PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چند سوال در خصوص افکت های گیتار الکتریک

Acoustic
Saturday 13 November 2010, 09:31 PM
خوب سلام به همه ی دوستان مخصوصا دوستانی راکی ... اون راکی نه هااااا این راکی ...

من میخواستم یه VST گیتار الکتریک بگیرم . بعد از اونجایی که هیچ آشنایی ندارم با این ساز راجب نوع های مختلفش سوال داشتم ...

سوالم اینه که آیا قطعات سولویی که مثلا eric clapton یا David Gilmour ... میخواستم ببینم گیتارشون اسم خاصی داری ؟ افکت خاصی استفاده میکنن ؟ مثلا میگن گیتار دیستروشن که صدا رو خشن میکنه ...
حالا میخوام ببینم این نوازندگانی که گفتی صدای گیتارشون فابریک اینجوره یا مثل دیستروشن افکته ؟

ممنون

hvnprs
Saturday 13 November 2010, 10:37 PM
خوب سلام به همه ی دوستان مخصوصا دوستانی راکی ... اون راکی نه هااااا این راکی ...

من میخواستم یه VST گیتار الکتریک بگیرم . بعد از اونجایی که هیچ آشنایی ندارم با این ساز راجب نوع های مختلفش سوال داشتم ...

سوالم اینه که آیا قطعات سولویی که مثلا eric clapton یا David Gilmour ... میخواستم ببینم گیتارشون اسم خاصی داری ؟ افکت خاصی استفاده میکنن ؟ مثلا میگن گیتار دیستروشن که صدا رو خشن میکنه ...
حالا میخوام ببینم این نوازندگانی که گفتی صدای گیتارشون فابریک اینجوره یا مثل دیستروشن افکته ؟

ممنون

سلام

بله عوامل زیادی در صدا گیتار الکتریک تاثیر میگذاره که اگر بخوام کلی بهشون اشاره کنم میشه :

1) نوع ساز : اینکه ساز از چه چوب هایی و با چه فرم و شکلی ساخته شده .

2) نوع پیک آپ : پیک آپ در اصل یک گیرنده و تبدیل کننده لرزش سیم ها به سیگنال صوتی است که انواع مختلف داره و موجب میشه صدای ساز های مختلف با پیک آپ ها گوناگون تغییر کنه .

3) نوع آمپلیفایر : همونطور که میدونید صدای گیتار الکتریک از طریق آمپلیفایر تقویت و بعد از طریق اسپیکر ها و یا باکس های اسپیکر پخش میشود که این باکس ها که موسوم به کبینت هستند نیز اسپیکر های خاصی دارند و در جنس صدای خروجی خیلی تاثیر میگذارند .

4) افکت ها : برای گیتار الکتریک از افکت های گوناگونی بر سر راه گیتار تا آمپ استفاده میشه که به طور کلی عبارتند از بوستر ها ( یا همون دیستورشن ها و تقویت کننده صدا ) , کامپرسور و لیمیتر ها , مدلاتور ها ( مثل فلنجر و کورس و ... ) , اکولایزر ها , دیلی و ریورب .

5) تکنیک های نوازندگی : تکنیک های هر نوازنده در نواختن نیز موجب تفاوت در صدای خروجی میشود .

-----------------

برای تهیه VST شاید نتونید خیلی شبیه به صدای گیتار پیدا کنید . اما شبیه به اون هست ... مثل Chris Hein Guitar .

موفق باشید .

Acoustic
Saturday 13 November 2010, 10:46 PM
خیلی مفید و تکمیل بود ممنون . بله همون Chris Hein مد نظرم بود . منتها ترسیدم که نکنه فقط گیتاراش از نوعی باشن که توی هارد راک استفاده میشه ...
اگه یه چیزی نزدیک به سبک نوازندگی ( کلاپتون و گیلمور که اسم سبکشون هم یادم رفته) باشه کفایت میکنه

rezaranjbaraan
Saturday 13 November 2010, 11:25 PM
vst زیاده بیشترشونم صداهای پلاستیکی و منقطع و سردی دارن real strat رو بچه ها میگن خوبه حقیقتش من تا حالا با vst برای الکتریک کار نکردم چون هنوز خودم میتونم ساز بزنم اما برای بیس یا هر سازه راکه دیگه ای مثل استرینگ یا درام یا کیبرد برای فضاسازی چیزای خوب و مفیدی مد نظرم هست بهترین کار به نظرم برای شما اینه که با گیتار پرو نت رو بنویسی خروجی midi بگیری بعد بیاریش توی یه Dawاونجا از آمپلی تیوب یا ریگ یا ویو 3 استفاده کنی بعد با کمی افکت بسیار به هدفت نزدیک میشی و خاصیتش اینه که شما تکنیکارو توی پرو نوشتی واجرا میشه که اکثر vst ها این مورد رو ندارن یا اگه دارن میرن توی 6 گیگ حجم....!
اگرم میخای بده خودمون با بکسچ میزنیمش خونمونم که احتمالا نزدیکه راحت میتونی نظر بدی...:24::24::24:

Acoustic
Saturday 13 November 2010, 11:42 PM
vst زیاده بیشترشونم صداهای پلاستیکی و منقطع و سردی دارن real strat رو بچه ها میگن خوبه حقیقتش من تا حالا با vst برای الکتریک کار نکردم چون هنوز خودم میتونم ساز بزنم اما برای بیس یا هر سازه راکه دیگه ای مثل استرینگ یا درام یا کیبرد برای فضاسازی چیزای خوب و مفیدی مد نظرم هست بهترین کار به نظرم برای شما اینه که با گیتار پرو نت رو بنویسی خروجی midi بگیری بعد بیاریش توی یه Dawاونجا از آمپلی تیوب یا ریگ یا ویو 3 استفاده کنی بعد با کمی افکت بسیار به هدفت نزدیک میشی و خاصیتش اینه که شما تکنیکارو توی پرو نوشتی واجرا میشه که اکثر vst ها این مورد رو ندارن یا اگه دارن میرن توی 6 گیگ حجم....!
اگرم میخای بده خودمون با بکسچ میزنیمش خونمونم که احتمالا نزدیکه راحت میتونی نظر بدی...:24::24::24:

ممنون .. آره . ولی یه سری VST ها هست خدایی آدم دموشونو گوش میده از ساز واقعی بهترن . ولی حجمشون مثلا 200 گیگه :D

آره راه خوبی پیشنهاد دادی ... البته میدی کنترلر هم دارم . یه پیانو دیجیتال میتونم با پیانو ، گیتار الکتریک هم بزنم :))

ما مخلصیم . قربون معرفتت . اون چیزی که شما میزنن با بکس در حد ما نیست که . در حد مایکل جکسون و پینک فلوید و ایناست !!! :4:

بعضی وقتا یه آهنگ و سر و صدا هایی که میسازم، جای یه گیتار الکتریک خالیه . مثلا چند ثانیه به صورت سولو یا آکورد . در همین حد

اینجا دموی Chris Hein Guitar هست ببین تا حدودی به دلت میشینه ... You can see links before reply

اینم دمو Real هست You can see links before reply

دوستانی که الکتریک کار میکنید میتونین تشخیص بدین چقدر این صداها شبیه الکتریکه. کاره من نیست لوووول

rezaranjbaraan
Sunday 14 November 2010, 02:47 PM
من رفتم گوششون دادم برخلاف انتظارم musiclab بهتر از از east westبود که فکر میکنم برای کار شما موزیک لب بهتر جواب بده ....!