PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال: ويبراسيون

hichnafar
Thursday 10 May 2007, 06:02 PM
سلام
يك سؤال داشتم خوشحال مي شم كمكم كنيد:
براي ويبراسيون بيشترين لرزش روكدوم قسمت دست واردمي شه؟

arshia119
Thursday 10 May 2007, 07:29 PM
درویبراسیون باید انگشت ها رل خیلی نرم روی سیم ها بگذارید واز اول مچ دست کم کم شروع میشه وقتی به انگشتان میرسه بیشتر میشه

Hes_r
Friday 11 May 2007, 04:38 AM
ویبراسیون در واقع لرزش انگشت روی سیم هست ک هبرا لطی? و زیبا کردن نت هستش

حالا خیلیا از مچ شروع میکنن ولی مهم توی همه ی اینا یکسان بودن و زیا بودن این لرزش هستش

مو?ق باشی

n.roomi
Friday 11 May 2007, 10:37 PM
از مچ باید شروع بشه اونجوری که استاد من میگه

akanani
Monday 8 October 2007, 09:35 AM
ویبراسیون بهتره با مچ زده بشه یا ناکل بیشترین نقش رو داره؟

Amir
Monday 8 October 2007, 09:40 AM
به نظر من هم باید از مچ شروع بشه

akanani
Monday 8 October 2007, 09:43 AM
نظر من هم با مچ است چون حرکت مچ به بزرگ بودن ویبراسیون کمک میکنه

دوستان دیگر نظری ندارن ؟؟

Hmd_N
Monday 8 October 2007, 12:18 PM
فکر کنم اصولیشم همینه که با مچ شروع بشه !

Hes_r
Monday 8 October 2007, 01:22 PM
توی هر سه حالت ویبراسیون به انگشت ها ختم میشه .

که بهترینش شروع از مچ هست .

پاگانینی
Tuesday 9 October 2007, 10:58 PM
در ویبراسیون تحرک در اولین مفصل انگشت حائز اهمیت است

akanani
Wednesday 17 October 2007, 10:34 AM
دوستان سلام

من یک نظر خواهی می خواستم از تمامی دوستان چه سنتی کار و چه کلاسیک کار داشته باشم .

بارها دیده می شود که چه ویالنیستهای چیره دست و چه هنرجوهایی که 2-3 سال ویالن می زنند . در قطعات از اول تا آخر قطعه تمامی 4 تا انگشتان آنان حالت ویبراسیون را انجام می دهند . سئوال من این است که :

1- آیا ویبراسیون در قطعات نشانه ای دارد ؟ مثل نت های تزینی
2- آیا ویبراسیون منشاء تجربی دارد ؟ یعنی هنرمند خودش می داند کجای قطعه از ویبراسیون استفاده کند .
3- آیا ویبراسیون کلا احساسی است ؟ یعنی هیچ قائده و قانونی ندارد هر کجا که بخواهند از ویبراسیون استفاده می کنند ؟

لطفا دوستان نظرتان را درباره این سه سئوال فقط پاسخ دهید . این سه سئوال جمع بندی این تاپیک است که بحثش را می خواهیم در این سه سئوال نتیجه گیری کنیم . خواهشا از تعاریفی که به این سه سئوال ارتباطی ندارد جددا خودداری فرمائید

با تشکر

moorcheh
Wednesday 17 October 2007, 05:11 PM
بارها و بارها در تاپيكها در مورد ويبراسيون بحث شده است،حتي در اين مورد تاپيكهاي مخصوصي هم وجود داشته است.از مديران وكاربران عزيز خواهشمندم كه از مطرح نمودن سوالهاي تكراري و جوابهاي تكراري تر پرهيز كنيد.
با كمي دقت در همين سايت و خواندن تاپيكهاي قبلي ميشود از اتلاف وقت خود و ديگر كاربران جلوگيري كرد.

akanani
Wednesday 17 October 2007, 07:50 PM
بارها و بارها در تاپيكها در مورد ويبراسيون بحث شده است،حتي در اين مورد تاپيكهاي مخصوصي هم وجود داشته است.از مديران وكاربران عزيز خواهشمندم كه از مطرح نمودن سوالهاي تكراري و جوابهاي تكراري تر پرهيز كنيد.
با كمي دقت در همين سايت و خواندن تاپيكهاي قبلي ميشود از اتلاف وقت خود و ديگر كاربران جلوگيري كرد.

آقای مورچه من دقیقا می دانم چندین بار درباره این موضوع تاپیک هست شما فقط لطف کن اگر می خواهین درباره این سه تا سئوال نظرتان را اعلام کنید ما در اصل نظر سنجی می خواهیم نه تعریف ویبراسیون که شما می گی قبلا ازش تعریف شده

با تشکر

shahrum
Saturday 20 October 2007, 02:13 PM
ويبراسيون تنها از مچ انجام ميشود و اين تنها بستگي به تبحر شما دارد، سعي نكنيد ويبره را ايجاد كنيد خودش به طور اتوماتيك بايد ايجاد شود.

akanani
Sunday 21 October 2007, 10:21 AM
ويبراسيون تنها از مچ انجام ميشود و اين تنها بستگي به تبحر شما دارد، سعي نكنيد ويبره را ايجاد كنيد خودش به طور اتوماتيك بايد ايجاد شود.

دوست عزیز سلام ضمن خوش آمد گویی به شما . لطف می کنید نظرتان را در مورد سه تا سئوال زیر هم به انجمن بگین یعنی در صال یک نظر سنجی است من هدفم این نیست که تعریف ویبراسیون را دوباره دوستان بازگو کنن . یک جمع بندی از کل مطالب این تاپیسک را در سه تا سئوال آوردم که دوستان لطف کن فقط نظرشان را در مورد این سه سئوال بازگو کنن .

موفق باشی

moorcheh
Monday 22 October 2007, 03:33 PM
دوستان سلام

من یک نظر خواهی می خواستم از تمامی دوستان چه سنتی کار و چه کلاسیک کار داشته باشم .

بارها دیده می شود که چه ویالنیستهای چیره دست و چه هنرجوهایی که 2-3 سال ویالن می زنند . در قطعات از اول تا آخر قطعه تمامی 4 تا انگشتان آنان حالت ویبراسیون را انجام می دهند . سئوال من این است که :

2- آیا ویبراسیون منشاء تجربی دارد ؟ یعنی هنرمند خودش می داند کجای قطعه از ویبراسیون استفاده کند .
3- آیا ویبراسیون کلا احساسی است ؟ یعنی هیچ قائده و قانونی ندارد هر کجا که بخواهند از ویبراسیون استفاده می کنند ؟

لطفا دوستان نظرتان را درباره این سه سئوال فقط پاسخ دهید . این سه سئوال جمع بندی این تاپیک است که بحثش را می خواهیم در این سه سئوال نتیجه گیری کنیم . خواهشا از تعاریفی که به این سه سئوال ارتباطی ندارد جددا خودداری فرمائید

با تشکر

دوست عزيز شما كه خودت يكي از مديران اين سايت هستيد بايد بدانيد كه اگر شما سوالي داريد بايد در تاپيكي جداگانه آن را مطرح نماييد.و حق اين رو نداريد كه از پاسخ ديگر دوستان در مورد سوال جاري در اين تاپيك ايراد بگيريد.و يا اينكه دوستان رو مقيد كنيد كه به جاي جوابگويي به سوال مطرح شده به سوالهاي شما پاسخ دهند.:v

Hes_r
Tuesday 23 October 2007, 11:41 AM
دوستان خواهشا بحث نکنید .

از آکانینی عزیز خواهش میکنم که تاپیک جدید که توش هر سوال جدیدی میخواد مطرح شه در یه تاپیک دیگه باشه چون ممکنه یکی بخواد به سوال اول تاپیک هم پاسخ بده .

با تشکر از آکانینی عزیز .

akanani
Tuesday 23 October 2007, 11:41 AM
دوست عزيز شما كه خودت يكي از مديران اين سايت هستيد بايد بدانيد كه اگر شما سوالي داريد بايد در تاپيكي جداگانه آن را مطرح نماييد.و حق اين رو نداريد كه از پاسخ ديگر دوستان در مورد سوال جاري در اين تاپيك ايراد بگيريد.و يا اينكه دوستان رو مقيد كنيد كه به جاي جوابگويي به سوال مطرح شده به سوالهاي شما پاسخ دهند.:v

جناب از همکاریتان تشکر . خیلی ممنون

والا نمی دونم دیگه جطوری بگم من برای شما نوشتم چون می خوام این تاپیک را یک نتیجه گیری ازش بکنیم و از تمام مواردی که دوستان گفتن من این سه تا آیتم را جمع آوری کردم و نوشتم و از شما خواستم اگر نظری داری درباره این سه سئوال بگی دوباره شما بدون هیچگونه مطالعه نامه های قبیلی من را بازخواست می کنی . من اگر صلاح بدانم یک تاپیک دیگه می توانستم بزنم نیاز نبود شما به من یادآوری کنی :v

shahrum
Tuesday 23 October 2007, 01:04 PM
در خصوص اين 3 سئوال بايد به عرض برسانم:

در خصوص سئوال اول بايد گفت براي ويبراسيون بر عكس قليسه در هيچ جاي قطعه نشانه اي نوشته نمي شود.

در پاسخ سئوال دوم و سوم بايد عرض كنم اينكه هنرمند بداند در كجاي قطعه از ويبراسيون استفاده كند يا قائده و قانوني در اين مورد وجود دارد فقط به تبحر و توانايي نوازنده بر مي گردد به عبارت ديگر شما هرگز نمي توانيد روي يك تريل يا حتي يك نت دولاچنگ ويبره بگذاريدپس فقط بر روي نتهايي كه ارزش زماني بيشتري دارند اين امكان وجود دارد، بهر حال شما نياز به زمان كافي براي اجراي ويبراسيون نيز داريد.

akanani
Wednesday 24 October 2007, 01:30 PM
دوستان خواهشا بحث نکنید .

از آکانینی عزیز خواهش میکنم که تاپیک جدید که توش هر سوال جدیدی میخواد مطرح شه در یه تاپیک دیگه باشه چون ممکنه یکی بخواد به سوال اول تاپیک هم پاسخ بده .

با تشکر از آکانینی عزیز .

با تشکر حسام جان . نه اصلا بحثی نیست . دیگر درباره این مسئله ادامه نمی دهیم .

hichnafar
Wednesday 24 October 2007, 08:16 PM
سلام
ببخشیدکه این بحث روادامه می دم چون تاپیک جدیدندیدم که اونجانظرم روبنویسم .

فکرنکنم علامتی داشته باشه .
یه نوازنده به مرورزمان جاهایی که ویبراسیون باعث زیبایی قطعه می شه رودستش میاد.
ویبراسیون احساسی هست وهمونطورکه همه هم می دونن برای زیبایی واحساس بیشترقطعه استفاده می شه ،امابرای همه ی نت هااستفاده ازش راحت یارایج نیست مثلا"برای 3 لاچنگ و...ازویبره استفاده نمی شه به خاطرسرعت بالای اجراولی در اجرای نت هایی که کشش بیشتری دارند ازیک نواختی جلوگیری میکنه.
ممنون.

akanani
Wednesday 31 October 2007, 08:11 AM
سلام
ببخشیدکه این بحث روادامه می دم چون تاپیک جدیدندیدم که اونجانظرم روبنویسم .

فکرنکنم علامتی داشته باشه .
یه نوازنده به مرورزمان جاهایی که ویبراسیون باعث زیبایی قطعه می شه رودستش میاد.
ویبراسیون احساسی هست وهمونطورکه همه هم می دونن برای زیبایی واحساس بیشترقطعه استفاده می شه ،امابرای همه ی نت هااستفاده ازش راحت یارایج نیست مثلا"برای 3 لاچنگ و...ازویبره استفاده نمی شه به خاطرسرعت بالای اجراولی در اجرای نت هایی که کشش بیشتری دارند ازیک نواختی جلوگیری میکنه.
ممنون.

سارا خانم با تشکر از شما . من این سه آیتم را زدم که یک جمع بندی از این تاپیک کرده باشیم . و از نظری که شما لطف کردید نوشتین تشکر .