PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی در رکورد

Radiohead
Thursday 16 December 2010, 05:18 PM
درود بر همه

بنده چند سوال داشتم :4:

چطور می تونم برای رکورد یک اهنگ که با گیتار آکوستیک ، گیتار الکتریک ، گیتار بیس ، VST درام و وکال همراهه بهترین performance رو بگیریم ؟
وقتی با Fl studio یا هر برنامه دیگه ای از ساز ها رکورد می گیرم ، یجور ناسازگاری در صدا ها و یکدست نبودن آهنگ هست ، چطوری اونو برطرف کنم ؟
در کل برای رکورد یک آهنگ با ساز های طبیعی در خانه چه کار هایی رو باید انجام بدم ؟ چه ابزاری نیاز دارم ؟ و چه چیزهایی رو باید یاد بگیرم ؟ و دیگه هر چی که باید بدونم ؟؟؟

Porya
Thursday 16 December 2010, 06:07 PM
سلام

وقتی با Fl studio یا هر برنامه دیگه ای از ساز ها رکورد می گیرم ، یجور ناسازگاری در صدا ها و یکدست نبودن آهنگ هست

اگه منظورتون از ناسازگاری ، تاخیر تو رکورد هست ، باید کارت صوتی ای داشته باشید که دارای فناوری asio باشه تا موقع رکورد تاخیر نداشته باشید . درغیر این صورت میتونید از نرم افزار asio4all استفاده کنید تا مشکل تاخیر رفع بشه .

در کل برای رکورد یک آهنگ با ساز های طبیعی در خانه چه کار هایی رو باید انجام بدم ؟ چه ابزاری نیاز دارم ؟

در وحله اول نیاز به محیط اکوستیک شده دارید تا مشکل ریورب صدا و نویز محیط به حداقل برسه . کارت صوتی و میکروفن و کمپرسور و پری آمپ هم هستن که بسته به نیاز و هزینه تون باید انتخاب بشن .

Radiohead
Thursday 16 December 2010, 08:17 PM
اگه منظورتون از ناسازگاری ، تاخیر تو رکورد هست ، باید کارت صوتی ای داشته باشید که دارای فناوری asio باشه تا موقع رکورد تاخیر نداشته باشید . درغیر این صورت میتونید از نرم افزار asio4all استفاده کنید تا مشکل تاخیر رفع بشه .

نه منظورم اینه که وقتی مثلا درام با گیتار الکتریک رو ضبط کردم صدای گیتار و درام با هم مچ نمی شوند .

کمپرسور و پری آمپ

کار کمپرسور و پری آمپ چیه ؟ من می خوام یه M-audio fast track pro بگیرم یه جا خوندم ، مثل اینکه خودش پری امپ داره ، درسته ؟؟؟

Porya
Thursday 16 December 2010, 08:35 PM
نه منظورم اینه که وقتی مثلا درام با گیتار الکتریک رو ضبط کردم صدای گیتار و درام با هم مچ نمی شوند .

اون مربوط میشه به میکس آهنگ . شما باید با استفاده از کمپرسور و اکولایزر و ریورب و دیلی و ... (و همینطور تنظیم لول صدا ها) اصوات رو طوری ترکیب کنید که با هم مچ بشن .

کار کمپرسور و پری آمپ چیه ؟ من می خوام یه M-audio fast track pro بگیرم یه جا خوندم ، مثل اینکه خودش پری امپ داره ، درسته ؟؟؟

بله اون کارت روی خودش پری آمپ داره . کار پری آمپ اینه که سیگنال دریافتی از میکروفن رو تا حد استانداردی تقویت کنه .
برای آشنایی با کمپرسور هم این مقاله رو یه نگاهی بندازید : You can see links before reply

Radiohead
Thursday 16 December 2010, 09:25 PM
اون مربوط میشه به میکس آهنگ . شما باید با استفاده از کمپرسور و اکولایزر و ریورب و دیلی و ... (و همینطور تنظیم لول صدا ها) اصوات رو طوری ترکیب کنید که با هم مچ بشن . آها ، خوب از کجا می تونم این مباحث رو یاد بگیرم ؟ آیا کتاب یا دی وی دی خاصی وجود داره ؟
Fl studio خودش چند پلاگین برای کمپرسور داره ، با این حال دیگه چه نیازی به سخت افزار کمپرسور است ؟؟؟

hvnprs
Thursday 16 December 2010, 11:54 PM
درود بر همه

بنده چند سوال داشتم :4:

چطور می تونم برای رکورد یک اهنگ که با گیتار آکوستیک ، گیتار الکتریک ، گیتار بیس ، VST درام و وکال همراهه بهترین performance رو بگیریم ؟
وقتی با Fl studio یا هر برنامه دیگه ای از ساز ها رکورد می گیرم ، یجور ناسازگاری در صدا ها و یکدست نبودن آهنگ هست ، چطوری اونو برطرف کنم ؟
در کل برای رکورد یک آهنگ با ساز های طبیعی در خانه چه کار هایی رو باید انجام بدم ؟ چه ابزاری نیاز دارم ؟ و چه چیزهایی رو باید یاد بگیرم ؟ و دیگه هر چی که باید بدونم ؟؟؟

سلام ...

برای اطلاع بیشتر میتونید به این بحث مراجعه کنید و پست های 6 - 7 - 8 - 31 - 33 رو مطالعه کنید ( برای مفاهیم و مبانی ) و بعد اگر سوالی داشتید مطرح کنید :

You can see links before reply

به عنوان مثال : پست شماره 31 : ریکورد , پردازش و پخش صدا به صورت دیجیتالی در استودیو های امروزی

You can see links before reply