PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اجرانشدن برخی دستگاههای ایرانی رو گیتار

habib_best
Wednesday 29 September 2010, 10:33 AM
دیروز با استادم حرف میزدم گفت که بعضی از دستگاههای ایرانی رو تو گیتار نمیشه ایجادکرد علتشم اینه که بعضی هاشون چندتا کرن برمیداره که وقتی این کرن به نت ایست بیفته نمیشه اجرا کرد.
نظرتون چیه؟

DesironnA
Wednesday 29 September 2010, 11:29 AM
درود
مبحث جالبیه..
اما من یه چیزی رو متوجه نشدم.
نت ایست چی هست؟

اما مطلب دیگه اینکه با بند کردن میشه سوری رو اجرا کرد. اما برای اجرای کرون باید حتما با ترمولو دایو کرد که چون کرون یک چهارم پرده بمول میشه، خیلی حساس هست و باید روی ترمولو تسلط داشت..

البته کاربرد سوری در سبک بلوز که خیلی استفاده داره !

سپاس

Palasht
Wednesday 29 September 2010, 12:10 PM
درود
مبحث جالبیه..
نت ایست چی هست؟

اما مطلب دیگه اینکه با بند کردن میشه سوری رو اجرا کرد. اما برای اجرای کرون باید حتما با ترمولو دایو کرد که چون کرون یک چهارم پرده بمول میشه، خیلی حساس هست و باید روی ترمولو تسلط داشت..

سپاس

خوب اونم میشه فرت قبلی رو بند کرد مثلا !؟!
جالبه که سنتی کارا اعتقاد دارن سازشون خیلی کامل تر از سازای ما هست همیشه ! ولی همشو میشه رو گیتار دراورد !

DesironnA
Wednesday 29 September 2010, 12:14 PM
خوب اونم میشه فرت قبلی رو بند کرد مثلا !؟!
جالبه که سنتی کارا اعتقاد دارن سازشون خیلی کامل تر از سازای ما هست همیشه ! ولی همشو میشه رو گیتار دراورد !
خیر ! چون باید 3/4 پرده بند بشه و این اصلا صدای خوبی نخواهد داشت !

habib_best
Wednesday 29 September 2010, 12:21 PM
درود
مبحث جالبیه..
نت ایست چی هست؟

سپاس

خواهش میکنم.
نت ایست نتی که اون نت زیاد اجرا میشه و رو اون توقف میکنن.
بند کردن و ترمولو دایو کردن چیه؟

habib_best
Wednesday 29 September 2010, 12:24 PM
مرسی دوستان.مهیار جون نمیشه که همشو بند کرد مثلا تو سه گاه زابل چندتا کرن برمیداره و یکیشم میفته رو نت ایست نمیشه که نت ایستمو بند نگه دارم دست جواب نمیده که.فقط یکمی از اون دستگاهو میشه اجراکرد

DesironnA
Wednesday 29 September 2010, 12:28 PM
هیچ چیز نشدنی نیست دوست من..
با تمرین همه چیز امکانپذیره.

habib_best
Wednesday 29 September 2010, 12:34 PM
اره راست میگی.ولی نگفتی ترمولو دایو کردن یعنی چی؟
راستی یه تاپیک دیگه ایجاد کردم خوشحال میشم نظربدین

wildhail
Wednesday 29 September 2010, 01:04 PM
درود
زدن دستگاههای ایرانی با گیتارو فقط از لیلی افشار دیدم،که اونم تو چند قسمت گیتار فرت اضافه کرده بود!!!!!
کار جالبی بود ولی دیگه نمیشد بگی گیتاره!
دایو یه تکنیک مخصوص گیتار الکتریکه،که با اون دسته ای که به قسمت بریدج وصله انجام میشه،با کشش و شل کردن سیمها کوک تغییر میکنه

blackover
Wednesday 29 September 2010, 01:04 PM
خیر ! چون باید 3/4 پرده بند بشه و این اصلا صدای خوبی نخواهد داشت !

ملودی هایی که برای گیتار ساخته میشه شاید رو سازهای سنتی جواب بده ولی طنینش کلی با گیتار تفاوت داره.با کیبورد و پیانو میشه حداکثر ملودیهارو اجرا کرد.به نظر من بحثی که پیش میاد بحث طنینه.هر سازی رنگ صدایی خودشو داره.

habib_best
Wednesday 29 September 2010, 01:19 PM
درود
زدن دستگاههای ایرانی با گیتارو فقط از لیلی افشار دیدم،که اونم تو چند قسمت گیتار فرت اضافه کرده بود!!!!!
کار جالبی بود ولی دیگه نمیشد بگی گیتاره!
دایو یه تکنیک مخصوص گیتار الکتریکه،که با اون دسته ای که به قسمت بریدج وصله انجام میشه،با کشش و شل کردن سیمها کوک تغییر میکنه
اره استاد منم میگفت که تنها راهش اینه که فرت روش ببندی.که اینم به من مبتدی نیاز نیست

habib_best
Wednesday 6 October 2010, 02:54 PM
من عقیده ام اینه که ما ایرانی ها باید تواناییمونو تو اجرای دستگاههای ایرانی رو گیتار رو نشون بدیم تا این ساز بی نظیرو به سمت خودمون بکشیم.نه اینکه بیشتر راک و متال کار کنیم.من منظوری ندارم ها خدای نکرده سوء تفاهم نشه
میگم ایرانی هم کار کنیم.در کنار دیگر سبک ها

DesironnA
Wednesday 6 October 2010, 03:01 PM
من عقیده ام اینه که ما ایرانی ها باید تواناییمونو تو اجرای دستگاههای ایرانی رو گیتار رو نشون بدیم تا این ساز بی نظیرو به سمت خودمون بکشیم.نه اینکه بیشتر راک و متال کار کنیم.من منظوری ندارم ها خدای نکرده سوء تفاهم نشه
میگم ایرانی هم کار کنیم.در کنار دیگر سبک ها
خب این خصلت ویژه ما ایرانی هاست دیگه..!:21:
تلفیق همه چیز با هم !
البته من تا حدودی با این موضوع موافقم.

habib_best
Wednesday 6 October 2010, 03:10 PM
خب این خصلت ویژه ما ایرانی هاست دیگه..!:21:
تلفیق همه چیز با هم !
البته من تا حدودی با این موضوع موافقم.

مهیارجون تا به حال اجرای آهنگ آذری رو با گیتار شنیدی؟
واقعا باحال میشه.
آیا حیف نیست اجراش نکنیم؟
اگه خدا بخواد میخوام تو آینده ای چندان دور چندتا نمونه کار آذری بزارم تا دوستان استفاده کنن
چندان دور یعنی نه به این زودیا

musical_destination
Wednesday 6 October 2010, 07:06 PM
سلام ولی به نظر من کسی که میخواد رو دستگاه بزنه باید ساز دیگه ای بزنه نه گیتار اگه دل کسی برای مرغ سحر تنگ شده باید تار بخره.

ميثم لقمان
Wednesday 6 October 2010, 08:37 PM
بحث جالبييه پدر خود من كار سنتي ميكنه (تار) وخود من علاقه مند موسيقي تئو كلاسيك راك و متال
به نظر من اگه دوستان هنرمند در اين زمينه كار كنن ارزشمنده
همونطور كه افرادي مثل ملمستين و بلك مور و... آثار كلاسيكو تلفيق كردن عزيزان هم مي تونن در اين زمينه كار كنن
به تازگي اثري ديدم كه استادي با تار قطعهاي از كورساكف رو اجرا كرده بود خارقالعاده بود

اگر بشه كه به نظر من بسياري از قطعات ميشه (چون خودم دارم ميزنم)
1)نوآوريه جالبيه لااقل سبك و تلاشي مختص ايراني هاست
2)ميشه با اين غعاليتها موسيقيه مورد نظرمونو گسترش بديم و از زير تيغ سانسور ( مهر غرب زده زدگي...) رها شيم
به اميد روزي كه قطعاتي ديگر هم ازtv به جاي اين نوحه خوني به سبك جديد پخش شه

habib_best
Friday 24 December 2010, 12:49 PM
من به اين نتيجه رسيدم كه بهترين راه اينه كه فرت ببندي روي گيتار.بند كردن سخته و تسلط نميتونه داشته باشه.