PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : من آهنگ رو نیمه کاره ول می کنم.. چکار کنم؟؟

sahandmsh
Sunday 10 October 2010, 04:56 PM
سلام دوستان... عزیزان مشکلی داشتم تو تمرین ( گیتار الکتریک ):42:
یه عادت بد دارم...خیلی بد.... هیچوقت یه آهنگ رو کامل نمی کنم...
مثلاً می رم رو آهنگ اروپا کار کنم... تا 30-40 میزان اول میرم ...بعد میرم سراغ یه آهنگ دیگه
(البته نه اینکه مثلاً از این آهنگ خوشم نیاد ها... اما از تمرین کردنش خسته میشم...)
نمی دونم چرا... به نظرتون چی کار کنم که تمرین هام متمرکز شه و بتونم یه کارو راحت کامل کنم؟
مشکل از منه؟
واسه تمریم بعضی وقت ها میشینم پای گیتار پرو... ( خیلی وقت هست که سراغ کتاب نرفتم )
ضرب ها رو هم بیشتر گوشی کار می کنم... ضرب میگیرم با پا همیشه اما زیاد به کشش نت ها توجه نمی کنم... دوستان لطفا مشکلات کار منو بگیرن!!!!!!!!!!!!:102::dash2:

habib_best
Sunday 10 October 2010, 05:21 PM
باز تو خوبي من بعد از كمي زدن سست ميشم و خوابم مياد.فكر كنم ميون تمرينات زنگ تفريح بزاري تا حدودي مشكلت رفع بشه

DesironnA
Sunday 10 October 2010, 05:39 PM
درود
من فکر میکنم شما در گوش دادن به موسیقی هم همینطور باشید..
یعنی قطعه رو تا آخر گوش نمیدید.
این باید درست بشه.
بهتره قبل از هر چیزی ابتدا روی گوش کردن تمام یک قطعه کار کنید و روی هر قطعه ای که گوش میکنید تمرکز کنید و درباره ش فکر کنید و تحلیلش کنید.
این کار بهترین روش برای درمان این بیماری هست..
اگه یادتون باشه، یه زمانی گفتم بیماری ای داریم به نام آنفولانزای موسیقی..!
این یکی دیگه از بیماری های موسیقیائیه با نام (*****) موسیقی !!
شرمنده نمیتونم اسمش رو بیارم ! :دی

sahandmsh
Sunday 10 October 2010, 05:50 PM
کاملاً حرفت درسته من خیلی وقت پیش ها این قدر موسیقی ها رو کامل گوش می دادم و تو ذهن می پروروندیم:دی مدتیه که اصلاً هیچ آهنگ قدیمی رو کامل نمی گوشم... حتی آهنگ جدید هم همینطور...
خلاصه تا حدی فکر کنم آقا مهیار راس میگه... شما نظری ندارین؟

sahandmsh
Sunday 10 October 2010, 06:47 PM
راستی یه چیز دیگه اینکه :
وقتی می خوام روی یک آهنگ کامل کار کنم... به نظرتون پارت پارت کنم و روی هر کدوم مثلاً یه مدت تمرین کنم و بعد جمع بندی کنم؟ یا اینکه نه ، اول رو همه ی آهنگ کار کمک بعد روونش کنم؟ ( عقلم که میگه روش 1 )
و اگه پارت پارته این پارت ها مثلاً تو یه آهنگ 100 میزانه...چجور باشه؟ البته خوب هر کار تعدادی بخش داره اما به طور تقریبی مثلاً ؟ ( چی گفتم ؟ )

sina_zakeri
Monday 11 October 2010, 07:44 AM
آقا مشکل من هم هست این! همش از این آهنگ میپرم روی یکی دیگه! تا سخت میشه حوصله ام سر میره و میرم سراغ یه چیزی که بشه زد چی کنم؟؟؟!!!!

midnight 1
Monday 11 October 2010, 07:59 AM
راستی یه چیز دیگه اینکه :
وقتی می خوام روی یک آهنگ کامل کار کنم... به نظرتون پارت پارت کنم و روی هر کدوم مثلاً یه مدت تمرین کنم و بعد جمع بندی کنم؟ یا اینکه نه ، اول رو همه ی آهنگ کار کمک بعد روونش کنم؟ ( عقلم که میگه روش 1 )
و اگه پارت پارته این پارت ها مثلاً تو یه آهنگ 100 میزانه...چجور باشه؟ البته خوب هر کار تعدادی بخش داره اما به طور تقریبی مثلاً ؟ ( چی گفتم ؟ )
اره میزان میزان تمرین کنی خیلی بهتره...
خوده تروی هم اینو توصیه کرده البته نه برای میزان های اسون معمولا این کارو برای میزان های مشکل میکنن...که اینم باز برمیگرده روی تسلط شما روی سازتون.

midnight 1
Monday 11 October 2010, 08:01 AM
آقا مشکل من هم هست این! همش از این آهنگ میپرم روی یکی دیگه! تا سخت میشه حوصله ام سر میره و میرم سراغ یه چیزی که بشه زد چی کنم؟؟؟!!!!
شما بد ترین کار ممکن رو داری در حق نوازندگی خودت میکنی.:45:
به نظر من همون قسمت های مشکل هستند که باعث پیشرفتت میشن.
من خودم شده یه میزان رو نیم ساعت بزنم انقدر میزنم تا یادش بگیرم.

sina_zakeri
Monday 11 October 2010, 08:09 AM
آخه بدبختی اینه که چیزایی که میخوام بزنم زیادی سختن با نیم ساعت کارم راه نمیفته. ولی خدایی حق با شماست :دی

midnight 1
Monday 11 October 2010, 08:12 AM
آخه بدبختی اینه که چیزایی که میخوام بزنم زیادی سختن با نیم ساعت کارم راه نمیفته. ولی خدایی حق با شماست :دی
خب فکر میکنم شما یک دفعه می خوای بری مالمستین کاور کنی....:am
راهش اینه که از کار های ساده شروع کنی و خودتو عادت بدی که همون کار ساده رو تا انتها بزنی.
و پله پله جلو بری.
موفق باشی.

joojefarary
Monday 11 October 2010, 08:42 AM
به نظر من همزمان با هم کار کن . مثلا من توی کیبورد دارم تمرین میکنم اول قطعات پیانو کار میکنم یکم که کار میکنمخسته میشم میرم یک آهنگ ایرانی یا ساده میزنم دوباره بعدش میام سر این اینجوری بهتر به خودتم زیاد سخت نگیر زدی میشی . اهنگ رو منم اشتباه هم همین بود کلی تمرین میکردم همین باعث میشد هیچ وقت حفظ نمیشدم و کارم عقب تر می افتاد . شما مثلا یک نیم ساعت وقت گذاشتی کار کرد هر چیم شد دیدی خسته شدی برو یک ریتم بزن یک آهنگ بخون یا یک ملودی که بلدی بزن بهت انرژی میده .

sina_zakeri
Monday 11 October 2010, 08:51 AM
دقیقا همین کار رو میکنم. وقتی جواب نمیده میرم تمرینهای دیگه میزنم یا ریف میزنم با آهنگها روش جمینگ میکنم خیلی حال میده

sahandmsh
Friday 15 October 2010, 12:55 PM
گویا مشکل کم رو بعضی ها هم دارند:دی
اما خوب آهنگ آسون کجا گیر بیاریم...؟ هر جایی میریم می خوریم به بن بست...آهنگ ها اولش آسونه یهو شروع می کنه...پدر پدر گیتار رو در میاره... آقا تاپیکی بزنیم برای قرار گیری آهنگ های آسون جهت تمرین و ذوق شوق خودمون؟:دی

Vai
Friday 15 October 2010, 04:26 PM
من خودم مشکل اینو داشتم که میخواستم سریع آهنگو یاد بگیرم وقتی به قسمت هایی میرسیدم که احتیاج به تمرین بیشتری داشتم خسته میشدم و دیگه ادامه نمیدادم و یه جورایی از کاه کوهی برای خودم میساختم که نمیشه دیگه و..... ولی خیلی وقته که بیشتر از آهنگ کاور کردن گام میزنم چون بعضی وقتها مشکل ما اینه که تکنیک و سرعت لازمو برای اجرای قطعه نداریم. یک قطعه رو Part بندی میکنم که مثلا از اینجا تا فلان جا برای امروز
و..... که نتیجه گرفتم و مثل قدیم نیست که زود خسته بشمو بیخیالشم نکته بعدی که از همه مهمتره از نت ها نترسید , بیشتر نت ها به نظر خیلی سخت میان ولی همین که شروع به نواختن کنید میفهمید این جور که به نظر میاد نیستن

randy_rhoads
Friday 15 October 2010, 07:02 PM
ببخشيد وارد بحثتون ميشم ولي راه حل اين مشكل به چند قسمت تقسيم ميشه
1: نوازنده هايي كه از هيچ متدي كار نكردن و فقط با گيتار پرو تمرين ميكنن........اين دسته بايد يه تغيير اساسي بدن و اصول صحيح نوازندگي رو از ابتدا ياد بگيرن .اين به نفعشونه چون اگه يه روزي هم بخوان تو فستيوال هاي اروپا يا امريكا شركت كنن به هيچ موفقيتي نمي رسن پس ابتدا متد بعد شروع به كور كردن قطعه هايي كه اولا علاقه دارن در ضمن ساده هم باشه دوم اينكه هر قطعه اي داراي يه تايم مشخصي براي اجراي اون داره شايد بتونين زودتر از اون تايم بزنيد ولي بايد اون تايم بگذره تا لهجه ي اون قطعه رو هم بزنيد سوم نا اميد نشيد قطعه هايي رو كه شما انتخاب ميكنيد اكثر نوازنده هاشون در اوج پخته گي اونو اجرا كردن چهار اينه سعي كنيد كنيد يك ميزان رو اونقدر بزنيد كه واقعا كسي بهتر شما نتونه اونو اجرا كنه
در مورد دوستاني هم كه اصولي نوازنگي ميكنن بهتره بگم براي كاور كردن يك قطعه لازم نيست از ابتدا تمام تكنيك ها رعايت بشه اول فقط يه ساختان كلي از قطعه و سپس تكنيك ها و زيبايي هاي كارو بهش اضافه كنن

و البته اين نكته كه عجله باعث پيشرفت نميشه كم كم ولي پيوسته كار كنيد و اينكه به دستاتون حيلي فشار نياريد چون باعث كشيدگي تاندون هايتون ميشه و اينكه در موزد قطعه هاي سرعتي و تكنيكي راه هاي زيادي وجود داره براي رسيدن واجرا كردن اين نوع قطعات كه اگه دوستان مايل بودين توضيحات بيشتري رو در اين ضمينه ميدم

symphony-x
Friday 15 October 2010, 07:17 PM
دوستان
من یه مشکل دارم کلا من مبتدیم 2 ساله کار میکنم
تو شهر ما که شیراز باشه 1 استاد خوب هست که من باهاش دعوام شده :( همون اوایل
مثلا یه آهنگ گوش میکنم خیلی خوشم میاد سعی میکنم کاورش کنم اما نمیتونم خیلی میخوره تو ذوقم :(
دلیلش اینه که رفیقم شده یه چیز اعجوبه !!!! البته اون روحیه میده ....
به نظرتون الان کاور کردن کار درستیه

randy_rhoads
Friday 15 October 2010, 07:25 PM
اول بايد بگيد كه در طول اين 2 سال چي كاري كردين يا از چه متدي استفاده كردين چون اگه حتي يك ضرب پيك رو اشتباه بزنيد حس و لهجهي قطعه كاملا عوش ميشه لطفا توضيح بدين كه چي كار كردين واينكه به كدوم سمت مي خواهيد بريد اين خيلي مهمه

sahandmsh
Friday 15 October 2010, 07:42 PM
اول بايد بگيد كه در طول اين 2 سال چي كاري كردين يا از چه متدي استفاده كردين چون اگه حتي يك ضرب پيك رو اشتباه بزنيد حس و لهجهي قطعه كاملا عوش ميشه لطفا توضيح بدين كه چي كار كردين واينكه به كدوم سمت مي خواهيد بريد اين خيلي مهمه

متد که مثل خیلی های دیگه از برادر تروی استتینا!
من کاری به درست و غلط زدن ندارم ... مشکل اصلی روانیه!
من و بعضی از دوستان که اینجا گفتن... بپر بپر کردن روی کار ها رو دوس داریم ( گندترین کار ممکن ) و نمی تونیم روی یک آهنگ تمرکز کنیم و وقتی کار به میزان های سخت می کشه ، دیگه نمیکشیم!:106:

randy_rhoads
Friday 15 October 2010, 07:57 PM
اول اينكه بايد سطح توقع خودتونو نسبت به توانايي هاتون بسنجيد انجام قسمت هاي سخت يك قطعه براي همه سخته سغي كنيد يك ميزان رو هك مه قطعات كوچكتري تبديل كنيد اندازه ي هر نت رو كاملا دقيق حساب كنيد تا راحت تر بزنيد اجراي درست يك ميزان باعث ميشه شما انگيزه براي اجراي بقيه قطعه رو داشته باشيد به نظر من شما تمام فايل هاي پرو رو از سيستمت پاك كن و فقط هموني رو كه ميخواهيد بزاريد فقط... يكي امكانات زياد (فايل پرو)باعث سردر گمي و شاخه به شاخه پريدن شما ميشه سعي كنيد درك كنيد فقط 1 قطعه در اختيار داريد كه بايد تمام مهارتتونو تو اون به نمايش بزاريد و يك نكته اجراي يك قطعه ساده ولي درست و با لهجه و style درست خيلي بهتره از اينكه يك قطعه سخت رو ضعيف اجرا كنيد

symphony-x
Friday 15 October 2010, 08:41 PM
اگه با من هستین
من تروی -و یه مقداری پتروچی کار کردم
میخوام پروگرسیو متال-نئو کلاسیک کار کنم
اپث-دریم تئتر - سیمفونی ایکس این چیزا

mika120
Friday 15 October 2010, 08:48 PM
اگه با من هستین
من تروی -و یه مقداری پتروچی کار کردم
میخوام پروگرسیو متال-نئو کلاسیک کار کنم
اپث-دریم تئتر - سیمفونی ایکس این چیزا

سعيد جون به قول يكي از دوستام يه نوازنده بايد يه سال فقط گيتار بزنه تا بتونه دستش راه بيفته و با گيتارش جور بيفته و بتونه رو تموم تمپو ها نوازندگي كنه ، بعد بره سبك انتخاب كنه !!!
حداقل يه كاري يه چيزي ميزاشتي آدم ميفهميد تو كجاي كار هستي ، بعد ...

( randy Rhoads عزيز اگه 100 % اشتباه ميگم بگو پستو پاك كنم )

randy_rhoads
Friday 15 October 2010, 09:19 PM
mika تا حد زيادي درسته ولي خوب يك هدف دور كمك زيادي در ايجاد انگيزه ميكنه البته در مورد 1سال مخالفم 3 سال
توي اين دوران ادم با سبك ها و نوازنده هاي زيادي اشنا ميشه كه ميتونه سبك و علاقه خودشو بهتر بشناسه.....
symphony x عزيز گروه هايي رو كه شما گفتين از ميزان ها ي لنگ زيادي استفاده ميكنند كه به مهارت زيادي احتيلج داره يعني حدود 4 سال نوازندگي حداقل....در مورد پروگرسیو متال-نئو کلاسیک شما ابتدا بايد متد استينا رو كامل بزني البته من اين كتاب رو توصيه نمي كنم ولي چون شايد كتاب ديگه اي در دسترس نداريد گفتم در ضمن پتروچي متد نيست style محسوب ميشه كه بايد بعد از تسلط كامل شروع به تمرين style كنيد و كم كم 10 style بزنيد تا style خودتونو پيدا كنيد

در ضمن مبحث بسيار مهم تئوري موسيقي رو بايد به طور جدي ادامه بديد

damn_emotions
Friday 15 October 2010, 09:47 PM
وقتی حس کنی منتقدانی داری که منتظرن تا کار جدیدت تموم شه و درباره اش نظر بدن انگیزه ی بیشتری برای کامل کردن و تمام کردن آهنگت داری. البته این منتقدا میتونن دوستای معمولی باشن که اصلاً سر رشته ای تو موسیقی ندارن.

makan
Friday 15 October 2010, 11:15 PM
ار نظر من بهترين راه براي رفع اين موشگل اينه که تا هر جا که تونستي قطعه رو حفظ کني بعد انقدر تمرين کني که چشم بسته بزنيش اونوقت دوباره يه قسمت ديگشو حفظ کني و تمرين کني........................موفق باشي

:uranus:
Sunday 17 October 2010, 10:39 AM
با سلام
من تو تمرینام یه ایده ای دارم به نظر من از هر چی میترسی باید بری سمتش همیشه هم جواب گرفتم مطمئن باش اگه بری تو کار برات آسون میشه فقط باید با خودت لج کنی ;)