PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یادگیری ترومپت

hashem2
Wednesday 22 December 2010, 10:00 PM
آقایون خانمها اگر راجع به ساز ترومپت چیزی میدونید بنده رو راهنمایی کنید چون میخوام ترومپت رو به عنوان ساز دوم خودم انتخاب کنم در کل راجع به قیمت و یادگیری (خودآموز) و اینکه اصلا میشه خودآموز کار کرد یا نه و....

hashem2
Thursday 23 December 2010, 01:19 PM
نبود؟!!!!

REZ
Thursday 23 December 2010, 02:23 PM
سلام جناب هاشم
دیشب پست شما رو دیدم ولی چون اطلاعات دقیق ندارم ترجیح دادم سایر دوستان راهنمایی کنند
در مورد قیمتش تا جایی که من می دونم بهتره زیر 1 میلیون نخرید
اینگونه ساز ها وقتی ارزون و بد کیفیت باشند فشار زیادی به نوازنده علی الخصوص نوازنده مبتدی وارد می کنند
و همیشه صدایی که ایجاد میکنند هنر جو رو خسته و عصبی می کنه
در مورد اینکه خود آموز بشه کار کرد یا نه فکر می کنم برای یادگیری حرفه ای هر سازی مسلما باید با معلم کار کرد ولی دیگه به خود شما بستگی داره که چقدربا موسیقی آشنایی قبلی داشته باشید و بتونید خودتون کار کنید
مسلما اون چیزی که تاثیرش حتی از داشتن اُستاد هم مهمتر هست مطالعه است.
در ترومپت شما تنها با 3 کلید روبرو هستید که در ابتدا بیرون کشیدن هفت نت اصلی و دیز ها و بمل ها بوسیله 3 کلید مدتی زمان میبره
در ضمن ایجاد صدای ساز که با قرار گرفتن لبها به شکل خاصی اتفاق می افته هم داستانیه برای خودش
ممکنه شما خیلی زود موفق شید صداشو در بیارید ولی برای حرفه ای شدن جنس صدا باید زمان زیادی صرف کرد که احتمالا شما بدون داشتن استاد این زمان رو در مسیر غلطی سپری خواهید کرد
و مورد آخری که باید بگم اینه که سعی در ایجاد صدای ترومپت بدون داشتن اُستاد برای آقایون بعضا می تونه مشکلات پزشکی به همراه داشته باشه
.
.
امید وارم اطلاعات ناچیز بنده در این زمینه بتونه کمکی به شما کنه
ارادتمند - رضا

tirazhe
Thursday 23 December 2010, 02:47 PM
یه عمر هوا رو میکشیدی تو (سیگارو میگم) حالا یه عمر دیگه باید هوارو بدی بیرون :9:

samir65
Wednesday 12 January 2011, 03:09 PM
سلام جناب هاشم
دیشب پست شما رو دیدم ولی چون اطلاعات دقیق ندارم ترجیح دادم سایر دوستان راهنمایی کنند
در مورد قیمتش تا جایی که من می دونم بهتره زیر 1 میلیون نخرید
اینگونه ساز ها وقتی ارزون و بد کیفیت باشند فشار زیادی به نوازنده علی الخصوص نوازنده مبتدی وارد می کنند
و همیشه صدایی که ایجاد میکنند هنر جو رو خسته و عصبی می کنه
در مورد اینکه خود آموز بشه کار کرد یا نه فکر می کنم برای یادگیری حرفه ای هر سازی مسلما باید با معلم کار کرد ولی دیگه به خود شما بستگی داره که چقدربا موسیقی آشنایی قبلی داشته باشید و بتونید خودتون کار کنید
مسلما اون چیزی که تاثیرش حتی از داشتن اُستاد هم مهمتر هست مطالعه است.
در ترومپت شما تنها با 3 کلید روبرو هستید که در ابتدا بیرون کشیدن هفت نت اصلی و دیز ها و بمل ها بوسیله 3 کلید مدتی زمان میبره
در ضمن ایجاد صدای ساز که با قرار گرفتن لبها به شکل خاصی اتفاق می افته هم داستانیه برای خودش
ممکنه شما خیلی زود موفق شید صداشو در بیارید ولی برای حرفه ای شدن جنس صدا باید زمان زیادی صرف کرد که احتمالا شما بدون داشتن استاد این زمان رو در مسیر غلطی سپری خواهید کرد
و مورد آخری که باید بگم اینه که سعی در ایجاد صدای ترومپت بدون داشتن اُستاد برای آقایون بعضا می تونه مشکلات پزشکی به همراه داشته باشه
.
.
امید وارم اطلاعات ناچیز بنده در این زمینه بتونه کمکی به شما کنه
ارادتمند - رضا

سلام
بهیج وجه اینطور که دوستمون میگه نیست شاید اگر دوستمون 1 با ترومپتو دست میگرفت نوشتشو عوض میکرد.
اگه ساز اولتو خوب یاد گرفتی و اگر ساز اولت فلوت ،کلارینت،ابوا، ساکسیفون نیست میتونی ترومپتو خوب یاد بگیری.
من تروپتم مدلش یکوهاماست 3سال پیش خریدم 145000 تومن ازشم راضیم.
اگه درست یادبگیری هیچ مشکلی واست پیش نمیاد.
مشکلات یادگیری:
کمبود استاد تقریبا هیچ آموزشگاهی استادشو تو تهران نداره اگر اسمشم زده الکیه.
صدای ساز واقعا موقع تمرین گوش خراشه که با گذاشتن سوردین حل میشه.
تا یک سال صدای خوبی نمیتونی ازش در بیاری که باعث نا امیدیت میشه
نتاش با سایر سازها فرق می کنه. ترومپت نیمپرده از سازهای دیگه نتش زیرتر اجرا میشه. هماهنگ شدنش با سازای دیگه سخته و نیاز به گوش قوی یا نت نویسی مجدد می خواد.
این ساز زحمت یادگیریش از سازای دیگه خیلی بیشتره کلا کار هرکی نیست.
موفق باشی

noteahang12
Sunday 5 February 2012, 12:28 AM
من چند ساله که پیانو میزنم.بطور تقریبی چقدر طول میکشه ترمپت یاد بگیرم؟

samir65
Tuesday 7 February 2012, 08:56 PM
من چند ساله که پیانو میزنم.بطور تقریبی چقدر طول میکشه ترمپت یاد بگیرم؟

یاد میگیری زیاد نباید عجله کنی
ولی مواظب خودت باش

amin_shz
Monday 26 March 2012, 02:10 AM
سلام ...... سمیر جان یادگیریش مثل ساکسیفونه ؟؟؟؟؟

samir65
Saturday 31 March 2012, 04:47 AM
سلام
نه طریقه لب گذاریش با هم فرق می کنه. ساکسیفون راحتره طریقه لب گذاریش
این دو تا ساز باهم کاملا فرق می کنند هم از طرق یادگیری و هم از نظر کاربرد و هم از نظر نحوه آموزش. نمیشه هر دو رو با هم یاد گرفت. فقط یکیشو.
اگه روحیه اعتراضی داری ساکسیفون یاد بگیر
اگه روحیه پهلوونی و حماسی و وطن دوستی داری ترومپت یاد بگیر
البته این نظر منه
این دوتا ساز فلسفه پیچیده ای دارند که خیلی میشه راجعبشون حرف زد

amin_shz
Saturday 14 April 2012, 05:19 PM
سمیر جان بهترین مارک ترومپت در حال حاضر چیه ؟؟؟؟

samir65
Sunday 15 April 2012, 12:02 AM
سمیر جان بهترین مارک ترومپت در حال حاضر چیه ؟؟؟؟

زیاد مدلای متنوع رو امتحان نکردم ولی یاماها رو امتحان کردم خیلی خوبه. سبکتره، صدایی که ازش در میاد بی خشه
رنگش سفیده.

ژوپیتر نگیر آشغاله. هرکی داره راضی نیست

amin_shz
Sunday 15 April 2012, 10:05 PM
قیمتش چنده ؟؟؟؟

M_T
Thursday 3 May 2012, 09:49 AM
قیمتش چنده ؟؟؟؟

یاماها گرون ترینه!
بنظر من بهترین کار مشورت با آقای عزیزی هست، موزیک پاک.
اینا بورس تخصصی سازهای بادی هستند.
برندها و قیمت روز هم بهت میدن.

لینک زیر رو ببین:
You can see links before reply (You can see links before reply)

آدرس و تلفنشون هم در سایتشون موجوده.

موفق باشید.
:am

amin_shz
Saturday 5 May 2012, 09:35 PM
:21ox66r::21ox66r:ممنون از تو M-T جان

M_T
Saturday 5 May 2012, 11:06 PM
:21ox66r::21ox66r:ممنون از تو M-T جان
خواهش می کنم.
مجتبی هستم.

miladabuirgai
Thursday 13 September 2012, 02:09 PM
سلام. آقای اصغری من مدتیه دنبال کسی هستم که ترومپت تدریس کنه،اما کسی رو پیدا نکردم. شنیدم که یادگیریه این ساز بدون استاد هم سخته، ولی با حرفی که زدید واقعا امیدوار شدم. به نظر شما یه ترومپت بخرم و خودم شروع کنم؟ بهتر نیس قبلش سازدهنی کار کنم؟ اگه سی دی یا کتاب اموزش ترومپت هس لطفا معرفی کنید. ضمنا با توجه به اینکه لاغر هستم، یادگیری ترومپت یا ساکسیفون برام فرق می کنه یا نه؟

M_T
Thursday 13 September 2012, 07:38 PM
سلام. آقای اصغری من مدتیه دنبال کسی هستم که ترومپت تدریس کنه،اما کسی رو پیدا نکردم. شنیدم که یادگیریه این ساز بدون استاد هم سخته، ولی با حرفی که زدید واقعا امیدوار شدم. به نظر شما یه ترومپت بخرم و خودم شروع کنم؟ بهتر نیس قبلش سازدهنی کار کنم؟ اگه سی دی یا کتاب اموزش ترومپت هس لطفا معرفی کنید. ضمنا با توجه به اینکه لاغر هستم، یادگیری ترومپت یا ساکسیفون برام فرق می کنه یا نه؟

سلام دوست عزیز

از طریق لینک زیر می تونید سی دی خود آموز ترومپت بهمهراه جزوۀ آموزشی رو خریداری کنید:

You can see links before reply

اما در مورد یادگیری ساز دهنی، من فکر می کنم یادگرفتن ساز دهنی کمکی به یادگیرفتن ترومپت نمی کنه چون اساسا این دو ساز از خانواده های متفاوت اند.

در مورد چاقی و لاغری هم باید بگم که یادگیری ترومپت خیلی به چاقی و لاغری بستگی نداره اما باید بدونید سازهای برنجی نفس قوی میخواد و فردی که مریض یا ضعیف باشه براش سخت خواهد بود.
اما این رو هم بدونید با تمرین، نفس فرد میتونه قوی و بهتر بشه.

موفق باشید

ali_aly
Tuesday 25 September 2012, 09:37 PM
سلام
درباره فلوت چینی هم مطلب بذارید...
ممنون

lakshemi
Tuesday 25 September 2012, 10:27 PM
برای قوی شدن نفس، بهتره شنا کنید.چون شنا بسیار بسیار به تقویت نفس نوازندگان سازهای بادی کمک می کنه.

- - - Updated - - -

درباره ی فلوت چینی هم در تاپیک های فلوت سوالاتتون رو بپرسید.ممنونم.

dobaare
Thursday 27 September 2012, 12:08 AM
حتي پدرو ايوستاچه هم سراغ ساز هاي بادي برنجي نميره/با توجه به لاغر بودن/اگر نرن بهتره/چون با نفس گيريه غلط ممكنه واريكوسل بيضه پيدا كنن/ساكسوفون بزنن بهتره/اين نظر من بود/

Arghavan_kml
Friday 18 November 2016, 10:59 AM
عذر میخوام لینک خرابه:46: