PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نی باد فتق میاره ؟

saeedd
Monday 1 November 2010, 12:52 AM
آیا نی در دراز مدت باد فتق می اورد ؟ :43:

saeedd
Monday 1 November 2010, 11:46 PM
عجیبه کسی جواب این سوالو نمیدونه ؟!

من به خاطر این موضوع شروع کردن نی رو کنار گذاشتم ایا صحت داره ؟

reaf
Friday 14 January 2011, 06:53 PM
سلام دوست عزیز

کسی جوابت رو تمیده برا اینکه سئوالت مسخره به نظر میاد . من از سال 1363 نی میزنم و از این مدت حدود 8 سالش رو شدیدا روزی بالا 5 تا 8 ساعت تمرین داشتم ولی تا به حال اینی که شما گفتید رو تجربه نکردم .

شما برو نی ات رو بزن به خرافات و جفنگیات هم گوش نده ....

REZ
Friday 14 January 2011, 09:13 PM
در دراز مدت و کوتاه مدت نداره و این اتفاق نمی افته خیالتون راحت باشه.
ولی هر ساز بادی رو اگر اشتباه بزنید این احتمال وجود داره .
در مورد سازهایی مثل ترومپت و ترومبون این احتمال بالاتر و در مورد سازی مثل نی این احتمال بسیار بسیار پایینه.

blackover
Friday 14 January 2011, 09:26 PM
فکر کنم باید یه بخش پزشکی هم به انجمن اضافه بشه:5:

Noushin
Friday 14 January 2011, 09:37 PM
دوست عزیز ما یه سری بیماری داریم به اسم بیماری نوازندگان! شما اگر به مواردی مثل گرم کردن، ورزش، استراحت، تمرینات مختلف ذهنی در حین تمریناتت دقت کنی احتمال بروز به این بیماری و بیماری های ناشی از نوازندگی به حداقل می رسه.

tirazhe
Saturday 15 January 2011, 12:29 AM
من یه بار خواستم از یه دودوک صدا درارم نزدیک بود این اتفاق برام بیافته!

آه نی
Saturday 15 January 2011, 04:18 AM
درود

من حدود 15 ساله که دارم ساز نی میزنم که خوشبختانه دچار هیچ عارضه ای نشده ام

M_T
Saturday 15 January 2011, 09:21 AM
سلام
این باد فتق مربوط به همه سازهای بادی نمیشه.
مثلا شامل نی و فلوت نمیشه.
ولی دودوک چون خیلی باید درش بدمی و زور و نفس قوی می خواد به آدم فشار میاره و ممکنه اختلالاتی ایجاد کنه.
فکر کنم ساکسیفون های بزرگ هم همینجور باشه.

موفق باشید

onlyjuve
Monday 7 February 2011, 11:40 PM
:21::21::21::39::39::39::39:

QOPUZ
Wednesday 23 February 2011, 10:01 AM
سلام
این باد فتق مربوط به همه سازهای بادی نمیشه.
مثلا شامل نی و فلوت نمیشه.
ولی دودوک چون خیلی باید درش بدمی و زور و نفس قوی می خواد به آدم فشار میاره و ممکنه اختلالاتی ایجاد کنه.
فکر کنم ساکسیفون های بزرگ هم همینجور باشه.

موفق باشید
منم وقتي مي خواستم بالابان(دودوك) ياد بگيرم همين سوال ذهنمو مشغول كرده بود كه آيا بالابان ميتواند اختلالاتي در بدن ايجاد كند؟ و اين سوال رو من از استادم و چند نفره ديگه كه همشون بالاي 10 سال بود كه بالابان ميزدند پرسيدم و همشون گفتند تا حالا هيچ مشكلي براشون پيش نيامده ، استاده من كه 26 ساله داره بالابان ميزنه هيچ مشكلي تا حالا نداشته.

mehravar
Wednesday 20 February 2013, 11:32 PM
سلام دوستان ...ایا کسی میدونه بهترین استاد در شیراز کی هست؟ ممنون اگه بگید.........

jafarzangeneh
Saturday 23 February 2013, 11:14 AM
در شیراز سالها قبل استاد نعمت اللهی به روش سینه به سینه تدریس می کردند و خیلی عالی هستند . همچنین آقای عظیمی که از شاگردان استاد ناهید هستند نیز هستند . این اطلاعات من مال ده سال پیشه الان نمی دانم هستند یانه در هر حال شما خبر بگیر و به ما هم اطلاع یده مخصوصا اینکه آقای نعمت اللهی ردیف مکتب اصفهان به روایت مرحوم استاد عباس کاظمی را تدریس می کردند که آن موقع نوارهای این ردیف با اجرای ایشان مانند اسرار و رموز صوفیان فقط در اختیار شاگردان وی بود و نمی دانم چه سری بود که تحت هیچ شرایطی حاضر به ارائه ان به افراد دیگر نبودند .خود من بعد از چند سال خود اموزی مدتی شاگرد آقای عظیمی بوده ام .بعد با آقای سلطانپور ادامه دادم و ردیفهای منوچهر لشگری را کار کردم .آقای عظیمی با اینکه از همه بهتر بود ولی کمی بد خلق بود ولی آقای سلطان‍ور خوش اخلاق و مشوق بودند .البته آقای نعمت اللهی را تجربه نکردم ولی نوازندگیشان را از نزدیک دیده ام که بسیار عالی است .حتی شایع هست که با استاد شجریان هم در سالهای خیلی دور کنسرتی اجرا کرده اند که نمی دانم چقدر صحت دارد.این مطالب مربوط به زمانی است که من در سالهای ۷۸ تا ۸۲ در شیراز دانشجو بودم .

mehravar
Saturday 23 February 2013, 11:24 PM
مرسی از راهنمایی شما