PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ابوالحسن خان صبا هم ممنوع التصویر شد!

Acoustic
Monday 8 November 2010, 11:44 AM
You can see links before reply

امین الله رشیدی آواز خوان پیشکسوت ایرانی کتابی نوشته است با نام "ایران در رهگذر زمانه" که خاطرات خود اوست. اما وزارت ارشاد دولت فعلی برایش هشتاد و هشت مورد حذف و اصلاح بریده، از جمله اینکه به او گفته اند عکس استاد ابوالحسن خان صبا موزیسین نامدار ایرانی نباید در کتاب چاپ شود!

این خواننده و آهنگساز در گفت و گوئی با خبرگزاری مهر از بلاتکلیف ماندن کتاب حجیمی که درباره تاریخ موسیقی ایران نوشته است گله کرد و گفت: "عنوان این کتاب "ایران در رهگذر زمانه" و حجم آن حدود 700 صفحه است اما متاسفانه بعد از 5 سال از بلاتکلیف ماندن در وزارت ارشاد به من گفته‌اند 88 مورد اصلاحیه و حذف دارد. یکی از این موارد مربوط به محبوب‌ترین و نجیب‌ترین چهره موسیقی ایرانی ابوالحسن خان صبا است که گفته‌اند نباید عکس او در کتاب چاپ شود."

رشیدی اضافه کرد: "من در زمان آقای صفارهرندی (وزیر وقت ارشاد) این مسئله را مطرح کردم و ایشان مسئله را به مقام پایین تر ارجاع داد اما در نهایت توفیقی در وضعیت کتاب حاصل نشد و در حال حاضر 5 سال است این کتاب در انتظار چاپ است. من و امثال من خطوط قرمز را بهتر از هر کسی می دانیم و اگر نمی‌دانستیم سفرنامه‌ای که قبلاً‌ نوشته بودم چاپ نمی‌شد اما گویا متاسفانه مسئولان قصد ندارند به بزرگان عرصه موسیقی ارج بنهند."

وی ادامه داد: "مسئله دیگر این است که متولی رسمی هنر ما مشخص نیست؛ شهرداری فعالیت‌هایی در این زمینه انجام داده و می دهد و اقدامات مثبتی هم هست اما اصل کار را باید وزارت ارشاد انجام دهد. به عنوان مثال من که آهنگ های زیادی دارم بارها و بارها از مسئولان خواستم به من ارکستر بدهند ولی هیچگونه همکاری با من نکرده اند. انتظار ما از وزارت ارشاد حمایت جدی از هنرمندان است."

دوستان کسی میدونه چرا ؟؟ (لطفا بحث ، سیاسی نشه !)

kak_maki_new
Monday 8 November 2010, 12:06 PM
درود
ممنون از خبر تكون دهندت ....اما امكان نداره بجز بحث سياسي بشه در اين مورد بحث كرد ...اين ديگه ته سياسته
من همونطوري كه چند سال پيش گفتم و الانم ميگم ....بايد از همين حالا به فكر كپسول اكسيژن باشيم
چون قطعا با اين رياست جمهوري و مديريتي كه ما داريم ...ايرانيا نصفشون شب ها گشنه ميخوابن ...نصفشون توي زندان بخاطر گناه نكرده قصاص ميشن ...بعدش اينا گير دادن مرگ بر امريكا...مرگ بر اسرائيل
بعدش خود رئيس جمهور هي ميره سفر به برزيل اونجا ******* ميكنه ....مردم رو ميندازن به جون دولت ...جنگ هم كه شد ميگن شهيد نميدونم جيگاهش در قلب بهشته و .....مردم و جووناي ساده لوحمون رو ميفرستن روي مين ....
خودشون هم بعد از دو سال دوياره با كشوري كه داشتن باهاش ميجنگيدن برادر ميشن و واسش غذا و نفت و لباس و و و و و و هر كوفت زهره ماري كه مردم اينجا جون ميكنن تا بدست بيارن رو مفتي ميكنن تو حلقومشون
تا چند وقت ديگه هم نفس كشيدن سهميه بندي ميشه ....ميگن روزي بايد 10 نفس عميق بيشتر نكشي و 1 كيلو هم اكسيژن مصرف كني....اگه هم كارت سوختت تموم شد برو بمير ....
نمك روي زخممون نپاش ....اين قضيه كه مطرح كردي در مقابل قضاياي پشت پرده كه چيزي نيست

Acoustic
Monday 8 November 2010, 12:39 PM
درود
ممنون از خبر تكون دهندت ....اما امكان نداره بجز بحث سياسي بشه در اين مورد بحث كرد ...اين ديگه ته سياسته
من همونطوري كه چند سال پيش گفتم و الانم ميگم ....بايد از همين حالا به فكر كپسول اكسيژن باشيم
چون قطعا با اين رياست جمهوري و مديريتي كه ما داريم ...ايرانيا نصفشون شب ها گشنه ميخوابن ...نصفشون توي زندان بخاطر گناه نكرده قصاص ميشن ...بعدش اينا گير دادن مرگ بر امريكا...مرگ بر اسرائيل
بعدش خود رئيس جمهور هي ميره سفر به برزيل اونجا ******* ميكنه ....مردم رو ميندازن به جون دولت ...جنگ هم كه شد ميگن شهيد نميدونم جيگاهش در قلب بهشته و .....مردم و جووناي ساده لوحمون رو ميفرستن روي مين ....
خودشون هم بعد از دو سال دوياره با كشوري كه داشتن باهاش ميجنگيدن برادر ميشن و واسش غذا و نفت و لباس و و و و و و هر كوفت زهره ماري كه مردم اينجا جون ميكنن تا بدست بيارن رو مفتي ميكنن تو حلقومشون
تا چند وقت ديگه هم نفس كشيدن سهميه بندي ميشه ....ميگن روزي بايد 10 نفس عميق بيشتر نكشي و 1 كيلو هم اكسيژن مصرف كني....اگه هم كارت سوختت تموم شد برو بمير ....
نمك روي زخممون نپاش ....اين قضيه كه مطرح كردي در مقابل قضاياي پشت پرده كه چيزي نيست

درسته حرفاتو قبول دارم . تازه اینایی که تو گفتی مشکلات اقتصادی و اجتماعی هست ...

ولی این بد تره تخریب فرهنگ و هنره یه مملکته !

Nassim_Agha
Monday 8 November 2010, 02:04 PM
ای آقا!..اگه اون منو دوست داشت که نمی رفت شوهر کنه. ...!!! :-)

ستیز با فرهنگ و هنر و زبان و تمدن و تاریخ یک ملّت که شاخ و دم نداره! واقعا شما هنوز متوّجه جهت گیری کلی و عام تمام این حرکتها نشدید و هنوز می پرسید چرا ؟

koronzo_piti
Monday 8 November 2010, 02:27 PM
مدینه گفتی و کردی کبابم...

در فرهنگ غنی ما وقتی یک بی سواد میاد میگه موسیقی حرامه و مخدره چه انتظاری از دیگران باید داشت

اما اگه من جای اقای رشیدی بودم می رفتم خارج اونجا کتاب رو منتشر می کردم
اون به زبان های مختلف

وقتی یک سرباز بی سواد میاد به من که دارم واسه دلم توی پارک شهر سه تار می زنم گیر میده
من چه جوابی باید بهش بدم

ولی کسی کوتاه نمیاد
دیگه کسی حماقت نمی کنه
بیشتر ازین دیگه کولی نمی دیم

koronzo_piti
Monday 8 November 2010, 02:28 PM
من همین الا متوجه شدم چرا عکش ایشون رو نمیزارن
اون فرد کله گنده با عکس حال نکرده

Naghshava
Monday 8 November 2010, 02:40 PM
دليلش اينه كه هدف اين ها و سياستشون در طي اين چند سال حكومت تخريب فرهنگ و هنر(خصوصا موسيقي) ملي هستش.... هرچيزي كه مردم رو به گذشته و اصالتشون ربط بده بايد از بين ببرند.....

kak_maki_new
Monday 8 November 2010, 05:33 PM
دليلش اينه كه هدف اين ها و سياستشون در طي اين چند سال حكومت تخريب فرهنگ و هنر(خصوصا موسيقي) ملي هستش.... هرچيزي كه مردم رو به گذشته و اصالتشون ربط بده بايد از بين ببرند.....

موافقم ...خيبلي درست بود ميخوان يه راست ريشمون رو خشك كنن

mreza
Monday 8 November 2010, 06:08 PM
خیلی باحالن
دیگه این آخرش بود D:
اما خوب سیاستشون روقبل از اینکه اتفاقی بیوفته ابراز کرده بودن یعنی ما قبل از اینکه بیان رو کار می دونستیم چی هستن و آوردیمشون الانم باید بگیم خودم کردم که لعنت بر خودم (البته استثنا که همیشه زیاده !!)

forever
Monday 8 November 2010, 07:57 PM
You can see links before reply

امین الله رشیدی آواز خوان پیشکسوت ایرانی کتابی نوشته است با نام "ایران در رهگذر زمانه" که خاطرات خود اوست. اما وزارت ارشاد دولت فعلی برایش هشتاد و هشت مورد حذف و اصلاح بریده، از جمله اینکه به او گفته اند عکس استاد ابوالحسن خان صبا موزیسین نامدار ایرانی نباید در کتاب چاپ شود!

دوستان کسی میدونه چرا ؟؟ (لطفا بحث ، سیاسی نشه !)

سلام،
مستندی که از پرویز یاحقی نشون داد، یادتونه؟
توی اون میگفت که برای این اینجور چهره های سرشناس حق دیده شدن ندارن که مردم رو یاد زمان بی بند و باری میندازن! زمان ش..! :46:
وسعت دید رو دارین؟؟؟؟ مردم یادشون نیست شب گذشته چی خوردن! یادشون بیاد کی چه صحنه ای رو تداعی میکنه؟؟؟؟
البته این نقل قول بودآآآآآ...گفته ی من نیست...!:9:

Acoustic
Monday 8 November 2010, 08:04 PM
سلام،
مردم یادشون نیست شب گذشته چی خوردن! یادشون بیاد کی چه صحنه ای رو تداعی میکنه؟؟؟؟
البته این نقل قول بودآآآآآ...گفته ی من نیست...!:9:

:24: ... آره . هم گریه داره هم خنده ....

Sina_Yanni
Monday 8 November 2010, 09:01 PM
سلام !

ای بابا محمد خبرای تازه از بدبختیامون بیار ... . اینا قدیمی شدن دیگه ... .

فرهنگ ؟ موسیقی ؟ سینما ؟ تئاتر ؟ هنر ؟ اقتصاد ؟ اجتماع ؟ تجارت ؟ از کدومش حرف بزنیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

tavalode_1fereshteh
Monday 8 November 2010, 09:48 PM
اي مرغ آفتاب!
با خود مرا ببر به دياري كه همچو باد،
آزاد و شاد پاي به هرجا توان نهاد،
گنجشك پر شكسته ي باغ محبتم
تا كي در اين بيابان سر زير پر نهم؟
با خود مرا ببر به چمنزارهاي دور
شايد به يك درخت رسم نغمه سر دهم.
من بي قرار و تشنه ي پروازم
تا خود كجا رسم به هر آوازم...
اما بگو كجاست؟