PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : از نواي ساز كداميك از اساتيد تار و 3تار بيشترين لذت را ميبريد؟

Amir
Wednesday 1 November 2006, 12:52 PM
به نظر شما بهترین نوازنده تاروسه تار در 100 سال اخیر کی بوده ؟؟ :)

Amir
Monday 20 August 2007, 02:47 PM
می بینم که کسی نیست که بیاد و جواب بده

Hmd_N
Monday 20 August 2007, 03:02 PM
به نظر من از بهترین نوازندگان تار و سه تار در چند سال اخیر میشه به این اساتید اشاره کرد :

استاد غلامحسین درویش . استاد جلیل شهناز . علی اکبر شهنازی . استاد فرهنگ شریف . استاد هوشنگ ظریف . استاد حسین علیزاده . استاد جلال ذوالفنون . استاد پیرنیاکان . استاد محمد رضا لطفی . استاد احمد عبادی . استاد داریوش طلایی . استاد فریدون حافظی .

alireza_amirsamimi
Monday 20 August 2007, 06:34 PM
حمید جون پس بقیه چی ؟؟؟؟؟من اونایی که تو لیست حمید نیسند مینویسم.سه تار: ابوالحسن صبا و هرمزی و یوسف فروتن و پرویز مشکاتیان و حمید متبسم و قشنگ کامکار و بهداد بابایی و کیوان ساکت
تار:نی داوود و موسی معروفی و زرین پنجه و حسین شهنازی و لطف الله مجد و حمید متبسم و کیوان ساکت

Majed
Monday 20 August 2007, 08:37 PM
همه رو گفتین دیگه... ما چی رو بگیم؟.... هاها

ولی من به شخصه تکنیک پیرنیاکان و حس و حال علیزاده در تار رو میپسندم

تکنیک بهداد بابایی و حس و حال خودش علیزاده رو در 3 تار

Majed
Monday 20 August 2007, 08:38 PM
راستی مجید درخشانی رو هم یادتون رفت بگین

Amir
Monday 20 August 2007, 08:57 PM
من قطعات استاد نی داوود رو خیلی دوست دارم مخصوصا تصنیف مرغ سحر رو

alireza_amirsamimi
Monday 20 August 2007, 09:44 PM
آقا بییاد یه کم مثل امیر درباره هرکدوم از کارای استسد که دوست داریم حرف بزنیم.من سنت گرا نیستم یا به سبک استاد لطفی کار نکردم. ولی به نظر من استاد لطفی در کاست عشق داند اومده یه بداهه نوازی نوازی تو ابوعطا کرده و یک جواب آواز به شجریان داده که به نظر من شاهکار استاد لطفی هست و تا دنیا دنیاست این بداهه نوازی ایشون بی نظیر خواهد ماند

جهانگیر
Saturday 8 September 2007, 09:17 AM
محمد رضا لطفی - جلیل شهناز- علیزاده- ارشد تهماسبی-ساکت- متبسم

*nvidia*
Saturday 8 September 2007, 11:34 AM
به نظر من در تکنیک هیچ نوازنده ای به گرد پای کیوان ساکت نمیرسه.
اما در کل به نظر من جلیل شهناز بهترین نوازنده ی تار در صد سال اخیر و شاید تمام دوران باشد.
درمورد سه تار هم استاد عبادی و همچنین ذولفنون نوازندگان بسیار خوبی هستند.اما فرد مشخصی رو نمی تونم نام ببرم.

alireza_amirsamimi
Saturday 8 September 2007, 11:59 AM
دوست عزیز این حرف من نیست ,حرف خیلیهای دیگه هست .تکنیک آرپژهای پشت سر هم و سرعت در مضراب یا گلیساندوهای بی مورد نیست
من خودم از علاقهمندان به کیوان ساکت هستم ولی تعریف واقعی تکنیک در موسیقی ایرانی صدای خوب در آوردن در ساز است که متاسفانه کارهای کیوان ساکت از سنوریته خوبی به هیچ وجه برخوردار نیست.متاسفانه در کارهای جدید آقای ساکت گلیساندوهای پشت سر هم و بدون برنامه و جمله بندی های پر آرپ و در بعضی اوقات بی ربط هست که واقعا نه تنها حس(که حرف اول موسیقی ایران رو میزنه)نداره بلکه خسته کننده هم میشه.مقاله زیر درباره همین مورد هست از علیرضا جواهری
You can see links before reply
علیرضا جواهری:
حال جای تعجب و سئوال است که چرا آقای ساکت در اجراهای عمومی سعی در اجراهای اینچنینی دارند. استفاده از جملات بی ربط و ناهمگون –استفاده متوالی از آرپژها و پاساژهای بی مفهوم- استفاده مکرر از جملات سرعتی و اجرای ساز با مضرابی محکم وسفت با سونوریته ای بسیار بد و استفاده از گلیساندو های متوالی و بد صدا- مطمئنا اینگونه حرکات برای شنوندگان آگاه با پارامترهای هنری جذاب نبوده و فقط میتواند موجبات استهزا و تمسخر و انتقاد را فراهم کند، مسئله ای که بارها و بارها شاهد آن در اجرا های زنده ایشان بوده ام.

mucl
Friday 14 December 2007, 12:09 AM
سلام به دوستان عزیز
من که عاشق نوازندکی استاد ظریف هستم

Mojtaba
Friday 14 December 2007, 06:58 AM
به نظره من فقط فرهنگ شریف

در مورد کیوان ساکت هم همونطور که علیرضا جان گفتند چهارمضرابهاشو فقط خودش می تونه بزنه چون مرتب تغییر ریتم داره

Kamanche
Monday 28 April 2008, 03:45 AM

با سلام
بهترین که واقعا نمیشه گفت چون همه زحمت کشیدند
اما من اگه بخوام در مورد نوازنده هایی که در قید حیات هستند یکی رو بگم اون شخص به نظر بنده استاد محمد رضا لطفی هستش.به خاطر فعالیت های فراوان و مفیدی که در عرصه موسیقی ایرانی انجام دادن و تکنوازی های زیبا و ماندگاری که از ایشون مونده.
اما در بین کسانی کسانی که فوت کردند که واقعا نوازنده های بزرگ زیاد داشتیم.علی اکبر شهنازی و پدرش آقا حسینقلی که از سرآمدان تار نوازی هستند و ...
در بین سه تار نواز ها هم استاد سعید هرمزی و استاد ابوالحسن صبا.

با احترام به نظر دوستان

خان
Monday 28 April 2008, 08:52 PM
از میان نوازندگان تار من جلیل شهناز رو بسیار دوست دارم و کار هاشون رو خیلی میپسندم.و به عقیده من خدمت بسیاری از جانب ایشون به هنر ایران و به خصوص تار نوازی صورت گرفته است.که در میان نوازندگان هم دوره خودشون سر آمد هستند حتی پا رو یک مقداری فراتر میزارم .کارشون از نوازنده های بعد از خودشون هم بهتره.
تکنیک های زیبا و بدیع فهم و درک عالی از موسیقی در کنار ندانستن دانش آکادمیک در هنر تمامی مواردی هست که من و مجبور میکنه استاد جلیل شهناز رو انتخاب کنم.

moomak
Tuesday 29 April 2008, 12:45 PM
با وجود ارادتی که به همه هنرمندان این مرز بوم دارم
احترام زیادی برای اساتید مرحوم میرزا عبدالله و میرزا حسینقلی شهنازی و همینطور مرحوم درویش خان قائلم
تار استاد جلیل شهناز واستاد محمد رضا لطفی بسیار زیباست
اما من صدای تار استاد فرهنگ شریف و سبک نوازندگی استاد حسین علیزاده رو بیشتر ترجیح میدم!
با احترام

mrbmaster
Saturday 24 May 2008, 11:07 AM
با احترام

موسيقي ايراني و تار ايراني كه بنوعي قدرتمند ترين ساز اجراي اين موسيقيست علاوه بر تحولاتي كه در ساختش ايجاد شده در نوازندگي فلسفه موسيقي نيز دچار تحولات زيادي شده است.

شايد بهتر بود اين پرسش در دو بخش نوازندگان قديم و جديد تفكيك ميشد.

بنظر حقير در نوازندگان دوران قاجار علي اكبر خان فراهاني و فرزندان ايشان ميرزا عبدالله و آقا حسينقلي در احيا و ساختار دادن و حفظ موسيقي ايراني نقش غير قابل انكار داشته اند بعد از ايشان درويش خان نابغه زمان خود بود و علاوه بر تحول در ساز و ساختار ارائه موسيقي در قالب رنگ پيش درآمد و تربيت شاگرداني همچون مرتضي خان ني داوود نقش بسازيي داشت.

مرتضي ني داوود شاگرد درويش خان خالق زيبا ترين و ماندگار ترين تصانيف ايراني همچون مرغ صحر، مرغ حق، آتش دل ، بس كن اي دل و ...

كلنل علي نقي وزيري در ماندگاري دستگا ههاي ايراني و نت نويسي آثار نقش مهمي ايفا نمود
استاد علي اكبر خان شهنازي فرزند آقا حسينقلي نيز با تربيت شاگرداني كه امروز اساتيد و سردمداران موسيقي ايراني هستند كمك بسياري به اين موسيقي نمودند

از نوازندگان امروز نيز غير از استادان معاثر و گرانبهاي موسيقي اصيل استاد محمد رضا لطفي و استاد حسين عليزاده ميتوان همانطور كه دوستان اشاره نمودند به اسامي زيادي اشاره كرد ولي بنده نيز به نام آقايان مجيد درخشاني داريوش طلايي پيام جهانماني و خانم صحبا مطلبي اشاره ميكنم.

البته آقاي پرويز رحمان پناه با توجه به تلفيق موسيقي پاپ و تار زيباي ايراني نقش غير قابل انكاري در اشاعه اي ساز ملي ايفا نموده اند هر چند كه شايد نامشان را در فهرست اساتيد نگذارند ليكن صداي قطعات باز سازي شده ايشان بيشترين صداي تاريست كه از رسانه هاي امروزي ميشنويم نميدانم شايدساز ايشان بتواند گوشهاي دور شده از آواهاي ريشه اي خود را كمي با نغمات ايراني و ساز تار آشنا نمايد.

Majed
Sunday 25 May 2008, 12:53 PM
سلام دوست عزیز ....
خیلی خوشحالم که شما با این معلومات به جمع ما پیوستی...

من تا حالا کاری از آقای رحمان پناه نشنیدم... یا لااقل نمیدانم که نوازنده اون ایشون بوده ....

اگه لطف کنی در یک تاپیک جداگانه در بخش مربوطه چند تا کار از ایشون بزاری ممنون میشم..

خان
Sunday 25 May 2008, 01:55 PM
البته آقاي پرويز رحمان پناه با توجه به تلفيق موسيقي پاپ و تار زيباي ايراني نقش غير قابل انكاري در اشاعه اي ساز ملي ايفا نموده اند هر چند كه شايد نامشان را در فهرست اساتيد نگذارند ليكن صداي قطعات باز سازي شده ايشان بيشترين صداي تاريست كه از رسانه هاي امروزي ميشنويم نميدانم شايدساز ايشان بتواند گوشهاي دور شده از آواهاي ريشه اي خود را كمي با نغمات ايراني و ساز تار آشنا نمايد.

من هم با دوسته عزیز mrbmaster موافقم کار های آقای رحمان پناه کار های خیلی خوبیه و در ضمن به عقیده من از کار های اصیل تار ایران هم چون کار هاشون تلفیقی هست دور نیستش.در کل کار هاشون رو خیلی خیلی میپسندم.
اگه کسی کار های ایشون رو شنیده لطف کنه بیاد نظر بده تا کمی هم درباره بار فنی تار نوازی ایشون بیشتر بدونیم.

Blue Sky
Friday 18 July 2008, 12:18 PM
در صد سال اخیر ؟! این خیلی سخته ، چون عملا قطعات اساتید قدیمی رو کامل و یا لااقل با کیفیت مناسب نشنیدیم . ولی تار درویش و سه تار صبا ، شاید برترین نمونه های نواخت تاریخ موسیقی چند قرن اخیر باشن . بین اساتید معاصر هم ، تسلط مطلق و همزمان محمدرضا لطفی به تار و سه تار ، غیر قابل انکاره . ضمن اینکه سهم ایشون در احیای دستگاههایی مثل نوا و راست پنجگاه ، منحصر به فرده . و البته احیای دف ، که مسلما در نواختن اون هم ( چه به شکل تکنوازی و چه گروه نوازی خانقاهی ) استاد مطلق هستن .

E_N
Saturday 19 July 2008, 01:09 PM
salam dostan
az nazar shakhs man az bin ostadan barjasteh tar ostad darvishkhan va ostad lotfi va pirniakan va davod azad

ama az setar navazan marhom ostad ebadi

ya hag

Mojtaba
Saturday 19 July 2008, 01:39 PM
فقط صدای تار فرهنگ شریف و بعد از اون جلیل شهناز

alireza_amirsamimi
Sunday 20 July 2008, 09:35 PM
دوست عزیز فارسی بنویس.من نفهمیدم هدف این تاپیک و نتیجه اخلاقی این تاپیک چی بود که از اولش نوشته شد.خوب هر کس سلیقه ای داره.مثلا من تار علییزاده و سه تار بهداد بابایی و مرحوم عبادی رو دوست دارم

arian
Monday 21 July 2008, 10:32 AM
آقا چرا هميشه ارسلان خان نامدار ما فراموش ميشه ؟ ايشون كم كار نداره چه در تار و چه در سه تار
آقا ميگويند كه( ماه آواز)قمر با شاه هم فالوده نمي خورده .و ايشون خيلي با (قمر )كار بيرون داده.جناب ارسلان درگاهي.
من به خاطر ذوق موسيقي سرشار و زيبايي قطعات ابتدا به درويش خان راي ميدم . كارهاي مجد و درگاهي و ني داوودرا هم خيلي دوست دارم . صلابت استاد شهناز و استاد صبا هم كه بي نظيره.

khosh nava
Monday 21 July 2008, 06:53 PM

من معتقدم درباره بعضی از اساتید کم لطفی میشود برای مثال همین آقای داریوش پیرنیاکان .به نظر من یکی از بهترین نوازندگان در زمینه ی تار وسه تار هستند که آثار بسیار ارزشمندی از ایشان هم از نظر نوازندگی(برای نمونه بداهه نوازی بی نظیر ایشان با ساز سه تار همراه با استاد شجریان که هم اکنون در اثر جان عشاق موجوداست) و هم از نظر آهنگ سازی (برای مثال تصنیف سلسله ی موی دوست در اثر یادایام)بیادگار مانده است اما وقتی درباره ی جزییات کارهای ایشان در سایت ها جست جو می کنم کمترین مبحث دربارهی ایشان است این در حالی است که در باره ی بعضی از اساتید گرامی که من خودم یکی از دوستاران و علاقه مندان به کارهای آنها هستم تقریبا در همه ی سایت ها ی مربوط به موسیقی از آنها سخن به میان آمده است

Dr@gon
Friday 1 August 2008, 10:23 AM
استاد محمد رضا لطفی

ley
Wednesday 1 October 2008, 05:11 PM
خداوندگار تار استاد محمدرضا لطفی......
شک نکنید....البته هر سازی زبان خودش داره

Leon
Wednesday 1 October 2008, 05:59 PM
من تا حالا کاری از آقای رحمان پناه نشنیدم... یا لااقل نمیدانم که نوازنده اون ایشون بوده ....

اگه لطف کنی در یک تاپیک جداگانه در بخش مربوطه چند تا کار از ایشون بزاری ممنون میشم..

برای برسی آثار پرويز رحمان پناه ،به تاپيک زير مراجعه کنيد.

نظر خواهی :برسی آثار تار پرويز رحمان پناه (You can see links before reply)

salemi
Thursday 9 October 2008, 06:11 PM
با عرض پوزش از امير عزيزم بايد عرض كنم طرح اين سوال كه بهترين نوازنده يك ساز كيست موضوعيت ندارد وجز مباحث جنجالي و بي نتيجه ثمر ديگري ندارد.اينكه شخصي بيايد دهان خود را باز كند و حاصل يك عمر فعاليت استادي را زير سوات ببرد تا هنرمند محبوب خود را تثبيت كند رسم جوانمردي نيست.
چو خواهي كه نامت بود جاودان مكن نام نيك بزرگان نهان

salemi
Thursday 9 October 2008, 06:50 PM
با عرض پوزش از امير عزيزم بايد عرض كنم طرح اين سوال كه بهترين نوازنده يك ساز كيست موضوعيت ندارد وجز مباحث جنجالي و بي نتيجه ثمر ديگري ندارد.اينكه شخصي بيايد دهان خود را باز كند و حاصل يك عمر فعاليت استادي را زير سوال ببرد تا هنرمند محبوب خود را تثبيت كند رسم جوانمردي نيست.
چو خواهي كه نامت بود جاودان مكن نام نيك بزرگان نهان
به جاي طرح اين سوال فكر ميكنم بهتر بود سوال ميشد:از نواي ساز كداميك از اساتيد تار بيشترين لذت را ميبريد؟اصولا چون هنر مقوله زيبايي شناسي است و زيبايي در نظر هر يك از ما انسانها تعريفي متفاوت از ديگري دارد بزرگترين و سرشناسترين هيئتهاي ژوري نيز قادر به تشخيص بهترين از ميان بهترين نخواهند بود. بجاي اينگونه مباحث سطحي و نسنجيده ايا بهتر نيست يكايك هنرمندانمان را چون گلهاي گلزار هنر موسيقي ايرانزمين كه هر كدام رنگ و بويي متفاوت ولي روح افزا دارند مغتنم شماريم؟
دعوي عشق ز هر بوالهوسي ميايد دست بر سر زدن از هر مگسي ميايد
اوست غواص كه گوهر به كف ارد ورنه سير اين بحر ز هر خار و خسي ميايد

Majed
Friday 10 October 2008, 12:02 PM
نام تاپیک به جهت نقد درست و پیشنهاد منطقی دوستان عوض شد

mkh2026
Wednesday 9 September 2009, 07:51 PM
چون در تار نوازی سبکهای مختلفی وجود داره نمی شه اسم یک نفر رو برد صدای تار فرهنگ شریف و جلیل شهناز و لطفی بسیار دلنشینه و در این ضمینه بیهمتایند. کیوان ساکت تیز ترین پنجه رو در بین تمام تار نوازان داره

vdod
Thursday 10 September 2009, 06:22 AM
استاد هوشنگ ظریف و استاد داوود ازاد و استاد شهناز

zodiac
Saturday 12 September 2009, 10:24 AM
سلام
من از تار كيوان ساكت خيلي خوشم مياد چون خودشو محدود به نواختن مث بابا بزرگش نميكنه!
فرهنگ شريفم دوس دارم!

gcsinfo
Saturday 12 September 2009, 12:44 PM
در بین سه تار نوازان نسل قدیم من استاد عبادی رو به بقیه ترجیح میدم و از نسل جدید استاد بهداد بابایی...فوق العادست پنجش و تکنیک و هنرش...

در بین تار نوازان هم استاد درخشانی و علیزاده جای خودشون رو دارند...

zodiac
Saturday 12 September 2009, 09:35 PM
آخ من يادم رفت عليزاده جونم رو بگم!!!

sarsabz
Tuesday 20 October 2009, 06:46 PM
اساتید هر کدوم توانایی خدشونو دارند اما این میان استاد شهنازی چیز دیگه ایه. البته استاد لطف الله مجد هم بسیار توانا بودند اما متاسفانه از ایشون غفلت زیادی شده.

behrad_zn88
Tuesday 20 October 2009, 09:46 PM
هر کس سبک خاص خودشو داره . ولی من شخصا از استاد علیزاده خیلی خوشم میاد .

payamf1
Tuesday 20 October 2009, 10:53 PM
من بیشتر درخشانی رو می پسندم.

tarane
Wednesday 21 October 2009, 11:17 AM
واااي ...من همه رو دوست دارم اصلا نميتونم بگم كاره كي رو بيشتر دوست دارم!

احسان
Wednesday 21 October 2009, 10:59 PM
درود

من از صدای ساز استاد فراهانی عموی میرزا حسینقلی خان خیلی خوشم میاد. البته هیچ نواری از ایشون موجود نیست منم نشنیدم ولی میگن خیلی خوب ساز میزده.

از اونهایی که نوارشون موجوده استاد شهنازی واقعا از یه دنیای دیگه صدای سازش در میاد.

petrushka
Thursday 22 October 2009, 08:11 AM
من استاد علیزاده رو در درجه اول دوست دارم.
استاد ظریف و کیوان ساکت هم که حرفی در ساز زدنشون نیست

محمد شفیعی
Saturday 19 December 2009, 11:24 PM
با سلام و تشکر از نظرات همهء دوستان...
نظر من رو نه بعنوان نوازنده حرفه ای بلکه بعنوان کسی که برای شنیدن موسیقی و مخاطب بودن وقت زیادی گذاشتم بخونید...
به نظر بنده کار همهء اساتیدی که برای موسیقی عمری رو عاشقانه صرف کردند شایان تقدیر و تعظیمه,مخصوصا افرادی که سبکی جدید و منحصر به خودشون رو معرفی کردند,اما اگر نظر شخصیم رو بخوام بگم در سه تار اونقدر تخصصی گوش نکردم که بتونم نظر بدم...
اما در تار به نظرم اول استاد شهناز دوم استاد شهناز و سوم استاد شهناز,افراد دیگری هم هستند که به نظرم کارهاشون واقعا زیباست مثل کارهای قدیمی تر استاد شریف(برای سالهای 45 تا 55),کارهای بعدتر آقای ظریف,برخی از کارای آقای مجد,برخی از کارای آقای میر جلالی و تک و توک از کارهای آقای لطفی...سبک و کارهای آقای ساکت هم به نظرم در نوع خودش جالبه....اما با این همه به نظرم استاد شهناز چنان به تاخت ره عرش پیمودن در گرفته که برای دیگران حاصل جز تلاش برای رسیدن به غباری باقی نمونده...باورش سخته که دیگه همچین کسی در موسیقی ظهور کنه,اگر با بنده موافق نیستید حتما مدتی صرف گوش دادن کارهای استاد بکنید(چه آلبوم ها و چه کارهای برنامه گلها) قطعا هم نظر میشید...
با تشکر

Samiraaa
Saturday 19 December 2009, 11:39 PM
استاد جلیل شهناز , استاد حسین علیزاده و استاد محمد رضا لطفی

دراب
Sunday 20 December 2009, 09:54 AM
من تار نمي زنم . اما از آثار جناب لطفي و جناب ظريف خيلي خوشم مي ياد .

مازيار كنعاني
Sunday 20 December 2009, 12:48 PM
سبک هر کسی قابل احترامه و ارزشمند ولی من به شخصه از سبک استاد علیزاده و بعد از اون به ترتیب از استاد لطفی ،احمد عبادی و مضرابهای زیبای آقای شعاری خوشم میاد

pezhmanfathi
Monday 12 April 2010, 06:01 AM
من كارهاي استاد ساكت را خيلي قبوت دارم.
كيوان ساكت فقط يك نوازنده چيره دست نيست ايشان واقعا از نظر آهنكسازي نيز يك هنرمند خوش فكر با احساس و توانا و با سواد و مسلط به موسيقي ايراني و غربي مي باشد.قطعات ايشان بيان گوي اين مطلب است .كار هاي نو و قطعاتي كه انسان را به فراسوي فراسو ها ميبرد.
به نظر من قطعات ايشان با قطعات اساتيد ديگر بسيار متفاوت مي باشد.حتي كتاب هاي آموزيشي ايشان نيز متفاوت است البته بايد كتاب هاي ديگر اساتيد محترم را نيز تجربه كرد اما تكنيك هايي كه در كتاب هاي ايشان وجود دارد بسيار عالي و كاربردي تر و دست و پنجه هنر جو را بسيار روان و ديد بسيار عالي به هنر جو مي دهد.

s.zareie
Monday 12 April 2010, 08:58 AM
سلام
من تو سه تار جلال ذوالفنون رو تر جیح می دم. احساسی که کارهای ایشون به من منتقل میکنه، کمتر در کسایه دیگه دیدم.
از بعضی از کارهای بهداد بابایی هم خیلی خوشم میاد.

pezhmanfathi
Monday 12 April 2010, 10:18 AM
استاد ذوالفنون نيز يكي از برجسته ترين اساتيد موسيقي ايران مي باشد .و آثار هاي ايشان واقعا عالي ست.

milad1985
Monday 12 April 2010, 10:49 AM
سه تار استاد لطفي
تار استاد عليزاده و استاد ساكت
همچنين از تنبور استاد كاكاوند و مرحوم سيد خليل خيلي لذت مي برم

ghasemy2700
Wednesday 21 April 2010, 07:05 PM
من عاشق صداي تار فرهنگ شريفم.
سهل و ممتنع!
فكر نمي كنم كسي بتونه مثل اون بزنه!

حامد گرجي
Monday 26 April 2010, 12:49 PM
هر گلي يه بويي داره. اين بزرگترين اشتباهه كه به خاطر علاقه به استاد خاصي از ساز بقيه اساتيد استفاده نكنيم و لذت نبريم.
ولي به اعتقاد بنده تار نوازي (و البته سه تار نوازي) نسبت به گذشته بسيار پيشرفت كرده و استفاده هاي جالبي از امكانات ساز ميشه كه قبلا به ذهن اساتيد بزرگ و ماندگار قبلي نرسيده بود. و اين نشانه ي تكامل و پيشرفته. (البته از نظر تكنيك‏‏؛ فرم؛ فضا سازي؛ و بيان ملوديك و گاها هارمونيك)
ولي اينكه آيا نوازندگان حاضر مي تونن اين امكانات رو با يك موزيكاليته ي زيبا و غني ارائه بدن مساله ايه كه متاسفانه كمتر بهش توجه ميشه. ولي با اين وجود افرادي هستند كه سير تكامل خوبي رو سپروندن يا در حال سپري هستند و من شخصا خيلي به آينده ي تار نوازي و سه تار نوازي اميدوارم.

r_a_m_i_n
Monday 17 May 2010, 06:33 PM
درود دوستان
خيلي تعجب ميكنم كه اسم اينهمه استاد آورديد ولي اسم كسي كه بيشترين زحمت رو در صده ي اخير موسيقي واسه موسيقي كشيده و خط نت و خيلي چيزاي ديگه رو وارد موسيقيمون كرد و مدرسه ي موسيقي رو ابداع كرد كه شاگرداني مثل صبا داره و باعث شد موسيقي به اينجا برسه اسمي نياورد
به نظر من بهترين نوازنده ي 100 سال اخير استاد علي نقي وزيري هستند

khandaghi
Sunday 30 May 2010, 09:30 AM
هر استادي براي تارنوازي يك سبك و يك حال و هوا را ايجاد ميكند. به نظر من صحيح نيست كه به اين سوال به صورت صفر و يك پاسخ بديم.
تارنوازي استاد شهناز همونقدر پرنكنيك و مدهوش كننده است كه صداي تار استاد ظريف و استاد شريف خيره كننده است. نوانس صداي تار استاد عليزاده هم به همان اندازه زيباست. مضراب پرقدرت استاد لطفي هنوز يكتاست.
من اعتقاد دارم اينطور سوالات جوابهاي پراكنده و غير همگرايي ميده كه متاسفانه ازش چيزي عايد نميشه.

mit2007
Sunday 30 May 2010, 10:55 AM
تار علیزاده و 3 تار احمد عبادی

aragon
Sunday 30 May 2010, 11:32 AM
تار فقط علیزاده
سه تار لطفی و ذوالفنون

Avazekhan
Sunday 30 May 2010, 01:08 PM
تار
قدیمی: جلیل شهناز و علی اکبر خان شهنازی
جدید: استاد علیزاده شاگرد با استعدادش علی قمصری
سه تار : عبادی - پیرنیاکان

Acoustic
Sunday 30 May 2010, 02:05 PM
استاد علیزاده

mehdi121
Sunday 30 May 2010, 10:25 PM
تار و سه تار
اســـتاد لطفی :5:

r_a_m_i_n
Sunday 30 May 2010, 11:36 PM
اگه اشتباه نكنم اسم اين تاپيك عوض شده

Avazekhan
Monday 31 May 2010, 01:11 AM
نه عزیزم خود خودشه

r_a_m_i_n
Monday 31 May 2010, 11:58 AM
`پس اون تاپيك كه عنوانش : بنظر شما بهترين نوازنده ي تار و سه تار در قرن اخير كيه؟ كجا رفت؟

bourse
Sunday 4 July 2010, 12:24 PM
همه اساتید با خون دل و رنج و مشقت فراوان به این جایگاه ها رسیده اند و درست نیست که با نظریه هایمان زحماتشان را کمرنگ کنیم بهتر است که فقط نام استادی که سبک نوازندگی اش را میپسندیدم عنوان کنیم و از نقد کارهای دیگر اساتید بپرهیزیم

rahim_nikzad550
Saturday 11 September 2010, 09:52 AM
درو بر همه یاران،
اگه یه کسی این سوال " به نظر شما بهترین نوازنده تاروسه تار در 100 سال اخیر کی بوده ؟؟" رو با چند سال اضافه تر بپرسه ، اسم خودمون هم میاد تو لیست...

BaBak_ParSian
Saturday 11 September 2010, 09:55 AM
درود - از صدای ساز استاد علیزاده !

I_Walk_Alone
Saturday 11 September 2010, 10:10 AM
درود و هزاران درود
من صدای تار جلیل شهناز و فرهنگ شریف رو دوست دارم

yade_ostad shahnaz
Monday 1 November 2010, 01:58 PM
با سلام
تار : استاد جليل شهناز
سه تار:عبادي - ذولفنون
تنبور : شهيد سيد خليل عالي نژاد

مرتضی-تنبور-سه تار
Monday 1 November 2010, 03:58 PM
چون اساتید معمولا سبک های مختلفی داشته اند به طبع صدا دهی ساز انها هم متفاوت است مثلا مقایسه صدای ساز لطفی وعلیزاده مقایسه غلطی است.شاید بتوان گفت فلانی از سبک لطفی یا علیزاده لذت نمیبرد .اما نمیتوان این دو را با هم مقایسه کرد.

paolo
Saturday 8 January 2011, 07:06 PM
شهناز ِ شهنـــــــــــــواز
انصافا پادشه ِ تارند.عمرشان دراز باد.

ReshadNab
Saturday 8 January 2011, 09:12 PM
شهناز ِ شهنـــــــــــــواز
انصافا پادشه ِ تارند.عمرشان دراز باد.

کاملن باهات هم سلیقه‌ام !!

یه قسمت از یکی از کارهای استاد شهناز رو اینجا (You can see links before reply) آپلود کردم ، واقعن فوق العاده است ، چند روزه منو درگیر خودش کرده . ملودی ساده و گیرایی داره ، حسش برام قابل توصیف نیست ، خودت گوش کن.

paolo
Sunday 9 January 2011, 04:14 PM
فکر کنم شور.ابوعطا بود
سپاسگزارم

mehdi m
Thursday 20 January 2011, 10:32 AM
به نظر من استاد داریوش طلایی فوق العاده است

mehdi_4946
Sunday 30 January 2011, 11:08 AM
جليل شهناز

فرهنگ شريف

خود من :D

s4b4
Saturday 12 February 2011, 06:47 PM
من تار استاد شهناز دوست دارم ،ولی چون دخترم خیلی خیلی از ساز زدن صهبا مطلبی خوشم مییاد

hl1360
Tuesday 12 April 2011, 02:10 PM
تو تار اول از همه استاد لطفي،بعد طلايي و پيرنياکان،شريف و ظريف و عليزاده رو ميپسندم و تو سه تار هم حميد متبسم،بهداد بابايي،دکتر صفوت و عليزاده

j@v@d
Tuesday 12 April 2011, 04:31 PM
من در سه تار استاد جلال ذوالفنون رو بیشتر می پسندم و در تار هم کار استاد ساکت و استاد علیزاده