PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : هرکاری میکنم گیتارم از کوک در میاد

musical_destination
Thursday 25 November 2010, 08:05 PM
سلام یک گیتار بدستم رسیده مال زمانه انقلابه اما نو . تو کیف هارد هم بوده سیمای دادیرو 47 بهش انداختم ولی تا روی 440 کوک میکنم بعد از 5 دقیقه خودکار از تو کوک در میاد به نظر شما چه کار کنم سیمای قبلیش هم اینطوری بوده. مدلش هم yamaha G55a

rumour
Thursday 25 November 2010, 08:07 PM
یه مدت کوک کنید درست میشه. مالیه سیمه. وقتی سیم میندازید یه مدت طول میکشه تا کوک نگه داره! 2 3 روز دیگه درست میشه

Atrovan
Thursday 25 November 2010, 08:09 PM
والا دوست عزیز هر وقت که سیم جدید روی گیتار می اندازی کوکش زود خراب میشه...طبیعیه.....

HamedSedighi
Thursday 25 November 2010, 08:10 PM
سلام یک گیتار بدستم رسیده مال زمانه انقلابه اما نو . تو کیف هارد هم بوده سیمای دادیرو 47 بهش انداختم ولی تا روی 440 کوک میکنم بعد از 5 دقیقه خودکار از تو کوک در میاد به نظر شما چه کار کنم سیمای قبلیش هم اینطوری بوده. مدلش هم yamaha G55a

درود
تا جایی که من تجربه کردم بعد از چند روز ، ساز بیشتر کوک رو نگه می داره . یعنی اینکه دیر تر کوک رو از دست میده .

البته باید چک کنید که سیم ها صحیح تعویض شده باشند .

اساتید بخش گیتار کلاسیک قطعا بیشتر می دانند و بعد از دیدن تاپیک شما حتما پاسخ جامع تری می نویسند .

SOBHANTOTo3
Thursday 25 November 2010, 08:22 PM
طبيعيه
بايد در بره
هي كوك كن هي بزن
هي كوك كن هي ريتم بزن محكم بزن خيلي محكم
درست مي شه همين كارو كن من امتحان كردم

Mohammad_ngml
Thursday 25 November 2010, 08:43 PM
دوست عزيز براي اينكه زودتر كوكش رو فرم بياد بعد از كوك كردن هر سيم... اون سيم رو از محلي كه مينوازي به سمت بيرون بكش تا حالت حداكثر كشش رو پيدا كنه.. چند بار به سمت بيرون بكش و دوباره كوك كن.... هر بار سيم سفت تر ميشه... نترس پاره نميشه... D:

nafiseh
Thursday 25 November 2010, 09:51 PM
دوستان همه راهنمایی هارو گفتن
اگر سیم هات نو باشه تا یه مدت کوکش می پره
البته به هوای نگهداری سازت هم مربوط میشه سرد و گرم بشه بی تاثیر نیست
سر کوک هارو هم نگاه کن ببین شل نشده باشه

sadra2011
Thursday 25 November 2010, 10:49 PM
بابا شما که وضعت خوبه گیتار من سیم پنجمشو می خوره یه روز در میون باید برم یه سیم بخرم هر کاریشم کردم درست نشده.

musical_destination
Friday 26 November 2010, 10:20 AM
سلام با تشکر از همه برای راهنمایی . الان 3 روز سیم انداختم و دارم راک میزنم ولی هیچ فرقی نکرده . به نظر شما اگه سیم high tension بندازم بهتر نمیشه . راستی اگه سیم سر دسته رو گره بزنم بهتره یا اینکه مثل فابریکش بندازم

Mohammad_ngml
Saturday 27 November 2010, 03:12 AM
گره زدن سیم ها میتونه موثر باشه. ولی اگه مثل من فقیر فقرا هستی و احتمال میدی یه زمانی سیم از خرک پاره شه و بتونی از اضافه ی سیم رو سردسته واسه تعمیر استفاده کنی، نه گره نزن. چون کیفیتش رو از دست میده. در مورد های تنشن هم بستگی به استایل و عادتت و اکشن گیتارت داره. هرگز به صرف کوک نگه داشتن تنشن سیم رو انتخاب نکن. کشش سیم تا اندازه ای مناسبه که اولا گز نده ثانیا خودت باهاش راحت باشی. مثلا من با نرمال تنشن راحتم. نه دوست دارم زور بزنم نه اینکه سیم شل و ول باشه. در ضمن یکم صبر داشته باش تا سیمت آب بندی بشه عزیز من. عجله کار شیطونه.

netmooteler
Sunday 12 December 2010, 12:21 AM
:redguitar:درود
نه گره نزن ..
فقط یه حالت بهش بده تا دو سه دور روش پیچیده بشه این کافی هس .
ولی اگه بازم کوک خالی می کنه باس یه فکر اساسی بکنی براش دوست من .....
سیم های high tension هم اگه بگیری همین طوره و لی فقط یه خورده کشش اونا بال تره ....

Ernesto
Sunday 12 December 2010, 01:19 AM
ببین تیغه ی سردستت و تیغه ی فلزی فرت 5 و 12 ات کاملاً توی یه صفحه هستن؟
شاید فرت بردت اعوجاج داشته باشه
گیتار پسر عمه ی من همینجوری بود فروختش

tirazhe
Sunday 12 December 2010, 08:56 AM
من تو عمرم شاید دو بار دستم به گیتار خورده باشه ولی همینطوری نظر میدم شاید مفید باشه
شاید ایراد از رزوه و چرخ دنده باشه .ممکنه چرخ دنده هاش هرز یا خورده شده باشه یه نگاه
بهش بنداز :26:

musical_destination
Sunday 12 December 2010, 09:57 AM
سلام باتشکر از همگی . همگی یه جورایی درست میگفتند . هم نوار بغل یه خورده شل شده بود و هم به خاطر اینکه نو بود . بعد از سفت کردن چرخدندها و ... . تو 480 کوک کردم تا بعد از چند روز خودش اومد تو 440 . الانم بعضی وقتا اینجوری میشه . اما یه حسنی داشت اینکه الان راحت تر بدون تیونر کوک میکنم .