PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظر در مورد ادامه ي راه موسيقي

ney_7band
Tuesday 28 December 2010, 10:55 AM
با درود به همه ي شما عزيزان نت اهنگي. من الان چند مدتي هست كه در مورد ادامه ي موسيقي گيج شدم :ad و كسي اطرافم نيست كه اين دانش رو داشته باشه كه به من در مورد ادامه راه موسيقيم كمكم كنه اگر شما عزيزان با راهنمايهاتون كمكم كنيد واقعا ممنون ميشم. راستش من حدود 2 سال پيش كار موسيقيم رو با سه تار شروع كردم و تونستم كتاب اول ذوالفنون تموم كنم بعدش چون استادي براي ادامه تو شهرمون نبود رفتم سراغ ني كه واقعا عاشقشم اونم بعد از مدت 3 ماه و تموم كردن كتاب اولي كه استادم خودش درست كرده بود به دلايلي استادم كه از شهر ديگه مي اومد ديگه نتونست بياد و حدود يك سالي هست كه بدون استاد كار ميكنم مطمئنا مي دونين كه بدون استاد كار كردن چقدر ادم رو از موسيقي زده ميكنه . حالا من 2 تا راه دارم كه واقعا توش موندم كه كدومو انتخاب كنم!!!! ؟ راستشو بخواين من به گيتار هم علاقه دارم و ميدونين كه هرجا بري براي گيتار زمينه اموزش هست . حالا شما ميگين كه گيتار رو تو شهر خودم ياد بگيرم يا برم يه شهر ديگه واسه ياد گيري ني؟؟؟!!!!! چون من دانشجو هستم يكم برام مشكله ولي دوست دارم نظر شما عزيزان رو بدونم.

Mohsen_M
Tuesday 28 December 2010, 03:31 PM
عزيزم شما ببين دلت چي مي گه!
اگه واقعا ني زدن رو دوست داري خوب برو دنبالش با همه مشكلاتش!
اگه فقط مي خواي يه سازي بزني در حالي كه بهش علاقه نداري به نظرم دنبالش رفتن فايده اي نداره!

ostadbanan
Tuesday 28 December 2010, 04:12 PM
سلام
درسته دوست عزیز همونطور که گفتین مسلما منابع آموزشی برای سازهای معروف مثل ویولن- گیتار- پیانو و ... خیلی زیاد هست .در صورتیکه برای سازهای ملی خصوصا نی منابع و حتی استاد خوب خیلی کم گیر میاد. مثلا توی همین شهرستان خود ما تا چند سال برای آموزشگاه موسیقی استاد نی از شهر دیگه می آوردن.چیزی که مشخصه کار کردن برای افرادی که می خوان سازهای سنتی مثل نی یاد بگیرن کمی سختتر از بقیه سازهاست.البته الان اوضاع خیلی بهتر شده و تعداد آموزشگاه در هر شهر روز به روز بیشتر می شه و شما می تونین امیدوار باشید که به زودی به یک استاد خوب توی شهر خودتون دسترسی پیدا کنید.
به نظر من نمونه کاری که من از شما شنیدم به خوبی نشون می ده که چقدر آینده خوبی در نی نوازی دارید و اصلا درست نیست که سازی رو که بهش علاقه داری به خاطر این مسائل کنار بذاری. حتی اگر مجبور باشی بدون استاد کار کنی . به هر حال شروع کردن همیشه بهتر از اینه که منتظر اما و اگر باشیم.
ضمنا چه اشکالی داره که یه ساز دیگه رو هم کنار نی کار کنی؟
خود من چون یادگیری نی خیلی برام سخت بود تصمیم گرفتم برای تنوع هم که شده یه ساز دیگه رو که بهش علاقه دارم (ویولن) درکنار نی کار کنم .حالا شما که به نی و گیتار هر دو علاقه داری می تونی هر دو رو در کنار هم کار کنی.
البته به نظر من همیشه بهتره یک ساز رو به عنوان ساز تخصصی خودت انتخاب کنی و بیشتر تمرکزت رو روی اون ساز قرار بدی و سازهای دیگه رو در کنار اون تمرین کنی.
موفق باشی

mahsa_mv
Tuesday 28 December 2010, 04:47 PM
به نظر سراغ همون چیزی برو که دوست داری هرچقدر هم اذیت بشی ارزششو داره حداقل بعدا پشیمون نمیشی.

mixer
Tuesday 28 December 2010, 04:54 PM
نظر من به شخصه هر چیزی که براش زحمت بکشی قدرش رو می دونی و به این سادگی ها ازش دل نمی کنی .
پیشنهادات من : 1. سه تار رو ادامه بده . 2. اگر نی رو زدی و دیگه فکر می کنی اونی که می خوای هست برو دنبالش تو یه شهر دیگه . ... موفق باشی /

ney_7band
Tuesday 28 December 2010, 05:41 PM
ممنون از نظرات خوبتون .لطفا اگر دوستان اطلاعاتي از يه اموزشگاه يا استاد خوب ني تو شيراز دارن بزارن چون اگه خدا بخواد و كرايه اتوبوس ها گرون نشه دوست دارم ني رو ادامه بدم چون با همين 3 ماهي كه كلاس ني رفتم براي هر كي زدم كلي تعريف كرده و گفتن همينو ادامه بده .
لطفا دوستان كمك كنيد ....

hossein-18
Tuesday 28 December 2010, 07:56 PM
برای یک لحظه هم که شده به درونت رجوع کن.هر چی را که دوست داری برو حتی اگه مجبور بشی سازتو عوض کنی ولی اگه عوض کردی یا هر کاری دیگه پاش وایسا

Avazekhan
Tuesday 28 December 2010, 09:59 PM
سلام دوست من
من شیرازی هستم اگه فردا زنگ بزنی بهم و یاد آوری کنی
حتما سوال برات می گیرم

شمارمو برات پیام خصوصی میکنم

naze aftabgatdoon
Tuesday 11 January 2011, 11:17 PM
با درود به همه ي شما عزيزان نت اهنگي. من الان چند مدتي هست كه در مورد ادامه ي موسيقي گيج شدم :ad و كسي اطرافم نيست كه اين دانش رو داشته باشه كه به من در مورد ادامه راه موسيقيم كمكم كنه اگر شما عزيزان با راهنمايهاتون كمكم كنيد واقعا ممنون ميشم. راستش من حدود 2 سال پيش كار موسيقيم رو با سه تار شروع كردم و تونستم كتاب اول ذوالفنون تموم كنم بعدش چون استادي براي ادامه تو شهرمون نبود رفتم سراغ ني كه واقعا عاشقشم اونم بعد از مدت 3 ماه و تموم كردن كتاب اولي كه استادم خودش درست كرده بود به دلايلي استادم كه از شهر ديگه مي اومد ديگه نتونست بياد و حدود يك سالي هست كه بدون استاد كار ميكنم مطمئنا مي دونين كه بدون استاد كار كردن چقدر ادم رو از موسيقي زده ميكنه . حالا من 2 تا راه دارم كه واقعا توش موندم كه كدومو انتخاب كنم!!!! ؟ راستشو بخواين من به گيتار هم علاقه دارم و ميدونين كه هرجا بري براي گيتار زمينه اموزش هست . حالا شما ميگين كه گيتار رو تو شهر خودم ياد بگيرم يا برم يه شهر ديگه واسه ياد گيري ني؟؟؟!!!!! چون من دانشجو هستم يكم برام مشكله ولي دوست دارم نظر شما عزيزان رو بدونم.
:30:دورودمدتی جنوب زندگی میکردم ومثل شمابودم,این راه رارفتم.یک سازروخوب بنواز
پیشنهادمیکنم خیلی زیادآهنگ گوش کنی وهمونهارااجراکنی بشرط درست نواختن تابه سرعشق پی ببری تازمانی که استادی کنارت باشدآنوقت لذت خواهی برد.فدات:am

Ernesto
Wednesday 12 January 2011, 02:39 AM
من بهت میگم بشین گیتارو توی شهر خودت یاد بگیر بهش علاقه مند میشی هزار جور تنوع سبکی مختلف داره این ساز - الکی میخوای بری شهر دیگه وقت و پولت رو خرج کنی به نظر میارزه؟ اقلاً اول گیتارو کار کن بعد نی رو راحت تر یاد میگیری - من اول گیتارو یاد گرفتم الان فلوت ریکوردر هم سردرمیارم - سه تار هم گرفتم میزنم - وقتی گیتار و اصول موسیقی رو خوب میدونم سرعت پیشرفتم توی سازها چند برابره - تو هم اینطوری میشی اول اصول موسیقی رو با گیتار یاد بگیر بعد نی رو از روی کتاب و فیلم آموزشی میتونی تقریباً یاد بگیری - بعد که یقین کردی که عاشق نی هستی میتونی برای دوره ای حرفه ای تر بری کلاس نه از الان

almas66
Wednesday 12 January 2011, 09:28 AM
سلام دوست عزیز من هم مشکل شما رو دارم (متاسفانه)
تو شهرمون استاد موسیقی خیلی کمه حتی یه مدت رفتم به تهران ولی دوری راه و کرایه های بالا و... باعث شد نتونم ادامه بدم
ولی امیدوارم که شما بتونی ادامه بدی
اگر سازی که دوست داری رو ادامه بدی هرجور شده ا سختی هاش کنار میای ولی اگر سازی رو بری که علاقه زیادی بهش نداری بعد از چند وقت دلت رو میزنه
موفق باشی

nina
Wednesday 12 January 2011, 11:19 AM
ernesto درست میگه اگه به گیتار فکر میکنی علاقه داری برو دنبالش اصول را که یاد گرفتی بعدا میتونی رو چیزای دیگه هم شیفت کنی خودتو به دردسر این شهر اون شهر ننداز مگر اینکه عشق دیوانه ای و جنون وار خیلی بیشتری به اون یکی داشتی مثل مجنون!ببین چی برات میچربه یعنی خودت بررسی کن ببین دوستم ساز های مختلف یه جورایی در ارتباط با همدیگه هستن مثل یادگیری زبان میمونه شما وقتی مثلا 2 زبان خارجی یاد میگیره برات خیلی راحت تر میشه زبان سوم چهارم و پنجم را هم چون مغز ادم انگار یه جورایی یه گیرنده هاییش بشدت فعال میشه راه های ورودی و خروجی یه جورایی مچور میشن با اون شیوه. البته فقط توی یه ساز میشه خیلی حرفه ای شد البته من به اینم شک دارم حرفه ای داریم تا حرفه ای در حد لالیگا

yazdi
Wednesday 12 January 2011, 11:45 AM
نمیدونم شما چکار میخای بکنی فقط همین قدر میدونم که هیچ چیزی به اسونی بدست نمیاد تا سختی راه نچشی به جایی نمیرسی . مطمئن باش خیلی فرق هست بین شما که یه مسافت طولانی باید بری تا به استاد برسی و کسی که استاد دم دستش هست .شما حتما بیشتر قدر میدونی و بیشتر از بقیه تلاش میکنی تا به نتیجه ای که میخای برسی . و میرسی . نگران نباش . من مطمئنم . یا علی .