PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نمونه کار آهنگسازی firzi

firzi
Friday 29 October 2010, 04:57 PM
سلام به دوستای گل نت آهنگی
به درخواست یکی از دوستان که برای ویژه برنامه ی نماز به من پیشنهاد کار داده بودن من این آهنگ رو برای این برنامه آماده کردم.
دوستان خوشحال می شم نظرتون رو بدونم.
البته شعرش هم در مورد نماز هستش.
اگه خواستین بگید براتون می زارم.:am
بخاطر کیفیت هم ببخشید ogg کردم کیفیتش پایین اومده.(دایال آپی ایم دیگه:5:)
You can see links before reply

amir0172
Friday 29 October 2010, 06:21 PM
عالی بود موفق باشی

oxygenx
Friday 29 October 2010, 08:16 PM
ممنون...
خوب بود Firzi جان...
با چه کیبردی زدی؟
خوب در اومده...

firzi
Friday 29 October 2010, 09:09 PM
ممنون...
خوب بود Firzi جان...
با چه کیبردی زدی؟
خوب در اومده...

pa800

kak_maki_new
Saturday 30 October 2010, 09:22 AM
درود دوست عزيز ...خيلي زيبا بود و خيلي هم خوب و قانوني شروع كردي آهنگ رو كه خيلي خوشم اومد....ملودي ها هم خيلي زيبا بودن
فقط اي كاش ريتم رو صداش رو پايين تر و ملودي رو بالاتر ميبردي و از پاساژ هاي بيشتري واسه درام استفاده ميكردي و اكسنت هم خيلي كم ديدم .....اما شروع و پايان خيلي خوبي داشت ...موفق باشي ...استعدادت خوبه ....آفرين
بدرود

firzi
Saturday 30 October 2010, 01:41 PM
درود دوست عزيز ...خيلي زيبا بود و خيلي هم خوب و قانوني شروع كردي آهنگ رو كه خيلي خوشم اومد....ملودي ها هم خيلي زيبا بودن
فقط اي كاش ريتم رو صداش رو پايين تر و ملودي رو بالاتر ميبردي و از پاساژ هاي بيشتري واسه درام استفاده ميكردي و اكسنت هم خيلي كم ديدم .....اما شروع و پايان خيلي خوبي داشت ...موفق باشي ...استعدادت خوبه ....آفرين
بدرود

سلام مانی جان
شما لطف داری
من صدای ملودی رو بخاطر این کم کردم تا گروهی که می خوان بخونن آهنگ رو پر کنن.
راستش این کار کامل تموم نشده بخاطر همین از بچه ها می خوام نظر بدن تا مشکلاتش رو رفع کنم.
ممنون از نظرات خوب و سازنده شما عزیزان.:am

MA_Happy
Saturday 30 October 2010, 05:11 PM
سلام،آیا تو کل این آهنگ را با کیبورد اجرا کردی؟خیلی عالی بود،ممنو.نتشم بزار

Acoustic
Sunday 31 October 2010, 06:59 PM
ممنون .. ببخشید من یه چند روزی نبودم !

من از ساختار کارت خوشم اومد خیلی خوب بود . ولی ای کاش ملودی یا یه خورده به ایرانی نزدیک تر میشد یا کلا سبک New Age میساختی . الان تم کار عربی شده به نظرم . البته اینم قشنگه :53:

firzi
Monday 1 November 2010, 02:53 PM
سلام،آیا تو کل این آهنگ را با کیبورد اجرا کردی؟خیلی عالی بود،ممنو.نتشم بزار

سلام
بله
نت نویسی نکردم.
چون الآن درگیر کنکورم.:am

blackover
Monday 1 November 2010, 03:10 PM
خیلی جالب بود.اصلن حس نمیشه که همش با یه کیبورد!:39:

HamedSedighi
Monday 1 November 2010, 04:37 PM
درود
اکسلنت:41:
من اشکال خاصی در مجموع کار نشنیدم
به نظرم خوبه . نیاز به تغییرات اساسی ندارد

علی محمدی
Monday 1 November 2010, 07:59 PM
از نظر بنده کار عالی بود .frizi جان
از نظر فنی نیز اساتید نظر دادند خصوصا جناب Arckey (You can see links before reply) که فنی هستند. بنده از نظر ریتم و صدا زیاد فنی نیستم .فقط پیشنهاد میدهم ، اگر این کار در یکی از دستگاههای ایرانی تنظیم میشد بهتر بود و اگر از ریتم 2/4 که با دف نیز همراه بود بهتر میشد. و صدای نی در ترکیب صداها.
روی هم رفته کار بسیار عالی و بی نقص است . نماز خودش یک موسیقی روحانی نیاز دارد.
البته میشود تعبیری بر این کرد که بیشتر حالات نماز به موسیقی عربی نزدیکتر است ولی ما دستگاه ها و آوازهایی در موسیقی داریم که نظیر آن وجود ندارد. مانند دستگاه بیات ترک که مرحوم موذن زاده نیز در این دستگاه اذان معروف خود را سر داده اند.
اگر برایتان امکان داشت و مشکلی از بابت رویت متن شعر نباشد ، خوشحال میشوم که ان را داشته باشم.

Dj_MAN
Monday 1 November 2010, 08:37 PM
خوبه ... البته من اصولا موافق کیبورد نیستم . جون از اونجا که خیلی از کارها رو خودش انجام میده آدم رو مصرفی بار میاره . و در ضمن همه کار نمیتونه اورجینال و مال خود آدم باشه مگه اینکه خیلی حرفه ای باشی و تمام اجزاء رو به سیستم ارگ نت دهی کنی . مثل درامز ها و بیس ها و پاساژها و هارمونی وووو
البته حس آهنگسازی خوبی دارید . پیشنهاد میکنم از سازها وسمپل های ایرانی استفاده بشه .... شما احتمالا با دیدن بانک برنامه های Quantom leap RA و Ethno world 3 شگفت زده خواهید شد .
این اهنگ اگه برای نماز هست چرا اینهمه ریتمش بالاست . ( بخشید ) بیشتر شبیه اهنگهای مورد استفاده توی شوهای عربی میمونه . اگه من بودم با کامپیوتر و با ضبط سازهای مثل نی - تار - کمانچه - دف - و با استفاده از دو نرم افزار بالا این کار رو تهیه میکردم . تنها ایراد مهمی که میتونم بگیرم اینه که با توجه به اینکه این کار با کیبورد ساخته شده اون حالت سرزندگی سازهای زنده توش به چشم نمی خوره و به همون دلیل دارای ترک باس الکترونیکی هست که حس ریتم رو به ادم منتقل میکنه . در صورتی که با توجه به هدف ساخت آهنگ اینگونه نباید باشه . در ضمن باید کل اهنگ حالت سوررئالیسم و فرا زمانی و خیال انگیز داشته باشه . مگه اینکه اهنگ برای یه برنامه خیلی شاد و سرزنده باشه .
استرینگها خوب کار شدن . همینطور ملودی ها خوب به هم میان . ولی درامز و بیس با وجود اینکه حرفه ای هست اگر از کیتهای خاورمیانه ای استفاده میشد بهتر بود . درضمن بیس این کار بهتر بود که از دل ملودی و هارمونی بیرون می اومد نه اینکه یه ترک و ساز جدا داشته باشه
در کل امیدوارم امثال شما توی این مملکت زیاد بشن که موسیقی مون یه تکونی بخوره !!!
:19:

arashkorg
Tuesday 2 November 2010, 08:20 AM
بسیار عالی و زیبا
فقط اگر صدای ملودی بالاتر بره زیبا تر خواهد شد
البته اینم نظر شخصی هستش
واقعا لذت بردم
ممنون

Amir Akbari
Thursday 4 November 2010, 09:14 PM
درود بر تو دوست نازنینم کاری که زحمت ساخت و اجرای زیباش رو کشیده بودی شنیدم،
بگذار از اولش آغاز کنم صدای سنجی که در پاساژ شروع بکار بردی و تا شروع ملودی ادامه داره به نظرم
زیباتر میشد اگر زودتر شروع میشد و هنگامی که ملودی آغازین رو اجرا میکنی تموم میشد، به صدا ها زیاد
افکت دادی در آغاز و بخصوص در زمان 1:55 تا 2:18 که از چند ساز استفاده کردی سخت میشه نوع سازها
رو تشخیص داد کمی با هم تداخل پیدا کردند بهتر میشد اگر صداها رو در دوباند تقسیم میکردی،
از استرینگ بخوبی به عنوان زیر صدا استفاده کردی بخصوص زمان سکوت خواننده که خیلی خوب و مناسب
اجرا کردی این سبک رو بیشتر در آهنگهای ترکی (با ریتم عربی) شنیدم، انتخاب سازها همخوانی خوبی با
کل آهنگ داشت،
برات بهترینها رو آرزو دارم دوست من و امیدوارم همیشه پیروز باشی .