PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد تار

majid_p
Saturday 4 November 2006, 05:13 PM
برای آموزش تار چقدر باید در روز تمرین داشته باشم و چقدر طول میکشه که کاملا حر?ه ای بشم و بهترین نوازنده تار کیست؟ :lol:
با تشکر

Hes_r
Saturday 4 November 2006, 06:00 PM
برای آموزش تار چقدر باید در روز تمرین داشته باشم و چقدر طول میکشه که کاملا حر?ه ای بشم و بهترین نوازنده تار کیست؟ :lol:
با تشکر

دوست عزیز سلام به سایت نت آهنگ خوش اومدی You can see links before reply

والا اول بگم که بهترین نوازنده همیشه سلیقه ای هست ولی به نظر من و اغلب آدمای دیگه بهترین نوازنده ی تار حسین علیزاده هست

و سوال اولت هم ?کر میکنم باید حد اقل دو سه ساعت تمرین رو داشته باشی ولی در مورد اون سوالت اطلاعی ندارم You can see links before reply

pouya
Friday 17 November 2006, 07:54 PM
سلام ?كر مي كنم جوابت تا حالا گر?ته باشي ولي يادت باشه بهترين نوازنده بستگي به نظر ا?راد داره و نظر ا?راد هم يك كميت نسبي است

Hes_r
Friday 17 November 2006, 08:14 PM
سلام عزیز به سایت خوش اومدی

کاملا موا?قم که سلیقه ای هست

حالا سلیقه ی شما کی رو میپسنده ؟؟

من علی زاده رو میپسندم

قربانت : حسام :wink:

*nvidia*
Tuesday 28 November 2006, 01:20 PM
با تشکر
تار هم جزو ساز هايي هست كه يادگر?تنشون مشكل هست بعد ويولن سخترين ساز هست.
هرچي تمرين بيشتر باشه مسلما زودتر حر?ه اي ميشي. اگر خوب تمرين كني بعد 5 سال ميتوني به خوبي نوازندگي كني البته نه در حد يك استاد.
استادان بسيار خوبي در ايران هستند.اما به نظر من جليل شهناز و لط?ي استادان نمونه ي ايران هستند.

Hes_r
Tuesday 28 November 2006, 01:27 PM
با تشکر
تار هم جزو ساز هايي هست كه يادگر?تنشون مشكل هست بعد ويولن سخترين ساز هست.
هرچي تمرين بيشتر باشه مسلما زودتر حر?ه اي ميشي. اگر خوب تمرين كني بعد 5 سال ميتوني به خوبي نوازندگي كني البته نه در حد يك استاد.
استادان بسيار خوبي در ايران هستند.اما به نظر من جليل شهناز و لط?ي استادان نمونه ي ايران هستند.

عزیز پیانو هم از سازهای سخته

قربونت : حسام :wink:

brooklyn
Wednesday 30 May 2007, 06:47 PM
be nazare manm tare shahnaz hamta nadare albate khob alizadam kheyli khube

brooklyn
Wednesday 30 May 2007, 06:47 PM
vali khube bedunid shahnaz az avval enghad tu marasemhaye mokhtalef (kabareha!!(saz zade ke saz zadan barash mesle nafas keshidan rahate!!!

remob2007
Saturday 2 June 2007, 03:54 PM
سلام دوست عزیز
من خودم 2 ساله تار می زنم اینکه چند ساعت در روز تار بزنم سوال درستی نیست معلوم میشه عاشق سازت نیستی.باید بگی چند ساعت تار نزنم!
وقتی یاد گر?تی اگه همه ی دنیا به تو پشت کنن , مثل دایی ماهتابان تو سریال خانه ای در تاریکی که سالها با یه تار زندگی می کرد, سازت به تو پشت نمی کنه
?رزند هنر باش نه ?رزند پدر .. . . .

moomak
Wednesday 13 June 2007, 10:21 PM
مرسی از رمبو کاملا باهات موا?قم زمان اصلا مطرح نیست بستگی به خودت داره و هر چی بیشتر ....بهتر البته باید به کی?یت تمرینت هم دقت داشته باشی .
باید بدونی که حتی اگر سالیان سال هم تمرینکنینمی تونی در مورد حر?ه ای بودنت نظر بدی چون هر با تمرین به نکته ای جدید می رسی که این روند تقریبا بی انتهاست .
با احترام
moomak

moomak
Wednesday 13 June 2007, 11:31 PM
بزرگترین اساتید قدیمی ایران استاد حسینقلی خان ....استاد بزرگ تار ایران....میرزا عبدلله .... و درویش خان هستند
اما بهترین اساتید معاصر استاد حسین علیزاده ....استاد محمد رضا لط?ی .......... و هوشنگ ظری? هستند البته این مسئله به سلیقه بستگی داره ....من استاد شهنازی رو خیلی دوست دارم اما ایشون ?قط گوشی کار می کنن و الان دیگه خیلی پیر شدند . امیدوارم سایشون سالها بر سر موسیقی ایرانزمین استوار باشه.ایشون اهل اص?هان هستند
با احترام
moomak

Majed
Thursday 14 June 2007, 07:14 AM
از تار استاد ساکت حر?ی به میون نیومده... خدایی کم لط?ی هست

moomak
Thursday 14 June 2007, 05:44 PM
بله ببخشین استاد کیوان ساکت هم از اساتید به نام و بزرگ ایران هستند
با احترام
moomak

susan
Friday 28 September 2007, 11:22 AM
براي تمرين تار بهتره در روز كمتر از 2 ساعت نشه .. اگه برات مقدور نيست مي توني تقسيم بندي كني مثلا صبح عصر شب هر كدوم نيم ساعت الي 1 ساعت تمرين كني اينجوري بهتر هم هست ... اساتيد ؟ اگه بهترين استاد و بخواين نام ببريد با بهترين نوازنده فرق داره چون بهترين نوازنده لزوما بهترين استاد نيست ...
به نظر من بهترين استاد هوشنگ ظريف و بهترين نوازنده جليل شهناز .. كارهاي قديم حسين عليزاده و كارهاي قديم لطفي و حالا بهتره ما تلاش كنيم يكي از بهترين ها بشيم

راستي دوستان سلام :bh

alireza_amirsamimi
Friday 28 September 2007, 11:06 PM
کارهای جدید استاد علیزاده حرف نداره به خصوص این آخری(سرود گل).کارهای جدیدش حرف تازه داره!.moomakشهناز رو با شهنازی اشتباه گرفتی.استاد ظریف علاوه بر اینکه مدرس عالی و بسیار با اخلاق و خوش برخورد هستند.بلکه از اولین نوازندگان ارکسترهای کاملا ایرانی بودند.که با تکنیک بالا و مضراب لطیف خودشون پا به پای سنتور استاد پایور اومدند.بعضی ها خیلی تند میرن!!!:ak

fanous_khiyale
Wednesday 24 October 2007, 12:11 PM
سلام من ٤ ساله كه تار ميزنم شاگرد استاد ظريف و استاد طلوعي بودم با نظرتون كاملا موافقم استاد ظريف بسيار زياد دوست داشتني هستند البته من در نوازنده ها ي تار سبك استاد فرهنگ شريف و استاد شهناز رو خيلي دوست دارم

fagher
Monday 17 November 2008, 07:11 PM
سلام به همه دوستان...
من یک مشکل دارم که وقتی ساز میزنم نمیتونم ضرب بگیرم چطور تمرین کنم که بتونم ضرب بگیرم؟؟؟
در ضمن با نگرفتن ضرب هم همیشه درست میزنم یعنی نت ها زیاد یا کم کشیده نمیشن ولی بلاخره مشکلیه که باید حل بشه...
ممنون میشم راهنماییم کنید.

r_a_m_i_n
Monday 17 May 2010, 05:36 PM
سلام به همه دوستان...
من یک مشکل دارم که وقتی ساز میزنم نمیتونم ضرب بگیرم چطور تمرین کنم که بتونم ضرب بگیرم؟؟؟
در ضمن با نگرفتن ضرب هم همیشه درست میزنم یعنی نت ها زیاد یا کم کشیده نمیشن ولی بلاخره مشکلیه که باید حل بشه...
ممنون میشم راهنماییم کنید.

مترونم

hamed777
Saturday 6 October 2012, 05:23 PM
کسی نمیتونه منکر بشه جلیل شهناز بی بدیله.اما درباره استاد گران قدر دلسوز جناب ساکت ایشون تارو پر سرعت مینوازن اما عامل احساس رو در نر نمیگیرن با نهایت احترامات ب این استاد ارجمند و با اخلاق اقای ساکت

r_a_m_i_n
Thursday 11 October 2012, 12:06 PM
کسی نمیتونه منکر بشه جلیل شهناز بی بدیله.اما درباره استاد گران قدر دلسوز جناب ساکت ایشون تارو پر سرعت مینوازن اما عامل احساس رو در نر نمیگیرن با نهایت احترامات ب این استاد ارجمند و با اخلاق اقای ساکت
درود
فکر میکنم بخاطر این باشه که زیاد نواخته ها و کارهای استاد رو گوش نکردید.....چون معمولا دوستانی که میگن استاد ساکت بدون حس ساز میزنه.....کسانی هستند که فقط کارهای کلاسیک ایشون رو شنیدن
شرق اندوه - شبی با خورشید - فسانه - یادگاره خون سرو ....خداییش بی احساس نواخته شده؟ فکر نمیکنم

m_rv_2008
Friday 12 October 2012, 04:00 PM
با اجازه از محضر آقا رامين ( به عنوان وكيل وصي استاد ساكت در اين حوالي و زمينهاي اون طرف تر) بايد بگم يه كاري كه فكر كنم همين شرق اندوه باشه رو چند سال پيش شنيدم . روي صداي اركستر با تار يه نوايي از دشتي رو ميزنه كه اگه تو عروسي هم باشي سياه ميپوشي و شروع مي كني زنجير زدن. خيلي با احساس بود. اين طوري بود. لاي لا لاي لا لاي لاي لايييي لايي لاي . عالي بود. خوب گفتم رامين ؟

r_a_m_i_n
Monday 15 October 2012, 06:34 PM
با اجازه از محضر آقا رامين ( به عنوان وكيل وصي استاد ساكت در اين حوالي و زمينهاي اون طرف تر) بايد بگم يه كاري كه فكر كنم همين شرق اندوه باشه رو چند سال پيش شنيدم . روي صداي اركستر با تار يه نوايي از دشتي رو ميزنه كه اگه تو عروسي هم باشي سياه ميپوشي و شروع مي كني زنجير زدن. خيلي با احساس بود. اين طوري بود. لاي لا لاي لا لاي لاي لايييي لايي لاي . عالي بود. خوب گفتم رامين ؟درودپرویز والا نه وکیل وصیه کسی نیستم.....بلکه فقط سعی میکنم اگه ذهنیتی بطور اشتباه در ذهن کسی شکا گرفته یا در اثر عدم آشنایی کامل وجود داره...اونو اصلاح کنم....وگرنه من خودم به وقتش از خود استاد انتقاد هم میکنم.....اصلا مگه میشه کسی قابل انتقاد نباشه؟ همه ی آدمای دنیا رو میشه انتقاد کرد.....هیچکس کامل نیست....اما انتقاد رو اگه اصولی و منطقی انجام بدیم بهتره.....آره پرویز بقیه آلبوم ها هم که گفتمو گوش کن حتما ارزش گوش کردنو داره...مخصوصا شبی با خورشید که میشه همون شرق اندوه 2

hamed777
Monday 15 October 2012, 07:41 PM
من همه البوماشو گوش دادم اگر گوش نمیدادم اظهار نظر نمیکردم

m_rv_2008
Thursday 18 October 2012, 02:42 PM
من تازگي ها دارم عاشق ساكت ميشم.به خدا راست ميگم.

maryamgerami
Wednesday 7 November 2012, 08:43 PM
سلام منم فكر ميكنم زمان اصلا مهم نيست من وقتي ميشنيم براي تمرين تار اصلا زمان رو نميفهمم ولي بخاطر اينكه مشغله كاري زياد دارم متاسفانه نميتونم همه وقتمو بهش اختصاص بدم. براي تار زدن بايد عاشق سازت باشي اونوقت ديگه زمان مهم نيست.

r_a_m_i_n
Thursday 8 November 2012, 10:34 AM
سلام منم فكر ميكنم زمان اصلا مهم نيست من وقتي ميشنيم براي تمرين تار اصلا زمان رو نميفهمم ولي بخاطر اينكه مشغله كاري زياد دارم متاسفانه نميتونم همه وقتمو بهش اختصاص بدم. براي تار زدن بايد عاشق سازت باشي اونوقت ديگه زمان مهم نيست.
البته مفید بودن این زمان خیلی مهمه....یعنی باید با انرژی و مفید باشه.....اگه 1 ساعت مفید بزنیم بهتر از اینه که 4 ساعت ساز بزنیم و غیر مفید باشه

m_rv_2008
Friday 9 November 2012, 08:46 AM
البته مفید بودن این زمان خیلی مهمه... یعنی باید با انرژی و مفید باشه... اگه 1 ساعت مفید بزنیم بهتر از اینه که 4 ساعت ساز بزنیم و غیر مفید باشهالبته مفید بودن این زمان خیلی مهمه... یعنی باید با انرژی و مفید باشه... اگه 1 ساعت مفید بزنیم بهتر از اینه که 4 ساعت ساز بزنیم و غیر مفید باشه
يعني چيزي كه من ميخواستم بگم رو رامين گفت. قديميا ميگن در چنين حالتي بايد موي طرف رو بكشي تا حس حسادتش دامنگيرت نشه.

arminmonfared
Tuesday 19 March 2013, 08:07 PM
دوستان من یادم رفته از استادم نحوه ریز زدن در تار را بپرسم وحالا جلسه بعدیم بعد عیده ......
لطفا اگر کسی بلده رهنمایی کنه .........
ممنون....

m_b
Tuesday 19 March 2013, 09:57 PM
استاد بی بدیل تار ایران که صد در صد جلیل شهنازه...اما نوازندگان بسیااار بسیااار خوبی مثل استاد فرهنگ شریف استاد حسین علیزاده و استاد هوشنگ ظریف و.... هم داریم
در مورد تمرین هم اگه روزی 2 ساعت مفید!! تمرین کنی که خییییلی عالیه. کلا اگه بین یک تا دو ساعت تمرین مفید و اصولی داشته باشید به علاوه ی فاکتور مهم علاقه, بی شک موفق خواهید شد. بازم تاکید میکنم...تمرین اصولی و با برنامه