PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پشت خرک سیم های زرد

pooriaakbari1989
Wednesday 6 October 2010, 05:30 PM
سلام.من به تازگی کوک سنتور رو یاد گرفتم.اما در این بین یک سوال برام پیش اومده.از دوستانی که با کوک سنتور آشنایی دارند میخواستم بپرسم آیا از سیم های پشت خرک سیم های زرد هم میتوان در اجرای قطعات استفاده کرد؟لطفا منو راهنمایی کنید(ممنون:22:)

z_m
Wednesday 6 October 2010, 06:24 PM
سلام. من از استادم شنیدم که گفتن از اون سیمها برای زینت آخر قطعه استفاده میکنن که قشنگ بشه وگرنه تو آهنگ استفاده نمیکنند.

شایان سنتوری
Wednesday 6 October 2010, 08:17 PM
سلام.من به تازگی کوک سنتور رو یاد گرفتم.اما در این بین یک سوال برام پیش اومده.از دوستانی که با کوک سنتور آشنایی دارند میخواستم بپرسم آیا از سیم های پشت خرک سیم های زرد هم میتوان در اجرای قطعات استفاده کرد؟لطفا منو راهنمایی کنید(ممنون:22:)

سلام دوست عزیز.ار سیم های پشت خرک فقط برای نت های زینت استفاده میشه و کاربردی توی ملودی نداره. موفق باشی

ALI2323
Wednesday 6 October 2010, 10:11 PM
بله دوستان درست گفتند در ملودی به علت صدای خیلی زیری که دارند اگه استفاده بشه هارمونی قطعه رو به هم میریزه ولی در ابتدا و انتهای قطعه اختیاری میشه استفاده کرد..... اما در سنتور 9خرک سیم های پشت خرک زرد اصلا در محدوده ی اکتاو به حساب نمیاد و لی در سنتور باس(فکر کنم) و کروماتیک(آقای زولانی) از اون ها در خود ملودی استفاده میشه...

pooriaakbari1989
Thursday 7 October 2010, 09:31 AM
سلام.در مورد این که گفتید از پشت خرک سیم های زرد به صورت نت تریینی استفاده میشه این سوالو دارم که با خط نت چگونه نشون میدن که مثلا باید از پشت خرک سیم های زرد استفاده کرد؟(علامت نتش چشه؟)

z_m
Thursday 7 October 2010, 02:40 PM
فکر میکنم باید با انتخاب خود نوازنده باشه که کدومشون رو به صدا دربیاره. یعنی همه رو امتحان کنه ببینه کدوم بهتر رو آهنگ میشینه. سلیقه ای هستش...

pooriaakbari1989
Thursday 7 October 2010, 05:37 PM
پس در واقع به صورت تذکر در انتهای قطعه یا پاورقی نوشته میشه یا این که همین جوری با سعی و خطا اونی که کارو فشنگ میکنه رو انتخاب میکنیم؟

ALI2323
Thursday 7 October 2010, 11:53 PM
دوست عزیز همون طور که گفتم چون این سیم ها جزو محدوده اکتاو نیست پس اصلا نت نیست که علامتی داشته باشه نوازنده میتونه بداهه از اون ها استفاده کنه...

pooriaakbari1989
Friday 8 October 2010, 10:23 AM
دوست عزیز همون طور که گفتم چون این سیم ها جزو محدوده اکتاو نیست پس اصلا نت نیست که علامتی داشته باشه نوازنده میتونه بداهه از اون ها استفاده کنه...
آها.تازه فهميدم.ممنون از راهنماييتون.:41:

BMW_Hossein
Friday 8 October 2010, 12:30 PM
اول اینکه معمولا 4تا سیم در پشت خرک زرد با توجه به مکان خرک ها هم کوک نمیشن، باید جای خرک ها رو تنظیم کرد.
بعد هم با توجه به طول سیم ها معمولا صداشون خیلی کم حجمه.
در مورد نتشون هم دست نوازنده بابت کوکش بازه ولی اگه خیلی زیر بشه با توجه به کوتاه شدن طول سیم ها تقریبا صدایی ازش در نمی آد!

مثلا اگه خرک ها طوری تنظیم بشه که طول سیم در قسمت چپ خرک زرد 5.66 برابر پشت خرک باشه و همه سیم های زرد رو مثلا بکار کوک بشه، محدوده صوتیشون این شکلی میشه :
You can see links before reply

یعنی هر سیم پشت خرک دو اکتاو و سه پرده زیرتر کوک میشه.

pooriaakbari1989
Friday 8 October 2010, 04:34 PM
اول اینکه معمولا 4تا سیم در پشت خرک زرد با توجه به مکان خرک ها هم کوک نمیشن، باید جای خرک ها رو تنظیم کرد.
بعد هم با توجه به طول سیم ها معمولا صداشون خیلی کم حجمه.
در مورد نتشون هم دست نوازنده بابت کوکش بازه ولی اگه خیلی زیر بشه با توجه به کوتاه شدن طول سیم ها تقریبا صدایی ازش در نمی آد!

مثلا اگه خرک ها طوری تنظیم بشه که طول سیم در قسمت چپ خرک زرد 5.66 برابر پشت خرک باشه و همه سیم های زرد رو مثلا بکار کوک بشه، محدوده صوتیشون این شکلی میشه :
You can see links before reply

یعنی هر سیم پشت خرک دو اکتاو و سه پرده زیرتر کوک میشه.

سلام.دقيقا همون چيزي که ميخواستم رو از گفته هاي شما پيدا کردم.(پس مجاز هستيم براي استفاده از پشت خرک سيم هاي زرد خرک هاشو جابجا کنيم)

ALI2323
Saturday 9 October 2010, 01:18 PM
بله میشه خرک ها رو جا به جب کرد یعنی همون کاری که آقای ذولانی انجام دادند......
آقا حسین اون نت ها از نت ها زیر برای پیانو گرفته شده و اصلا توی نت نویسی معمول سنتور کاربردی نداره حتی آقا ذولانی هم این طوری استفاده نمکنه...البته او نت ها نسبت به صدایی که تولید میکنه کاملا صحیح هستند....