PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آهنگ های آماتور برای گیتار الکتریک!

sahandmsh
Friday 15 October 2010, 05:42 PM
سلام به دوستان و اساتید محترم!:am
این تاپیک رو زدم که اگر آهنگی ( ریتم ، ملودی یا ... ) برای گیتار الکتریک دارین که فکر می کنین برای افراد آماتور ( زیر 2 سال کار کرده ( مثل خودم ) - گرچه یه نفر می تونه تو 6ماه هم بترکونه ) مناسبه ، بذارین... تا استفاده کنن...
این کار هم جنبه ی آموزشی داره ، هم امیدوار کنندس ( ویتامین )...:guitarplay2:
اگه تبلچر این آهنگ ها رو ( ترجیحاً در گیتار پرو ) دارین بذارین...اگر نه که می گردیم تو سایت های دیگه پیدا می کنیم...
فقط تاکید می کنم!!!!! :b( چقدر تاکید؟! ) که اسم آهنگ و آرتیست اون کار رو بگین... که مشکلی پیش نیاد...
اگر ویدئوی آموزشی برای این آهنگ ها نیاز بود هم تو همین تاپیک بذارین!
امیدوارم تاپیک آموزشی فعالی باشه...

فعالیت یادتون نره!!!
از اساتید بیشتر انتظار میره ها!!!:redguitar::i

sahandmsh
Friday 15 October 2010, 07:34 PM
سلام این هم اولی از خودم شاید بقیه هم یه همّتی کنن :
Tears In The Rain از Joe Satriani

خود آهنگ MP3 (You can see links before reply)

نت در گیتار پرو (You can see links before reply)

کلیپی از نواختن این آهنگ (You can see links before reply)- که در یوتیوب یافت گردید...
مرده مو های این پسر هستم که دارن پرواز می کنن مثل تریپ استاد وای شده... طرف خودمانی است و از بروبچ آسیا هستن!

این آهنگ رو گه دیگه فکر کنم همه شنیدن...آهنگیست آرام...که با آکوستیک نیز می توان نواخت...
و فکر می کنم ( فقط فکر! ) که روی انگشت گذاری تاثیر داشته باشد!!!
خودم هنوز نزدم اما فکر نکنم سخت باشه...اما باید روش کار کرد...:16:

Orpheus
Saturday 16 October 2010, 02:35 PM
درود
من rain از وینی مور رو پیشنهاد میکنم که در عین سادگی بسیاز زیبا میباشد
و در بخش بداهه نوازی میتونید بک ترکش رو هم دانلود کنید
دانلود فایل گیتار پرو (You can see links before reply)

mehrzadd
Saturday 23 October 2010, 11:37 PM
سلام
آقا فرمت اینها چیه؟
GP4؟
اونوقت با این فرمت چی کار مبشه کرد
کجا پخش میشه؟
گیتار پرو چیه هی مینویسن؟
ممنون اگه بگین
می30

midnight 1
Friday 5 November 2010, 08:34 AM

کلیپی از نواختن این آهنگ (You can see links before reply)- که در یوتیوب یافت گردید...
مرده مو های این پسر هستم که دارن پرواز می کنن مثل تریپ استاد وای شده... طرف خودمانی است و از بروبچ آسیا هستن!

این آهنگ رو گه دیگه فکر کنم همه شنیدن...آهنگیست آرام...که با آکوستیک نیز می توان نواخت...
من اینو زدم..
زیادم ساده نیست مخصوصا پارت دوم قطعه...
پیکینگ بسیار مهمی داره چون بیشتر باید بین سیم پیک بزنید.و دقت بالایی میخواد مخصوصا اگه با الکتریک میخواهید کاور کنید.
موفق باشی

k.sh
Saturday 27 November 2010, 06:47 PM
سلام
آقا فرمت اینها چیه؟
GP4؟
اونوقت با این فرمت چی کار مبشه کرد
کجا پخش میشه؟
گیتار پرو چیه هی مینویسن؟
ممنون اگه بگین
می30
درود....
guitar pro یک برنامه هست.... gp4 فرمت اجراییش هست....search کنید download میشه توی گوگل.

TheGoldMAN
Wednesday 9 February 2011, 06:42 PM
خب همين؟
از دوستان حرفه اي بيشتر انتظار ميره كه دست ما كوچولو ها رو بگيرن :دي

randy_rhoads
Wednesday 9 February 2011, 07:06 PM
شما بزرگي عزيز........for whom the bells از metallica اهنگ تقريبا راحتي براي شروع ....باز اگه بيشتر راهنمايي كني در چه سطحي هستيد بيشتر ميتونم راهنماييتون كنم.....................

TheGoldMAN
Wednesday 9 February 2011, 07:53 PM
شما بزرگي عزيز........for whom the bells از metallica اهنگ تقريبا راحتي براي شروع ....باز اگه بيشتر راهنمايي كني در چه سطحي هستيد بيشتر ميتونم راهنماييتون كنم.....................

ممنون
:-*
من كتاب ريتم 1 تروي رو تموم كردم
كتاب ليد 1 رو شروع كردم
حس ريتميك خوبي هم دارم
آخه از كودكي مينواختم :دي

randy_rhoads
Wednesday 9 February 2011, 08:22 PM
اون قطعه اي كه بهتون معرفي كردم رو مي تونيد اجرا كنيد فقط فراموش نكنيد اينها riff هستن نه ريتم ...اگه ريتم هاي خيلي قوي مي خواين بايد دنبال كاراي kiss ..steve ray vauhn....stve wonder...bob morley....albert lee, خيلي هاي ديگه بريد كه اگر خواستيد بهتون معرفي مي كنم...............steve cropper , jimmy nolenرو يادم رفت بگم..........

TheGoldMAN
Wednesday 9 February 2011, 10:02 PM
اون قطعه اي كه بهتون معرفي كردم رو مي تونيد اجرا كنيد فقط فراموش نكنيد اينها riff هستن نه ريتم ...اگه ريتم هاي خيلي قوي مي خواين بايد دنبال كاراي kiss ..steve ray vauhn....stve wonder...bob morley....albert lee, خيلي هاي ديگه بريد كه اگر خواستيد بهتون معرفي مي كنم...............steve cropper , jimmy nolenرو يادم رفت بگم..........

riff چيه؟

ممنون ميشم اونا رو هم معرفي كنين

randy_rhoads
Wednesday 9 February 2011, 10:29 PM
riff ها يك سري جملاتي هستن كه عينا تكرار مي شن و روي پاور كرد ها اجرا ميشن در حالي كه ريتم ها اين طور نيستن ..........در ريتم ها نوع حركت دست راست معمولا يكسان نيست و بسيار بسيار زياد سته به نوع حسي كه قطعه داره اجرا ميشه مثل track the wall از pink floyd .........در ضمن بر خلاف تصور عمومي و نادرست افراد نواختن ريتم ها بسيار مشكل تر و داراي پيچيدگي هاي بسيار بيشتري نسبت به solo هاست..................

alimetallica_2
Wednesday 9 February 2011, 11:22 PM
یک آهنگ بسیار راحت برای دست چپ و یکم سخت اما باز راحت برای دست راست.
از متالیکا: SO WHAT

من خودم هم از زدن این آهنگ هنوز لذت میبرم با اینکه آسون ترین آهنگ متالیکاست.

چرا هرچی من آپولد میکنم خطای فایل میده آخه؟!

لینک از سایت های دیگر:
You can see links before reply

Amir
Wednesday 9 February 2011, 11:27 PM
چرا هرچی من آپولد میکنم خطای فایل میده آخه؟!

بیجا می کنه خطا میده علی جان

یه سری به بخش پشتیبانی بزن دوستان راهنمایی کنن

Honey_Shababi
Friday 8 March 2013, 10:38 PM
سلام دوستان

این تاپیک قدیمی رو از زیر خروارها خاک پیدا کردم :))

واقعا حیفه که کسی فعالیتی نمیکنه.

این تاپیک برای دوستان تازه کار خیلی میتونه مفید باشه.

دوستان قدیمی و جدید ... کجایید؟!

خواهشا بیشتر همکاری کنید عزیزان

مرسی

darkfall
Sunday 10 March 2013, 10:00 PM

حاجی من گیتار پروی شمارو ندیدم ولی اون تبی که من از تیرز این د رین دارم انگشت گذاریش وحشتناکه..

Honey_Shababi
Sunday 10 March 2013, 10:10 PM
حاجی من گیتار پروی شمارو ندیدم ولی اون تبی که من از تیرز این د رین دارم انگشت گذاریش وحشتناکه..

خیلی هم وحشتناک نیست ... با کمی تمرین به راحتی میشه زد. چنتا آرپژ بیشتر نیست که :)

ehsan_golshan
Monday 11 March 2013, 01:26 AM
درود هانی جان خیلی خوبه که این تاپیک رو آوردی بالا امیدوارم مفید باشه منم چندتا تبلچر آسون میذارم برای گیتار الکتریک :)

این آهنگ برای بند Bullet For My Valentine هست و اسمش Your Betrayal و ساده ترین آهنگ این گروهه

ehsan_golshan
Monday 11 March 2013, 01:44 AM
آهنگ Gary Moore به نام Still Got The Blues
You can see links before reply (You can see links before reply)

- - - Updated - - -

آهنگ Gary Moore به نام Parisienne Walkways

آهنگ Metallica به نام Am I Evil

آهنگ Bullet For My Valintine به نام Hearts Burst Into Fire
این آهنگ کمی از آهنگ های بالا سخت تره :)

darkfall
Wednesday 13 March 2013, 03:38 AM
خیلی هم وحشتناک نیست ... با کمی تمرین به راحتی میشه زد. چنتا آرپژ بیشتر نیست که :)

شما درست میگین
اون تب من تخیلی بود کلا :22:

petrucci4eva
Monday 18 March 2013, 12:33 PM
gof father - slash version
Sentenced - Mourn
opeth - ending credits
هم قشنگه هم راحت !

siavashkameli
Wednesday 21 August 2013, 09:18 AM
آره هانی جان من تازه کارم از اینجا چندتا فایل گرفتم برم یادبگیرم

BIG_LORD
Wednesday 14 May 2014, 10:19 PM
سلام پس چرا کسی تبلچر جدید نمیذاره
لطفا مسوولین رسیدگی کنن.
ما آماتور ها چیکار کنیم.

کککککککککککککککککککمممممم ممممممممممممممممممممممممم مممکککککککککککککککککککک:das h2:

BIG_LORD
Saturday 17 May 2014, 08:20 PM
بعد دو روز هیچی
از خواهران و برادران متال دوست و نوازنده خواهشمندم برای امثال اینجانب یکسری موزیک ساده و آماتور معرفی کنید.
شما اسم بذارید بقیه اش حله دانلود میکنیم

- - - Updated - - -

برای مثال
بنده آهنگ god is dead ? _ black sabath رو کاملا و با سولو زدم.

خواهشمندم برای پیشرف موسیقی مخصوصا از نوع گیتار الکتریکش کمک کنید.
تا این جامعه به جاهای خوبی برسه

با تشکر

chali
Sunday 18 May 2014, 02:22 PM
بعد دو روز هیچی
از خواهران و برادران متال دوست و نوازنده خواهشمندم برای امثال اینجانب یکسری موزیک ساده و آماتور معرفی کنید.
شما اسم بذارید بقیه اش حله دانلود میکنیم

- - - Updated - - -

برای مثال
بنده آهنگ god is dead ? _ black sabath رو کاملا و با سولو زدم.

خواهشمندم برای پیشرف موسیقی مخصوصا از نوع گیتار الکتریکش کمک کنید.
تا این جامعه به جاهای خوبی برسه

با تشکر

Trivium - Dying In Your Arms رو زدی سولوش محشره

BIG_LORD
Wednesday 21 May 2014, 11:11 PM
از اساتید بخش گیتار الکتریک بیشتر از این انتظار میرفت که برای ارتقی بخش، به آماتورها بیشتر بها دهند.

باز هم دم کاربرهای جدید گرم

BIG_LORD
Thursday 22 May 2014, 01:01 AM
Trivium - Dying In Your Arms رو زدی سولوش محشره

احیانا این آهنگ برای آماتورها سخت نیست؟:39::39::39::39::39::39::ao:ao:ao:ao:ao

chali
Thursday 22 May 2014, 09:15 AM
احیانا این آهنگ برای آماتورها سخت نیست؟:39::39::39::39::39::39::ao:ao:ao:ao:ao

نه اصلن سخت نیست اصن نتشو دیدی؟ خیلی آسونه من نیم ساعته کامل یاد گرفتم. منظورم فقط اون سولوی اولش بود.

چه مدته گیتار میزنی؟ فکر کنم برا آماتور این خیلی آسون باشه.

یه آهنگ دیگه که خودم هفته پیش یاد گرفتم neil young-dead man هست اینم یه نگاهی بنداز
یا Radiohead - Let Down که الان دارم میزنم خیلی هم آسونه و قشنگ
برا اون پستی که واسه آهنگای متالیکا گذاشتی یه سری دارم اگه خواستی لینک بدم

اگه رو آهنگی قفل کردی لینک بزار با هم میزنیم :5:

BIG_LORD
Friday 23 May 2014, 09:03 PM
نه اصلن سخت نیست اصن نتشو دیدی؟ خیلی آسونه من نیم ساعته کامل یاد گرفتم. منظورم فقط اون سولوی اولش بود.

چه مدته گیتار میزنی؟ فکر کنم برا آماتور این خیلی آسون باشه.

یه آهنگ دیگه که خودم هفته پیش یاد گرفتم neil young-dead man هست اینم یه نگاهی بنداز
یا Radiohead - Let Down که الان دارم میزنم خیلی هم آسونه و قشنگ
برا اون پستی که واسه آهنگای متالیکا گذاشتی یه سری دارم اگه خواستی لینک بدم

اگه رو آهنگی قفل کردی لینک بزار با هم میزنیم :5:

من 3 ساله گیتار گرفتم ولی تقریبا 5 ماهه که شروع کردم به تمرین درس و حسابی
دستم اصلا تند نیست.
از بس که این اتودهای آموزشی مزخرفند که حوصله آدم سر میره و رو به آهنگهای ساده میاره.
آهنگ gary moore _ the loner
البته به جز قسمت آخریش که سرعتیه
seek and distroy هم اولش رو زدم تا اونجایی که جیمز شروع به خونندن میکنه
و الان gary moore _ the prophet که دارم روش کار می کنم
البته چند تا آهنگ در نظر دارم قسمتای سرعت پایینشون رو بزنم
enough said - adios rammstien - angry again mega death -sweating bullets - trust - kill the king

ولی بیشتر از اینا نیاز دارم که دستم سرعت بگیره

chali
Saturday 24 May 2014, 10:49 AM
من 3 ساله گیتار گرفتم ولی تقریبا 5 ماهه که شروع کردم به تمرین درس و حسابی
دستم اصلا تند نیست.
از بس که این اتودهای آموزشی مزخرفند که حوصله آدم سر میره و رو به آهنگهای ساده میاره.
آهنگ gary moore _ the loner
البته به جز قسمت آخریش که سرعتیه
seek and distroy هم اولش رو زدم تا اونجایی که جیمز شروع به خونندن میکنه
و الان gary moore _ the prophet که دارم روش کار می کنم
البته چند تا آهنگ در نظر دارم قسمتای سرعت پایینشون رو بزنم
enough said - adios rammstien - angry again mega death -sweating bullets - trust - kill the king

ولی بیشتر از اینا نیاز دارم که دستم سرعت بگیره

بسیار خوب ، خیلی هم عالی
منم 2 ماهه که الکتریک گرفتم و کمتر از یک ماهه میزنم و سرعت دستم 4 نت تو 90bpm هست (نت غیر هم سیم) البته مهم نیست
5 سال پیش فقط هم 6 ماه کلاسیک میزدم و دیگه دست به گیتار نبردم تا اینکه الکتریک بگیرم.

درست میگی من همه این اتود های پیشنهادی اعضا رو یکم مطالعه کردم شاید یه هفته طول کشید ولی همونی که خودم از قبل داشتم واسم خیلی بهتر بود

راستش من تا حالا گری مور گوش ندادم و این آهنگی که از گری مور گذاشتی خیلی خوب بود و زیبا ولی خیلی بیشتر اون علامتای عجیب غریب توش آدمو گیج میکنه

من اون آهنگا رو حتمن گوش میدم (راستش پلی لیست من کلن متفاوته) ولی اون رمشتاین هم اون وسط چشمک میزنه
من یه اشکالی دارم هیچ آهنگی رو تا آخرش یاد نمیگیرم وسطتاش ول میکنم ولی اگه یه جور حس رقابت و اهمیت باشه فک کنم به هر دو مون کمک کنه
تا شب یه موزیکو معرفی میکنم تو هم یه چی که دوس داری انتخاب کن کار کنیم

چطوره؟

siavash34
Monday 26 May 2014, 07:39 PM
بسیار خوب ، خیلی هم عالی
منم 2 ماهه که الکتریک گرفتم و کمتر از یک ماهه میزنم و سرعت دستم 4 نت تو 90bpm هست (نت غیر هم سیم) البته مهم نیست
5 سال پیش فقط هم 6 ماه کلاسیک میزدم و دیگه دست به گیتار نبردم تا اینکه الکتریک بگیرم.

درست میگی من همه این اتود های پیشنهادی اعضا رو یکم مطالعه کردم شاید یه هفته طول کشید ولی همونی که خودم از قبل داشتم واسم خیلی بهتر بود

راستش من تا حالا گری مور گوش ندادم و این آهنگی که از گری مور گذاشتی خیلی خوب بود و زیبا ولی خیلی بیشتر اون علامتای عجیب غریب توش آدمو گیج میکنه

من اون آهنگا رو حتمن گوش میدم (راستش پلی لیست من کلن متفاوته) ولی اون رمشتاین هم اون وسط چشمک میزنه
من یه اشکالی دارم هیچ آهنگی رو تا آخرش یاد نمیگیرم وسطتاش ول میکنم ولی اگه یه جور حس رقابت و اهمیت باشه فک کنم به هر دو مون کمک کنه
تا شب یه موزیکو معرفی میکنم تو هم یه چی که دوس داری انتخاب کن کار کنیم

چطوره؟

دوستان عرض کنم که این آهنگ بسیار معروف the prophet برعکس اون چیزی که آسون به چشم میاد، نوازنده باید خیلی به استایل گری مور مسلط باشه، خصوصا اگر بخواین مثل نسخه اریجینال بزنینش به خاطر اوربندهایی که داره به نظر من اصلا واسه دوستانی که تازه به این وادی وارد شده اند مناسب نیست. همچنین ضرب و ضدضرب ساده ای نداره.
البته حتما با تمرین میزنین اما حتما صدا رو حتما ضبط کنین و با نسخه اصلی مقایسه کنین.
موفق باشید.

chali
Monday 26 May 2014, 11:01 PM
دوستان عرض کنم که این آهنگ بسیار معروف the prophet برعکس اون چیزی که آسون به چشم میاد، نوازنده باید خیلی به استایل گری مور مسلط باشه، خصوصا اگر بخواین مثل نسخه اریجینال بزنینش به خاطر اوربندهایی که داره به نظر من اصلا واسه دوستانی که تازه به این وادی وارد شده اند مناسب نیست. همچنین ضرب و ضدضرب ساده ای نداره.
البته حتما با تمرین میزنین اما حتما صدا رو حتما ضبط کنین و با نسخه اصلی مقایسه کنین.
موفق باشید.

دوست عزیز خیلی ممنون از پاسخ شما ولی چند تا سوال نیمه مربوط به تایپک؟
1-شما تو تایپک تنظیمات آمپ و... گفتین هنرجو تا چند تا متد رو کامل نزده نباید سراغ کاور کردن بره ، چرا؟
آخه متد ها خشک هستن به نظرتون نباید همراهش چند تا آهنگ ساده رو یاد بگیریم تا انگیزه بده؟
مثلا من میخواستم به اون دوستمون Slipknot - Before I Forget یا Slash-Godfather Solo رو پیشنهاد بدم با اینکه فقط اولشونو ناقص یاد گرفتم ولی وقتی میزنم روح آدمو جلا میده و کلی انگیزه
2-(سوال نامربوط) خودم دارم کتاب Guthrie Govan - Creative Guitar 2 - Advanced Techniques رو کار میکنم که به نظرم کامله یعنی بعدش نیازی به خوندن متد دیگه نخواهم داشت (تصور میکنم) ، و سوالم اینجاست که من یک تمرین رو با سرعت 60bpm شروع میکنم(همه تمرین هاش دو لا چنگ چارچارم هست) ولی خودش تو سی دی در انتها تمرین رو با سرعت 120bpm میزنه:26: ، من بعد دو ساعت تمرین رو 90bpm قفل میکنم یعنی اشکم در میاد اصن میخوام گیتارو ول کنم ، آیا نیازه قبل از اینکه به تمرین بعدی برم سرعتم رو به 120bpm برسونم؟

پیشنهاد شما چی هست؟

siavash34
Tuesday 27 May 2014, 06:11 AM
دوست عزیز خیلی ممنون از پاسخ شما ولی چند تا سوال نیمه مربوط به تایپک؟
1-شما تو تایپک تنظیمات آمپ و... گفتین هنرجو تا چند تا متد رو کامل نزده نباید سراغ کاور کردن بره ، چرا؟
آخه متد ها خشک هستن به نظرتون نباید همراهش چند تا آهنگ ساده رو یاد بگیریم تا انگیزه بده؟
مثلا من میخواستم به اون دوستمون Slipknot - Before I Forget یا Slash-Godfather Solo رو پیشنهاد بدم با اینکه فقط اولشونو ناقص یاد گرفتم ولی وقتی میزنم روح آدمو جلا میده و کلی انگیزه
2-(سوال نامربوط) خودم دارم کتاب Guthrie Govan - Creative Guitar 2 - Advanced Techniques رو کار میکنم که به نظرم کامله یعنی بعدش نیازی به خوندن متد دیگه نخواهم داشت (تصور میکنم) ، و سوالم اینجاست که من یک تمرین رو با سرعت 60bpm شروع میکنم(همه تمرین هاش دو لا چنگ چارچارم هست) ولی خودش تو سی دی در انتها تمرین رو با سرعت 120bpm میزنه:26: ، من بعد دو ساعت تمرین رو 90bpm قفل میکنم یعنی اشکم در میاد اصن میخوام گیتارو ول کنم ، آیا نیازه قبل از اینکه به تمرین بعدی برم سرعتم رو به 120bpm برسونم؟

پیشنهاد شما چی هست؟

1: دلیلش واضحه برادر. اما من فقط از نظر تکنیکی عرض میکنم. ببینید، شما تقریبا هر کاری رو بخواین کاور کنید متوجه میشین که تم اصلی رو میتونین بزنین ولی کامل نمیتونین کار رو کاور کنین. چرا؟ چون به جز تم اصلی هر آهنگ، نوازنده ها همیشه (تقریبا همیشه) یکی دو مرتبه وسط کار یا به هر حال هنگام فراز کار قدرت تکنیکی خودشون رو به رخ شنوندگان میکشند. در نتیجه شما وقت میگذارید، قسمت تم اصلی رو میزنین اما چون هنوز تکنیک لازم رو ندارین اون کار رو نمیتونین کامل به انتها برسونین. نتیجه اش این میشه که بعد از یکی دو سال هم وقت زیادی از شما گرفته شده و نتونستین وقت لازم برای یادگیری تکنیک و افزایش سرعت و ... اختصاص بدین و بجای اون ۱۰ بیست آهنگ رو نصفه نیمه کاور کردین و ... در نهایت هیچی.
معمولا اساتید برای خسته نشدن هنرجوها یک مقدار گوشه های معروف و جذاب رو اواسط هر متد به هنرجو میدن. در هر صورت، مقوله هنر چه بخواهیم چه نخواهیم با رنج کشیدن همراه است. فرض لذت بخش بودن تمرین موسیقی (یا هر هنر دیگه) از ابتدا، با اصل و جوهر هنر در تصاد است.
حالا اینکه مثلا شما یا برخی دوستان نوازندگی بلوزراک و هوی بلوز و دارک بلوز رو ساده میدونید (مثل همین آهنگ پرافت ) ، از اساس اشتباه است. این آهنگ از دیدگاه من مشکل است.
۲: شما باید دقیقا از هر تمپویی که راحت هستید شروع کنید، بعد ۵ تا به تمپو اضافه کنید و ... در آخر به تمپوی مورد نظر استاد برسید. یعنی همون ۱۲۰. اگر در ۵ درصد تمرین ها نتوانستید به این سرعت برسید مهم نیست.
هیچ متدی کامل نیست. برادر هنر اگر انتها داشت که دیگه هنر نبود. من این متد رو یاد ندارم دیده باشم (متد گوان) اما حس میکنم این متد رو اصولی انتخاب نکرده باشین. اما مطمءن نیستم. اگر متد از ابتدا و برای آموزش از صفر طراحی نشده باشه مناسب نیست.
پس جواب این میشه شما باد متد مناسب با وضعیت خودتون را انتخاب کنید + استاد موسیقی خوب داشته باشید+ وقت بگذارید و بجای کاورکردن بی هدف، متد با هدف بزنید. + متدها تمامی ندارند. هر وقت به سط گذر از متوسط به پیشرفته رسیدید میتوانید از کاور کردن لذت ببرید.
...
پ ن : نظر شخصی.

chali
Tuesday 27 May 2014, 09:30 AM
1: دلیلش واضحه برادر. اما من فقط از نظر تکنیکی عرض میکنم. ببینید، شما تقریبا هر کاری رو بخواین کاور کنید متوجه میشین که تم اصلی رو میتونین بزنین ولی کامل نمیتونین کار رو کاور کنین. چرا؟ چون به جز تم اصلی هر آهنگ، نوازنده ها همیشه (تقریبا همیشه) یکی دو مرتبه وسط کار یا به هر حال هنگام فراز کار قدرت تکنیکی خودشون رو به رخ شنوندگان میکشند. در نتیجه شما وقت میگذارید، قسمت تم اصلی رو میزنین اما چون هنوز تکنیک لازم رو ندارین اون کار رو نمیتونین کامل به انتها برسونین. نتیجه اش این میشه که بعد از یکی دو سال هم وقت زیادی از شما گرفته شده و نتونستین وقت لازم برای یادگیری تکنیک و افزایش سرعت و ... اختصاص بدین و بجای اون ۱۰ بیست آهنگ رو نصفه نیمه کاور کردین و ... در نهایت هیچی.
معمولا اساتید برای خسته نشدن هنرجوها یک مقدار گوشه های معروف و جذاب رو اواسط هر متد به هنرجو میدن. در هر صورت، مقوله هنر چه بخواهیم چه نخواهیم با رنج کشیدن همراه است. فرض لذت بخش بودن تمرین موسیقی (یا هر هنر دیگه) از ابتدا، با اصل و جوهر هنر در تصاد است.
حالا اینکه مثلا شما یا برخی دوستان نوازندگی بلوزراک و هوی بلوز و دارک بلوز رو ساده میدونید (مثل همین آهنگ پرافت ) ، از اساس اشتباه است. این آهنگ از دیدگاه من مشکل است.
۲: شما باید دقیقا از هر تمپویی که راحت هستید شروع کنید، بعد ۵ تا به تمپو اضافه کنید و ... در آخر به تمپوی مورد نظر استاد برسید. یعنی همون ۱۲۰. اگر در ۵ درصد تمرین ها نتوانستید به این سرعت برسید مهم نیست.
هیچ متدی کامل نیست. برادر هنر اگر انتها داشت که دیگه هنر نبود. من این متد رو یاد ندارم دیده باشم (متد گوان) اما حس میکنم این متد رو اصولی انتخاب نکرده باشین. اما مطمءن نیستم. اگر متد از ابتدا و برای آموزش از صفر طراحی نشده باشه مناسب نیست.
پس جواب این میشه شما باد متد مناسب با وضعیت خودتون را انتخاب کنید + استاد موسیقی خوب داشته باشید+ وقت بگذارید و بجای کاورکردن بی هدف، متد با هدف بزنید. + متدها تمامی ندارند. هر وقت به سط گذر از متوسط به پیشرفته رسیدید میتوانید از کاور کردن لذت ببرید.
...
پ ن : نظر شخصی.

خیلی ممنون از راهنمایتون
ولی من فعلن در توان مالیم نیست برم پیش استاد حداقل تا سه ماه دیگه
این کتاب گوان رو هم چند سال پیش استاد گیتار کلاسیکم رو دیدم بهش قضیه رو گفتم اون این کتاب رو معرفی کرد
از توضیحات اینگلیسی که دست و پا شکسته معنی کردم فهمیدم که کامله چون همه تکنیک ها رو (اصلی ها) گفته و خلاقیت رو به عهده هنرجو گذاشته
اگه مایل بودین براتون آپلود میکنم چون تو نت نیست

و در آخر فکر میکنم حق با شماست من کلی خودمو با کاور کردن های بیهوده سرگرم میکنم ، این کار تلاش جدی میخواد :39:

بازم ممنون و شرمنده که پست نامربوط با تایپک بود

BIG_LORD
Tuesday 27 May 2014, 01:20 PM
خیلی ممنون از راهنمایتون
ولی من فعلن در توان مالیم نیست برم پیش استاد حداقل تا سه ماه دیگه
این کتاب گوان رو هم چند سال پیش استاد گیتار کلاسیکم رو دیدم بهش قضیه رو گفتم اون این کتاب رو معرفی کرد
از توضیحات اینگلیسی که دست و پا شکسته معنی کردم فهمیدم که کامله چون همه تکنیک ها رو (اصلی ها) گفته و خلاقیت رو به عهده هنرجو گذاشته
اگه مایل بودین براتون آپلود میکنم چون تو نت نیست

و در آخر فکر میکنم حق با شماست من کلی خودمو با کاور کردن های بیهوده سرگرم میکنم ، این کار تلاش جدی میخواد :39:

بازم ممنون و شرمنده که پست نامربوط با تایپک بود

به نظر من با مجموعه کتابای Troy Stetina شروع کن.
واقعا خوبه و دستت رو راه میندازه
ولی به جلدای دوم . سوم میرسی کم کم خسته ات میکنه:42:
ولی اول آخرش باید بزنیییییییییم
راهش اینه یا باید با این روش
یش بریم یا باید بریم همه آهنگها رو زخمی کنیم

- - - Updated - - -

موفق باشید.

والا از موقعی که شروع به این آهنگ کردم دیدم چقدر سخته
ولی برای من یه خوبییی داشت، که حداقل یه مقدار محسوس بند کشیدن هام بهتر شده

chali
Tuesday 27 May 2014, 01:27 PM

- - - Updated - - -

خوندمش اصن خوشم نیومد شاید نزدیک 20 تا متد دارم که همشونو یه در طوطی وار خوندم ولی با این گوان خیلی حال کردم این برداشت شخصیه منه) البته من با این متد راحتم و دلیلی به برتریش یا بهتر بودنش نمیارم

siavash34
Tuesday 27 May 2014, 07:27 PM
گوان گیتاریست بسیار بسیار بزرگ و همچنین مدرس موسیقی بسیار خوشنام و محبوب و دوست داشتنی است. اگر تکنیک ها و مسایل ابندایی رو تشریح کرده میتونید از متدش استفاده کنید.
اما در مجموع بدون معلم موسیقی خوب، آدم راه یک ساله رو ۵ ساله میره.

mamad1367
Tuesday 6 January 2015, 11:01 PM
Arpeggios from hellبراي شروع قطعه راحتيه از مالمستيين

shahin021
Sunday 13 September 2015, 01:14 PM
من پیشهنادم اهنگ no volvereاز گروه جیپسی گینک هست خیلی باحاله من هنوز سه ما نیست دازم کلاس میرم ولی الان میتونم این اهنگ رو تا90%بزنم البته اهنگ مال گیتار الکتریک نیست ولی بازم همون صدارو میشه از الکتریک گرفت
اینم اطافه کنم ک اهنگ جمعه ک فکرکنم مال فریدون فروغی خودمون باشه هم خیلی قشنگ و نوستالژیکه و خیییییییییییییالی راحته
فکرکنم از استاد بنان هم کارهایی رو افراد بتونن بزنن من خودم هنوز دارم رو این نت کارم میکنم برای شما میفرستم انشالاه ک سخت نباشه
موفق باشین

raysoul
Thursday 28 July 2016, 12:35 PM
نوازنده های مبتدی عزیز ، اگه در یادگیری گیتار الکتریک سر درگمید و میخوایید سریع پیشرفت کنید ، اول باید قطعات مختلف از نوازندگان بزرگ رو تمرین کنید .
از سختی و راحتیش هم نترسید ، اونایی که به نظر خودتون راحته و رو جدا کنید و اول با اونا کار کنید .(چون سختی و آسونی یه چیز نسبی هست بین افراد مختلف )
بعدش که قطعات مختلف رو کار کردید ، یه قطعه رو بردارید و بالا پایینش کنید .هر چی که میتونید ازش نکته در بیارید .
اگه این کار ها رو بکنید ، دقیقا میشید جزو اون یک درصدی که تو ایران دارن حرفه ای گیتار الکتریک رو کار میکنند .
قطعه پیشنهادی من هم master of puppets از متالیکا هستش
You can see links before reply(5).gp3
موفق باشید