PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظرخواهی: بهترین سیم برای ویولن

arshia119
Friday 11 May 2007, 08:09 PM
در این پست میخواهیم بهترین نوع سیم را معرفی کنیم.

n.roomi
Friday 11 May 2007, 10:34 PM
alice با قیمت 7000 تومن با جعبه سبز تازه اومده خیلی نرمه

Hes_r
Saturday 12 May 2007, 11:59 AM
خوب

اگه خیلی خوب بخوای من بهت پیراسرو رو معرفی میکنم قیمتش زیاده ولی

بعد از اون هم توماسیک

rezaahamdy
Saturday 19 May 2007, 12:15 AM
ارزونترین بهترینه تو آموزشی

n.roomi
Sunday 20 May 2007, 10:51 AM
pirasteh هست اونا هم خوبن

*nvidia*
Tuesday 22 May 2007, 01:08 PM
alice با قیمت 7000 تومن با جعبه سبز تازه اومده خیلی نرمه
دوست عزيز فكر كنم كه شوخي مي كني.
با اين پول يك سيم متوسط هم نميشه بگيري.

Amir
Monday 20 August 2007, 02:10 PM
من خودم هنوز که هنوزه سیم ویولن رو تکی می خرم دونه ای 1000 تومن

Hes_r
Thursday 23 August 2007, 02:56 PM
واقعا این سیم های 1000 یا 2000 تومنی جواب نمیده توی پوزیسیون های بالا

m.rfaithful
Sunday 26 August 2007, 12:15 PM
pirastroye sabz behtarin sime

Amir
Sunday 26 August 2007, 01:02 PM
حالا بهترین سیم تو بازار الان چی هست ؟؟؟

Hes_r
Tuesday 28 August 2007, 06:04 PM
امیر حان بدون شک بهت میگم سیم پیراسترو بهترینهههههههههههههه

sayeh
Thursday 30 August 2007, 05:03 PM
ميشه يكي بگه قضيه اين سبز و قرمز و.... براي سيم ها چي هست؟ چه فرقي مي كنه؟

Hes_r
Thursday 30 August 2007, 08:19 PM
کدوم قضیه ی سبز و قرمز ؟

میشه بیشتر توضیح بدی ؟؟:

hichnafar
Friday 31 August 2007, 03:47 PM
فکرکنم منظورشون رنگ پایین سیم هاهست (که یه حالت نخ رنگی دورسیمه)
گمان نکنم دلیله خاصی داشته باشه چون هردفعه که من سیم عوض می کنم یه رنگیه.

sayeh
Friday 31 August 2007, 04:46 PM
بله ولي دقيقا من وقتي ميخرم رنگش همراه اسمش هست و معمولا هم سيم سبزو بهم پيشنهد مي كنن

bahare
Sunday 2 September 2007, 06:16 PM
سلام-
رنگهای مختلف pirastro خیلی باهم فرق داره-
pirastro tonica (قرمز) زهه مغزش الیاف ابریشم داره روکششم الیاژ نقره توش به کار رفته ولی pirastro سبز کاملا از فلزه در ضمن صدادهی tonica خیلی عالیتره و حجم صداش با pirastroسبز قابل مقایسه نیست.
ولی الان thomastik infeld vienna (توماستک ویژن) خیلی بهتر از pirastro جواب داده حجم صدای عالی داره.

Hes_r
Sunday 2 September 2007, 09:16 PM
البته بستگی به سبک هم داره سیمی که فرد میخواد استفاده کنه

sayeh
Monday 3 September 2007, 09:57 AM
ميشه دقيق تر توضيح بديد

bahare
Monday 3 September 2007, 10:10 AM
سلام سایه جون
من فکر میکنم اگر کلاسیک کار میکنی بهتره توماستیک ویژنم امتحان کنی عالی جواب میده.

bahare
Monday 3 September 2007, 10:22 AM
همه دنبال صدای خوب برای سازشونن فکر نمیکنم ربطی به سبک داشته باشه.

Hes_r
Monday 3 September 2007, 12:19 PM
اشتباه نکن

بعضی از سیم ها صدایی ایجاد میکنن که بیشتر به درد سنتی میخوره و صدای شیرین ایجاد میکنه

در صورتی که سبک کلاسیک بیشتر در پوزیسیون هاست و سیم باید توی پوزیسیون خوب دووم بیاره .

bahare
Monday 3 September 2007, 01:28 PM
اقا حسام سیمی که تو قطعه کلاسیک جواب پس داده باشه امکان نداره نتونه توی اهنگای ایرانی خودشو نشون بده.

ciity_night
Sunday 23 September 2007, 09:04 AM
آقایون و خانوما میشه لطف کنین و قیمت این سیما رو بگین حدودش هم کفایت می کنه
یا علی

Hes_r
Sunday 23 September 2007, 12:52 PM
اقا حسام سیمی که تو قطعه کلاسیک جواب پس داده باشه امکان نداره نتونه توی اهنگای ایرانی خودشو نشون بده.

ببخشید چند وقت سنتی کار کردید ؟؟!!!

باید خدمتت عرض کنم که سیمای کلاسیک باید تو پسزیسیون های بالا جواب بدن ولی سیم های سنتی یه سبک صدای خاصی دارن .

البته من خودم فقط چند بار شانسی سیمای خوبی گیرم اومده که به درد سنتی میخورن .

یا علی

Hes_r
Sunday 23 September 2007, 12:57 PM
آقایون و خانوما میشه لطف کنین و قیمت این سیما رو بگین حدودش هم کفایت می کنه
یا علی

توماسیک : 25 ( حدودا ) ( قیمت دقیق ندارم )

پیراسترو : 36 (حدودا )

alice : حدود 7 تومن

*nvidia*
Sunday 23 September 2007, 06:10 PM
من پیراسترو سبز گرفتم 23 تومن از بهارستان
پیراسترو خاکستری هم 20 تومن

bahare
Monday 24 September 2007, 11:56 AM

باید خدمتت عرض کنم که سیمای کلاسیک باید تو پسزیسیون های بالا جواب بدن ولی سیم های سنتی یه سبک صدای خاصی دارن .

یا علی
خوب مگه میشه یه سیم تو پوزیسیون بالا عالی جواب بده بعد تو پوزیسیون اول بد باشه؟:z

Hes_r
Monday 24 September 2007, 12:12 PM
حرفی نمی زنم چون سنتی کار نیستی و منظورم متوجه نمیشی

منظور من رنگ صدای اسیم هست .

اوکی نظر شما هم محترمه

bahare
Monday 24 September 2007, 02:36 PM
حرفی نمی زنم چون سنتی کار نیستی و منظورم متوجه نمیشی

منظور من رنگ صدای اسیم هست .

اوکی نظر شما هم محترمه
خیلی ممنون از یاداوریتون.

arian
Monday 8 October 2007, 03:11 PM
VISION MED

GOLD pirastro

TONICA
SYNOXA
OLIV روي سيمهاي سل و مي از طلا استفاده شده است و بهترين است و حدود 80-90 تومن
CHROMCOR
CHORDA

TITANIUM MED

OBLIGATO

LARSEN MED
LARSEN STRONG

JARGAR DOLCE
JARGAR MED

INFELD RED MED Thomastik-Infeld’s
INFELD BLUE MED
GOLDEN SPIRAL MED
EVAH PIRAZZI
EUDOXA
DOMINANT WEICH
DOMINANT MED
DOMINANT HEAVY

D’Addario Helicore

Super-Sensitive Red Labe
قيمتها را بايد از فروشندگان سئوال كرد ولي بهترين مدل pirastro oliv وtitanium ميباشد

kasrabahal
Tuesday 23 October 2007, 02:27 PM
به نظر من بهترین سیم زهی که وجود داره سیم اوا پیرازی هست که واقعا یه سیم تمام حرفه ای و فوق العاده هستش قیمتشم حدودا 60000

arian
Sunday 18 November 2007, 02:41 PM
سيم خودشو توي آهنگهاي ايراني نشون ميده ولي چيزي كه هست اينه كه سنتي نوازان مرتب تغيير كوك ميدهند كه البته با همه نوع سيم اين عمل امكانپذير نيست روي سيمهايي كه شما بايد يك هفته صبر كنيد تا بتونيد آنرا كوك كنيد بعد از كوك شدن هم تغيير آن محاله چطوري ميتونيد سنتي كار كنيد؟

Hes_r
Sunday 18 November 2007, 04:36 PM
به نظر من بهترین سیم زهی که وجود داره سیم اوا پیرازی هست که واقعا یه سیم تمام حرفه ای و فوق العاده هستش قیمتشم حدودا 60000

لطفا اگه ممکنه اسم این سیم رو دقیق به انگیلیسی بنویسید .

mehdiataei
Sunday 9 November 2008, 04:42 PM
سیم سبز این برتری رو واسه سنتی کارا داره اینکه راحت میشه تغییر کوکش داد و لی EVRAH PIZARRI اگه زهیه باید فکره تغییر کوک رو از سرت بیرون کنی چون با ارتجاع بلند تر از اندازه ی عادیش میشه و اگه کوک شل شه شکل نمی پذیره.
من 4-5 ماه یه بار سیم عوض می کنم الان OLIVE دارم قصد دارم این بار TONICA همون قرمزو بندازم . اگه خوب جواب داد میگم.

Mojtaba
Sunday 9 November 2008, 05:29 PM
به نظر سیم پیراسرو سبز جزو بهترین سیمهای موجود در بازار ایران هست . من از سال 85 این سیم رو ویلنم نصب کردم و هنوز پاره نشده و به نظرم از اون موقع اول حتی صداش بهتر شده در کوک های بالا هم اصلا مشکلی نداره حتی من بعضی اوقات یک پرده بالاتر از دیاپازون کوک میکنم که هیچ مشکلی تا الان پیش نیومده

violin-m
Sunday 9 November 2008, 06:19 PM
به نظر منم سیم پیراسترو سبز واسه کسانی که هم ایرانی و هم کلاسیک کار میکنند خوب جواب میده
نوع خاکستری رنگ همین سیم هم هست که مرغوبیت سبز را نداره
من از سال 84 که این سیم راانداختم تا الان مشکلی نداشته و همه هم اونو تائید کرده اند در ضمن با تغییر کوک هممشکلی نداره
اون موقع قیمتش حدود 15000 تومان بود ولی فکر میکنم الان حدود 40000 تومان باشه

violin-m
Sunday 9 November 2008, 06:27 PM
البته سیم توماستیک هم صدای خیلی پخته و پر حجمی تولید میکنه ولی دوام خوبی نداره و الیاف اون بیرون میزنه

ماریا
Sunday 9 November 2008, 06:30 PM
با اجازه دوستان واساتید .

اگه بخواهید خیلی حرفه ای کار کنید یا کلا صدای سازتون خیلی عالی باشه بسته به نوع سازتون سیمهای خاصی جواب خوبی میده تو کلاسیک که جیغ نزدن ساز تو پوزیسیون های بالا مخصوصا فلاژوله ها خیلی مهمه و اگه جسارتی به اساتید نباشه تو ایرانی ظریف بودن صدا مخصوصا رو ی سیم لا و می خیلی مهمه (البته میگم من اطلاعاتم در مورد ایرانی خیلی کامل نیست ، تو کلاسیک هم همین طور) تا جایی که من و دوستام دیدم و شنیدیم اکثرا روی سازهای حدود 200 تومن همینایی که اوایل باهاش کار میکنیم باز هم بسته به کیفیت ساز یا پیراسترو سبز خوب جواب میده یا تونیکا . میدونستید یک سری سیم هست که قیمتی حدود 300 تومن هم داره

چند وقت پیش استام تو کلاس داشت با استاد حیات تلفتی صحبت میکرد نمیدونم اسم چه سیمی رو گفت که 5 تایی هست برای لا دو نوع سیم هست که یکیش صداش تو پوزیسیون های بالا خیلی خوبه منتها ان یکی که از جنس متال تو پوزیسیون بالا کمی جیغ میزنه

ولی میدونم روی ویالن خودش سیم EVAH PIRAZZI هستش اگه اشتباه نکنم حدود 250 تومن هست صداش که محشر ه

Mojtaba
Sunday 9 November 2008, 06:43 PM
البته این نکته رو هم باید بگم که به نظرم تا زمانی که یک نفر نتونه فرق بین صدای خوب و بد رو تشخیص بده نباید سیم ساز عوض کنه چون براش فرقی نداره بعضی ها که تازه ویلن شروع میکنن فکر میکنن که صدای سازشون عوض میشه و همچنین نوازندگیشون بهتر میشه .
ماریا جان شما کلاسیک کار هستین و یه پا استاد و نظر شما برای ما خیلی ارزشمند هست . ولی این جیغ زدن ویلن 80 درصدش مربوط میشه به آرشه کشیدن خشک و محکم . اگر شما به نرمی آرشه بکشید مطمئن باشید سازتون هیچ وقت جیغ نمیزنه البته در بعضی موارد نشستن گرد کلیفن زیاد بروی سیم اول هم باعث میشه تا در آرشه کشیهای دست باز صدای جیغ ایجاد بشه که باید هر چند وقت گرد کلیفن رو سیم اول رو پاک کرد

Mojtaba
Sunday 9 November 2008, 09:11 PM
ماریا جان شما به قیمت سیم ویلن اشاره خوبی کردین. باید بگم که در جهان ممکن هست ختی تا 1 میلیون تومن هم قیمت سیم باشه ولی ما میایم سیمهای رو معرفی میکنیم که بودجه همه بهش برسه در حال حاضر در بازار سیم پیراسرو سبز هم بهترین هست و هم قیمت خوبی داره که من به تازهگی قیمت گرفتم حدوده 35000 هزار تومن را داشت.

اما نکته اصلی این هست که تاثیر سیم در صدای ویلن حدود 30 درصد هست و مابقی به جنس ساز برمیگرده و همچنین خرک و پل ویلن

violin-m
Monday 10 November 2008, 02:20 PM
نکته قابل توجه این هست که قیمت های سیم توی شهرهای مختلف فرق میکنه و فروشنده ها هرچی زورشون برسه میندازن
یه جا 20 تومان جای دیگه 40 تومان ............ خدا به دادمون برسه

Hmd_N
Monday 10 November 2008, 11:29 PM
به قول مجتبی جان که به نکته ی خوبی اشاره کردن، بیشتر خوب بودن صدای ساز به جنس ساز و خرک و جای اصلیه پپ مرتبط میشه. نمیگم سیم نقشی نداره، اتفاقا سیم هم یکی از موارد اصلی هست، ولی اینو بدونین اگر بهترین سیم رو هم روی یک ویولن مبتدی و استادی مدل بندازین فرق زیاد خاصی روی صدای ساز نداره. پس بهتره برای بهتر شدن صدای سازتون اول یک ساز خوب با یک خرک خوب داشته باشین و بعد یک دست سیم درجه یک بندازین تا صدای خوب ساز رو حس کنین.
به نظره منم سیم خوبی که همه هم بتونن تهیه کنن سیم پیراسترو سبز و سیم توماستیک میتونه باشه.

m_vilon
Thursday 4 December 2008, 09:34 AM
درسته منم به نظرم بهترین سیم، پیراستروه تنها مشکلش هم قیمت بالاشه!!

Arman_awn
Sunday 7 December 2008, 07:24 PM
با سلام خدمت دوستان خوبم.

چند روزیه درگیر عوض کردن سیم های سازم هستم. سازم رو از وقتی که خریده بودم همون سیم
های استوک روش نصب بود که مشقی بودن و کیفیت خوبی نداشتند. من هم تصمیم گرفتم سیم ها
رو عوض کنم سیم های بهتری بندازم رو ویولن. خوشبختانه ساز رو از قبل با جنس خوبی از خرک آلمانی
و البته سیم گیر و تاندورهای آلمانی گرفته بودم و مشکلی از این جهت وجود نداشت. با تمام تفاسیر
رفتم و سیم پیراسترو رو روی ساز نصب کردم و امتحان کردم. متاسفانه با وجود این که از سیم های
خود ساز کیفیت بهتری داشت اما انتظار من رو برآورده نکرد. صداش حجم خوبی نداشت و در کل به
ساز من نمی خورد. سیم ها رو دوباره از ساز جدا کردم و این بار به توصیه استادم رفتم و یک دست
سیم توماستک اینفلد PRAZISION گرفتم با قیمتی حدود 45 تومن. سیم ها رو انداختم و پس از مدتی
که ساز به سیم ها خو گرفت سیم ها رو امتحان کردم و واقعاً کیفیت خوب این سیم ها با این قیمت
منو متعجب کرد. سیم ها در پوزیسیون کیفیت بسیار خوبی نشون می دن به طوری که در سیم های
سه و چهار به راحتی میشه پوزیسیون نوازی کرد بدون مشکل خاصی از قبیل خفه کردن های معمول
یا ... حجم صدای سیم ها عالی هست و شفافیت زیادی داره.
اگه خواسیتن در این رنج قیمت برای سازتون سیم خوب تهیه کنید من از این مارک سیم جواب خوبی
گرفتم. امیدوارم تجربه بنده برای سایر دوستان هم مفید واقع بشه.

violin-m
Monday 8 December 2008, 10:39 PM
آقا آرمان پیراسترو هم سیم بسیار عالیی هست و مزیت های زیادی داره از جمله اینکه در برابر تغییر کوک ها مقاوم هست

سیم توماستیک هم بسیار خوب هست و همونطوری که اشاره کردید صدای خیلی پر حجم و لطیفی داره ولی دوام و مقاومت زیادی نداره و چند تا از دوستانم که از این سیم استفاده میکردند سیم های اونا سابیده شده و الیاف ابریشمی داخل اون بیرون زد

shahinmusic
Sunday 25 January 2009, 01:12 PM
شما اگه یه سر به سایت پیراسترو برید جدول بندی قشنگی راجع به تفاوت های رنگ سیمهاش گذاشته
من خودم سبزشو گرفتم خیلی نرمو عالیه

violin-m
Wednesday 28 January 2009, 07:58 PM
شما اگه یه سر به سایت پیراسترو برید جدول بندی قشنگی راجع به تفاوت های رنگ سیمهاش گذاشته
من خودم سبزشو گرفتم خیلی نرمو عالیه

دوست عزیز لطف کن و آدرس سایت پیراسترو را واسه من و سایر بچه ها هم بزار

arash-707
Wednesday 8 April 2009, 11:27 AM
سلام به همگی

من همه سیمها رو امتحان کردم و از نطر من سیم پیراسترو سبز سیم مناسبی است هم برای ایرانی و هم کلاسیک
آخرین قیمتش هم 28000 تومن بود ( یک ماه پیش )

Bloody_Diamond
Wednesday 8 April 2009, 03:43 PM
هر رشته سیم 28000 تومن هست یا چهار رشته سیم؟

Bloody_Diamond
Wednesday 8 April 2009, 03:47 PM
فکر کنم هر سیمی که بیشتر نرم باشه صدای بهتری داره درسته یا نه؟

arash-707
Wednesday 8 April 2009, 11:11 PM
سلام

قیمت هر چهار رشته سیم ( پیراستروی سبز ) 28000 تومن است.
البته پیراستروی خاکستری حدودا 22000 تومنه .

vbigdeli
Tuesday 21 April 2009, 01:48 PM
هر رشته سیم 28000 تومن هست یا چهار رشته سیم؟
فکر کنم فقط سیم های ایرانی به صورت تکی خرید و فروش میشن

arash-707
Tuesday 21 April 2009, 05:51 PM
سیم های ایرانی هم در بسته های 4 تائی هستند و همه چی بستگی به فروشنده داره که سیمها رو تکی بفروشه یا نه .
چون معمولا سیم می بیشتر پاره میشه کمتر کسی پیدا میشه که یکی دیگه از سیمها رو بجز می تکی بخواد.
بنابراین اگه فروشنده سیم می رو تکی بفروشه بهید بقیه سیمهارو برای خورش نگه داره .

violin-m
Wednesday 22 April 2009, 12:16 AM
سیم های با کیفیت پایین در حد 500 تا 1500 تومان به صورت تکی هم فروخته میشه ولی سیم های خوب و مارکهای معتبر معمولا دارای پک 4 تایی و در بعضی موارد 5 تایی با یک سیم زاپاس هست و چون معمولا سیم خوب را افراد آماتور و حرفه ای روی ساز خودشون میاندازند با توجه به سطح دانش بالاتر و کیفیت بهتر درصد پارگی سیم هم پایین تر میاد

bamdadonline
Thursday 27 August 2009, 11:14 AM
از دوستان خواهش می کنم اگه آخرین قیمت سیم های مختلف رو دارن قرار بدن... با تشکر.

ماریا
Thursday 27 August 2009, 01:25 PM
[دوستان درست فرمودند هر چهار رشته سیم با هم حدود 28 تومن هست سیم تکی فروختن ربطی به ایرانی وکلاسیک نداره اگه پاره بشه میتونی تکیشو پیدا کنی اما ان تکی باید جنسش با سیمهای دیگه یکی باشه و از تو جنس متفاوت نباشه

سیم پیراسترو سبز برای شروع کار خوبه و نسبت به ساز شما و جنس صدای سازتون

ولی خب سیمهای گرونتر هم هست که باید ساز خوبش رو هم داشته باشید سیمهای واندرتون و ابولیکاتو که فکر کنم حدود صد تومن صد و ده تومن هست که خوب به طبع یه ساز خوب باید داشته باشی که این سیمها رو روش بندازی وگرنه با یه ساز عادی به قول معروف میشه مثل اینکه شما یه ژیان ور داری رینگ و اسپرتش کنی نظرتون چیه ؟

now or never
Saturday 5 September 2009, 10:03 AM
درود به شما دوستان عزیز
در مورد سوالی که کردید میتونم بگم که هر سیمی در یک جا استفاده میشه و مثلن من خودم pirastro سبز دارم.واقعا" عالیه هم نرمه هم صداش خوبه.ولی قبلش میخواستم سیمی بخرم که از نقره باشه.بعد که پرسیدم متوجه شدم که این سیم ها فقط برای اجراهای موسیقی هست نه برای تمرین.یعنی اگه حدود 1 الی 2 ماه مدام با این سیمها بزنی این سیمها از بین میرن.در ضمن قیمت سیمی که من خریدم(pirastro سبز)35000 تومان هست.

محمممد
Saturday 26 March 2011, 09:59 PM
با درود به دوستان عزیز و شادباش به مناسبت نوروز باستانی. کدومیک از دوستان در مورد فشار سیمهای ویولن روی ساز اطلاعاتی داره؟ که چند کیلوگرم فشار وارد میکنه؟ میدونم که نوع سیم شرطه ولی کدوم بیشتره؟ کدوم کمتر؟

VAHAB24
Sunday 17 April 2011, 09:17 PM
باسلام درمورد سیم ویولن دومارک خوب با قیمت معتدل در ایران پیراسترو سبز و توماستیک سبز مناسب هستند اگر ویولن ایرانی کار میکنید توماستیک سبز مناسب است قیمت هردو مارک 33تومان است

firzi
Tuesday 3 May 2011, 09:14 PM
سلام دوستان.
می خواستم بدونم از بین سیم ها کدوم از همه بهتر هستن.
پیراسترو-توماستیک و...
ضمنن توی سایت ebay یسری سیم هستش.به نظرتون کدوم از همه بهتره؟
You can see links before reply
عموی من آلمان هستش و میخوام بگم برام بخره.
با تشکر

am3000
Tuesday 3 May 2011, 10:10 PM
سلام دوستان.
می خواستم بدونم از بین سیم ها کدوم از همه بهتر هستن.
پیراسترو-توماستیک و...
ضمنن توی سایت ebay یسری سیم هستش.به نظرتون کدوم از همه بهتره؟
You can see links before reply
عموی من آلمان هستش و میخوام بگم برام بخره.
با تشکر

سلام
تا اونجا که من میدونم چیزی به عنوان بهترین سیم وجود نداره.سیم با کیفیت بالا و پایین هست،ولی در بین سیمهایی که با کیفیت هستند نمیشه یک سیم رو بطور مطلق ،بهتزین دونست.چون دیگه مساله سلیقه ای میشه.
شما باید باتوجه به سازتون،سبکتون،طول عمر مورد قبول یک سیم برای شما(چند وقت یکبار میتونی برای سیم تازه هزینه کنی؟)،میزان هزینه ای که میخواهید انجام بدید،اینکه چه نوع رنگ صدایی رو دوست دارید،چه نوع تاچی رو ترجیح میدید و... سیم مناسب رو "برای خودتون" انتخاب کنید.
اگه سازتون خوب نیست بهتره بجای سیم از ایشون بخواهید یک ساز باکیفیت براتون تهیه کنه و با خودش براتون بیاره.

firzi
Wednesday 4 May 2011, 08:58 AM
سلام
تا اونجا که من میدونم چیزی به عنوان بهترین سیم وجود نداره.سیم با کیفیت بالا و پایین هست،ولی در بین سیمهایی که با کیفیت هستند نمیشه یک سیم رو بطور مطلق ،بهتزین دونست.چون دیگه مساله سلیقه ای میشه.
شما باید باتوجه به سازتون،سبکتون،طول عمر مورد قبول یک سیم برای شما(چند وقت یکبار میتونی برای سیم تازه هزینه کنی؟)،میزان هزینه ای که میخواهید انجام بدید،اینکه چه نوع رنگ صدایی رو دوست دارید،چه نوع تاچی رو ترجیح میدید و... سیم مناسب رو "برای خودتون" انتخاب کنید.
اگه سازتون خوب نیست بهتره بجای سیم از ایشون بخواهید یک ساز باکیفیت براتون تهیه کنه و با خودش براتون بیاره.
دوست عزیز من تازه 2-3 ماهی میشه که ساز گرفتم و به علت اینه صدا در پوزیسیون های بالا جواب نمیده می خوام سیم هاش رو عوض کنم.ساز من hofner as060 هستش.
الان در فکر خرید ساز نیستم انشالله سال بعد می خوام بگم برام یه ویولن هافنر اصل آلمان بیاره.
من هم کلاسیک کار میکنم و هم سنتی.
می خوام بدونم که تا حالا از چه سیم هایی استفاده کردین و نظرتون در مورد سیم ها چیه؟
با تشکر

firzi
Wednesday 4 May 2011, 06:56 PM
از دوستان هر کی که اطلاعاتی در مورد سیم ها و صدادهیشون داره ممنون میشم کمکم کنه.

am3000
Thursday 5 May 2011, 01:25 AM
دوست عزیز من تازه 2-3 ماهی میشه که ساز گرفتم و به علت اینه صدا در پوزیسیون های بالا جواب نمیده می خوام سیم هاش رو عوض کنم.ساز من hofner as060 هستش.
الان در فکر خرید ساز نیستم انشالله سال بعد می خوام بگم برام یه ویولن هافنر اصل آلمان بیاره.
من هم کلاسیک کار میکنم و هم سنتی.
می خوام بدونم که تا حالا از چه سیم هایی استفاده کردین و نظرتون در مورد سیم ها چیه؟
با تشکر

منظور از پوزیسیون بالا ،بالای 5 هست یا زیر 5 و روی کذام سیم جواب نمیده؟معمولآ مشکل بد خواندن ساز روی پوزیسیون بخاطر خود ساز هست نه سیمش...اگه ساز خوب نباشه هر سیمی روش بندازی تفاوت چندانی نمیکنه متاسفانه.
من از توماستیک: پرسیژن و از پیراسترو:،پیرانیتو،کرومکو ،تونیکا و ویولینو رو استفاده کردم.آخری با وجود قیمت بالاترش چیزی شبیه شوخی بود!اولآ که علیرغم تبلیغات کمپانی پیراسترو که میگه بلافاصله میشه باهاش نواخت،هربار که کوکش میکنی دائم خودشو ول میکنه.بعد سیم سینتتیک رو استفاده میکنن، چون تنشش کمه و فشار کمی به ساز های ضعیف وارد میکنه و نتیجتآ ساز بهتر میخونه ولی این سیم هی خودشو ول میکنه و شما هی مجبور میشی سفتش کنی در نهایت میبینی کلی فشار اضافه رو سازت وارد میکنه و تازه خوب هم نمیخونه!اینه که عوضش کردم و رفتم سراغ همون کرومکور اولم!البته تونیکا هم بدک نبود.پرسیژن هم سیم می خوش صدایی داره اما هم سفت تره هم عمرش کمتر از کرومکور هست.

firzi
Thursday 5 May 2011, 10:01 AM
منظور از پوزیسیون بالا ،بالای 5 هست یا زیر 5 و روی کذام سیم جواب نمیده؟معمولآ مشکل بد خواندن ساز روی پوزیسیون بخاطر خود ساز هست نه سیمش...اگه ساز خوب نباشه هر سیمی روش بندازی تفاوت چندانی نمیکنه متاسفانه.
من از توماستیک: پرسیژن و از پیراسترو:،پیرانیتو،کرومکو ،تونیکا و ویولینو رو استفاده کردم.آخری با وجود قیمت بالاترش چیزی شبیه شوخی بود!اولآ که علیرغم تبلیغات کمپانی پیراسترو که میگه بلافاصله میشه باهاش نواخت،هربار که کوکش میکنی دائم خودشو ول میکنه.بعد سیم سینتتیک رو استفاده میکنن، چون تنشش کمه و فشار کمی به ساز های ضعیف وارد میکنه و نتیجتآ ساز بهتر میخونه ولی این سیم هی خودشو ول میکنه و شما هی مجبور میشی سفتش کنی در نهایت میبینی کلی فشار اضافه رو سازت وارد میکنه و تازه خوب هم نمیخونه!اینه که عوضش کردم و رفتم سراغ همون کرومکور اولم!البته تونیکا هم بدک نبود.پرسیژن هم سیم می خوش صدایی داره اما هم سفت تره هم عمرش کمتر از کرومکور هست.
بابت توضیحات ممنون
دوست عزیز من از وقتی که ویولن رو گرفتم سیم هاش رو عوض نکردم و تا اونجایی که من می دونم سیم هایی که روی ویولن هستش از همین سیم های معمولیه که تو بازار هستش.
ویولن من خوش صداست ولی توی همه ی سیم ها در پوزیسیون 4 به بالا روی همه ی سیم ها جواب نمیده.(صدا خفه میشه. به نظر خودم سیم ها باشن چون کیفیت ندارن)
در مورد سیم هایی که شما ازشون استفاده کردین کدومشون صدای بازتری دارن؟
شما از کرومکور راضی هستید؟
You can see links before reply s&hash=item335eab57d8

am3000
Thursday 5 May 2011, 10:12 PM
بابت توضیحات ممنون
دوست عزیز من از وقتی که ویولن رو گرفتم سیم هاش رو عوض نکردم و تا اونجایی که من می دونم سیم هایی که روی ویولن هستش از همین سیم های معمولیه که تو بازار هستش.

خوب پس باید سیم رو عوض کنید دیگه...

ویولن من خوش صداست ولی توی همه ی سیم ها در پوزیسیون 4 به بالا روی همه ی سیم ها جواب نمیده.(صدا خفه میشه. به نظر خودم سیم ها باشن چون کیفیت ندارن)
البته اینکه صدای نتها روی پوزیسیون های بالاتر نسبت به همون نتها روی پوزیسیون پایینتر ،یه مقداری تودماغی تر باشه طبیعیه ولی اگه دیگه خیلی خفه باشه یا ساز به اصطلاح کپ میکنه،اون دیگه یه مساله دیگست.

در مورد سیم هایی که شما ازشون استفاده کردین کدومشون صدای بازتری دارن؟
شما از کرومکور راضی هستید؟
ببین برای یک ایرانی نواز که هی باید کوک عوض کنه،سیمهای متال انتخاب ناگزیر و از روی ناچاری هستند دیگه!من خودم از کرومکور استفاده کردم، یه مقدار سفته.و صدای خیلی نرمی روی ساز من نداره.همین سیم رو رو ساز اسدالله ملک هم میبینید و صدای عالیش رو هم میشنوین!!!اینه که عرض میکنم خود ساز خیلی مهمه.تا اونجاییکه من میدونم خیلی از اساتید ایرانی نواز از این سیم استفاده میکردن و میکنن.تونیکا هم با اینکه سینتتیک هست ،بدک نبود و دوستش داشتم.بخصوص برای سیم اول دو لایه اش.البته مدتیست که فرمولش رو عوض کرده و نمیدونم که هنوز همون سیم می رو داره یا نه.اون فرمول قبلی، ضعفش صدای تیره و خفه ی سیم ر و تا حدودی سیم سلش بود.
ضمنآ من امروز دوباره ویولینو رو روی سازم انداختم...و حداقل روی سیم اول تفاوتش بسیار محسوس بود چون روی پوزیسیون 9 و 10 خیلی شفاف میخوند!سیمهای دیگه اش رو باید یه چند روز بعد تست کنم...چون تاچشون خیلی فرق میکنه...ولی خوب بازهم همون مشکل همیشگی کوک ول کردن هم هست!

am3000
Thursday 5 May 2011, 10:26 PM
یه چیز رو نمیفهمم...این بابا توی این سایت که شما گفتید چرا از سیستم پستی هنگ کنگ استفاده میکنه ولی توی ای بی آلمان آگهی داده؟
ظاهرآ فروشنده تو هنگ کنگه...مواظب باشین کلاه سرتون نره!چون اگه قراره سیم چینی پیراسترو بخرید،همینجا به وفور هست ...میتونم آدرس نمایندگیش رو هم بهتون بدم!!!!!!!!!چه نیازی هست همین سیم توی بازار خودمونرو یکی از هنگ کنک بفرسته آلمان و بعد از آلمان بیاد اینجا؟؟؟
شاید بهتر باشه آدرس یک لوتیر معتبر توی شهری که آشناتون زندگی میکنه رو بهشون بدین تا ایشون خودشون بخرن که مطمئن باشید سیم اروپایی دستتون میرسه.

firzi
Thursday 5 May 2011, 11:30 PM
ممنون از راهنمایی های جامع و کاملتون.
من نمی خوام این سیمی که لینکش رو براتون گذاشتم رو بگیرم که فقط برای اینکه اشتباهی پیش نیاد این کار رو کردم.
بخاطر اینکه سیم اصل گیرم بیاد می خوام از آلمان خرید کنم.
با تشکر

melodyekohan
Saturday 21 May 2011, 01:52 PM
بچه ها کسی سیم obligato داره از کیفیتش خبر دارین؟ من دارم با 85 هزار تومان یک ست اصل رو مستقیما از طریق یکی از اشنایان از المان می خرم به نظرتون انتخاب خوبیه؟

محمممد
Wednesday 29 June 2011, 02:39 PM
سلام به همه. کدومیک از دوستان سیم ویژن رو امتحان کرده؟ نگهداری کوکشون چطوره؟ گلیساندو روشون راحته؟ نرمن؟....

iranaca
Thursday 1 September 2011, 09:13 PM
با توجه به تحقیقات گسترده من ، و صحبت با آقای صالحی (شاگرد آقای قنبری مهر) و تماس با نوارندگان حرفه ای خارج از کشور ، چندی پیش به این نتیجه رسیدیم که برای افرادی که کوک ثابت دارند ، سیمهای سینتتیک و زهی مناسب است و برای آنها که کوک را تغییر میدهند و از ربع پرده استفاده میکنند سیم های فولادی مناسب است .

سیمهای مناسب برای کلاسیک ها : نوازندگان حرفه ای در اروپا و آمریکا و... سیمهای ساز خود را از میان انبوهی از مارکها انتخاب میکنند ، این سیمها را با هم ترکیب میکنند تا صدا دهی ساز خود را بویسله ی سیم بهبود بخشند ، بنابراین گرفتن یک بسته سیم فلان از بهارستان معجزه نمیکند ، ولی به صورت کلی اوپیرازی و دومینانت تقریبا (با شرایط فعلی فروشگاه های ایران) مناسب است .

سیمهای مناسب برای نوازندگان ایرانی : سیمهای فولادی ، پیراسترو سبز ، توماستیک .

با تشکر از سایت شما و درود بر همه اعضا

ptei
Thursday 1 September 2011, 10:46 PM
با سلام
منم با نظر iranaca (You can see links before reply) موافقم چون خودم ایرانی نواز هستم برای امتحان سیم اواپیرازی خریدم ولی چون میدونم سنتیتیک واسه تغیر کوک خوب نیست کوک عوض نمیکنم ولی یه عیبی که دارن بیشتر از 6 ماه جواب نمیدن و اون کیفیتش به دلیله زهی بودنش پایین میاد و باید تعویض سیم کرد صدای بسار پر و نرمو روشن همراه با حجم بالا داره من 1ماه دست به کوکش نزدم چون اصلا کوک رد نمی کنه صدای سازم از این رو به اون رو شده
فقط سیم می یکم فرمولش خوب نیست چون سوت میزنه بعضی وقتا صداش آزار دهنده میشه ولی 3تا سیم دیگش عالیه
چاشوا بل خودش اواپیرازی استفاده میکنه و تعییدش کرده
ولی در کل نظرم اینه واسه ایرانی نوازی مناسب نیست چون هم قیمتش بالاست هم عمرش کمه و اصلا واسه تغییر کوک خوب نیست.
سیم پیراسترو کرومکور و سیم توماستیک ویژن واسه ایرانی خوبه
البته سیم پیراسترو اصل نه پیراستروی تقلبی که ساخت ترکیه هست و پشت پاکت مینویسه آلمان
عکس هاش رو میتونید از گوگل سرچ کنید

napoleon
Tuesday 15 November 2011, 09:52 AM
دوستان سیم توماستیک ویژن از کجا میتونم تهیه کنم ؟(تهران)

بهارستان که ندارن هیچ جا ... اگه کسی میشناسه جایی رو معرفی کنه لطفاً.

saber1740
Friday 30 December 2011, 01:56 AM
دوستان عزیزمن سیم توماستیک سبز(infeld vienna )رو پیسنهاد میکنم.
فقط حواستون جمع باشه که سیم لا نره داخل چوب خرک چون الیافش میاد بیرون وبعد مدتی سیم پاره میشه.
تنها مشکل این سیم همینه وازنظر صدا دهی در تمام پوزیسین ها از سیم پیراسترو بهتر هستش.
برای اینکه سیم هم نره داخل چوب خرک راههای زیادی هست.

saber1740
Friday 30 December 2011, 01:59 AM
توماستیک سبز ( prazision )

Ehsan_M
Thursday 12 April 2012, 11:08 PM
کسی در مورد سیم های Da'ddaio اطلاعی داره؟ کدومش با سنتی میخونه؟

saber1740
Wednesday 18 April 2012, 12:10 AM
سیم دادریو خوبه اما خیلی عالی نیست به نظرم اگه سیم توماستیک سبز prazision بگیری خیلی صدا سازت قشنگتر میشه

saber1740
Wednesday 18 April 2012, 12:13 AM
با سیم توماستیک هم میشه راحت کلاسیک زد هم ایرانی
اینم بگم سیم توماستیک لطیف ونرم نیست اما صدا خیلی بهتری از پیراسترو و داداریو میده

One_Violinist
Wednesday 18 April 2012, 08:06 AM
برخی سیم ها مثل اوا پیرازی، ابلیجاتو و... سیم های اجرا هستند. اگر کسی از این سیم ها برای تمرین کردن استفاده می کند، پولش را دور انداخته است!
در تمام دنیا، سیم های اجرا یک یا دو روز قبل از کنسرت یا ضبط، به منظور تمرین روی ویولن سوار می شوند و بعد از اجرای اصلی، نوازنده آن را باز می کند و دور می اندازد...
این سیم ها عمر مفیدشان حدود 24 تا 48 ساعت هست و بعد از آن کیفیتشان از بین می روند، چراکه برای تمرین طراحی نشدند و برای اجرا هستند.
برای تمرین، باید از سیم های تمرین استفاده شود. پیراسترو سبز یکی از سیم های پرطرفدار تمرین هست.

اما هر کدام از سیم های اجرا، با نظرسنجی خوب و بد نمی شوند. این سیم ها هرکدام کیفیت و صدای مختص به خود را دارند و ممکن است با هر ساز، به طوری متفاوت ست شوند. مثلا ممکن است یک ویولن خوب با اوا پیرازی صدای خود را بهتر نشان دهد اما تنواند با ابلیجاتو اوج کیفیت و حجم صدایش را به نمایش بگذارد.

violet_star
Wednesday 6 June 2012, 10:43 AM
کسی در مورد سیم های Da'ddaio اطلاعی داره؟ کدومش با سنتی میخونه؟

من به پیشنهاد استادم به جای پیراسترو سبز، از سیم داداریو Prelude (You can see links before reply)استفاده میکنم. واقعا صدای شارپ و پری داره.

digitalmind
Sunday 17 June 2012, 12:07 PM
من سیمای توماستیک انداختم ، حجم صداش فوق العادست ولی پیراسترو به نظرم صدای نرم تری داره، توماستیک خشکه !

SARINA123
Tuesday 26 June 2012, 02:01 PM
مرسی از اطلاعات

pezhvak
Sunday 15 July 2012, 10:50 PM
من سه ساله دارم از pirastro استفاده میکنم خیلی عالیه و باهاش مشکلی نداشتم

digitalmind
Friday 3 August 2012, 06:30 PM
من جدیدا توماستیک رو با پیراسترو عوض کردم ، به نظرم توماستیک قوی تر و بهتر بود !

shadmehr900
Wednesday 15 August 2012, 06:49 PM
دوستان عزیز من یه ویولن دست ساز اقای طبیانی دارم به قیمت 3 ملیون(مدل دو مهر)و انواع سیما روش تست کردم
سیم پیراسترو سبز صدای نرمی داره عمر فوق العاده بالایی داره و به نظرم مناسبترین سیم واسه تمرینه از لحاظ قیمت هم نسبتا خوبه قیمتش(الان حدود 40 تومن) مناسب واسه کسایی که هم سنتی کار میکنن هم کلاسیک

سیم بعدی پیراسترو قرمز بود که صداش لطیف تر از سبزشه منتها زیاد نباید باهاش کوک عوض کرد عمرشم کمه بعد از یک سال به درد نمیخوره
سیم توماستیک اینفلد هم از لحاظ حجم صدا قوی تر و مناسبتر توی پوزیسیونها ولی یه مقداری خشکه و بیشتر به درد کلاسیک کارا میخوره زیادم نباید کوکش رو تغییر داد
اگرم اجرای خاصی حالا استودیو یا زنده انجام میدین سیم پیرازی و ابلیجاتی فوق العادس اما یک هفته بیشتر عمر مفید ندارن و بعد اجرا به درد نمیخورن و باید دور انداختشون
این مطالبی که گفتم کلی بود اما مهمترین نکته این که سیم باید روی ساز جواب بده و ممکنه یه سیم خوب رو یه ساز خوب جواب بده و یه سیم بهتر روی همون ساز جواب نده....توصیه من به دوستان که اکثرا ساز معمولی دارن سیم پیراستروی سبزه که دوام زیادی گاها تا 5 سال داره و نسبتا مناسبه
ببخشید اگه پرچونگی کردم

saber1740
Wednesday 15 August 2012, 10:22 PM
من خودم روی حداقل 15 تا ساز سیم های پیراسترو (تقزیبا همه مدلاش) وسیم های توماستیک(اونم همه مدلاشو )امتحان کردم.

به نظرم صدای سیم توماستیک سبز از همه بهتره حتی از مدل های گرون قیمت تر و بالا تر کمپانی توماستیک

و سیم توماستیک سبز هم تو ایرانی قشنگ تر از پیراسترو میخونه وهم تو کلاسیک

((اما یه نکته بگم ادم ها سلیقه های مختلفی دارند نمیشه به طور مطلق گفت کدوم سیم بهتره))

SOROUSHANE
Wednesday 10 October 2012, 09:32 AM
با سلام
خدمت دوتان خرید سیم بیشتر تابه آکوستیک ساز و میزان کششیست که مد نظر نوازده و نوع سبک نوازندگیست
سیمهای با کشش کم در نیروهای کمتر ی کوک میشوند و دست نوازنده فشار کمتری احساس میکند از سویی شفافیت کمتری دارند ولی صدایی دلنشین و نرم دارند و مغزی آنها ابریشم یا کامپوزیتهای مشابه میباشد ازطرفی سیم های موسوم به های تنشن
از مولفه کشش ونیروی بیشتری برخوردار بوده وبا مغزی های سرمت ویا متال ضد تعریق و پرقدرت حجم صدا دهی بیشتری دارند که البته قدرت انگشتان بیشتری از نوازنده میطلبند
نا گفته نماند حجم صدای ایجاد شده ارتباط زیادی با طراحی آکوستیکی ساز و ساخت و آستانه رزونانس آن دارد سیمهای دکتر توماستیک و پیراسترو سبز وخاکستری و آلیس به تر تیب از اولویتهای این انتخاب محسوب میشود لازم به ذکر است که در دنیا کارخانه ای هست که فقط سیم اول موسوم به می رو تولید میکنه که نوازندگان حرفه با تعویض و خرید چند دست سیم معمولا از هر مارکی سیمی رو که تشخیص میدن با در نظر گرفتن تجربیات نوازندگی و پارامترهای گفته شده ارنج میکنن ودر آخر از سیم می مورد بحث هم استفاده میکنن
سیمهای عالی دیگری از جنس روده هست که موسوم به سیم کنسرت است و برای اجرای صحنه ای بکار میرود وپس از هر بار اجرا میبایستی تعویض شود که مولفهای از هر حیث عالی وکارا داشته و معمولا بوسیله نوازندگان ویرتووز بکار میرود
از طرفی ارتفاع استاندارد خرک هم شدیدا در آکوستیک ساز وصدادهی سیم موثر است وهمینطور سبک نوازندگی (ایرانی و یا کلاسیک)

samaei
Saturday 5 January 2013, 06:45 PM
سلام خدمت دوستان
من راجه به سیم پیراسترو سبز که الان توی بازاره خواستم بپرسم روی جلدشون نوار سبز بصورت افقی کشیده شده ولی اونچه توی خوده سایت pirastro هست نوارش کجه. آیا این دلیل بر تقلبی بودن این سیمهای موجود در ایرانه؟

ali_fattahi
Saturday 16 February 2013, 12:10 AM
سلام . چطوری میشه فهمید الان سیم پیراسترو که میخریم اصلیه یا تقلبی ؟ من دو نوع دیدم . یکی که نوار سبز رنگ روی پاکتش یکم شیب داره و از بالا به سه سمت وسط کشیده شده یکی هم که یه نوار افقی سبز داره . چطور باید تشخصی داد کدوم اصلیه ؟

alidadkhah1376
Saturday 16 February 2013, 05:00 PM
che gheimate in sim thomastik infeld vienna:39:

ali_fattahi
Saturday 16 February 2013, 05:07 PM
راستی شنیدم پیراسترو یه سیم می جدا هم زده که صداش خیلی خوبه و دیگه جیغ نمیکشه . کسی خبر داره ازش ؟

erfan_shoja
Monday 18 February 2013, 05:40 PM
سلام خدمت دوستان عزیز.
من خودم تابحال سیم های پراسترو امتحان نکردم.الان در حال استفاده از سیم های وین باخ هستم.سیم های خوبیه و حجم صداش هم بد نیست ولی اگر بتونم میخوام بعد عید یک دسته سیم پراسترو سبز بخرم.از راهنمایی همه دوستان هم برای انتخاب سیم ویولن ممنونم.

iranaca
Monday 2 September 2013, 10:47 PM
حالا بهترین سیم تو بازار الان چی هست ؟؟؟

هیچ سیمی بهترین نیست.... پیراسترو سبز یک سیم فلزی است و برای نواختن ربع پرده ها بسیار مناسب هست و برای موسیقی ایرانی خوبه.... بسته به سبکی که کار میکنین و قدرت فرکانس تولیدی به وسیله سیم و هزینه ای که میکنین سیم های متفاوتی وجود دارند.

- - - Updated - - -

یا علی

ارتباطی به پوزیسیون نداره دوست عزیز.... سیمهای کلاسیک یا از جنس سنتتیک هستند یا زهی هستند که هر دو اینا نمیتونن سری و کرن رو اجرا کنن.....

iranaca
Monday 2 September 2013, 11:02 PM
دوستان عزیز توجه کنن لطفا....

1 سیم های کلاسیک: به علت متغیر بودن فواصل صوتی نمیتونن سری و کرن رو اجرا کنن.... برای شناخت این سیم ها باید به روی جلد پاکت سیم توجه بفرمایید... اگر نوشته باشه synthetic یعنی هسته زهی داره و پوشش آلمنیومی این نوع سیم ها بالاترین فراکانس ها رو تولید میکنن و به اصطلاح برای این که سازتون از آب بندی در بیاد عالی هستند، معروفترین نوع سیم سنتتیک اوا پیرازی و دومینانت هستند. نوع دیگه سیمهای کلاسیک Gut یا همون سیم های زهی هستند که برای حرفه ای نوازهای کلاسیک توصیه میشه چون خیلی زود ممکنه پاره بشه....

2 سیم های فولادی Steel Core Strings: این نوع سیم ها برای سبک هایی که دارای ربع پرده یا میکروتن هستند (سری و کرن) بسیار مناسب هستند، چون فواصل تولیدی این نوع سیم به شما اجازه نواختن میکروتن رو میده... معروف ترین نوع سیم های فولادی هم پیراسترو و توماستیک سبز هستند.... هر سوالی داشتین میتونین بپرسین

نکته: محض اطلاع در کشور های پیشرفته در امر موسیقی یک پات سیم خریداری نمیشه بلکه نوازندگان حرفه ای سیم هارو به اصطلاح کامباین یا ترکیب میکنن... ممکنه هر سیمشون از یک کارخونه باشه... اونها به دنبال صدای سفارشی هستند....

منبع سایت عالی You can see links before reply

سپاس از همه دوستان

Honey_Shababi
Monday 2 September 2013, 11:14 PM
دوستان عزیز توجه کنن لطفا....

1 سیم های کلاسیک: به علت متغیر بودن فواصل صوتی نمیتونن سری و کرن رو اجرا کنن.... برای شناخت این سیم ها باید به روی جلد پاکت سیم توجه بفرمایید... اگر نوشته باشه synthetic یعنی هسته زهی داره و پوشش آلمنیومی این نوع سیم ها بالاترین فراکانس ها رو تولید میکنن و به اصطلاح برای این که سازتون از آب بندی در بیاد عالی هستند، معروفترین نوع سیم سنتتیک اوا پیرازی و دومینانت هستند. نوع دیگه سیمهای کلاسیک Gut یا همون سیم های زهی هستند که برای حرفه ای نوازهای کلاسیک توصیه میشه چون خیلی زود ممکنه پاره بشه....

2 سیم های فولادی Steel Core Strings: این نوع سیم ها برای سبک هایی که دارای ربع پرده یا میکروتن هستند (سری و کرن) بسیار مناسب هستند، چون فواصل تولیدی این نوع سیم به شما اجازه نواختن میکروتن رو میده... معروف ترین نوع سیم های فولادی هم پیراسترو و توماستیک سبز هستند.... هر سوالی داشتین میتونین بپرسین

نکته: محض اطلاع در کشور های پیشرفته در امر موسیقی یک پات سیم خریداری نمیشه بلکه نوازندگان حرفه ای سیم هارو به اصطلاح کامباین یا ترکیب میکنن... ممکنه هر سیمشون از یک کارخونه باشه... اونها به دنبال صدای سفارشی هستند....

منبع سایت عالی You can see links before reply

سپاس از همه دوستان

سلام

در بین فرمایشاتون، سوالی ذهن بنده رو درگیر کرده. اینکه اگر سیم های مخصوص کلاسیک، فواصل ربع پرده رو نمیتونن اجرا کنن، پس نوازنده های کلاسیک، تکنیک گلیساندو (که باید صدای ساز در تمام فواصل موجود بین نت مبدا و مقصد شنیده بشه) رو چطور اجرا میکنن؟! ممنون میشم در این مورد توضیح بدید.

iranaca
Monday 2 September 2013, 11:31 PM
سلام

در بین فرمایشاتون، سوالی ذهن بنده رو درگیر کرده. اینکه اگر سیم های مخصوص کلاسیک، فواصل ربع پرده رو نمیتونن اجرا کنن، پس نوازنده های کلاسیک، تکنیک گلیساندو (که باید صدای ساز در تمام فواصل موجود بین نت مبدا و مقصد شنیده بشه) رو چطور اجرا میکنن؟! ممنون میشم در این مورد توضیح بدید.

بسیار سوال بجا و خوبی بود.... گلیساندو یک استسناء صوتی هست که با کشیدن انگشت روی یک منبع تولید صدا ایجاد میشه و ارتباطی به جنس سیم نداره... شما میتونین روی تنبک هم اینکارو انجام بدین... در موسیقی ایرانی به علت این که ربع پرده ها یک فاصله مشخص رو دارا هستند و این فواصل در سیم های زهی و سنتتیک تعریف نشدن ما باید از سیم فولادی استفاده کنیم... برای همین تاندول برای این دو نوع سیم عملا بی فایده هست و برای همین بازش میکنن چون کاربردی نداره... و تاندول برای سیم های فولادی بسته میشه... تاندول برای تغییر میکروتنی ارتعاش سیم هست... برای موارد بالا هم میتونین از منبعی که گذاشتم بهره ببرین....

سپاس از توجه

okbaby
Saturday 18 January 2014, 02:12 AM
سلام.
الان کسی قیمت این سیمهارو داره؟ (بهمن 92 :q )
مخصوصا پیراستروی سبز...

gham_va_shadi
Saturday 18 January 2014, 08:28 PM
دوست عزیز سیم پیراستور سبز حدودا 80000 تومن ناقابله

angelmalfoy
Tuesday 28 July 2015, 09:31 PM
یه سوال داشتم
آیا سیم می پیراستو سبز صداش مشکل داره و جیغه?
راه تشخیص اصل و تقلبی بودن این سیم ها چیه?

virtuoso
Tuesday 28 July 2015, 10:32 PM
یه سوال داشتم
آیا سیم می پیراستو سبز صداش مشکل داره و جیغه?
راه تشخیص اصل و تقلبی بودن این سیم ها چیه?
تشخیصش مشکله ... الان اکثرا سیم های چینی توی بازار هست. من پیراسترو اصل داشتم که خیلی عالیه ... ولی از روی بسته بندی نمی تونم بگم کدوم اصله.
سیم می پیراسترو کیفیتش زیاد جالب نیست. به همین خاطر شرکت تولید کننده سیم پیراسترو یه دونه سیم می جداگانه درست کرد که البته من استفاده نکردم که ببینم کیفیتش چطوره ...

angelmalfoy
Tuesday 28 July 2015, 10:51 PM
تشخیصش مشکله ... الان اکثرا سیم های چینی توی بازار هست. من پیراسترو اصل داشتم که خیلی عالیه ... ولی از روی بسته بندی نمی تونم بگم کدوم اصله.
سیم می پیراسترو کیفیتش زیاد جالب نیست. به همین خاطر شرکت تولید کننده سیم پیراسترو یه دونه سیم می جداگانه درست کرد که البته من استفاده نکردم که ببینم کیفیتش چطوره ...

موقع خرید باید سیم می هم جداگانه بخرم?

virtuoso
Thursday 30 July 2015, 03:11 PM
موقع خرید باید سیم می هم جداگانه بخرم?
از فروشنده بپرسین. من که تا حالا ندیدم. ولی شنیدم بعضیا استفاده می کنن.
خودم از سیم می معمولی استفاده می کنم (یعنی همونی که توی پک هست)