PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بیوگرافی (تار)

koronzo_piti
Monday 29 November 2010, 03:33 PM
سلام دوستان
من چیزی رو که با این موضوع باشه رو ندیدم برای همین این تاپیک رو زدم

موضوع تاپیک اطلاعات ما در مورد ساز هست
چیز های که تجربه کردیم

از دوستان خواهشمندم که کمک بفرماییند

اسم ساز :

تار

قیمت ساز:
مثلا از چند هست تا چند

برند برتر ساز :
کدوم سازنده یا برند خوبه احتمالا قمری حرف اول رو بزنه

ماله کجاست ؟
یعنی اصلیت ساز

استادان ساز :
که بیشتر استاد های معروف و استاد های خودتون میشه

مدت یادگیری (بسته به یک فرد که خیلی خوب تمرین کنه و یاد گیری خوبی داشته باشه)

مدت یادگیری(بسته به این که فرد زیاد تمرین نمی کنه و /....)

معایب صدا :

از صدا تا کوک و ....

ساختمان ساز:

اندازه های ساز :

قابلیت ساز :

و در نهایت هر چیز دیگه ای که فکر می کنید برای یک مبتدی لازم هست
ممنون از شما

koronzo_piti
Monday 29 November 2010, 09:05 PM
کسی نوازنده تار نبود؟

ali3tar
Monday 29 November 2010, 09:52 PM
سلام...
من آنچنان اطلاعاتی ندارم...
حالا.
من تار از قیمت 100هزار تومن تا 10ملیون تومن دیدم.
استادان معروف این ساز هم که دیگه نیاز به معرفی ندارن..
مدت یادگیری تقریبی هم که معمولا 4ساله..
بقیه چیزها هم که دیگه همه میدونن..

sayna
Monday 29 November 2010, 10:09 PM
من نوازنده ی تار نیستم ولی یه کوچولو اطلاعات دارم
تار توی ایران و قسمت های دیگه ی خاورمیانه مثل اذربایجان ارمنستان و گرجستان رایجه. در گذشته 5 سیم داشته که غلامحسین درویش سیم ششمی به اون اضافه کرد
کاسه ی تار از کنده ی کهنه ی چوب توت ساخته میشه و به 2 قسمت بزرگ و کوچک ساخته میشه قسمت کوچک اون نقاره میگن قسمت بالای ان دسته قرار داره که بهش متصل میشه. تار از پرده هایی تشکیل میشه که الان تعدادشون 28 تا قبلا 25 تا بوده.
تار از دوران قاجار توسط یحیی اول و بعد از اون یحیی دوم عباس و جعفر صنعت و الان بهترین سازندگان ابراهیم قنبری مهر و استاد تسنیمی هستند
از نوازندگان : علینقی وزیری ,اقاحسینقلی, عبدالحسین شهنازی و درویش خان ...
[/URL] [URL="You can see links before reply"]
(You can see links before reply)

r_a_m_i_n
Monday 29 November 2010, 11:23 PM
درود
من نوازنده ی تار...
اگه قراره صحبت بشه بنظر من باید جدا جدا صحبت بشه...آخه هرکدوم از این سوال هایی که پرسیدی 3 صفحه جواب دارند
من خلاصه یه چیزهایی میگم...
قیمت ساز : از 300000 تومان تا 10000000 تومان...البته بجز تارهای یحیی که عتیقه هستند و کمی گرون تر هستند
مدت یادگیری که هرچی ساز بزنی بازم مدت یادگیری تموم نمیشه.....حداقل 10 سال
ساختمان ساز.....همونطور که ساینا جان گفتن : از کنده ی خشک شده ی درخت توت ( بین 3 ماه تا 3 سال میذارند تا خشک بشه )
دسته ی ساز از جنس چوب گردو
خرک ساز از شاخ قوچ
پرده های ساز از روده ی گوسفند
استخون روی دسته از استخوان قلم شتر
پوست از پوست تو دلی گوسفند

معایب ساز : دسته ی بلندی داره ( 66 سانتی متر ) ....بخاطر پوستی که داره نسبت به سرما و گرما خیلی حساسه .....ساز گرون قیمتیه.....بقیه ی معایبش فعلا یادم نمیاد
صدا دهی ساز هم اگه اشتباه نکنم از 125 هرتز تا 880 هرتز صدا میده....که میشه از نت دو اکتاو دوم....تا نت لا بمل اکتاو چهارم.....( البته در تارهای 32 پرده 4 نت دیگر هم علاوه بر اینها میشه زد که صداش خیلی زیر میشه )

ReshadNab
Tuesday 30 November 2010, 01:54 AM
من نوازنده ی تار نیستم ولی یه کوچولو اطلاعات دارم
تار توی ایران و قسمت های دیگه ی خاورمیانه مثل اذربایجان ارمنستان و گرجستان رایجه. در گذشته 5 سیم داشته که غلامحسین درویش سیم ششمی به اون اضافه کرد
کاسه ی تار از کنده ی کهنه ی چوب توت ساخته میشه و به 2 قسمت بزرگ و کوچک ساخته میشه قسمت کوچک اون نقاره میگن قسمت بالای ان دسته قرار داره که بهش متصل میشه. تار از پرده هایی تشکیل میشه که الان تعدادشون 28 تا قبلا 25 تا بوده.
تار از دوران قاجار توسط یحیی اول و بعد از اون یحیی دوم عباس و جعفر صنعت و الان بهترین سازندگان ابراهیم قنبری مهر و استاد تسنیمی هستند
از نوازندگان : علینقی وزیری ,اقاحسینقلی, عبدالحسین شهنازی و درویش خان ...

(You can see links before reply)

دوست بسیار عزیز sayna مثل اینکه شما یادتون رفت که منبع نوشته‌تون رو ذکر کنید! ، اگر لطف می کردید و فقط لینک می داید بهتر بود چون این مقاله ویکیپدیا (You can see links before reply) قسمتهای دیگه‌ای هم داره که می تونه برای بچه ها مفید باشه ، تا اینکه ما فقط یه قسمت کوچیک از اونو copy - past کنیم!

سپاس :30:

sayna
Thursday 2 December 2010, 02:03 PM
دوست بسیار عزیز sayna مثل اینکه شما یادتون رفت که منبع نوشته‌تون رو ذکر کنید! ، اگر لطف می کردید و فقط لینک می داید بهتر بود چون این مقاله ویکیپدیا (You can see links before reply) قسمتهای دیگه‌ای هم داره که می تونه برای بچه ها مفید باشه ، تا اینکه ما فقط یه قسمت کوچیک از اونو copy - past کنیم!

دوست بسیار عزیز reshadnab منبع من اینترنت نبود خواهر من نوازنده ی تاره و استادش چندتا جزوه در این رابطه بهش داده بود که من چون علاقه داشتم اونو خونده بودم و از اونجا اطلاعات داشتم

ali3tar
Thursday 2 December 2010, 04:04 PM

میگــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــم.. .:24::35::44::31::19: :am

r_a_m_i_n
Thursday 2 December 2010, 11:43 PM
چرا بقیه دوستان ادامه نمیدن؟