PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای خرید سازدهنی کروماتیک

mohsenmetal
Thursday 21 October 2010, 12:02 AM
با سلام خدمت دوستان هنرمند:21ox66r:

من مدت یه 1 سال هست که سازدهنی میزنم من برای شروع کار از سازدهنی ترمولو (24 سوراخه ) استفاده کردم حالا میخوام با سازدهنی کروماتیک کار کنم به نظر شما چه مارکی و چه مدلی بخرم بهتره ساز دهنی قبلی من هانر بود خیلی ازش راضی بودم حالا هم یکی از دوستان مدل هایه choremetta 12 و
richter tuned رو معرفی کرده که باز از همین کمپانی هستن نظر شما چیه ؟

2HM
Thursday 21 October 2010, 12:42 AM
خوب مسلما هوهنر بهترین مارک برای سازدهنی شناخته شده و اگه بتونید یه ساز دهنی هوهنر 12 سوراخ کروماتیک بخرید برای نت های معمولی کاملا کارتون راه میوفته که فکر کنم قیمتاش هم حدود 80 تومن باشه.

siavash_shams
Thursday 21 October 2010, 07:28 AM
درود

دوست عزیز بستگی داره چه قدر می خوای پول خرج کنی
richter tuned به درد کار الان شما نمی خوره.
من یه لیست قیمت از سازهای کروماتیک بهت میدم
تصمیم با خودت
چیزی که مشخصه اینه که هرچی بیش تر پول بدی یه ساز بهترم نصیبت میشه.

سوآن 10 سوراخ (چینی) 18 تا 20 تومن
سوآن 12 سوراخ 50 تا 60 تومن
هوهنر 10 سوراخ (لری آدلر) 100 تا 120 تومن
گلدن کاپ چینی 40 تا 50 تومن
سیدل (آلمانی) 130 به بالا

از این قیمت ها که بگذریم ، مارک هوهنر و سیدل از 145 تومن داره تا 300 و 400 این قیمت ها.

nina
Friday 23 December 2011, 09:11 PM
من یه کروماتیک 10 سوراخه سوانm 1040 گرفتم 29 تومن
کیفیت صداش هم به مراتب پایین تر از هوهنر ترمولو 24 سوراخ که داشتم هست
هوهنر لری ادلر از کجا بگیرم که سرم کلاه نره و اوریجینال باشه؟

SOBHANTOTo3
Thursday 29 December 2011, 01:37 PM
راستش قیمت ها خیلی متفاوته

ولی سازه خوب اگه می خوایید بگیرید ملون تون خوبه و لری ادلر که قیمت ملون تون 210 یا همین حدودا هست
اون لاری ادلر قیمت هاش متفاوته دلیلشو هم نمی دونم

mohsen741
Saturday 16 June 2012, 02:04 PM
ميلو تن فقط نمونه ي 12 سوراخه داره..

لري ادلر نمونه ي 12 تا 16 سوراخه!!!

دليلش اينه....

ميلو تن بهتره چون تيغه هاش استيله

vaillante
Saturday 16 June 2012, 05:11 PM
من هوهنر رو ترجیح میدم به همهی اینا
یه سوزوکی هم دارم که ازش راضیم
اما دنبال گلدن کاپ و اینا نرو

mohsen741
Saturday 16 June 2012, 05:51 PM
خوش اومدين به انجمن هارمونيكا و
ممنون از توجهتون دوست عزيزم.

اما اينا كه گفتيم هوهنر هستند ديگه!

ميلو تن و لري ادلر 2 نمونه از كروماتيك هاي هوهنر هستند...

و بله....
گلدن كاپ و سوان و اينا بده نبايد سمتش رفت...

vaillante
Sunday 17 June 2012, 09:08 PM
نه آخه دیدم سوان و سیدل هم معرفی کردند دوستان برا اون گفتم

mohsen741
Monday 18 June 2012, 02:19 PM
آهان پس من عذز خواهي ميكنم.
اما سيدل بحثش جداست...
هوهنر 150 ساله اما سيدل 180 ساله هست..
نمونه هاي متوسطه سيدل بيشتره مدلهاي حرفه ايه هوهنر رو كنار ميزنه!!
ديگه از حرفه اي هاش كه نميگم دهن همه آب ميوفته....
;-)

vaillante
Monday 25 June 2012, 12:37 PM
من هوهنر دارم با سوزوکی راضیم سیدلم نداشتم نمیدونم چه جوریه

mohsen741
Wednesday 27 June 2012, 02:39 PM
چه عالي دوست عزيز.
من از سوزوكي ها هاموندش رو دارم.
خيلي با كيفيت هستش.

اما شما براي امتحان و داشتنه يه سيدل.از جمهوري sydel bigsi رو بخريد.
90 تومن هستش.
6 سوراخه...
اما عاااااااااااااااليييهههه.. ..
اون 4 تا سوراخي هم كه نداره تو بلوز استفاده نميشده كه حذفش كردن...

armic1
Monday 2 July 2012, 12:51 PM
آقا این سیدل کروماتیک اش چجورین میشه یه مدل کروماتیک هم معرفی کنید؟

mohsen741
Wednesday 4 July 2012, 10:48 AM
سلام بر آرميك عزيز.
خيلي خوشحالم پستي از شما ميبينم ...
دلم براتون تنگ شده بود.
با اجازه ي بزرگان.
سيدل 3 مدله كروماتيك داره كه مطرح هست.
sydel chromatic standard
sydel chromatice delux
sydel saxony
اون مدله كروماتيكه استاندارد نوعي معموليه كه براحتي با كرومتا و كرومونيكا و لري ادلر قابله قياس و براره...
مدله كروماتيكه دلوكس هم از هوا بندي و بازيه صداي فوق العاده اي برخورداره.هوهنر ميلو تن و cx12 و اين رده رو به مبارزه ميطلبه.
مدله ساكسوني هم از بهترين هاي هوهنر يه سر و گردن كه هيچ.يه بالا تنه بالا تره...

كلا يا ساكسوني يا كروماتيكه دلوكس بخريد.
سيدل نيازي به توليد چندين مدل با نامهاي مختلف نداره...
رو ي 2 كروماتيك كار كرده كه براحتي همه ي رقيبها رو شكست ميده.
و 2 مدل بودنش هم براي اينه كه تو 2 رنج قيمت عرضه شه.
البته منظور بر اين نيست كه دلوكس و ساكسوني هم رده هستند.
من هر دو رو دارم.
هم دلوكس.هم ساكسوني.
اما جز براي اجرا ظبط نيازي نميبينم براي اينكه ساكسوني بخريد...
دلوكس عاليه و از نواختن با اين هارمونيكا كماله لذت رو خواهيد برد...

نميدونم توضيحاتم چطور بود..
اگر سواله خاصي هست لطفا بگو آرميك جان...

varona59
Tuesday 10 July 2012, 11:38 AM
یه سئوال فلسفی برام پیش اومدش. بچه هایی که اینجا با سیدل کار کردند ازش خیلی تعریف میکنند خب از قیمتهای بالاشم میشه گفت که باید ساز خوبی باشه ولی نمیدونم چرا هر سه استادی که بیش ترین فعالیتو دارند یعنی شایانفر،پاکنژاد و صفرنژاد میگن سیدل نگیرید؟

mohsen741
Tuesday 10 July 2012, 09:42 PM
سلام دوست عزيز..
البته اين نظر بنده از ديد خودم هست.
اميد وارم منصفانه جوابگو باشم..

اگر قبول كنيم كه استاد صفر نژاد و استاد پاك نژاد از استاد شايانفر پيشكسوت تر هستند.
ميتونم بگم بابك صفر نژاد كه تو اجرا هاش سيدل استفاده ي اصليش هست.حتي كمربندي داره كه دور تا دورش هارمونيكا قرار ميگيره.اون كمر بند هم مارك و برند سيدل هست !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
با اينكه كمربند هايي بدون مارك هم داريم كه اينگونه اند اما بابك صفر نژاد كمربند سيدل ميبنده!!

استاد پاكنژاد هم خودم.من.سيد محسن يوسفي.از ايشون شنيدم كه گفتن:
نههه!سيدل چرا بخري؟
سيدل كه براي آموزش و تمرين نيست..
سيدل براي استوديو و اجراي حرفه ايه!!!!!!!!!!!!!

حالا متوجه شدين چرا ميگن سيدل نه؟؟!
خودم هم در مورد ساكسوني عرض كردم كه ساكسوني براي ضبط ok هست ونيازي به خرج كردنه پول نيست!.

و منظور اساتيد هم احتمالا اين بوده كه با پول كمتري ميشه ساز مناسب تري براي اين مطع از آموزش خريد.و سيدل نخريد!

البته جدا از تهمت و قضاوت در مورد بزرگان هنر.
نميشه مطمئن بود كه فلان استاد فقط براي درستي و دلسوزي بگه كدوم ساز رو نخر!!!!!!!!

سر بسته گفتم.
ميدونين كه چي ميكم؟!

varona59
Wednesday 11 July 2012, 07:48 AM
محسن جان دستت درد نکنه. شایدم یکی از دلایلش این باشه نمایندگی سیدل (مرکز موسیقی موج) زیاد فعال نیست و قطعات یدکیش کمتر گیر میاد. همچنین قیمتهاشم نسبت به قیمتهای جهانی خیلی بالاتره مثلا قیمت جهانی مدل سیدل دلوکس با هوهنر لری ادلر 12 تقریباً برابرند ولی اینجا یه اختلاف قیمت 1.5 برابری داره هوهنر 275 و سیدل 400 درصورتیکه قیمت جهانی هوهنر 107 یورو و سیدل 110 یورو هستش. یه چیز دیگه که دیروز شنیدم میگن سیدل سازش حساستره و تازه کارها زودتر خرابش میکنند. نظرت دراین باره چیه؟

mohsen741
Wednesday 11 July 2012, 05:55 PM
سيدل ميشه تو بازار گير آورد..
نمايندگي سهمه خيلي ناچيزي در اين زمينه داره..
يه چيزي هم هست.
عرضه تو هر جا يه قيمتي داره.
در ضمن.
هوهنر جيني هم داره تحت ليسانسه آلمان.الان همه چيني هست تحت ليسانس..
از خودت نپرسيدي چرا لري ادلر 2 سال پيش 275 تومن بود .الانم همون!!!!!!!
با اين گروني 50 تومن بايد ميرفت روش يا نه؟؟؟؟؟
اينم هست!!!
و اينكه سيدلها هنوز چيني نشده..

و اما خرابيه ساز هاي حرفه اي...
كلا تاپيكهاي ديگه رو هم بخوني متوجه اين قضيه ميشي كه ساز هاي حرفه اي(هارمونيكاها) به خاطره ويند سيور اگر درست هوابندي بانفس(همون آب بنديه خودمون) نشن.زود و براحتي قابله خراب شدن هستند و حتي اگر خراب نشن سرويس كردنشون و نگهداريشون هم سخته...
اينم يكي از دلايله.نگهداريه سخت!!
اما خرابي نه به اين خاطره كه جنسش بده.
به خاطره اينه كه دقت ميخواد نگهداريش.
چون براي صداي بهتر و كوكه دقيقتر لازمه كه ظريفتر ساخته بشه.
به طبع حساس تر و درصده خرابيش ميره بالا..
مدلهاي خاصي نظير cx12 و melow ton از هوهنر هم كاملا اينطور هستند...

mohsen741
Wednesday 11 July 2012, 06:01 PM
محسن جان دستت درد نکنه.
لطف داري...
وظيفه هست...

harmonicana
Friday 13 July 2012, 01:32 PM
محسن جان ، دوست دارم بدونم از کجا فهمیدی هوهنر چینی شده؟! بر چه اساسی این حرف رو می زنی؟ به جز چند مدل ابتدایی بقیه سازدهنی های هوهنر ساخت خود آلمانه! روی خود سازدهنی های هوهنر هم نوشته made in germany

mohsen741
Friday 13 July 2012, 04:02 PM
سلام هارمونيكانا..
خيلي خوشحالم ميبينمت دوباره.دمتون گرم بياين زود به زود اينجا...

2 جور ميشه بهت پاسخ بدم.. :

1.
دوست دارم بدونم از کجا فهمیدی هوهنر چینی شده؟! بر چه اساسی این حرف رو می زنی؟بر اين اساس كه من هارمونيكا هام رو از 1 فرد در جمهوري ميخرم..
رفتم براي خواهرم هارمونيكا لري ادلر 12 بخرم.گفت دارم اما چينيه.تو نخر اينو(رو حساب مرام).
من هم مثل شما گفتم از كجا ميدوني؟؟
ليسته خريد به همراه مدارك كمرك به همراه فاكتور و امضا ها ي ديجيتاله شركته هوهنر رو نشونم داد...
بارش از چين اومده!!!!!
از اونجايي كه ما نمايندگيه هوهنر داريم در ايران و هنوز براي هارمونيكا تحريم نيستيم پس اون ساز ها اصل نبودن كه ما به خاطره تحريم بريم ساز اصل رو از چين بياريم!!!!!!
هوهنره چيني بودن!!!!!

نكته :
به جز چند مدل ابتدایی بقیه سازدهنی های هوهنر ساخت خود آلمانه!كي گفته بايد هميشه اين روند دائمي باشه؟؟؟؟

2.
روی خود سازدهنی های هوهنر هم نوشته made in germanyمن كلارينته selmer دارم.خريدم 300 هزار تومن.برند
selmer آمريكاييه.تحت ليسانس هم داره..
اما رو ساز من نوشتهmade in usa
توي سايتش هم مدله ساز من 710 دلار هست!!!
فروشنده هم به من ميگه سلمره اصل خيلي گرونتره!
حالا من بايد باور كنم كه سازم اصله آمريكاست؟؟؟؟

از منطق به دور نيست؟؟

mohsen741
Friday 13 July 2012, 04:09 PM
اما خب اصلا و ابدا هونر هاي تحت ليسانس رو با ساز هاي چيني مقايسه نبايد كرد...
هرچي باشه هنوز هوهنره!!!!!!!!!!!!!
و تحت ليسانس!!!!!!!!!!!!!!

(سبحان بيا دلمون تنگه برات..)

mohsen741
Friday 13 July 2012, 04:22 PM
آهان يه چيز ديگه...
شايد هوهنر الان همه هارمكونيكاهاش رو سفارش به چين نده.
اما اين روند شروع شده...
و احتمالا فقط دو-سه تا هارمونيكا از مدلهاي تاپ تماما آلماني بمونه...!

varona59
Monday 23 July 2012, 02:23 PM
سيدل ميشه تو بازار گير آورد..
نمايندگي سهمه خيلي ناچيزي در اين زمينه داره..
يه چيزي هم هست.
عرضه تو هر جا يه قيمتي داره.
در ضمن.
هوهنر جيني هم داره تحت ليسانسه آلمان.الان همه چيني هست تحت ليسانس..
از خودت نپرسيدي چرا لري ادلر 2 سال پيش 275 تومن بود .الانم همون!!!!!!!
با اين گروني 50 تومن بايد ميرفت روش يا نه؟؟؟؟؟
اينم هست!!!
و اينكه سيدلها هنوز چيني نشده..

و اما خرابيه ساز هاي حرفه اي...
كلا تاپيكهاي ديگه رو هم بخوني متوجه اين قضيه ميشي كه ساز هاي حرفه اي(هارمونيكاها) به خاطره ويند سيور اگر درست هوابندي بانفس(همون آب بنديه خودمون) نشن.زود و براحتي قابله خراب شدن هستند و حتي اگر خراب نشن سرويس كردنشون و نگهداريشون هم سخته...
اينم يكي از دلايله.نگهداريه سخت!!
اما خرابي نه به اين خاطره كه جنسش بده.
به خاطره اينه كه دقت ميخواد نگهداريش.
چون براي صداي بهتر و كوكه دقيقتر لازمه كه ظريفتر ساخته بشه.
به طبع حساس تر و درصده خرابيش ميره بالا..
مدلهاي خاصي نظير cx12 و melow ton از هوهنر هم كاملا اينطور هستند...

مرسی محسن جان. این حرف کاملا درست هست که هوهنر یه سایت تولید در چین هم داره. و سازهای رده پایین ترش داره تو این سایت تولید میشه ولی این دلیل نمیشه که کیفیتش افت کنه. یادمون نره که هیچ وقت یه شرکتی که تبدیل به برند شده نمیاد با افت کیفیتش خوش خراب کنه. من همیشه مثال آیفون رو میزنم میگم برید ببینید روش خورده ساخت کجا؟ این که هر کالایی در چین تولید میشه بی کیفیت هستش درست نیست (هرچقدر پول بدی همونقدر آش میخوری).
قیمت لری ادلر نسبت به 2 سال قبل بیش از 1.5 برابر شده فکر کنم من همین 6 ماه پیش قیمت 230 ازش داشتم ولی الان 275 هستش. من قیمت 180 هم ازش یادم هست. نمیدونم چجوری میگید که قیمت افزایش پیدا نکرده.
درخصوص سیدل شکی نیست که ساز خوبیه ولی وقتی یه سازی قیمت جهانیش 110 یورو یه مقدار قیمت 400 تومن براش واقعاً غیر معموله و زیاد ربطی به اینکه این ساز حرفه ای تره نداره.
همونطور هم که خودت تو حرفا اشاره کردی من اینجور برداشت میکنم برای شروع یه سازی مثل سیدل زیاد مناسب نیست چون به علت اماتور بودن ساز رو خیلی زود خراب میکنیم و بهتره سراع سازهای مثل همین هوهنر لری ادرلر و یا 270 بریم بعداً ساز رو ارتقاء بدیم

nayuop
Tuesday 24 July 2012, 01:01 PM
کسی قیمت کرومانیکا 260 و لری آدلر 12 ... داره ؟ با این 2 مدل تست کردین؟ چه طور بوده؟ شماره نمایندگی هونر هم اگر لطف کنید تو پ. خ ممنون میشم

nayuop
Tuesday 24 July 2012, 01:14 PM
یه سوال دیگه هم داشتم... 2تا سوراخ آخر که کروماتیک 12 سوراخ دارن خیلی استفاده میشه؟ مثلا برای یه مبتی وجودش اجباری یا نه ؟

varona59
Tuesday 24 July 2012, 09:06 PM
قیمت لری ادلر 275 و کرومانیکا 230 هستش آدرسشم eshop-sorna.com

mohsen741
Tuesday 24 July 2012, 09:54 PM
varona59 (You can see links before reply)جان سلام.
خوبي؟
زود به زود سر بزن دوستم...

مرسی محسن جان
خواهش ميكنم دوست عزيزم..

مرسی محسن جان. این حرف کاملا درست هست که هوهنر یه سایت تولید در چین هم داره. و سازهای رده پایین ترش داره تو این سایت تولید میشه ولی این دلیل نمیشه که کیفیتش افت کنه. یادمون نره که هیچ وقت یه شرکتی که تبدیل به برند شده نمیاد با افت کیفیتش خوش خراب کنه. من همیشه مثال آیفون رو میزنم میگم برید ببینید روش خورده ساخت کجا؟ این که هر کالایی در چین تولید میشه بی کیفیت هستش درست نیست (هرچقدر پول بدی همونقدر آش میخوری).
كاملا...
و من هم عرض كردم تو نوشته هام..
اما خودمونيم..
درسته كه بي كيفيت نميشه!
اما اين نيست كه كيفيتش افت نكنه .اما خب اونقدر هم نيست كه از اسمه هوهنر خيلي كم كنه!

قیمت لری ادلر نسبت به 2 سال قبل بیش از 1.5 برابر شده فکر کنم من همین 6 ماه پیش قیمت 230 ازش داشتم ولی الان 275 هستش. من قیمت 180 هم ازش یادم هست. نمیدونم چجوری میگید که قیمت افزایش پیدا نکرده.
لري ادر چند سوراخه؟
فقط لري ادلر بودنش كه كافي نيست!
16 سوراخه لري ادلر (با كارانتي و كارت تاكيد ميكنم كارت سريال شركت و دفترچه ي 40 صفحه اي!)270 بود 2 سال پيش...
الان هم لري ادلر ميدن 16 سوراخه فقط يه كاغذ چارت توشه 275!!!!

درخصوص سیدل شکی نیست که ساز خوبیه ولی وقتی یه سازی قیمت جهانیش 110 یورو یه مقدار قیمت 400 تومن براش واقعاً غیر معموله و زیاد ربطی به اینکه این ساز حرفه ای تره نداره.شما ميدوني هارمونيكا جزو سازها ي خاص به حساب مياد تو تعرفه هاي گمركي؟؟!!
ميدوني گمركيش چند درصده؟؟
هوهنر بالا ي 5 نمايندگي در ايران داره
اما سيدل تازه و فقط 1 نمايندگيه رسمي داره
همين ها باعث گرونيشه...
اين قيمت براي عرضه تو اروپاست
براي اينكه تعدادي از ساز رو بياري بايد از كمپاني نامه بگيري كه قاچاق به حساب نياد
و همچنين كمپاني براي اينكه ميدونه شما مياري ايران همون قيمته سايت رو نميده!!!!!!!!
با توجه به اين چيز ها...
اين قيمت تقريبا و فعلا زياد نيست...
البته ايراني بازيه فروشنده هاي ايران رو نميشه نا ديده گرفت..
اما چيز هايي كه گفتم هست!!

همونطور هم که خودت تو حرفا اشاره کردی من اینجور برداشت میکنم برای شروع یه سازی مثل سیدل زیاد مناسب نیست چون به علت اماتور بودن ساز رو خیلی زود خراب میکنیم و بهتره سراع سازهای مثل همین هوهنر لری ادرلر و یا 270 بریم بعداً ساز رو ارتقاء بدیم
كاملا برداشت درستي از حرفم كردي دوست عزيزم...
البته اگر نظر بنده ي حقير درست بوده باشه!
:-)

mohsen741
Tuesday 24 July 2012, 09:57 PM
ممنونم براي قيمت دوستم..

یه سوال دیگه هم داشتم... 2تا سوراخ آخر که کروماتیک 12 سوراخ دارن خیلی استفاده میشه؟ مثلا برای یه مبتی وجودش اجباری یا نه ؟ دوست عزيز 2 سوراخ در هارمونيكا يني 8 نت!!
10 سوراخه 40 نت و 12 سوراخه 48 نت داره...
اما سواله خوبيه!!
من با اطلاعاتم ميگم كه نه...
همون 10 سوراخه كافيه و عاليه.
خودمونيم..
خيلي خوشگلتر هم هست...
و ويبره دادن باهاش راحت تره!!!

nayuop
Tuesday 24 July 2012, 10:51 PM
قیمت لری ادلر 275 و کرومانیکا 230 هستش آدرسشم eshop-sorna.com
ممنونم.
قیمت نمایندگی هایی که تو سایت سرنا (سایت اصلیش) معرفی کرده با خودشون برابر؟ من از شهر دیگه میخوام بگیرم و متاسفانه خرید اینترنتی برای این 2 مدل غیر فعال...
شما پیشنهادی ندارین که کدومشو بگیرم ؟

nayuop
Tuesday 24 July 2012, 10:57 PM
ممنونم براي قيمت دوستم..

دوست عزيز 2 سوراخ در هارمونيكا يني 8 نت!!
10 سوراخه 40 نت و 12 سوراخه 48 نت داره...
اما سواله خوبيه!!
من با اطلاعاتم ميگم كه نه...
همون 10 سوراخه كافيه و عاليه.
خودمونيم..
خيلي خوشگلتر هم هست...
و ويبره دادن باهاش راحت تره!!!
بله حرفتون کاملا درست 2 سوراخ 8 تا نت تفاوت ایجاد میکنه ولی استادم گفت مشکل خاصی تو نواختن اونم تا 1-2 سال اول نداری اصلا...
آره قبول دارم 10 سوراخ هم کوچیکتر هم خشگلتر ولی حس میکنم تفاوت قیمت چندانی با 12 سوراخ نداره اگر از نظر اصولی 12 سوراخ بهتره همون 12تاییو بگیرم...اگر اینجورکه میگین 10 سوراخ کافی و عالیه که چه بهتر 10 بگیرم ؟!:am

varona59
Wednesday 25 July 2012, 11:32 AM
varona59 (You can see links before reply)جان سلام.
16 سوراخه لري ادلر (با كارانتي و كارت تاكيد ميكنم كارت سريال شركت و دفترچه ي 40 صفحه اي!)270 بود 2 سال پيش...
الان هم لري ادلر ميدن 16 سوراخه فقط يه كاغذ چارت توشه 275!!!!
شما ميدوني هارمونيكا جزو سازها ي خاص به حساب مياد تو تعرفه هاي گمركي؟؟!!
ميدوني گمركيش چند درصده؟؟
هوهنر بالا ي 5 نمايندگي در ايران داره
اما سيدل تازه و فقط 1 نمايندگيه رسمي داره
همين ها باعث گرونيشه...
اين قيمت براي عرضه تو اروپاست
براي اينكه تعدادي از ساز رو بياري بايد از كمپاني نامه بگيري كه قاچاق به حساب نياد
و همچنين كمپاني براي اينكه ميدونه شما مياري ايران همون قيمته سايت رو نميده!!!!!!!!
با توجه به اين چيز ها...
اين قيمت تقريبا و فعلا زياد نيست...
البته ايراني بازيه فروشنده هاي ايران رو نميشه نا ديده گرفت..
اما چيز هايي كه گفتم هست!!

محسن جان زندگی هست و هزار گرفتاری. محسن الان قیمت لری ادلر 16 نمایندگی 390 هستش پس افزایش قیمت داشته.
اگر هارمونیکا جزء ساز خاص برای هر کس واردات میکنه گمرکی فرقی نداره. وقتی اسم شرکت موج تو وب سایت رسمی سیدل به عنوان نمابندگی هست بعید میدونم که بخواد از قیمتهای جهانی گرونتره برای ایران بده. این حرفها دیگه تو تجارت جهانی زیاد معنی نداره. من فکر میکنم چون سیدل تو ایران تنها توسط یه نمایندگی هست یه مقدار شیطنت میکنه. وقتی لری ادلر 12 قیمت 107 یورویی داره . دلوکس سیدل قیمت 110 یورویی باید تو ایران هم قیمتاشون نزدیک بهم باشه نه یکی 275 و یکی 400.

حالا یه چیز جال اضافه کنم من تو یه کلوپ سازدهنی خارجی یه نظر سنجی درخصوص مدل دلوکس سیدل و لری ادلر و سوزوکی 48 کردم که برای شروع کدوم بهتره. جالبه اکثراً بهم گفتند برو هوهنر 270 بگیر

nayuop
Wednesday 25 July 2012, 12:23 PM
محسن جان زندگی هست و هزار گرفتاری. محسن الان قیمت لری ادلر 16 نمایندگی 390 هستش پس افزایش قیمت داشته.
اگر هارمونیکا جزء ساز خاص برای هر کس واردات میکنه گمرکی فرقی نداره. وقتی اسم شرکت موج تو وب سایت رسمی سیدل به عنوان نمابندگی هست بعید میدونم که بخواد از قیمتهای جهانی گرونتره برای ایران بده. این حرفها دیگه تو تجارت جهانی زیاد معنی نداره. من فکر میکنم چون سیدل تو ایران تنها توسط یه نمایندگی هست یه مقدار شیطنت میکنه. وقتی لری ادلر 12 قیمت 107 یورویی داره . دلوکس سیدل قیمت 110 یورویی باید تو ایران هم قیمتاشون نزدیک بهم باشه نه یکی 275 و یکی 400.

حالا یه چیز جال اضافه کنم من تو یه کلوپ سازدهنی خارجی یه نظر سنجی درخصوص مدل دلوکس سیدل و لری ادلر و سوزوکی 48 کردم که برای شروع کدوم بهتره. جالبه اکثراً بهم گفتند برو هوهنر 270 بگیر
من همین الان میخواستم سفارش لری ادلر بدم. هوهنر 260 نداشتن ولی 270 تازه اوردن ....
کدومو بگیرم ؟ خودشون میگن لری ادلر بهتر
حالا با این حرف شما 2دل شدم که کدومو بگیرم . لری ادلر 45 تومن گرونتر البته

varona59
Wednesday 25 July 2012, 02:30 PM
من همین الان میخواستم سفارش لری ادلر بدم. هوهنر 260 نداشتن ولی 270 تازه اوردن ....
کدومو بگیرم ؟ خودشون میگن لری ادلر بهتر
حالا با این حرف شما 2دل شدم که کدومو بگیرم . لری ادلر 45 تومن گرونتر البته

والا بستگی به خودت داره. من کروماتیک نزدم نمیتونم درست راهنمایی کنم. ولی من اگه بودم میرفتم جفتشو میگرفتم تو دستم با هر کدوم بیشتر حال میکردم همونو بر میداشتم. البته بیشتر نظر خودم روی 270 هستش چون صدای کلاسیک تری داره

mohsen741
Wednesday 25 July 2012, 04:36 PM
محسن جان زندگی هست و هزار گرفتاریزنده باشي دوستم.

محسن الان قیمت لری ادلر 16 نمایندگی 390 هستش پس افزایش قیمت داشته.چشم.

اگر هارمونیکا جزء ساز خاص برای هر کس واردات میکنه گمرکی فرقی نداره.تو سود در مجموع فروشنده كه فرق داره!!!!
اين شركتي كه ميگي از چه تاريخي ادد شده تو ليست؟؟
سهميه ي سالانه چند تا هارمونيكا داره؟ هوم؟؟!!
وقتي 1 نمايندگي هست تو ايران و هوهنر 5 تا.سهميه اي كه هوهنر به ايران سالانه ميده خيلي بيشتر از سهميه ي سيدل براي ايران در 1 ساله!!!!!!
بايد گرونتر بفروشن ديگه!

وقتی لری ادلر 12 قیمت 107 یورویی داره . دلوکس سیدل قیمت 110 یورویی باید تو ایران هم قیمتاشون نزدیک بهم باشه نه یکی 275 و یکی 400.ايشالا كه درست ميشه.

حالا یه چیز جال اضافه کنم من تو یه کلوپ سازدهنی خارجی یه نظر سنجی درخصوص مدل دلوکس سیدل و لری ادلر و سوزوکی 48 کردم که برای شروع کدوم بهتره. جالبه اکثراً بهم گفتند برو هوهنر 270 بگیربايد ديد كه چند نفرشون نوازنده ي هارمونيكا هستند.
چند نفرشون رو هوهنر تعصب دارن يا نه!
چند نفرشون اين 3 مدل هارمونيكا رو امتحان كردن اون هم با نوازندگيه درست!!!

تو ايرانم همه ميگن هوهنر.تو هوهنر هم ميگن لري ادلر..
موفق باشن انشا ا...

البته بیشتر نظر خودم روی 270 هستش چون صدای کلاسیک تری داره هر دو داراي تيغه ي برنجيه يكسان هستند.
هر دو ويند سيور دارند..
صدا ي هر دو يكي هست...

رنگ صدايي كه از نمونه صدا ها تو سايت ها ميبينيد مبني بر 2 چيز هست:
1.طرز نوازندگيه بهتر برا ي تبليغ!
2.متفاوت بودن نوازنده هايي كه ساز ها رو نواختن!

كلاسيك تر يني چي؟

آقا بگير...
همون لري ادلر رو بگير ان شا ا... كه خوب باشه برات...
نمونه كار يادت نره...

nayuop
Wednesday 25 July 2012, 06:32 PM
260 پیدا کردم خوشبختانه ...البته 270 و لری ادلر هم تست کردم ولی از خوش دست بودن این بیشتر خوشم امد گرفتمش . مرسی از شما دوستان بابت کمکتون ...چشم حتما یکم بیشتر راه افتادم نمونه کار هم میذارم. کلاسمم شروع کردم

varona59
Thursday 26 July 2012, 06:54 AM
محسن مرسی از راهنمایی هات. خدایی خیلی برای این تالار زحمت میکشی.
درمورد خرید 270 اکثر اونا نوازنده بودن چون کلیپهاشونو زیاد دیدم تو سایت. وفکر کنم درست راهنمایی کردن چون برای شروع ازشون سئوال کرده بودم کدوم بهتره فکر نکنم برای یه نوازنده زیاد تعصب روی برند مهم باشه ولی خب همه میدونیم که برند هوهنر تو دنیا بیشتر جا افتاده تا سیدل و رو مدلهای مختلفش راحت تر میشه مزایا و معایبشونو فهمید.
منم میدونم که 270 و لری ادلر کاملا یکی هستند فقط کاور روشون باهم فرق میکنه و رید پلیت 270 پرچ شده و رو لری پیچ شده. ولی من احساس کردم رنگ صدای لری ادلر یکم تیز تره. جفتشونم خودم تو نمایندگی صداشو شنیدم. به نظرم یکم قیمت 270 نسبت به بقیه منطقی تره برای خرید.

mohsen741
Friday 27 July 2012, 09:36 AM
260 پیدا کردم خوشبختانه ...البته 270 و لری ادلر هم تست کردم ولی از خوش دست بودن این بیشتر خوشم امد گرفتمش . مرسی از شما دوستان بابت کمکتون ...چشم حتما یکم بیشتر راه افتادم نمونه کار هم میذارم. کلاسمم شروع کردم

خیلی مباارکه..
منتظر نمونه کارهات هستیم دوست عزیز...

زحمت چیه دوستم...
عشقه..
عاشق اینم که کاری تو ین زمینه از دستم بر بیاد برای کسی.
چون خودمم میخوام یکی باشه که اطلاعاتشو در اختیار من بذاره...
لطف داری مرسی...

varona59
Friday 27 July 2012, 06:28 PM
یه سئوال محسن جان ضخامت رید پلیت تو شروع ساز زدن چقدر تاثیر داره. مثلا اگه بخوای دو تا ساز یکی با ضخامت 1.05 و یکی با 1.2 یکی انتخاب کنی برای شروع کدومو انتخاب میکنی. هر کدوم چه مزایا و معایبی داره؟

mohsen741
Friday 27 July 2012, 08:09 PM
varona59 (You can see links before reply) جان سلام و درود دوست عزیز..
خوبی؟
در موردضخامتها یی که مربوط به ساز هست ما
3 بحث رو ÷یش رو داریم. در این زمینه که به دومی پرداخته نمیشه معمولا..اما مهمه!

1. اینکه سایز سوراخ و فاصله ی بین 2 سوراخ مطرح هست...
در این زمینه بهتر هست که سوراخها نه بزرگ نه کوچک باشند اما مهمه که فاصله ی بینشون زیاد باشه(برای آموزش!).
و اینکه ما 3 نوع سوراخ داریم.مستطیل.مربع.دایره.
مستطیل شکلها که صرفا برای نوازندگان حرفه ای است...نه اینکه مبتدی نتونه باهاش بنوازه.اما نمیتونه اون استفاده ای که به منظورش سوراخ رو مستطیلی شکل کردن رو از ساز ببره..
سوراخها ی مربعی شکل هم که متداول ترین نوع سوراخ هارمونیکا هستند.(در این نوع بهتره فاصله ی سوراخها زیاد باشه)
سوراخهای دایره ای شکن عالی تر هستند برا ی مبتده ها و شروع.....

2. فاصله ای که لب با تیغه ها داره که بستگی به ضخامت قسمت جلویی ساز داره که برای شروع و آموزش اون هم هرچی بیشتر باشه نتهای بم بهتر صدا میدن و نوازنده با شدت نفس آسیب به تیغه ها نمیزنه...

3.ضخامت خود تیغه ها بحثی بسیااااااااااار گسترده داره که نمیگم.و نیازی نیست.و با اینکه مهمه.دونستنش با ندونستنش برای نوازنده هیچ فرقی نداره..

اما جواب سوال اصلیه شما...
صفحه ای که تیغه روی اون قرار داره در ساز هایی تاثیز خودشو داره که از دقیق تریت تنظیم تیغه با حفره ی روی صفحه برخوردار باشه.تازه اونجا این بحث مطرح میشه..
و هرچه (در سایز های موجود.ومعمول!) قطر این صفحه کمتر باشه تیغه ارتعاشی بهتر رو خواهد داشت...
چون صفحه ی تیغه به خوبی و دقیق با شونه ی ساز مچ شده و کاور نیز محکم و دقیق بر روی ساز نصب شده.بنا بر این تیغه میتونه برای ارتعاش عالی از صلب بودنه همه ی بدنه ی ساز بهره بگیره پس نیازی به قطور بودن صفحه ی تیغه نیست.و هوا با انحراف کمتری و صافتر از صفحه و تیغه میگذره و بیشتر میشه با دست و دهن هدایت کرد این هوا رو.

نکته :
از اونجایی که برای شروع سازهای بکار گرفته میشه که در ساختشون دقت و وسواس زیادی به خرج داده نشده.
دیگه نکته ی مهم اول ارتعاشه و بعد صاف بودنه هوا!
و چون درست مچ نمیشه (با دقت کمتر) ساز.و بدنه نیز جرم کمتری داره و تراکم هم معمولا پایین هست .برای اینکه تیغه ارتعاشی خوبتر داشته باشه باید صفحه ی تیغه قطور تر باشه...
تا تیغه از صلبیته این صفحه برا ی ارتعاش بهره ببره...
پس در سازهایی که برا ی شروعه این صفحه قطور باشه بهتره...

نکته 2 : اما هنگامی که 2 ساز کاملا حرفه ای پیش روی شماست که یکی قطر صفحه زیاد و دیگری کمتر است. در اینجا انتخاب نوعه سازه...
مثلا باس هارمونیکا نیازی به صاف بودن هوا نداره.
فقط قراره فوت کنید و نت بگیرید همین.دیگه افکت در کار نیست.حتی مکش هم نداره.فقط فوت!پس قطورش خوبه.

در کل در سازها ی حرفه ای اگر میخواهیم صدا ی صافتری و در نتیجه دست باز تری برا ی افکت داشته باشیم قطر کمتر.
اگر نه قطر بیشتر...
(این در مورد 2 ساز هست که هر دو کاملا فوق حرفه ای هستند!!!)

ببخشید سرتون رو درد آوردم.
ماخذ : علم فیزیک
منبع : خودم
کپی برداری ممنوع!
:-)))

varona59
Saturday 28 July 2012, 07:36 AM
دستت درد نکنه محسن جان من یکی از دوستام رفته آلمان میخواستم بگم اگه شد یه toots hard bopper یا mellow tone یا sydel deluxe برام بیاره داشتم فکر میکردم برای شروع کدوم دیرتر زیر دستم خراب میشه. یه سئوال دیگه پیشنهاد میکنی واسه شروع از سوان استفاده کرد و بعد سراغ یه ساز حرفه ای تر رفت یا نه. نظرت درمورد کروماتیکهای هرینگ چیه؟

virdiyana
Sunday 29 July 2012, 09:29 AM
سلام به دوستان

من تمایل دارم با ساز کروماتیک شروع کنم (البته همه ی سایت و تاپیک هارو خوندم و می دونم که ترمولوی 24 سوراخ) برای اولین گام معرفی شده.اما من می خوام با کروماتیک شروع کنم. چون اول کار هستم نمی تونم زیاد گرون هزینه کنم تا اونجایی که این مدت سرچ کردم گویا فقط سوان 10 و 12 سوراخ تا حدود 60 تومن میشه گیر آورد و بعدش یهو قیمت ها می پره به 230 تومن از هوهنر که کمترین قیمت این برند هست همون ساز 270 منظوره....

لطفا بگین زیر صد تومن آیا سازی هست؟ یا همون سوان رو بگیرم؟؟ و اینکه کوک ساز چی باشه و کلیدش چی باشه بهتره؟ این سوال رو نه تنها برای مبتدی برای مستر ها هم جواب بدین یعنی بهترین کلید برای نوازندگی چیه؟
سوال دیگه اینکه کجای بهارستان باید برم برای خرید؟ گفتن اونجا قیمت ها پایین تر از جمهوریه اما من تا به حال بهارستان نرفتم کجاش ساز فروش ها هستند؟

ممنون بسی زیاد :)

mohsen741
Sunday 29 July 2012, 04:26 PM
در پیام خصوصی براتون نوشتم دوست گرامی.چک کنید.

mohsen741
Sunday 29 July 2012, 05:06 PM
یه سئوال دیگه پیشنهاد میکنی واسه شروع از سوان استفاده کرد و بعد سراغ یه ساز حرفه ای تر رفت یا نه. نظرت درمورد کروماتیکهای هرینگ چیه؟
هرینگ هم والا برند خوبیه من فقط 1 ساز از دیاتونیکها ازش دارم.
اما تا اونجایی که مودونم مدلهای کروماتیکش که خوب باشه حدود 400 بود...

من خودم اگه بودم.میلو تن میگرفتم...
دوستش دارم خیلی.
(نظرم صرفا مبتنی بر دوست داشتن نیست!)

varona59
Monday 30 July 2012, 07:48 AM
هرینگ هم والا برند خوبیه من فقط 1 ساز از دیاتونیکها ازش دارم.
اما تا اونجایی که مودونم مدلهای کروماتیکش که خوب باشه حدود 400 بود...

من خودم اگه بودم.میلو تن میگرفتم...
دوستش دارم خیلی.
(نظرم صرفا مبتنی بر دوست داشتن نیست!)

حقیقتش خودم هم از mellow tone از همه بیشتر خوشم میاد البته hard bopper صداش و نشنیدم و سیدل هم فقط اینترنت صداشو شندیم. سئوال قبلی هم واسه همین بیشتر بود چون رید پلیت hard bopper 1.2 هستش و mellow tone 1.05 هستش.

virdiyana
Monday 30 July 2012, 08:33 AM
ممنون جناب محسن خان در پیام خصوصی خواستم جواب بدم که چون تازه عضو سایت شدم اجازه نداد.

اینجا میگم اولا بسیار ممنون از پاسختون و بعد اینکه گفتین گام ساز در دیاتونیک مختلف هست و در کروماتیک اونجور نیست ....رو نفهمیدم والا من رفتم سایت هوهنر و سازهای کروماتیکش رو چک کردم خیلی از سازهاش با کلید های مختلف عرضه شده و نمیدونم که کدامش مناسب تره از این بابت سوال کردم.

و اینکه گفتین یه ساز خوب از ابتدا بخرم ....منم منکرش نیستم اما تا اونجایی که سرچ کردم دیدم همه متوفق القول میگن کسانی که مبتدی هستن 2یا 3 ساز رو فدا می کنن برای یادگیریشون و سازهاشون خراب میشه و چه بهتر که با ساز ارون شروع کنن و خرابکاری هاشون رو با همون سازها انجام بدن...

حالا اگه شما میگین از همین ابتدا ساز خوب بخرم یه ساز مناسب و خوب و خوش آهنگ هم دیاتونیک و هم کروماتیک بهم معرفی کنین ....

از آدرسی هم که دادین بسیار ممنونم.

پایدار باشین

nayuop
Monday 30 July 2012, 12:37 PM
ممنون جناب محسن خان در پیام خصوصی خواستم جواب بدم که چون تازه عضو سایت شدم اجازه نداد.

اینجا میگم اولا بسیار ممنون از پاسختون و بعد اینکه گفتین گام ساز در دیاتونیک مختلف هست و در کروماتیک اونجور نیست ....رو نفهمیدم والا من رفتم سایت هوهنر و سازهای کروماتیکش رو چک کردم خیلی از سازهاش با کلید های مختلف عرضه شده و نمیدونم که کدامش مناسب تره از این بابت سوال کردم.

و اینکه گفتین یه ساز خوب از ابتدا بخرم ....منم منکرش نیستم اما تا اونجایی که سرچ کردم دیدم همه متوفق القول میگن کسانی که مبتدی هستن 2یا 3 ساز رو فدا می کنن برای یادگیریشون و سازهاشون خراب میشه و چه بهتر که با ساز ارون شروع کنن و خرابکاری هاشون رو با همون سازها انجام بدن...

حالا اگه شما میگین از همین ابتدا ساز خوب بخرم یه ساز مناسب و خوب و خوش آهنگ هم دیاتونیک و هم کروماتیک بهم معرفی کنین ....

پایدار باشین
نه به این راحتیا خراب نمیشه ساز دهنی مخصوصا ساز های خوب که مرگ ندارن. ساز دهنی بد میتونه زود دلسردت کنه از یادگیری. اتفاقا اینجور سازا زیر دست آدم حرفه ای بیشتر کهنه میشن تا مبتدی نگران نباش.:am

virdiyana
Monday 30 July 2012, 01:07 PM
الان یه مدل به من معرفی میکنین که جزو سازهای خوب محسوب بشه قیمتشم مناسب باشه؟

ممنون

mohsen741
Monday 30 July 2012, 05:35 PM
varona59 (You can see links before reply)[
جان میلو تن بگیر...
پشیمون نمیشی...

زنده باشین.

سلامت باشین خواهش میکنم وظیفهه هست.
خب بنده هم عرض کردم که دوماژور تهیه کنید..
نکته ای که درمورد کروماتیکه اینه که حرفه ای ها هرجور که بخوان چینشه تیغه ها رو عوض میکنند.از این نظر مهم نیست زیاد.

کسی که یادگیریش با خرابکاریه نوازده ی خرابکاری هم خواهد شد!.
اون کسانی که اینو به شما گفتند از آب بندیه(اصطلاحا و به معنیه آماده سازیه!)تیغه ها خبر ندارن؟
ساز اگه در ابتدا درست و خوب آماده سازی بشه مشکلی براش پیش نمیاد و اصطلاحا زود بزود سرما نمیخوره.
در کل هارمونیکا سازیه که درصورت درست استفاده نشدن براحتی خراب میشه.
اما شما حساب کن یه تیغه رو خراب کنی و ببری نمایندگی 25 تومن برات درست کنه بهتره یا اینکه ساز چینیه شما 1 تیغه خراب بشه توش باید همه ی 65 تومن رو بندازی دور؟؟
کدوم بهتره؟
تازه اگه در ابتدا هارمونیکای چنیه شما تماما سالم باشه شما شانس آوردی..
من مبتدی هستم.و هنوز هم بعد از 6 سال مبتدی هستم.چرا من خراب نکردم؟؟
اون آدمها که این حرف رو به شما زدند همون آدمهایی هستند که مثلا وقتی با گیتار مینوازند بعدش گیتار رو پرت میکنن رو مبل!!!
نگهداری از ساز.جزو احترام گذاشتنه به اونه!!!
ساز ها وسایلی مقدس هستند!
یادمون باشهه!!!!

اختیار دارین خانوم.خواهش میکنم.

ساز دهنی بد میتونه زود دلسردت کنه از یادگیری
این حرفهnayuop (You can see links before reply) براتون آشنا نیست؟تو پیام هم دیدینش.درسته؟
همون سازی که nayuop (You can see links before reply) جان تهیه کردند بسیااااااااااار ساز خبیه.
و من تضمین میکنم اگه اصل باشه تا زمانه کنسرت گذاشتن نیازی به سازی حرفه ای تر نخواهید داشت!!!

با تشکر از توجه شما.
و توضیحات nayuop (You can see links before reply) عزیز...

پایدار باشین
لحظاتتون پر دریافت...

virdiyana
Tuesday 31 July 2012, 09:49 PM
سلام

ممنون پس کرومونیکا 260 یا 270 خواهم گرفت خوبه؟ کسی از قیمت هاش خبر داره؟
از cx12 هم خوشم اومده که فکر کنم قیمتش خیلی بالاتره

mohsen741
Wednesday 1 August 2012, 12:30 AM
بله این دو تا مدل عالی هستند...
نمیدونم....
باید آنلاین بگیرید قیمتهارو....

هر لحظه در حال تغییر هست قیمتها....

بلههههههههههههههههههههههه هههه....
cx12 یکی از مدلهای بنامه هوهنر مباشد....

dobaare
Wednesday 1 August 2012, 06:05 PM
کاش یکی اینو به مسئولین سایت بگه/انقدر بی توجهی میشه بهش آخر میزاره میره از این انجمن/اونوقت ببینم کی میخواد تخصصی پاسخگو باشه اینجا//

pianostudent
Wednesday 1 August 2012, 09:46 PM
سلام دوستان. من هنرجوی پیانو هستم. استادمون گفتن برای بخش کانتاتی کلاس سلفژ , ساز دهنی کمک میکنه. گفتن ساز مارک هونر و نوع کروماتیک باشه بهتره. ممنون میشم اگه اطلاعات بیشتری در مورد نام مارک و مدلی که بیشتر می تونه به یادگیری من کمک کنه بهم بدین.

mohsen741
Thursday 2 August 2012, 04:07 AM
سلام و خوش آمد گویی خدمت شما.
بسلامتی...
یه کروماتیک 10 سوراخه بدون ویند سیور هم براتون مناسبه.
educator by hohnica و یا koch harmonica یا همون chromonica 40 مناسب هستند...

اینها از برند هوهنر بودند...
استاد گفته هوهنر حالا مارک دیگه نگیری بهتره...
اینها هم ساز های خوبی هستند که عرض کردم..

pianostudent
Friday 3 August 2012, 05:14 PM
سپاس آقا محسن, به خاطر وقتی که برای جواب دادن سؤالات میذارین و مرسی که همه ی سؤالا رو با دقت و حوصله جواب میدین.

mohsen741
Friday 3 August 2012, 07:41 PM
سپاس آقا محسن, به خاطر وقتی که برای جواب دادن سؤالات میذارین
سپاس از شما دوست گرامی.با آرزوی درخشش شما بر قله ی موفقیت..

مرسی که همه ی سؤالا رو با دقت و حوصله جواب میدین.
خواهش میکنم...
تا جایی که در توانم باشه انجام میدم با جون و دل..
چون روزهایی که خودم دنبال سوالام بودم میخواستم یکی باشه که سوال من براش مهم باشه و جواب بده!حتی همین امروز...

امیدوارم لایق باشم تا بتونم همچین شخصی باشم...

virdiyana
Thursday 9 August 2012, 08:07 AM
سلام
من رفتم جمهوری والا همه مغازه هاشو دیدم همه فقط سوان داشتن نمیدونم گرون شده یا چی که اصلا هوهنری پیدا نشد فقط یه مغازه کوچک بود که فقط کارش ساز دهنی بود اما از اون همه سازی که داشت وقتی رفتم فقط مدل کرومتا رو گفت داره و اونم با قیمت 300 به بالا!!!!! میگفت اصل آلمان نه چینیش

تازه کل مغازه های جمهوری همون سوان به درد نخور رو 86 و 96 قیمت دادن که هم قیمت مغازه ای هست که نزدیک من و توی شهرک غرب هست فکر میکردم برم اونجا ارزونتره که خوب اصلا مدلی از هوهنر موجود نبود.

این سیدل استاندارد رو جایی میشه گیر آورد؟

alirezaaa1371
Thursday 9 August 2012, 11:19 AM
سلام من کیبوردو پیانو می زدم حالا می خوام هارمونیکا رو شروع کنم.یه ساز با قیمت مناسب معرفی کنین بی زحمت.مرسی

alirezaaa1371
Thursday 9 August 2012, 11:19 AM
مرسی از همه

mohsen741
Thursday 9 August 2012, 07:34 PM
سلام و درود بر همه.

من رفتم جمهوری والا همه مغازه هاشو دیدم همه فقط سوان داشتن نمیدونم گرون شده یا چی که اصلا هوهنری پیدا نشد فقط یه مغازه کوچک بود که فقط کارش ساز دهنی بود اما از اون همه سازی که داشت وقتی رفتم فقط مدل کرومتا رو گفت داره و اونم با قیمت 300 به بالا!!!!! میگفت اصل آلمان نه چینیش
وايييييي.........
رو به بالا هست قيمتا........
شروع شد....
اون مغازه كوچيكه رو ديدم.اما توش نميرم!
كرومتا از مدلهاي خيلي قييييييييييميه...
عاليه هااا...
من 14 سوراخشو دارم.
اما اين كرومتا ها چيزي حدود 20-30 تا دوباره اومد تو ويترينها.همه وقتي داشتن 120 ميفروختن همين يارو مغازه كوچيكه هرچي بود خريد برد تو مغازش الان داره 300 ميفروشه از عوضي ها بدم مياد!!!!
هرچي هم سيدل مياد تو جمهوري ميخره!!!!
كه نباشه گرونتر بفروشه!!!
برو خانه ي سازدهني(هارمونيكا را پاس بداريم).يا سرنا...
اين 2 جا دارن...

این سیدل استاندارد رو جایی میشه گیر آورد؟متاسفانه الان فك نكنم تو بازار باشه...
اگه واقعا خريداري از فروشنده اي كه ميشناسمش بپرسم.
آخه من هي ميرم ميگم فلاني ميخواد.
اما پسره ميزنه زيرش من هي جولو فروشنده هه ضايع ميشم....
اگه واقعا ميخواي بگو من آمارشو بگيرم..

mohsen741
Thursday 9 August 2012, 07:43 PM
سلام من کیبوردو پیانو می زدم حالا می خوام هارمونیکا رو شروع کنم.یه ساز با قیمت مناسب معرفی کنین بی زحمت.مرسیسلام دوست گرامي...
بسيار عالي...
ضمن اينكه خواهش ميكنم تاپيكهاي ديگر رو بخونين بايد بگم كه از هارمونيكاي دياتونيكه ترمولو بايد شروع كنيد و پيش استاد بريد اگر نميخواهيد كلاس بريد كتابهاي آقاي منصور پاكنژاد گزينه ي بسيار مناسبي هستند و مورد تاييد فدراسيونه بين الملليه هارمونيكا هستند.
جلد 1 مخصوص ساز ترمولو هست ميتونيد تهيه كنيد.....
ساز دياتونيكه ترمولو هم از هوهنر ميتونيد بگيريد مدله اوشن استار با كاور آبي رنگ...
45 تون اينطورا هست قيمتش....

mohsen741
Thursday 9 August 2012, 07:45 PM
مرسی از همه
ممنون از شما

virdiyana
Thursday 16 August 2012, 08:19 AM
سلام و درود بر همه.

وايييييي.........
رو به بالا هست قيمتا........
شروع شد....
اون مغازه كوچيكه رو ديدم.اما توش نميرم!
كرومتا از مدلهاي خيلي قييييييييييميه...
عاليه هااا...
من 14 سوراخشو دارم.
اما اين كرومتا ها چيزي حدود 20-30 تا دوباره اومد تو ويترينها.همه وقتي داشتن 120 ميفروختن همين يارو مغازه كوچيكه هرچي بود خريد برد تو مغازش الان داره 300 ميفروشه از عوضي ها بدم مياد!!!!
هرچي هم سيدل مياد تو جمهوري ميخره!!!!
كه نباشه گرونتر بفروشه!!!
برو خانه ي سازدهني(هارمونيكا را پاس بداريم).يا سرنا...
اين 2 جا دارن...
متاسفانه الان فك نكنم تو بازار باشه...
اگه واقعا خريداري از فروشنده اي كه ميشناسمش بپرسم.
آخه من هي ميرم ميگم فلاني ميخواد.
اما پسره ميزنه زيرش من هي جولو فروشنده هه ضايع ميشم....
اگه واقعا ميخواي بگو من آمارشو بگيرم..

سلام آقا محسن
آخرین قیمتی که دارم از همون سرنا هست که بین شریعتی و بهار هست.
خانه سازدهنی کجاست آدرسش؟
خب من میخوام تهیه کنم فعلا اگه گرون نشده باشه 200 کرومونیکا 260 هست و 270 هم 230 تومنه اگه بالا نرفته باشه.
اگه اون سیدل رو هم آمار قیمتیش رو به من بدین با آدرس مغازه فروشنده ی آشناتونو ممنون میشم.

nayuop
Thursday 16 August 2012, 11:41 AM
سلام آقا محسن
آخرین قیمتی که دارم از همون سرنا هست که بین شریعتی و بهار هست.
خانه سازدهنی کجاست آدرسش؟
خب من میخوام تهیه کنم فعلا اگه گرون نشده باشه 200 کرومونیکا 260 هست و 270 هم 230 تومنه اگه بالا نرفته باشه.
اگه اون سیدل رو هم آمار قیمتیش رو به من بدین با آدرس مغازه فروشنده ی آشناتونو ممنون میشم.
سرنا بعضی سازهارو نداره باید زنگ بزنی بپرسی حتما. منم 260 کرومنیکا میخواستم که نداشت . مجبور شدم با قیمت بالاتر از جای دیگه بگیرم.

mohsen741
Friday 17 August 2012, 03:03 PM
سلام به همه..

اگه اون سیدل رو هم آمار قیمتیش رو به من بدین با آدرس مغازه فروشنده ی آشناتونو ممنون میشم.كرومونيكا رو شما بگيري بهتر هست...
آدرس خانه سازدهني رو هم من شعبه غربشو دارم میدان انقلاب:( کانون آموزش موسیقی )خیابان جمالزاده شمالی خیابان فرصت غربی شماره 90 ط 3
تلفن:66429835

سرنا بعضی سازهارو نداره باید زنگ بزنی بپرسی حتما. منم 260 کرومنیکا میخواستم که نداشت .الان آورده تا تموم نكرده برين بخرين!!!
از شعبه ي خيابون حافظ كه بالا ي تقاطع جمهوريه بخرين...
دوسته من هم اونجا فروشنده هست..
اونجا ارزونتر ميده كمي!!!

virdiyana
Saturday 18 August 2012, 09:04 AM
سلام به همه..
كرومونيكا رو شما بگيري بهتر هست...
آدرس خانه سازدهني رو هم من شعبه غربشو دارم میدان انقلاب:( کانون آموزش موسیقی )خیابان جمالزاده شمالی خیابان فرصت غربی شماره 90 ط 3
تلفن:66429835

الان آورده تا تموم نكرده برين بخرين!!!
از شعبه ي خيابون حافظ كه بالا ي تقاطع جمهوريه بخرين...
دوسته من هم اونجا فروشنده هست..
اونجا ارزونتر ميده كمي!!!

توی سایت سرنا آدرس شریعتی بهار رو داده اما من قبلا یه جا آدرسش رو پل حافظ دیده بودم اما رفتم و پیداش نکردم وقتی زنگ زدم یه آقای بد اخلاقی گفت بیاید شریعتی.....چرا اینجورین اینا؟؟
این پاساژ پیروزی کجاست که من از جمهوری تا انقلاب بالا اومدم و پیداش نکردم؟؟
آقا محسن واقعا یعنی سیدل استاندارد بهتر نیست؟؟
کرومونیکا 270 رو پیشنهاد میدین یا 260 رو؟ اون دو سوارخ فرق زیادی دارن گویا اختلافشون اگه عوض نشده باشه سی تومن هست

nayuop
Saturday 18 August 2012, 10:23 AM
توی سایت سرنا آدرس شریعتی بهار رو داده اما من قبلا یه جا آدرسش رو پل حافظ دیده بودم اما رفتم و پیداش نکردم وقتی زنگ زدم یه آقای بد اخلاقی گفت بیاید شریعتی.....چرا اینجورین اینا؟؟
کرومونیکا 270 رو پیشنهاد میدین یا 260 رو؟ اون دو سوارخ فرق زیادی دارن گویا اختلافشون اگه عوض نشده باشه سی تومن هست
متاسفانه خیلی ها اینطورین. سرنا چون به جورایی جزو بزرگترین وارد کننده های ساز تو ایرانی دیگه بیش از حد مغرورند و خودشونو مرکز هستی و نیستی موسیقی میدونند( نمایندگی یاماها. مینلی. هوهنر و ....) خلاصه سخت نگیر.
پاساژ پیروز همون اولین پاساژ اگر از سمت پل بخوای حساب کنی. چند تا مغازه موسیقی که رد کردی از سمت پل میرسی به پاساژ .
بقیه سوال هاتم آقا محسن بهتر میتونه راهنماییت کنه. من خودم 260 دارم البته گرونتر از 270 خریدم. ولی 10 سوراخ میخواستم (راحت ترم).270 یکی از کلاسیک ترین محصولات هوهنر اگر 2 سوراخ آخر مهم و اندازه ی ساز فرقی نکنه برات انتخاب خیلی خوبیه .

varona59
Sunday 19 August 2012, 09:11 PM

فکر کنم خانه ساز دهنی هم بار جدیدش رسیده یه سر به اونا بزن فکر کنم شمارشون اینه 88081639 جاش هم شهرک غربه نزدیک بیمارستان آتیه بود.
پاساژ پیروزی هم یه کم از سمت پیچ شمران به سمت فردوسی میای سمت راست هستش. یه مغازشونم تو مطهری تو خیابونه لارستانه قیمتاشونم فرقی نداره یکم برخوردشون جالب نیست ولی دیگه همینه نمیشه کاریش کرد
فروشگاه آندلس تو مرکز خرید گلستان هم هست میتونی اونجا هم سر بزنی سیدل هم نمایندگیش مرکز موسیقی موج هست تو نت میتونی پیداش کنی.
تو اینا فقط خانه ساز دهنی قیمتاش یکم بالاتره که ادعا داره سازاش از آلمانه ولی ماله سرنا چینه البته خدا عالمه ولی چونه بزن همون قیمت سرنا میتونی بگیری

اون دوتا سوراخ هم بستگی داره چه سبکی کار کنی به نظرم اگه نمیدونی 270 بگیری بهتره تا 260. بازم محسن استاد هممون هستش نظر اونم بدونی بد نیست.

mohsen741
Wednesday 22 August 2012, 03:00 AM
سلام و درود به همگیه عزیزان...
شرمندم که مسافرتم.ینی زیارت اومدم..
واقعا ازغیبتم عذر خواهی میکنم...

اما من قبلا یه جا آدرسش رو پل حافظ دیده بودم اما رفتم و پیداش نکردم وقتی زنگ زدم یه آقای بد اخلاقی گفت بیاید شریعتی.....چرا اینجورین اینا؟؟
دوست گرامی روی پل که نمیشه مغازه باشه.زیر پل هست.کمی از تقاطع حافظ و جمهوری به سمت بالا برین(تو حافظ)دست راستتون 5-6 تا فروشگاه جلوتر هست.نوش هم الان باید پرکاشن باشه جلوی ویترین وهارمونیکا هم گذاشته اند..
اینکه گفتم دوستم(هم دانشگاهیم)اونجا فروشنده هست برای همین بود.ونجا میرم چون واقعا خوش اخلاق هستند..حتی از فروشنگان آلیک..
اما خب بله واقعا فروشندگان جمهوری برای مشتری ارزشی قائل نیستند اونهم مشتری هایی که هنرمند هستند با روحیه ای حساس!
این اصلا درست نیست.
همون تقاطع حافظ و جمهوری به سمت شرق برید راسته ی بالاییه خیابونه جمهوری پاساژ براحتی قابل تشخیصه.
چرا...اما همونطور که روش اسمش هست استاندارده.فقط استاندارده..نمونه ی تمرینیه سیدله...
اولین کروماتیکی که میشه خریدش...
من برای این عرض کردم چون ظاهر هوهنر هایی که الان تو تاپیک مطرح هست نسبت به سیدل استاندارد حرفه ای تره و تنها خیییییییییییییییییییییییی یییییییییییییلی جزئی از نظر کیفیت از سیدل استاندارد پایین تر هستند.اما اگر قیمت و ظاهر مهم نیست براتون سیدل استاندارد بهترین گزینه برای شروعه و برای کسی که نمیخواد خییییییییییلی حرفه ای کار کنه و رکورد و ضبط حرفه ای نداره عالی ترین گزینه هست...
پاساژ پیروز همون اولین پاساژ اگر از سمت پل بخوای حساب کنی. چند تا مغازه موسیقی که رد کردی از سمت پل میرسی به پاساژ .

من به شخصه 260 رو پیشنهاد میدم چون بقول دوستان میشه کلید رو براحتی با شصت گرفت.و تو دست جمع و جوره.براحتی افکت و ویبره میتونید بدید..12 سوراخ 2 سوراخ بیشتر داره ینی 8 نت اضافه تر.اما شما ببین آخه این 8 نته آخر کجاها استفاده داره؟؟؟؟حالا میگیم قیمتش اختلافی نداره پس بخریم تا سازمون کاملتر باشه؟؟؟
من میگم نه!
نمی ارزه به اینکه راحتیه ساز فدا بشه...
این نظر منه..
حتی هرینگ مدلهای حرفهایه وینتیج رو 10 سوراخه ساخته!!!

ضمن تشکر از راهنمایی های درسته nayuop جان.و varona59 عزیز.که راهنمایی هاشون خیلی بدردم خورد و یاد گرفتم باید بگم که خانه ی سازدهنی ساز هاش رو گارانتی میکنه...
اینهم میتونه دلیله گرونتر بودنش باشه ...

البته با اینکه نظر شخصیم(منظورم ازشخصی برداشت و نتیجه بر حسب تجربیات ناقص من! هست) اینه که 260 بگیری و بعد یه هوهنر میلوتن یا سیدل دلوکس بگیری.اما شما 270 بگیر که بعدا سر 2 تا سوراخ منو نفرین نکنی...
چون میشه دستتو با سختی بگیری به ساز.اما نمیشه 8 تا نت اضافه کنی به سازت!!!!

- - - Updated - - -

بازم محسن استاد هممون هستش نظر اونم بدونی بد نیست. نگو تورو خدا خیلی خجالت کشیدم. مگه من چی بارمه؟؟؟؟!!!
من نه نوازنده ی خوبی هستم.نه مدرس نه اطلاعاتم کامله..
هیچی نیستم...
فقط هستم..
هستم تا اگه تونستم راهنما باشم...
اگه لایق باشم..

البته
بی کار نی ام...
اگرچه در کارنی ام....

varona59
Wednesday 22 August 2012, 07:21 AM
نگو تورو خدا خیلی خجالت کشیدم. مگه من چی بارمه؟؟؟؟!!!
من نه نوازنده ی خوبی هستم.نه مدرس نه اطلاعاتم کامله..
هیچی نیستم...
فقط هستم..
هستم تا اگه تونستم راهنما باشم...
اگه لایق باشم..

البته
بی کار نی ام...
اگرچه در کارنی ام....

نگو محسن جان من خودم ازت خیلی چیزا یاد گرفتم. راستی اون مغازه که تو جمهوری ازش خرید میکنی بهم میگی کجاست بعد از تحقیق و تفحص بسیار در سایتهای خارجی و علاقه خودم به موسیقی بلوز و جز و کانتری تصمیم گرفتم برم یه cx12 jazz بگیرم ولی هیچ جا نداشت البته خانه سازدهنی گفت تو بار جدیدش هست باید صبر کنی. میخوام یه سر اونجا هم بزنم ببینم داره یا نه و حدوده قیمتش چنده.
راستی یه چیزی به نظرم گارانتی سازدهنی تو ایران معنی نداره همش به خاطر یه مشت دلاره خودت که میدونی راحت میتونن از زیرش در برن که مشکل از استفاده خودت بوده.
یه خاطره برات بگم راستی من خودم دوست دارم یه کروماتیک 10 سوراخه بگیرم چون به نظر منم خوش دست تره واسه مشاوره پیش یکی از این اساتید بزرگ رفتیم گفت اگه فقط میخوای یه ساز داشته باشی برو لری ادلر 16 سوراخ بگیر ما هم گفتیم آخه این غوله بی شاخ و دم به این بزرگی که تو دستت جا نمیشه از ما انکار از اون اصرار گفتم آخه با این چه شکلی ویبره بدم تو نیم پرده ها اونم نامردی کرد شروع کرد به زدن و ویبره داد ولی میخواستم بگم همه چیز با تمرین حل میشه این دوستمونم چون به نظرم چون اولین سازش 270 بگیره که اون دوتا سوراخم داشته باشه.

virdiyana
Friday 24 August 2012, 11:40 AM
دوست گرامی روی پل که نمیشه مغازه باشه.زیر پل هست.کمی از تقاطع حافظ و جمهوری به سمت بالا برین(تو حافظ)دست راستتون 5-6 تا فروشگاه جلوتر هست.نوش هم الان باید پرکاشن باشه جلوی ویترین وهارمونیکا هم گذاشته اند..
.

مرسی محسن جان.....من نگفتم روی پل که ، باید بین رو و پل یک ویرگول میذاشتم (آدرس رو، پل حافظ دیده بودم )وگرنه منظور روی پل نبود اما بامزه بود خودمم خندیدم.
مرسی از راهنمایی شما و دیگر دوستان

dobaare
Friday 24 August 2012, 09:06 PM
مرسی محسن جان.....من نگفتم روی پل که ، باید بین رو و پل یک ویرگول میذاشتم (آدرس رو، پل حافظ دیده بودم )وگرنه منظور روی پل نبود اما بامزه بود خودمم خندیدم.
مرسی از راهنمایی شما و دیگر دوستان
/انقدر زندگي ها سر همين ويرگول نابود شده/

virdiyana
Saturday 25 August 2012, 07:33 AM
فکر کنم خانه ساز دهنی هم بار جدیدش رسیده یه سر به اونا بزن فکر کنم شمارشون اینه 88081639 جاش هم شهرک غربه نزدیک بیمارستان آتیه بود.

دوست عزیز این خانه سازدهنی که شما آدرس دادید آموزشگاه سازدهنی هست نه فروشگاه .....همین دو کوچه پایینتر از ماست.
شماره تلفنش رو هم حفظ هستم چون یه دفعه زنگ زدم ببینم هزینه کلاسش چنده اما دیگه دست وردار نبود از روی کالر آِدی شماره مو برداشته بود هر روز زنگ میزد که شما نمیخواین بیاین کلاس ؟.....تورخدا بیاین ...
:)

varona59
Sunday 26 August 2012, 11:18 AM
دوست عزیز این خانه سازدهنی که شما آدرس دادید آموزشگاه سازدهنی هست نه فروشگاه .....همین دو کوچه پایینتر از ماست.
شماره تلفنش رو هم حفظ هستم چون یه دفعه زنگ زدم ببینم هزینه کلاسش چنده اما دیگه دست وردار نبود از روی کالر آِدی شماره مو برداشته بود هر روز زنگ میزد که شما نمیخواین بیاین کلاس ؟.....تورخدا بیاین ...
:)
دوست عزیز استاد شادانفر همونجا هستند که خودشون ساز وارد میکنند و میفروشند

j@v@d
Thursday 11 October 2012, 10:59 AM
دوستان سازدهنی کروماتیک تو قیمت 70-80 تومنی چی پیشنهاد میدید؟این که چند تا سوراخ داشته باشه چه فرقی داره؟:39:ممنون

dobaare
Thursday 11 October 2012, 11:07 PM
سلام/شما واقعا هيچ نگاهي به تاپيكها و انجمن هارمونيكا نكردين كه اين سوال رو ميپرسين؟/تو مشاوره ي خريد روز قيمت و مدل هست/تو تاپيكهاي ديگر هم فرق و اهميت هارمونيكا هست/مطالعه بفرمائيد لطفا/

j@v@d
Friday 12 October 2012, 11:10 PM
اولا این چه جور جواب دادنه!

دوما دوست عزیز قیمت یه ساز دهنی کروماتیک که یکی مثلا سال پیش درخواست قیمت خاصی کرده با مدل خاص الان یکسانه؟شما هم یه کم دقت بفرمایید!

dobaare
Monday 15 October 2012, 12:36 PM
يكسان باشه يا نباشه جاي مطرحش اونجاست/مشاوره ي خريد روز.يني شما تو اون تاپيك سوال بفرماييد از مدل/قيمت روز رو بهتون جواب خواهند داد!/در ضمن سوال شما اصلا اين نبود/خيلي كلي بود!/دقيق بفرماييد تا كاملا راهنمايي بشيد/البته بعد از خوندن مطالب/مطالب همينجوري كه تو سايت نمونده اند /براي خوندن هست!/

bazras82
Saturday 27 October 2012, 08:00 AM
سلام آقا محسن ، حدود 8 ماهه که دارم به صورت خود آموز کار میکنم با کتابای آقای پاکنژاد ، چون استاد تو شهر ما نیست مجبورم خود آموز کار کنم با چند نفر که صحبت کردم میگن که کار کردن با کتابای آقای پاکنژاد و شروع کردن با ترمولو اشتباس . ولی انصافا منابع واسه یادگیری کمه و این 3 تا کتاب از همه در دسترس تره میخاستم اگه میشه منابع آموزشی برای کروماتیک معرفی کنین و اینکه چه شیوه ای از تمرین رو پیش بگیرم که با وجود نداشتن استاد پیشرفت کنم

mohsen741
Saturday 27 October 2012, 09:34 PM
سلام و درود بر شما.
تبریک برای انتخاب این ساز عالی.
ببینید برای مثال آقای بابک صفرنژاد بدون استاد به جایگاه رسیدند....
پس کلی جای پیشرفت دارید...
درمورد اینکه اشتباه هست یا نه اینکه با ترمولو شروع کنید...باید بگم...
روش آموزشیه آقای منصور پاکنژاد رو رئیس فدراسیون جهانی هارمونیکا گرهارد مولر تائید کردن و نامه ای به ایشون نوشتن که اول کتابای ایشون هست!!..همین نشون میده نطر من چیه..
کسانی هم که نظر مخالف میدن رو بایددید که خودشون در چهجایگاهی هیتند در نوازندگی و علم موسیقی و درک آموزشی!!!
من منبع جز ایشونندارم و نتهای مختلف هم یا نوشتم یا دانلود کردم....
با تشکر

bazras82
Sunday 28 October 2012, 10:03 AM
ممنون از راهنماییتون . من کتاب اول رو تقریبا تموم کردم میخوام کروماتیک کار کنم سازمم یه 24 سوراخه گلدن کاپ (هدیه خانوممه ، بگذریم که الان پشیمون شده میگه خودم هوو آوردم واسه خودم) مشکلم اینه که کتاب برای 24 سوراخه نتاش تنظیم نشده و سوراخای کروماتیکم با ترمولو یکی نیست (آخه من با شماره سوراخا یاد گرفتم ) الان واسه زدن بعضی آهنگا به مشکل میخورم به نظر شما چجوری این مشکلمو حل کنم ضمن اینکه میخاستم یه 12 سوراخه هوهنر بخرم که گیر نیومد میگن الان نیست تو بازار یه 12 سوراخه سوان رو میگن 120 راستش زورم اومد به یه ساز چینی این مبلغ رو بدم . شرمنده که مطالبم یه کم پراکندس و سوالان زیاده

nayuop
Sunday 28 October 2012, 01:11 PM
دوست عزیز . امیدوارم آقا محسن بیاد و بهتر از من راهنماییتون کنه .
چون تاپیک خرید پس من نظرمو فقط در مورد ساز میگم. ببینید این مشکلی که میگید خیلی عادیه . همه ی اونایی که اول با ترمولو شروع کنند به همین زمان میرسن که برن سراغ کروماتیک. برای انتخاب ساز هم من پیشنهاد میکنم نگاه کنید به علاقتون ...اگر میخواید حتی کم و بیش هم ادامه بدید به ساز زدن که حتما همین طوره یه ساز بگیرید که ضرر نکنید. ساز ارزون زودم خراب میشه یا بد صدا میشه دوباره مجبورید برید یه سازدیگه بگیرید و متاسفانه معمولا تعمیر هم نمیکننش. ولی مثلا به فرض هوهنر بگیرید هم ضمانت داره هم قابل تعمیر و عمر مفیدشم خیلی بیشتر از سازهای چینیه...

show_time
Friday 9 November 2012, 06:25 PM
سلام با ساز دهنی 24سوراخه کروماتیک شرو کنم خوبه

mohsen741
Wednesday 14 November 2012, 03:58 PM
با سلام خدمت اساتید محترم.
چیزی بنام هارمونیکای24 سوراخه که کروماتیک باشه وجودخارجی نداره بجز 1 مدل دردنیا اون هم گلدن کاپی که اصلا ساز با کیفیتی نیست و استاندارد هم نیست.فقط اگه سازنده ی این ساز رو ببینم قول میدم سالم نمیمونه!!!
به آموختن خودتون خیانت نکنید........

- - - Updated - - -

با سلام خدمت اساتید محترم.
چیزی بنام هارمونیکای24 سوراخه که کروماتیک باشه وجودخارجی نداره بجز 1 مدل دردنیا اون هم گلدن کاپی که اصلا ساز با کیفیتی نیست و استاندارد هم نیست.فقط اگه سازنده ی این ساز رو ببینم قول میدم سالم نمیمونه!!!
به آموختن خودتون خیانت نکنید........

Erfan_bigboss
Saturday 15 December 2012, 08:51 PM
سلام به همه ی دوستان
یه سوال از آقا محسن عزیز که خیلی زحمت میکشه و به بچه ها لطف داره
من 1 ساله ترمولو میزنم و خیلی روش کار کردم.به جرئت میتونم ادعا کنم که مبتدی نیستم
حالا میخوام کروماتیک رو شروع کنم البته قبلا یه ذره کار کردم.خواستم بپرسم تا سقف قیمت 500-600 تومن ساز خوب و عمری چی تو بازار هست؟
اورجینال بودنش واسم خیلی مهمه.واسه منی که تو شهرستان هستم چه پیشنهادی داری شما؟!؟!؟

با تشکر زیاااااااااااد!

mohsen741
Sunday 16 December 2012, 12:33 AM
سلام بر شما دوست عزیز....
نطر لطفتونه...
من کاره ای نیستمو کاری هم نمیکنم...
عرفان جان..
الان درحال حاضر هارمونیکا گرون شده چون وارد نمیشه و ممنوعه وارداتش!!!
شما با 500 تومن میتونی سیدل استاندارد رو بگیری...
مدل تقریبا عالی ای هست...
هوهنر ها چینی شده اند...
نگیری بهتره..اما هنوز هم هوهنر هستن ها!!!!
اما نگیری بهتره...

- - - Updated - - -

سلام بر شما دوست عزیز....
نطر لطفتونه...
من کاره ای نیستمو کاری هم نمیکنم...
عرفان جان..
الان درحال حاضر هارمونیکا گرون شده چون وارد نمیشه و ممنوعه وارداتش!!!
شما با 500 تومن میتونی سیدل استاندارد رو بگیری...
مدل تقریبا عالی ای هست...
هوهنر ها چینی شده اند...
نگیری بهتره..اما هنوز هم هوهنر هستن ها!!!!
اما نگیری بهتره...

Erfan_bigboss
Sunday 16 December 2012, 06:42 AM
خیلی ممنون آقا محسن.یه شوال دیگه هم داشتم از شما!اینکه سیدل ها الان مال کدوم کشورن؟چینی شدن؟سیدل دلوکس قیمتش چه حدوداییه؟!؟!؟البته ببخشید شد 3 تا سوال!!!!!!!!!!:)

- - - Updated - - -

خیلی ممنون آقا محسن.یه شوال دیگه هم داشتم از شما!اینکه سیدل ها الان مال کدوم کشورن؟چینی شدن؟سیدل دلوکس قیمتش چه حدوداییه؟!؟!؟البته ببخشید شد 3 تا سوال!!!!!!!!!!:)

mohsen741
Saturday 22 December 2012, 12:08 PM
عرفان جان من جواب رو نوشتم الان میبینم نیست!!!!
شرمنده ...
دلوکس 895.....
و آلمانی هستند سیدل ها....

Erfan_bigboss
Sunday 23 December 2012, 11:13 AM
سلام آقا محسن.چاکرم.دشمنت شرمنده.مرسی از لطفت!پس با این تفاسیر و قیمت ها باید بریم سراغ چینی!

- - - Updated - - -

سلام آقا محسن.چاکرم.دشمنت شرمنده.مرسی از لطفت!پس با این تفاسیر و قیمت ها باید بریم سراغ چینی!

Mojahed
Monday 24 December 2012, 07:22 AM
بادرود
اگر شخصي قالبساز باتجربه ١٥-٢٠ ساله باشه كه با قالبهاي برش فلز آشنايي كامل داره موسيقي و نت ها رو بشناسه نوازنده متوسط سازدهني هم باشه ميتونه يه ساز دهني بسازه كه از چيني ها بهتر در بياد؟ البته رييد ها و رييدپلت چون ساخت بدنه و كاور مشكلي نداره،،
ممنون

mohsen741
Tuesday 25 December 2012, 10:28 PM
سلام به همه..
مخلصم عرفان عزیز...
والاچی بگم.. روم سیا...با چینی فعلا تمرین کنید...

مجاهد جان هرچی باشه اون یه کارخونه هست که به عرضه ی جهانی رسیده..
بله میشه اما به این زودی ها نه!
اما واقعا فکر عالی ای هست!!!

- - - Updated - - -

سلام به همه..
مخلصم عرفان عزیز...
والاچی بگم.. روم سیا...با چینی فعلا تمرین کنید...

مجاهد جان هرچی باشه اون یه کارخونه هست که به عرضه ی جهانی رسیده..
بله میشه اما به این زودی ها نه!
اما واقعا فکر عالی ای هست!!!

arsenlopen_x
Saturday 29 December 2012, 03:35 PM
سلام محسن جان
با عرض سلام و خسته نباشید می خواستم از حوصلتون تو جواب دادن سوالا تشکر کنم.

Erfan_bigboss
Saturday 29 December 2012, 05:05 PM
سلام آقا محسن.خیلی مخلصم
من الان 1 هفتس دارم در به در دنبال سوان میگردم!!!!!!!!!!!!!!!!اونم ناپدید شده تو شهر ما!!!!
قحطی ساز اومده به خدا!

mohsen741
Monday 31 December 2012, 08:30 PM
سلااااام و درود به همه عزیزان...
عرفان جان ارادت داریم داداش...
والا من عرض کردم که ممنوع شده واردات....
چه میشه کرد دیگه....
کدوم شهری عزیز؟؟

arsenlopen_x (You can see links before reply) عزیزم...
با خوندن پستت اشک تو چشمم حلقه زد..
سپاسگذارم...
وظیفمه و هر کاری از دستم بر بیاد انجام میدم....
چون واقعا وقتی خودم سوالی داشتم هیییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییچچچچچ کس کمکی نمیکرد و همه فخر میفروختن یا اطلاعات رو در قبال پول میدادن!!...
واقعا خیلی برام سخت بود...
برای همین با تمام مشغله هام واقعا از جون و دل هر کاری ازدستم بیاد انجام میدم بی چشمداشت....
من ه واقعا چیزی بارم نیست و سوادی ندارم...دوست عزیزمون سبحان حیدری عالی هست که وبلاگش واقعا پاسخگو و مفید هست....
ممنونم از پیگیریتون...

Erfan_bigboss
Monday 31 December 2012, 08:39 PM
با سلامی گرم خدمت آقا محسن و بقیه ی دوستان!
من ساکن کرمانشاه هستم آقا محسن!ببین به چه روزی افتادیم که جنس چینی هم گیرمون نمیاد!!!!!!
:dash2::dash1:

mohsen741
Monday 31 December 2012, 09:30 PM
You can see links before reply

سلام عرفان جان

اینجا سر بزن شاید برات بفرستن.....

Erfan_bigboss
Monday 31 December 2012, 10:38 PM
مرسی محسن خان.قبلا سر زده بودم به اینجا.فک کنم راهی جز خرید اینترنتی ندارم!

Erfan_bigboss
Tuesday 1 January 2013, 08:05 AM
دوباره سلام!
به اون سایت هم سر زدم تموم شده بود!
نه 1040 دارن نه 1248!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
خیلی باحاله!رو هرچی دست میذارم ناپدید میشه!!!

mohsen741
Friday 4 January 2013, 01:59 AM
بله....
گفتم واردات نداریم که!!!!
همین میشه دیگه!

Mojahed
Friday 4 January 2013, 09:56 AM
دوستان گرامي اگر از نظر مديريت انجمن مشكلي نباشد ،

{واقعا عذر میخوام اما شما باید تو آگهی ها ثبت آگهی کنید...
رایگان هست!!!mohsen741}

SOBHANTOTo3
Wednesday 16 January 2013, 06:01 PM
الان خیلی سازها موجود نیست .
ولی نمایندگی سرنا
و همینطور نمایندگی های گالری پیانوی باربد در شیراز و بوشهر ساز دارند برای فروش !
من کرومونیکا 260 هوهنر خریدم 350 هزارتومن !
سوزوکی scx 12 سوراخ 510 هزارتومن تا دو هفته پیش
قیمت ها به شدت متغییر هست !!!

ac120
Thursday 17 January 2013, 01:29 PM
واسه اینکه همینجوری :دی یه وقتی بیرون حوصلمون سر میره تمرین کنیم همین گلدن کاپ خوبه دیگه؟
یه نمونه دیگه از همین کروماتیک داشت 60تومن

mohsen741
Thursday 17 January 2013, 10:33 PM
شمارو بخدا کمتر از این 24 سوراخه ی ناقص الخلقه بگید عزیزانم...

ac120
Friday 18 January 2013, 12:10 AM
شمارو بخدا کمتر از این 24 سوراخه ی ناقص الخلقه بگید عزیزانم...

:d چیکار میشه کرد من یه دیانوتیک 10 سوراخه هم دارم ولی خوب با این فعلا بلدم بنوازم اسون تره :d همه که مثل شما استاد نیستن

SOBHANTOTo3
Friday 18 January 2013, 11:24 AM
کروماتیک گلدن کاپ نگیرید همون 10 سوراخش افتضاحترین نوع سازیه که دیدم
اصلا صدایی تولید نمی کنه تعداد زیادیشو هم چک کردم .

کروماتیک سوان 1040 خیلی نرم هست و نفس کم می بره ولی کیفیت صدا و همینطور صدایی بسیار یواشی نسبت به هوهنر ها داره
پیشنهاد من اینه برای حداقل کسی که محدودیت مالی داره .

ac120
Friday 18 January 2013, 08:22 PM
کروماتیک گلدن کاپ نگیرید همون 10 سوراخش افتضاحترین نوع سازیه که دیدم
اصلا صدایی تولید نمی کنه تعداد زیادیشو هم چک کردم .

کروماتیک سوان 1040 خیلی نرم هست و نفس کم می بره ولی کیفیت صدا و همینطور صدایی بسیار یواشی نسبت به هوهنر ها داره
پیشنهاد من اینه برای حداقل کسی که محدودیت مالی داره .

حدود قیمتش چنده؟
اون ۱۰ سوراخه که دارم دیانوتیکه :d

mohsen741
Friday 18 January 2013, 09:39 PM
کاربری به نام مجاهد یک هارمونیکا تمیز داره سوان.ببین اگه خواستی با هم تو پیام خصوصی هماهنگ کنید...

ac120
Friday 18 January 2013, 09:46 PM
کاربری به نام مجاهد یک هارمونیکا تمیز داره سوان.ببین اگه خواستی با هم تو پیام خصوصی هماهنگ کنید...
ممنون آقا محسن اصلا از اواتارتون معلومه شما ادمین مهربانی هستین :دی

خیلی ساز جالبیه پیانو (که کار میکنم ) خیلی حس خاصی داره ولی این ساز دهنی انگار با ادم درد و دل میکنه ضمنن " ظهرا وقتی تمرین میکنم دیگه بد و بیرا نمیشنوم " :21:

SOBHANTOTo3
Sunday 20 January 2013, 05:05 PM
سوان کروماتیک 10 سوراخ حدود 48 هزارتومان
و 12 سوراخ 1240 حدود 70 هزارتومن
از گلدن کاپ بهتره خیلی هم نفر کم می بره ولی صدایی ضعیفی داره
کیفیت صدای خوبی هم نداره ولی برای آموزش اولیه بهتر از گلدن کاپ هست .

mohsen741
Sunday 20 January 2013, 08:48 PM
ممنون آقا محسن اصلا از اواتارتون معلومه شما ادمین مهربانی هستین :دی
ممنونم شما لطف دارین ...اینها که وظیفه هست...

نعمت بزرگیه که بتونی بدون غرغر شنیدن تمرین موسیقی کنی....
موفق باشی و نمونه کار بگذاری براموناااااااااااااااا...

k.sh
Wednesday 6 February 2013, 11:27 PM
ممنون از راهنمایی دوستان مخصوصا محسن جان عزیز..
پست ها رو خوندم کاملا... سوالم توی بازار فعلی هست ...اگر یک درجه بخوایم بالاتر از مدل سوان۱۰۴۰که ۴۸ تومن زدید ‍‍‍پول بدیم پیشنهادتون چیه برای شروع کار و چه قیمتی ؟(کروماتیک)
بسیار ممنون..........

mohsen741
Sunday 10 February 2013, 12:06 AM
hade aghal 400 toomaan...
agar dar baazare jomhoori bashe saaz!
chromonica 10
chromonica 12
chrometta 8

agar!
agar peydaa beshe
chon vared nashode..

k.sh
Sunday 10 February 2013, 11:08 PM
hade aghal 400 toomaan...
agar dar baazare jomhoori bashe saaz!
chromonica 10
chromonica 12
chrometta 8

agar!
agar peydaa beshe
chon vared nashode..

ممنون..یعنی بعد از ساز ۴۸ تومنی تا ۴۰۰ تومن دبگه هیچ سازی نیست ؟!!!!!!

mohsen741
Monday 11 February 2013, 10:13 PM
oon saaze 48 toomaanie shoma 160 toomaan dare kharido forush mishe..
..
kheyli gerun shode saaz.roozberoozam bishtar mishe

Patriote
Tuesday 12 February 2013, 08:00 AM
آره دیگه هرچی که قیمتش با دلار باشه همینه،منم واسه پروژه لیسانسم یه سخت افزار میخواستم قیمتش از سه میلیون الان فکر کنم شده ده میلیون.جالبه دانشگاهمونم اینقدرا بودجه ی تحقیقاتی نداره که پولشو بده:21::21::21::21:
حالا گذشته از این حرفا،جدی جدی chrometta12 قیمتش 800 هزار تومنه؟
اگه اینقده پس چرا میگن واسه مبتدیا خوبه؟اگه خرابش کنه که....:4:

arash_aa
Tuesday 12 February 2013, 09:58 AM
سلام محسن جان من نیاز فوری به مشاوره درباره خرید ساز دارم می تونم شمارتو داشته باشم؟البته اگه امکانش هست.

mohsen741
Wednesday 13 February 2013, 06:09 PM
سلام به همه.
بله آرش جان.فرستادم برات..

حالا گذشته از این حرفا،جدی جدی chrometta12 قیمتش 800 هزار تومنه؟
اگه اینقده پس چرا میگن واسه مبتدیا خوبه؟اگه خرابش کنه که... :4:
من نمیدونم کی به شما گفته کرومتا برای مبتدیه!!!؟!!
قدیم ارزون بود.اینجور میگفتن!!!!

Patriote
Thursday 14 February 2013, 08:19 AM
من نمیدونم کی به شما گفته کرومتا برای مبتدیه!!!؟!!
قدیم ارزون بود.اینجور میگفتن!!!!

داخل همون مقاله ای که گذاشتین تو سایت نوشته،بعدشم دیگه الان فکر نکنم جایی کرومتا گیر بیاد...

BabakNps
Sunday 17 February 2013, 06:08 PM
سلام بچه ها من به شما پیشناهاد میکنم برای خرید سازدهنی هاهنری که انتخاب کردید مهمترین کاری که باید بکنید اینه که برید سایت اصلی خود هاهنر که اینه You can see links before reply (You can see links before reply) و توضیحاتی را که برای مدل انتخابیتون داده شده ببینید و با مدل های دیگر مقایسه کنید من در اینجا به یکی از این نکته های خیلی مهم اشاره میکنم.
من تمامی بحث های انجمن را درباره راهنمایی برای خرید خواندم ولی در آخر تصمیم گرفتم مدل Chromonica 270 Deluxe رو بخرم یکی بخاطر سبک ام که کلاسیکه این تصمیم رو گرفتم و دیگر اینکه پولم بیشتر از این نمیرسید اگر میتونستم 300 یورو بدم حتما مدل CX-12 Gold رو میخریدم که خود سایت هاهنر در موردش نوشته که برای کنسرت دادن با سبک کلاسیک طراحی شده.
کلا مدل های Toots Mellow Tone و Toots Hard Bopper برای سبک های جاز طراحی شده تو قیمت 100 تا 200 یورو برای سبک کلاسیک 12 سوراخ فقط مدل (Chromonica 270 = 115 euro) و (Chromonica 270 Deluxe = 139 euro) و (CX-12 Black = 139 euro) رو من پیشناهاد میکنم بهتون دلیل اینکه من مدل ِDeluxe رو بین این 3 مدل رو هم که انتخاب کردم بهتون میگم:
اول اینکه صدای CX-12 black نسبت به 270 ها زیر تره یعنی صدای 270 ها بم تره من نمونه کار همشون رو گوش کردم و به نظرم اومد صدای 270 ها بیشتر به درد کلاسیک میخره و موند 270 استاندارد و دلوکس، دلیلی که باعث شد دلوکس رو انتخاب کنم که خیلی خیلی نکته مهمی هست اینه که دقت داشته باشید که این توضیح 1.2mm brass reed plates, affixed with screws در دلوکس و این توضیح 1.05mm brass reed plates affixed with nails در مورد استاندارد وجود داره.
در مورد اون توضیحاتی که نوشتم 2 نکته مهم وجود داره که اولی ضخامت تیغه هاست که یکی 1.2mm و دیگری 1.05mm هست من با تحقیقی که کردم 2 نکته رو فهمیدم هاهنر در 3 مدل فوق حرفه ایش که گرانتیرین مدل هاش هم هست از 1.2mm استفاده کرده و تیغه ی 1.2mm صدای بلند تر و رساتری داره همون طور که میبینم مدل toots hard bopper = 1.2mm و toots mellow tone = 1.05mm

و دومین مبحث مهم دیگری که وجود داره در مورد اون توضیحات بالا: اگه دقت کنید در مورد مدل 270 دلوکس نوشته affixed with screws و در مورد مدل 270 استاندارد نوشته affixed with nails که screw به معنای پیچ میباشه و nail به معنای میخ پس در اینجا میفهمیم که مدل 270 دلوکس تیغه هاش پیچ شده و قابل تعویض هست همانطور که میبینیم در توضیحات دلوکس اینم نوشته Replacement reed plates available یعنی تیغه ها قابل تعویض هست ولی در مدل 270 استاندارد با میخ کوبیده شده و امکان تعویض نیست.
بنابر تمامی توضیحات و مسائل بالا و چند دلیل کوچک دیگر من تصمیم گرفتم Chromonica 270 Deluxe را از نمایندگی هاهنر در آلمان بخرم(برای مطمئن بودن از اینکه اصله) یعنی من لینک خرید آنلاینش رو به فامیلمون در آلمان دادم و خرید برام و هنوز به دستم نرسیده داره قراره به دوستش که داره 3 روز دیگه میاد ایران بده برام بیاره ولی تو اسفند ماه صد در صد به دستم میرسه....
خلاصه ببخشید که سرتون رو درد آوردم ولی لازم دیدم تا به بچه ها تجربه ام رو بگم که در مورد انتخاب سازشون دقت کنند که پشیمانی سودی نداره.
موفق و پیروز باشید.

mohsen741
Tuesday 19 February 2013, 12:46 AM
ممنون که تجربه ی قشنگتونو با ما سهیم شدین...
کاش همه میتونستیم وارد کنیم و سفارش بدیم...

Icchi
Sunday 10 March 2013, 06:05 PM
سلام به همه عزیزان ،
دوستان بنده قصد دارم که یه ساز دهنی بگیرم ، بیشتر برای آهنگای کلاسیک و همینطور آشنایی با مبانی تئوری موسیقی . یکم جستجو که کردم فهمیدم که باید ساز دهنی کروماتیک بگیرم ، حالا میخواستم ببینم که شما چه مدلی رو برای شروع پیشنهاد میکنید ، با Wind Saver یا بی Wind Saver ؟ مدل های برند Swan رو پیشنهاد میکنید یا برند هایی درست و درمون تر و غیر چینی ؟ بودجه هم زیر 80 در نظر بگیرید . پیشاپیش ممنون .

Patriote
Sunday 10 March 2013, 10:45 PM
سلام به همه عزیزان ،
دوستان بنده قصد دارم که یه ساز دهنی بگیرم ، بیشتر برای آهنگای کلاسیک و همینطور آشنایی با مبانی تئوری موسیقی . یکم جستجو که کردم فهمیدم که باید ساز دهنی کروماتیک بگیرم ، حالا میخواستم ببینم که شما چه مدلی رو برای شروع پیشنهاد میکنید ، با Wind Saver یا بی Wind Saver ؟ مدل های برند Swan رو پیشنهاد میکنید یا برند هایی درست و درمون تر و غیر چینی ؟ بودجه هم زیر 80 در نظر بگیرید . پیشاپیش ممنون .

سلام.با اجازه ی اساتید محترم باید خدمت شما عرض کنم اگه شما با یه ترومولو 24 سوراخ شروع کنی خیلی خیلی بهتره.
کتاب 1 استاد پاک نژاد هم بر اساس ترومولو 24 هستش.تو اون کتاب در مورد مفاهیم پایه ی نت خوانی توضیح داده و خوبیش اینه که CD هم داره.اگه مطالب کتاب رو با دقت بخونید و به CD هم گوش بدید و بعدش تمرین کنید عالی میشه.بعد ها کروماتیک رو هم که خواستید شروع کنید این تمرینا کمکتون میکنه.
راستی ترومولو فقط HOHNER یا SUZUKI بگیرین.جفتشم داخل سایت سرنا(که نمایندگیه و قابل اعتماد) واسه فروش هست.
من بعد از یک ماه تحقیق و پرس و جو به این نتایج رسیدم.
موفق باشید

mostafa_fz
Monday 11 March 2013, 12:46 PM
سلام به همه عزیزان ،

دوست عزیز درسته که ساز کروماتیک بسیار برای کلاسیک نوازی بسیار عالیه اما خوب بحث بودجه هم هست....زیر 80 تومان چیزی که بشه بهش گفت ساز رو نمیتونید پیدا کنید مگه اینکه یه ساز چینی بسیار سطح پایین بگیرید که بیشتر از هارمونیکا فراریتون میده و خاطره بد واستون میزاره . بهتره یه ترمولوی خوب بگیرید با این هزینه .

- - - Updated - - -

سلام به همه عزیزان ،

دوست عزیز درسته که ساز کروماتیک بسیار برای کلاسیک نوازی بسیار عالیه اما خوب بحث بودجه هم هست....زیر 80 تومان چیزی که بشه بهش گفت ساز رو نمیتونید پیدا کنید مگه اینکه یه ساز چینی بسیار سطح پایین بگیرید که بیشتر از هارمونیکا فراریتون میده و خاطره بد واستون میزاره . بهتره یه ترمولوی خوب بگیرید با این هزینه .

Icchi
Monday 11 March 2013, 01:07 PM
ممنون از راهنمایی هاتون ، راستش بنده سازدهنی رو بیشتر به این خاطر که یک ساز ارزون قیمته و برای همون مباحث تئوری موسیقی میخوام تا به خاطر جنس صداش . اونطور هم که من فهمیدم ( این مقاله You can see links before reply ) ساز های ترمولو خیلی برای این استفاده و همچنین برای تازه کار ها مناسب نیستند .

زیر 80 تومان چیزی که بشه بهش گفت ساز رو نمیتونید پیدا کنید
بودجه رو چه مقدار باید بالا ببرم تا یه ساز کروماتیک خوب بتونم بگیرم ؟

Mojahed
Monday 11 March 2013, 10:24 PM
ممنون از راهنمایی هاتون ، راستش بنده سازدهنی رو بیشتر به این خاطر که یک ساز ارزون قیمته و برای همون مباحث تئوری موسیقی میخوام تا به خاطر جنس صداش . اونطور هم که من فهمیدم ( این مقاله You can see links before reply ) ساز های ترمولو خیلی برای این استفاده و همچنین برای تازه کار ها مناسب نیستند .

بودجه رو چه مقدار باید بالا ببرم تا یه ساز کروماتیک خوب بتونم بگیرم ؟

دوست گرامی در حال حاضر قیمت های هارمونیکا در بازار ما زیاد واقعی نیست و خیلی بیشتر از ارزش خود ساز هست ،، اگر فکر میکنید که به این ساز علاقه دارید ، و نه برای پرکردن مقطعی ، چاره ای ندارید جز اینکه هزینه آن را بپردازید ،

mohsen741
Tuesday 12 March 2013, 05:55 PM
سلام به همه ی عزیزان...
لطفا در پیام خصوصی هماهنگی های 2 نفری رو انجام بدین..
که به انجمن هارمونیکامون گیر ندن..
مرسی از توجه همه...

Mojahed
Tuesday 12 March 2013, 07:21 PM
سلام به همه ی عزیزان...
لطفا در پیام خصوصی هماهنگی های 2 نفری رو انجام بدین..
که به انجمن هارمونیکامون گیر ندن..
مرسی از توجه همه...
ممنون از یاد آوری ، اتفاقاً من گفته بودم که تبلیغ حساب نشه ، ولی قوانین انجمنهای دیگر هم همینطور هست ، ممنون از ویرایش شما..
اون دوستمون که راجع به تیغه ها گفتند درسته که تیغه ها پرچ شده ولی امکان تعویض تیغه وجود داره ، روش هم به اینصورت هست که پرچ قبلی را با یک مته از بین میبریم و بعد جای سوراخ روی صفحه رو دنده میزنیم و بعد با بک پیچ سایز ساعتی محکم میکنیم ، از این به بعد این تیغه پیچی حساب میشه ! این هم یه لینک آموزش :
You can see links before reply

Mojahed
Tuesday 12 March 2013, 07:58 PM
سلام بچه ها من به شما پیشناهاد میکنم برای خرید سازدهنی هاهنری که انتخاب کردید مهمترین کاری که باید بکنید اینه که برید سایت اصلی خود هاهنر که اینه You can see links before reply (You can see links before reply) و توضیحاتی را که برای مدل انتخابیتون داده شده ببینید و با مدل های دیگر مقایسه کنید من در اینجا به یکی از این نکته های خیلی مهم اشاره میکنم.
من تمامی بحث های انجمن را درباره راهنمایی برای خرید خواندم ولی در آخر تصمیم گرفتم مدل Chromonica 270 Deluxe رو بخرم یکی بخاطر سبک ام که کلاسیکه این تصمیم رو گرفتم و دیگر اینکه پولم بیشتر از این نمیرسید اگر میتونستم 300 یورو بدم حتما مدل CX-12 Gold رو میخریدم که خود سایت هاهنر در موردش نوشته که برای کنسرت دادن با سبک کلاسیک طراحی شده.
کلا مدل های Toots Mellow Tone و Toots Hard Bopper برای سبک های جاز طراحی شده تو قیمت 100 تا 200 یورو برای سبک کلاسیک 12 سوراخ فقط مدل (Chromonica 270 = 115 euro) و (Chromonica 270 Deluxe = 139 euro) و (CX-12 Black = 139 euro) رو من پیشناهاد میکنم بهتون دلیل اینکه من مدل ِDeluxe رو بین این 3 مدل رو هم که انتخاب کردم بهتون میگم:
اول اینکه صدای CX-12 black نسبت به 270 ها زیر تره یعنی صدای 270 ها بم تره من نمونه کار همشون رو گوش کردم و به نظرم اومد صدای 270 ها بیشتر به درد کلاسیک میخره و موند 270 استاندارد و دلوکس، دلیلی که باعث شد دلوکس رو انتخاب کنم که خیلی خیلی نکته مهمی هست اینه که دقت داشته باشید که این توضیح 1.2mm brass reed plates, affixed with screws در دلوکس و این توضیح 1.05mm brass reed plates affixed with nails در مورد استاندارد وجود داره.
در مورد اون توضیحاتی که نوشتم 2 نکته مهم وجود داره که اولی ضخامت تیغه هاست که یکی 1.2mm و دیگری 1.05mm هست من با تحقیقی که کردم 2 نکته رو فهمیدم هاهنر در 3 مدل فوق حرفه ایش که گرانتیرین مدل هاش هم هست از 1.2mm استفاده کرده و تیغه ی 1.2mm صدای بلند تر و رساتری داره همون طور که میبینم مدل toots hard bopper = 1.2mm و toots mellow tone = 1.05mm

و دومین مبحث مهم دیگری که وجود داره در مورد اون توضیحات بالا: اگه دقت کنید در مورد مدل 270 دلوکس نوشته affixed with screws و در مورد مدل 270 استاندارد نوشته affixed with nails که screw به معنای پیچ میباشه و nail به معنای میخ پس در اینجا میفهمیم که مدل 270 دلوکس تیغه هاش پیچ شده و قابل تعویض هست همانطور که میبینیم در توضیحات دلوکس اینم نوشته Replacement reed plates available یعنی تیغه ها قابل تعویض هست ولی در مدل 270 استاندارد با میخ کوبیده شده و امکان تعویض نیست.
بنابر تمامی توضیحات و مسائل بالا و چند دلیل کوچک دیگر من تصمیم گرفتم Chromonica 270 Deluxe را از نمایندگی هاهنر در آلمان بخرم(برای مطمئن بودن از اینکه اصله) یعنی من لینک خرید آنلاینش رو به فامیلمون در آلمان دادم و خرید برام و هنوز به دستم نرسیده داره قراره به دوستش که داره 3 روز دیگه میاد ایران بده برام بیاره ولی تو اسفند ماه صد در صد به دستم میرسه....
موفق و پیروز باشید.

دوست گرامی اگر سازتون رسید دسدتون ، اگر امکان داره ببینید اون دوستتون چطوری از فرودگاه رد شدند ! چون من هم از ژاپن قراره یکی برایم بیاورد ولی میگن تو فرودگاه گیر میدن به ساز!!!!!؟؟؟؟

mohsen741
Tuesday 12 March 2013, 08:46 PM
ممنون از یاد آوری ، اتفاقاً من گفته بودم که تبلیغ حساب نشه ، ولی قوانین انجمنهای دیگر هم همینطور هست ، ممنون از ویرایش شما..

ابته اميدوارم جسارت بنده رو ببخشيد...
بخاطر خودمون ديگه مجب.رم همون لحظه ويرايش كنم كه جاي هيچ حرفي براي بعضي ها نمونه!!!...

دوست گرامی اگر سازتون رسید دسدتون ، اگر امکان داره ببینید اون دوستتون چطوری از فرودگاه رد شدند ! چون من هم از ژاپن قراره یکی برایم بیاورد ولی میگن تو فرودگاه گیر میدن به ساز!!! ؟؟؟؟
تو پيام خصوصي بگين كه اينجا نيان و ياد نگيرن ..
چون راهشو اينجا ميگين...
بعد خبر كش ها جلوي اون راه رو هم ميگيرن!!...

SOBHANTOTo3
Wednesday 13 March 2013, 10:03 AM
اگه کسی سازه سالم و خوب دست دوم داره البته با قیمت خیلی مناسب بنده خریدارم بهم اطلاع بدید اگه سازه سیدل باشه بهتر
ممنون

SOBHANTOTo3
Thursday 14 March 2013, 11:00 AM
یک جا لطفا سوالتونو بپرسید

چندین مدل و قیمت داره ارزونترینش که قابل استفاده هست :
1040 سوان قیمت حدود 80 هزارتومن

Icchi
Thursday 14 March 2013, 11:35 AM
یک جا لطفا سوالتونو بپرسید

چندین مدل و قیمت داره ارزونترینش که قابل استفاده هست :
1040 سوان قیمت حدود 80 هزارتومن

دوست عزیز ، به نظر شما این ساز برای یک مبتدی ( که علاقه به سبک های کلاسیک و پاپ و یاد گرفتن مبانی نظری موسیقی داره )ساز مناسبی هست یا یک ساز ترمولو هونر ( که بعد ها به یک ساز کروماتیک خوب آپدیت بشه ) بهتر میتونه جوابگو باشه ؟

SOBHANTOTo3
Thursday 14 March 2013, 02:19 PM
دوست عزیز ، به نظر شما این ساز برای یک مبتدی ( که علاقه به سبک های کلاسیک و پاپ و یاد گرفتن مبانی نظری موسیقی داره )ساز مناسبی هست یا یک ساز ترمولو هونر ( که بعد ها به یک ساز کروماتیک خوب آپدیت بشه ) بهتر میتونه جوابگو باشه ؟

اگر مبانی می خوایید یاد بگیرید که لازمش سازدهنی کروماتیک هست که دیز رو راحت اجراء کنید
ولی برای یادگرفتن سازدهنی از ترمولو شروع کردن خیلی بهتره
به دلایلی که بار ها گفتیم
که یکیش اینه که نت های دمش و مکش با هم فاصله دارند و فالش زدن باهاش سخت می شه ( یک سوراخ دمش هست و یکی مکش)
ولی در کروماتیک یک سوراخ هم دمش هست هم مکش

mohsen741
Friday 15 March 2013, 10:13 AM
سلام و ظهر بخير خدمت همه ي دوستان و علاقه مندان و اساتيد...

دوست عزیز ، به نظر شما این ساز برای یک مبتدی (که علاقه به سبک های کلاسیک و پاپ و یاد گرفتن مبانی نظری موسیقی داره) ساز مناسبی هست یا یک ساز ترمولو هونر (که بعد ها به یک ساز کروماتیک خوب آپدیت بشه) بهتر میتونه جوابگو باشه ؟

اگر مبانی می خوایید یاد بگیرید که لازمش سازدهنی کروماتیک هست که دیز رو راحت اجراء کنید

ضمن تشكر از استاد سبحان...
در ادامه بايد عرض كنم :
ياد گرفتن مباني به راحت اجرا كردن ديز و بمل ربطي نداره كه لازمش كروماتيك هارمونيكا باشه...

شما ميتوانيد مباني رو بطور كامل فرا بگيريد...
و تو ذهنتون فقط اين باشه كه مثلا بين (فا) و (سل) كه در تمرين با هارمونيكاي ترمولو ي دياتونيك تجربه ميكنيد صداشون رو.يك صداي ديگري هم جاي داره...
كه وقتي كروماتيك هارمونيكا رو تهيه ميكنيد.كاملا براتون ملموس ميشه كه اون صدا فا ديز يا همون سل بمل هست...

در هر صورت.
چه بحث تئوري باشه...
چه بحث نوازندگي..

شما اگر ميخواهيد اصولي نوازندگيه هارمونيكا رو فرا بگيريد.
تريموله دياتونيك هارمونيكا (هارمونيكاي ترمولو) براي شما مناسب است...

SOBHANTOTo3
Friday 15 March 2013, 12:24 PM
و تو ذهنتون فقط اين باشه كه مثلا بين (فا) و (سل) كه در تمرين با هارمونيكاي ترمولو ي دياتونيك تجربه ميكنيد صداشون رو.يك صداي ديگري هم جاي داره...

سلام بر دوست عزیز محسن جان

اگر هدفتون نیست که نوازندگی رو بصورت حرفه ای دنبال کنید در سازدهنی و فقط می خواهید مبانی نظری رو یاد بگیرید بهتره که کروماتیک تهیه کنید
صددرصد شنیدن صدای دیز و بمل بهتر از تصور کردنش هست .

ولی اگه هدفتون نوازندگی سازدهنی به صورت حرفه ای هم هست ترمولو باید کار کنید و کم کم در مبانی هم جلو برید ولی اگه هدف مبانی باشه لازمه اول شنیدن صدای دیز و بمل هست .

mohsen741
Friday 15 March 2013, 12:35 PM
شما خودت میگی بهتره !!!
من میگم لازم نیست!!!
اصلا لازم نیست...
این همه برنامه و نوار و سی دی و دی وی دی که میشه توش صدای دیز و بمل رو شنید...

تئوری لزومی به شنیدن نیم پرده از نداره..
البته این نظر منه...

که نباید فقط برای اینکه گوش صدای دیز و بمل بشنوه . ساز کروماتیک اولین سازی باشه که دستش میگیره...
شما که خودت میدونی....
اگر با کروماتیک شروع بشه چه عواقبی داره!!

به هر حال نظر بنده حقیر بر این موضوع تاکید داره...

SOBHANTOTo3
Friday 15 March 2013, 12:41 PM
شما درست می گی
اگه نوازندگی با کروماتیک شروع بشه درسته عواقب داره

........................

ولی وقتی هدف نوازندگی نباشه چی ؟
اصلا هدف نوازنده هارمونیکا شدن نیست هدف یک سازیه که بشه باهاش تئوری رو راحتتر یاد گرفت .

mohsen741
Friday 15 March 2013, 01:06 PM
اونوقت کمال بی عقلیه که به سراغ هارمونیکا اون هم کروماتیکش بریم...
یک گیتار ارزون بهترین وسیله برای جا افتادنه تئوریه موسیقی است...

البته هرکس مجازه هر سازی دوست داره بخره هر جورم دلش میخواد بره موسیقی یاد بگیره....
نه به من ربط داره نه کس دیگر...
تمام..

Mojahed
Monday 1 April 2013, 10:26 PM
من برای درک تئوری موسیقی و نت ها کیبورد رو پیشنهاد میکنم ، چون کاملاً دیده میشه و قابل لمس هست ، تفاوت نتهای اصلی و نیم پرده هم کاملاً مشخصه ،،
البته من خودم با گیتار شروع کردم،،،!!

Mojahed
Saturday 6 April 2013, 02:58 AM
ابته اميدوارم جسارت بنده رو ببخشيد...
بخاطر خودمون ديگه مجب.رم همون لحظه ويرايش كنم كه جاي هيچ حرفي براي بعضي ها نمونه!!!...

تو پيام خصوصي بگين كه اينجا نيان و ياد نگيرن ..
چون راهشو اينجا ميگين...
بعد خبر كش ها جلوي اون راه رو هم ميگيرن!!...
دقیقاً!!! از دست این خبرکش ها😡

higel
Monday 3 June 2013, 12:18 AM
بچه ها سلاااااااااام من بالاخره سازدهنی خودم رو امزوز فروختم لری ادلر رو با یدونه وینتج 1923 هرینگ 650 فروختم 250تومن روش گذاشتم رفتم 1040هرینگ خریدم برام 900هزار تومن در امد ساز خیلی خوبی هست من نه تو فروشگاه سرنا دیدم نه جای دیگه یک دونه دیگه داره از جمهوری خریدم ولی به پای یاکسونی سیدل نمیرسه پولم نرسید تازه اینم سازدهنیام رو فروختم ولی ساز خوبی گرفتم رنگش حتما برید ببینید عاشقش میشید خیلی سر تر از هوهنر هست ولی باز میگم به پای سیدل نمیرسه ولی میدونم که جنس چینی نخریدم بچه ها اگه ساز میخرید یا هرینگ بخرید که مطمن باشید برزیل هست یا سیدل که المانی هست چون الان هوهنر و سوزوکی همش تقلبی هست اکثرش شاید بتونید اصلش رو توی جمهوری از آقا فرخ بگیرید ولی باز انقدر گرون میده که بیاوببین ولی من خیلی از این سازم راضی هستم چون صدای گرم داره و خیلی گستردگی صداش زیاده وخوش دست و خوش استیل هست ده سوراخ کروماتیک هرینگ وینتج1040

higel
Monday 3 June 2013, 08:28 AM
بچه ها اینم عکس سازدهنی که گرفتم براتون چند نمونه از کارهامم بعدکه باهاش زدم میزارم براتون:5::5::5::5:

HERING VINTAGE 1040

9535

kivig
Monday 3 June 2013, 05:23 PM
بچه ها اینم عکس سازدهنی که گرفتم براتون چند نمونه از کارهامم بعدکه باهاش زدم میزارم براتون:5::5::5::5:

HERING VINTAGE 1040

9535
مبارک باشه دوست عزیز
منتظر شنیدن کارهات با این ساز زیبا هستیم

mohsen741
Monday 3 June 2013, 09:35 PM
سلام مبارك باشه...
حدود 800 تومنه نهايتا!
10 سوراخه ها!!!
من گفته بودم كسي هرينگ ميخواد بگه به خودم..
عيب نداره..آخه همشون اصله...
خداروشكر...خبر ساز اصل خريدن ميبينيم...

higel
Saturday 22 June 2013, 07:36 PM
با سلام
دوستان یک کمک و راهنمایی میخوام بچه ها سوراخ دوم سادهنیم وقتی میزنم احساس میکنم یکم صداش میلرزه هرینگ هستش سازدهنیم چیکار کنم کاری میشه کرد درست بشه کروماتیک هستش وقتی دم و بازدم میکنم صداش لرزش داره تازه خریدم فقط یک سرواخش اینطوری هستش توروخدا کمک کنید خیلی بابتش پول دادم نمیدونم چرا اینطوری هست بقیه سرواخ ها اوکی هستش و درست فقط سوراخ دوم توی دم و بازدم لرزش داره

siavash34
Sunday 23 June 2013, 12:28 AM
دوست عزیز نگران نباش. اگه تاپیک های دیگه رو خونده باشی میبینی که همه ما با این سوراخ ۲ مشکلات عدیده داریم!
خصوصا در مکش. سعی کن ساز رو گرم کنی و زمان هم بهش بدی تا جا بیفته.
هر چند که ظاهرا این سوراخ ۲ هیچ وقت اون طور که باید نمیشه.

higel
Sunday 23 June 2013, 03:41 PM
سلام
مرسی دوست عزیزم من قبلا یک لری ادلر هم داشتم همین مشکل را داشت سوراخ دوم هم تو مکش هم توی بازدم همیطور لرزش داشت باز کردم کهتیغ هاش رو تنظیم کنم که کنار تیغه ها یک شیار هایی داره نمیدونم چیه هست بالا پایین کردم جا باز کرد بدتر شد والا اینو میترسم باز کنم 900تومن پول دادم ولی همچیش اوکی هست خیلی خیلی راضی هستم ولی این سوراخ دوم وقتی میخوام اهنگ بزنم اذیتم میکنه بابت راهنمایی واقعا ممنونم گفتم شاید نیاز به تعمیر داره یا چیزی شده اگه پول داشتم سیدل میخریدم خیالم خیلی راحت میشد اینم واقعا عالی هست

siavash34
Sunday 23 June 2013, 09:23 PM
دوست من به نظر من (که کارشناس نیستم در هارمونیک و یک نو آموز هستم در این زمینه) با توجه به اینکه یک ماهی وقت گذاشتم و هر چی مطلب در فوروم ها و سایت های انگلیسی زبان رو در مورد سوراخ ۲ بود خواندم بهتره همون طور که خودتون هم قبول داریند دست بهش نزنید فعلا. خصوصا که تجربه بدی هم دارین.
جالبه من رفتم پریروز یه هارمونیکای سوان درب و داغون پیدا کردم از روز اول صداش بازه و سوراخ ۲ هم با بقیه سوراخ هاش فرقی نداره. (مجاهد عزیز هم همین تجربه رو داشت). اما سورزوکی هایی که دارم هم دیاتونیک و هم کروماتیک این سوراخ در نوازندگی با تکنیک پاکر ضدحال اساسی میزنند به آدم (سوراخ۲)
۲ تا هونر هم ماه گذشته تست کردم همین بساط بود. توی نت هم که همه همین رو میگن. فکر کنم سیدل هم میگرفتی همین بود.
پس باهاش کنار بیا فعلا.

Farshad3424
Monday 29 July 2013, 11:24 AM
محسن جان سلام، ممنون از همه ی راهنمایی هات که توی این مدت به دوستان دادی،
من از چند سال پیش به موسیقی رو آوردم و با تار شروع کردم، الان حدود یک سال و نیم هست که دیگه به سازم حتی دست نزدم.
حالا از هارمونیکا خوشم اومده. میخوام تارمو بفروشم و یه هارمونیکا بخرم. همه ی پست ها رو خوندم ولی میخوام یه سازدهنی فوق العاده بخرم که هم از نواختنش لذت ببرم و هم ساز ارزشمندی باشه. بیشترم از نوع کروماتیک خوشم اومده و مارک هرینگ. حالا شما بفرمایید چه خریدی به صلاحمه؟
اگه لطف کنی و شماره موبایلتو بهم بدی خیلییییی ممنون میشم چون ساکن اصفهانم ولی همین یکی دو روزه دارم میام تهران واسه خریدن ساز.
بازم از همه ی راهنماییهات ممنون.

mohsen741
Monday 29 July 2013, 07:56 PM
سلام دوست عزيز..خوش اومدين...
والا شما خودتون همه چي رو تعيين كردين.و فقط مدله ساز مونده!
كه احتمالا براتون 16 سوراخه ي هرينگ و يا 10 سوراخه ي هرينگ (هردو وينتيج)كه طرح قديمي دارند رو در نظر ميگيرم...
خلاصه در خدمتم..

Farshad3424
Tuesday 30 July 2013, 10:24 AM
ما اصفهانیا در جواب خوش اومدین میگیم: به خوشیتون بیایم ایشالا :16:
والا حق با شماست، همشو خودم مشخص کردم، دیگه جایی برای مشورت نذاشتم.
ولی سعی میکنم در تماس تلفنییم با شما منطقی تر باشم. :9:
بازم از لطفتون ممنونم و فعالیت صبورانه و همه جانبه تون (در تمام این مدتی که در این انجمن فعالیت دارید) رو قدردانی میکنم

blackfox
Thursday 12 September 2013, 01:04 PM
سلام.من گیتار کلاسیک می زنم و تسلط نسبی دارم روش. می خواستم سازدهنی بخرم و باتوجه به سایت ایران هارمونیکا و سیک موسیقیم می خوام سازدهنی کروماتیک بخرم. میشه پیشنهاد بدین؟ با توجه به اینکه گفته بود توی آموزشش ممکنه چند تا ساز خراب کنین نمی خوام گرون باشه. و اگه میشه آدرس جایی هم که داشته باشه رو بگین ممنون میشم:)
من فک کردم چون قراره خودآموز یادش بگیرم از رو کتاب آوای سازدهنی از آقای معتمدی، می خوام سازدهنی 10 سوراخه بخرم.این سوراخ های اضافه و کم تاثیری تو آموزش دارن؟ من الان یه گلدن کاپ دو ردیفه 16 سوراخه دارم که اصلا نمی دونم چی کارش کنم!

mohamad4815
Wednesday 5 February 2014, 07:07 PM
سلام مدل سوان 1248 چطوریه؟ بعضیا میگن چینیه ولی چینیه درجه یکه اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

- - - Updated - - -

سلام بنظرتون بهترین ساز دهنی کروماتیک چیه؟

mohsen741
Saturday 8 February 2014, 12:52 AM
سلام...
بهترين هارمونيكاي كروماتيك از چه نظر؟...
اگر تمامه فاكتور ها عالي و قيمت پايين رو در نظر بگيريم....
سيدل دلوكس عاليه عاليه عالي هست...

baharii
Wednesday 16 April 2014, 12:16 PM
سلام
من تازه با این سایت آشنا شدم. 5،6 صفحه ی اول این تاپیک رو خوندم و متوجه راهنمایی های خوب آقا محسن شدم. ممنون می شم اگر من رو هم مراهنمایی کنید.
من می خوام برای تولد همسرم ساز دهنی بگیرم. ایشون گیتار می زنه و به ساز دهنی هم علاقه داره.اما خب تا حالا نداشته. به نظرتون چه مدل سازدهنی مناسبه؟ که هم کادوی خوبی باشه و هم برای شروع مناسب باشه؟ در ضمن، خیلی هم گرون نباشه. ممنون

you3f
Thursday 8 May 2014, 09:09 PM
لطفا نتیجه ای از مقایسه ی این مدل های کروماتیک ارائه بدهید...

Chromonica 270
Larry Adler 12
Suzuki SCX-48

گویا اولی و دومی از چوب هستند و سومی(سوزوکی) از پلاستیک. این قضیه چه مزیت و تفاوتی داره؟!

aeseraji
Friday 9 May 2014, 09:10 AM
سلام...
من خونده بودم Chromatta فرق زیادی با Larry Adler نداره... لری ادلر فقط همون سازدهنی Chromatta رو صداش رو مطابق میل خودش تغییر داده... یعنی شما بین شماره 1 و 2 از صدای هر کدوم بیشتر خوشتون میاد انتخاب کنید...
البته من این رو فقط خونده بودم نمیدونم چه قد صحت داره...

مزیتش اینه چوب صدای جالبی داره ( نه این که صدا پلاستیک جالب نباشه) و صدای لطیف و نرم تری نسبت به فلزی ها و پلاستیکی ها دارن... عیبش هم اینه که اگه زیادی بذاق دهانتون به داخل سازدهنی بره، کمب سازدهنی بعد از مدتی خراب میشه و ممکنه طی نوازندگی ازیتتون کنه.

این سایت هم خوبه یه نگا بندازید: You can see links before reply (You can see links before reply)r
منتظر باشید دوستان بیان و دقیق تر راهنمایی کنن...

you3f
Saturday 10 May 2014, 08:36 AM
سلام...
من خونده بودم Chromatta فرق زیادی با Larry Adler نداره... لری ادلر فقط همون سازدهنی Chromatta رو صداش رو مطابق میل خودش تغییر داده... یعنی شما بین شماره 1 و 2 از صدای هر کدوم بیشتر خوشتون میاد انتخاب کنید...
البته من این رو فقط خونده بودم نمیدونم چه قد صحت داره...

مزیتش اینه چوب صدای جالبی داره ( نه این که صدا پلاستیک جالب نباشه) و صدای لطیف و نرم تری نسبت به فلزی ها و پلاستیکی ها دارن... عیبش هم اینه که اگه زیادی بذاق دهانتون به داخل سازدهنی بره، کمب سازدهنی بعد از مدتی خراب میشه و ممکنه طی نوازندگی ازیتتون کنه.

این سایت هم خوبه یه نگا بندازید: You can see links before reply (You can see links before reply)r
منتظر باشید دوستان بیان و دقیق تر راهنمایی کنن...
پس تکلیف مثلا روش Tongue Block چی میشه که زبون مستقیما روی دوتا سوراخ قرار میگیره!! اگه قرار باشه چوبش در برابر رطوبت اینقد ضعیف باشه هر کسی که سازی که از چوب استفاده شده باشه خریده باشه باید ناراضی میبود و از این قضیه گله میکرد که تند تند باید بره تعمیرگاه!
تشکر فراوان
چشم، حتما

kivig
Saturday 10 May 2014, 05:24 PM
پس تکلیف مثلا روش Tongue Block چی میشه که زبون مستقیما روی دوتا سوراخ قرار میگیره!! اگه قرار باشه چوبش در برابر رطوبت اینقد ضعیف باشه هر کسی که سازی که از چوب استفاده شده باشه خریده باشه باید ناراضی میبود و از این قضیه گله میکرد که تند تند باید بره تعمیرگاه!
تشکر فراوان
چشم، حتما
سلام
مدل اول و دوم همونطور که دوستمون اشاره کردن شونه ی چوبی دارن ، این شونه ها نسبت به آب دهان حساس هستن ، منظور از آب دهان بخار ناشی از دمیدن نیست بلکه منظور نفوذ مستقیم آب دهان هستش که در اون صورت روی صدای تیغه ها هم اثر میذاره و صدای خفه مانند از ساز خارج میشه که باید صبر کنید تا خشک بشه
اگر اینطوری آب دهان وارد سازی با شونه ی چوبی بشه مسلما تأثیر نامطلوبی روی ساز خواهد داشت ، در مورد روش تانگ بلاک هم باید بگم درسته زبان مستقیما روی ساز قرار میگیره ولی دلیل نمیشه آب دهان وارد ساز بشه ، اوایل ممکنه این اتفاق بیافته ولی بعدا میتونم بگم اگه روش کار رو یاد بگیری هیچگونه آب دهانی وارد ساز نخواهد شد ، اگه متد آموزشی lee sankey و david barret رو مشاهده کنی میبینی روش آموزشی اونها تانگ بلاک هستش ، تانگ بلاک یا پاکر هر دو روش خوبی برای نواختن هستن و همه چی بستگی به راحتی شما و نوع سلیقه تون داره
در مورد سوزکی هم باید بگم صداش رو شنیدم و صدای دلنشینی داره و تعریفش رو هم زیاد شنیدم ، و این رو هم شنیدم که اون مدلهای هوهنر که نام بردی الان چین تولید میشن و اصل آلمان نیستن و کیفیتشون پایین تره ( این رو هم شنیدم و ندیدم ) و سوزوکی تقلبی نشده ، پس بهتره به سوزوکی بیشتر فکر کنی تو این مدلهایی که نام بردی
موفق باشی

Patriote
Sunday 11 May 2014, 04:20 AM
البته در سطوح بالاتر مخصوصا کلاسیک هارمونیکا یه سری تکنیکهایی هست که فقط با تانگ بلاک جواب میده

SEDA_S
Sunday 11 May 2014, 03:33 PM
سلام
من یه کاربر جدید انجمن هستم.خیلی با حال که ایجا همه مث من هر کس به هر دلیلی دنبال موسیقیه....

تقریبا یک سال که ساز دهنی خریدم بدون اینکه چیزی بدونم....در اصل سه تار میزنم....بدنه اش استیل و روش نوشته swan performance harmonica 24 روی قسمت پلاستیکیش نوشته c می خواستم بدونم چه مدلی هست؟اخه چندتا از آهنگای ایرونی رو با هاش میزنم!!!!اگه ساز دهنیم مدل مناسبی هست میتونم با همین برم برای کلاس؟یا اصلا کلاس برم؟چون میتونم اهنگ با هاش بزنم....در اسرع وقت یکی از اهنگ هارو می ذارم....

- - - Updated - - -

سلام

تازه وارد هستم خوشبختم..... شما ساز دهنی می زنید؟

kivig
Monday 12 May 2014, 04:34 PM
سلام
من یه کاربر جدید انجمن هستم.خیلی با حال که ایجا همه مث من هر کس به هر دلیلی دنبال موسیقیه....

تقریبا یک سال که ساز دهنی خریدم بدون اینکه چیزی بدونم....در اصل سه تار میزنم....بدنه اش استیل و روش نوشته swan performance harmonica 24 روی قسمت پلاستیکیش نوشته c می خواستم بدونم چه مدلی هست؟اخه چندتا از آهنگای ایرونی رو با هاش میزنم!!!!اگه ساز دهنیم مدل مناسبی هست میتونم با همین برم برای کلاس؟یا اصلا کلاس برم؟چون میتونم اهنگ با هاش بزنم....در اسرع وقت یکی از اهنگ هارو می ذارم....

- - - Updated - - -

سلام

تازه وارد هستم خوشبختم..... شما ساز دهنی می زنید؟
سلام دوست عزیز
مدلی که شما داری هارمونیکای ترومولو هستش
هارمونیکا به سه دسته ی ترومولو ، کروماتیک و دیاتونیک تقسیم بندی میشه
اصولی ترین کار اینه که برای شروع با ترمولو شروع کنید و بعد برید سمت کروماتیک ، اما بدون ترمولو هم میشه کروماتیک رو استارت زد
در مورد اینکه باید برین کلاس یا نه قطعا میگم باید برین کلاس ، چون خیلی از تکنیکها رو باید مستقیم پیش استاد کار کنید تا نحوه ی کار بیاد دستتون ، مگه اینکه واقعا تبحر داشته باشید و بدون استاد بتونین از منابع آموزشی در اینترنت استفاده کنید و به نتیجه برسید.
موفق باشید

SEDA_S
Tuesday 13 May 2014, 10:56 AM
سلام

ممنون از راهنمایی تون...کروماتیک با ترمولو چه تفاوتی داره؟با این ترمولو کلی اهنگ میشه زد؟برای شروع چه مارکی از کروماتیک بخرم و ویژگی یک ساز دهنی خوب چیه؟

ehsan_manu
Tuesday 13 May 2014, 11:15 AM
سلام منم مثل شما کاربر جدیدم
با تحقیقاتی که کردم کروماتیک واسه شروع برای من خوب بود و با توجه به تازه کار بودنم سوان 1040 رو انتخاب کردم ساز کروماتیک هست ولی چینی برای شروع خوب هست موفق باشین

SEDA_S
Wednesday 14 May 2014, 05:20 PM
سلام خوشبختم...

این مدل سوان که گفتی میشه اینترنتی پیداش کرد؟یا کلا ساز در دسترسی هست؟

ehsan_manu
Friday 16 May 2014, 01:24 PM
سلام خوشبختم...

این مدل سوان که گفتی میشه اینترنتی پیداش کرد؟یا کلا ساز در دسترسی هست؟

این مدل ساز همه جا تقریبا هست....همه مدل هاشم سایت درویش خان داره....

liloomi
Friday 16 May 2014, 01:48 PM
سلام
من می خوام ساز هارمونیکا رو یاد بگیرم ولی توی انتخاب ساز گیر کردم
استاد پاکنژاد دو تا ساز پیشنهاد کردن : ملوتون و لری ادلر ، قیمت هر دوشون تقریباً 500 تومنه چون من صدای این دو ساز رو نشنیدم و اصلاً باهاشون کار نکردم می خوام بدونم شما کدوم رو پیشنهاد می کنین ؟
در مورد ساز سوپر 64 نظرتون چیه و می خواستم بدونم الان قیمتش چه جوریه ؟ چون فروشگاه سرنا هم نداشت و گفت قیمت دقیق ندارم

یه سوال دیگه هم داشتم اینکه سیدل ساکسونی چنده و از کجا می شه تهیه کرد
ممنون می شم از دوستایی که توی این مورد حرفه ای هستن راهنماییم کنن !
می دونم اگه صفحه های قبلو بخونم شاید جواب سوالامو بگیرم ولی سرعت نتم انقد پایینه امروز که بی خیالش شدم
یه دنیا ممنون

mohsen741
Tuesday 10 June 2014, 02:25 PM
سلام به همگي....
دوستان توجه داشته باشيم كه ترمولو در واقع دياتونيكي هست كه براي تريموله نوازي طراحي شده....لذا دياتونيكه ترمولو نام داره...

.........................
خوش امد گوييه دير به دوستان تازه وارد...
دوستان به هيچوجه ساز چيني حي سوان نخريد...
................................
در مورد توتس ملو تن و لري ادلر حتما انتخاب ملو تن هست......
.............................
راستي....شونه هاي چوبي در گذشته چوب گلابي پرس شده بودن كه لاك زده ميشدن و تو اب هم حتي مينداختنشون قبل از اجرا كه منافذش پر بشه و صداش عال تر....
اما جديدا از خمير چوب پرس ده و بافتي تقريبا شبيه MDF استفاده مشه كه براحتي در مقابل رطوبت ضعف نشون داده....
دليل انتخاب شونه هاي پلاستيكي يا فلزي يا كامپوزيتهاي ديگر اين است...

.................
ساكسوني هم تنها زماني كه اجراي بسيار حرفه اي دارين ويا ركورد فوق حرفه اي بدردتون ميخوره.....
2 ميليون و هشتصد قيمت داره....
كه شما با خريد سيدل دلوكس كه حدود 1 تومن هست خيلي بهتر جواب ميگيريد.
....
اما باز در خدمتم..

cmsdl
Friday 12 December 2014, 01:23 PM
درود بر همگی
سرانجام، بعد از یه مدت طولانی اومدم نت آهنگ!
دوستان، ساز من گیتاره؛ چند وقتیه میخوام یه سازدهنی هم بخرم.
قصد من، ترکیب صدای سازدهنی با گیتاره!
یکم در این مورد تحقیق کردم و به این نتیجه رسیدم که برای سبک پاپ، سازدهنی کروماتیک مناسبه. (درسته؟)
از سازدهنی، زیاد اطلاع ندارم. تا حالا هم سازدهنی نزدم. ولی برام ساز جالبیه!
ممنون میشم اگه منو در این مورد راهنمایی کنید.
یه چیز خوب میخوام. نمیخوام فردا برام مشکل ایجاد کنه.
مدل با کیفیت و خوش صدایی سراغ دارین؟
توی سایت iranharmonica یه مطلب در رابطه با خرید سازدهنی بود که پس از خوندن اون، تصمیم گرفتم swan 1248 بخرم. مطلب، مربوط به سال 1390 بود. دیروز رفتم یه فروشگاه تا هم قیمت کنم و هم از جلو ببینمش. قیمتش 194 تومن بود. فروشنده گفت، این مدل هایی که من دارم، اصله!
امروز توی نت آهنگ یه جستجویی کردم و دیدم از نظر خیلی از نوازنده ها، swan 1248، ساز زیاد مناسبی نیست.
هنوزم نمی دونم چیکار کنم!
هزینه ای که می تونم پرداخت کنم، 300 تومنه. خودم دوستم ندارم بیشتر از این، هزینه کنم. 300 تومن نهایتشه! حالا اگه مدل خوبی سراغ داشتید که یکم از این مبلغ هم بیشتر بود، معرفی کنید؛ روش فکر می کنم.
با سپاس فراوان

vicenteamigo
Saturday 13 December 2014, 01:12 AM
سلام
دوستان من در زمینه ساز دهنی مبتدی هستم.می خواستم اگر در مورد مدل های کروماتیک هونر اطلاعات دارید خوش صدا ترین مدل و خوش ساخت ترین مدل ها رو از نظر خودتون به من اعلام کنید.اگر قیمت جدید هم داری بی زحمت بگید.

شنیدم ساز های هونر خیلی کیفیت خوبی دارن و می خوام نظر شما عزیزان رو بدونم.محدودیت قیمتم هم تقریبا روی 400 تومن تا 500 هستش

maxoud
Wednesday 17 December 2014, 10:14 AM
سلام دوستان من عضو جدید سایت هستم.چندسالیه گیتار میزنم میخواستم سازدهنی روهم یاد بگیرم.
یه سوال داشتم: امکان داره که سازدهنی کوک نباشه؟ یامشکلی داشته باشه که صداش بهم بریزه؟من یه سازدهنی 24 سوراخه(کروماتیک شاسی دار)، دارم تو یه قسمتش(که صداش زیر میشه ) اصلا نت درست درنمیاد، آهنگ بهم میریزه
و هنگام مکش خیلی زور میبره. هر راهی رو امتحان میکنم نت دلخواهم در نمیاد صدای نتهارو نمیتونم بندکنم
ممنون میشم کسی راهنمایی کنه

- - - Updated - - -

البته اینم بگم که کلاس نمیرم ولی میتونم آهنگو گوش کنم و بزنم .ولی توبعضی از آهنگا که با سازدهنی میزنم کم میارم
نمیدونم مشکل از منه یا سازم

- - - Updated - - -

you3f
Wednesday 17 December 2014, 03:38 PM
سلام
دوستان من در زمینه ساز دهنی مبتدی هستم.می خواستم اگر در مورد مدل های کروماتیک هونر اطلاعات دارید خوش صدا ترین مدل و خوش ساخت ترین مدل ها رو از نظر خودتون به من اعلام کنید.اگر قیمت جدید هم داری بی زحمت بگید.

شنیدم ساز های هونر خیلی کیفیت خوبی دارن و می خوام نظر شما عزیزان رو بدونم.محدودیت قیمتم هم تقریبا روی 400 تومن تا 500 هستش
سلام
اگه بتونی بودجه ت رو حدود 80 تومن بیشتر کنی:
اگه صدا برات در اولویت قرار داره بنظرمن Larry Adler ساز خوشصداییه
صدای SCX سوزوکی هم بشنو اگه تونستی با صداش ارتباط برقرار کنی از Larry adler بهتره.
هر دو در یک سطح قیمتی هستند. من خودم SCX-48 دارم و راضی هستم.
از سایت سُرنا دیدن کنید...

elaheshah
Monday 27 April 2015, 11:08 PM
سلام دوستان
من میخوام تازه شروع کنم نمیدونم چه نوع مارکی برای ساز دهنی کروماتیک بگیرم که قیمتش مناسب باشه و برای شروع خوب باشه ممنون میشم راهنمایی کنید

mamadtaghi
Thursday 30 April 2015, 09:33 AM
سلام من میخوام ساز دهنی شرو ع کنم برای انتخاب نوع ساز راهنماییهای متفاوتی گرفتم کسی هست اطلاعات کامل داشته باشه برای شروع ساز کروماتیک بهتره یا دیاتونیک یا ترمولو ممنون میشم؟؟؟؟

ghahremannn
Friday 20 November 2015, 06:26 PM
سلام دوستان من تازه وارد این سایت شدم
لطفا کسانی که در باره سازدهنی سوان 1248 طلایی SWAN دوازده سوراخه اطلاعات مناسبی دارن کمکم کنند.
به نظرتون ارزش داره 150 بدم این ساز رو بخرم؟ من در حال حاظر 200 بیشتر نمیتونم هزینه کنم. میخوام سازم کروماتیک باشه. آخه خیلی ها دائم کفتن ساز خوبی نیست ولی بعضیا ازش راضین لطفا کمکم کنید.
ممنون

mohsen741
Monday 14 December 2015, 01:24 AM
سلام به همگی.
امیدوارم تو این سه هفته پول روی پولتون گذاشته باشین و ساز خوبی خریده باشین.

kuomars
Friday 23 September 2016, 05:10 PM
با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
واقعیتش بنده همه پستها را خواندم و از راهنمایی دوستان بخصوصقا محسن گرامی بهره بردم و سپاس فراوان. من سعی میکنم درک واقعی از استعدادم و زمان و غیره داشته باشم و دوست دار این ساز از نوع کروماتیکش را در حد همان استعداد یاد بگیرم...که میشود چیزی در حد یک سرگرمی خوب و دوست داشتنی...با توجه به خواندن پستها به این نتیجه رسیدم ساز نسبتا ارزان چینی بدرد نمیخورد...بعضی از سازهایی هم که دوستان معرفی کردند قیمت بالایی دارد که واقعیتش نه با استعدادم و نه با جیبم هم خوانی دارد...نهایتا ساز در حد متوسطی مثل هونر 270 یا 260 را بنظر مناسب دیدم و از ایندو با توجه به حرفای آقا محسن 260 را مناسبتر...قیمت آنهم 450 است و قیمت 270 هم 550...خیلی ممنون میشم بنده را راهنمایی کنید که تصمیمم درست است یاخیر؟..از همه دوستان کلی ممنونم

- - - Updated - - -

با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
واقعیتش بنده همه پستها را خواندم و از راهنمایی دوستان بخصوصقا محسن گرامی بهره بردم و سپاس فراوان. من سعی میکنم درک واقعی از استعدادم و زمان و غیره داشته باشم و دوست دار این ساز از نوع کروماتیکش را در حد همان استعداد یاد بگیرم...که میشود چیزی در حد یک سرگرمی خوب و دوست داشتنی...با توجه به خواندن پستها به این نتیجه رسیدم ساز نسبتا ارزان چینی بدرد نمیخورد...بعضی از سازهایی هم که دوستان معرفی کردند قیمت بالایی دارد که واقعیتش نه با استعدادم و نه با جیبم هم خوانی دارد...نهایتا ساز در حد متوسطی مثل هونر 270 یا 260 را بنظر مناسب دیدم و از ایندو با توجه به حرفای آقا محسن 260 را مناسبتر...قیمت آنهم 450 است و قیمت 270 هم 550...خیلی ممنون میشم بنده را راهنمایی کنید که تصمیمم درست است یاخیر؟..از همه دوستان کلی ممنونم

Defunct
Wednesday 5 October 2016, 02:34 PM
از نظر من شما با نصف این پول یه دیاتونیکه 10 سوراخه بگیری خیلی بهتره... علتش هم اینه که با 400 تومان یه جنس خیلی متوسط کروماتیک میگیری ولی با نصف قیمتش یه مدل نسبتا خوب هارپ... مزیته هارپ هم اینه که تکنیکای به مراتب زیبا تری داره و خیلی هم خوشدست تره. به علاوه شما بند کردن رو یاد بگیری تقریبا یه کروماتیک داری.
ولی اگه فرض کنیم که هیچ هارپی وجود نداره و فقط به کروماتیک علاقه دارید من 260 رو پیشنهاد می کنم.
ولی بازم میگم، حتما به مزایا و معایب هارپ و کروماتیک دقت کنید و بهترین گزینه رو انتخاب کنید.
موفق باشید

adibe1396
Sunday 21 May 2017, 02:38 PM
سلام دوستان
یک راهنمایی فوری می خوام لطفاااا
یکی از دوستان از آلمان می خواد برگرده و من میخوام بهشون سفارش بدم برام سازدهنی کروماتیک بیارن منتها نمیدونم دقیقا چه مدلی از برند هوهنر رو سفارش بدم. چی پیشنهاد میدید؟؟
خیلی خیلی ممنون میشم امشب یا فردا صبح بتونم بهشون سفارش بدم.

Defunct
Monday 22 May 2017, 10:32 PM
سلام... این ها خیلی خوبن
Super 64
Super64x
Misterklasse
270

- - - Updated - - -

سلام... این ها خیلی خوبن
Super 64
Super64x
Misterklasse
270

adibe1396
Wednesday 24 May 2017, 07:38 AM
سپاس

hamid19023
Sunday 18 March 2018, 08:05 PM
سلام دوستان
من یه مدته کوتاهیه که شروع کردم به یادگیری سازدهنی. با swan1664 کار می‌کنم اما اصلا ازش راضی نیستم ساز خوبی نیست. ساز 16 ساراخه خوب میخوام اما نمی‌دونم چی بگیرم. مخصوصا که قیمت سازها بالاست و منم توان خرید بالا ندارم. دو تا ساز تو ذهنم هست کروماتیک 16 سوراخه ایستاپ که مدلش یادم نیست. و سوزوکی chromatix scx 64 البته تفاوت قیمتشون هم بالاست لطفا من رو راهنمایی کنید این سازها چطور هستند و تو همین رنج قیمت چه ساز دیگه‌ای میشه خرید.

omidepp
Monday 8 July 2019, 09:03 AM
سلام دوستان
من یه مدته کوتاهیه که شروع کردم به یادگیری سازدهنی. با swan1664 کار می‌کنم اما اصلا ازش راضی نیستم ساز خوبی نیست. ساز 16 ساراخه خوب میخوام اما نمی‌دونم چی بگیرم. مخصوصا که قیمت سازها بالاست و منم توان خرید بالا ندارم. دو تا ساز تو ذهنم هست کروماتیک 16 سوراخه ایستاپ که مدلش یادم نیست. و سوزوکی chromatix scx 64 البته تفاوت قیمتشون هم بالاست لطفا من رو راهنمایی کنید این سازها چطور هستند و تو همین رنج قیمت چه ساز دیگه‌ای میشه خرید.

باسلام، منم هم دقیقاً همین سوال را دارم، امیدوارم با اینکه مدتها از تاریخ این پست گذشته است اما کسی بزرگواری کند و پاسخگو باشد
بین دو مدل east top T1248 F و Suzuki Chromatix Scx-48 با اینکه اختلاف قیمتشون تقریباً زیاده کدوم رو برای یک مبتدی پیشنهاد می دید
و اینکه آیا East top قابل اطمینان هست از لحاظ کیفیت یا خیر؟ ممنون.

hamid19023
Monday 8 July 2019, 09:35 AM
باسلام، منم هم دقیقاً همین سوال را دارم، امیدوارم با اینکه مدتها از تاریخ این پست گذشته است اما کسی بزرگواری کند و پاسخگو باشد
بین دو مدل east top T1248 F و Suzuki Chromatix Scx-48 با اینکه اختلاف قیمتشون تقریباً زیاده کدوم رو برای یک مبتدی پیشنهاد می دید
و اینکه آیا East top قابل اطمینان هست از لحاظ کیفیت یا خیر؟ ممنون.

سلام دوست عزیز من پارسال برای خرید ساز دهنی از یک معلم این ساز (جناب آقای استاد محسن مهاجر) مشورت گرفتم. توی اون مشورت متوجه شدم فارق از ویژگیهای ساز که برای به خصوص افراد حرفه‌ای مهمه، مهمترین موضوع اینه که ساز استاندارد باشه و تست بشه و به صورت دوره‌ای فیکس بشه. من نهایتا از موسسه دکتر سازدهنی یک seydel deluxe خریدم که یک ساز دوازده سوراخه است و خود جناب مهاجر ساز رو برای من تست کردند. و یه مدت پیش خود ایشون آموزش دیدم و متاسفانه دیگه وقت بهم اجازه نداد آموزشگاه برم و الان منتظرم دوباره وقت با من یاری کنه و مجدد پیش ایشون برم. می‌تونید از ایشون کمک بگیرید و مشورت بخواهید.
آیدی اینستاگرام ایشون: mohsen_mohajer