PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فلوت آینده ی بهتری داره یا نی ؟

saeedd
Saturday 1 January 2011, 06:24 PM
سلام من یه فلوت 3 تکه پلاستیکی دارم . منتها به سنتی بیشتر علاقه دارم و خب نی نزدیک تر هست به ساز ایرانی

میخام ببینم کدومشو ادامه بدم ؟ و میدونم که نی ساز خیلی سختی هست . ولی فک می کنم فلوت کاربرد چندانی در موسیقی ایرانی نداره و کلا موسیقی جهانی

M_T
Sunday 2 January 2011, 05:39 PM
سلام

اینکه کدوم یک رو ادامه دهید بسته به میل شخصی شما دارد. الان کلاس های نی بیشتر از فلوت هست لکن در سطح جهانی اگر نگاه کنید یقینا فلوت شناخته شده تر هست از نی. بله نی زمان بیشتری از شما می طلبه به جهت یادگیری و مهارت یافتن در آن. این سازی هم که شما دارید در واقع ریکوردر نام دارد. اون فلوتی که مد نظر من هست فلوت کلید داره که کاملا شناخته شده هست و استفاده وسیعی از اون در موسیقی میشه.

در هر حال انتخاب با شماست. میتونید به آموزشگاه ها مراجعه کنید و حضوری با اساتید این دو ساز مشورت کنید.

موفق باشید

saeedd
Tuesday 18 January 2011, 10:47 PM
فلوت من این هست.سال ها پیش خریدمش

You can see links before reply

به نظرتون این نوع فلوت واسه شروع خوبه یا نوع دیگه ای رو بگیرم ؟ این ساز رو میشه توی خونه یاد گرفت از رو کتاب یا سی دی ؟

M_T
Wednesday 19 January 2011, 08:56 AM

به نظرتون این نوع فلوت واسه شروع خوبه یا نوع دیگه ای رو بگیرم ؟ این ساز رو میشه توی خونه یاد گرفت از رو کتاب یا سی دی ؟

سلام این در واقع ریکوردر هست. بنظرم سوپرانو هم باشه. طولش چقدره.
یادگیریش آسونه. از روی کتاب و سی دی هم میشه یاد گرفت. برای شروع آسان خوبه.

farid_64
Wednesday 19 January 2011, 10:34 AM

این فلوت نیست ریکوردر هستش از نی راحت تره در کل باید گوش کنی ببینی با کدوم رابطه بر قرار می کنی

SOBHANTOTo3
Wednesday 19 January 2011, 11:36 AM
ريكوردر
خوبه
به نظر شخصي من فلوت بهتره ساز جهاني تريه
اما همونطور كه بچه ها هم گفتند استاد ني بيشتر از فلوته

saeedd
Wednesday 19 January 2011, 10:38 PM
راستش طبق گفته دوستان که گفتن فلوت برای کلاسیک هست و نی بیشتر برای سنتی تصمیم گرفتم همون نی رو شروع کنم . و این ریکوردر هم فهمیدم بیشتر برای ساز کودکان استفاده میشه و خیلی حرفه ای نیست. فقط میخام بدونم برای شروع میتونم از رو کتاب یا سی دی پیش برم ؟ چون وقت کلاس رفتن ندارم . اگه معرفی کنید ممنون میشم

saeedd
Wednesday 19 January 2011, 10:39 PM
برای شروع نی منظورم بود

SOBHANTOTo3
Thursday 20 January 2011, 09:24 AM
به نظر من نه

يعني سخت روي خود اموز مشكل دارم و اعتراض ولي خوب ديگه ميل خودتونه
من هم ال سازدهني رو خود اموز شروع كردم ولي بعد كه رفتم پيش يك استاد فهميدم واويلا من چه اشتباهاي مي كردم هميشه خود آموز يك جاهايش مي لنگه
و هيچ خود اموزي تو هيچ سازي نيست
استاد يك چيز ديگست تجربه داره
يك چيزي مي گه همينجوري نيست تميريناتو كنترل مي كنه
در ضمن 1 ساعت تو هقته وقتي نيست كه كسي نداشته باشه
تقريبا كل اموزشگاه هاي ايران هفته اي يك جلسه هستند كه به نظرم خيلي زمان خوبي براي تمرين به ادم مي ده

M_T
Thursday 20 January 2011, 05:04 PM
سلام آقا سعید

اگر نی میخوای یاد بگیری باید کلاس بری. و الا همینجوری حتی نمی تونی صدایی از نی در بیاری. باور کن.
من با یک استاد نی که صحبت می کردم. می گفت باید روزی دو سه ساعت تمرین کنی.

hasan3d
Thursday 20 January 2011, 06:19 PM
نی اصالت بیشتری داره اما علاقه خودت شرطه. موفق باشی.

billy_the_kid
Friday 21 January 2011, 12:04 PM
نی اصالت بیشتری داره اما علاقه خودت شرطه. موفق باشی.

منظور شما از اصالت چیه؟ لطفا تشریح کنید!!!

saeedd
Sunday 23 January 2011, 10:45 PM
فک میکنم منظورشون در ایران بود :)

saeedd
Monday 14 February 2011, 10:19 AM
سلام آقا سعید

اگر نی میخوای یاد بگیری باید کلاس بری. و الا همینجوری حتی نمی تونی صدایی از نی در بیاری. باور کن.
من با یک استاد نی که صحبت می کردم. می گفت باید روزی دو سه ساعت تمرین کنی.

راستش من شاغل هستم و نمی تونم روزی دو سه ساعت وقت بزارم ! شاید روزی نیم ساعت بتونم وقت بزارم . :40: با این اوصاف امیدی به پیشرفت هست :violinplay3:

M_T
Monday 14 February 2011, 07:07 PM
راستش من شاغل هستم و نمی تونم روزی دو سه ساعت وقت بزارم ! شاید روزی نیم ساعت بتونم وقت بزارم . :40: با این اوصاف امیدی به پیشرفت هست :violinplay3:

منافاتی نداره با اشتغال.
در هر صورت کسی که علاقه مند هست مثل شما و این ساز بهش آرامش میده روزی نیم ساعت هم خوبه. ان شا الله که موفق باشید.

arashmehrad
Monday 14 February 2011, 09:56 PM
بنظر من (البته نظر کاملا شخصی و بدون جنگ و خونریزی!): فلوت انتخاب بهتریه

یک پیشنهاد: اینجور سئوالها رو اگه نظر سنجی ایجاد کنید نتیجه بهتری میگیرید

saeedd
Tuesday 15 February 2011, 10:49 AM
از چه نظر انتخاب بهتریه ؟

من نی رو به خاطر اینکه ساز اصیل ایرانی هست انتخاب کردم .همینطور به خاطر صداش که به سنتی نزدیک تره و آرامش بخشه

M_T
Tuesday 15 February 2011, 06:32 PM
از چه نظر انتخاب بهتریه ؟

من نی رو به خاطر اینکه ساز اصیل ایرانی هست انتخاب کردم .همینطور به خاطر صداش که به سنتی نزدیک تره و آرامش بخشه

آقا سعید شما به ندای دلت گوش کن.
دوستمون آقا آرش هم گفتن که نظر شخصیشون هست.

ffffffff
Tuesday 15 February 2011, 11:42 PM
سلام دوست عزیز
به نظر من هم شما به هر کدوم که بیشتر علاقه داری انتخاب کن
من خودم نی می زنم و پیشنهاد می کنم برای نی کلاس بری چون در اوردن صدا یه مکانیزم خاصی داره و یه کم اعصاب خورد کنه . راستی در مورد ریکوردر درسته که بیشتر برای یادگیری بچه ها ازش استفاده بشه چون یادگیریش ساده تره و یا صداش ... اما ساز جالبیه . یه recorder concerto از vivaldi اپ کردم اگه خواستید گوش بدین جالبه
البته من خودم به صدای ریکوردر علاقه ی زیادی ندارم
مخلصیم فعلا.

mostafa_casillas
Thursday 12 May 2011, 12:37 PM
سلام میخواست بدونم با سه چهار ماه کلاس و تمرین خوب میشه نی رو یاد گرفت؟

lakshemi
Thursday 12 May 2011, 06:38 PM
سلام میخواست بدونم با سه چهار ماه کلاس و تمرین خوب میشه نی رو یاد گرفت؟
سلام. بستگی به علاقه و تلاش و البته معلم شما داره! البته نی از فلوت فکر می کنم سخت تر باشه. اما به گمان من 3-4 ماهه ممکنه چیره دست نشی اما آماتوری رو رد می کنی چون بچه های این سایت اصولاً خیلی باهوشن! موفق باشی.