PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Boss GT-8 vs Zoom G9.2tt

voodoo
Friday 15 October 2010, 08:40 PM
با سلام خدمت دوستان،

اگر شما بخواهید از Boss GT-8 و Zoom G9.2tt یکی را انتخاب کنید، کدام یک را بر میگزینید و چرا؟
لطفا نظر خود را راجع به این دو بیان کنید.

همچنین اگر قیمتی از آنها دارید، من را مطلع کنید.
با تشکر.

DesironnA
Friday 15 October 2010, 09:31 PM
درود
با اینکه این بحث میتونست در تاپیک اکوئیپمنت گیتار الکتریک جای گیرد، اما چون اولا پرسش بسیاری هست و ثانیا تاپیک جالبی میتواند باشد، ادامه میدهیم..
از نظر من، (چون با هردو کار کردم و البته الان فقط زوم رو دارم)، BosS به درد متال میخوره، و ZooM به درد اینسترومنتال، بلوز و در کل کمتر متال !
ادقام این دو اما، معجزه ای رو خلق میکنه دیدنی و شنیدنی !

sowat
Friday 15 October 2010, 09:45 PM
سلام
منظورتون از ادغام این دو چیه؟ یعنی از هردو همزمان استفاده کنیم؟

DesironnA
Friday 15 October 2010, 10:56 PM
دقیقا
یک فرمول جالب داره که بعدا براتون شرح میدم..:پی

sina_zakeri
Tuesday 19 October 2010, 09:28 AM
به نظر من که بوس بهتره البته من خودم الان جی تی 10 دارم در نتیجه یه خورده سلیقه ام سمت بوسه! اما زوم هم خوبه آقا منتها اون دو تا لامپی که روش گذاشته به نظر من چرت و پرته (مثل لامپ ای وی تی های مارشال الکیه!) ولی عوضش زوم دو تا پدال داره که اینم برای خودش جالبه. به نظرم تا تست نکنی خودت نمیتونی بگی چون هردو شاخن!

DesironnA
Tuesday 19 October 2010, 04:34 PM
چندتا اشتباه داشتی !
اول اینکه لامپ های زوم چرت و پرت (فکر کنم منظورت بی مصرف یا بی تاثیر یا چیزی در همین مایه ها بوده !) نیست !
اتفاقا هم گرم کننده فوق العاده ایست برای صدا، و هم تاثیر صد در صدی روی صدا داره !
دوم اینکه دو تا پدال نداره !
سه تا داره !

sina_zakeri
Wednesday 20 October 2010, 07:04 AM
والا به نظر من توی دیستورشن هیچ تاثیری روی صدا ندارن اون لامپها. توی کلین آره. ولی دیستورتش مثل بقیه مولتی هاست
سه تا پدال هم اگه با اون حرکت z pedal منظورته آره میشه اینطوری هم گفت (:

sina_zakeri
Wednesday 20 October 2010, 07:04 AM
ببخشید نمیدونم چرا دو بار پست شد؟! من یک بار زدم دکمشو! :دی

DesironnA
Wednesday 20 October 2010, 07:16 AM
عزیز من !
من خودم این مولتی رو دارم و باهاش کار میکنم !
لامپ هاش بطور کامل روی دیستورشن و کلین تاثیر داره.
سه تا پدال رو هم بله !
ببینم !
شما به چی میگی پدال ؟!!
اتفاقا ابتکار بسیار جالبیه..
یک بار اجرایی داشتیم که من در یکی از قطعات از هر سه پدال استفاده میکردم !
یکی واه، یکی ومی و یکی هم ولوم..
واه و ومی رو به پدال های سمت راست داده بودم، ولوم رو هم که دیفالت روی پدال سمت چپ بود.
قطعه نامش Black Forest بود از استیو وای.
اوایل کار با دو پدال با یک پا سخت بود. اما خیلی زود عادت کردم و تازه شیرینی کار با دو پدال رو فهمیدم !
بله !

sina_zakeri
Wednesday 20 October 2010, 07:32 AM
من احساس میکنم شما رو ناراحت کردم!
در مورد پدال که اصلا حواسم نبود به سومی! عذرخواهی ما را پذیرا باشید.
در مورد صدای لامپش هم فکر میکنم سلیقه ایه. محض اطلاعتون من هم یک هفته این افکت دستم بود و به نظرم تاثیری نداشت (اون تاثیری که یک امپ لامپی داره رو اصلا نداره) و واسه همین نخریدمش. همونطور که میگم امپ ای وی تی هم با اینکه مثلا لامپیه ولی اون تاثیر امپ فول لامپ رو نداره. ولی مهم اینه که شما که داریش ازش لذت ببری که داری میبری!
بله!! (:

montreux
Thursday 21 October 2010, 04:19 PM
من به زوم رای دادم چون اولین افکتی که خریدم یه زوم 606 اصلی ژاپن بود و با هاش خیلی حال کردم

و کلا ارادت خاصی به زوم دارم

Mehrshad_PRS
Thursday 21 October 2010, 04:40 PM
من احساس میکنم شما رو ناراحت کردم!
در مورد پدال که اصلا حواسم نبود به سومی! عذرخواهی ما را پذیرا باشید.
در مورد صدای لامپش هم فکر میکنم سلیقه ایه. محض اطلاعتون من هم یک هفته این افکت دستم بود و به نظرم تاثیری نداشت (اون تاثیری که یک امپ لامپی داره رو اصلا نداره) و واسه همین نخریدمش. همونطور که میگم امپ ای وی تی هم با اینکه مثلا لامپیه ولی اون تاثیر امپ فول لامپ رو نداره. ولی مهم اینه که شما که داریش ازش لذت ببری که داری میبری!
بله!! (:
خوب گل پسر نباید اینو با امپ تمام لامپی مقاسه بکنی که!
حتی همین طور با یونیت!
دقیقا همون فرق انالوگ و دیجیتال هست

Palasht
Thursday 21 October 2010, 08:34 PM
عزیز من !
من خودم این مولتی رو دارم و باهاش کار میکنم !
لامپ هاش بطور کامل روی دیستورشن و کلین تاثیر داره.
سه تا پدال رو هم بله !
ببینم !
شما به چی میگی پدال ؟!!
اتفاقا ابتکار بسیار جالبیه..
یک بار اجرایی داشتیم که من در یکی از قطعات از هر سه پدال استفاده میکردم !
یکی واه، یکی ومی و یکی هم ولوم..
واه و ومی رو به پدال های سمت راست داده بودم، ولوم رو هم که دیفالت روی پدال سمت چپ بود.
قطعه نامش Black Forest بود از استیو وای.
اوایل کار با دو پدال با یک پا سخت بود. اما خیلی زود عادت کردم و تازه شیرینی کار با دو پدال رو فهمیدم !
بله !

عمیقا درک میکنم چی میگی !
من 1 پدال بیشتر ندارم و کلی پدال میخوام !

sina_zakeri
Thursday 21 October 2010, 08:36 PM
آره اینم حرف درسته هرچیزی رو باید در کلاس خودش سنجید. ولی کلا اول از همه هم گفتم هر دوشون چه بوس چه زوم این مدلهای بالاشون شاخ هستن و کلا سلیقه هر کس سمت یکیش میره به نظرم از هر دو میشه صدای قابل قبول گرفت

Vai
Thursday 21 October 2010, 10:05 PM
دوستان شایسته است که نامی هم از افکت line 6 pod x3 live به میان بیاد فکر میکنم خیلی از BOSS GT 10 غولتر باشه
You can see links before reply

DesironnA
Thursday 21 October 2010, 10:19 PM
درود
البته در این تاپیک، فقط درباره دو مولتی افکت ذکر شده بحث میشه ! :پی

shahram201
Thursday 21 October 2010, 11:26 PM
دوستان سئوال

الان هرکدوم از این افکت ها توی کدوم کشور تولید میشن؟

ضمناً از جایی شنیدم (البته منبع نه چندان موثق) که BOSS GT8 بهتر از GT10 در اومده. بنظر شما صحت داره؟؟

ممنون

DesironnA
Friday 22 October 2010, 12:10 AM
منم موافقم..
بنظرم BosS GT10 فقط یک مشت چراغ داره برای شبها که رقص نور داشته باشیم !!! لوووووووول
اما BosS GT8 سنگین رنگینه..

rezaranjbaraan
Friday 22 October 2010, 12:36 AM
دوستان ای کاش ضعیف کشی نمیکردید:24: و به جای بوس gt 10یا 8 یا سری me مثلا me70 یا لاین6 رو مورده مقایسه قرار میدادید من کلا معتقدم توی این رنج قیمت هیچ چیز بلا استفاده و مزخرف محض نیس اما ای کاش با gt10 کار کنید تا متوجه بشید به جز حجم عظیمی از تنظیمات الکی و شل کن سفت کن هیچی نیس اصلا روی امکانات و طراحی کاربریش کار نشده امکان نداره بتونین توی کنسرت توی اون اضطراب چارتا برنامه یا پچ مورد نظرتون رو استخراج کنید در حالی که زوم درین مقوله در جهان سرامده.....!

DesironnA
Friday 22 October 2010, 12:44 AM
حالا که رضا خان این رو گفتند، من هم بگم اصلا مهم ترین دلیلی که از زوم استفاده میکنم و ازش طرفداری نیز میکنم !، همینه که در اجرای زنده، رفیق فوق العاده ایه..
همه چیز دم دست..
سه تا پدال عالی..
دیستورشنی گرم و دلنشین..
کلین اوردرایو محشر..
کاملا برای راک (بخصوص اینسترومنتال) ساخته شده..
به به !

Vai
Friday 22 October 2010, 01:18 AM
دوستان میشه مقایسه ای بین ZOOM G9.2tt و LINE 6 POD X3 LIVE انجام بدید من تعریف line 6 خیلی شنیدم
میخوام نظرات شمارو هم بدونم

rezaranjbaraan
Friday 22 October 2010, 01:31 AM
خوب دوسان اگه بحث خارچه و اجازه ندارم پاک کنید اما من برای مقایسه دوتایی که فرمودید این مطالب رو آوردم....
LINE6 POD X3 LIVE
1/4-inch Instrument Input (w/ Normal/Pad switch)

XLR Microphone Input (w/ Trim Adjust)

USB 2.0 for computer recording

S/PDIF Stereo Digital Audio output

Stereo 1/4-inch Line outputs (with Amp/Line Pad switch)

Stereo XLR Balanced Line outputs

1/4-inch stereo effect loop

Variax Digital Connector

1/4-inch Expression Pedal input

Midi In & Out/Thru

1/4-inch stereo headphones out

Pedal 2 input for optional second Expression Pedal Controller

1/8-inch Stereo (CD/MP3) Jam Along input

Massive model set for guitar, bass & vocals

78 guitar amp models

24 guitar cab models

98 stompbox and studio effects

28 bass amp models

22 bass cab models

6 vocal preamp models

A.I.R.™ II cab/mic modeling with 4 mic options each

POD Farm plug-in, a free download, provides all models in Mac® AU/RTAS®/VST® and Windows® RTAS®/VST® compatible formats

ZOOM G9.2TT

●Effect Types : 120 ●Effect Modules : 10 ●Maximum Simultaneous Effects : 10 ●Patch Memory : User 100+Preset 100, Total 200 ●Sampling Frequency : 96kHz ●A/D Conversion : 24bit, 64times over-sampling ●D/A Conversion : 24bit, 128times over-sampling ●Signal Processing : 32bit ●Frequency Response : 20Hz-40kHz+1.0dB, -3.0dB(10kΩload)●Guitar Input : 1/4" phone jack(Rated input level : -10dBm, Input impedance : 1MΩ)●AUX Input : 1/8" stereo phone jack(Rated input level : -10dBm, Input impedance : 10kΩ)●External Return : 1/4" phone jack(Rated input level : -10dBm / +4dBm)●Line Output(L/MONO, R) : 2 x 1/4" phone jack(Rated output level : -10dBm / +4dBm, Maximum output level : +19dBm, Output load impedance : 10kΩ or more, Output Impedance : 1kΩ or less) ●Headphone Output : 1/4" stereo phone jack(Rated output : 60mW / 32Ω load, 20mW / 300Ω load, Output impedance : 47kΩ)●External Send : 1/4" phone jack(Rated output level : -10dBm / +4dBm)●Tube Circuitry : 2 x 12AX7 ●MIDI : IN/OUT ●USB Interface : 16bit, 32kHz / 44.1kHz/48kHz ●Display : 2digit 7segment LED, backlit LCD ●Power Requirements : 15V AC, 1.5A ●Dimensions : 595(W)x 235(D)x 85(H)mm ●Weight : 5.5kg ●Supplied Accessory : AC adaptor(AD-0012)

sina_zakeri
Friday 22 October 2010, 06:21 AM
دوستان ای کاش ضعیف کشی نمیکردید:24: و به جای بوس gt 10یا 8 یا سری me مثلا me70 یا لاین6 رو مورده مقایسه قرار میدادید من کلا معتقدم توی این رنج قیمت هیچ چیز بلا استفاده و مزخرف محض نیس اما ای کاش با gt10 کار کنید تا متوجه بشید به جز حجم عظیمی از تنظیمات الکی و شل کن سفت کن هیچی نیس اصلا روی امکانات و طراحی کاربریش کار نشده امکان نداره بتونین توی کنسرت توی اون اضطراب چارتا برنامه یا پچ مورد نظرتون رو استخراج کنید در حالی که زوم درین مقوله در جهان سرامده.....!

ما کار کردیم و اصلا این احساسات بهمون دست نداد :دی

sina_zakeri
Friday 22 October 2010, 06:27 AM
دوستان سئوال

الان هرکدوم از این افکت ها توی کدوم کشور تولید میشن؟

ضمناً از جایی شنیدم (البته منبع نه چندان موثق) که BOSS GT8 بهتر از GT10 در اومده. بنظر شما صحت داره؟؟

ممنون

بوس که تایوان میزنه
من همچین چیزی نشنیدم به نظر من 10 از 8 کاملتره ولی رنگ 8 بهتر بود:redguitar:

shahram201
Friday 22 October 2010, 07:21 AM
درود

دوستان فکر میکنم بد نیس یه تاپیک جداگانه داشته باشیم برای مشاوره در مورد خرید و مقایسه مولتی افکت ها (یا شاید کلیه افکت ها).
با توجه به اینکه احتمالاً خیلی از کاربران از جمله خودم سئوالات زیادی در این باره داریم، بنظرم بهتره یه تاپیک مستقل برای افکت ها درنظر بگیریم تا اینکه اونها رو توی قسمت اکوئیپمنت گیتار الکتریک بررسی کنیم.

یا اگه این کار رو صلاح نمیدونید، حداقل همین تاپیک رو به یه مقایسه (یا حتی نظرسنجی) جامع بین مولتی هایی که در یک رنج قیمت خاص قرار دارند تبدیل کنیم. چون با همین پست های اخیر معلوم شد خیلی از دوستان تمایل دارند افکت های دیگه ای رو هم در این مقایسه بگنجونند.

نظر دوستان، بخصوص دسیرونای عزیز چیه؟

shahram201
Saturday 23 October 2010, 08:36 AM
بوس که تایوان میزنه
من همچین چیزی نشنیدم به نظر من 10 از 8 کاملتره ولی رنگ 8 بهتر بود:redguitar:

بله در کاملتر بودن 10 که شکی نیست. از نظر صدا چطور؟ با 8 کار کردی؟ صدای کدوم بهتره؟ (البته حدس خودم اینکه که نباید فرق زیادی داشته باشه چون پلتفرم شون احتمالاً مشابهه).

sina_zakeri
Saturday 23 October 2010, 08:53 AM
من خودم 8 نداشتم استادم داشت (اونم عوض کرده) ولی به نظرم صداشون "خیلی" فرق نداره ولی امکاناتی که روی 10 هست رو شما روی 8 نداشتی. مثلا 2 تا کنترل پدال، spillover reverb delay یا ez tone و چیزهای دیگه. البته تمام افکتهای نزدیک به هم معمولا صداشون شبیهه مثلا pod xt و pod x3 هم فقط فرقشون توی امکاناته نه صدا

voodoo
Saturday 23 October 2010, 05:44 PM
با تشکر از دوستان و نظراتشون،

من بیشتر از Clean Effectها استفاده میکنم برای سبک هایی مثل: Country, Blues, Soft Rock, ...
و برخی موارد از Distortion برای Power Blues مثل برخی از آهنگهای Stevie Ray Vaughan که یکی از نوازنده های محبوب من هست...

با گفته دوستان، احتمال زیاد Zoom را انتخاب میکنم، البته تا نظر دوستان چی باشه...
برای کسانی که قیمت لازم دارند، من از جمهوری امروز قیمت داشتم، G9.2tt حدود 560 و G7.1ut حدود 440 تومان قیمت داشت.

اگر دوستان جای خاصی را برای قیمت بهتر (یا کلا بهتر) سراغ دارند، بقیه را نیز در جریان بگذارند.
(البته ببخشید که این صحبت ارتباطی با Topic نداشت، ولی به جهت اینکه ابندا قیمت درخواست کرده بودم، مطرح شد)

با تشکر.

(You can see links before reply)

DesironnA
Saturday 23 October 2010, 09:28 PM
درود

دوستان فکر میکنم بد نیس یه تاپیک جداگانه داشته باشیم برای مشاوره در مورد خرید و مقایسه مولتی افکت ها (یا شاید کلیه افکت ها).
با توجه به اینکه احتمالاً خیلی از کاربران از جمله خودم سئوالات زیادی در این باره داریم، بنظرم بهتره یه تاپیک مستقل برای افکت ها درنظر بگیریم تا اینکه اونها رو توی قسمت اکوئیپمنت گیتار الکتریک بررسی کنیم.

یا اگه این کار رو صلاح نمیدونید، حداقل همین تاپیک رو به یه مقایسه (یا حتی نظرسنجی) جامع بین مولتی هایی که در یک رنج قیمت خاص قرار دارند تبدیل کنیم. چون با همین پست های اخیر معلوم شد خیلی از دوستان تمایل دارند افکت های دیگه ای رو هم در این مقایسه بگنجونند.

نظر دوستان، بخصوص دسیرونای عزیز چیه؟
درود
هست همچین تاپیکی..
جستجو هم لازم نیست !
چون از تاپیک های مهم انجمن هست در بخش گفتگو و نظر خواهی

sina_zakeri
Sunday 24 October 2010, 09:13 AM
با تشکر از دوستان و نظراتشون،

من بیشتر از Clean Effectها استفاده میکنم برای سبک هایی مثل: Country, Blues, Soft Rock, ...
و برخی موارد از Distortion برای Power Blues مثل برخی از آهنگهای Stevie Ray Vaughan که یکی از نوازنده های محبوب من هست...

با گفته دوستان، احتمال زیاد Zoom را انتخاب میکنم، البته تا نظر دوستان چی باشه...
برای کسانی که قیمت لازم دارند، من از جمهوری امروز قیمت داشتم، G9.2tt حدود 560 و G7.1ut حدود 440 تومان قیمت داشت.

اگر دوستان جای خاصی را برای قیمت بهتر (یا کلا بهتر) سراغ دارند، بقیه را نیز در جریان بگذارند.
(البته ببخشید که این صحبت ارتباطی با Topic نداشت، ولی به جهت اینکه ابندا قیمت درخواست کرده بودم، مطرح شد)

با تشکر.

(You can see links before reply)

آقا زوم چیز ردیفیه و اینجا هم ظاهرا خیلی طرفدار داره ولی من هم با اجازت یه چیزی بگم یه سری آپشن روی بوس داری که زوم قابلیتش رو نداره. شما روی بوس میتونی تک تک افکتهات رو هرطوری که دوست داری پشت سر هم بچینی (FX Chain ش منعطفه) ولی توی زوم این کار رو نمیتونی بکنی و خود این خیلی خیلی توی صداها تاثیر داره. بعد بوس دو تا پدال واسه کنترل کردن افکتها داره از اون ور زوم سه تا پدال داره. خلاصه به نظر من این چیزها رو هم مدنظر قرار بدی بد نیست. ولی اگه تصمیمت قطعیه که مبارکه :redguitar:

rezaranjbaraan
Sunday 24 October 2010, 09:05 PM
آقا زوم چیز ردیفیه و اینجا هم ظاهرا خیلی طرفدار داره ولی من هم با اجازت یه چیزی بگم یه سری آپشن روی بوس داری که زوم قابلیتش رو نداره. شما روی بوس میتونی تک تک افکتهات رو هرطوری که دوست داری پشت سر هم بچینی (FX Chain ش منعطفه) ولی توی زوم این کار رو نمیتونی بکنی و خود این خیلی خیلی توی صداها تاثیر داره. بعد بوس دو تا پدال واسه کنترل کردن افکتها داره از اون ور زوم سه تا پدال داره. خلاصه به نظر من این چیزها رو هم مدنظر قرار بدی بد نیست. ولی اگه تصمیمت قطعیه که مبارکه :redguitar:

درسته این کار واقعا همه چی رو مثه شرایط استودیویی واقعی تر میکنه و ازین نظر از زوم سره.....

DesironnA
Sunday 24 October 2010, 09:25 PM
درسته این کار واقعا همه چی رو مثه شرایط استودیویی واقعی تر میکنه و ازین نظر از زوم سره.....
یادم باشه در اولین فرصت بزنم نصفت کنم..:45:

rezaranjbaraan
Sunday 24 October 2010, 11:42 PM
اصلاح میشه این boss عجب افکت مزخ...آشغ....لج....:5:
خلاصه نخرید آقا چیه پولتونو دور.....:21:

sina_zakeri
Monday 25 October 2010, 07:10 AM
آقا سوتفاهم نشه من اصلا قصد کل کل ندارمها! :دی
همشون خوبن به نظر من برمیگرده به اینکه هرکسی دنبال چی هست. با همشون هم میشه صدای خوب گرفت! (در حد خودشون) دیگه وقتی داری 500-600 چوق میدی خوب باید شاخ باشه صداش دیگه!

rezaranjbaraan
Monday 25 October 2010, 03:21 PM
آقا سوتفاهم نشه من اصلا قصد کل کل ندارمها! :دی
همشون خوبن به نظر من برمیگرده به اینکه هرکسی دنبال چی هست. با همشون هم میشه صدای خوب گرفت! (در حد خودشون) دیگه وقتی داری 500-600 چوق میدی خوب باید شاخ باشه صداش دیگه!

نه عزیز دورهمیم کلکل چیه...!
اینجا بحث میکنیم که این حد خودشونو ببینیم چقدره.....!

armageddon_st
Monday 25 October 2010, 04:05 PM
سلام
خوبي

آيا اين افكتهاي مورد مقايسه داراي آپشني به نام Looper هستند؟

اين اپشن مثلا توي RP255 هست كه گفته: 20 second looper

اصلا اين Looper چي هست و به چه دردي ميخوره؟

شاد باشي:bc
فعلا

Vai
Monday 25 October 2010, 11:11 PM
دوستان اگه لطف کنید بگید چطور میشه Zoom و Boss با هم ادقام کرد

rezaranjbaraan
Monday 25 October 2010, 11:21 PM
خوب به راحتی....!
البت من صد سال یه میلیون نمیدم دوتا مالتی بخرم اما فرض میگیریم خریدم(که البته من روش خودمو میگم شاید غلط باشه)
شما مثلا از دیستورشن بوس خوشت میاد اونو تنظیم میکنی و مثلا دیست زومو خاموش میکنی (البته اگه نخوای متشابه ها رو هم ترکیب کنی) سپس ازیه آمپ سیمولیتر زوم خوشت میاد اونم روشن میکنی و به همین ترتیب یه افکت میسازی که البته توانایی بسیار بالایی در پس و پیش کردن افکتا که خیلی حرفه ای هست بدست میاری....!:37:

Vai
Monday 25 October 2010, 11:44 PM
خوب به راحتی....!
البت من صد سال یه میلیون نمیدم دوتا یونیت بخرم اما فرض میگیریم خریدم(که البته من روش خودمو میگم شاید غلط باشه)
شما مثلا از دیستورشن بوس خوشت میاد اونو تنظیم میکنی و مثلا دیست زومو خاموش میکنی (البته اگه نخوای متشابه ها رو هم ترکیب کنی) سپس ازیه آمپ سیمولیتر زوم خوشت میاد اونم روشن میکنی و به همین ترتیب یه افکت میسازی که البته توانایی بسیار بالایی در پس و پیش کردن افکتا که خیلی حرفه ای هست بدست میاری....!:37:

کاملا موافقم البته فکر کنم منظورت این بود که صد سال پول نمیدی که مولتی بخری یونیت که خداست :4:
ولی در کل باید همه چیزو یاد گرفت

rezaranjbaraan
Tuesday 26 October 2010, 12:03 AM
کاملا موافقم البته فکر کنم منظورت این بود که صد سال پول نمیدی که مولتی بخری یونیت که خداست :4:
ولی در کل باید همه چیزو یاد گرفت

عزیزم یونیتشم خدا نیس شما تا هد و کب حداقل 4x12 مارشال بریتیش یا کم کم لینی بریتیش نداشته باشی صدای واقعی نمیشنوی البته این یکم زیاده طلبیه و ما روزی که وارد این ورطه هولناک:24: شدیم حدس نمیزدیم اینقدر خرج بره رو دستمون باور کن وقتی با گیتار ریگ کار میکنم یه پچی داره به اسمه YNGWI کلا ازین دنیا جدا میشم اون تفکیک صدای عالی و اون صدا های توخالی (نه مثه صداهای مالتی دیستورت و زیر) واقعا آدمو ارضا میکنه...:22:

DesironnA
Tuesday 26 October 2010, 12:22 AM
درود
البته استفاده از لامپ ها و ومی زوم رو فراموش نکنید !

sina_zakeri
Tuesday 26 October 2010, 07:11 AM
منظورم از حد خودشون در حد مولتی افکت بود. چون مولتی افکت در حد 500 دلار قیمت داره و 50 تا امپ رو شبیه سازی میکنه که هرکدوم اون امپها لااقل 1500 دلارن. تابلوئه که خود آمپه یه چیز دیگس
هد و کب 412 گفتی و کردی کبابم. آقا کلاس میرفتیم (و گاهی که هنوز سز میزنیم!) هد و کب mesa جلومونه ولی نمیشه باهاش زد :((
در جواب اون دوستمون هم لوپر واسه اینه که چند ثانیه ریتم ضبط کنی و بعد پخش بشه خودت دوباره روش بزنی (لایه لایه) بوس جی تی 10 که داره زوم هم فکر کنم داشت.

DesironnA
Tuesday 26 October 2010, 07:24 AM
درود
خیر !
زوم چنین امکان خوبی رو نداره..! که ای کاش داشت !
هااااا ! پس BosS بهتره !!!! :21::24:

sina_zakeri
Tuesday 26 October 2010, 07:44 AM
جدی؟ برای من که هیچوقت مهم نبوده تا حالا هم استفاده نکردم ((:
اگه کسی همچین آپشنی براش مهمه خوب میتونه باعث بشه بگه بوس بهتره از این نظر. اگه نه هم که خوب هیچی

DesironnA
Tuesday 26 October 2010, 07:54 AM
من ویدئویی از کارکرد Line 6 POD X3Live دیدم، که از Looper استفاده میکرد..
wOw !! باید حتما ببینید تا بفهمید چرا می گم wOw !
بوسیله این مولتی افکت، ریتم و باس و ریتم با دهان و آخر هم شروع کرد به ایمپرووایز کردن روی لوپی که ساخته بود !
واقعا دیدنی بود..

shahram201
Tuesday 26 October 2010, 08:02 AM
سلام به همه

دوستان کسی قیمت Line6 POD X3 که اینجا صحبتش شد رو داره؟ یه جورایی خوشمان آمده است ازش! :48: (البته از خیلی چیزای دیگه هم خوشم میاد ولی کو پولش؟)

سپاس

sina_zakeri
Tuesday 26 October 2010, 08:11 AM
Shahram201 جان فکر کنم دور ور 700 چوقی هست
دسیرونا جان آره میدونم چی میگی نمونه این کارها رو دیدم جالب میشه

habib_best
Wednesday 27 October 2010, 03:41 PM
دوستان حالا قيمت بوس جي تي 8 چقدره؟

midnight 1
Wednesday 27 October 2010, 04:48 PM
اقایونه جنتلمن ها...
من میتونم به این zoom g9 یدونه یونیت وصل کنم؟؟میخوام یه کامپرسور ساستینر بگیرم بزنم تنگش///این امکان روداره؟
میدونم که داره ولی اگه کسی میدونه چطوری میشه این کارو کرد لطفا راهنمایی کنه.(مخصوصا مهیار عزیز که داره ازش استفاده میکنه)

sina_zakeri
Wednesday 27 October 2010, 06:52 PM
دوستان حالا قيمت بوس جي تي 8 چقدره؟

نوش که دیگه گیر نمیاد.ولی دسته دو فکر کنم 400 الی 450 بیشتر نباشه

Palasht
Wednesday 27 October 2010, 07:06 PM
اقایونه جنتلمن ها...
من میتونم به این zoom g9 یدونه یونیت وصل کنم؟؟میخوام یه کامپرسور ساستینر بگیرم بزنم تنگش///این امکان روداره؟
میدونم که داره ولی اگه کسی میدونه چطوری میشه این کارو کرد لطفا راهنمایی کنه.(مخصوصا مهیار عزیز که داره ازش استفاده میکنه)

کامپرسور خودش که احتمالا باید قوی باشه !؟
ولی اگه میخوای وصل کنی فقط یه کابل از خروجی کامپرسورت بزن تو جک اینه مالتی کار میکنی
البته نویز میگیری احتمالا" ولی نه خیلی !

midnight 1
Wednesday 27 October 2010, 07:25 PM
کامپرسور خودش که احتمالا باید قوی باشه !؟
ولی اگه میخوای وصل کنی فقط یه کابل از خروجی کامپرسورت بزن تو جک اینه مالتی کار میکنی
البته نویز میگیری احتمالا" ولی نه خیلی !
راستش ساستین بالایی به من نمیده نمیدونم مشکل از چیه ولی هر چی ور میرم باهاش نمیتونم ساستین بالا بگیرم ازش..البته اگه نویز گیت رو کم کرد میشه ولی در نهایت صدا فوق العاده کثیف میشه.
پشت این دستگاه قسمتی هست به اسم ext loop که 2تا پورت داره به اسم send و return مگه از این دو تا نباید کامپرسور رو بهش وصل کرد؟
به نظرم باید از اینپوت کامپرسور بزنم به send و از اوتپوتش بزنم به return....

Palasht
Wednesday 27 October 2010, 07:59 PM
راستش ساستین بالایی به من نمیده نمیدونم مشکل از چیه ولی هر چی ور میرم باهاش نمیتونم ساستین بالا بگیرم ازش..البته اگه نویز گیت رو کم کرد میشه ولی در نهایت صدا فوق العاده کثیف میشه.
پشت این دستگاه قسمتی هست به اسم ext loop که 2تا پورت داره به اسم send و return مگه از این دو تا نباید کامپرسور رو بهش وصل کرد؟
به نظرم باید از اینپوت کامپرسور بزنم به send و از اوتپوتش بزنم به return....

اها !
خوب کمبودن ساستین خیلی چیزا ممکنه باشه البته !
ولی من با سند و ریترن بلد نیستم چجوری باید بزاری ! شرمنده !

sina_zakeri
Thursday 28 October 2010, 06:20 AM
کمپرسور معمولا از اون افکتهاست که قبل دیستورشن میزارن در نتیجه اگه توی لوپ بذاری ممکنه بعد دیستورشن قرار بگیره ( نمیدونم زوم میتونه لوپ رو بیاره قبل دیستورشنش یا نه چون از این نظر کمی محدوده) میتونی از گیتار بزنی به کمپرسور و از اون به ورودی مولتیت

midnight 1
Thursday 28 October 2010, 09:57 AM
میگم این پچ های زوم رو چطوری باید ریخت روش؟
مثلا این پچ رو یکی روی یه سایت اجنبی گذاشته بود برای for the love of god
G7EDpatch
{
Name { VaiGiass }
Comment {
// This patch was made by giasso
// ** You can see links before reply **
}
PatchLevel { 64 }
Tempo { 120 }
PedalFunction { WAH/EFX1 OnOff }
AmpSel { B }
AmpA { on, MS Crunch, 60, 15, 64, Pre }
AmpB { on, Z Stack, 90, 15, 80, Pre }
EQ_A { on, 4, 7, 4, 2, 8, 1 }
EQ_B { on, -5, -1, 3, 1, 0, 0 }
ZnrA { on, ZNR, 12 }
ZnrB { on, DirtyGate, 1 }
Comp { on, Compressor, 5, Fast, 5, 32 }
Wah { off, PedalVox, Before, 21, 5, 70 }
Cabi { off, middle, center, Dynamic }
Mod { off, CombFilter, 10, 0, 0, 100 }
Del { on, Delay, 230mS, 54, 5, 14 }
Rev { on, Hall, 30, 98, 7, 70 }
Arrm { 0, 0, 0, 0, 0 }
Pedal {
1 ( 22, 0, 49, enabled )
2 ( 0, 0, 100, disabled )
3 ( 0, 0, 100, disabled )
4 ( 0, 0, 100, disabled )
}
}
دستی باید وارد کرد؟؟
اینم لینک اصلیش

sina_zakeri
Monday 1 November 2010, 08:37 AM
یا باید دستی وارد کنی یا با کابل میدی

midnight 1
Monday 1 November 2010, 09:19 AM
یا باید دستی وارد کنی یا با کابل میدی
میشه بفرمایین این قسمت ها یعنی چی؟من می خوام دستی بریزم روش.
AmpA { on, MS Crunch, 60, 15, 64, Pre }
AmpB { on, Z Stack, 90, 15, 80, Pre }
Cabi { off, middle, center, Dynamic }
در امپ a ما داریم به ترتیب 60.15.64...ایا منظور level 60-tone 15-gain 64 هست؟
یا درقسمت کابینت منظور از middle .center..dynamic چی هست؟توی مولتی در قسمت کابینت من این هارو ندارم!!!
ممنون

sina_zakeri
Monday 1 November 2010, 09:24 AM
والا من چند روز بیشتر زوم دستم نبود فکر کنم مهیار بهتر بتونه کمک کنه. ولی مطمئنا بحث middle center مربوط به شبیه سازی محل قرارگرفتن میکروفون روی کابینته و dynamic هم منظور نوع میکروفون در حال شبیه سازی شدنه. زمانی که کابینت سیمولاتور اکتیو باشه این انتخابها اکتیو میشن!

Vahid_FDR
Thursday 25 November 2010, 04:28 PM
من چون خودم اولین افکتی که باهاش کار کردم Z00M 707-II بود و خیلی دوستش داشتم و الانم یه دونه Z00M GFX-8 زیر پامه، و می دونم که Z00M چیه، و تمام صداهای این Z00M جدیدا رو هم شنیدم، به Z00M G9 رای می دم.
نسلش خیلی جدید تره و قوی تره!!!
اگه صدا Clean,Blues,dist می خوای Z00M
صدای Rock می خوای Digitech
متال هم که Boss
(من فقط با GFX-8 یک صدای DS-1 شبیه سازی کردم، با صدای Ds-1 که جو ساتریانی به همراه یک Amp Peavy استفاده می کنه مو نمیزنه.)

cradle of filth
Friday 3 December 2010, 01:26 PM
سلام به دوستان و استادان محترم

اگه میشه منو در مورد خرید مولتی افکت راهنمایی کنید.چند روز پیش که توی بازار دور میزدم به من zoom gfx8 رو

پیش نهاد دادند که قیمتش فکر میکنم 300 بود. مدل دیگه هم zoom g9.2tt بود که فکر میکنم لامپی باشه قیمتشو

نمیدونم . یه مدل دیگه هم نشونم دادن zoom g1m که سیگنیچر مایکل اموت باند arch enamy بود قیمتش 150

قیمتها هم به نظر من که بالاست اینجا توی مشهد

سبک کاری من heavy و دیستروشن درست و حسابی میخام در ضمن تا 300 تمن میتونم هزینه کنم خوشحال

میشم راهنماییم کنید. با تشکر از شما دوستان عزیز

Vahid_FDR
Friday 3 December 2010, 02:20 PM
اگه می خوای Heavy Metal و Hard Rock کار کنی، GFX-8 جواب می ده؛ ولی اگه بخوای بزنی 2 خط متال... باید دست به دامن یک امپ بشی!
توی این رنجی که می تونی هزینه کنی همون GFX خوبه؛ ژاپنیه، البته وزنش خیلی زیاده!!!
Korg Ax1500 یا AX3000 هم اگه بتونی گیر بیاری خیلی عالیه.

cradle of filth
Friday 3 December 2010, 05:49 PM
سلام به شما مرسی از این که جوابمو دادین اگه بخوام death metal کار کنم این افکت جواب نمیده خوب اگه میشه

افکتهایی که بدرد متال میخوره معرفی کنین

Vahid_FDR
Friday 3 December 2010, 07:37 PM
واسه متال، تک پدال (Stomp Box) اگه بگیری خوبه که دوتا بگیری پولت تموم میشه و پیشنهاد نمی کنم؛ از افکتای دیگه می مونی!
Line6 واسه این سبکی که گفتی خوبه، Boss هم خوبه ولی پولت نمی رسه بگیری... فقط سمت Digitech نرو!
ZOOM کارای جدید کوچیک زیاد زده مثل G1x و G2.1u و امثالهم، ولی فکر نمی کنم کارایی یک GFX-8 رو داشته باشن! من که الان از GFX-8 خیلی راضیم! آهنگ Nobody's fool از Evanescence هم باهاش کاور می کنم خیلی شبیه می شه. همینو بگیر خوبه

nayuop
Saturday 4 December 2010, 06:31 AM
الان این مدل zoom چنده ؟
کسی تو تهران جایی اگه میشناسه افکت های زوم با قیمت خوب بفروشن لطفا تو پیام خصوصی بگه ...
فردا میخوام بخرم یه دونه افکت... مدلش رو هنوز معلوم نکردم دقیق

sina_zakeri
Saturday 4 December 2010, 09:20 AM
داداشم زوم gfx8 اصلا دیگه نوش پیدا نمیشه افکت قدیمیه. فکر نکنم دست دوش هم از 250 بالاتر باشه

shahram201
Saturday 4 December 2010, 09:35 AM
سلام به همه

دوستان زوم g9 ساخت کجاست؟ قیمتش الان چقدره تو بازار؟

ممنون

habib_best
Saturday 4 December 2010, 11:09 AM
من شنيدم كه افكتهاي korgنويزشون زياده

midnight 1
Saturday 4 December 2010, 01:49 PM
سلام به همه

دوستان زوم g9 ساخت کجاست؟ قیمتش الان چقدره تو بازار؟

ممنون
ساخت چین..
قیمت بین 450-تا 480

river
Sunday 12 December 2010, 10:00 AM
درود
البته استفاده از لامپ ها و ومی زوم رو فراموش نکنید !

salam mahyar jan.vagheiyatesh man ye g9.2tt gereftam vali harchi saai mikonam nemitoonam ahange for the love of god az stive vai ro shbihsazi konam .mikhastam ye khahesh konam age emkanesh hast ye nemooneye tasviri az tanzim kardan dastisho baram bezari ya hadeaghal rahnamaeem koni chekar konam. mamnoon misham