PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوالاتي چند در مورد اين ساز ساده و خوش صدا!

3tar
Monday 14 May 2007, 11:41 AM
دوستان عزيز
اگه کسي جواب اين سوالات را ميدونه لط?ا جواب بده. خصوصا ماجد خان که گويا اين کاره هستند
د? ساز ساده‌اي است يا اينکه مثل بقيه سازها نت داره و سخته؟
د? طلقي و پوستي چه ?رق‌هايي دارند؟ مقايسه
آيا نگهداري از د? سخته؟ که خش ني?ته و گرم نشه و سرد نشه و ...
و اگه نکته‌اي هست که بايد گ?ته شود.
خلاصه اينکه در هر حال ساز جذابي است. من که خيلي خوشم اومده.
Majed
Monday 14 May 2007, 12:55 PM
دوستان عزيز
اگه کسي جواب اين سوالات را ميدونه لط?ا جواب بده. خصوصا ماجد خان که گويا اين کاره هستند
د? ساز ساده‌اي است يا اينکه مثل بقيه سازها نت داره و سخته؟
د? طلقي و پوستي چه ?رق‌هايي دارند؟ مقايسه
آيا نگهداري از د? سخته؟ که خش ني?ته و گرم نشه و سرد نشه و ...
و اگه نکته‌اي هست که بايد گ?ته شود.
د? هم مثل بقیه سازها نت داره
3 تا خط میزان داره
از لحاظ صدا با هم ?رق دارن این دوتا..... د? طلق نگهداریش ساده تر هست.. نیاز به گرم کردن نداره و رطوبت و آب و هوا روش تاثیری نداره
همون طور که گ?تم د? اگه پوست باشه یه سری دنگ و ?نگ ها داره... مثلا در هوای مرطوب یا سرد باید قبل از زدن گرم بشه تا صداش قشنگ بشه
وگرنه خیلی صدا بم میشه... چون پوست شل میشه

3tar
Wednesday 16 May 2007, 09:49 AM
راستي آيا د? پوستي بو هم داره؟
اگه داره راه حلش چيه؟

Hes_r
Wednesday 16 May 2007, 11:18 AM
ببخشید ماجد جان منظورت از خط میزان خط حامله ؟؟؟؟

3tar
Wednesday 16 May 2007, 02:22 PM
اصلا دقت نکرده بودم. من خوندم خط حامل.
?کر کنم که حق با حسام عزيز باشه.

Majed
Thursday 17 May 2007, 09:18 PM
آخ ببخشید.... چون 20 تا کار رو با هم انجام میدم بعضی وقتا اشتباه میشه... باور کنین بعضی وقتا وقت نمیکنمم پست هام روقبل از سند چک کنم غلط املایی نداشته باشه...
منظورم دقیقا همون خط حامل هست

در مورد سوال هم باید بگم که د? پوست بو داره... اما نه اون قدر که بخواد اذیت کنه یا اطاق رو بو سر بگیره
حتی در حین نوازندگی هم این بو به ندرت احساس میشه
راهش هم اینه که اودکلن بزنی... ها ها

arta_note
Saturday 24 May 2008, 09:10 PM
راستي آيا د�? پوستي بو هم داره؟
اگه داره راه حلش چيه؟

تنها راه ممکن یکی ادکلن (!) و دیگری گذاشتن در نور غیر مستقیم آفتاب باشه(نوری از آفتاب که اتاق رو
پر میکنه...
دوست من اینم مثل شراب کهنه شدن هست زمان بو رو ازش میگیره واسه تسریع بخشیدن باید اون 2 راه بالا رو امتحان کنی
یا یه جایی در هوای آزاد بدون رطویت بدون آفتاب بزاریش... ( اگه بوش زیاده اصلا تو اتاقت تو کیف نزارش !

arta_note
Saturday 24 May 2008, 09:15 PM
ساز ساده‌اي است يا اينکه مثل بقيه سازها نت داره و سخته؟ ساده بودن یا نبودن رو با نت داشتن یا نداشتن نمیشه فهمید ! هیچ سازی ساده نیست ! اگر بهش سخت نگاه کنی...
دف که هیچ شما روی میز کارت با انگشت دو تا ظبه بزن در ثانیه نتش میشه : دو تا چنگ به هم چسبیده !

نت ها زبان ثبت اصوات هستند و به ساز ربطی نداره که چی باشه...

ولی منظورت اگه اینه که میشه گوشی هم کارکرد بله در مقاطع متوسط بله ولی هر چی به سمت ریتم سازی میری
بیشتر ترقیب میشی با نت کار کنی چون حفظ کردن یه ریتم های داینامیک 3 تا 4 صفحه ای کار مشکلیه !!!!!

Majed
Sunday 25 May 2008, 12:46 PM
ممنون آرتا نت عزیز..
اگع خودت رو در بخش معرفی دوستان به ما بیشتر بشناسونی ممنون میشم..

سخن شما بسیار متین است...
ولی به شخصه معتقدم آدم از همون اول بر پایه نت بره جلو.... تا بعدا درجا نزنه..

راستی این نکته رو هم یادآور بشم که در بعضی کتاب ها ما 1 خط حامل بیشتر نداریم... و با علامت های بالای هر نت مشخص میشه که چه جوری اجرا بشه..

البته اینو تو تاپیک دیگه هم گفته بودم.. اما گفتم اینجا هم بگم که اگه دوست تازه کاری داشتیم هم با خبر بشه..

ممنون..

arta_note
Sunday 25 May 2008, 01:22 PM
اگه خودت رو در بخش معرفی دوستان به ما بیشتر بشناسونی ممنون میشم..

گشتم بخشش رو پیدا نکردم.

ولی به شخصه معتقدم آدم از همون اول بر پایه نت بره جلو.... تا بعدا درجا نزنه..

بسیار حرف متینی است.

راستی این نکته رو هم یادآور بشم که در بعضی کتاب ها ما 1 خط حامل بیشتر نداریم...

بله متاسفانه...روشی تقریبا منسوخه که خیلی ها بهش عادت کردند ...
از نظر علم نت هم کمی مشکل سازه ...
من روش استاد حبیبی رو خیلی دوست دارم 4 خط که خطه 4 برای حرکت حلقه هاست...

.t.A.T.u
Sunday 25 May 2008, 01:50 PM
سلام دوست عزیز!
منظور ماجد این تاپیک بود( تاپیک معرفی کاربران )
You can see links before reply

soltan
Sunday 8 June 2008, 07:17 AM
سلام 3tar جان اگه عاشق ساز بودی به بوی اون فکر نمی کردی!(:connie_24:)

Majed
Sunday 8 June 2008, 11:54 AM
من روش استاد حبیبی رو خیلی دوست دارم 4 خط که خطه 4 برای حرکت حلقه هاست...

بنده هم روش ایشون رو بسیار میپسندم....

اما معتقدم رو یک خط زدن راحت تره....

اما به نظر من هم روش ایشون علمی تره

arta_note
Monday 9 June 2008, 01:39 PM
soltan (You can see links before reply) عزیز میفهمم چی میگی حقیقتی است...
اما فقط من نیستم که یک سری آدم دیگه هم ممکنه با بوش درگیر بشن اونها هم باید عاشق باشند ! ( تا اینجا هیچ مشکلی نیست)

اما کاری که یه نا عاشق میکنه همه رو اذیت میکنه !
آقای دف ساز ( دفوفی) چون میخواد زود تر به پول برسه نمیزاره پوست کهنه بشه... :دی

soltan
Wednesday 11 June 2008, 05:50 AM
سلام دوست خوبم . این همه سازنده دف توی ایران هست . دف رئوفی , بشر دوست , ..... بازم اگه می بینی واقعا اذیت می شی از دف تلقی استفاده کن . صداش مثل اون نیست اما بعض هیچیه .

Majed
Wednesday 11 June 2008, 09:18 AM
واسه شروع تمرين حتي به نظر من دف تلق بهتر از پوسته... چون راحت تر اشكالات تو نوازندگي پيدا ميشه....

اما من به شخصه اجرا با پوست رو يك چيز ديگه ميدونم

arta_note
Wednesday 11 June 2008, 11:58 AM
سلطان عزیز نکته جالبی رو گفت دف تلقی خیلی حساس تر از پوست در انعکاس صدای ضرب...
یعنی باید حتما بک بزنی یه خورده اینور تر میشه همون تم !

ولی پوست این هست دوست داشتنی...(نمیشه فراموشش کرد)
دف زدن با کالک ( پوشت سایدرام های غربی) واسه همیشه... مثل همون آبگوشت پلاستیکی میمونه (مثال هیچ گونه منطق عقلی نداره!!!)

soltan
Thursday 12 June 2008, 07:13 AM
سلام دوست خوبم . برخلاف نظر تو من و اساتید من همچین نظری ندارن چون تمرین با دف تلقی باعث می شه نك انگشتان دست زبر بشه یعنی دست ها رو خراب می كنه . دف تلقی فقط برای اجرا در مراسم شلوغ یا مكانهای شرجی مناسبه . از نظر صدا هم خیلی دلنشین تر از ساز تلقیه .

maryama
Thursday 19 June 2008, 09:10 PM
دوست عزیز
دف با متد استاد حبیبی که شیوه ی نوینی در دف نوازی هست آسان وراحت هست دف نوازی با نت و 4 خط حامل که حرکت حلقه ها روی خط 4 قرار میگیره،به نسبت سازهای دیگه ساز آسونی هست ولی نه اینکه تمرین نکنی.دف پوست دف اجرا هست،شما که فعلا مبتدی هستی بهتره از دف طلق استفاده کنی البته مانعی ناره که از دف پوست استفاده کنی،ولی دف پوست به علت خاصیت پوست که در هوای گرم و سرد و مرطوب حالت ارتجاعی داره یعنی منبسط و منقبض میشه تغییر صدا میده.و شل میشه.اگر مشکل دیگه ای داری خوشحال میشم بتونم کمکت کنم

maryama
Thursday 19 June 2008, 09:16 PM
دوست عزیز گفته ی شما و استاد محترمتون درسته،ولی سر انگشتها به این علت زبر میشه که روی پوست ضربه میزنه وتماس پوست دف با پوست دست باعث واکنشی میسه وه به اگزمای دف پوست معروفه.چون به پوست مواد شیمیایی و آهک میزنن.البته 100%صدایی که از پوست شنیده میشه شکیل تر و گوش نواز تر از طلق هست.

arta_note
Friday 20 June 2008, 01:07 AM
البته نباید آهک بزنند ! چون پوست چربی طبیعیش از بین میره !
دیگه دف خوبی نیست از سنندج دف بخرید از قدیمیاش...

Majed
Saturday 21 June 2008, 10:49 AM
سلام دوست خوبم . برخلاف نظر تو من و اساتید من همچین نظری ندارن چون تمرین با دف تلقی باعث می شه نك انگشتان دست زبر بشه یعنی دست ها رو خراب می كنه . دف تلقی فقط برای اجرا در مراسم شلوغ یا مكانهای شرجی مناسبه . از نظر صدا هم خیلی دلنشین تر از ساز تلقیه .

من اولین باره این موضوع رو میشنوم.....

من با هر استادی صحبت کردم به علت دلایلی که آرتای عزیز گفت دف طلق رو برای تمرین پیشنهاد کردند ...

maryama
Saturday 21 June 2008, 12:08 PM
ببخشید من ایشون رو کاملا راهنمایی کردم ولی مثل اینکه نیست میشه لطفا راهنماییم کنید کجاست؟

Majed
Saturday 21 June 2008, 01:09 PM
ببخشید من ایشون رو کاملا راهنمایی کردم ولی مثل اینکه نیست میشه لطفا راهنماییم کنید کجاست؟

پست شما سر جاش هست.. تو صفحه قبل ...

ممنون از راهنماییتون...

nazila68
Saturday 6 February 2010, 08:29 AM
سلام به نظر منم برای شروع دف تلقی خیلی بهتره چون پوست احتیاج به مراقبت زیادی داره دف های اقای هلمی هم خیلی خوبه تو بهارستان هستش راجع به نت هم نتهای چهار خط اصولیتره ولی چون یادگیریش برای بعضی ها مشکله مثلا خودم شاگردایی دارم که 45 سالشونه اصلا نمی تونن اون رو کار کنن واس همین 1 خط کار می کنیم ولی یه نظر من فرق چندانی نداره یه مدت که اونو بزنی به راحتی چشمت بهشون عادت می کنه

koronzo_piti
Tuesday 18 May 2010, 09:52 AM
سلام به دوستان عزیز
دف پوستی اگه اب بهش بخوره بوش در میاد
هر چند مدت باید اون رو با روغن زیتون اندکی چرب کنید که باعث میشه ترک نخوره و خشک نشه
این هم موجب میشه بوش کمتر بشه اما نباید زیاد روغن بهش مالید چون انگار صابون تو دستتون گرفتید

یکی دیگه از علت های بو دادن نو درست کردن پوست هست
بعضی از سازندگان با اب و اهنک پوست رو از مو جدا می کنن که باعث میشه بیشتر بو بده و همچنین زود تر پاره بشه
اما بعضی از سازندگان (نمی دونم میشه اسم برد یا نه) از تیغ استفاده می کنن که بوی کمتری میده و استحکام بیشتری داره
اگه دف پوستی رو در جای خشک بزارید کمتر بود میده
هوای مرطوب باعث میشه بوش بیشتر بشه
همین طور بعد ازین شما دف می زنید به خاطر اینکه بازم پوست بوش ممکنه در بیاد اگه
دستتون زیاد عرق میکنه قبلش دستون رو بشورید و خوب خشک کنید

koronzo_piti
Tuesday 18 May 2010, 10:02 AM
استاد حبیبی روش جدیدی رو درست کرد
زمانی که برای اولین بار با نت های ایشون اشنا شدم کاملا گیج شدم
فقط سرضرب هاشو می زدم
من خودم 3 خطی کار کردم
جاتون خالی دوستان اصلا خوب نبود ولی خب خاطره شده
روی خط دوم جای بک هست یا چپ(در مورد 4 خطی)

cont_shahab
Wednesday 11 August 2010, 10:42 AM
دف خیلی ساز زیبایی من خیلی دوست دارم
یه سوال دت چیه؟
مگه اون دف نیست؟
یا اون یه ساز دیگس؟

shahrbanoo
Monday 6 September 2010, 06:11 PM
دوستان عزيز
اگه کسي جواب اين سوالات را ميدونه لط�?ا جواب بده. خصوصا ماجد خان که گويا اين کاره هستند
د�? ساز ساده‌اي است يا اينکه مثل بقيه سازها نت داره و سخته؟
د�? طلقي و پوستي چه �?رق‌هايي دارند؟ مقايسه
آيا نگهداري از د�? سخته؟ که خش ني�?ته و گرم نشه و سرد نشه و ...
و اگه نکته‌اي هست که بايد گ�?ته شود.

dar javabe shoma dooste aziz bayad begam ke daf note dare va aslan ham sahkt nist albate har sazi sakhtie khodesho dare .daf ham talghi dare ham poost ke baraye shoro talghi behtare choon ham negahdarish rahat tare va ham age pare shod ba ye chasb dorost mishe .va dafe talghi sardo garm shodanesh mohem nist.

shahrbanoo
Monday 6 September 2010, 06:13 PM
استاد حبیبی روش جدیدی رو درست کرد
زمانی که برای اولین بار با نت های ایشون اشنا شدم کاملا گیج شدم
فقط سرضرب هاشو می زدم
من خودم 3 خطی کار کردم
جاتون خالی دوستان اصلا خوب نبود ولی خب خاطره شده
روی خط دوم جای بک هست یا چپ(در مورد 4 خطی)
etefaghan raveshe habibi behtarin raveshe . va rooye khate 2vom az bala jaye bake .

koronzo_piti
Wednesday 3 November 2010, 11:26 AM
etefaghan raveshe habibi behtarin raveshe . va rooye khate 2vom az bala jaye bake .

هر کس یه جور یاد گرفته خوب نیست بگیم
این خوبه اون بد

daftraining
Tuesday 30 November 2010, 03:52 PM
سلام برای اطلاع از ساز دف می تونید به سایت آموزش تخصصی دف نوازی مشق عشق مراجعه کنید و جواب سئوالات خودتون رو پیدا کنید. آدرس : You can see links before reply

koronzo_piti
Tuesday 30 November 2010, 04:39 PM
سلام برای اطلاع از ساز دف می تونید به سایت آموزش تخصصی دف نوازی مشق عشق مراجعه کنید و جواب سئوالات خودتون رو پیدا کنید. آدرس : You can see links before reply

فکر کردم تبلیغ ممنوع هست