PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چگونه بهتر بزنیم و بخوانیم

buny
Tuesday 26 October 2010, 10:38 PM
سلام دوستان

دوستان من نمیدونم چرا بعضی وقتها که گیتار میزنم اصلا خودم لذت نمیبرم.انگار دارم میزنم روی قابلمه!

ولی وقتی یه مدت نمیزنم بعد میرم میزنم حسابی حال میکنم.

مشکل از کوک گیتار هم نیست .سیم ها هم خوب هستند.

ایا این مشکل برای شما هم پیش اومده؟

به نظر شما راهی برای بهتر نوازیدن هست که خود ادم هم همیشه لذت ببره؟؟

Vai
Tuesday 26 October 2010, 11:23 PM
سلام دوستان

دوستان من نمیدونم چرا بعضی وقتها که گیتار میزنم اصلا خودم لذت نمیبرم.انگار دارم میزنم روی قابلمه!

ولی وقتی یه مدت نمیزنم بعد میرم میزنم حسابی حال میکنم.

مشکل از کوک گیتار هم نیست .سیم ها هم خوب هستند.

ایا این مشکل برای شما هم پیش اومده؟

به نظر شما راهی برای بهتر نوازیدن هست که خود ادم هم همیشه لذت ببره؟؟

بله هست و اون هم تمرین کردن و یادگیری تکنیک های مختلفه که به بهتر شدن نوازندگی شما کمک میکنه و باعث میشه همیشه از نواختن لذت ببرید

2HM
Tuesday 26 October 2010, 11:35 PM
درود
برای من هم زیاد اتفاق افتاده و دلیل این موضوع هم بی علاقه شدن و بدون شوق نواختن است.برای رفع این مشکل بهتره سبک های مختلف رو فرا بگیرید که توی سازتون تنوع داشته باشید.البته اگر قادر به فراگیری سازهای مختلف هم باشید که خیلی بهتره.
یاحق

netmooteler
Wednesday 27 October 2010, 01:18 AM
درود
به نظر می رسه که پاپ کار می کنی دوست من..
اگه سعی کنی بجز ریتم زدن ترانه ها رو با آرپژ های متنوع سبک کلاسیک ، اجرا کنی هم باعث تنوع می شه هم می تونی اذت بیشتری از ساز زدن ببری ...

buny
Wednesday 27 October 2010, 12:06 PM
ممنون از نظراتتان

راستش بله من دارم پاپ کار میکنم و تازه دارم وارد کلاسیک میشوم

فکر میکنم چون اهنگ ها و اکورد هاشون را حفظ نمیکنم و از رو میزنم شاید لذت نمیبرم

buny
Thursday 4 November 2010, 10:01 PM
با عرض سلام خدمت دوستان

راستش من کلاسیک را شروع کردم اما استادم از رو نت شروع نکرد .اومده رو هر ه حرف اهنگ یه نت موسیقی گذاشته مثلا فا یا لا دیز .این نمونه از اموزش چه نوع اموزشی هست مثلا::روی گل گلدون اومده گفته می و بعد سی و ...

کسی اطلاعاتی راجع به این نوع اموزش میدونه؟؟؟اصلا اسمش چی هست؟

2HM
Friday 5 November 2010, 12:09 AM
سلام
دقیقا منظورتون رو متوجه شدم.
یکی از دوستان من هم استادش همینطور تدریس میکرد.
البته من از استاد شما خبر ندارم.ولی به نظر من اینا همش کلک پوله و فقط برای وقت تلف کردنه.وگرنه من اون زمان که کلاس گیتار میرفتم توی 5 جلسه استادم تمام مطالب ابتدایی از نت خوانی گرفته تا ریتم و آکورد رو بهم گفت.

SOBHANTOTo3
Friday 5 November 2010, 05:42 AM
كاملا
من هم همچين حسي دارم وقتي يك قطعه رو بعد يك مدت مي زنم خيلي بهتر مي زنم و چون كاملا راحتم به زيباي قطعه بيشتر فكر مي كنم

buny
Friday 5 November 2010, 10:17 AM
با تشکر از پاسختون

استادم گفته که تو 8 جلسه کاملا نت و ... را اموزش میدم و میتونی هر ملودی رو بزنی . من میخواستم بدونم ایا جایی این جور ملودی پیدا میشه که فعلا من بیکارم بزنم (تو اینترنت)؟اخه نت را نمیتونم بخونم.

blackover
Friday 5 November 2010, 11:21 AM
با تشکر از پاسختون

استادم گفته که تو 8 جلسه کاملا نت و ... را اموزش میدم و میتونی هر ملودی رو بزنی . من میخواستم بدونم ایا جایی این جور ملودی پیدا میشه که فعلا من بیکارم بزنم (تو اینترنت)؟اخه نت را نمیتونم بخونم.
سلام دوست من
شما قبل از اینکه قطعه ای رو اجرا کنی باید یه چند دوری نتشو بخونی بعد اجراش کنی.

buny
Friday 5 November 2010, 12:16 PM
بله متوجه هستم دوست من

منظور من این است که مثلا (گل) باید اول سیم می و سپس سیم سی را به صدا در بیاوریم که میشود

به این شکل می(سیم می) دو(سیم سی) اینحوری ملودی هم هست یا خیر ؟
گ ل

من عجیب غریب یاد گرفتم دیگه

blackover
Saturday 6 November 2010, 12:44 PM
بله متوجه هستم دوست من

منظور من این است که مثلا (گل) باید اول سیم می و سپس سیم سی را به صدا در بیاوریم که میشود

به این شکل می(سیم می) دو(سیم سی) اینحوری ملودی هم هست یا خیر ؟
گ ل

من عجیب غریب یاد گرفتم دیگه
من متوجه ی منظورت نشدم دوست گرامی.بیشتر توضیح میدی؟

buny
Saturday 6 November 2010, 07:35 PM
سلام دوست خوبم

نمیدونم چطور توضیح بدم ولی استاد من اومده هر سیم گیتار را در هر فرت یک نت قرار داده مثلا سیم اول از پایین که می میباشد اگر فرت اول را بگیریم صدای فا میدهد و فرت دوم صدای فا دیز و به همین ترتیب .
بعد به من این طوری داره اموزش میده که ملودی بزنم میخواستم اسم روش و اگر جایی این نمونه ملودی هست رو پیدا کنم.

buny
Thursday 30 December 2010, 09:19 PM
سلام به همه دوستان .

یه سوال دارم نمیدونم جای درستی نوشتم یه نه؟ چطوری ریتم یه اهنگ رو خوب و مثل خودش بزنیم منظورم اینه که یعنی سرعت ریتم و چطوری با اهنگ ست کنیم ؟

2- این تکنیک های گیتار استادی داره ؟استاد من میگه تکنیک پاپ رو باید ببینی .بعد میگه تکنیک رو کسی یاد نمیده ؟ایا درست میگه؟؟؟؟

دوستان ممنون میشم پاسخ بدید

blackover
Thursday 30 December 2010, 09:34 PM
سلام دوست خوبم

نمیدونم چطور توضیح بدم ولی استاد من اومده هر سیم گیتار را در هر فرت یک نت قرار داده مثلا سیم اول از پایین که می میباشد اگر فرت اول را بگیریم صدای فا میدهد و فرت دوم صدای فا دیز و به همین ترتیب .
بعد به من این طوری داره اموزش میده که ملودی بزنم میخواستم اسم روش و اگر جایی این نمونه ملودی هست رو پیدا کنم.
سلام دوست عزیز
اسم روشو نمی دونم،ولی این روش درست.این الگوی دسته ی گیتار:
You can see links before reply

blackover
Thursday 30 December 2010, 09:45 PM
برای ست کردن آهنگ با ریتم زدنت می تونی از مترونوم استفاده کنی.
استاد من که تکنیکها رو یاد میده.تازه معنی نداره که میگه تکنیکو کسی یاد نمی ده.پس واسه چی کلاس میری؟

musical_destination
Friday 31 December 2010, 10:40 AM
اگه آدم عاشق نوازندگی باشه از هر لحظه استفاده میکنه که علم موسیقی اش را بالا ببره . برای ایجاد علاقه سعی کن یه آهنگ و با ریتمهای مختلف و گامهای مختلف اجرا کنی .
من یادمه اولین جلسه الفبای موسیقی رو به من گفتن دومین جلسه جای قرارگیری نتها و نحوه قرار گیری یعنی جلسه سوم من نتها رو خط میزان و نتهای روی دسته رو بلد بودم . برای یاد گیری کلاسیک هیچ کلکی جایز نیست فقط خودتی و نت جلوت .
برای همسان نمودن ریتم با خوندنت هم کلکی وجود نداره اینقدر باید گوش کرده باشی و زده باشی تا عادت کرده باشی . من که خودم بیشتر تکنیکا و ریتما رو یاد گرفتم . این جوری حال و لذتش هم بیشتره
این جمله آخر از استادم ( روی پاپ زیاد وقت نذار اول تا آخر ریتم و آ:ورد و یاد میگیری ولی کلاسیک تا تمرین نکنی و وقت نذاری به جایی نمیرسی برای دل خوشی هم ملودی های ایرانی خوبند. در ضمن اینجا برای گیتار کلاسیک نه پاپ .

elykak
Thursday 13 January 2011, 12:19 PM
می دونم منظورت چیه... داره فقط بهت ملودی زدن یاد میده... من تا جایی که می دونم تو اینترنت همچین چیزایی رو نمی تونی پیدا کنی... بهترین راه اینه که خودت آهنگو گوش کنی و از روش ملودی هاشو در بیاری... البته تا اونجا که من میدونم این کار "روش" محسوب نمیشه... !

asir_gham
Thursday 13 January 2011, 02:09 PM
سلام
من وقتی گیتار می زنم که حسش رو داشته باشم، چون اون موقع آدم روحیه برای زدن داره!
یک نکته که دوستمون گفت باید تکنیک های مختلف گیتار رو یاد بگیری.
تا وقتی که زدن رو خوب یاد نگرفتی خوندن رو شروع نکن چون زده میشی!