PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آکوستیک کردن منزل

z_m
Saturday 16 October 2010, 03:10 PM
با سلام خدمت بچه ها.
من میخواستم ببینم که کسی از شما ها هست که اتاقش رو آکوستیک کرده باشه البته با وسایل ابتدایی ها در حدی که صدا کمتر بیرون بره...
اگه اطلاعاتی دارین لطف میکنین کمکم کنین...

Avazekhan
Saturday 16 October 2010, 03:29 PM
سلام من که نه ... اما چندتا از دوستان به اصطلاح آکوستیک کردن
یکی با چند لایه کارتون و موکت !
یکی شونه تخم مرغ...
اما بهترینش ... با چند لایه کارتن پلاست بود...
کارتن پلاست قیمتش بدک نیست و خوب جواب داده بود
حتی بعضی کارهای تقریبا حرفه ای هم توی خونشون ضبط کرده!

z_m
Saturday 16 October 2010, 03:31 PM
بله خیلی ممنون. اگه بقیه هم نظر بدن ممنون میشم. و نحوه کار رو هم توضیح بدین. خیلی ممنون...

MA_Happy
Saturday 16 October 2010, 07:50 PM
دوست عزیز اول باید ببینی میخواهی چقدر خرج کنی؟بعد اینکه اتاقت چند متر است؟نه مساحت کفش،مجموع مساحت چهار ضلع دیوار ها،کف،سقف و حتی در،اینا خیلیم مهمند و زیاد میشوند.

z_m
Sunday 17 October 2010, 03:06 PM
حدود 90-100 متر میشه. البته این مجموع کف و سقف و 4 دیوار اطراف هستشا. خودمم میخواستم با شونه تخم مرغ کار کنم ولی نمای اتاق بهم میریزه. چون مخصوص ساز زدن که نیست اتاق خوابه دیگه...یه موقع یکی هم میاد نمای زشتی داره اینجوری حالا بشه باز روش رو هم پوشش داد خوبه. درحدی که صدا کمتر بیرون بره چون از طریق یک دیوار با همسایه بغلیمون تماس داریم. میخوام ظاهرشم خوب باشه...

mariwan
Sunday 17 October 2010, 03:35 PM
لايه هاي خاصي داره براي اين كار زياد هم كرون نيست
بزار يه سرجي كنم برات بعدش ميام بهت ميكم جي كاركن

z_m
Sunday 17 October 2010, 04:30 PM
اوه... مخسی... منتظرم

Acoustic
Sunday 17 October 2010, 05:00 PM
حدود 90-100 متر میشه. البته این مجموع کف و سقف و 4 دیوار اطراف هستشا. خودمم میخواستم با شونه تخم مرغ کار کنم ولی نمای اتاق بهم میریزه. چون مخصوص ساز زدن که نیست اتاق خوابه دیگه...یه موقع یکی هم میاد نمای زشتی داره اینجوری حالا بشه باز روش رو هم پوشش داد خوبه. درحدی که صدا کمتر بیرون بره چون از طریق یک دیوار با همسایه بغلیمون تماس داریم. میخوام ظاهرشم خوب باشه...

همدردیم . منم دقیقا میخوام کار شما رو انجام بدم . و اتاقم دقیقا مثل شما یه دیوارش به اتاق همسایه میخوره

mahroo
Sunday 17 October 2010, 05:16 PM
سلام...
دوست عزیز من از پدرم که مهندس ساختمانه پرسیدم گفتن آکوستیک اگه میخواین بکنین میتونید دور تا دور دیوار رو اگه براتون نما مهمه چوب کنید.که پشتش یونولیته.

r20
Sunday 17 October 2010, 05:45 PM
این کارو هم میشه با هزینه های میلیونی...... انجام داد هم با ده هزار تومن. بستگی به بودجه شما داره....با کارتون و مقوا هم میشه. با کامپوزیت هم میشه.

Acoustic
Sunday 17 October 2010, 06:01 PM
ممنون . مهرو جان چوب خیلی هزینش بالا میره . فکر کنم بهترین گزینه که هم نماش خوبه هم از لحاظ عایق کارتن پلاست باشه

mahroo
Sunday 17 October 2010, 07:10 PM
اونم میشه...من بیشتر از لحاظ قشنگی گفتم...

mariwan
Sunday 17 October 2010, 07:22 PM
شما ميخوايد كل اتاق رو آكوستيك كنيد يا يك اتاق آكوستيك درست كنيد؟

Acoustic
Sunday 17 October 2010, 07:42 PM
شاید منظور دوستمون از آکوستیک اینه که فقط جوری باشه که صدا نره بیرون . نه مثلا خیلی حرفه واسه ظبط و تخصصی . چون من خودم که مشکلم همینه . یه دیوار مشترک داریم با خونه همسایه . فقط اونو بپوشونم برام کافیه

mariwan
Sunday 17 October 2010, 07:58 PM
به نظر من اتاق آكوستيك بسازي بهتره
مثلا يك اتاق آكوستيك 2*2 و 3 يا 2,50 بلندي
اين بهتره
من خودم ميخوام اين اتاق و درست كنم

mtb
Sunday 17 October 2010, 08:06 PM
دوستان ما در حال بازسازی خونمون از اول هستیم می خوم ببینم بهتره از همون اول تو زیر سازی دیوارای اتاق چیزی کار بذارم یا یه گوشه از اتاقم رو یه اتاقک بسازم؟
با تشکر...

Avazekhan
Sunday 17 October 2010, 08:22 PM
باز میگم به نظر من کارتن پلاست از همش بهتره هم عایقه هم نما رو زشت نمیکنه هم نسبتا ارزونه
میتونی 3 یا 4 لایه کارتن پلاست بکشی بعد برای اینکه به دیوار خوب بچسبه روش چند سری به صورت افقی چوب شیار که برای زینت دادن استفاده میشه (قدیما باهاش قاب هم درست میکردن) روی کارتن پلاست ها بزاری و با میخ همه اینها رو به دیوار بکوبی...
واسه زمستون هم اتاقتو گرم میکنه!
اما تابستون ممکنه اتاقت بیشتر گرم بشه ...

Avazekhan
Sunday 17 October 2010, 08:26 PM
به نظر من اتاق آكوستيك بسازي بهتره
مثلا يك اتاق آكوستيك 2*2 و 3 يا 2,50 بلندي
اين بهتره
من خودم ميخوام اين اتاق و درست كنم

شما اتاقکو چطوری میخواین بسازین؟
یعنی با چی؟

oxygenx
Sunday 17 October 2010, 08:29 PM
سلام...
یکی از مشکلات بیشتر آهنگسازان و خوانندگان داشتن یه اتاق آکوستیک،برای ضبط های زنده هست.
این کتاب که معرفی میکنم،یکی از راهنماهای خوب برای دونستن اینکه اصلا اتاق اکوستیک چیه و چطوری میشه،اتاق آکوستیک درست کرد...

به موارد خیلی مهمی از جمله شکل اتاق،سقف،کف ،چگونگی چیدمان ابزارها همراه با محاسبات دقیق و ... اشاره میکنه.
You can see links before reply

در آخر این کتاب هم چند تا پلان باز از بالا برای یه اتاق آکوستیک گذاشته...

میخواستم فهرستش رو بذارم ولی دیدم که کتاب حجمی نداره و بهتره دانلود کنید و خودتون به کاربردی بودن کتاب پی ببرید...
چون سورس دانلود برای Hot File بود،خودم دانلود و براتون آپلود کردم تا عزیزان به مشکل بر نخورن.
دانلود با حجم 4.4 مگابایت:
You can see links before reply (You can see links before reply)

oxygenx
Sunday 17 October 2010, 08:30 PM
سلام...
راهنمایی کامل و علمی آکوستیک کردن اتاق.
لطفا به این تایپیک بیاین:

mariwan
Sunday 17 October 2010, 08:43 PM
به به
آقا حميد كل
خسته بياشي
دستتم درد نكنه

mariwan
Sunday 17 October 2010, 08:48 PM
با نئوبان و لترون و عايقهاي آكوستيك
همه اينها توي بازار هست البته بيدا كردنش واسه من سخته
توي كردستان نميدونم جي ميكن بهش ولي يكي از دوستام درست كرده اون كفت خواستي بهم بكو

mariwan
Sunday 17 October 2010, 08:49 PM
راستي
حميد جون دستت درد نكنه

mahroo
Sunday 17 October 2010, 09:11 PM
دوستان ما در حال بازسازی خونمون از اول هستیم می خوم ببینم بهتره از همون اول تو زیر سازی دیوارای اتاق چیزی کار بذارم یا یه گوشه از اتاقم رو یه اتاقک بسازم؟
با تشکر...
از اول یونولیت تو دیوارها بذارید بهتره...الان همه دیگه با یونولیت این کارو انجام میدن.هم عایق سرما و گرما میشه هم دیگه صدا بیرون نمیره...

mtb
Sunday 17 October 2010, 10:57 PM
از اول یونولیت تو دیوارها بذارید بهتره...الان همه دیگه با یونولیت این کارو انجام میدن.هم عایق سرما و گرما میشه هم دیگه صدا بیرون نمیره...

ممنون از راهنماییت اما الان دیگه همه توی ساختمون سازی تو سقف و ودیوارا از یونولیت استفاده می کنند یعنی همین واسه آکوستیک کردن کافیه؟

mariwan
Sunday 17 October 2010, 11:07 PM
نه كافي نيست

mtb
Sunday 17 October 2010, 11:07 PM
سلام...
راهنمایی کامل و علمی آکوستیک کردن اتاق.
لطفا به این تایپیک بیاین:

سلام دوست عزیز چرا آدرس همین تاپیکو گذاشتی؟!:ad

oxygenx
Monday 18 October 2010, 06:57 AM
سلام دوست عزیز چرا آدرس همین تاپیکو گذاشتی؟!:ad
سلام...
مثل اینکه توسط مدیران جا به جا شد...
چون من یه تایپیک دیگه درست کرده بودم...
احتمالا صلاح رو در این دونستن که اینجا باشه ،بهتره.
ما هم توابع مقررات....
:26:

Acoustic
Monday 18 October 2010, 10:33 AM
بله دوست عزیز 2 تا تاپیک ادقام شده ...

راستی از دوستان اینجا کسی نیست که عملا اتاقش رو آکوستیک کرده باشه ؟

mahroo
Monday 18 October 2010, 10:44 AM
ممنون از راهنماییت اما الان دیگه همه توی ساختمون سازی تو سقف و ودیوارا از یونولیت استفاده می کنند یعنی همین واسه آکوستیک کردن کافیه؟
همه که استفاده نمیکنن.نه من خودم خیلی ها رو دیدم که یونولیت میذارن تو دیوارها و سقفها و یا نما رو چوب مبکنن اگه از نظر مالی مسئله ای نباشه و یا به قول محمد جان کامپوزیت.

Acoustic
Friday 29 October 2010, 12:06 PM
دوستان به نظرتون واسه دیوار موکت چطوره ؟؟ من یه نفر بهم موکت رو پیشنهاد کرد هم طرح و رنگش زیاده هم ارزون در میاد هم میگفت عایق صوتی عالی داره

Silence
Friday 29 October 2010, 12:35 PM
این راهنمایی رو قبلاً در جواب سوال خودم گرفتم...

گفتي واسه ي تمرين و گوش دادن بهتر موسيقي مي خواي

يه سري چيزا رو من تست كردم. شايد به دردت بخوره.

يه اتاق تمرين داشتيم دقيقا لب خيابون بود يه پنجره يزرگ هم داشت. كولر گازي هم داشت كه از توي اون هم صدا مي اومد تو(اونو ديگه چاره اي نداشتيم ولش كرديم)
سقف رو كامل شونه تخم مرغ زديم. ديگه انعكاسي نداشتيم. ديوارها رو هم يه تيكه موكت زديم.

شونه تخو مرغ ها رو با همون چسپ موكت زديم اما چون سقف رنگ خورده بود فكر كرديم شايد لايه ي رنگ كنده بشه با پنس هم محكمش كرديم. هر شونه اي 5 تا پنس. 4 تا چهار گوشه و يكي هم وسط.
هنوز كه هنوز كنده نشدن.(3 ساله ).
از يونوليت براي پنجره مي توني استفاده كني. اما به نظر من به درد نمي خوره. مي خواي كامل پنجره رو حذف كني؟ كامل پنجره رو يه تيكه نئوپان بزن. ارزون ميشه. بعد روي لايه ي داخلي اون هم از ابر استفاده كن. هر چي كلفت تر بهتر. خيلي انعكاسا رو مي خوره.

براي در اتاق هم اگه مي توني درو ببر تا از داخل توش يونوليت بندازن كه فكر كنم دردسر و خرجش زياده.
مي توني از دو طرف ابر كلفت بزني. از همون ابر هم به صورت زائده درست كن براي دور تا دور در اتاق. يعني وقتي در مي خواد بسته شه يه زبونه از اين ابر لاي در گير كنه.

اتاق تمرينمون خيلي ساكت شد و كاملا ازش راضي هستيم.

اما براي استوديويي كه جديدا راه انداختم كاملا از ابر استفاده كردم و براي ديوار بين dead room‌و اتاق كار هم از" پشم سنگ" استفاده كردم.درها هم 2 لايه و 2 در ساخته شد. ويزور هم از همون شيشه هاي دو جداره استفاده كردم.
كل ديوار رو با ابر پوشونديم. همه ي ابرها رو رولپلاك كرديم با واشر پهن. بعد روي اونم پارچه كشيديم خوشكل بشه. از اون پارچه هايي كه يكم كش مي ان. متري 600 بود فكر كنم يا 800. واسه ي چسپوندن پارچه هم به صورت عمودي زه كشي كرديم با چوب هاي 6 سانتي (زهوار) بعد با منگنه برقي منگنه كرديم.
خيلي خوب شده.

nafiseh
Friday 29 October 2010, 12:49 PM
میتونی از فوم 2 سانتی هم استفاده کنی قیمتش هم مناسبه از لحاظ ظاهری هم چهره ی اتاق رو زشت نمیکنه
کف اتاق رو هم موکت کن خود پرز موکت برای آکوستیک عالیه

Silence
Friday 29 October 2010, 12:55 PM
میتونی از فوم 2 سانتی هم استفاده کنی قیمتش هم مناسبه از لحاظ ظاهری هم چهره ی اتاق رو زشت نمیکنه
کف اتاق رو هم موکت کن خود پرز موکت برای آکوستیک عالیه
قیمتش تقریباً در چه حده؟...
بعد چه جوری نصب می شه؟...

nafiseh
Friday 29 October 2010, 01:09 PM
راستش من حدود یک سال پیش برای یه اتاق تقریبا 12 متری پرسیدم گفت 200 هزار تومن میشه
فوم خیلی سبک با چسب راحت میشه نصبش کرد
اما اگر می خوای اطلاعات بیشتر می خوای یه تحقیق دارم که همه چی رو توش گفتم
بلند گو و نرم افزار های ضبط صدا و . . . اگر خواستی بگو بذارم

Silence
Friday 29 October 2010, 01:15 PM
راستش من حدود یک سال پیش برای یه اتاق تقریبا 12 متری پرسیدم گفت 200 هزار تومن میشه
فوم خیلی سبک با چسب راحت میشه نصبش کرد
اما اگر می خوای اطلاعات بیشتر می خوای یه تحقیق دارم که همه چی رو توش گفتم
بلند گو و نرم افزار های ضبط صدا و . . . اگر خواستی بگو بذارم
ممنون می شم اگه بذارید تحقیق رو...

nafiseh
Friday 29 October 2010, 01:40 PM

امیدوارم بهت کمک کنه

habib_best
Friday 29 October 2010, 03:35 PM
ميتونين pvc يا همون سقف كاذب كنين ديوارهاتون رو اينجوري هم عايق صدا و هم عايق حشره و هم ظاهر خوبي داره ولي هزينه اش زياده متري فكر كنم 18 هزار . البته بستگي به جنس
يا ميتونين پوشش ديواري(پتينه) كنين.اين هم متري 2500 هستش.عايق صداست تا حدي
قربان شما

z_m
Saturday 30 October 2010, 02:59 PM
سلام بچه ها من خودم این تاپیک رو ایجاد کردم ولی متا سفانه گمش کرده بودم الان پیداش کردم...به هر حال شرمنده....

z_m
Saturday 30 October 2010, 03:13 PM
شما ميخوايد كل اتاق رو آكوستيك كنيد يا يك اتاق آكوستيك درست كنيد؟

نه کل اتاق رو آکوستیک کنم بیشتر به خاطر همون دیوار مشترک با همسایه...

z_m
Saturday 30 October 2010, 03:15 PM
شاید منظور دوستمون از آکوستیک اینه که فقط جوری باشه که صدا نره بیرون . نه مثلا خیلی حرفه واسه ظبط و تخصصی . چون من خودم که مشکلم همینه . یه دیوار مشترک داریم با خونه همسایه . فقط اونو بپوشونم برام کافیه

بله دقیقا منظورم همینه...

z_m
Saturday 30 October 2010, 03:18 PM
در کل از نظر دوستان استفاده کردیم ..حالا باید براورد هزینه کنم ببینم کدوم به صرفه تر و شکیل تره...خیلی خیلی ممنون...

mariwan
Saturday 30 October 2010, 10:32 PM
اون اتاقك كه ميكم بد نيست
قراره واسم بسازن ولي بولش رو هنوز بيدا نكردم
700$ تا 900$ بول ميخواد

z_m
Sunday 31 October 2010, 02:53 PM
یعنی 700000تومن؟!!!!!!!!!!!!! نه نمیصرفه.......

Acoustic
Sunday 31 October 2010, 07:18 PM
به به . دوستان کلی چیزای مفید گفتن .

z.m عزیز بهترین راه و با کترین هزینه همون موکت هست . من خودم میخوام همینکارو بکنم . روی یه دیوار 3 در 3 هست که بهترین موکت رو هم بخوای بزنی میشه 50 هزار تومن کلا

mariwan
Sunday 31 October 2010, 08:41 PM
زينب خانوم شما ديكه ببينيد جي ميصرفه همون رو انتخاب كنيد
من هم اكه بول نداشته باشم بايد همين راه حل هاي آسون رو دنبال كنم
موفق باشيد

koronzo_piti
Sunday 31 October 2010, 10:53 PM
چاره ی کار تخم مرغ است
نه خودش بلکه جعبه ی مرغ است

کافیت ست ان را نهانی بر سرت
بر در و دیوار و اسمان و کله است

شانه مرغ را بگیر از سوپری
بدون چسب از اونجا در نری

شانه مرغ رو بکن تو چند سری
چنتاش رو بده ابجی پری

شان مرغ را تو بزن روی دیوار
دعاشم با خودت واس ما بیار

z_m
Tuesday 2 November 2010, 06:04 PM
این شعرو خودتون گفتید؟؟؟ خیلی جالبه........ موکتم خوبه....

koronzo_piti
Tuesday 2 November 2010, 06:40 PM
این شعرو خودتون گفتید؟؟؟ خیلی جالبه........ موکتم خوبه....
اره همون موقع که این موضوع رو دیدم گفتم :d

koronzo_piti
Tuesday 2 November 2010, 06:40 PM
نظر لطفتونه
ولی خیلی مسخره ست که
نه؟

z_m
Monday 7 February 2011, 05:01 PM
نظر لطفتونه
ولی خیلی مسخره ست که
نه؟

ببخشید من منظور حرفتونه نفهمیدم.... ولی خیلی مسخره ست که نه؟

:39::39::106:

mixer
Monday 7 February 2011, 07:24 PM
با سلام خدمت بچه ها.
من میخواستم ببینم که کسی از شما ها هست که اتاقش رو آکوستیک کرده باشه البته با وسایل ابتدایی ها در حدی که صدا کمتر بیرون بره...
اگه اطلاعاتی دارین لطف میکنین کمکم کنین...

درود
من از ابتدای تاپیک تا به ایجا خوندم و نتیجه ای که گرفتم اینبود که اگه واستون مقدرو باشه .
1 - کارتون پلاست و یونولیت ورق نازک تهیه کنید
2- ابتدا یک ورق کارتون پلاست بعد یونولیت بعد دوباره کارتون پلاست بعد بچسبونید به دیوار و سقف البته به جز کف . . .
3- اگر دوست داشتید و هزینه هم خوب روبراه بود کف رو هم موکت کنید ( یعنی قالی کار موکت رو بهتر نمیکنه ؟ که حتما باید موکت باشه ؟؟؟ )
البته این در صورتی بود که شما کار آکوستیک رو تموم نکرده باشید اگر کردید لطفا واسه منم شرح بدید که چه کردید و چه گذشت ؟:21ox66r:

Silence
Monday 7 February 2011, 07:55 PM
می خوام یه اتاق (تقریباً...) 3*4 رو Soundproof کنم...که با خیال راحت در هر لحظه از شبانه روز بتونم ساز بزنم و تمرین کنم...و هم اینکه بدون فکر به بلندی صدا و خروج اون از اتاق بتونم موسیقی گوش بدم...

هزینه کار خیلی برام مهمه...چون نمی تونم زیاد هزینه کنم...

چند راه به نظرم رسیده...
1- استفاده از فوم (یه لایه یا دو لایه...)...
2- استفاده از موکت + فوم...
3- استفاده از تخته سه لا یا تئوپان (نوپان...) + فوم...
4- استفاده از شونه تخم مرغ به عنوان لایه زیرین و فوم به عنوان لایه رو...
5- استفاده از یونیلیت و فوم...
6-(با توجه به پست قبلی...)...کارتون پلاست + فوم یا یونولیت...

می خوام بدونم کدوم روش بیشترین بهره رو می ده؟...(کمترین خروج صدا...به طوری که شب ها هم بشه ساز زد و با خیال راحت موزیک گوش داد...)...
هزینه کدوم کمتر می شه؟...

اگه راه دیگه ای هم هست که جوابگو باشه و هزینه زیادی هم نداشته باشه ممنون می شم عنوان کنید...

Acoustic
Monday 7 February 2011, 08:24 PM
می خوام یه اتاق (تقریباً...) 3*4 رو Soundproof کنم...که با خیال راحت در هر لحظه از شبانه روز بتونم ساز بزنم و تمرین کنم...و هم اینکه بدون فکر به بلندی صدا و خروج اون از اتاق بتونم موسیقی گوش بدم...

هزینه کار خیلی برام مهمه...چون نمی تونم زیاد هزینه کنم...

چند راه به نظرم رسیده...
1- استفاده از فوم (یه لایه یا دو لایه...)...
2- استفاده از موکت + فوم...
3- استفاده از تخته سه لا یا تئوپان (نوپان...) + فوم...
4- استفاده از شونه تخم مرغ به عنوان لایه زیرین و فوم به عنوان لایه رو...
5- استفاده از یونیلیت و فوم...
6-(با توجه به پست قبلی...)...کارتون پلاست + فوم یا یونولیت...

می خوام بدونم کدوم روش بیشترین بهره رو می ده؟...(کمترین خروج صدا...به طوری که شب ها هم بشه ساز زد و با خیال راحت موزیک گوش داد...)...
هزینه کدوم کمتر می شه؟...

اگه راه دیگه ای هم هست که جوابگو باشه و هزینه زیادی هم نداشته باشه ممنون می شم عنوان کنید...

فوم بالاترین عایق صوت رو در این بین داره (5 سانتی باشه بهتره) حالا اگه زیرش رو یه لایه عایق دیگه بشه که دیگه صدای اره برقی هم بیرون نمیره .

کمترین هزینه هم مربوط به همین فوم هست ..

Silence
Monday 7 February 2011, 08:36 PM
فوم بالاترین عایق صوت رو در این بین داره (5 سانتی باشه بهتره) حالا اگه زیرش رو یه لایه عایق دیگه بشه که دیگه صدای اره برقی هم بیرون نمیره .

قیمت داری؟...

Acoustic
Monday 7 February 2011, 08:57 PM
قیمت داری؟...

از یه مهندس پرسیدم که کارش این بود . بهم قیمت هم گفت اما الان یادم نیست ...

z_m
Wednesday 9 February 2011, 04:21 PM
درود
من از ابتدای تاپیک تا به ایجا خوندم و نتیجه ای که گرفتم اینبود که اگه واستون مقدرو باشه .
1 - کارتون پلاست و یونولیت ورق نازک تهیه کنید
2- ابتدا یک ورق کارتون پلاست بعد یونولیت بعد دوباره کارتون پلاست بعد بچسبونید به دیوار و سقف البته به جز کف . . .
3- اگر دوست داشتید و هزینه هم خوب روبراه بود کف رو هم موکت کنید ( یعنی قالی کار موکت رو بهتر نمیکنه ؟ که حتما باید موکت باشه ؟؟؟ )
البته این در صورتی بود که شما کار آکوستیک رو تموم نکرده باشید اگر کردید لطفا واسه منم شرح بدید که چه کردید و چه گذشت ؟:21ox66r:

نه آقای میکسر هنوز آکوستیک نکردم...آخه مگه خانواده میذارن؟ هی به فکر زشت شدن اتاق هستن... نمیدونم چه طوری راضیشون کنم...؟؟؟؟!!!!!!!!!!
بعد یه چیز دیگه هم هست که رفتم از همسایمون پرسیدم که صدای سنتورم اونور میاد یا نه؟ آخه ما یه دیوار مشترک داریم...بعد گفتن نه نمیاد.... در صورتی که صدای اونا میاد...!!!!!!!!حالا نمیدونم راست گفتن یا نه!!!!!!!!
حالا هم اگه بخوام آکوستیک کنم بیشتر به خاطر خود اهل خانواده هست که همون که گفتم نمیدونم چه طوری راضیشون کنم....؟؟؟؟

ببخشید من زیاد وارد نیستم حالا یه سوال منظورتون از فوم همین فومهای گلسازی و اینا ...اما اینا قطرشون فکر کنم حدود2 میل اینا باشه؟ باید 5 سانتیش رو تهیه کنم؟؟؟ بعد این فومی که شماها میگین رو تو تهران از کجا باید تهیه کنم...؟؟؟
با چی بچسبونم؟ روش چی بچسبونم که نما زشت نشه؟

ممنون...

mixer
Wednesday 9 February 2011, 04:38 PM
نه آقای میکسر هنوز آکوستیک نکردم...آخه مگه خانواده میذارن؟ هی به فکر زشت شدن اتاق هستن... نمیدونم چه طوری راضیشون کنم...؟؟؟؟!!!!!!!!!!

بعد یه چیز دیگه هم هست که رفتم از همسایمون پرسیدم که صدای سنتورم اونور میاد یا نه؟ آخه ما یه دیوار مشترک داریم...بعد گفتن نه نمیاد.... در صورتی که صدای اونا میاد...!!!!!!!!حالا نمیدونم راست گفتن یا نه!!!!!!!!

حالا هم اگه بخوام آکوستیک کنم بیشتر به خاطر خود اهل خانواده هست که همون که گفتم نمیدونم چه طوری راضیشون کنم....؟

.

__ خانواده که شما استاد راضی کردنشون باید باشید چطور مگه ؟؟؟؟:39: خب می تونید از چیزایی که برچسب هست استفاده کنید اسمش رو یادم رفته اماواسه خیلی چیزا استفاده میکنن بسیار هم کلاسیک و قشنگ هست .

__:21: عجب همسایه هایی دارید (مواظب باشید اثر هاتون لو نره ) احتمالا خوششون میاد از صدای ساز شما دارن انکار میکنن که کاری نکنید قطع بشه واسشون . . . :21:

__اره ، همچین صدای سازت رو در بیاد و فالش بزن که همه از دستت زار بیان وبگن بابا برو واسه خودت آکوستیک کن مردیم از دست تو . . .:19:

z_m
Wednesday 9 February 2011, 05:04 PM
__ خانواده که شما استاد راضی کردنشون باید باشید چطور مگه ؟؟؟؟:39: خب می تونید از چیزایی که برچسب هست استفاده کنید اسمش رو یادم رفته اماواسه خیلی چیزا استفاده میکنن بسیار هم کلاسیک و قشنگ هست .

__:21: عجب همسایه هایی دارید (مواظب باشید اثر هاتون لو نره ) احتمالا خوششون میاد از صدای ساز شما دارن انکار میکنن که کاری نکنید قطع بشه واسشون . . . :21:

__اره ، همچین صدای سازت رو در بیاد و فالش بزن که همه از دستت زار بیان وبگن بابا برو واسه خودت آکوستیک کن مردیم از دست تو . . .:19:

آره منم فکر کنم خوششون میاد ...پس چی :am خیلی هم دلشون بخواد :5:

ولی اگه فالش بزنم نه تنها نمیگن برو آکوستیک کن بلکه فکر کنم خودمو بندازن بیرون:21::21::21::21:
حالا باید به فکر تعبیه باشم دیگه....
حالا کسی راجب این فوم ها توضیح بده ممنون میشم....:am

alimetallica_2
Wednesday 9 February 2011, 05:13 PM
در مجموع این کارها متری چقدر هزینه برمیداره؟!
من تو سرمه یک جای کوچیک رو برای این کار انتخاب کنم. فقط میخوام واقعا صدا به بیرون راه پیدا نکنه. مثلا یک صدای 50 وات نهایت نه بیشتر. (البته 50 واقعی)

MA_Happy
Wednesday 9 February 2011, 06:20 PM
آره منم فکر کنم خوششون میاد ...پس چی :am خیلی هم دلشون بخواد :5:

ولی اگه فالش بزنم نه تنها نمیگن برو آکوستیک کن بلکه فکر کنم خودمو بندازن بیرون:21::21::21::21:
حالا باید به فکر تعبیه باشم دیگه....
حالا کسی راجب این فوم ها توضیح بده ممنون میشم....:am
سلام
ببینید آکوستیک کردن اتاق خیلی خوبه،ولی اصولیش ممکن است یکخورده هزینه بر باشه،ببینید یک اتاق بدن حساب کردن کف،5 ضلع دارد،شما باید مساحت(به متر مربع) تمام این سطوح را اندازه گیری کنید و سپس به انداره این ها فوم آکوستیک بخرید که متر مربعی هم حدود 8 الی 11-12 هزار تومان است،ولی یک سایتی است به نام ایران آکوستیک،چیز های خوبی دارد؛بدردتان میخورد،یک نگاه بیندازید،اینم آدرسش:
You can see links before reply (You can see links before reply)/
مخصوصا قسمت محصولاتش را خوب ببینید.

mixer
Thursday 10 February 2011, 08:56 PM
درود مجدد . . .

دوستان به این سایت یه سر بزنید و این مطالب رو من با دقت نخوندم ، شما مطالعه کنید، به نظر جالب میاد و خوندنش خالی از لطف نیست . :am

Acoustic
Thursday 10 February 2011, 09:27 PM
ببخشید من زیاد وارد نیستم حالا یه سوال منظورتون از فوم همین فومهای گلسازی و اینا ...اما اینا قطرشون فکر کنم حدود2 میل اینا باشه؟ باید 5 سانتیش رو تهیه کنم؟؟؟ بعد این فومی که شماها میگین رو تو تهران از کجا باید تهیه کنم...؟؟؟
با چی بچسبونم؟ روش چی بچسبونم که نما زشت نشه؟

ممنون...

فوم ها انواع خیلی زیادی دارن . ولی این فوم هایی که من منظورمه یه چیزی شبیه اینه

You can see links before reply .jpg

باز یه نوع دیگه

یه نوع دیگه

فوم رول

You can see links before reply این آدرس یکی از کارخانه های فوم سازی هست که با سرچ در گوگل بهش رسیدم

alimetallica_2
Friday 11 February 2011, 11:52 PM
حالا از آکوستیک بگذریم چجوری میشه یک اطلاق رو عایق صدا کرد که صدا بیرون نره؟!

Acoustic
Saturday 12 February 2011, 12:01 AM
حالا از آکوستیک بگذریم چجوری میشه یک اطلاق رو عایق صدا کرد که صدا بیرون نره؟!

علی جان این سوالت یعنی هرچی از اول تاپیک تا الان گفتیم قصه ی لیلی و مجنون بوده :4:

بحث تاپیک هم روی همین موضوع مد نظر شماست دیگه : عایق کردن اتاق یا دیوار یا هرجا برای صدا

alimetallica_2
Saturday 12 February 2011, 01:05 AM
علی جان این سوالت یعنی هرچی از اول تاپیک تا الان گفتیم قصه ی لیلی و مجنون بوده :4:

بحث تاپیک هم روی همین موضوع مد نظر شماست دیگه : عایق کردن اتاق یا دیوار یا هرجا برای صدا
:43:فهمیدم قسمتی از بحث به عایق هم ربط داشت.
اما اصلا آکوستیک یک بحث دیگست، عایق یک بحث دیگه.
من همه پست ها رو نخوندم و فکر کردم تا الان بیشتر بحث سر همون موضوع آکوستیک هست نه عایق.
آکوستیک کردن هم البته موضوع مهمه اما بیشتر به درد کسانی میخوره که میخواهند صدا رکورد کنند که بنده با آن قسمت کاری نداشتم.

Acoustic
Saturday 12 February 2011, 10:31 AM
:43:فهمیدم قسمتی از بحث به عایق هم ربط داشت.
اما اصلا آکوستیک یک بحث دیگست، عایق یک بحث دیگه.
من همه پست ها رو نخوندم و فکر کردم تا الان بیشتر بحث سر همون موضوع آکوستیک هست نه عایق.
آکوستیک کردن هم البته موضوع مهمه اما بیشتر به درد کسانی میخوره که میخواهند صدا رکورد کنند که بنده با آن قسمت کاری نداشتم.

اتفاقا زیاد راجب آکوستیک کردن حرفه ای برای رکورد و این چیزا نبوده و چیزی نوشته نشده . بیشتر برای اتاق های شخصی بوده که صدا بیرون نره . نصفه نیمه آکوستیک

alimetallica_2
Saturday 12 February 2011, 11:34 PM
خوب آخر هم کسی جواب من رو نداد که آخه متری چقدر در میاد؟!

Acoustic
Sunday 13 February 2011, 12:21 AM
خوب آخر هم کسی جواب من رو نداد که آخه متری چقدر در میاد؟!

یه زنگ به اون شرکت که صفحه قبلی گذاشتم بزن. احتمالا جواب دقیق بگیری ...

فوم اونجور که من شنیدم از بقیه چیزها ارزون تر درمیاد

z_m
Tuesday 22 February 2011, 05:50 PM
بچه ها یه فکری به ذهنم الان رسید...
میشه فقط در اتاق رو آکوستیک کرد یعنی که فقط رو در کار کرد... دیگه اتاقو به هم نزنیم....اینطوری به نظرتون امکان بیرون نرفتن صدا هست؟؟؟؟

MA_Happy
Tuesday 22 February 2011, 05:56 PM
بچه ها یه فکری به ذهنم الان رسید...
میشه فقط در اتاق رو آکوستیک کرد یعنی که فقط رو در کار کرد... دیگه اتاقو به هم نزنیم....اینطوری به نظرتون امکان بیرون نرفتن صدا هست؟؟؟؟
ببینید،طبق بررسی هایی که من کردم،اگر شما بتونید درز ها را یعنی حتی همون لای در ها را بگیرید،مقدار صدا کمتر میشه،ولی ببینید 2 نکته:1- شما با اینکار فقط مقداری از صدا را میگیرید،نه تمام صدا را.2-آکوستیک کردن در،شاید خیلی هزینه برتر از آکوستیک کردن اتاق باشه،چون در قضیه اش فرق میکند،فوم ها فرق میکنند،شیوه فرق میکنند،تازه اصلا باید در کل یا در اتقاک چوبی یا تازه ساز بگذارید،یا کاملا در را عوض کنید،شاید ویو اتاقتان را نیز خراب کند،ولی باز هم بعضی اشخاص روی درب های معمولی میکنند،که نمای زشتی میشود و اون کیفیت قابل انتظار بدست نمی آید.