PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : صدای مظفرالدین شاه قاجار

Scarce
Thursday 7 October 2010, 10:20 AM
صدای مظفرالدین شاه قاجار

لینک دانلود (You can see links before reply)

(You can see links before reply)
این صدا مربوط به پنجمین شاه دوره قاجار ـ مظفرالدین شاه قاجار است. این صدا با حضور اتابک اعظم و وزیر امور خارجه گفته شده است.

برای درک بهترسخنان شاه قاجار و يا اينكه شايد براى بعضى از دوستان واضح نباشد، متن آن بصورت مکتوب در زیر درج شده است .

جناب…. و اتابک اعظم از خدمات صادق ولایق شما…. که تا به حال چهل سال است که خدمت می کنید ، از همه خدمات شما راضی هستیم بخصوص از خدمات این سه ، چهار ساله ای که در وزارت خودتان کار می کنید وانشالله عوض اینها را ، همه را به شما مرحمت خواهیم فرمود و شما هم ابدا ذره ای در خدمات خودتون انشالله قصور نخواهید کرد و مرحمت ما را به اعلای درجه نسبت به خودتان بدانید.

انشالله الرحمن بعد از چهار صد سال که خدمت می کنید امیدوار هستم که همیشه خوب باشید واین خدماتی که به من میکنید ،واسه مملکت ایران می کنید البته خداوند او را ……..بی …… بی عوض نخواهد گذاشت.

انشالله عوض او را هم خدا وهم سایه خدا که خودمان باشیم (!!!) به شما خواهم داد واز خدمات همه وزرا هم راضی هستيم و شما خدمات همه را حقیقتا خوب عرض می کنید وهمه را به موقع عرض می کنید.
پس نوشت: اتابک اعظم (میرزا علی اصغرخان امین السلطان)، فرزند دوم آقا ابراهیم امین‌السلطان، صدراعظم (You can see links before reply) سه پادشاه قاجار، ناصرالدین‌شاه (You can see links before reply 9%86%E2%80%8C%D8%B4%D8%A7%D9%87)، مظفرالدین‌شاه (You can see links before reply 9%86%E2%80%8C%D8%B4%D8%A7%D9%87) و محمدعلی‌شاه (You can see links before reply C%D8%B4%D8%A7%D9%87) بود. به ترتیب به القاب صاحب‌جمع، امین‌السلطان، و اتابک اعظم ملقب بود. وی در ۲۱ رجب ۱۳۲۵ هجری قمری در جریان جنبش مشروطه ایران (You can see links before reply D8%B7%D9%87_%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86) به دست عباس‌آقا تبریزی (You can see links before reply 7_%D8%AA%D8%A8%D8%B1%DB%8C%D8%B2%DB%8C) کشته شد.

:41:

sd_34
Thursday 7 October 2010, 12:04 PM
سلام من يكيشو شنيدم كه ميگه ما كه سايه ي خدا رو زمينيم از شما راضي هستيم و ..... اين همونه؟

makan
Thursday 7 October 2010, 01:47 PM
من که فکر کنم الکیه

Scarce
Thursday 7 October 2010, 01:47 PM
sd 3.4 (You can see links before reply)

بله همونه

siavash_shams
Thursday 7 October 2010, 01:54 PM
درود

واقعا جالبه.
اما لهجه آذری نداره

Scarce
Thursday 7 October 2010, 01:57 PM
من که فکر کنم الکیه

نمیدونم شاید الکی باشه .

استادمون در موردش حرف میزد ، منم کنجکاو شدم رفتم دیدم تو سایت های مختلف هم در موردش نوشتن .

به نظرم جالب اومد گفتم شما دوستان هم استفاده کنید .

Scarce
Thursday 7 October 2010, 02:02 PM
این عکس خود جناب مظفرالدین شاه قاجار

You can see links before reply

Acoustic
Thursday 7 October 2010, 02:26 PM
لهجه ی ترکی داره ؟

Mehraneh
Thursday 7 October 2010, 02:49 PM
می دونستید پدر پدربزرگ استاد ایرج(حسین خواجه امیری) خواننده ی مخصوص مظفرالدین شاه بود؟؟؟؟؟

Scarce
Thursday 7 October 2010, 02:52 PM
لهجه ی ترکی داره ؟

با من که حرف میزد لهجه تهرانی داشت .

BaBak_ParSian
Thursday 7 October 2010, 03:03 PM
درود - اینم از شاه مملکت واقعا تو بی لیاقتیشون شکی نبوده یارو بلد نیست یه متنی رو بخونه - ولی جالب بود که تونستم صداشو بشنم

gelayol_ch
Thursday 7 October 2010, 03:05 PM
az koja avordinesh?yani vaghean sedaye khodeshe ya alakie?:???

Acoustic
Thursday 7 October 2010, 03:09 PM
با من که حرف میزد لهجه تهرانی داشت .

لوول . نه جدا گفتم احساس کردم لحجه ترکی داشت

Scarce
Thursday 7 October 2010, 03:10 PM
درود - اینم از شاه مملکت واقعا تو بی لیاقتیشون شکی نبوده یارو بلد نیست یه متنی رو بخونه - ولی جالب بود که تونستم صداشو بشنم

تو اون زمان هرکس که زورش بیشتر بود شاه میشد ( مثل العان :23: )

سواد درست حسابی نداشتند که میگی نتونست متن رو بخونه

mehdihooman
Thursday 7 October 2010, 03:13 PM

باعث افتخاره كه صداي مظفرالدين شاه قاجار حفظ شده .يه سند تاريخي جالبي هست از پادشاهي كه هيچ كاري نكرد جز اينكه سند مشروطيت رو امضاء‌كرد . البته بايد در صداي مظفرالدين شاه اين رو هم در نظر گرفت كه بعد زماني خيلي موثر هست . اون زمان 92 درصد مردم بي سواد بودن و شاه مملكت هم مثل عامه مردم هست . دولتمردان هر كشوري برآيند همون مردم هستند .

Scarce
Thursday 7 October 2010, 03:16 PM
az koja avordinesh?yani vaghean sedaye khodeshe ya alakie?:???

جواب سوال اول : AZ Internet Avordam

جواب سوال دوم : Post #6 hamin topic ro bekhoon

mahroo
Thursday 7 October 2010, 04:18 PM
ممنون جالب بود...تو اینکه همه پادشاه ها بیسواد بودن که شکی نیست!!!آدم با سواد رو که نمیارن پادشاهش کنن بیسواد میارن که هر چی بگن گوش کنه!!!D:

r20
Thursday 7 October 2010, 04:38 PM
الکیه.

2HM
Thursday 7 October 2010, 04:44 PM
ایول استاد نادر
چه عجب ما شما رو تو این نت آهنگ دیدیم.باعث سر افرازیه.
خیلی جالب بود(البته هنوز دانلود نکردم)

Acoustic
Thursday 7 October 2010, 04:48 PM

قهوه تلخ رو حتما ببینید

Scarce
Thursday 7 October 2010, 04:52 PM
ایول استاد نادر
چه عجب ما شما رو تو این نت آهنگ دیدیم.باعث سر افرازیه.
خیلی جالب بود(البته هنوز دانلود نکردم)

خواهش میکنم دوست عزیز

پیش از این وقت مرا یاری نمیکرد تا در جمع شما از تجربه شما و لطف شما استفاده کنیم .

ولی زین پس سعی میکنم بیشتر در کنار شما باشم تا از بیشتر تجربه و راهنمایی شما استفاده کنم .

با تشکر فراوان .

.

Scarce
Thursday 7 October 2010, 04:57 PM
قهوه تلخ رو حتما ببینید

بخش سوم قهوه تلخ رو دیروز دیدم .

خلاصه بخش سوم : شاه میره سفر خارجه برای هواخوری بعد اونجا با یه خانومی آشنا میشه به اسم Boy Maker (پسر ساز ) باهاش عروسی میکنه میاره تهران بعد .. .. ..

You can see links before reply You can see links before reply You can see links before reply

.

Scarce
Thursday 7 October 2010, 05:09 PM
همزمان با برگزاري جشنواره راديو صورت مي گيرد

پخش صداي مظفرالدين شاه، مصدق و آيت‌الله كاشاني از راديو
خبرگزاري فارس: در برنامه «صداي ديدني» هرشب به مدت چند دقيقه صداي چهره‌هاي تاريخي چون آيت الله كاشاني، مصدق، قوام السلطنه، آيت الله طالقاني، مظفرالدين شاه و آيت الله طباطبايي پخش خواهد شد.

علي سيفي، دبير اجرايي هشتمين جشنواره بين المللي راديو با اعلام اين خبر در گفت و گو با خبرنگار راديو و تلويزيون فارس گفت: همزمان با برگزاري جشنواره راديو كه از 25 تا 27 ارديبهشت ماه در مشهد مقدس برگزار مي‌شود ويژه برنامه «صداي ديدني» از شبكه دو سيما پخش خواهد شد.
وي افزود: البته پخش اين ويژه برنامه چند روز زودتر و از 22 ارديبهشت ماه آغاز خواهد شد و در 7شب به مدت 40 دقيقه با اجراي «سعيد توكلي» يكي از گويندگان راديو ايران پخش خواهد شد.
وي در ادامه گفت: اين ويژه برنامه، برنامه‌اي راديويي با ويژگي‌هاي تصويري است كه در سه قسمت نخست آن جشنواره‌هاي سالهاي گذشته ارزيابي مي شود و سه قسمت پاياني آن نيز اخبار هشتمين جشنواره را به مخاطبان ارائه مي‌دهد.
وي در ادامه به بخش «صداي گرم» اشاره كرد و گفت: در اين بخش گويندگان راديو با يكديگر مصاحبه خواهند كرد و فرصتي خواهد بود براي علاقه‌مندان راديويي كه با كساني كه صدايشان را دوست دارند بيشتر آشنا شوند و اين بخش محلي خواهد بود براي بحث اين مهمانان كه آقايان خجسته، معاون صدا، محمديان،مدير شبكه گفت و گو، ماني، خوشنويس، خزايي و عبدي و خانم حاجي‌زاده جزء آنها هستند.
وي در ادامه از پخش صداهاي قديمي موجود در آرشيو صداو سيما خبر داد و گفت: در اين برنامه هرشب به مدت چند دقيقه صداي افرادي چون آيت الله كاشاني، مصدق، قوام السلطنه، آيت الله طالقاني، مظفرالدين شاه و آيت الله طباطبايي پخش خواهد شد.
وي افزود:گزارشهاي مردمي و معرفي شبكه‌هاي راديويي مختلف و كاركرد آنها از ساير بخشهاي اين شبكه است.

منبع : فارس نیوز

Scarce
Thursday 7 October 2010, 05:11 PM
گرامافون یا دستگاه حبس صدا در زمان مظفرالدين‌شاه به ايران آمد و قدیمیترین صدای بجامانده از تاریخ ایران، صداي «مظفرالدين‌شاه قاجار» است. «جعفر شهري» نویسنده کتاب پنج جلدی تهران قدیم مي‌نويسد: «صداي گرامافون طولي نکشيد که باعث سروصدا و بلواها شد. اجامر (الواط) توسط مخالفان برآشفتند و آن ‌را همان خر دجال گمان آوردند که از هر موي بدن خرش يک صدا درمي‌آيد و مردم را به‌سوي خود کشيده، به جهنم مي‌برد. اما اين معارضه چندان نتوانست پائيده، شوق مردم، بر منع چربيده، دستگاه به کار افتاده، خاصه که صداي آوازخوان‌هايشان هم از آن به‌گوش مي‌رسيد.»

BaBak_ParSian
Thursday 7 October 2010, 05:33 PM
تو اون زمان هرکس که زورش بیشتر بود شاه میشد ( مثل العان :23: )

سواد درست حسابی نداشتند که میگی نتونست متن رو بخونه
درود - اینکه اره - کلا از بدبختی و شانس بد ماست که کشوری به این بزرگی و با داشتنن افراد باهوش بسیار چنین وضعی در حال و گذشته داشته باشد

mehdihooman
Thursday 7 October 2010, 06:53 PM
ممنون جالب بود...تو اینکه همه پادشاه ها بیسواد بودن که شکی نیست!!!آدم با سواد رو که نمیارن پادشاهش کنن بیسواد میارن که هر چی بگن گوش کنه!!!D:

ما پادشاهان باسوادي هم داشتيم . درست نيست همه رو بخوايم با يه چوب بزنيم . توهين به نياكان توهين به شخصيت خودمون هست . در زماني كه آمريكا از يه دزد غرب وحشي مثل وين افسانه جوانمردي مي سازه و تاريخش رو به اون نسبت ميده حيفه كه ما از تاريخي بزرگ كه افراد خوبي هم داشته بگذريم . اگر سلسله اي مثل قاجار ايران رو به هبوط برده بايد دليل اون رو بررسي كنيم كه چه عاملي در اون زمان ايران رو به هبوط برد. در ضمن همه انسانها تركيبي از خوبي و بدي هستند حتي بدترين اونها

sd 3.4`
Thursday 7 October 2010, 08:05 PM
دوستان من اين فايل رو بابام روي نوار از سال 1342 داشته و اطمينان داشته باشيد اين فايلي كه دوستمون گذاشته واقعي و درسته

mahroo
Thursday 7 October 2010, 08:21 PM
ما پادشاهان باسوادي هم داشتيم . درست نيست همه رو بخوايم با يه چوب بزنيم . توهين به نياكان توهين به شخصيت خودمون هست . در زماني كه آمريكا از يه دزد غرب وحشي مثل وين افسانه جوانمردي مي سازه و تاريخش رو به اون نسبت ميده حيفه كه ما از تاريخي بزرگ كه افراد خوبي هم داشته بگذريم . اگر سلسله اي مثل قاجار ايران رو به هبوط برده بايد دليل اون رو بررسي كنيم كه چه عاملي در اون زمان ايران رو به هبوط برد. در ضمن همه انسانها تركيبي از خوبي و بدي هستند حتي بدترين اونها
فقط کورش به نظر من با سواد بوده

Scarce
Thursday 7 October 2010, 08:57 PM
دوستان من اين فايل رو بابام روي نوار از سال 1342 داشته و اطمينان داشته باشيد اين فايلي كه دوستمون گذاشته واقعي و درسته

خیلی ممنون

Scarce
Thursday 7 October 2010, 09:25 PM
اصلا حواسم به تشکر ها نبود .

از تمام دوسنانی برام تشکر فرستادن ممنون و سپاسگذارم .

You can see links before reply