ايه ! تو به نظرم از اين فرچه ها براي تميز كردن سيم بخر ! يه بار بكشي رو سيم صدا نويي ميده ! شق شق اسلپ بازي كن :D
خوراكش فينگر دث متاله SIT :)

اين فرچه ها هم 15 تومنه !
آخه محمد جون من خودم سازم دست دو هستا !!! :39:
درباره بيساي 4 سيمه من برا اين موافقم كه هنوز تازه كارا دستشون با بيس گرم نيوفتاده برن با 5 سيم !!! فردا پس فردا رفتن يه جا يه بيس 4 سيم بهشون دادن سر زدنش گير نكنن !!!
كلاً بهتره كه آدم از همون اول با شرايط استاندارد پيش بره !!!
درباره سيم هم پرسيدم چون برام خيلي ضروريه !!! DR رو پرسيدم چون ماركوس ميلر از اون استفاده ميكنه خواستم ببينم اگه خوبه بگيرم ( قسمت break سرود مدرسمون رو قراره من اسلپ بزنم برا همين ) يه سيمي باشه كه صدا خدا باشه !!!
يه سوال هم بپرسم و اون اينه كه بهتر نيس كه سيم 3 و 4 رو SIT بندازم و سيم 1 و 2 رو يه سيم ديگه مثل همين DR ؟؟ :ad

blacksky
Thursday 25 November 2010, 09:01 PM
سلام مجدد رفقای هنرور،یه سواله دیگه با اجازتون.
آمپلی و مخلفاته بیس چجوریاس؟چیا خوبه؟چقدر قیمته؟

mika120
Thursday 25 November 2010, 09:32 PM
سلام مجدد رفقای هنرور،یه سواله دیگه با اجازتون.
آمپلی و مخلفاته بیس چجوریاس؟چیا خوبه؟چقدر قیمته؟
به نظر من زياد هم نياز نيس آمپ بگيري چون صداش در حدي كه بفهمي چي داري ميزني در مياد !!!
اينو ميگم كه يهو الكي پول ندي بعد رو دستت باد كنه !!!
مخلفات !!! خاصي هم نداره ... يهني تو سطح تو چيزي نداره !!!
همون گيتار بيس رو بگير و يا علي شروع كن به تمرين ....
درباره قيمت آمپ هم اگه مايلي بگو تا بهت بگم ...

blacksky
Friday 26 November 2010, 12:28 AM
به نظر من زياد هم نياز نيس آمپ بگيري چون صداش در حدي كه بفهمي چي داري ميزني در مياد !!!
اينو ميگم كه يهو الكي پول ندي بعد رو دستت باد كنه !!!
مخلفات !!! خاصي هم نداره ... يهني تو سطح تو چيزي نداره !!!
همون گيتار بيس رو بگير و يا علي شروع كن به تمرين ....
درباره قيمت آمپ هم اگه مايلي بگو تا بهت بگم ...

ممنون،قیمتا در چه حدین؟
راستی رفیق یادگرفتن بیس چطوریه نسبت به گیتار کلاسیک یا الکتریک؟

Vai
Friday 26 November 2010, 01:46 AM
ممنون،قیمتا در چه حدین؟

به نظر من الکتریک سختره:redguitar:

mika120
Friday 26 November 2010, 09:24 AM
به نظر من الکتریک سختره:redguitar:
:21::21::21:
باشه ... ولي قبلاً يه توضيحاتي دادم ... ديگه حسش نيس بگم ... فقط اينو بدون كه توقعت چي باشه !!! همينجوري رو هوا نپرونين فلان ساز از فلاني سختتره ... اگه نظر منه گيتار بيس از ويولن هم سختتره ... چون اون چيزي كه من ميخوام از گيتار بيسم داشته باشم خيلي كار شاخيه و رسيدن بهش سختي داره ... گيتار الكتريك وقته سخته كه بخواي كاملاً استاندارد بنوازيش ... همه سازا اينجورين ... وقتي شما تنها فكرت از گيتار بيست اين نوازنده هاي سبك متاله كه با پيك ميزنن بايد بگي گيتار الكتريك سخت تره چون چيزاي شاخ بيسو نديدي !!! اگه مي ديدي ديگه اين حرفو نميزدي ...

ممنون،قیمتا در چه حدین؟
اولش كه حد آماتوره زياد فرقي با بقيه سازها نميكنه ... انگشت گذاري ... استيل دست راست ... گام نوازي .... ديگه .... :39:
درباره قيمتا مارشال هست كه همين cliff bortun سايت قيمت داده بود فك كنم 20 وات بود 175 تومن ... ولي بهتره بري سمت laney كه قيمتاش هم خوبه ... من خودم RB2 رو گرفتم 200 تومن با هزينه ارسال و سيم اضافه 210 تومن شد !!!

بنجامین
Friday 26 November 2010, 07:53 PM
ممنون از راهنماییتون

blacksky
Monday 29 November 2010, 02:56 PM
من چرا نمیتونم دیگه به کسی پیغام بدم؟
جناب acoustic اگه اینجارو میخونی نه برادر من مهرزاد نیستم

mika120
Tuesday 30 November 2010, 06:25 PM
دوستان ارزون ترين و بهترين مولتي افكت گيتار بيس كه پدال داشته باشه چنده ؟ ( نياز فوري )

cliff_bortun
Tuesday 30 November 2010, 11:01 PM
rp
180 تومن

blacksky
Friday 7 January 2011, 09:44 AM
درود ،
سوال بنده اینه که چجور میشه فهمید دقیقا دسته گیتار بیس تاب داره یا نه ؟ فقط عین تفنگ بگیریمش دسته رو ببینیم؟

و اینکه اگه دسته سالم به نظر بیاد و در حالتی که به آمپ وصل نیست بزنی و گز بده مشکل داره ؟ گز تقریبا زیاد در تمامیه فرتها منظورمه

تنکس

blacksky
Friday 7 January 2011, 04:03 PM
میکا جون داداش نیستی ، کار فوریه ، اگه اکشن خیلی بدی بالا واسه گیتار به مرور زمان مشکل پیش نمیاد؟
چن میله بالاترین اکشن مجاز؟

mika120
Friday 7 January 2011, 07:14 PM
میکا جون داداش نیستی ، کار فوریه ، اگه اکشن خیلی بدی بالا واسه گیتار به مرور زمان مشکل پیش نمیاد؟
چن میله بالاترین اکشن مجاز؟
واقعاً ببخش رفیق سایت یه مدت نیومدم و از طرفی کامل آپ نمیشه ... کم میام اینجا !!!
بالاخره یه تاثیراتی میزاره به مرور زمان اگه اکشنت خیلی بالا باشه ... البته این تاثیرات بیشتر تو نوازندگیته و کمتر رو سازت !!!
اینجور یه یکی از دوستان بهم گفته بود بهترین اکشن به شکل پایینه :
سیم 1 : 2.7
سیم 2 : 2.8
سیم 3 : 2.9
سیم 4 : 3
روی فرت 24

درود ،
سوال بنده اینه که چجور میشه فهمید دقیقا دسته گیتار بیس تاب داره یا نه ؟ فقط عین تفنگ بگیریمش دسته رو ببینیم؟

و اینکه اگه دسته سالم به نظر بیاد و در حالتی که به آمپ وصل نیست بزنی و گز بده مشکل داره ؟ گز تقریبا زیاد در تمامیه فرتها منظورمه

تنکس
گیتارو 45 درجه بگیر طرف نور ... اگه سایه روشن انداخت انحنا داره ... البته اگه گیتاره در اثر بعضی اتفاقات از رگلاژ در اومده باشه و رگلاپ نشده باشه زیاد با تاب خورده فرقی نمیکنه ...
گز هم خود گیتار من از اول رو تموم فرتا داشت ولی وقتی رگلاپ شد درست شد ... سر این مسایل من یکی زیاد خبره نیستم !!! واقعاً ببخشید ...
نظر منو میخوای برو گیتارو به یه تعمیرکار حرفه ای نشون بده و یا اگه داری میگیری با یه نفر که تعمیراتیه تو این زمینه برو خرید کن !!!

ali 1365
Monday 7 February 2011, 03:07 PM
رفقا میخوام یه گیتار بیس تو قیمت ۳۵۰ ۴۰۰ بخرم میشه یه گیتار معمولی با این پول خرید؟ شما چیرو پیشنهاد مکنید

mika120
Monday 7 February 2011, 05:28 PM
رفقا میخوام یه گیتار بیس تو قیمت ۳۵۰ ۴۰۰ بخرم میشه یه گیتار معمولی با این پول خرید؟ شما چیرو پیشنهاد مکنید

ibanez sr300یا yamaha rbx374 یا 375

ali 1365
Monday 7 February 2011, 07:50 PM
ممنون رفیق من با ibanez بیشتر حال میکنم دستت درد نکنه

blackdragon_1365
Tuesday 8 February 2011, 05:55 PM
سلام من یه 1 سال پیش یه گیتار ibanez ex series خریدم دست دوم بود حالا هرچی میخوام اسلپ بزنم اون صدای قشنگو نمیده به نظر شما اشکال از سیمه چون سیم ننداختم روش چه سیمی خوبه برای اسلپ تپینگ

mika120
Tuesday 8 February 2011, 07:03 PM
سلام من یه 1 سال پیش یه گیتار ibanez ex series خریدم دست دوم بود حالا هرچی میخوام اسلپ بزنم اون صدای قشنگو نمیده به نظر شما اشکال از سیمه چون سیم ننداختم روش چه سیمی خوبه برای اسلپ تپینگ

حتماً یه نمونه صدا از صدای سازت بزار چون امکان داره به سیم نباشه ... وضعیت رو رو حالت اسلپ میزاری صدای عجیب میده ؟
اگه میدونی مشکل از سیمه که فک نکنم چون من هم سازم سیمش همون سیم کارخونست میتونی یه دست سیم DR Extra بگیری ... چیز خوبیه
موفق باشی :am

blackdragon_1365
Thursday 10 February 2011, 09:30 PM
مرسی از جوابت . صداشو بلاخره در آوردم به افکت داداشم که( الکتریک میزنه) ZOOM g2nu است زدم توی اکولایزر کل صدای زیرو دادم بالا خیلی صدای باحالی داد ولی سیم حساس میشه دست بهش میخوره صدا میده و خیلی نویز داره با اینکه سیم ضد نویز است . راستی سیم با چه گیجی بگیرم جنسن چی باشه نیکل؟ DR Extra ؟؟چه شماره ای؟ راستی من آمپ ندارم . رفتم نمایندگی یاماها تو مطهری آمپ 60 وات staag یا steeg بود حتی با اونم صداش در نمیومد (slap & pop) (چون ممکنه به افکت صدمه بزنه وصل نمیکنم دیگه ( پدر انگشتام سر pop nv در اومد

blackdragon_1365
Thursday 10 February 2011, 09:32 PM
بابا این مارکوس میلر چه اسلپی میزنه کفم برید :)

blackdragon_1365
Friday 18 February 2011, 04:33 PM
گیتارمو فروختم واسه داداشم گیتار آگوستیک خریدم کو... خاره گیتار بیس

blackdragon_1365
Friday 18 February 2011, 04:38 PM
هرکی میخواد گیتار یا سیم یا پایه بگیره بره به سایت chare.ir جمهوری همه از دم دزدن و ماد...... سیم ارنیبالو میده 25 تومن تو چاره 13 تومن آخه چقدر دزدی من نمیدونم این بازرس ها چیکار میکنن البته که معلومه >>>>>>>>> من که رفتم گور بابای گیتار بیس

vahidslush
Friday 18 February 2011, 04:52 PM
دوست عزیز موسیقی کلا عشق میخواد...!

mika120
Friday 18 February 2011, 06:54 PM
مرسی از جوابت . صداشو بلاخره در آوردم به افکت داداشم که( الکتریک میزنه) ZOOM g2nu است زدم توی اکولایزر کل صدای زیرو دادم بالا خیلی صدای باحالی داد ولی سیم حساس میشه دست بهش میخوره صدا میده و خیلی نویز داره با اینکه سیم ضد نویز است . راستی سیم با چه گیجی بگیرم جنسن چی باشه نیکل؟ DR Extra ؟؟چه شماره ای؟ راستی من آمپ ندارم . رفتم نمایندگی یاماها تو مطهری آمپ 60 وات staag یا steeg بود حتی با اونم صداش در نمیومد (slap & pop) (چون ممکنه به افکت صدمه بزنه وصل نمیکنم دیگه ( پدر انگشتام سر pop nv در اومد
پسر معلوم نیس تو چی کار کردی ... صدای بیس تو اسلپینگ چه ربطی به افکت داره ؟ :39:
DR نیکل باید می گرفتی شمارشم به بیست مربوطه همون جوری نمیشه گفت ...

بابا این مارکوس میلر چه اسلپی میزنه کفم برید :)
از خدایگان بیس هست دیگه ... مخصوصاً سر آهنگ runs for cover

گیتارمو فروختم واسه داداشم گیتار آگوستیک خریدم کو... خاره گیتار بیس
هیچ حرفی برا گفتن ندارم که بهت بگم تنها چیزی که رفیقمون گفت ===>

دوست عزیز موسیقی کلا عشق میخواد...!

blackdragon_1365
Tuesday 22 February 2011, 05:40 PM
بابا من از صدای افکت که استفاده نکردم از اکولایزرش استفاده کردم

HamedSedighi
Sunday 27 February 2011, 04:20 AM
Download (You can see links before reply)

یه ویدیو آپلود کردم ببینید وگوش کنید

حجمش حدود 4 مگ هست .

البته من بیسیست های معروف و مشهور و محبوب رو نمی شناسم و این ویدیو رو همین جوری دنلود و آپلود کردم

Black-cotton
Sunday 27 February 2011, 11:02 AM
اگر به همه گير شدن سازه ، كه يكي نظر اينطوري داره بايد موسيقي رو بزاره كنار،اگه كسي بخواد سازشو رو عمومي بودن اون تو اجتماع اتخاب كنه يعني براي ساز ارزش قاعل نيست،شما ساز خودتو بزن كار به اينكه نوازنده اين ساز زياده نداشته باشوشما سعي كن بهترين باشي بين اين همه كه يعني هستند.............:22:

HamedSedighi
Sunday 27 February 2011, 12:52 PM
اگر ویدیویی خواستید و دسترسی به یوتیوب نداشتید بگید شاید من تونستم دنلود کنم و اینجا برای شما بیسیست ها آپلود کنم .

Black-cotton
Monday 28 February 2011, 08:26 AM
سلام ، كسي جايي سراغ داره كه Bass Warwick آلماني داشته باشه برا فروش يا سفارش........مرسي
سري Streamer به بالا ميخوام....

Orpheus
Monday 28 February 2011, 01:28 PM
سلام
یه سری به اینجا بزن!
دو تا وارویک داره که سری کوروتش به نظر چیز خوبی میرسه!
ولی من از فندراش بیشتر خوشم اومد! :دی

Black-cotton
Monday 28 February 2011, 05:19 PM
مرسي ممنون از راهنمايت....من خودمSR5006e Pre Ibanez دارم. ميخوام يه warwick مثله چيزي كه دسته ماركو بيسيست Nightwish بگيرم...

guitarbass1
Thursday 17 March 2011, 10:09 PM
سلام
من خیلی به گیتار بیس علاقه دارم ولی مثل اینکه نوع های مختلف داره من برای شورع باید چی بخرم یا چی کار کنم؟

cliff_bortun
Saturday 2 April 2011, 05:27 PM
بهتره به صفحات قبلي مراجعه كني كلي توضيح داديم واسه رفقاي مبتدي ...

cliff_bortun
Saturday 2 April 2011, 05:29 PM
راستي ميكا جون دادم بيرون برام يه سري خازن انداختن تو بيس ام صداش تو دماغي شده صدا وارويك ميده =))

M_T
Saturday 2 April 2011, 05:43 PM
سلام

سال نو مبارک.

ببخشید آیا تاپیکی هست که انواع مختلف گیتار و تفاوت هاشونو گفته باشه؟

مثلا گیتار بیس صداش از بقیه بم تره؟

با تشکر

hamedabdi
Sunday 3 April 2011, 12:57 PM
salam
mikhastam az doostane navazandeye bass davat konam..nazaretoon raje be ejra too ye kare goroohi chie?
lotfan be emailam pasokh bedin
be hamrahe ye tozihe mokhtasar age mishe
hamedabdi_2003@yahoo.com (hamedabdi_2003@yahoo.com)
montazeram
merc

blacksky
Monday 23 May 2011, 08:08 PM
سلام خدمت اساتید محترم ، بخصوص میکاجون.
آقا مطلبی pdf ای چیزی راجع به آموزش بیس درحد حرفه میشناسین؟
یه سوال دیگه اینکه آکورد زدن با بیس دقیقا چطوریه؟باید تک تک نت ها رو بزنی یا تنیک بدی؟

mika120
Monday 23 May 2011, 09:36 PM
سلام خدمت اساتید محترم ، بخصوص میکاجون.
آقا مطلبی pdf ای چیزی راجع به آموزش بیس درحد حرفه میشناسین؟
یه سوال دیگه اینکه آکورد زدن با بیس دقیقا چطوریه؟باید تک تک نت ها رو بزنی یا تنیک بدی؟

واقعاً نمیدونم منظورت از آکورد زدن چیه ؟
یه نمونه آکورد زدن بزار ببینم چیو میگی !!! :ad
مطلب هم که نمیدونم ولی اگه دسترسی داری به adsl میتونی این کتاب رو دانلود کنی که برا پایه خوبه : Bass 1 ---- Hal leonard
کتابی هست که اردوان انزابی پور ازش برا آموزش مقدماتی استفاده می کنه ...
میتونی از ویدیو های سایت ehow.com هم استفاده کنی ...

Ernesto
Tuesday 24 May 2011, 01:33 PM
ببینم مگه با بیس آکورد هم میزنن؟!
نمیشه که - میشه ؟

mika120
Tuesday 24 May 2011, 02:42 PM
آره عزیز میشه ... شما میتونی یکی از اجراهای گروه SMV نگاه کنی ببینی که چه شکلی استنلی کلارک آکورد هم میزنه

blacksky
Tuesday 24 May 2011, 07:09 PM
واقعاً نمیدونم منظورت از آکورد زدن چیه ؟
یه نمونه آکورد زدن بزار ببینم چیو میگی !!! :ad
مطلب هم که نمیدونم ولی اگه دسترسی داری به adsl میتونی این کتاب رو دانلود کنی که برا پایه خوبه : Bass 1 ---- Hal leonard
کتابی هست که اردوان انزابی پور ازش برا آموزش مقدماتی استفاده می کنه ...
میتونی از ویدیو های سایت ehow.com هم استفاده کنی ...

والا نمونه کار ندارم رفیق

blacksky
Saturday 28 May 2011, 08:22 PM
میکاجون پیداش نکردم اون کتابی که گفتی،لینکی ازش نداری رفیق؟

mika120
Saturday 28 May 2011, 09:13 PM
لینک ندارم ولی اگه میخوای برات اسکن کنم !!!

blacksky
Saturday 28 May 2011, 09:21 PM
[quote=mika120;193329]لینک ندارم ولی اگه میخوای برات اسکن کنم !!![/qu
نه رفیقزحمتت میشه،
من پیشنهاد میکنم کلا یه آموزش بیس هم بزاری بچه هام بیان تجربیاتو رو هم بریزیم :39:

vahidslush
Saturday 28 May 2011, 11:43 PM
سلام
آقا من چند تا لینک بهتون میدم ولی از قرار بعضیاشون که فایل تصویرین حجمشون زیاده !
You can see links before reply این فایل pdf
You can see links before replyتصویریه و حجمش 1.3 گیگ You can see links before reply فایل pdf
چندتاشون شاید به کارتون بیاد .

PAndroid
Monday 30 January 2012, 11:22 PM
دوستان تهرانی، لطف می کنید مراکز خرید معتبر برای خرید گیتار بیس و لوازم جانبی رو در تهران معرفی کنید؟ بنده تهران ساکن نیستم اما فردا پس فردا دارم میام تهران ببینم اوضاع ساز چجوریاس..
ترجیحا Fender و Ibanez و Warwick. البته به من مبتدی جنس تقلبی هم نندازن! برای همین عرض کردم معتبر :دی
البته برای اینکه خلاف قوانین نباشه ممنون میشم به بنده پیغام خصوصی بدین..
با سپاس.

The_blue_marble
Saturday 23 June 2012, 12:48 PM
دوستان بیسیست سایت،خواستم که ازتون درخواست کنم که از خودتون نمونه کار هایی هرچند ساده بذارین چون خیلیا هستن که علاقه مند به دیدن اجرا هستن

The_blue_marble
Tuesday 17 July 2012, 04:55 AM
سلام بر تمامی دوستان بیسیست نت آهنگ،اگه بیسیستی از کرمانشاه اینجا حضور داره که تمایل به تمرین بصورت گروهی داره به من پیام خصوصی بزنه،با تشکر

kamiii
Friday 5 October 2012, 08:56 PM
ريمج قيمتا اين شكليه :
150 - 300 در حد آماتور

به نظرت الان با وضع دلار باز این طبقه بندیت حاکمه؟
یعنی سازای خوب جز 500 تا 800 هستن؟

Yngwie_5
Friday 5 October 2012, 09:21 PM
به تاریخ پست ها توجه کنید بد نیست ...

Scourge
Friday 5 October 2012, 10:33 PM
به نظرت الان با وضع دلار باز این طبقه بندیت حاکمه؟
یعنی سازای خوب جز 500 تا 800 هستن؟
نه دوست عزیز، با این وضع دلار ساز تقریبآ خوب در حد 1 تومن هست. البته فکر کنم خودتون میدونستین جواب رو
---------------------------------------------------------------------------------------
یه سوال هم از دوستان بیسیست که شاید فرجی شد یه سری به این تاپیک زدن!
دقیقآ چطوره بعضی از بیسیست هایی که فینگراستایل کار میکنن ناخنشون رو میذارن بلند بشه؟ صداش مطمئنآ متفاوته و نزدیک به صدای شفاف پیک میشه و شاید توی میکس های سنگین راحتتر شنیده بشه ، ولی من از هر بیسیست با تجربه ای که پرسیدم کاملآ مخالف این ایده ست. در حالی که مثلآ استیو هریس کاملآ با ناخن میزنه، و حتی بیسیست های فانک کار مثل T.M Stevens هم ناخن میذارن. و دیگه اینکه اگه ناخن هم داشته باشی با چه استیلی میشه اون صدای پر فینگراستایل ساده رو گرفت؟ فکر کنم این مسأله برای کسایی که گیتار کلاسیک هم کار میکنن وجود داشته باشه....

mika120
Saturday 6 October 2012, 05:21 AM
نه دوست عزیز، با این وضع دلار ساز تقریبآ خوب در حد 1 تومن هست. البته فکر کنم خودتون میدونستین جواب رو
---------------------------------------------------------------------------------------
دقیقآ چطوره بعضی از بیسیست هایی که فینگراستایل کار میکنن ناخنشون رو میذارن بلند بشه؟ صداش مطمئنآ متفاوته و نزدیک به صدای شفاف پیک میشه و شاید توی میکس های سنگین راحتتر شنیده بشه ، ولی من از هر بیسیست با تجربه ای که پرسیدم کاملآ مخالف این ایده ست. در حالی که مثلآ استیو هریس کاملآ با ناخن میزنه، و حتی بیسیست های فانک کار مثل T.M Stevens هم ناخن میذارن. و دیگه اینکه اگه ناخن هم داشته باشی با چه استیلی میشه اون صدای پر فینگراستایل ساده رو گرفت؟ فکر کنم این مسأله برای کسایی که گیتار کلاسیک هم کار میکنن وجود داشته باشه....

سوال خیلی خوبیه ... اگه نوازندگی کسی مثل استیو دی جرجیو رو دیده باشی در موقع زدن یه کار از پوزیشن های مختلفی برای فینگر استایل استفاده می کنه که بر اساس هر پوزیشن یه قسمت انگشت درگیر و یه صدای خاص گرفته میشه ...
مثلاً با انگشت i و m می زنی به طوری که مچ رو قسمت پیکاپ عقب قرار بگیره و انگشتا رو پیکاپ جلو به سیم ضربه بزنن . تو این فرم ناخن اصن درگیر نمیشه چون با پشت انگشت داری میزنی ... یا برای گالوپ زدن به جای استایل انگشت صاف که انگشتا نسبت به انگشت شصت 90 درجه هستن ، از استیل نوازنده های کنتر باس که با زاویه انگشت بالای 90 درجه هست استفاده کنی باز ناخن درگیر نمیشه چون داری با کنار انگشت ضربه می زنی ...

Scourge
Saturday 6 October 2012, 09:21 AM
سوال خیلی خوبیه ... اگه نوازندگی کسی مثل استیو دی جرجیو رو دیده باشی در موقع زدن یه کار از پوزیشن های مختلفی برای فینگر استایل استفاده می کنه که بر اساس هر پوزیشن یه قسمت انگشت درگیر و یه صدای خاص گرفته میشه ...
مثلاً با انگشت i و m می زنی به طوری که مچ رو قسمت پیکاپ عقب قرار بگیره و انگشتا رو پیکاپ جلو به سیم ضربه بزنن . تو این فرم ناخن اصن درگیر نمیشه چون با پشت انگشت داری میزنی ... یا برای گالوپ زدن به جای استایل انگشت صاف که انگشتا نسبت به انگشت شصت 90 درجه هستن ، از استیل نوازنده های کنتر باس که با زاویه انگشت بالای 90 درجه هست استفاده کنی باز ناخن درگیر نمیشه چون داری با کنار انگشت ضربه می زنی ...
ممنون از جوابت و سرزدن! میتونی از این استیل های پیکینگ که میگی یه کلیپی چیزی بذاری؟ چون مطمئن نیستم تصویری که توی ذهنم ازشون شکل گرفته درست باشه!
و دیگه اینکه آیا استفاده از ناخن برای گرفتن N.H معمول هست؟ چون من خودم که استفاده میکنم صدای خیلی شفاف تری میتونم ازش بگیرم و چون Attack اش هم بیشتره خودش رو بهتر بین نت های دیگه نشون میده...مثل وقتایی که توی آرپژ زدنها ازش استفاده بشه..

kamiii
Saturday 6 October 2012, 02:21 PM

با وضع دلار الان یه ساز خوب بخواهیم بخریم چی پیشنهاد میکنید؟

تو برند یاماها چطور؟

mika120
Saturday 6 October 2012, 06:26 PM
ممنون از جوابت و سرزدن! میتونی از این استیل های پیکینگ که میگی یه کلیپی چیزی بذاری؟ چون مطمئن نیستم تصویری که توی ذهنم ازشون شکل گرفته درست باشه!
و دیگه اینکه آیا استفاده از ناخن برای گرفتن N.H معمول هست؟ چون من خودم که استفاده میکنم صدای خیلی شفاف تری میتونم ازش بگیرم و چون Attack اش هم بیشتره خودش رو بهتر بین نت های دیگه نشون میده...مثل وقتایی که توی آرپژ زدنها ازش استفاده بشه..

kamiii
Saturday 6 October 2012, 07:40 PM
با وضع دلار الان یه ساز خوب بخواهیم بخریم چی پیشنهاد میکنید؟

تو برند یاماها چطور؟

کسی نبود راهنمایی کنه؟

mika120
Saturday 6 October 2012, 07:53 PM
کسی نبود راهنمایی کنه؟

آقا اگه میخوای از یاماها بگیری چند تا گزینه داری با قیمتای متفوت :
1. yamaha trb 1004
2. Yamaha btb 614
3. yamaha rbx 375

شما تو بیسای کورت هم نمیتونی سری به artistan و gb74 بندازی ...
گیتارای چینی وارویک هم عالین ...

kamiii
Saturday 6 October 2012, 09:02 PM
آقا اگه میخوای از یاماها بگیری چند تا گزینه داری با قیمتای متفوت :
1. yamaha trb 1004
2. Yamaha btb 614
3. yamaha rbx 375

شما تو بیسای کورت هم نمیتونی سری به artistan و gb74 بندازی ...
گیتارای چینی وارویک هم عالین ...

یه گیتار نسبتا خوب میخوام بگیرم کورت خودم داشتم خیلی راضی نبودم وارویک هم خیلی تو بازار گیر نمیاد

یاماها فکر میکنم بهتر باشه چون نمایندگی هم داره نظر شما چیه؟

اینایی که گفتی قیمت کردم

TRB 1004 قیمت 1,650,000
BB 614 قیمت 850,000
BB 414 قیمت 720,000
البته این قیمت های 12 روز پیشه
نظرتون چیه؟ BB 414 به درد بخور هستش؟

kamiii
Tuesday 9 October 2012, 10:49 PM
یه گیتار نسبتا خوب میخوام بگیرم کورت خودم داشتم خیلی راضی نبودم وارویک هم خیلی تو بازار گیر نمیاد

اینایی که گفتی قیمت کردم

TRB 1004 قیمت 1,650,000
BB 614 قیمت 850,000
BB 414 قیمت 720,000

چرا کسی نظزی نمیده؟ اینجا چقدر کاربراش دیر به دیر میان

Scourge
Wednesday 10 October 2012, 01:53 PM

اینایی که گفتی قیمت کردم

TRB 1004 قیمت 1,650,000
BB 614 قیمت 850,000
BB 414 قیمت 720,000

BB414 خوب هست برای شروع، با این وضع قیمت هم به نظر قیمتش منطقی میاد. البته اگه یه مقدار روی پولت بذاری و همون BB614 رو بگیری به نطر من بهتره، چون پیک آپش اکتیوه، و میتونی کنترل بیشتری روی صدات با 3band EQ داشته باشی. البته شما نگفتی که ساز رو میخوای برای شروع بیس زدن بگیری یا برای سویچ کردن به حرفه ای
و اگه من بودم هم 1.600 تومن به بیس یاماها نمیدادم، چون یاماها توی رنج های پایین کارش خوبه، ولی بیس های رنج بالاترش رو ندیدم کسی ازشون تعریفی بکنه.
راستی شما این قیمتا رو از کجا گرفتی؟ من چند وقتی هست دستم تو قیمتا نیست، اهوازم که اصلأ بیس پیدا نمیشه...

kamiii
Wednesday 10 October 2012, 03:06 PM
BB414 خوب هست برای شروع، با این وضع قیمت هم به نظر قیمتش منطقی میاد. البته اگه یه مقدار روی پولت بذاری و همون BB614 رو بگیری به نطر من بهتره، چون پیک آپش اکتیوه، و میتونی کنترل بیشتری روی صدات با 3band EQ داشته باشی. البته شما نگفتی که ساز رو میخوای برای شروع بیس زدن بگیری یا برای سویچ کردن به حرفه ای
و اگه من بودم هم 1.600 تومن به بیس یاماها نمیدادم، چون یاماها توی رنج های پایین کارش خوبه، ولی بیس های رنج بالاترش رو ندیدم کسی ازشون تعریفی بکنه.
راستی شما این قیمتا رو از کجا گرفتی؟ من چند وقتی هست دستم تو قیمتا نیست، اهوازم که اصلأ بیس پیدا نمیشه...

من خودم 6 ماهی هست کار میکنم در واقع هدفم گرفتن یه ساز بهتر هست
شما چی پیشنهاد میکنید تو یاماها؟
قیمت مال نمایندگی یاماها است

Scourge
Wednesday 10 October 2012, 03:35 PM
من خودم 6 ماهی هست کار میکنم در واقع هدفم گرفتن یه ساز بهتر هست
شما چی پیشنهاد میکنید تو یاماها؟
قیمت مال نمایندگی یاماها است
من بودم یاماها پیشنهاد نمیکردم برای ساز "بهتر"! :) ولی خب بین همین ها که اسمشون اومد من BB614 رو ترجیح میدم، مخصوصأ از لحاظ قیمتی، اینکه اکتیو هم هست خیلی بیشتر به دل من میشینه.
البته شما هم که میخوای یه ساز حرفه ای تر بگیری توصیه من اینه که بری سراغ 5سیم، چون یه رنج صدایی بالاتری بهت میده که خیلی کمک میکنه برای کسی که بخواد حرفه ای تر کار کنه، مخصوصأ کارهای سولو. یه نکته دیگه هم پیک آپ بیسه، که بابد ببینی از صدای اکتیو ها بیشتر خوشت میاد یا پسیو. سبکی که میخوای درش کار کنی هم میتونه مهم باشه، البته 6 ماه هنوز برای انتخاب سبک زوده به نظر من :)
شما یه نگاهی به بیس های رنج بالای آیبانز هم بنداز، سری های BTB و SR های بالاترش. فکر کنم نمایندگی هم دارن تو جمهوری واسه قیمت گرفتن

kamiii
Wednesday 10 October 2012, 06:47 PM
من بودم یاماها پیشنهاد نمیکردم برای ساز "بهتر"! :) ولی خب بین همین ها که اسمشون اومد من BB614 رو ترجیح میدم، مخصوصأ از لحاظ قیمتی، اینکه اکتیو هم هست خیلی بیشتر به دل من میشینه.
البته شما هم که میخوای یه ساز حرفه ای تر بگیری توصیه من اینه که بری سراغ 5سیم، چون یه رنج صدایی بالاتری بهت میده که خیلی کمک میکنه برای کسی که بخواد حرفه ای تر کار کنه، مخصوصأ کارهای سولو. یه نکته دیگه هم پیک آپ بیسه، که بابد ببینی از صدای اکتیو ها بیشتر خوشت میاد یا پسیو. سبکی که میخوای درش کار کنی هم میتونه مهم باشه، البته 6 ماه هنوز برای انتخاب سبک زوده به نظر من :)
شما یه نگاهی به بیس های رنج بالای آیبانز هم بنداز، سری های BTB و SR های بالاترش. فکر کنم نمایندگی هم دارن تو جمهوری واسه قیمت گرفتن

واسه انتخاب سبک زوده. شما ایبانز به یاماها ترجیح میدی؟
آخه یاماها نمایمدگی رسمی داره. ولی مغازه های جمهوری فقط وارد کننده است نمایندگی نیست به قول معروف به آدم میندازن D:

mika120
Wednesday 10 October 2012, 08:02 PM
دوست عزیز شما یه نگاه به Cort A5 و Cort Curbow 51 بنداز ... چون میگی واسه انتخاب سبک زوده میگم .

kamiii
Wednesday 10 October 2012, 09:51 PM
دوست عزیز شما یه نگاه به Cort A5 و Cort Curbow 51 بنداز ... چون میگی واسه انتخاب سبک زوده میگم .

من خودم کورت داشتم ازش راضی نبودم

Scourge
Saturday 13 October 2012, 11:24 AM
من خودم کورت داشتم ازش راضی نبودم

به نظر من که در حق ساز های کورت واقعآ بی انصافی مبشه. رنج های پایینش واقعآ نسبت به قیمت میارزن، و سازهای گرونترش مثل همین سری Curbow کسی ندیدم که ازشون بد بگه، همین جناب کربو دیزاینر بیس خیلی معروفیه، تقریبآ همه ی بیس های این سری هم کاستومن. شما اگه تونستی چند تا از سری بالاهای کورت رو دستت بگیر یه امتحانی باهاش بکن، همون جمهوری هم فکر کنم زیاد راحت گیر بیاد. یاذمه یه جا بود میگفت من فقط کورت کار میکنم کلآ هم بیس های سری بالاش رو داشت.
من خودم کورت ندارم نمیگم هم کورت رو دوست دارم:دی، ولی احساس میکنم نسبت به پولی که میدی ضرر نمیکنی واقعآ و اتفاقأ بیشترم دستتو میگیره.
----------------------------------------------------------------------
ضمنآ دوستان کسی قیمت سیم stainless steel رو نداره؟ اصلآ گیر میاد جایی بخوای نوع های دیگه سیم بیس بگیری؟ من همین اهواز رفتم یه پک سیم 10 دلاری داداریو رو قیمت کردم طرف میگفت 70 تومن! مخم سوت کشید! همه جا الان قیمت سیم این شکلیه؟

The_blue_marble
Saturday 13 October 2012, 12:55 PM
امیر====قیمت سیم اینجا هم همینجوریه،من به این فکرم که بدم اقوام از خارج از کشور واسم بفرستن...

timepassenger
Saturday 13 October 2012, 07:10 PM
سلام بر همه ی دوستان بیسیست...
دوستان من یک پولی جمع کرده بودم برای خرید گیتار بیس الکتریک چهار سیم... حدود 400 دارم... می خواستم ببینم که با وضعیت قیمت الان می تونم چیزی بخرم؟؟ هر چیزی هم بود (صدا بده حداقل) خوبه... خیلی واجبه!
اگر نمیشه دست دو میشه چیزی پیدا کرد؟ کسی جایی نیست که دست دو بفروشه با قیمت خوب (ظاهرا که دست دو خوب کم میشه، یک ویالن و درام خودمو که کلا نصف قیمت خریدن آقایون!!)
خلاصه میشه دست دو بگیریم؟ از کجا؟ کسی یا جایی رو می شناسید؟ (اگه نباید این جا تبلیغ بشه پیغام خصوصی که میشه داد؟؟)
ممنون میشم کمکم کنید... واقعا لازم دارم بیس ، برای یک آهنگ هم نمی خوام ، باید داشته باشم... برای همین نمی تونم و نمی خوام قرض بگیرم و تنها راه باقی مونده خریدنه ؛ که متاسفانه حداکثر قیمت 400 هست....
ممنون میشم کمکم کنید... موفق باشید...

Scourge
Sunday 14 October 2012, 08:54 AM
سلام بر همه ی دوستان بیسیست...
دوستان من یک پولی جمع کرده بودم برای خرید گیتار بیس الکتریک چهار سیم... حدود 400 دارم... می خواستم ببینم که با وضعیت قیمت الان می تونم چیزی بخرم؟؟ هر چیزی هم بود (صدا بده حداقل) خوبه... خیلی واجبه!
اگر نمیشه دست دو میشه چیزی پیدا کرد؟ کسی جایی نیست که دست دو بفروشه با قیمت خوب (ظاهرا که دست دو خوب کم میشه، یک ویالن و درام خودمو که کلا نصف قیمت خریدن آقایون!!)
خلاصه میشه دست دو بگیریم؟ از کجا؟ کسی یا جایی رو می شناسید؟ (اگه نباید این جا تبلیغ بشه پیغام خصوصی که میشه داد؟؟)
ممنون میشم کمکم کنید... واقعا لازم دارم بیس ، برای یک آهنگ هم نمی خوام ، باید داشته باشم... برای همین نمی تونم و نمی خوام قرض بگیرم و تنها راه باقی مونده خریدنه ؛ که متاسفانه حداکثر قیمت 400 هست....
ممنون میشم کمکم کنید... موفق باشید...

سلام دوست عزیز
اول از همه اگه میخواین دنبال بیس خوب و یا حتی دست دو بگردی هیج جا بجز تهران گیرت نمیاد، اگه تهران زندگی میکنی که چه بهتر. با این بودجه شما فکر میکنم بیس های ارزون آریا یا ایبانزهای Gio توی همین حدود گیرت بیاد. البته منظورم با این قیمت دلاری که رفت تا عرش نیست! الان که پایین اومده، ولی نمیدونم انصاف فروشنده ها هم باهاش اومده سر جاش یا نه! حالا شما یه سر به جمهوری بزن، یه پاساژی اونجا هست که دقیقآ یادم نیست اسمش چی بود ( خودم فقط یکی دو بار رفتم ) طبقه ی بالاش یه مغازه ای هست که بیس کار میکنه، اونجا هم کورت گیرت میاد هم آریا، واسه آیبانزش که باید بقیه ی جمهوری رو بگردی.
در مورد دست دو هم یه مقدار کار سخت تره. شما یه سرچ بکن تو نت، همیشه چند تا آگهی فروش بیس دست دو هست ( کسایی که یه بیس استارتر خریدن حالا بخاطر سختی کار زده شدن میخوان بفروشن ) شاید شانس بیاری توشون کسی باشه با قیمت منطقی بده نزدیک هم باشه.
سوال دیگه ای بود در خدمتیم :23:

- - - Updated - - -

امیر====قیمت سیم اینجا هم همینجوریه،من به این فکرم که بدم اقوام از خارج از کشور واسم بفرستن...
عجب ! سیم که دیگه نباید اینجوری باشه قیمتش! دیگه سیم هم میخوایم بخریم باید بدیم از خارج بیارن؟!
وای من...بعد طرف تو فروم talkbass میاد میگه عمر استاندارد سیم 1 ماهه باید هر ماه عوض کنی!
پ.ن: این مرتیکه Flea هم بعد هر آهنگ توی کنسرت سیم سازشو عوض میکنه! آخه ما باید بریم کدوم بنیاد بین المللی شکایت کنیم؟! :45:

kamiii
Friday 26 October 2012, 09:16 AM
به نظر من که در حق ساز های کورت واقعآ بی انصافی مبشه. رنج های پایینش واقعآ نسبت به قیمت میارزن، و سازهای گرونترش مثل همین سری Curbow کسی ندیدم که ازشون بد بگه، همین جناب کربو دیزاینر بیس خیلی معروفیه، تقریبآ همه ی بیس های این سری هم کاستومن. شما اگه تونستی چند تا از سری بالاهای کورت رو دستت بگیر یه امتحانی باهاش بکن، همون جمهوری هم فکر کنم زیاد راحت گیر بیاد. یاذمه یه جا بود میگفت من فقط کورت کار میکنم کلآ هم بیس های سری بالاش رو داشت.
من خودم کورت ندارم نمیگم هم کورت رو دوست دارم:دی، ولی احساس میکنم نسبت به پولی که میدی ضرر نمیکنی واقعآ و اتفاقأ بیشترم دستتو میگیره.
----------------------------------------------------------------------
ضمنآ دوستان کسی قیمت سیم stainless steel رو نداره؟ اصلآ گیر میاد جایی بخوای نوع های دیگه سیم بیس بگیری؟ من همین اهواز رفتم یه پک سیم 10 دلاری داداریو رو قیمت کردم طرف میگفت 70 تومن! مخم سوت کشید! همه جا الان قیمت سیم این شکلیه؟

بیس های کورت واسه چه سبک های مناسبه؟

mika120
Friday 26 October 2012, 11:22 AM
بیس های کورت واسه چه سبک های مناسبه؟

پاپ و راک ... بعضی مدل ها هم یه کم فانک .

Scourge
Friday 26 October 2012, 11:28 AM
راستی این Slap Switch روی مدل های Curbow چی کار میکنه؟ EQ خاصی رو فعال میکنه؟

CONSTRUCTION: Bolt-on
BODY: Soft Maple
NECK: 3pc Canadian Hard Maple
BINDING: N/A
FRETBOARD: Rosewood, 15 3/4" Radius(400mm)
FRETS: 24 / Large (2.7mm)
SCALE: 34" (864mm)
INLAY: N/A
TUNERS: Die cast
BRIDGE: EB10(5)
PICKUPS: Bartolini Active MK1-5
ELECTRONICS: Bartolini MK-2 EQ w/ slap switch
HARDWARE: PT (Platinum)
STRINGS: D'addario EXL170-5 (XL 045~130) LONG SCALE 5ST

COLORS:
Curbow51 BS - Brown Sunburst
Curbow51 BK - Black

mika120
Friday 26 October 2012, 08:13 PM
اسلپ سویچ میزان bass خروجی رو بیشتر میکنه که موقع اسلپ زدن صداهای زایدی که در اثر ضربه ی شست رو فینگر بورده کمتر شه و صدای قابلمه به قول بعضی دوستان نده .

Scourge
Saturday 27 October 2012, 11:53 AM
اسلپ سویچ میزان bass خروجی رو بیشتر میکنه که موقع اسلپ زدن صداهای زایدی که در اثر ضربه ی شست رو فینگر بورده کمتر شه و صدای قابلمه به قول بعضی دوستان نده .
عجب! خیلی هم خوب! باید برم سراغ یه نمونه صدا ازش ببینم چه فرقی داره. بعد این یه آپشن مخصوص کورته، یا روی بیس های دیگه هم هست؟ چون تا الان روی بیس دیگه ای ندیده بودم همچین سوییچی رو، و خب منطقش هم اینه که بیس های سطح بالاتر این bass اضافه رو به صورت default داشته باشن!
راستی این Curbow های کورت الان چه قیمتی هستن؟ شما قیمتا دستت هست آقا میکا؟
-----------------------------------------
جدیدأ هم آلبوم Renaissance مارکوس میلر رو گوش کردم، متاستفانه تا الان آشنایی کافی با کاراش نداشتم که الان هم شدیدآ حسرت میخورم میخورم که چرا گوش نداده بودم! با احساس ترین اسلپی بود که تا حالا شنیده بودم، طوری که ملودی های گیتار و sax رو هم زیر سایه ی خودش میبره. توی آهنگ I'll be there همین آلبوم هم که ملودی های شاهکاری داره واقعأ! آلان یه چند روزیه هرچی آهنگ دیگه رو پلیرم بوده رو ول کردم فقط دارم این آلبوم رو گوش میدم! به همه ی دوستداران بیس توصیه میشه این آلبوم، البته اگه گوش نکرده بودید تا الان :دی
من تو این قضیه هم موندم که چطوره که صدای فینگراستایل و اسلپش یه طوره! یعنی جفتشون همون حالت Hollow رو دارن ! یه سولو هم از Geddy Lee دیدم همینطور بود، فینگراستایل بسیار سریع با صدای Thump thump مانند اسلپ! این به EQشون برمیگرده یا کلأ Jazz بیس ها اینطورین؟

mika120
Sunday 28 October 2012, 01:41 PM
عجب! خیلی هم خوب! باید برم سراغ یه نمونه صدا ازش ببینم چه فرقی داره. بعد این یه آپشن مخصوص کورته، یا روی بیس های دیگه هم هست؟ چون تا الان روی بیس دیگه ای ندیده بودم همچین سوییچی رو، و خب منطقش هم اینه که بیس های سطح بالاتر این bass اضافه رو به صورت default داشته باشن!
راستی این Curbow های کورت الان چه قیمتی هستن؟ شما قیمتا دستت هست آقا میکا؟
-----------------------------------------
جدیدأ هم آلبوم Renaissance مارکوس میلر رو گوش کردم، متاستفانه تا الان آشنایی کافی با کاراش نداشتم که الان هم شدیدآ حسرت میخورم میخورم که چرا گوش نداده بودم! با احساس ترین اسلپی بود که تا حالا شنیده بودم، طوری که ملودی های گیتار و sax رو هم زیر سایه ی خودش میبره. توی آهنگ I'll be there همین آلبوم هم که ملودی های شاهکاری داره واقعأ! آلان یه چند روزیه هرچی آهنگ دیگه رو پلیرم بوده رو ول کردم فقط دارم این آلبوم رو گوش میدم! به همه ی دوستداران بیس توصیه میشه این آلبوم، البته اگه گوش نکرده بودید تا الان :دی
من تو این قضیه هم موندم که چطوره که صدای فینگراستایل و اسلپش یه طوره! یعنی جفتشون همون حالت Hollow رو دارن ! یه سولو هم از Geddy Lee دیدم همینطور بود، فینگراستایل بسیار سریع با صدای Thump thump مانند اسلپ! این به EQشون برمیگرده یا کلأ Jazz بیس ها اینطورین؟

این نوع سوییچ رو آیبانز هم هست ... به پری آمپ و الکترونیک بیس بستگی داره . قیمت کورت این مدل نزدیک 1200 هست که من یه دست دو رو قراره بگیرم .
من کلاً صدای فندر های دسته مپل رو شنیدم اکثراً اینطوری صدا میدن اکه رو پیکاپ neck بزنی ... البته 100 درصد به EQ ربط داره .

Scourge
Sunday 28 October 2012, 04:21 PM
این نوع سوییچ رو آیبانز هم هست ... به پری آمپ و الکترونیک بیس بستگی داره . قیمت کورت این مدل نزدیک 1200 هست که من یه دست دو رو قراره بگیرم .
من کلاً صدای فندر های دسته مپل رو شنیدم اکثراً اینطوری صدا میدن اکه رو پیکاپ neck بزنی ... البته 100 درصد به EQ ربط داره .
مبارک باشه پیشاپیش! :) من که فعلأ با همین RBX374 سر کردم و خواهم کرد، بدبخت هنوز خودش نفهمیده بیس چیه، متال، بلوز، جز، یا فانک! همه نوع صدایی ازش در اومده ! :)

و البته هم اکشن بسیار پایین تا اونجایی که من شنیدم، توی فروم های دیگه که در مورد مارکوس میلر میخوندم میگفتن He gets that tone with a ridiculously low action. موندم مگه ممکنه چقدر بیاردش پایین که روی تونش تأثیر خاصی داشته باشه!

mika120
Sunday 28 October 2012, 06:09 PM
من از اساتید پرسیده بودم سیگنچر مارکوس میلر زیاد اکشنش پایین نمیاد ... دلیلش رو هم واسه اسلپ میگفتن ...

kamiii
Sunday 28 October 2012, 07:27 PM
دوستان نظرتون در مورد cort مدل A4 و GB 4و GB74چیه؟

اگه بخواین مدل های بالارو با ایبانز SRX 500 ویا یاماها سری های BB مقایسه کنید نظرتون رو می فرمایید؟

kamiii
Monday 29 October 2012, 09:49 AM

اگه بخواین مدل های بالارو با ایبانز SRX 500 ویا یاماها سری های BB مقایسه کنید نظرتون رو می فرمایید؟

نبود؟

kamiii
Monday 29 October 2012, 01:48 PM

اگه میشه مدل بالارو با ایبانز BTB 670 مقایسه بکنید

هدف سبک نیست می خوام بدونم کدوم ساز بهتره

Scourge
Monday 29 October 2012, 02:09 PM

عزیز شما یه مقدار صبر بکنی بد نیست ها، همش دو نفرن توی این تاپیک دارن پست میدن :)

این کورت های سری GB که در اصل کپی های فندر جز هستن تا جایی که من میدونم، البته با یه مقداری تغییر توی پیک آپ ها. کلأ اگه از صدای به قول معروف توخالی و زنگدار این بیس ها خوشت میاد انتخاب خوبیه. GB4 ها هم که کاستوم هستن، با پیک آپهای Seymour Duncan، فکر کنم گیر آوردن این یه فقره توی بازار ایران یه مقدار سخت باشه! من هم به شخصه خوشم اومده از این سری، ولی خب به خاطر صداشون به درد همه سبکی نمیخورن، منم که فعلأ بین همه چی گیرم!
A4 کورت هم، در مقابل اون سری بیس همه کارتری به حساب میاد. Neck through بودنش به ساستینش خیلی کمک میکنه، پیک آپ هاش هم که Soap bar اکتیو بارتولینی هستن. روی کاغذ که مشخصاتش خیلی خوبه، قیمتش هم فکر نکنم زیاد بالا باشه نسبت به بیس هایی با این مشخصات. به نظر من این A4 نسبت به بقیه سری های کورت واسه شما انتخاب بهتری باشه!

SRX500 ولی بیس رنج پایین تری نسبت به این قبلی ها به حساب میاد. چوبش که Basswood هست، یعنی صدای تیزتری داره نسبت به بقیه چوب ها، واسه همینم برای راک و متال مناسبتره. این هم بیس مدیوم رنج مناسبیه، البته به نظر من در مقایسه با دو بیس بالا توی رده ی پایین تری قرار میگیره.

kamiii
Monday 29 October 2012, 03:32 PM
عزیز شما یه مقدار صبر بکنی بد نیست ها، همش دو نفرن توی این تاپیک دارن پست میدن :)

این کورت های سری GB که در اصل کپی های فندر جز هستن تا جایی که من میدونم، البته با یه مقداری تغییر توی پیک آپ ها. کلأ اگه از صدای به قول معروف توخالی و زنگدار این بیس ها خوشت میاد انتخاب خوبیه. GB4 ها هم که کاستوم هستن، با پیک آپهای Seymour Duncan، فکر کنم گیر آوردن این یه فقره توی بازار ایران یه مقدار سخت باشه! من هم به شخصه خوشم اومده از این سری، ولی خب به خاطر صداشون به درد همه سبکی نمیخورن، منم که فعلأ بین همه چی گیرم!
A4 کورت هم، در مقابل اون سری بیس همه کارتری به حساب میاد. Neck through بودنش به ساستینش خیلی کمک میکنه، پیک آپ هاش هم که Soap bar اکتیو بارتولینی هستن. روی کاغذ که مشخصاتش خیلی خوبه، قیمتش هم فکر نکنم زیاد بالا باشه نسبت به بیس هایی با این مشخصات. به نظر من این A4 نسبت به بقیه سری های کورت واسه شما انتخاب بهتری باشه!

SRX500 ولی بیس رنج پایین تری نسبت به این قبلی ها به حساب میاد. چوبش که Basswood هست، یعنی صدای تیزتری داره نسبت به بقیه چوب ها، واسه همینم برای راک و متال مناسبتره. این هم بیس مدیوم رنج مناسبیه، البته به نظر من در مقایسه با دو بیس بالا توی رده ی پایین تری قرار میگیره.

بین A4 و GB 4 کدومش بهتره؟ GB 4 میگی به درد هر سیکی نمیخورن یعنی چی؟ چی سبک های؟

این دو مدل اگه با Ibanez BTB 670 مقایسه کنی نظرت چیه؟

Scourge
Monday 29 October 2012, 04:23 PM
من از اساتید پرسیده بودم سیگنچر مارکوس میلر زیاد اکشنش پایین نمیاد ... دلیلش رو هم واسه اسلپ میگفتن ...

آره برای منم همین سوال بود، اکشن زیادی پایین دیگه اسلپ رو تقریبأ غیرممکن میکنه! به هر حال این صدایی که مارکوس میلر میگیره از بیسش همیشه رازآلود بوده! :39:

بین A4 و GB 4 کدومش بهتره؟ GB 4 میگی به درد هر سیکی نمیخورن یعنی چی؟ چی سبک های؟

این دو مدل اگه با Ibanez BTB 670 مقایسه کنی نظرت چیه؟

عزیز شما برو سراغ A4، قیمتش هم باید خوب باشه برای بودجت. اگه از صداش خوشت نیومد یا خوشدست نبود برات برو سراغ همون BTB. من همین BTB رو امتحان کردم از صداش خیلی خوشم نیومد، حالا کورت رو هنوز امتحان نکردم ولی روی کاغذ که خوبه.
دیگه توی این مرحله فقط به سلیقه ات برمیگرده، کسی نمیتونه بگه کدومش بهتره، باید خودت انتخاب کنی

kamiii
Monday 29 October 2012, 07:04 PM
آره برای منم همین سوال بود، اکشن زیادی پایین دیگه اسلپ رو تقریبأ غیرممکن میکنه! به هر حال این صدایی که مارکوس میلر میگیره از بیسش همیشه رازآلود بوده! :39:

عزیز شما برو سراغ A4، قیمتش هم باید خوب باشه برای بودجت. اگه از صداش خوشت نیومد یا خوشدست نبود برات برو سراغ همون BTB. من همین BTB رو امتحان کردم از صداش خیلی خوشم نیومد، حالا کورت رو هنوز امتحان نکردم ولی روی کاغذ که خوبه.
دیگه توی این مرحله فقط به سلیقه ات برمیگرده، کسی نمیتونه بگه کدومش بهتره، باید خودت انتخاب کنی

A4 قیمتش 1,500,000 ایناست

یک دو مدل یاماها هم سراغ دارم شما بازم کورت به یاماها ترجیح میدی؟

- - - Updated - - -

الیته وارویک هم هستش ولی فکر کنم گرون باشه

kamiii
Monday 29 October 2012, 07:50 PM
بزار یجور دیگه بگم من با این بودجه میتونم یکی از خوبای کورت بگیرم

و یکی از پایین ترین ها توی وارویک اگه بتونم

شما کدمو انتخاب میکنی؟

راستی چرا وارویک اینقدر گرون هستند؟

mika120
Monday 29 October 2012, 09:06 PM
شما پولت به هر نوع بیس وارویک میرسه بی درنگ اونو بگیر که میارزه ... حتی مدلای چینی وارویک ... کره ای هم اگه دست دو گیر بیاری هم که دیگه بهشته :)

kamiii
Tuesday 30 October 2012, 09:45 AM
آقای scourg شما نظری نداری؟

یاماها,کورت,آیبانز,وارویک

kamiii
Tuesday 30 October 2012, 11:43 AM
راستی این برند Bcrich چیه قضیش؟ D:

mika120
Tuesday 30 October 2012, 11:59 AM
راستی این برند Bcrich چیه قضیش؟ D:

bcrich خیلی گرونه گیتارای خوبش ... حداقل 3 تومن پیاده ای ...

kamiii
Tuesday 30 October 2012, 12:15 PM
بزارید با یه جمع بندی از حرفام یه نظر خواهی کلی بکنم نظرتونو بدید

1- آیبانز BTB 670 قیمت 1,550,000

2-یاماها سری BB قیمت از 800,000 تا 1,200,000 به جز BB615 که میگفت 1,700,000

3-کورت A4 قیمت 1,500,000

4-وارویک احتمالا ارزون ترین مدلش. اینو هنوز قیمت ندارم ولی فکر کنم آشغال ترینش 1,700,000 باشه D:

- - - Updated - - -

bc rich سه مدل قیمت گرقتم از870,000 تومن بود تا 1,300,000

- - - Updated - - -

اینو کلا از لیستم خارج کردم یه مدلشو که 200 دلار قیمتشه داره میده 1,100,000

- - - Updated - - -

اگه میشه نظرتونو در مورد 4 مورد اول بدید و الویت بندی بکنید

Scourge
Tuesday 30 October 2012, 12:16 PM
والا من هرجا شنیدم این بیس های وارویک رو افسانه ای میدونن! صدای بیس های وارویک هم که معروفه، بهش میگن "The Sound of Wood"!
حالا بستگی داره کدوم وارویک باشه!
آقا اگه نظر من رو میخوای این وارویک اگه از مدیوم رنج هاش باشه حسابی میارزه. شما بگو کدوم وارویکه، چه قیمتی هم هست، بعد مقایسه کن با اون مدل های قبلی.

در مورد B.C Richهم من راستش با بیشتر مدل هاش حال نمیکنم از لحاظ مشخصات! ولی خب از لحاظ استیل و شیپ که خوراک متالر هان:16: فقط صداشون فکر کنم زیادی خشک باشه و بیشتر به درد پیک زدن بخوره. من بیشتر دیدم بلک متالر ها B.C Richبگیرن دستشون، یه دونه سیگنچر هم فقط داره فکر کنم که ماله بیسیست Triviumهست.

kamiii
Tuesday 30 October 2012, 12:26 PM
والا من هرجا شنیدم این بیس های وارویک رو افسانه ای میدونن! صدای بیس های وارویک هم که معروفه، بهش میگن "The Sound of Wood"!
حالا بستگی داره کدوم وارویک باشه!
آقا اگه نظر من رو میخوای این وارویک اگه از مدیوم رنج هاش باشه حسابی میارزه. شما بگو کدوم وارویکه، چه قیمتی هم هست، بعد مقایسه کن با اون مدل های قبلی.

در مورد B.C Richهم من راستش با بیشتر مدل هاش حال نمیکنم از لحاظ مشخصات! ولی خب از لحاظ استیل و شیپ که خوراک متالر هان:16: فقط صداشون فکر کنم زیادی خشک باشه و بیشتر به درد پیک زدن بخوره. من بیشتر دیدم بلک متالر ها B.C Richبگیرن دستشون، یه دونه سیگنچر هم فقط داره فکر کنم که ماله بیسیست Triviumهست.

ببین اینو قبلا هم بحث کردیم
با بودجه من میتونم کورت یکی از بهتریناشو بخرم
یا اینکه وارویک پایین ترینشو
حالا کدومش نمیدونم راهنمایی کنید
وارویک فردا قیمت میگیرم میام تو سایت میزنم

Scourge
Tuesday 30 October 2012, 12:31 PM
بزارید با یه جمع بندی از حرفام یه نظر خواهی کلی بکنم نظرتونو بدید

1- آیبانز BTB 670 قیمت 1,550,000

2-یاماها سری BB قیمت از 800,000 تا 1,200,000 به جز BB615 که میگفت 1,700,000

3-کورت A4 قیمت 1,500,000

4-وارویک احتمالا ارزون ترین مدلش. اینو هنوز قیمت ندارم ولی فکر کنم آشغال ترینش 1,700,000 باشه D:

- - - Updated - - -

bc rich سه مدل قیمت گرقتم از870,000 تومن بود تا 1,300,000

- - - Updated - - -

اینو کلا از لیستم خارج کردم یه مدلشو که 200 دلار قیمتشه داره میده 1,100,000

- - - Updated - - -

اگه میشه نظرتونو در مورد 4 مورد اول بدید و الویت بندی بکنید

خب عزیز، الان مقایسه کردن بین اینها از این لحاظ سخته که هر کدوم به یه نوع صدای خاص، یه راحتی نک خاص، playability خاص و قیافه ی مخصوص خودشون رو هم دارن! اگه من باشم و قرار باشه اینقدر بودجه پای ساز گرفتن بذارم همه ی این ها رو اول امتحان میکنم ببینم با کدومش بیشتر حال میکنم، چون الان دیگه تفاوت مشخصات روی کاغذه. برای مثال اون وارویکی که شما میخوای بگیری احتمالا اکتیو نیست، حالا اینم به سلیقه ی شخصی برمیگرده که شاید با صدای گرم پسیو بیشتر حال کنی!

من به نظر شخصی خودم آیبانز رو از اونجایی که صداش رو دوست نداشتم از انتخاب خارج میکردم، یاماها هم که با سری BB از لحاظ شیپ اصلآ حال نمیکنم. میمونه کورت و وارویک، که میشه انتخاب بین پسیو و اکتیو، و یه برند ناشناخته در مقابل یه برند وحشتناک معروف با هزار تا سیگنچر مدل! اگه من بودم میرفتم سراغ کورت، که حداقلش پول برند نداده باشم اونم از یه مدل پایینش

kamiii
Tuesday 30 October 2012, 12:41 PM
خب عزیز، الان مقایسه کردن بین اینها از این لحاظ سخته که هر کدوم به یه نوع صدای خاص، یه راحتی نک خاص، playability خاص و قیافه ی مخصوص خودشون رو هم دارن! اگه من باشم و قرار باشه اینقدر بودجه پای ساز گرفتن بذارم همه ی این ها رو اول امتحان میکنم ببینم با کدومش بیشتر حال میکنم، چون الان دیگه تفاوت مشخصات روی کاغذه. برای مثال اون وارویکی که شما میخوای بگیری احتمالا اکتیو نیست، حالا اینم به سلیقه ی شخصی برمیگرده که شاید با صدای گرم پسیو بیشتر حال کنی!

من به نظر شخصی خودم آیبانز رو از اونجایی که صداش رو دوست نداشتم از انتخاب خارج میکردم، یاماها هم که با سری BB از لحاظ شیپ اصلآ حال نمیکنم. میمونه کورت و وارویک، که میشه انتخاب بین پسیو و اکتیو، و یه برند ناشناخته در مقابل یه برند وحشتناک معروف با هزار تا سیگنچر مدل! اگه من بودم میرفتم سراغ کورت، که حداقلش پول برند نداده باشم اونم از یه مدل پایینش

جالبه نظر میکا برعکس نظر شماست ایشون میگن :
شما پولت به هر نوع بیس وارویک میرسه بی درنگ اونو بگیر که میارزه ... حتی مدلای چینی وارویک ...

kamiii
Tuesday 30 October 2012, 04:31 PM
وارویک هم قیمت کردم Rock bass streamer قیمت 1,800,000

دیگه رسیدیم به انتخاب بین 2 ساز

1-کورت A4
2-وارویک streamer

- - - Updated - - -

سومی یادم رفت BB615 یاماها 1,680,000

- - - Updated - - -

A4

CONSTRUCTION: Neck-thru
BODY: Figured Maple Top on Mahogany Body
NECK: 5pc Maple & Wenge
FRETBOARD: Rosewood, 15 3/4" Radius (400mm)
INLAY: Abalone Dot with Black Circle
TUNERS: Hipshot lic.
BRIDGE: Hipshot Trans Tone Bridge (4)
PICKUPS: Bartolini MK1-4/F & MK1-4/R
ELECTRONICS: Bartolini MK-1 EQ / 1v, 1blend, 3band, EQ on-off switch
STRINGS: D'addario EXL165SL(105-045)

warwick rock bass
Bolt-on neck
5-string
Carolena body
Maple neck with rosewood fingerboard
Scale length: 34" (long scale)
24 frets
Fingerboard radius: 4-string = 400 mm (16"), 5-string = 500 mm (20")
1 MEC Vintage humbucker
Passive electronics
High Polish Finish
Warwick machine heads
Warwick one-piece bridge
Warwick security locks
Chrome hardware
Just-A-Nut III

BB 615 YAmaha

Construction
Bolt-on

Scale Length
34" (863.6mm)

Fingerboard
Rosewood

Radius
23 5/8" (600mm)

Frets
21

Body
Alder

Neck
Maple

Bridge
Vintage Style

Pickups
Split Single x 1, Bar Single

Pickup Switch
N/A

Controls
Master Volume, Pickup Balancer, 3BandEQ

حالا نظر کلی تونو بین این 3 تا بگید

pooyakt
Monday 12 November 2012, 01:16 PM
با پوریا مخالفم.درستش باس (bass) است

Honey_Shababi
Monday 12 November 2012, 04:23 PM
با پوریا مخالفم.درستش باس (bass) است

البته بهتر بود بحث تلفظ و از این جور بحث ها که بیشتر مربوط به زبان انگلیسی میشه، در این تاپیک مطرح نشه! چون مسائل خیلی مهم تری درباره این ساز ارزشمند وجود داره که بهتره به اونها توجه بشه.

ولی چون دوست ندارم اطلاعات غلط رد و بدل بشه، باید بگم تلفظ امریکایی واژه Bass، همون بِیس هست. ممکنه خیلی از ماها به طور عامیانه و به غلط بهش بگیم باس، ولی اشتباهه! هزاران بار از زبان نوازنده ها و آهنگسازان بزرگ امریکایی این تلفظ رو شنیدم. توی دیکشنری و ویکیپدیا هم که نگاه کنید تلفظ امریکاییش رو نوشته "beɪs".

واژه Bus که با تلفظ باس خونده میشه، در علم مدارهای منطقی و معماری کامپیوتر، به معنای گذرگاه، و کلا در علم صدابرداری و میکس هم به کانال های ارتباطی در میکسر گفته میشه.

kamiii
Friday 16 November 2012, 11:04 AM
وارویک هم قیمت کردم Rock bass streamer قیمت 1,800,000

دیگه رسیدیم به انتخاب بین 2 ساز

1-کورت A4
2-وارویک streamer

- - - Updated - - -

سومی یادم رفت BB615 یاماها 1,680,000

- - - Updated - - -

A4

CONSTRUCTION: Neck-thru
BODY: Figured Maple Top on Mahogany Body
NECK: 5pc Maple & Wenge
FRETBOARD: Rosewood, 15 3/4" Radius (400mm)
INLAY: Abalone Dot with Black Circle
TUNERS: Hipshot lic.
BRIDGE: Hipshot Trans Tone Bridge (4)
PICKUPS: Bartolini MK1-4/F & MK1-4/R
ELECTRONICS: Bartolini MK-1 EQ / 1v, 1blend, 3band, EQ on-off switch
STRINGS: D'addario EXL165SL(105-045)

warwick rock bass
Bolt-on neck
5-string
Carolena body
Maple neck with rosewood fingerboard
Scale length: 34" (long scale)
24 frets
Fingerboard radius: 4-string = 400 mm (16"), 5-string = 500 mm (20")
1 MEC Vintage humbucker
Passive electronics
High Polish Finish
Warwick machine heads
Warwick one-piece bridge
Warwick security locks
Chrome hardware
Just-A-Nut III

BB 615 YAmaha

Construction
Bolt-on

Scale Length
34" (863.6mm)

Fingerboard
Rosewood

Radius
23 5/8" (600mm)

Frets
21

Body
Alder

Neck
Maple

Bridge
Vintage Style

Pickups
Split Single x 1, Bar Single

Pickup Switch
N/A

Controls
Master Volume, Pickup Balancer, 3BandEQ

حالا نظر کلی تونو بین این 3 تا بگید

ما گیتارمونو خریدیمو کسی نظرشو نداد D:

Scourge
Friday 16 November 2012, 11:20 AM
ما گیتارمونو خریدیمو کسی نظرشو نداد D:

آقا ما که نظر داده بودیم، دیگه انتخاب آخرش با خودت بود :)
راستی مبارک باشه عزیز، کدوم رو گرفتی آخر سر ؟ چه قدری برات دراومد ؟ یه نمونه صدایی عکسی هم ازش بذار اگه میتونی

kamiii
Friday 16 November 2012, 03:22 PM
آقا ما که نظر داده بودیم، دیگه انتخاب آخرش با خودت بود :)
راستی مبارک باشه عزیز، کدوم رو گرفتی آخر سر ؟ چه قدری برات دراومد ؟ یه نمونه صدایی عکسی هم ازش بذار اگه میتونی

A4 کورت گرفتم 1,550,000
8988
البته کیفیت پایینه شرمنده

- - - Updated - - -

اینم عکس با کیفیت از سایت های خارجی8989

- - - Updated - - -

صدایی هم کیفیت پایین بود آپلود نکردم ولی صداش خوبه من راضیم فعلا

timepassenger
Sunday 27 January 2013, 02:33 PM
سلام دوستان... خسته نباشید... من چند وقت پیش یک پرسشی کرده بودم برای خرید بیس، الان یک مورد فکر کنم خوب برام جور شده...
من عاشق بیسم، سبک جز و راک (بیشتر راک، و هوی راک ... که دیگه خیلی با هم فرق دارن) رو کار می کنم، ولی خب پول درست و حسابی ندارم که مثل بقیه میلیونی بخرم، درهمین حدود 300 تومن دارم... الان یک گیتار Washburn پیدا کردم طرف میده 340، ولی 330 فکر نکنم بیش تر بهش بدم... اینم عکسش
می خواستم بدونم چطوره؟ قیمتش خوبه؟ بیشتر باهاش چی می زنن؟ اصلا به درد می خوره؟ یک سری مشخصات راجع بهش میدین؟
نوش چنده الان؟ ممنون میشم اگه بتنید کمکم کنید...
متشکر

Scourge
Sunday 27 January 2013, 11:20 PM
9163
Washburn T12

Basswood body
Bolt on maple neck
Rosewood fingerboard with dot inlay
Die cast tuners
24 frets
34" scale
Nut width: 42mm
P-style pickup
Chrome hardware
1 volume, 1 tone control

این مشخصات این بیس باید باشه با توجه به عکسی که گذاشته بودی. این بیس استارتر ساده ای هست، یعنی خیلی تفاوتی برای سبکی که میخوای بزنی ایجاد نمیکنه. از لحاظ قیمت واقعأ مطمئن نیستم خوبه یا نه، چون قیمت بیس های این رنج رو نمیدونم الان، یعنی کلأ بعد گرون شدن دلار قیمتی دستم نبوده! من پیشنهادی که میتونم بکنم اینه که بیس های همین رنج برندهای دیگه هم یه نگاهی بندازی و بعد انتخاب کنی، و البته قیمت اونا هم دستت باشن که حداقل انتخاب های بیشتری داشته باشی، و خب اگه انتخاب های خوبی نبودن همین washburn رو میتونی انتخاب کنی.

You can see links before reply این یه بیس از کورت هست، که فکر کنم یکی از برندهایی هست که توی ایران راحت ازش پیدا میشه. این تنها فرقش با اون Washburn جنس چوبشه، که اگه من بودم این رو ترجیح میدادم برای بلوز و چیزای سافت تر شاید.

You can see links before reply این هم مال یاماها هست، که نمایندگی هم داره توی جمهوری پیدا کردن این مدلش باید راحت باشه.

Ibanez GSR200 هم هست، که متأستفانه هرچی سعی میکنم الان لینکش بالا نمیاد. این هم توی همون رنج هست و میتونی در نظرش بگیری.

timepassenger
Friday 1 February 2013, 10:41 AM
سلام دوستان...
من همون بیس رو خریدم، فقط یک سوال داشتم
الان نه افکت دارم نه آمپلی فایر، گیتار هم هفته دیگه میرسه، می خواستم ببینم بدون اینا میشه صداشو در آورد؟؟
یکی از دوستان گفت می تونی از اسپیکر کامپیوترت به عنوان آمپلی استفاده کنی و برای افکت هم می تونی نرم افزارشو دانلود کنی... درسته؟ میشه این طوری یا باید خریدشون؟ قیمتشون چنده؟

Scourge
Friday 1 February 2013, 11:31 AM
مبارک باشه! امیدوارم کارتو راه بندازه!
بله میشه از برنامه برای صدا گرفتن استفاده کرد، من خودم مدت زیادیه که از برنامه Guitar Rig استفاده میکنم همراه با اسپیکر. اونقدری که گیتار الکتریک درش ساپورت شده به بیس توجه نکردن، ولی خب به هر صورت نسبت به یه Multi Effect قیمت پایین میتونه صداهای خیلی بهتری بهت بده. توی این تاپیک هرچیزی که لازم باشه برای راه انداختن برنامه توضیح داده شده You can see links before reply
اگه مشکل دیگه ای بود در خدمتیم

timepassenger
Friday 1 February 2013, 05:30 PM
ممنون، این رو استفاده می کنم ببینم چی میشه، بعضی ها نوشته بودن درست اجرا نمیشه، خدا کنه این جا خوب جواب بده ، پی سی دارم دارم و کارت صدا هم قبلا برادرم برای کارهای ظبط و صدابرداری فیلم Realtek HD گرفته بود، امیدوارم بخونه...
فقط یک سوال مهم داشتم اونم Muting کردن توی تکنیک Plucking...
من بالاخره نفهمیدم توی گیتار 4 سیم سیم های بالایی رو چطوری باید میوت کرد. بعضی جاها دیدم شصت دست چپشو می ذاشت، بعضی جاها می گرفت از انگشت انگشتری و کوچک دست راستش استفاده می کرد(روشون می ذاشت) و شصت دست راست رو همونطور روی Pickup می ذاشت بمونه حتی وقتی سیم G رو میزد. باز یک جا دیگه می گفت هر سیمی می زنی شصتت رو می ذاری سیم بالاییش تا میوت شه... یعنی داری G می زنی باید شصتت روی D بذاری تا این طوری میوت شده... من بالاخره نفهمیدم روش درست میوت کردن چطوریه... ممنون میشم توضیح بدین...

Scourge
Friday 1 February 2013, 06:58 PM
اگه کارت صدای اکسترنال هم که داری که خیلی خوبه، صداهای بهتری میتونی داشته باشی. ما که با همین On-board سر میکنیم :)
ببین دوست عزیز، این یکی از پایه های اولیه ی نوازندگی بیسه، یعنی چیزی که باید از همون اول درست یاد گرفت. برای همین بهت پیشنهاد میکنم حتمأ پیش یه استاد بیس بری و کارتو ادامه بدی. من خودم بدون استاد شروع کردم و متأستفانه یه تکنیک هایی رو کلأ غلط یاد گرفتم، مدتی هم طول کشید که تصحیح بشن. ولی خب اگه موقعیتش برات نیست که دیگه هیچی!

اون حالتی که شما از انگشت انگشتری و کوچک استفاده کنی خیلی تکنیک خوبیه، ولی هم خیلی عادت کردن بهش سخته و هم توی نوازندگی های خیلی پیچیده ازش استفاده میشه. معمولأ کسایی که تازه شروع میکنن از این حالت استفاده میکنن که شصت دست راست روی پیک آپ میمونه، و هر سیم بالاتری رو که میخوای بزنی شصت حرکت نمیکنه،و انگشت اول و دوم یه سیم موردنظر ضربه میزنن. باید توجه داشته باشی که انگشت اول و دوم در هر ضربه (Plucking) که انجام میدن طوری بالا میان که به سیم قبلی هم برخورد بکنن، که همون کار mute کردن رو انجام میده، و در عین حال صدای پرتر و گرمتری به فینگراستایل میده، در مقایسه با پیک. و برای mute کردن سیم های پایینتر هم که دست چپ این کارو انجام میده. یعنی وقتی که فرت میگیری کف دستت باید سیمهای بالایی رو mute کنه. کلأ روش استاندارد و پایه ( یا پایه تر باید گفت! چون روش زیاده) اینطوره. شما این رو داشته باش بقیه هم کم کم میتونی بر اساس استیلت بعدأ امتحان کنی. امیدوارم توضیحات کامل بوده باشه! :)

timepassenger
Friday 8 February 2013, 02:34 PM
من واقعا موندم که این روش واقعا جواب میده یا نه... استفاده کردن از کامپیوتر به عنوان افکت رو می گم...
الان چند ساعت هست نشستم ولی کاری نمی تونم کنم... هیچ صدایی در نمیاد از پی سی... همه جای نت رو گشتم هر ویدئویی دانلود کردم گرفت یک سیم رو به بیس وصل کرد اون ورشو به کامپیوتر بعد صداشو در آورد...
من الان یک سمت سیم رو به بیس وصل می کنم اون ورشو با یک تبدیل به قسمت آبی کارت صدا که همون line-in هست فکر کنم...
همه تاپیک هارو گشتم.. اون فایل پی دی اف آموزشیرو قدم به قدم رفتم... هیچی پیدا نمی کنم...
ASIO رو نصب کردم... همون که یک گزینه داره پیشرفته که عکس انیشتین بعد یک گزینه SIMPLE میاد به عکس جورج بوش...
من کارت صدام که SB هست رو انتخاب می کنم اون جا ، تو گیتار ریگ 5 هرکاری می کنم صدا در نمیاد ، آمپ بیس انتخاب می کنم نمیشه!
Playback میکروفون و لاین-این همه میوت هست، توی ریکورد هم لاین-این انتخاب کردم...
من نمی دونم شما چطوری صدا گرفتید ولی هرکاری می کنم نمیشه... چیکار کنم؟؟؟ افکت بگیرم بهتره؟ چنده افکت؟

Scourge
Friday 8 February 2013, 03:14 PM
سلام دوست عزیز.
راستش من با کارت صدای اکسترنال کار نکردم، همین الانم که از گیتار ریگ استفاده میکنم از کارت صدای On-board صدا میگیرم با استفاده از پورت میکروفون. حتمأ امکانش هست، شما اگه سوالتو توی همون تاپیک مربوط به نرم افزارهای گیتار الکتریک مطرح کنی مطمئنأ هانی جان راهنماییت میکنه، خیلی بهتر از چیزی که از دست من بربیاد.
مولتی افکت هم شما میتونی بگیری، ولی خب اون وقت نیاز به امپ هم داری گه اون هم یه خرج دیگه است، مگه اینگه کلأ بخوای فعلأ با هدفون تمرین کنی که من به شخصه پیشنهاد نمیکنم.
این به مولتی افکت خوب برای شروعه You can see links before reply تمام چیزهایی که نیاز داشته باشی ( Drum Machine, Built-In Tuner, Distortion ) رو داره، ولی خب مطمئنأ نه با کیفیت عالی. فکر کنم الان هم حدود 150-200 تومنی باشه.

timepassenger
Friday 8 February 2013, 03:22 PM
ممنون
یادم میاد دوستم یک الکتریک داشت، بعد به یک مولتی افکت وصل می کردم که با پا دکمه عوض میشه (همون پدال) خودش می گفت افکت ولی فک کنم اسم اصلیش Headphone amp. باشه، نمی دونم...
یادم میاد اونو وصل می کرد به گیتارش، بعد از اون افکت به اسپیکر پی سی ام وصل می کرد و می زد... صدا خیلی هم خوب بدون نویز و دیلی پخش میشد...
خب از اونا مگه نمیشه استفاده کرد؟ خب اون که آمپ نبود و داشت میزد... برای بیس هم ظاهرا باید بشه استفاده کرد...

Scourge
Friday 8 February 2013, 03:35 PM
بله میشه از اسپیکر هم استفاده کرد، ولی باید اسپیکر واقعأ خوب باشه که صدای بیس خوب بتونه بده ( به قول خود بیسیست ها صدای Fat و ballsy! ). برای گیتار الکتریک معمولأ اسپیکر راحت جواب میده چون نیازی به این صداهای بم تر ندارن، ولی بعضی اسپیکر ها کم میارن برای صدای بیس. البته اسپیکر شما رو نمیدونم چطوره، میتونی امتحان کنی. در اصل نیازی به افکت هم برای این کار نداری، میتونی بیس رو مستقیمأ به اسپیکر متصل کنی و ببینی صداش چطوره

timepassenger
Friday 8 February 2013, 03:54 PM
??
چطوری بیس رو مستقیم به اسپیکر وصل کنی؟
الان من ازون اسپیکر هایی دارم که ورودی خروجی سفید قرمز داره،
شانس خوبم یک تبدیل دارم که صدا رو به اونای تبدیل می کنه...
یک سیم گیتار دارم که دو سرش از اوناست که به گیتار وصل میشه...
یک سمت به گیتار وصل کردم ، اون طرفش رو به تبدیل اون به اون پورت صدا پشت کامپیوتر و دوباره یک تبدیل سرش برای تبدیل به این دوتایی ها...
ولی باز هم اجرا نمیشه! آخرش هم صدای این رو نتونستیم در بیاریم!!

Scourge
Friday 8 February 2013, 04:01 PM
خب پس اسپیکرت Active نیست، یعنی باید پورتش ورودیش باید مثل همون کابلت باشه و نیازی به تبدیل نداشته باشه که بتونی اینطور ازش استفاده کنی. من پیشنهاد میکنم روی همون Guitar Rig تمرکز کنی فعلأ که بتونی راهش بندازی :)

timepassenger
Sunday 10 February 2013, 10:26 AM
با سلام
یک سوال داشتم، من می خواستم بدونم که تیونر بیس نداریم کامپیوتری؟
هرچی دیدم این طوری بود که صدا رو پلی میکرد باید خودت کوک می کردی، مثل تیونر دستی چیزی که صدای بیس رو بگیره بعد مثلا بگه پیچ اش بالا تره یا پایین تر...

Honey_Shababi
Sunday 10 February 2013, 10:32 AM
با سلام
یک سوال داشتم، من می خواستم بدونم که تیونر بیس نداریم کامپیوتری؟
هرچی دیدم این طوری بود که صدا رو پلی میکرد باید خودت کوک می کردی، مثل تیونر دستی چیزی که صدای بیس رو بگیره بعد مثلا بگه پیچ اش بالا تره یا پایین تر...

سلام

خود برنامه Guitar Rig از خودش یک تیونر بسیار دقیق داره (همین تیونری که مد نظر شماست)

روی آیکونی که عکس دیاپازون داره کلیک کنید.

You can see links before reply .png

timepassenger
Monday 11 February 2013, 08:54 PM
با سلام ، یک سوال درباره فرتینگ داشتم...من این نکات رو یک جایی خودنم :
1- کف دست چپ نباید به neck بچسبه
مچ دست چپ نباید خم بشه وگرنه مشکل دست درد در آینده پیدا می کنیم.
شصت باید پشت neck باید، در راستای اون میله های فرت، یا همون عمود بر سیم
حالا باید اگه می خوای از تکنیک 4 انگشت استفاده کنی با 4 تا انگشتت 4 تا فرت بگیری!!!

من واقعا موندم! اصلا اینا منطقی نیستن... اصلا با هم دیگه جور در نمیان! آخه بحث ، بحث تمرین هم نیست، مثلا الان من 4 انگشت رو نمی تونم روی بار 1 و 2 و اینا بذارم چون خیلی فاصله دارن، طرف گفته بود از بار های ریز تر شروع کنید دستتون عادت می کنه ، ولی این دیگه اصلا منطقی نیست!!!
آدم یا باید دستش رو بچسبونه ، اگه نچسبونه مچش خود به خود خم میشه وقتی داری سیم 1 از بالا رو میزنی!!!!! انگشتان آدم مگه چقدره طولشون!!!
یا چطوری شصتت رو عمود بر سیم ها ، پشت neck بذاری وقتی داری بار 1 و 2 و اینا رو میزنی!!! خود به خود مچ خم می میشه!!! مگر این که شصت رو اونوری کنی!!!
من نمی فهمم اینا رو؟ واقعا همینه؟؟ یا من جاییش رو اشتباه می کنم؟!

Scourge
Wednesday 13 February 2013, 12:55 AM
سلام دوست عزیز.
این نکته هایی رو که خوندی درست هستند، ولی الزامی در انجامشون به شکل گفته شده نیست. برای مثال چسبیدن دست چپ ( منظور کف دست نیست، استفاده از انگشت هاست ) به فرت بورد خودش یه تکنیکه، که برای آرپژ زدن و Bar کردن در آکورد ها خیلی استفاده میشه. و همچنین همونطور که توی پست های قبلی هم گفتم از کف دست چپ برای میوت کردن سیم های بالا هم استفاده میشه.
این یه نکته، و نکته ی دیگه اینکه انگشت شصت شما همونطوری که گفتی موازی با فرت ها پشت نک قرار میگیره، و با حرکت دست چپ شما روی فرت ها بالا و پایین میره. برای مثال اگه میخوای سیم 1 رو بزنی انگشت شصت روی پایینترین قسممت نک قرار میگیره، و so on. و این قسمت رو هم که در مورد خم شدن دست بود من درست متوجه نشدم، چون کلأ نیازی به خم شدن دست در حالت طبیعی نوازندگی نیست! شاید اگه یه عکس ازش بذاری بتونه کمک کنه.
برای اون تکنیک One finger per fret هم، شما میتونی با استفاده از سه انگشت شروع کنی، مخصوصأ توی استفاده از همون فرت های 1 تا 4. نیازی نیست که حتمأ خودت رو خسته کنی، مخصوصأ اگه انگشت های کوتاهی داری که عادت به strech شدن هم ندارن. فقط شما این تمرین رو از فرت های 7 به بعد داشته باش که در طول زمان انگشتات بتونن عادت کنن. برای این کار هم میتونی از کروماتیک زدن ( یعنی برای مثال از فرت 7 تا 11 رو روی هر چهار سیم از بالا به پایین و بالعکس بزنی ) استفاده کنی، که هم یک تمرین برای قوی کردن انگشت ها و هم یک Warm up خوبه برای هر وقت که میخوای برای نوازندگی آماده بشی!
اگه قسمتی ابهام داشت یا سوال دیگه ای بود در خدمتم!

Yngwie_5
Wednesday 27 March 2013, 11:07 PM
Alex Webster Slapping
You can see links before reply ing_and_guitar_tones_1_.mp4.aspx

Scourge
Thursday 28 March 2013, 05:01 PM
Alex Webster Slapping
You can see links before reply ing_and_guitar_tones_1_.mp4.aspx
Death Metal Slapping! Hell yeah! :D
این الکس وبستر هم جنبه های دیده نشده ی زیادی داره، حداقل من یکی که ازش کافی ندیدم...اگه سولویی چیزی ازش داری رو کن فیض ببریم امیرمحمد!

Yngwie_5
Thursday 28 March 2013, 05:28 PM
کلا تو نت زیاد نیست ویدیو های الکس وبستر.Blotted Science رو هم یه چک بکن اونجا هم فعالیت داره.
اینم یدونه دیگه(بازم Slap)

Scourge
Saturday 11 May 2013, 04:29 PM
با سلام به دوستان!
از اونجایی که امیرمحمد عزیز به ویدیو از اجرای Turkish March با بیس گذاشته بود ( که من موندم چرا توی همین thread آپلود نکرد؟) و من بسیار لذت بردم، به این فکر افتادم که من هم در جوابیه ی این حرکت(!) اجرایی از Moonlight Sonata رو آپلود کنم که دوستان علاقه مند به بیس هم لذت ببرن. مدتی بود که این اجرا روی سیستم بنده خاک میخورد و دیدم که حیفه share نشه.

Yngwie_5
Saturday 11 May 2013, 05:27 PM
مرسی از جوابیه خوبت!
خیلی زیبا و تکنیکی بود.کار حضرت فیله.

اینجا همون کاره Turkish March رو میزارم که کسی ندیده ببینه.

Scourge
Friday 17 May 2013, 05:39 PM
مصاحبه Metal Eaters با Alex Webster، بیسیست گروه Cannibal Corpse
معمولأ توی مصاحبه هاش یه مقداری در مورد تکنیک و نقش خودش صحبت میکرد که من راستش منتظر این بودم بیشتر، ولی خب برای کسایی که به CP علاقه داشته باشن باز هم مصاحبه ی خوبیه :)
اینم از لینکش You can see links before reply

?Nelly: You've released your 12th studio album, “Torture" in 2012. What is different about this album
Alex Webster: I think, with Cannibal Corpse, we've always tried to keep the direction of the band the same. It’s a death metal band. It was in the beginning and still is now. And the lyrics were always about some sort of horror, kind of topic you know, some usually violent horror but event it’s not horror it’s still something dark. But I think the progression is just something that’s going to happen naturally. As you grow as a musician, you learn more about song writing, u learn more about how to play and it just come up with different idea as time goes by. I would like to think that it’s all stay very through to the original goal of the band but we had a progression just because hopefully we’ve become better of what we do over the years. We are not going to play exactly like what we did in first albums because we could play better now! Our music changed a little bit but it’s not so different. When we do a concert we normally play at least one song from every album that we’ve done and they all sink very well next to each other in the set. None of them seem out of place with each other so I think you could listen to every album we’ve done and it’s all death metal and it’s the same each time but there is a progression hopefully in a good direction.

?What kind of music inspired you when you were getting the band together
Our music was inspired by the bands we listened to. Our idea was based on albums like “kreator”: Pleasure to kill, “slayer”: Raining blood, “Dark angel”: Darkness descends and stuff like that. Those kinds of albums were what we were listening to, when we getting the band going. So I think a lot of our idea of what good Death metal music should sound like, comes from the really extreme and darker side of Thrash, you know, not the Thrash band that were a little bit slower and singing about poetic and stuff but Thrash band that they were almost death metal and that sang about evil things like Satan or horror. Really that stuff are almost Death metal. Like the album of “Kreator”: Pleasure to kill, maybe not the vocal, but the music, it was kind of Death metal music that we wanted to play. And also some old Death metal, you know, like Scream bloody gore by “Death” was a big inspiration for us. So you could see for, our band, a lot of fast stuff and a lot of stuff that had a fast Thrash beat was an inspiration and I think that those inspirations shaped the kind of Death metal music we made. For lyrics it’s all basically like horror movie and this kind of stuff. We try to use our own creativity to come up with these lyrics but we never tried to copy a source directly and none of the lyrics that I’ve ever done was based on an actual thing that happened.

You collaborated with “Vincent Locke” for the design of the artwork. He designs his art works on his own or does every cover, flow from a close collaboration between the group and the artist?

It’s different for each cover. Sometimes we’ve gone to “Vincent” with a fairly specific direction we want it to go and another time we just give him the name of the album and say think of something. And because “Vincent” comes from the horror comic book background and we’d work with him in a long time, we know that he’s going to make something that we’ll like. What he does is just coming up with a few different sketches based on the song title or the album. He sends us some different sketches and says hey, which of these do you like or is there anything you like me to change me in a different direction? We’ll choose our favorite between one or two sketches he gave us and he goes on that direction. But usually the most ideas are he’s. Most of the time it’s just him coming up with basic of our song titles and using his own creativity. Vincent is an excellent created artist and he is a very important part of our band’s imagery. For a long time we just had a business relationship with him but the past couple of years we become friends. Vincent is a great guy and a great artist and he’s been a very important part of the visual presentation of Cannibal Corpse’s music.

The lineup of Cannibal Corpse is eventually, rather stable compared to others. Is the osmosis really idyllic in the band?
Yeah, actually we’ve only had 3 lineup changes! We kicked out “Bob Rusay”, we kicked out “Chris Barnes” and “Jack Owen” quite. There are only 3 guys that used to be in Cannibal Corpse. 4 if we include “Jeremy Turner” who was the guitar player who played with us on one tour when “Jack” left, before we got “Rob Barrette”. The lineup that we have now, we’ve been together since 2005. “Rob” left for a while and “Patrick O'Briener” placed him and when “Jack” left, “Rob” came back. So I think for a 5 main band, to be around for 24 years until we had only 3 lineup changes. It’s ok!

Eleven albums, all under the leadership of metal blade records. After all this time, what do you think of the evolution of your relations with the label?
It’s been great you know. “Metal Blade”, we’ve been with them since the beginning and we become such good friends with them over the years. I mean, they were really very friendly to us even when the very beginning but as times goes by we have a many more relationship with them. “Brian Slagel” is a very great guy. It’s his label from the very beginning and he is always hired the very cool people there. We never say never about anything but it’s pretty much 99 percent that we’ll never record with another label. Cannibal corpse is a “Metal blade” band.

In your opinion, what is the reason that fans of Cannibal Corpse like this kind of lyrics and this kind of style of music you play?
You know it’s hard to say. Certainly in interesting horror and violence is something there is a lot more people interested in death metal. If you look at horror movies like “Saw” and that whole series of Saw movies, that’s certainly much popular than all the most popular death metal bands together. You are interested in things that are frightening. It doesn’t mean you like them but you find it interesting. So I think it’s probably a normal thing, just judging by how popular horror movies are. Death metal is just one kind of horror entertainment. There is a lot. I think human in general, at list a lot of human, are interested in horror but I don’t know why (laughing)

Most structures of your songs are very complex. So with such a high degree of concentration, is it easy to enjoy on stage and to communicate with audience?

It’s not so bad, I mean, there are a couple of complex songs in the set but you just have to memorize, you know. We practiced for four days a week in a month and always practicing these songs so it’s just something you don’t really need to think about on the higher level to be conscience when you play it. You can think about something else and still play the song because you played it so many times. it’s difficult for me to explain but the brain works that way. I don’t know exactly how it works but it works if you practice enough.

?!“Jim Carrey” is one of your biggest fan
That was 1993 and that was obviously one of the strangest things we’ve ever done! Jim was really nice; he said he was familiar with our music. I don’t know if he’s really a fan or something but I think he thought it was interesting that our band do this kind of music and it was something that he wanted in to the movie so we did it. I’ve never seen him since then, you know what I mean. He is a pretty busy guy. I think he’s got many other thing to do than hang out with bands (laughing). That was a great experience. There are probably people all over the place that like Metal and maybe you don’t realize it first. Just because they don’t necessarily have a traditional heavy metal appearance doesn’t mean they don’t like the music.

?Any advice for young musicians who are in this kind of music and are influenced by Cannibal Corpse
(بلا به دور!:D)
when I look at the career we had, I don’t really think that there would be a way to have planned it. You just do things day by day and try to make the best decision you can. It seems that we made a lot of right decisions. Maybe we’ve made some bad ones too, but I don’t know about it, you know what I mean. Our career is great but maybe it could be even better if we decided to do something else, I don’t know. But when you make a big decision, you have to do really what’s right for your heart. When we kicked out “Chris Barnes”, we knew it was the right thing to do. It was a dangerous decision for the business point but for us we had to do it musically and it was so important for us to get somebody who could sing in a different way like how “George” sings. “Chris” is a good friend of ours, and he is a great singer in his own way, but we wanted somebody who sings like “George”. We knew it’s going to be a challenge to replace somebody as important as “Chris” was, and it was a big decision. We could have taken the safe road and just kept “Chris” in the band but I don’t think that we would be happy in a long term. you know, in those kind of really difficult decisions, you just have to don really what you want to do because if you’re playing music and you’re not happy when you’re doing it, it’s going to eventually hurt your career. So you have to play just the music you love and with the people you want to play and hopefully you had a great career too!

orache
Tuesday 16 July 2013, 07:55 AM
اقا یه سوال برای متال و خوانندگی گیتار باس بهتره یا الکتریک ؟؟ اونایی که تو ویدیو نشون میده هم میخونن و هم گیتار میزنن الکتریکه یا باس ؟؟ ایا واسه خوندن فقط گیتار بیس کافیه ؟ یعنی مثلا 1 نفره تو خونه یا .... با گیتار بیس بهتر میشه یا گیتار الکتریک ؟

FMETAL
Tuesday 16 July 2013, 08:12 AM
^^^^
هر کدومشون می‌تونن باشن. بطور مثال هم Gene Simmons باسیست گروه Kiss می‌خوند هم Paul Stanley گیتاریست گروه، هم Ace Frehley گیتاریست دیگه همین گروه و حتی Peter Criss درامر گروه. شاید نتونی ببینی‌ کدومشون باس میزانه کدوم گیتار. بهمین خاطر پیشنهاد می‌کنم در مورد گروههایی که شو‌هاشون رو میبینی‌، یه سری عکس و ببینی‌ و مقالاتی درموردشون بخونی‌. اینجوری قیافه رو می‌شناسی که کدوم چیکار می‌کنن.

orache
Tuesday 16 July 2013, 04:05 PM
lemmy تو گروه motorhead گیتار باس میزنه خیلی خوشم میاد ولی اصلا به نظر نمیاد که صدای اهنگ از گیتار اون باشه :22:
شما چی فکر میکنین ؟؟ گیتار باس بهتره یا الکتریک ؟؟

FMETAL
Tuesday 16 July 2013, 04:19 PM
خوب، من اصلش از باس شروع کردم. وقتی‌ ۱۶ ساله شدم گیتار الکتریک رو شروع کردم. راستش، من اگه با کسی‌ بزنم که اون‌جوری که من میخوام گیتار بزنه، خودم ترجیح میدم باس بزنم. قدیما وقتی‌ با بهنام طالب زاده میزدم (حرف مال ۲۸ - ۳۰ سال پیشه)، و یا وقتی‌ با کیومرث صدیقی (اینم مال حدود ۱۷ - ۱۸ سال پیشه) کار میکردیم باس میزدم. وقتی‌ با کیومرث بودیم، کامببیز پیغمبری درامز میزد. واسه یه اختلاف کوچیک، کیومرث گذاشت رفت و کامبیز و من موندیم. خوب اونجا بود که من رفتم رو گیتار و دنبال باسیست افتادیم.

همه اینا رو گفتم، واقعا فرقی‌ نمیکنه که چی‌ بزنی‌. هر وقت درست زدی، اونموقع است که خودت از خودت خوشت میاد.

Lemmy هم واش خودش تریپیه!!! کنسرتش رو سال ۲۰۰۸ دیدم.

Yngwie_5
Sunday 25 August 2013, 06:55 PM
یه متد خوب برای بیسیست های آماتور

Title: Bass Guitar For Dummies
Writer: Patrick Pfeiffer
Publisher: For Dummies
Skill Level: Beginner

Language: English
Contains: 1 PDF Lesson Book + 86 MP3 Files
Download Size: 7.53 MB + 152.25 MB
======================

Download From MediaFire: Book (You can see links before reply) + CD (You can see links before reply)
Password: Metclub

منبع: Metclub.us

Scourge
Sunday 25 August 2013, 07:47 PM
یه متد خوب برای بیسیست های آماتور

Title: Bass Guitar For Dummies
Writer: Patrick Pfeiffer
Publisher: For Dummies
Skill Level: Beginner

Language: English
Contains: 1 PDF Lesson Book + 86 MP3 Files
Download Size: 7.53 MB + 152.25 MB
======================

Download From MediaFire: Book (You can see links before reply) + CD (You can see links before reply)
Password: Metclub

منبع: Metclub.us

خیلی هم عالی! یادمه اون اوایل خیلی دنبال یه کتاب یا متد برای شروع کردن بودم، از اونجایی که نتونستم از جایی پیدا کنم مجبور شدم با ویدئو های Youtube و زدن بیس لاین های معروف سر کنم تا وقتی که چند جلسه تونستم پیش یه استاد برم و تازه استلیم رو تصحیح کنم! و صد البته هنوز هم کمبود متد رو حس میکنم :D
خیلی ممنونم ازت امیرمحمد، مطمئنم بسیار مفید خواهد بود!

behnam200
Sunday 25 August 2013, 09:42 PM
کتاب bass basics برای dale titus -albert nigro خیلی کتاب خوبیه.با اینکه حجمش کمه ولی قشنگ راه میندازه
اگه بتونی گیر بیاری حتما بگیر

FMETAL
Sunday 25 August 2013, 10:14 PM
خیلی هم عالی! یادمه اون اوایل خیلی دنبال یه کتاب یا متد برای شروع کردن بودم، از اونجایی که نتونستم از جایی پیدا کنم مجبور شدم با ویدئو های Youtube و زدن بیس لاین های معروف سر کنم تا وقتی که چند جلسه تونستم پیش یه استاد برم و تازه استلیم رو تصحیح کنم! و صد البته هنوز هم کمبود متد رو حس میکنم :D
خیلی ممنونم ازت امیرمحمد، مطمئنم بسیار مفید خواهد بود!

والا اونموقع‌ها که تازه شروع کرده بودم نوازندگی رو، یکی‌ از کارهایی که خیلی‌ به باس زدنم کمک کرد، زدن باس‌هایی‌ بود که خیلی‌ ساده بودن، ولی‌ از نظر تکنیکی‌ کمک بسیار زیادی بهم کردن. سال ۱۹۷۵ بود که صفحه Dark Side Of The Moon رو برادر بزرگم (که اونموقع تو استریو بتهوون کار میکرد) در آورد و آهنگ Money رو گذاشت. شروع کرد بهم یاد دادنش. یه دو هفته وقت برد تا بتونم یه جورایی بزنمش. این اولین کاوری بود که زدم. تا قبلش برادرم پدرمو درآورده بود تا بتونم انگشت هام رو رو دسته باس جوری بگیرم که بتونم صدای سیم‌ها رو در بیارم (من دست چپم نمیچرخه. خیلی‌ مشکل انگشت گذاری داشتم). بعد از اون دیگه سر به آسمون میساییدم! بعدش هم که شروع کرد آهنگ Smoke On The Water رو همینطور بگیر و برو. اینا انقدر Bass Line‌های ساده‌ای دارن که باورتون شاید نشه. ولی‌ از نظر تکنیک باس زدن و همینطور "چگونه باس زدن" خیلی‌ کمک میکنه. یا مثلا باس اول آهنگ Pigs آلبوم Animaals گروه Pink Floyd. گامی‌ که میزنه و نت هایی‌ رو که روشون کار میشه، معرکه هستن. یا مثلا Bass line‌های گروه Santana. مخصوصاً آلبومهای سالهای ۱۹۶۹ تا ۱۹۷۳. از همه بهترشون هم Black Magic Woman و Soul Sacrifice. اینا رو نمیدونم خوشت بیاد یا نه امیر جان، ولی‌ باور کن وقتی‌ بزنیشون، انگار هرچی‌ بلد بودی دو برابر شده. امتحانش ضرری نداره.

Scourge
Sunday 25 August 2013, 10:43 PM
کتاب bass basics برای dale titus -albert nigro خیلی کتاب خوبیه.با اینکه حجمش کمه ولی قشنگ راه میندازه
اگه بتونی گیر بیاری حتما بگیر

والا ما که دوران basic برامون چه سخت چه آسون گذشت، خیلی هم کار برد که یادگیری های نه چندان درستم رو تصحیح کنم، به لطف یکی از استادهای خوب اهواز....
ولی خب به هرحال هیچ وقت بد نیست آدم بیشتر یاد بگیره! حتمأ میرم دنبالش دوست عزیز! ممنون بابت معرفی :)

والا اونموقع‌ها که تازه شروع کرده بودم نوازندگی رو، یکی‌ از کارهایی که خیلی‌ به باس زدنم کمک کرد، زدن باس‌هایی‌ بود که خیلی‌ ساده بودن، ولی‌ از نظر تکنیکی‌ کمک بسیار زیادی بهم کردن. سال ۱۹۷۵ بود که صفحه Dark Side Of The Moon رو برادر بزرگم (که اونموقع تو استریو بتهوون کار میکرد) در آورد و آهنگ Money رو گذاشت. شروع کرد بهم یاد دادنش. یه دو هفته وقت برد تا بتونم یه جورایی بزنمش. این اولین کاوری بود که زدم. تا قبلش برادرم پدرمو درآورده بود تا بتونم انگشت هام رو رو دسته باس جوری بگیرم که بتونم صدای سیم‌ها رو در بیارم (من دست چپم نمیچرخه. خیلی‌ مشکل انگشت گذاری داشتم). بعد از اون دیگه سر به آسمون میساییدم! بعدش هم که شروع کرد آهنگ Smoke On The Water رو همینطور بگیر و برو. اینا انقدر Bass Line‌های ساده‌ای دارن که باورتون شاید نشه. ولی‌ از نظر تکنیک باس زدن و همینطور „چگونه باس زدن” خیلی‌ کمک میکنه. یا مثلا باس اول آهنگ Pigs آلبوم Animaals گروه Pink Floyd. گامی‌ که میزنه و نت هایی‌ رو که روشون کار میشه، معرکه هستن. یا مثلا Bass line‌های گروه Santana. مخصوصاً آلبومهای سالهای ۱۹۶۹ تا ۱۹۷۳. از همه بهترشون هم Black Magic Woman و Soul Sacrifice. اینا رو نمیدونم خوشت بیاد یا نه امیر جان، ولی‌ باور کن وقتی‌ بزنیشون، انگار هرچی‌ بلد بودی
د
و برابر شده. امتحانش ضرری نداره.

چرا دوست نداشته باشم فرشاد جان! والا من همین الانشم میگم کاش از بلوز شروع کرده بودم! اون موقع خیلی سیستماتیک تر یاد میگرفتم. تقریبأ میشه گفت هر بیسیستی باید بلوز و فانک و جز کار کرده باشه که درک درستی از بیس به دست بیاره، چون که مبناشون Groove هستش، چیزی که مسلط شدن تقریبأ تمامیت هدف یه بیسیست هست.
من که خودم از متال شروع کردم! :D اول از همه بیس لاین های آسونتر متالیکا رو شروع کردم به زدن. اولین کار هم Enter Sandman بود، و بعدش هم For Whom The Bell Tolls (که همین الان هم از بیس لاین های موردعلاقم هست! اون اینترو واقعأ خلاقانه بوده). بدی این قضیه اینه که آدم تمرکز اصلیش رو روی سرعت و اون قدرت Primal مانند متال میزاره، و از اونجایی که نقش بیس توی متال هنوز هم خیلی مشخص نیست درک درستی ازش رو پیدا نمیکنه، که fill باید کجا باشه، کی میشه سولو زد، چطور groove رو میشه حفظ کرد، کجاها باید لاین گیتار رو دقیقأ کپی کرد و کجا چیزی متفاوت از اون زد.... تئوری جز دقیقأ این رو توضیح میده، و من راستش هنوز به اولش هم نمیتونم بگم که رسیدم! جالب اینه که تمام بیسیست های بزرگ متال هم یه پیش زمینه ای از جز و فانک داشتن، از Geezer Butler گرفته تا Cliff Burton و John Entwistle!

و واقعأ خوش به حالت که یک نفری بوده اون موقع که مسیر رو بهت نشون بده :D من که خودم سرخود پا شدم رفتم جمهوری یه بیس گرفتم، برگشتم شهرمون، بعد تازه از خودم پرسیدم حالا باید چیکار کنم؟! تو تاریکی قدم زدم تا یه چیزی شد :D
اینایی که نام بردی هم بین بهترین بیس لاین های تاریخ راک هستن! سادگی در عین حال داشتن یک groove واقعأ catchy! مثلأ همون Money، کل آهنگ به همون بیس لاین بنده. ولی خب Smoke on the Water بحثش جداس، استاد Blackmoore هستن دیگه :) من اتفاقأ علاقه ی وافری به بلوز دارم فرشاد جان! Santana نزدم تا الان راستش، مطمئنأ امتحان کردنش تجربه ی خوبی خواهد بود! :)

FMETAL
Monday 26 August 2013, 08:23 AM
والا ما که دوران basic برامون چه سخت چه آسون گذشت، خیلی هم کار برد که یادگیری های نه چندان درستم رو تصحیح کنم، به لطف یکی از استادهای خوب اهواز....
ولی خب به هرحال هیچ وقت بد نیست آدم بیشتر یاد بگیره! حتمأ میرم دنبالش دوست عزیز! ممنون بابت معرفی :)

چرا دوست نداشته باشم فرشاد جان! والا من همین الانشم میگم کاش از بلوز شروع کرده بودم! اون موقع خیلی سیستماتیک تر یاد میگرفتم. تقریبأ میشه گفت هر بیسیستی باید بلوز و فانک و جز کار کرده باشه که درک درستی از بیس به دست بیاره، چون که مبناشون Groove هستش، چیزی که مسلط شدن تقریبأ تمامیت هدف یه بیسیست هست.
من که خودم از متال شروع کردم! :D اول از همه بیس لاین های آسونتر متالیکا رو شروع کردم به زدن. اولین کار هم Enter Sandman بود، و بعدش هم For Whom The Bell Tolls (که همین الان هم از بیس لاین های موردعلاقم هست! اون اینترو واقعأ خلاقانه بوده). بدی این قضیه اینه که آدم تمرکز اصلیش رو روی سرعت و اون قدرت Primal مانند متال میزاره، و از اونجایی که نقش بیس توی متال هنوز هم خیلی مشخص نیست درک درستی ازش رو پیدا نمیکنه، که fill باید کجا باشه، کی میشه سولو زد، چطور groove رو میشه حفظ کرد، کجاها باید لاین گیتار رو دقیقأ کپی کرد و کجا چیزی متفاوت از اون زد.... تئوری جز دقیقأ این رو توضیح میده، و من راستش هنوز به اولش هم نمیتونم بگم که رسیدم! جالب اینه که تمام بیسیست های بزرگ متال هم یه پیش زمینه ای از جز و فانک داشتن، از Geezer Butler گرفته تا Cliff Burton و John Entwistle!

و واقعأ خوش به حالت که یک نفری بوده اون موقع که مسیر رو بهت نشون بده :D من که خودم سرخود پا شدم رفتم جمهوری یه بیس گرفتم، برگشتم شهرمون، بعد تازه از خودم پرسیدم حالا باید چیکار کنم؟! تو تاریکی قدم زدم تا یه چیزی شد :D
اینایی که نام بردی هم بین بهترین بیس لاین های تاریخ راک هستن! سادگی در عین حال داشتن یک groove واقعأ catchy! مثلأ همون Money، کل آهنگ به همون بیس لاین بنده. ولی خب Smoke on the Water بحثش جداس، استاد Blackmoore هستن دیگه :) من اتفاقأ علاقه ی وافری به بلوز دارم فرشاد جان! Santana نزدم تا الان راستش، مطمئنأ امتحان کردنش تجربه ی خوبی خواهد بود! :)

خوب این خیلی‌ خوبه که این سبک‌ها رو هم دوست داری که کار کنی‌ (حداقل برای اینکه راه و چاه دستت بیاد) بنظر من اگه احساس میکنی‌ که "نیاز" به فعالیت بیشتر (جهت فراگیری بیشتر) در این سبک‌ها داری، یه مدت اصلا Metal زدن رو تعطیل کن. Metal زدن جایی‌ نمیره. همیشه هست. اینکه قواعد جدیدی رو با‌هاشون آشنا بشی‌ خیلی‌ مهم‌تره (میدونم خودتم همین نظر رو داری).

این Ritchie Blackmore هم همیشه دیگرون رو زیر سایه خودش می‌برده. مردک همچین گیتار میزنه که انگاری هیچکدوم از نوازنده‌های دیگه آدم نیستن!!! ولی‌ همون Smoke On The Water بیشتر باس هاش روی سه تا نت زده میشه. ولی‌ همون سه تا نت خداییش خیلی‌ خوب "زده" میشن.

حالا اینها گروه‌هایی‌ هستن که تقریبا معروفن. یه سری کار‌ها هست که اصلا آدم می‌شینه هر چی‌ فکر میکنه که "خدایا، این کسی‌ که این رو زده، چه جوری بفکرش رسیده این رو بزنه؟" وقت کردی کارهای Stanley Clarck رو یه گوشی بده. بنظر من "بهترین" باسیست دنیاست.

behnam200
Monday 26 August 2013, 08:35 AM
پیشنهاد میکنم اهنگ blast از marcus miller رو گوش بدی

:redguitar:

اون موقعی که از بیس خسته شده بودم میرفتم این اهنگ رو گوش میدادم.روحیم قوی میشد دوباره میرفتم تمرین:21:

Scourge
Monday 26 August 2013, 09:53 AM
خوب این خیلی‌ خوبه که این سبک‌ها رو هم دوست داری که کار کنی‌ (حداقل برای اینکه راه و چاه دستت بیاد) بنظر من اگه احساس میکنی‌ که "نیاز" به فعالیت بیشتر (جهت فراگیری بیشتر) در این سبک‌ها داری، یه مدت اصلا Metal زدن رو تعطیل کن. Metal زدن جایی‌ نمیره. همیشه هست. اینکه قواعد جدیدی رو با‌هاشون آشنا بشی‌ خیلی‌ مهم‌تره (میدونم خودتم همین نظر رو داری).

این Ritchie Blackmore هم همیشه دیگرون رو زیر سایه خودش می‌برده. مردک همچین گیتار میزنه که انگاری هیچکدوم از نوازنده‌های دیگه آدم نیستن!!! ولی‌ همون Smoke On The Water بیشتر باس هاش روی سه تا نت زده میشه. ولی‌ همون سه تا نت خداییش خیلی‌ خوب "زده" میشن.

حالا اینها گروه‌هایی‌ هستن که تقریبا معروفن. یه سری کار‌ها هست که اصلا آدم می‌شینه هر چی‌ فکر میکنه که "خدایا، این کسی‌ که این رو زده، چه جوری بفکرش رسیده این رو بزنه؟" وقت کردی کارهای Stanley Clarck رو یه گوشی بده. بنظر من "بهترین" باسیست دنیاست.

من که همین الانش دارم یه متد بلوز رو تمرین می کنم، و این رو که تمومش کنم دوباره توی اهواز کلاس هام رو از سر میگیریم، اگه این ترم تحصیلی جدید و کار کردن مجالی برامون بذاره البته!

متال برای من یه علاقه شخصیه! راستش کاملأ درک میکنم این قضیه رو، بلوز و جز کار کزدن مثل مشق و تمرین میمونه، و متال کارکردن مثل یه چیزی که برای دل خودمه! طبیعتأ اولیش بیشتر نیازه دومی هرچند یک بار، ولی به هرحال هردوش رو میشه کنار هم داشت.

بیس لاین Smoke on the Water رو فکر کنم Roger Glover نوشته بود اون موقع، وقتی که هنوز توی گروه بود. بیس لاین خیلی Primal هست و دقیقأ از قوی ترین chord tone ها میکنه، به همین دلیل هم کاملأ نقش ساپورت کردن رو خوب ایفا میکنه و آهنگ رو پیش میبره. کلأ Roger Glover همینطور بوده کارش تا اونجا که میدونم. مخصوصأ اینکه با پیک میزده و معمولأ هم از یه MusicMan Stringray استفاده میکرده، که واقعأ با اینکه بیشتر مواقع کپی میکرده لاین گیتارو میشده صدای بیس رو واضح توی میکس داشته باشی. البته خوب وقتی یکی مثل ریچی بلکمور هست توی گروه اینکه خودتو نشون بدی کار واقعأ سختیه!

من خودم دنبال این کارها زیاد بودم! اتفاقأ همین Stanley Clarke یه مدتی با Marcus Miller و Victor Wooten که Trio تشکیل داده بودن به اسم SMV! که کاراشون واقعأ عجیب بود! معمولأ کلارک با آکورد گرفتن و یه حالت فلامنکو زدن و تربل بالا و گین زیاد دقیقأ یه بک گراند به وجود می آورد، مارکوس میلر هم که با اسلپ زدن ساختار رو پیش میبرد ( مگه میشه مارکوس چیزی به جز اسلپ هم بزنه؟ :D) ووتن هم با فینگراستایل ملودی میزد! یعنی کار از این experimental تر و جالب تر نمیشد! حالا هر کدوم از اینها خودشون خداوندگاری هستن توی بیس! ووتن که اصلأ استیل جدیدی برای اسلپ زدن خلق میکنه، مارکوس میلر که tone بیسش و تکنیکهای اسلپش باز هم چیزایی غریبی هستن، کلارک هم که خودش معرف حضوره :)

پیشنهاد میکنم اهنگ blast از marcus miller رو گوش بدی

:redguitar:

اون موقعی که از بیس خسته شده بودم میرفتم این اهنگ رو گوش میدادم. روحیم قوی میشد دوباره میرفتم تمرین

استاد میلر که روی سر ما جا دارن :) خیلی وقته کاراشو گوش میدم! همین الان هم جزء 3 top artist ام توی Last.fm هست! واقعأ از بیشتر کارهاش نمیشه گذشت! مخصوصأ آلبوم M2اش، groove ها فوق العادن، و توی هرکدوم حداقل بیش از چندین دقیقه سولوی بیس هست! این آلبوم Renaissance آخرش هم که از هر لحاظی عالی بود.
والا من که حسم به مارکوس میلر دوگانس! گوش که میدم در وهله ی اول شدیدأ انرژی میگیرم و سرحال بیام، ولی بعدش افسرده میشم که زدن این کارا رسمأ کار حضرت فیله :D یادش بخیر روز اول که رفتم بودم پیش استادم، بهش گفتم اگه میشه چندتا قطعه ی تکنیکی جلوم بزنه، Power و Lonnie's lament از مارکوس میلر رو زد، همین Double Thump ووتن رو هم چپ و راست استفاده میکرد. حالا من بودم و فکر اینکه حس میکنم خیلی کار داشته باشه به این سطح رسیدن :)

پ.ن: یه برنامه ای داشتم که همه ی این بیسیست ها رو توی همون تاپیک "معرفی بیسیست های مطرح جهان" معرفی کنم، که به دلایلی عقب افتاد. حالا که اسم این بزرگان اومد وسط احتمالأ دوباره آپش کنم!

Scourge
Friday 30 August 2013, 11:11 AM
Andy Irvine on how to play in Steve Harris' style

You can see links before reply (You can see links before reply)

همونجوری که عنوان میگه، جناب Andy Irvine که endorser واوریک هم هستن ( از بیس غول آسای 5سیم دستشون واقعأ معلومه!)، در مورد تکنیک هایی که استیو هریس توی بیشتر بیس لاین هاش استفاده میکنه توضیح میدن. برای کسایی که چندتا کار از Iron Maiden کاور کرده باشن شاید بدیهی به نظر بیاد، ولی اگه واقعأ سعی دارید که صدایی شبیه استیو هریس بگیرید (مخصوصأ با فینگراستایل) چندتا نکته ی خیلی خوب توی ویدیو هست که به درد میخوره.
ماهم که بازهم صدای یه وارویک رو شنیدیم و فیض بردیم! :) به هرحال Sharing is caring!

Scourge
Wednesday 11 September 2013, 07:37 PM
آهنگ Amnesia از گروه Blotted Science

You can see links before reply .jpg

جناب Alex Webster، بیسیست شناخته شده گروه Cannibal Corpse در این گروه فعالیت دارن. تمام کارها Instrumental هست و میشه توی سبک Technical Death Metal قرارشون داد. ولی خب بهانه ی من از به اشتراک گذاشتن این آهنگ سبکش نبوده، چون راستش من خودم خیلی کارای Technical Death گوش نمیکنم، ولی Tone بیس جناب وبستر جناب توی این کار من رو واقعأ محسور کرد، و منظورم واقعأ یه tone زیبا یا نرم نیست، یلکه خشن ترین و rock hard ترین tone ممکن رو مد نظرم دارم، که این دقیقأ صدای مورد علاقه ی من برای بیس متال هست! که این چند وقته به دلیل نداشتن equipment مناسب سعی کردم به هر روش ممکن شبیه سازیش بکنم و بتونم این تکنیک ها رو پیاده کنم، و خب، موفقیت واقعأ نسبی بوده!
به هرحال، صحبت فراوان است و مجال نه چندان زیاد. اینم از لینک:

پ.ن: اگه گذاشتن این آهنگ توی این تاپیک خلاف قوانین هست خوشحال میشم مدیران بنده رو مطلع کنن.

Scourge
Friday 27 September 2013, 08:21 PM
جناب الکس وبستر قرار هست که در کالج موسیقی برکلی سخنرانی ای درباره موسیقی و نحوه نوازندگی خودشون داشته باشن، و همچنین درباره کتاب جدیدشون توضیحی بدن.

طبیعتأ ما نمیتونیم اونجا باشیم و در سخنرانی شرکت کنیم! بجز علاقه من به الکس وبستر، دلیل گذاشتن این خبر اینجا این بود که تفاوت دیدگاه ها به موسیقی رو نشون بدم. به صورتی که اونجا کسی که موسیقیش ممکنه حاوی حتی جنجالی ترین المان ها باشه رو بهش اجازه میدن که درباره اش صحبت کنه، سخنرانی کنه و حتی کتاب بنویسه. ولی ما اینجا حتی بین خود هنرمندها هم نمیتونیم تفاوت عقیده ها رو تحمل کنیم، چه برسه به شنیدن حرف های همدیگه.
به هر صورت، کاش که من اونجا بودم! برکلی انگار بهشتی برای بیسیست هاست. تمام بیسیست های معروف حداقل یک بار اونجا سخن رانی داشتند تا به حال!

منبع: You can see links before reply

Alex Webster, Bassist of Cannibal Corpse

Tuesday / October 1, 2013 / 1:00 p.m.

Berk Recital Hall

Metal bass virtuoso Alex Webster of Cannibal Corpse will share his insights into his music, the bass, and the music business. He will also discuss his latest book release, Extreme Metal Bass.

Admission: Free

Scourge
Monday 30 September 2013, 07:25 PM

Greatest Death Metal Bassist

سایت Loudwire جدیدأ یک نظرسنجی برگذار کرده، و درشون بیسیست های معروف رو در مقابل هم قرار داده به هدف مقایسه. البته بنده با چنین مقایسه ای چندان موافق نیستم، چون هرکدوم از بیسیست ها مشخصات و خصوصیاتی دارن که در اون یکی پیدا نمیشه، ولی در هر صورت، از اونجایی که سبک های بیسیست های مورد مقایسه معمولأ یکسان هست میشه که مقداری باهاش ارتباط برقرار کرد.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Alex Webster بیسیست بسیار تکنیکی و خوش استیل گروه Cannibal Corpse هستن، که در پروژه instrumental به نام Blotted Science هم فعالیت دارن. تقریبأ تمام کسایی که در دنیای بیس هستن ایشون رو به عنوان یک بیسیست صاحب سبک و Shredder On Bass میشناسن، که خیلی افرادی نیستن که بتونن این لقب رو به خودشون نسبت بدن. هرکسی هم که تا حالا یک اجرای زنده از این گروه دیده باشه کاملأ درک خواهد کرد که presence جناب وبستر چیزی نیست که زیاد بشه پیداش کرد!

در اون سمت هم جناب Derek Boyer، بیسیست گروه Suffocation هستن که خود من هم تازه کشفشون کردم! استیل ایشون بسیار قابل توجه هست، که توی عکس پایین هم میشه اون رو مشاهده کرد. بیس اینقدر پایین قرار داره که گرفتن Cello شباهت پیدا کرده! و نکته جالب اینجاست که این موقعیت به نظر سخت چندان از قدرت و سرعت نوازندگی ایشون کم نمیکنه. تعریفاتی که از نوازندگی ایشون شنیدم در جای خود بسیار قابل توجه هست، و به همین دلیل Suffocation گوش کردن به زودی در دست کار خواهد بود :)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
نظر شما روی کدوم هست؟ من که خودم به وبستر رای دادم، ولی خب شاید بعد از مقداری Suffocation گوش کردن تونستم نظرم رو اندکی عوض کنم! با این که مقداری دور از ذهن هست :)

Yngwie_5
Monday 30 September 2013, 09:15 PM
وبستر که عزیز دله :4:
همه جا از Suffocation به عنوان سردمداران Brutal Death نام میبرن هر چند که من زیاد با موزیکشون ارتباط برقرار نمیکنم.

Scourge
Monday 30 September 2013, 09:28 PM
وبستر که عزیز دله :4:
همه جا از Suffocation به عنوان سردمداران Brutal Death نام میبرن هر چند که من زیاد با موزیکشون ارتباط برقرار نمیکنم.

وبستر که بسیار عزیز دله! خود دله :D
امیرمحمد حالا میتونی چند تا کار خوب ازشون معرفی کنی؟ نمیخوام برم بازم دیسکوگرافی دانلود کنم از یه آلبومشون خوشم نیاد بذارمش کنار. بحث پیدا کردن بیسیست هم هست مهمه قضیه :)

پ.ن: راستی این جناب Derek Boyer انگار توی Dying Fetus هم فعالیت داشته یه دورانی!

Yngwie_5
Tuesday 1 October 2013, 01:36 PM
من آلبوم Blood Oath رو از بقیه کاراشون بیشتر میپسندم.

Scourge
Thursday 10 October 2013, 03:38 PM
این عکس از John Entwistle مرحوم رو توی نت دیدم، و دلم نیومد که اینجا نذارمش.
لقبش Thunderfingers بود، و کاملأ هم لقب به جایی بوده. از استیل و تیپش هم که بگذریم، فقط یه نگاه به Cabinet های مارشال پشت سرش برای حس کردن کلمه Thunder کافیه!

FMETAL
Thursday 10 October 2013, 05:20 PM
خدا رحمتش کنه. دیروز سالروز تولدش بود. میگن کاری که ایشون برای گیتار باس کرد، معادل کاری بود که Jimi Hendrix برای گیتار الکتریک کرد.

Scourge
Thursday 10 October 2013, 09:47 PM
دقیقأ همینطوره. نه فقط از لحاظ تکنیک و نوازندگی، که سهم عمده ای هم در زمینه داشته (3 finger picking، یا به قول خودش typewriter picking که این روزا خیلی توی موسیقی های تمپو بالا مثل راک و متال مرسوم هست از همین ایشون شروع شده. استفاده از سیم های roundwound برای صدای سنگین تر و خیلی چیزهای دیگه) ایشون از لحاظ Hardware هم گیتار بیس رو چند پله ارتقاء داد. از کابینت های جدید و بهینه مارشال گرفته تا خیلی از تکنولوژی های جدیدی که در ساخت بیس ازشون استفاده میشده.
البته واقعأ جای تأسف داره، چون بجز بین بیسیست ها چندان شناخته شده نبوده، ولی مثل خیلی دیگه از Legend هایی که میشناسیم معروف نشده. In short, خیلی underrated بوده! Which is a darn pity.

Scourge
Wednesday 13 November 2013, 09:42 PM
هم به منظور مقداری لبخند، و هم بالا آوردن این تاپیک! :)

بیسیست بودن معایبی هم داره!

Scourge
Tuesday 26 November 2013, 09:59 PM
خب از اونجایی که انگار چندان شخص بیسیست و یا علاقه مند به گیتار بیسی توی انجمن ها نیست، و بنده هم اینجا متکلم وحده شدم، یه مقداری شخصی سازی انجام بدم و در مورد بیس های مورد علاقه ام صحبت کنم! :) که در هر صورت چندان از کلیت تاپیک هم به دور نیست، و شاید به درد کسی بخوره.

مدتی هست که توی نوازندگیم به مشکل برخوردم، و حس میکنم که به یه بیس 5 سیم نیاز دارم. به همین دلیل هم یک تحقیقی انجام دادم که با این وضعیت بازار ایران و البته بودجه چه گزینه هایی موجود هست. که بیس های مناسبی رو که پیدا کردم هرچند وقت یک بار اینجا میذارم.

اول از همه بیس BTB675M آیبانز (Ibanez) هست. با این مشخصات:

Neck type: BTB5 5pc Maple/Bubinga neck-thru

Body: Walnut top/Ash wing body

Fretboard: Maple fretboard w/Abalone dot inlay

Fret: Medium frets

Bridge: Mono-rail II bridge

Neck pu: Bartolini® BH1 neck pu

Bridge pu: Bartolini® BH1 bridge pu

Equaliser: EQB-IIIS 3-band eq w/Mid frequency switch

Nut saddles: BLACK TUSQ XL® nut

Hardware color: Cosmo black

10139

خب یکی از مشخصه های مهم نک-ترو بودن ساز هست، که به ساستین خیلی کمک میکنه. و وقتی از Groove زدن بیرون بیایم و بخوایم ملودی و یا سولو بزنیم خیلی کمک میکنه.

چوب نک هم ترکیبی از بوبینگا و میپل هست، که یکی از ترکیب های مورد علاقه ی منه. این ترکیب رو میشه توی خیلی از بیس های وارویک هم دید. بوبینگا جنس صدای گرم تری داره، و میپل مقداری تیزتر، مثل جز بیس های فندر. ترکیب این دو واقعأ صدای خوبی رو بوجود میاره.
فرت بورد هم که میپل هست، و این هم مشخصه بالا رو تقویت میکنه.

در مورد بریج هم کاملأ مطمئن نیستم، ولی از کسی که این ساز رو داشته پرسیدم و گفته که کار باهاش (عوض کردن سیم، بالا پایین بردن اکشن، تنظیم تنشن و غیره) بسیار راحت هست، و به صورت کلی بریج مناسبی هست برای این قیمت.

ساز 24 فرته هست، کاملأ استاندارد، و مناسب برای کارهای سولو. پیکاپ ها هم پیکاپای معروف بارتولینی هستن. البته پیکاپای این ساز یکی از نکاتی هستن که کاملأ ازشون مطمئن نیستم، چون نه reviewای توی نت پیدا می شد و نه صدای ساز رو از نزدیک شنیدم. در هر صورت گزینه خوبی باقی میمونه.

و صد البته EQ 3band ساز هست، که قابلیت به دست آوردن صداهای بسیار مختلفی رو به ساز میده. و سوییچ مید همین EQ با روشن شدن فرکانس های مید رو کاملأ تقویت میکنه، و به صورتی اونجا رو پر میکنه. که این میتونه صدای خیلی Punchyای (مثل مشت! صدایی که قدرت زیادی داره، ولی نه بیش از حد بم و Boomy هست نه زیاد زیر) به ما بده، که مخصوصأ توی میکس های متال خیلی مناسب هست.

از لحاظ قیمت کاملأ مطمئن نیستم! ولی قیمت ورژن 4 سیم همین ساز، که پارسال قسمت کردم، 1.5 میلیون بود. باید تا الان تغییر زیادی کرده باشه، ولی در هر صورت وقتی دسترسی به برندهایی مثل فندر و وارویک نیست سازهایی مثل کورت و آیبانز توی این رنج قیمتی گزینه های خیلی خوبی به حساب میان. حداقل برای قشر دردمند موزیسین ها!

kopoloo
Friday 30 May 2014, 04:39 PM
با سلام خدمت دوستان عزیز من الان هم گیتار پاپ و هم الکتریک کار می کنم ایا می توانم گیتار باس رو هم شروع کنم؟
و ایا گیتار باس دست را برای نوازندگی الکتریک و گیتار پاپ بهم نمیزند؟ در ضمن چرا گیتار باس اینقدر از بقیه گیتارها گرانتر هست ؟
و ایا گیتار باس از الکتریک سخت تر هست یا نه؟ خواهشا مرا راهنمایی کنید؟

kopoloo
Saturday 31 May 2014, 08:28 AM
با سلام خدمت دوستان عزیز من الان هم گیتار پاپ و هم الکتریک کار می کنم ایا می توانم گیتار باس رو هم شروع کنم؟
و ایا گیتار باس دست را برای نوازندگی الکتریک و گیتار پاپ بهم نمیزند؟ در ضمن چرا گیتار باس اینقدر از بقیه گیتارها گرانتر هست ؟

کسی نیست جواب مارو بده؟

kopoloo
Saturday 31 May 2014, 07:23 PM
کسی نیست جواب مارو بده؟

کسی نیست جواب مارو بده؟

Rolling_Stone
Saturday 31 May 2014, 09:31 PM
دوست عزیز یکم صبر کنین متخصصین به سوال شما رسیدگی میکنن :دی .نیازی به بالا اوردن 12 ساعت درمیان! تاپیک نیست.
اینا نظرات منه . بهتره برای پاسخ های دقیق تر منتظر افراد متخصص باشین

ایا میتونی گیتار بیس رو شروع کنی ؟ اگه گیتار بیس داشته باشی و بخوای که شروع کنی , اره! چرا که نه ؟

اگه به نوازندگی یه سازی تسلط نسبی داشته باشی , بنظرم تا وقتی دستتو با یه ساز دیگه نشکنی!! ( یا دچار اسیب دیدگی ِ تعریف شده از سوی پزشکان نکنی ), برای نوازندگی ساز اولیه ت مشکل ساز نمیشه . بلکه میتونه به بهبود نوازندگی و دست یافتن به ایده و تکنیک های تازه هم منجر بشه .

من خودم بیس نزدم ولی خیلی علاقه مند شدم در 5-6 ماه اخیر . هر چه ریتم نوازی و مخصوصا درکت از ریتم بهتر باشه , در نوازندگی بیس بهتر عمل میکنی .
از لحاظ سخت بودن که خب هر ساز و هر نقشی در موسیقی سختی های خودش رو داره .
اما نقش گیتار بیس بنظرم خیلی حساس هست . هم وظیفه ی ریتمیک داره و هم هارمونیک و هرچی باشه ریشه ی groove جاری در یه اهنگ قراره تو دستات باشه:دی

علاقه , پشت کار , Groove !:دی:redguitar:

Scourge
Sunday 1 June 2014, 02:19 AM

سلام دوست عزیز!

1- بله هیچ مشکلی نیست، میشه روی چند ساز در آن واحد کار کرد، ولی به قول معروف "توصیه" نمیشه، مخصوصأ اگه در قسمت های مقدماتی یادگیری سازتون هستین؛ چون روی هر سازی باید مدتی وقت گذاشته بشه و مفاهیم اصلی اون ساز درک بشه. ممکنه همچین کاری به درکتون از ساز لطمه بزنه، و البته ممکنه که شما نابغه ای کشف نشده باشین و بتونین چند صد ساز رو در آن واحد یاد بگیرین :) امکان همش هست، ولی به صورت معمول توصیه نمیشه.

2- امکان این قضیه هست. چون پرده گرفتن روی بیس مقداری سخت تر هست ( به دلیل کلفتی سیم ها) و نیاز به قدرت بیشتری داره، درحالی که فشار بیشتر وارد کردن روی سازهایی مثل گیتار مشکل ایجاد می کنه و اصولی نیست. البته اگه منظورتون از "دست"، پرده گرفتن باشه. اگه منظور دست ضربه زننده به سیم هاست، که بر میگرده به اینکه میخواین با انگشت بیس بزنین یا پیک. که این بحث یه مقداری جلوتره، و شما باید اول مشخص کنین که کلأ میخواین بیس بزنین یا نه!

3- گرونی بیس چندین دلیل داره، که برای مثلا یکیش این هست که به نسبت ساز "کمیاب" تری هست توی ایران، و طبیعتأ به دلیل زیاد نبودنش فروشنده ها قیمت رو بالاتر میذارن (که نه تنها منصفانه نیست، بلکه احمقانه س). البته بستگی داره چه بیسی مد نظرتون باشه. بیس ارزون هم زیاد داریم.

4- هیچ سازی نسبت به ساز دیگه ای سخت تر یا آسون تر نیست. مهم درک مفاهیم مربوط به اون سازه، و در مواقع خیلی خاص شرایط فیزیکی شما ( موارد خیلی خاص!). اگه شما ذهنیت ریتمیک خوبی داشته باشین یادگیری بیس چندان سخت نیست. حداقل در مراحل پایه ای.

امیدوارم کمکی کرده باشم! سوالی دیگه باشه در خدمتم.

Anarchist
Wednesday 25 June 2014, 04:27 PM
میشه یخورده درباره مدت زمان یادگیری بیس توضیح بدید؟ مثلا اینکه با یه سطح تمرین نرمال در عرض چه مدت میشه به چه سطحی رسید؟!

من چند سالی میشه ویولن کار می کنم، ولی به دلیل درس و مشغله زیادی که داشتم وقفه های کوچیک و بزرگ زیادی افتاد وسطش و سلیقه ی خودم که در حقیقت از موسیقی اون اوایل شناخت کاملی نداشتم به مرور تغییر کرد تا اینکه الان بیشتر پراگرسیو راک، جز و بلوز گوش میدم و تمام عشق و علاقه موسیقیایی من تو اینا خلاصه میشه هر چند همچنان کلاسیک رو دوست دارم ولی نه در حد اونا...

این باعث شده تو ویولن بی انگیزه کار کنم و فقط کتابارو تموم کنم برم جلو بدون هیچ نوآوری و تلاشی برای زدن قطعات ویولن معروف (که متاسفانه بیشتر در سبک های پاپ و سنتی و کلاسیک هستن و من پاپ و سنتی رو که به هیچ وجه اما کلاسیک رو یه کارایی توش انجام دادم ولی نه در حد کسی که 4-5 کتاب ویولن رو کار کرده باشه) واسه همین چند وقتیه به فکر تعویض ساز و شروع کردن بیس افتادم که بتونم ضمن تمرین تو فضای سبک های مورد علاقه ام باشم...

دارم دیوونه میشم نمیتونم تصمیم بگیرم کسی نظری نداره؟! تو بخش ویولن هر چی گشتم ویولونیستی با این جور علایق پیدا نکردم همه یا تو فکر صبا و خالقی و بدیعی ان یا شادمهر عقیلی و بیژن مرتضوی (کلاسیک به کنار)... با خودم گفتم بیام این طرف یه تفعلی بزنم شاید فرجی بشه

به شدت منتظر نظر ها و پیشنهاداتون هستم :53:

Scourge
Wednesday 25 June 2014, 08:44 PM
میشه یخورده درباره مدت زمان یادگیری بیس توضیح بدید؟ مثلا اینکه با یه سطح تمرین نرمال در عرض چه مدت میشه به چه سطحی رسید؟!

من چند سالی میشه ویولن کار می کنم، ولی به دلیل درس و مشغله زیادی که داشتم وقفه های کوچیک و بزرگ زیادی افتاد وسطش و سلیقه ی خودم که در حقیقت از موسیقی اون اوایل شناخت کاملی نداشتم به مرور تغییر کرد تا اینکه الان بیشتر پراگرسیو راک، جز و بلوز گوش میدم و تمام عشق و علاقه موسیقیایی من تو اینا خلاصه میشه هر چند همچنان کلاسیک رو دوست دارم ولی نه در حد اونا...

این باعث شده تو ویولن بی انگیزه کار کنم و فقط کتابارو تموم کنم برم جلو بدون هیچ نوآوری و تلاشی برای زدن قطعات ویولن معروف (که متاسفانه بیشتر در سبک های پاپ و سنتی و کلاسیک هستن و من پاپ و سنتی رو که به هیچ وجه اما کلاسیک رو یه کارایی توش انجام دادم ولی نه در حد کسی که 4-5 کتاب ویولن رو کار کرده باشه) واسه همین چند وقتیه به فکر تعویض ساز و شروع کردن بیس افتادم که بتونم ضمن تمرین تو فضای سبک های مورد علاقه ام باشم...

دارم دیوونه میشم نمیتونم تصمیم بگیرم کسی نظری نداره؟! تو بخش ویولن هر چی گشتم ویولونیستی با این جور علایق پیدا نکردم همه یا تو فکر صبا و خالقی و بدیعی ان یا شادمهر عقیلی و بیژن مرتضوی (کلاسیک به کنار)... با خودم گفتم بیام این طرف یه تفعلی بزنم شاید فرجی بشه

به شدت منتظر نظر ها و پیشنهاداتون هستم :53:

سلام دوست عزیز

اول از همه بهتون تبریک میگم، و جای بسی خوشحالی داره که به بیس علاقه مند شدین :) مطمئنأ نسبت به ویولن زمین تا آسمون فرق میکنه، ولی توی اون سبک هایی که گفتین بیس نقش خیلی مهمی داره و جای کار بسیار زیاد برای خلاقیت، که به شخصه برای من هیجان انگیز ترین نکته کار کردن توی این سبک هاست.

در مورد سوالتون برای زمان، راستش برای هیچ سازی خیلی زمان دقیقی رو نمیشه تعیین کرد، چون به هرحال بستگی به خود فرد، پشتکار، خلاقیت، روش یادگیری در پیش گرفته شده، و خیلی فاکتور های دیگه داره.

ولی کلأ اگه بخوایم دقیق بود رو کنار بذاریم، به نظر من دو تا قسمت هست که نیاز به وقت گذاشتن داره برای بیس، مخصوصأ وقتی از ساز دیگه ای سمتش برین.
1) عادت کردن به مشخصات فیزیکی بیس هست. حالا برای شما که می خواین از ویولن سازتون رو تغییر بدین، یه جورایی مثل سراغ کنترباس رفتنه. بیس فاصله بیشتری بین پرده هاش داره، سیم های ضخیم تری داره و طبیعتأ نیاز به Attack (قدرت ضربه زدن به سیم) بیشتری داره. برای عادت کردن به خود ساز، بر اساس تجربه شخصی خود بنده، تقریبأ یک ماه دو ماهی کفاف میده. یعنی اینکه دیگه مشکلی برای نواختن ساز نداشته باشین و راحت بتونین روی فرت بورد حرکت بکنین. این قسمت عادت کردن به ساز هم چیزی جدا از پروسه کلی یادگیری نیست، یعنی در همون حال که تئوری رو تمرین می کنین و ساز می زنین خودش خود به خود و به آرامی اتفاق می افته.

2) قسمت دومی که مقداری وقت نیاز داره درک ریتم و تئوری مربوط به بیسه. که این یدونه وقت گیرتره، چون نیاز به فهمیدن پایه های بلوز و جز داره، و بعد میتونه به سبک های دیگه ای مثل راک و متال وارد بشه. من یادمه بعد یه مدتی که با استادم کار می کردم بهم می گفت وقتی به پایه بلوز مسلط بشی می تونی توی چند ماه به یه بیسیست کاملأ قابل اعتماد تبدیل بشی، یعنی کسی که هر بیس لاین استانداردی رو بتونه بزنه. این قسمت وقت گیر تره ولی در عین حال قسمت fun قضیه اس! :)

همونطوری که اول گفتم زمان خیلی مشخصی وجود نداره برای یادگیری، واقعأ بستگی به خودتون داره. ولی برای شروع کردنش هیچ وقت دیر نیست، و یادگیری اش اونقدر سخت نیست که مشکل ساز بشه!

Anarchist
Wednesday 25 June 2014, 10:37 PM
سلام دوست عزیز

اول از همه بهتون تبریک میگم، و جای بسی خوشحالی داره که به بیس علاقه مند شدین :) مطمئنأ نسبت به ویولن زمین تا آسمون فرق میکنه، ولی توی اون سبک هایی که گفتین بیس نقش خیلی مهمی داره و جای کار بسیار زیاد برای خلاقیت، که به شخصه برای من هیجان انگیز ترین نکته کار کردن توی این سبک هاست.

در مورد سوالتون برای زمان، راستش برای هیچ سازی خیلی زمان دقیقی رو نمیشه تعیین کرد، چون به هرحال بستگی به خود فرد، پشتکار، خلاقیت، روش یادگیری در پیش گرفته شده، و خیلی فاکتور های دیگه داره.

ولی کلأ اگه بخوایم دقیق بود رو کنار بذاریم، به نظر من دو تا قسمت هست که نیاز به وقت گذاشتن داره برای بیس، مخصوصأ وقتی از ساز دیگه ای سمتش برین.
1) عادت کردن به مشخصات فیزیکی بیس هست. حالا برای شما که می خواین از ویولن سازتون رو تغییر بدین، یه جورایی مثل سراغ کنترباس رفتنه. بیس فاصله بیشتری بین پرده هاش داره، سیم های ضخیم تری داره و طبیعتأ نیاز به Attack (قدرت ضربه زدن به سیم) بیشتری داره. برای عادت کردن به خود ساز، بر اساس تجربه شخصی خود بنده، تقریبأ یک ماه دو ماهی کفاف میده. یعنی اینکه دیگه مشکلی برای نواختن ساز نداشته باشین و راحت بتونین روی فرت بورد حرکت بکنین. این قسمت عادت کردن به ساز هم چیزی جدا از پروسه کلی یادگیری نیست، یعنی در همون حال که تئوری رو تمرین می کنین و ساز می زنین خودش خود به خود و به آرامی اتفاق می افته.

2) قسمت دومی که مقداری وقت نیاز داره درک ریتم و تئوری مربوط به بیسه. که این یدونه وقت گیرتره، چون نیاز به فهمیدن پایه های بلوز و جز داره، و بعد میتونه به سبک های دیگه ای مثل راک و متال وارد بشه. من یادمه بعد یه مدتی که با استادم کار می کردم بهم می گفت وقتی به پایه بلوز مسلط بشی می تونی توی چند ماه به یه بیسیست کاملأ قابل اعتماد تبدیل بشی، یعنی کسی که هر بیس لاین استانداردی رو بتونه بزنه. این قسمت وقت گیر تره ولی در عین حال قسمت fun قضیه اس! :)

همونطوری که اول گفتم زمان خیلی مشخصی وجود نداره برای یادگیری، واقعأ بستگی به خودتون داره. ولی برای شروع کردنش هیچ وقت دیر نیست، و یادگیری اش اونقدر سخت نیست که مشکل ساز بشه!

ممنون از جواب سریع و مفصلتون! چقدر بیس مظلوم واقع شده تو این انجمن فقط یه تاپیک لابلای صد تا تاپیک الکتریک واسه بیس پیدا میشه... چرا مسئولین رسیدگی نمی کنن؟!!!؟ :21:

راجع به اون که پرسیدم تو چه مدت میشه به کجا رسید میشه مصداق بدید مثلا بگین با چند مدت تمرین میشه بیس لاینه فلان آهنگ فلان بند رو زد یا یه همچین چیزی؟!

می خوام بدونم تمرین کردن بیس چه حسی داره؟! آخه معمولا بیس صداش تحت الشعاع سازهای دیگه که لیدینگ هستن قرار می گیره کمتر پیش میاد تو یه آهنگی تکنوازی بیس داشته باشیم (مگه تو همون جز و فانک و فیوژن) مثلا اگه بیسیستای این انجمن نمونه قطعات تمرینی خودشونو بذارن (نه صرفا کاور آهنگ های معروف) میتونه خیلی مفید باشه... تو بخش ساز های دیگه خیلی نمونه کار تمرینی قرار میدن

Scourge
Friday 27 June 2014, 02:06 PM
ممنون از جواب سریع و مفصلتون! چقدر بیس مظلوم واقع شده تو این انجمن فقط یه تاپیک لابلای صد تا تاپیک الکتریک واسه بیس پیدا میشه... چرا مسئولین رسیدگی نمی کنن؟!!!؟ :21:

راجع به اون که پرسیدم تو چه مدت میشه به کجا رسید میشه مصداق بدید مثلا بگین با چند مدت تمرین میشه بیس لاینه فلان آهنگ فلان بند رو زد یا یه همچین چیزی؟!

می خوام بدونم تمرین کردن بیس چه حسی داره؟! آخه معمولا بیس صداش تحت الشعاع سازهای دیگه که لیدینگ هستن قرار می گیره کمتر پیش میاد تو یه آهنگی تکنوازی بیس داشته باشیم (مگه تو همون جز و فانک و فیوژن) مثلا اگه بیسیستای این انجمن نمونه قطعات تمرینی خودشونو بذارن (نه صرفا کاور آهنگ های معروف) میتونه خیلی مفید باشه... تو بخش ساز های دیگه خیلی نمونه کار تمرینی قرار میدن

بله دیگه، چندان توی انجمن انگار علاقه مند به بیس نداریم، این تاپیک هم همینجا مونده برای هر کسی کاری سوالی داشت هر چند وقت یه بار، مثل یه مغازه قدیمی ته بازار! بنده هم پیر خراباتی اونجا! :D

آخه دو تا موضوع وجود داره. شما یا می خوای نوازنده بشی، یا بیسیست. یعنی کسی که بیس میزنه، یا بیس رو می فهمه.
مثلأ شما همین هفته اول که ساز دستت باشه، به احتمال زیاد می تونی بیس لاین Enter Sandman متالیکا رو بزنی. ولی خب فقط زدنش چندان سودی نداره، فهمیدنشه که نکته اصلیه، که چرا این بیس لاین، لاین خوبیه. یا شاید با تمرین نه چندان زیاد هم بشه Smoke on the Water گروه Deep Purple رو هم زد، یا حتی Money پینک فلوید. اینا بیس لاین های ساده این، ولی توی نوشتنشون خلاقیت زیادی به خرج رفته، که با در نظر گرفتن ترکیب شون با بقیه ساز ها و درامز مشخص میشه. شما کلأ اگه می خوای کار کنی، اگه با یه متد پیش بری که پایه ای بیس لاین ها رو توضیح بده خیلی بهتره. مثلأ یه متد بلوز، که کار رو شروع کنه.

خب نکته همینه، که بیس نقشش توی زیرلایه آهنگه :D بیس باید همیشه Groove رو نگه داره و از ریتم خارج نشه، حداقل توی ساختاری که تعریف شده. حالا شاید بشه برای ویولن یه ملودی رو به عنوان کار تمرینی گذاشت، ولی بیس بدون درام یا هارمونی پشت سرش خیلی معنا پیدا نمی کنه. البته اگه به شنیدن تکنوازی بیس علاقه دارین، من خودم چنتا نمونه کار توی پیج خودم گذاشتم، البته مال خیلی وقت پیشن و با ذهنیتی متفاوت، ولی ممکنه به دردتون بخوره.

Armin123
Sunday 14 February 2016, 05:04 PM
سلام.آقا اگر میشه هرچی سریع تر کمکم کنین.میخام بیس بخرم.توی یک و پونصد هم بیشتر نمیخوام هزینه کنم.کلا بشه یک و پونصد.میشه بهترین گزینه رو بهم بگین.فقط سریع